"Zaloguj się do życia" - młodzież na scenie o problemie uzależnienia

piątek, 31 maja 2019 r., 14:45
fot. MD-Z

"Zaloguj się do życia" pod takim hasłem w piątek w Kartuskim Centrum Kultury odbył się tegoroczny Przegląd Małych Form Teatralnych. Konkurs, który ma uświadomić młodzieży, jak wielkim problemem są uzależnienia po raz osiemnasty zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział dziewięć grup ze szkół z terenu powiatu kartuskiego.

Organizowany przez policjantów przegląd ma na celu głównie profilaktykę uzależnień u młodzieży. Prezentuje spojrzenie na problematykę uzależnień i patologii młodego pokolenia i ma uświadamiać im, jak poważnym problemem są różnego rodzaju uzależnienia. W tym roku policjanci podjęli ogromnie ważny temat - uzależnienia od komputerów, smartfonów i internetu.

W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło dziewięć grup ze szkół podstawowych z Borcza, Kiełpina, Staniszewa, Szymbarku, Miechucina, Sulęczyna, Lisich Jam, Żukowa i Kamienicy Szlacheckiej.

Młodzież podeszła do problematyki uzależnienia od internetu w sposób niezwykle kreatywny. Na scenie podziwiać można było m.in. współczesną adaptację bajki o Pinokiu czy poruszającą choreografię i piękne wykonanie piosenek.

W tegorocznej edycji konkursu pierwsze miejsce zajęli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie, na drugim miejscu uplasowała się młodzież z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Szymbarku,a trzecie miejsce zajęła grupa z Zespołu Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej.

Dodatkowo jury przyznało specjalną nagrodę dla najlepszego aktora przeglądu, którym został Łukasz Mojeścik. nagrodę za najlepszy plakat zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie. Prócz wspaniałych nagród i pucharów dla szkół w tegorocznej edycji konkursu wszyscy uczestnicy otrzymali atrakcyjne upominki.

MD-Z

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.