Żukowo. Ruszyła budowa parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1

czwartek, 12 lipca 2018 r., 17:54
fot. Longina Templin

Z jednego wjazdu i drogi dojazdowej od lat korzystają trzy placówki oświatowe - podstawówka, ZSZiO oraz SOSW. Uczniów jest ponad 1000. Do tego trzeba jeszcze dodać nauczycieli i rodziców dowożących swoje dzieci. Dokoła budynków są co prawda miejsca postojowe, ale trudno je nazwać parkingami z prawdziwego zdarzenia. Już wkrótce ma się to zmienić, rozpoczęto bowiem budowę parkingu wraz z rozbudową układu komunikacyjnego.

Właścicielem całego terenu jest żukowska gmina. Szacowany koszt inwestycji to około milion złotych, w którym partycypuje żukowski samorząd jako inwestor i Starostwo Powiatowe w Kartuzach.

- Parking będzie ogólnodostępny. W centrum miasta przy bliskiej odległości przystanku PKM nie możemy pozwolić na to, aby ograniczyć tę przestrzeń tylko dla tych, którzy przyjeżdżają do kompleksu budynków oświatowych, czyli do Szkoły Podstawowej nr 1, Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących oraz do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego - stwierdził Wiesław Pałka, koordynator referatu inwestycji w żukowskim urzędzie.

Parking z kostki betonowej będzie miał odwodnienie, oświetlenie i monitoring. Miejsc postojowych planowanych jest około 50.

- Parking będzie jednak przedłużony, bo jest jeszcze na to miejsce. Liczymy, że powiększy się on o około 20 miejsc. Po analizie terenowej i zgodzie starostwa powiatowego, nowy parking połączony będzie z układem drogowym znajdującym się za budynkiem SOSW. Dzięki temu ruch będzie tam jednokierunkowy - dodał nasz rozmówca.

Całkowite wykonanie parkingu ma się zbiec w czasie z zakończeniem trwającej nadbudowy piętra nad szkołą podstawową i będzie kompleksowo oddany do użytku.

Wykonawcą parkingu jest firma Elwoz. Prace rozpoczęto w czerwcu, a ich zakończenie planowane jest na koniec listopada.

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.