Sprawdź, które samorządy powalczą o schetynówki 2019

piątek, 14 września 2018 r., 15:03
fot. archiwum

W poniedziałek mija termin składania wniosków o dofinansowanie budowy dróg w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej, a więc dawnych tzw. schetynówek. Sprawdź, które samorządy i na jakie odcinki dróg będą ubiegać się o dotację.

W ostatnim roku pierwszej edycji Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej dofinansowanie w skali kraju wyniesie 1,1 mln zł. Budżet dla województwa pomorskiego z kolei to 60.147.764 zł, w tym połowa tej sumy zostanie przeznaczona na drogi gminne, a druga na infrastrukturę powiatową.

Maksymalnie samorządy mogą ubiegać się o 3 mln zł dotacji na inwestycję. Gminy mogą powalczyć o dotację na realizację jednego zadania, natomiast powiaty na dwa projekty drogowe. Co ważne, inwestycje muszą zostać zakończone w roku, w którym dotacja została udzielona.

W powiecie kartuskim niemal wszystkie samorządy powalczą o środki w ramach tzw. schetynówek. Wyjątkiem jest tylko gmina Stężyca, które nie zamierza się ubiegać się o fundusze na przebudowę dróg z tegoż programu.

Poniżej przedstawiamy listę odcinków dróg, które samorządy zgłosiły do modernizacji w ramach Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej dofinansowanie.

Powiat kartuski - przebudowa drogi 1927G relacji Przodkowo - Kawle Górne wraz z przebudową skrzyżowania w Czeczewie

Gmina Kartuzy - przebudowa ulicy Starowiejskiej w Kiełpinie na odcinku od drogi wojewódzkiej do Kiełpina

Gmina Żukowo - przebudowa ulicy Siostry Faustyny w Żukowie

Gmina Sierakowice - modernizacja ulic Lammka, Matejki i Wyspiańskiego w Sierakowicach

Gmina Sulęczyno - budowa drogi Klukowa Huta - Borowiec

Gmina Chmielno - przebudowa ulic Osiedlowej, Spokojnej, Słonecznej i Kwiatowej w Miechucinie (kontynuacja projektu z 2015 roku)

Gmina Przodkowo - przebudowa dróg osiedlowych w Kobysewie łączących drogę wojewódzką z drogą powiatową relacji Kobysewo-Żukowo

Gmina Somonino - kontynuacja budowy drogi Kasztaleńska - Ceramiczna

Wstępną listę rankingową powinniśmy poznać pod koniec października.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.