Kolejna odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego

sobota, 21 lipca 2018 r., 14:17
fot. MD-Z

W sobotę w południe rozpoczęła się druga odsłona drugiej edycji Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje prace na kartuskim Rynku prezentuje Magdalena Pela. Artystka zaprosiła mieszkańców do stworzenia wspólnego obrazu z Kartuzami w roli głównej.

Magdalena Pela jest malarką, artystką wizualną, autorką instalacji i obiektów. Trzy lata temu ukończyła studia na wydziale malarstwa w gdańskim ASP. Jest również absolwentką kulturoznawstwa na Uniwersytecie Gdańskim. W 2016 roku rozpoczęła Międzywydziałowe Środowiskowe Studia Doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. W tym samym roku Muzeum Narodowe w Gdańsku nabyło do swojej kolekcji obraz jej autorstwa z dyplomowego cyklu all-over. Artystka ma w swoim dorobku wiele nagród, jej prace doceniano na prestiżowych konkursach. Swoje dzieła wystawiała na zbiorowych i indywidualnych wystawach m.in. w Trójmieście, Warszawie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Białej Podlaskiej, Łodzi, Budapeszcie, Rumunii i w USA.

Kartuski Plener Artystyczny jest inicjatywą działającego przy bibliotece Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. Po raz pierwszy odbywał się latem ubiegłego roku. Wystawy dzieł sztuki pomorskich artystów odbywają się cyklicznie przez cały sezon letni.

Sobotni plener zakończy o godz. 17 koncert z cyklu Muzyka Świata. Publiczność czeka nie tylko w muzyczna, ale i w taneczna podróż do Litwy, Węgier i Rumunii.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.