Wypadek w Żukowie - troje dzieci trafiło do szpitala

środa, 10 października 2018 r., 12:10
fot. nadesłane

Trójka dzieci w wieku 4, 11 i 12 lat została przetransportowana do szpitala, wskutek wypadku, do którego doszło w środę rano w Żukowie. Zderzyły się tam dwa auta osobowe. Jedno z nich siłą odrzutu zjechało na chodnik potrącając 12-letnią dziewczynkę. Do szpitala zabrał ją śmigłowiec LPR.

Do zdarzenia doszło w środę rano po godzinie ósmej w Żukowie.

- Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Hyundai, 48-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo volkswagenowi, kierowanemu przez 19-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego - informuje starsza sierżant Daria Olchowik, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

Doszło do zderzenia. W jego wyniku hyundai siłą odrzutu wpadł na chodnik, którym szła dwunastoletnia dziewczynka. Wskutek zderzenia do szpitala przetransportowano troje dzieci - dwoje podróżujących hyundaiem w wieku 4 i 11 lat oraz 12-latkę poruszającą się pieszo. Dziewczynkę do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.