Żukowo. Jubileuszowy Powiatowy Konkurs Wiedzy o UK

środa, 6 marca 2019 r., 11:16
fot. Longina Templin

Po raz dwudziesty w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie przeprowadzono konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii. W konkursowe szranki stanęło ponad 20 uczniów z siedmiu szkół z powiatu kartuskiego. Uczestnicy musieli się wykazać zdolnościami plastycznymi oraz swoją wiedzą na temat Wielkiej Brytanii. Odbył się też bieg z naleśnikami. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody.

W wtorkowe przedpołudnie do konkursu przystąpiło siedem szkół podstawowych: z Banina, z Kartuz, dwie z Żukowa, z Borkowa, z Pępowa i z Dzierzążna. Aby dostać się do finału, uczniowie musieli wziąć udział w eliminacjach, które przeprowadzono w ich macierzystych placówkach. W ostatecznej rozgrywce znalazło się 22 uczestników z klas IV - VI.

Pytań z wiedzy o UK dla uczniów klas IV - VI było 75. Klasy I - III zbierały punkty, wykonując prace plastyczne związane z symbolami Wielkiej Brytanii. Trzecią kategorią był bieg naleśnika, który jest od początku imprezy jej nieodłącznym elementem. Niestety, deszczowa pogoda pokrzyżowała plany organizatorom. Bieg zamiast na boisku odbyć się na holu. Zawodnicy w tej kategorii sami przynoszą patelnie i naleśniki.

- Uznaliśmy, że 20-lecie konkursu jest dobrą okazją do przekształcenia go z imprezy gminnej na powiatową. Ta decyzja zdecydowała o tym, żeby w programie jubileuszowym było coś nowego. Postawiliśmy na koncert. Wokaliści i recytatorzy naszej podstawówki, którzy mają już na swoim koncie wiele osiągnięć artystycznych, mogli zaprezentować swoje talenty - powiedziała Anita Bobrowska, koordynatorka konkursu.

Wspomagali ją nauczyciele - Edyta Kuklińska, Dariusz Miotk i Paulina Piekarska.

W urodzinowym koncercie wystąpili następujący wokaliści i recytatorzy: Marta Mejer, Aleksander Mielewczyk, Julia Magulska, Julia Wenzeł, Anna Treder, Martyna Gniba, Liliana Komarnicka, Jakub Pleszyniak, Rozalia Łapa, Judyta Młyńska, Maja Labuda, Oliwia Wydrowska, Antonina Kuchta, Aleksandra Kutniewska i Lidia Kutniewska.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Konkurs wiedzy o Wielkiej Brytanii
I Miejsce: Aleksander Mielewczyk, Maksymilian Mielewczyk SP nr 1 w Żukowie
II Miejsce: Jakub Kalkowski i Rozalia Łapa SP nr 1 w Żukowie
III Miejsce: Błażej Kroll, Łukasz Kroll SP nr 1 w Kartuzach

Wyróżnienia: Jagoda Bolin SP w Baninie, Magdalena Hirsz SP nr 1 w Żukowie, Emilia Manikowska SP im. św. Franciszka z Asyżu w Żukowie, Tymoteusz Nowak SP w Pępowie, Hubert Renka SP w Dzierżążnie i Maksymilian Wójtowicz SP im. św. Franciszka z Asyżu w Żukowie

Konkurs plastyczny symbole Wielkiej Brytanii
I miejsce - Julian Wesołowski SP w Dzierżążnie
II miejsce - Ksawery Rzepka SP nr 1 w Żukowie
III miejsce - Nina Wysocka SP Dzierżążno

Wyróżnienia: Maria Małycha, Antonina Gruba, Tomasz Wenta, Łukasz Klecha i Malwina Kuper

Zwycięzcy biegu naleśnika
Kacper Szulc, Kornelia Kranczkowska, Wiktoria Setzke, Szymon Półczyński i Patrycja Grobelniak

L.T.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.