Przyjaźń. Spłonął budynek mieszkalny

sobota, 2 lutego 2019 r., 18:53
fot. internet/OSP Hopowo

Dziewięć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w sobotę po południu w Przyjaźni. Spłonął tam budynek mieszkalny.

Do pożaru doszło po godz. 15. Płonął parterowy budynek mieszkalny z cegieł. Gdy na miejsce przybyli strażacy ogniem objęta była już większość obiektu. Dwie osoby w nim mieszkające znajdowały się już poza budynkiem. Jedna z nich doznała niewielkich oparzeń i lekko podtruła się dymem. Budynek nie nadaje się już do zamieszkania.

- Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która z objawami zatrucia gazami pożarowymi oraz z drobnymi poparzeniami została zabrana przez ZRM do szpitala, na odłączeniu energii elektrycznej w budynku, na ugaszeniu pożaru przez roty, które działały w sprzęcie ochrony układu oddechowego, na oddymieniu pomieszczeń, na pracach rozbiórkowych oraz ma sprawdzeniu całego obiektu kamerą termowizyjną w celu wykluczenia ewentualnych ukrytych zarzewi ognia - relacjonuje OSP Żukowo.

W czasie akcji ranny został jeden z ratowników z OSP. Udzielono mu pomocy na miejscu zdarzenia, po czym przewieziono do szpitala.

Z ogniem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej - JRG Kartuzy, OSP Żukowo, OSP Hopowo, OSP Skrzeszewo, OSP Sulmin, OSP Niestępowo i OSP Leźno.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.