Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
To nic, że jest drożej. Ale za to zabierają tylko 1 worek z bioodpadami. Pozostałe ze skoszoną trawą czekają do następnego tygodnia. Czyli jak się chce to można - i gorzej i drożej. Brawo nasze władze. Oj, przed następnymi wyborami przyjrzę się tym radnym dokładniej.
Złodzieje w Żukowski sprawdziłem ile płaci się w Straszynie kolega z żona i dwójka dzieci płacą 18zl..... Skandal i wyzysk do telewizji z gmina.
W tej gminie rzadzi mafia biora lapowki od firmy ktora wywozi odpady i dla tego doja z kasy mieszkancow .BRAWO panie Kankowski
No tych na gminie juz pogielo to za malo podniesli bo co to jest 100% trzeba bylo podniesc o 500% moze by sie najedli zarzadcy GMINY ZUKOWO
prosze Panstwo czytajav troche sprawdzam sobie gmine oswiecim i prosze tam mozna : Stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi od właścicieli nieruchomości, na której zamieszkują mieszkańcy, a odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, wynosi 10,00 zł miesięcznie za osobę, natomiast w przypadku gdy odpady komunalne nie są zbierane i odbierane w sposób selektywny wynosi 15,00 zł miesięcznie za osobę. Osoby posiadające Kartę Dużej Rodziny mogą korzystać z częściowego zwolnienia z opłaty." TYLKO U NAS NIE MOZNA. TYLKO U NAS DROZEJ ! BRAWO GMINA
Czy w takim razie możemy liczyć na kosze na odpady segregowane od gminy?? Inni jakoś przekazują mieszkańcom kosze - a tu podwyzka 100% plus konieczny zakup koszy za ponad 600zł za komplet!
Śmieci są droższe niż jedzenie które kupuję, w końcu w tym kraju pensja nasza wystarcza tylko na opłaty mediów, prądu , śmieci, podatków -- a za 2250 brutto to jest 1570 zł na rękę bo za tyle pieniędzy muszę żyć z mężem, jestem chora ale ZUS stwierdził że nie na tyle aby dostać rentę. Proszę spojrzeć ile ludzi chodzi po ulicach i grzebie w koszach aby móc jakoś przeżyć, a będzie jeszcze gorzej, więc nie produkujemy śmieci za 40 zł bo nas nie stać na takie zakupy. Mój kosz nawet przez pół roku nie jest pełen więc za co mam płacić.
Brawo dla tych co głosowali na Kankowskiego, teraz macie co chcieliście. ..
i jeszcze gminie 1% podatku z pit dać. A oni i tak mnie złoją z innej strony no super już wam nigdy nie dam 1% z mojej krwawicy.
ciekawe dlaczego większe rodziny maja tylko placic o 10 zl więcej niż cztero osobowa rodzina przecież wiadomo gdzie więcej ludzi tam więcej smieci jest to nie sprawiedliwe.
Tylko lasów mi szkoda....
Na ulicy Witosławy 62 gościu pali non stop śmieci jak przyjeżdża śmieciarka to nie ma co brać. Wiem bo sama widziałam. Podobnie ulice niżej na Zawadzkiego 13, nie raz widzi się konkretny dym. Wracając do tematu gminy. Właśnie gdzie macie pieniążki ? Ile czasu będzie zamknięta droga koło starego młyna, dolnego kościoła ? Ile czasu będzie zamknięta droga na Rutki, przejazd przez Borkowo. Nie macie kasy na remonty a co dopiero na budowę nowych rzeczy. Nad jeziorkiem jest zamknięty powiedzmy nowy skypark. Dlaczego ???
"Nie pal śmieci-dbaj o dzieci". Przy okazji dygresja: teraz wszyscy wiedzą, że program 500 + na pierwsze dziecko ma uspokoić nastroje społeczne spowodowane podwyżką cen śmieci, energii oraz wody. Śmieci to będzie złoty interes, tam mówił mój profesor na Politechnice Gdańskiej na Wydziale Inżynierii Środowiska 25 lat temu.
Pamiętacie te hasła "waszymi odpadami zajmie się urząd gminy", będzie dobrze mówili, tylko dla kogo?
8 osob zdecydowalo na 3 dni przed wejsciem ustawy ile cala gmina bedzie placic za smieci. Cudownie az strach sie bac gdyby te same osoby rzadzilyby panstwem
Jak to wszystko ma się do tego że w ustawie zabrania się różnicowania stawki względem ilości osób w gospodarstwie domowym. W uchwale jest zapis o gospodarstwie domowym czy o nieruchomości?
jeszcze im mało????
Panie Burmistrzu rozumiem, że w związku z podwyżką odbiór odpadów segregowanych - szkło/plastiki i papier, będzie się odbywał częściej, a nie raz na miesiąc czy w przypadku szkła i papierów co dwa!! Podwyżka 100%? Jakieś nieporozumienie chyba.
Ta podwyżka to gminy wymysł w Zbychowie koło Nowego Dworu za osobę 9zł.i bez łaski dają worki i również częstobo co tydzień odbiór śmieci.Pozatym segregowane śmieci zarabiają jak metale i plastyki .Panie burmistrzu to nie przemyślane albo Pana doradcy są kiepski a może inne dno.Czemu nie radzicie się innych dobrze i tanio się rządzących.Od mądrych i nie pazernych się uczy!
A się pytam, gdzie są pieniądze? Co Pan Burmistrz robi z pieniędzmi gminy? Dlaczego mu nie starcza? PiS bierze się za samorządy. Zaczyna od tego, że zabierze gminom pieniądze na pensje dla nauczycieli, po to by nauczyciele więcej zarabiali.
Radni Gminy powinni wziasc sie za tych co nie sa zameldowani i wyrzucaja smieci gdzie popadnie kolega placi za niesegregowane smieci po podwyzcze za 3 osoby 50zl za miesiac lub 86gr. za m2 powierzchni mieszkania w okolicach Gdanska. Oczywiscie ludzie ktorzy nie moga miec dzieci lub maja 1 dziecko beda doplacac za tych co maja wiecej, czyli znaczy to ze trzeba robic dzieci i siedziec w domu za 500+ a dodatkowo za wszystko placa mniej. Wiecej spolek komunalnych w Zukowie i pensji po 12-13tys. zl. Super gmina. Ci co glosowali za taka podwyzka pewnie tez malo nie zarabiaja i pewnie tez jakies profity dostana. Same cwaniaki i znajomi pracuja w zas..nej gminie.
Plastiki co 3 tygodnie, reszta co miesiąc? A później wszyscy się dziwią, że śmieci segreguje się na te do lasu i te do spalenia, a te do spalenia dalej na te do spalenia w dzień albo w nocy. W Sopocie za całą kamienicę płacimy 75zl/miesiąc, a opłata jest zależna od zużycia wody. Śmieci są odbierane co tydzień przy segregacji pojemników ej, worki co 2 tygodnie.
Zwiększenie ilości śmieci - Czy za te sterty śmieci pod domami, które wynajmują ukraińcy płacone są pełne stawki?
pogielo ich chyba, wraz z segregacja mialo byc taniej, a jest drozej, przy takich stawkach to po wszystko co tydzien powinni przyjezdzac a nie, ze plastik raz na 3 tyg, a szklo i papier raz na dwa miesiace. No i czemu w Gdansku ceny sa nizsze?
Do redaktora kartuzy info. proszę wsiąść kamerę gopro i w dzień wywózki jeździć za śmieciarką w gminie Żukowo na starych osiedlach co 3 dom kosz wystawia reszta idzie oczywiście w atmosferę. gmina nie dała koszy to biedniejsze rodziny nie kupią ich kompletu za 700 pln i tak pchają wszystko w piec. Wracając do wywózki skoro firmy odpierają 1/3 odpadów zadeklarowanych to gdzie idą te oszczędności ? Worki na odpady plastikowe. trzeba opakowania myć chyba w zmywarce aby po tych 3 tygodniach nie śmierdziały - dlatego na wsiach to wszystko idzie w piec , chyba że ktoś ma pojemnik i na tyle dużą działkę aby mu to śmierdziało w oddali. Wywoź przy tak drakońskich cenach powinien być co tydzień ps. gratulacje dla firm wywozowych , choć pewnie dzisiaj rano jeszcze głowa boli ich od wczorajszego świętowania
Napisz co władze takiego wielkiego zrobiły dla Żukowa, bo szczerze powiedziawszy przez lata jakoś nic nie przychodzi mi do głowy.
Im się chyba ku*wa w dupskach poprzewracało
zlodzieje nic wiecej wiecej debili do koryta dopuscic. podatek do gory oplata za wode do gory smieci do gory a zeby do domu dojechac trzeba po dziurach jezdzic. Dzieci musza na dwie zmiany do szkoly chodzic bo gmina nie ma pieniedzy na nic. Tylko jakies spolki tworza ktore wyciagaja z ludzi pieniadze. Gratuluje naszej kochanej gminie.
a mnie ciekawi jak będą o tym informowac ???? zostały 3 dni na dokładkę nie każdy ma internet ale o tym pewnie niektórzy zapomnieli.
Ciekawa tylko jestem dlaczego Pan Boniek mając tak świetne pomysły na rozwiązania problemów gminy Żukowo nie zasiada w radzie i nie walczy o przywileje dla staruszków oraz nie rozwiązuje problemów związanych z wywozem śmieci.. Nie ma działań które miałyby same plusy a pewna jestem że gmina nie utrudnia życia mieszkańców celowo ponieważ nie na tym polega jej zadanie. Władze dążą do udogodnienia nam funkcjonowania a kiedy pojawia się pewne załamanie nagle spotyka się z wielkim hejtem? Ciekawe że nikt nie chwali tak bardzo tego co ułatwia wszystkim codzienne życie i co udało się gminie osiągnąć mimo iż wcześniejsze władze nie zmieniły w gminie NIC a teraźniejsze zdążyły dokonać tak wielu rzeczy.
a czy mogę poprostu zrezygnować z odbioru moich śmieci ??? i wyrzuczać je np. do lasu :-) W Gdańsku na jednym osiedlu nie wazne jakim. Odbiór śmieci ogólnych jest codziennie a w Żukowie co 2 tygodznie.... co to ma być. złodzieję ???
Jeszcze raz idzcie wybrać tą sitwę to będziecie mieli poczekajcie zaraz będa dalsze podwyżki bo dietka musi być wysoka żeby z tego żyć bo niektórzy zamiast do pracy jak pan jeden z drugim już nie będę wymieniać to do koryta gminnego i sie wymądrzać i na krzywy ryj podatników
Niech gmina rozważy jeszcze raz ten problem, 100procentowe podwyzki napewno bo tyle wyniosl oplata marszalkowska i wytwarzenie smieci z dnia na dzien tak zwroslo, skoro bylo glosowanie to tez radni nie musieli glosowac za , a gmina otrzymuje od kazdego mieszkanca podatek ma rozne wplywy to niech zadba o wspolne dobro ludzi.
A pan Tyberiusz oczywiście równość uprawia taką, że rodziny wielodzietne są uprzywilejowane. Oczywiście- niech samotna babcia z małą emeryturą finansuje te rodziny wielodzietne dotowane z 500+
Oferty wybrane: Cześć I - Sektor I ..Pólnocnv" -- Cena oferty 4.496.904,00 (Clean -BUD Spólka Jawna) -- różnica 30% Cześć II - Sektor II "Srodkowv" -- 7.303.608,00 (Elwoz) -- różnica 50% Skąd więc podwyżka prawie 100%? Gminy są w obecnym stanie zdane na monopolistów na rynku i dyktat cenowy, do czego przyczyniła się niestety nadająca się do śmieci "ustawa śmieciowa". Z roku na rok konkurencja coraz mniejsza, aż w końcu za kilka lat zostanie 1 firma w okolicy, która będzie kosiła za te śmieci tyle, ile jej się będzie rzewnie podobało.
@Mieszkaniec: Bardzo późno został temat poddany pod głosowanie, bo zwlekano, jak zresztą wszędzie, z rozpisaniem nowego przetargu do samego końca (przetarg rozpisany w gminie Żukowo bodajże w lutym). Zamiast nad tematem pochylić się choćby w zeszłym roku, kiedy wiadomo przecież było, że jakieś tam opłaty zostaną podniesione, i działać zawczasu, to oczywiście po polsku odwleczono temat na ostatnią chwilę licząc chyba na cud. Niestety te się rzadko zdarzają. Tak było od początku z tą całą "ustawą śmieciową" - także przyjęta na ostatni dzwonek. Także to po prostu przywara polskich polityków. Gmina szukała sposobu na zmniejszenie podwyżki opłat, próbując dokonać podziału na trzy (ostatecznie chyba na dwie) strefy. Dziwi mnie natomiast, że podwyżka jest blisko 100%, skoro wg założeń gminy (czyli jak rozumiem, żeby stawki były równe obecnym) przyjęto: Część I - sektor "Pólnocny" -3.500.000,00 PLN; Część II- sektor "Środkowy"- 4.900.000,00 PLN
Stanowczo za szybko !!! 26.03 podjęcie decyzji, 01.04 wchodzi w życie ??? Bardzo mało czasu do złożenia deklaracji lub ewentualnej zmiany segregacji. Ludzie przecież pracują !!!
Banda złodziei za kogo ludzie mają tyle płacić taka podwyżka na wasze RADNI diety które sobie przyznaliście a po drugie trzeba najpierw sprawdzić ile naprawdę w gospodarstwach mieszka niezameldowanych osób bo znam takich co mieszka 10 osób a od 4 się płaci kto za tą resztę musi zapłacić najwyższy czas się za to zabrać kiedy najpierw z tym zrobicie porządek a potem podwyżki prawie 100%
To nic, że jest drożej. Ale za to zabierają tylko 1 worek z bioodpadami. Pozostałe ze skoszoną trawą czekają do następnego tygodnia. Czyli jak się chce to można - i gorzej i drożej. Brawo nasze władze. Oj, przed następnymi wyborami przyjrzę się tym radnym dokładniej.
Złodzieje w Żukowski sprawdziłem ile płaci się w Straszynie kolega z żona i dwójka dzieci płacą 18zl..... Skandal i wyzysk do telewizji z gmina.
W tej gminie rzadzi mafia biora lapowki od firmy ktora wywozi odpady i dla tego doja z kasy mieszkancow .BRAWO panie Kankowski