Borzestowo. Pożar kurnika - cztery osoby poszkodowane

wtorek, 16 kwietnia 2019 r., 10:41

Siedem zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem, do którego doszło w Borzestowie. Ogień pojawił się tam wewnątrz nowopowstałego kurnika. Wskutek pożaru poszkodowane zostały cztery osoby.

Zgłoszenie o pożarze dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach otrzymał we wtorek około godziny 9.40. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pożarem objęte jest wnętrze kurnika, który za kilkanaście dni miał zostać oddany do użytku.

Straty wstępnie oszacowano na około 800.000 zł, natomiast wartość uratowanego mienia to około 50.000 zł. Ogień najprawdopodobniej powstał na skutek prowadzonych prac. Podczas cięcia kątowników zapalił się strop obiektu, a pożar szybko się rozprzestrzeniał.

Wskutek pożaru podtrute dymem zostały trzy osoby. Do szpitala przetransportowano łącznie cztery osoby.

W akcji gaśniczej, która trwała około trzech godzin, brało udział siedem zastępów strażaków z OSP Borzestowo, OSP Chmielno, OSP Miechucino, OSP Reskowo, OSP Kamienica Szlachecka oraz JRG Kartuzy.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.