W piątek koncert Łyko w Kościerzynie - wygraj bilety

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 13:22
fot. nadesłane/mat.pras./Bastian_Walczyński

Nazywają się Łyko. Jak sami podkreślają, grają o tęsknotach, bolączkach i planach, o otaczającej nas wszystkich rzeczywistości i o marzeniach małych i dużych. Czasem zabawnie i zjadliwie, czasem zupełnie poważnie, zawsze szczerze i z sercem. Miesiąc temu wydali debiutancką płytę. Piosenek, które się na niej ukazały będzie można posłuchać już w piątek podczas koncertu w Starym Browarze w Kościerzynie.

Koncert odbędzie się w piątek, 26 kwietnia o godz. 20 w Starym Browarze w Kościerzynie. Zespół Łyko to świeża energia, oryginalne brzmienia w rockowo-popowej oprawie, to połączenie dobrej muzyki i świetnych tekstów, trafiające prosto w serce.

30 marca ukazał się pierwszy album zespołu - "Neony". Znalazło się na nim 12 autorskich utworów. Płyta jest podsumowaniem kilku lat działalności grupy.
Wydawcą płyty jest wytwórnia SP Records, pod szyldem której ukazały się m.in. krążki takich legend jak Kult, Lao Che czy Pidżama Porno.

Debiutancki album poprzedziły trzy single. Dwa pierwsze, czyli "Nożyczki, Bandaż, Klej" oraz "Czy to my" trafiły w eter za pośrednictwem wielu ogólnopolskich rozgłośni radiowych. Pojawiły się m.in. w Trójce, Esce Rock, Antyradiu, a także w Radiu Gdańsk i Radiu Kraków. Najnowszy singiel pt. "Na zawsze" ukazał się miesiąc temu.

Łyko ma na swoim koncercie występy m.in. w ramach Festiwalu Open'er, Festiwalu Naturalnie Mazury - gdzie zdobyli Grand Prix, a także na scenie Czwórki oraz Radia Gdańsk. W październiku koncertowali z zespołem Romantycy Lekkich Obyczajów.

Zespół tworzą artyści pochodzący z Żukowa i Trójmiasta, choć nie tylko. Za wokal i teksty odpowiada Ola Łapa. Kompozycje i gitara to domena Bartosza Łapy. Na perkusji gra Filip Łapa, a na basie Krzysztof Hnatiuk. Najmłodszy stażem członek zespołu, grający na gitarze, instrumentach klawiszowych i przeszkadzajkach Kamil Mataczyński, dojeżdża na próby aż z Torunia.

Wygraj podwójne zaproszenie

Specjalnie dla naszych czytelników Łyko przygotowało trzy podwójne wejściówki na koncert. Aby je zdobyć wystarczy odpowiedzieć na pytanie: "Ile utworów znajduje się na debiutanckiej płycie zespołu Łyko?". Odpowiedzi prosimy przesyłać na adres redakcja@koscierski.info. Wśród prawidłowych zgłoszeń rozlosujemy wejściówki.
Na odpowiedzi czekamy do czwartku do godz. 20. W tytule maila należy wpisać "Łyko".

Z kolei 28 kwietnia, ŁYKO przejmie scenę studia koncertowego Radia Gdańsk i zaprezentuje na żywo materiał ze swojej debiutanckiej płyty "Neony". Transmisja radiowa koncertu na antenie rozpocznie się o godz. 20:05 (link do streamingu: bit.ly/2hHcay9)

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.