Kiełpino. Święto babci i dziadka w rytmie disco polo

piątek, 1 lutego 2019 r., 18:36
fot. SG

Dzień babci i dziadka to wyjątkowa okazja do podziękowań seniorom za ich miłość, codzienną troskę i za to, że po prostu są. Uroczystość z okazji tego święta odbyła się w piątek w Zespole Szkół w Kiełpinie. Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej podczas pięknej akademii zaprezentowali, jak ważni są dla nich babcia i dziadek i jak bardzo ich kochają.

W piątkowe przedpołudnie w Zespole Szkół w Kiełpinie uroczyście świętowano Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji przedszkolaki pod okiem swoich nauczycielek przygotowały wspaniałą akademię.

Część artystyczną rozpoczęły dziewczynki z grupy baletowej. Z kolei trzylatki, czterolatki i pięciolatki przygotowały dla swoich ukochanych dziadków piękny występ, którego motywem przewodnim był "Teleturniej dla babci i dziadka". Milusińscy z przejęciem recytowali wiersze i śpiewali piosenki takie jak: "Babcia w kapciach", "Mój Dziadek" oraz "Polkę dla babci i dziadka". Występ, jak na prawdziwy teleturniej przystało, obejmował też czas na reklamy. Dziadkowie mogli więc zobaczyć, jak ich wnukowie w specjalnej reklamie promują niezawodną firmę jaką jest babcia i dziadek. Promowało ją hasło: "Kiedy pomoc Ci potrzebna, nabroiłeś przez przypadek. Kto wybawi Cię z kłopotu? Niezawodna firma Babcia i Dziadek".

Dzieci z "0" zaprezentowały piosenki "Babcia od samego rana" i "Babcia patrzy na mnie". Prezentacja wzbudziła wiele uśmiechów na twarzach gości. Do piosenek wykorzystano bowiem melodie znanych utworów discopolowych takich jak " Miłość w Zakopanem" czy "Ona tańczy dla mnie".

Po zakończonym występie, nagrodzonym gromkimi brawami, kochanym babciom i dziadkom wręczono upominki. Dostojni goście zostali również zaproszeni na słodki poczęstunek.

Część artystyczną przygotowały nauczycielki: Magdalena Gawkowska, Magdalena Pettka, Barbara Moskal, Karolina Wolska, Paulina Liedtke, Magdalena Jankowska, Aneta Smętoch, Barbara Sajek.

SG

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.