Żukowo. Uczniowie uczcili dzień świętego Patryka

czwartek, 21 marca 2019 r., 11:35
fot. nadesłane

W poniedziałek Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie, tonęła we wszystkich odcieniach zielonego: butelkowym, malachitowym, szmaragdowym, limonkowym, miętowym, pistacjowym, oliwkowym i morskim, a to za sprawą obchodów dnia św. Patryka.

Średniowieczny misjonarz, którego znakiem rozpoznawczym jest trójlistna koniczyna (używał jej do tłumaczenia dogmatu Trójcy Świętej), aktywnie chrystianizował Zieloną Wyspę. Jest też jednym z najsłynniejszych świętych, rozpoznawalnym w kulturze popularnej.

O jego renomę w Jedynce zadbały w tym roku Anita Bobrowska i Hanna Gruba - organizatorki święta, w ramach którego działała szkolna kawiarenka z zielonymi przysmakami, punkt loteryjny i zabawa w poszukiwanie monet, które można było wymienić na smakołyki.

Impreza będąca wspomnieniem biskupa - dobroczyńcy, została pomyślana jako okazja do poszerzenia wiedzy o kulturze, dobrej zabawy i wsparcia szkolnej pracowni plastycznej, która wymaga doposażenia.

Święty Patryk zwany jest też opiekunem upadłych na duchu. Widząc zaangażowanie uczniów, rodziców i nauczycieli, którzy zapewnili zielone słodkości i fanty na loterię oraz patrząc na organizatorki, które uwijały się jak pszczółki (wśród trawiastej zieleni) - nie sposób upadać na duchu! Przedsięwzięcie było świetnie zaplanowane i przyniosło szkolnej społeczności wiele uciechy!

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.