Żukowo. Uczniowie SP nr 1 wzięli udział w akcji Wielka mapa Polski

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:52
fot. nadesłane

Na początku roku szkolnego 2018/2019 Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne zaprosiło nauczycieli i uczniów klas 1-3 do udziału w Wielkiej mapie Polski. Akcja miała na celu wymianę pocztówkową pomiędzy szkołami. Każda szkoła, która zapisała się do akcji, otrzymała Wielką mapę Polski. Klasy dostały od WSiP propozycje klas w innych częściach Polski, do których mogły wysłać pocztówki.

Akcja miała wymiar edukacyjny, ponieważ raz w tygodniu organizatorzy udostępniali specjalnie przygotowane materiały edukacyjne - filmy, zdjęcia, pokazy slajdów, artykuły, ciekawostki, które pozwolą poznać wszystkie zakątki Polski, zaprezentowali jak poprawnie adresować i pisać listy oraz pocztówki, zachęcali do nawiązywania relacji z innymi szkołami i uczniami.

W naszej szkole do ogólnopolskiej akcji włączyły się dwie klasy I a oraz III a. Każda z klas otrzymała listę adresatów z różnych regionów Polski. Dzieci miały okazję nauczyć się właściwego formułowania pozdrowień i życzeń a także poprawnego adresowania przesyłek pocztowych. Łącznie obie klasy wysłały 40 widokówek.

Wybrały się w tym celu do Urzędu Pocztowego w Żukowie i je wspólnie nadały. Do szkoły napłynęło 25 kolorowych kartek, które kolejno umieszczano na gazetce szkolnej. Każda pocztówka znalazła swoje miejsce na planszy informacyjnej z opisami województw, z których pochodziły.

Nasi uczniowie z zaciekawieniem odkrywali miejsca, w których znajdują się szkoły i klasy, nadawcy przesyłek. Śledziły z uwagą drogę jaką pokonała każda kartka oraz jej treść. Cała akcja miała bardzo interesujący przebieg. Dała naszym uczniom poczucie wspólnoty i przybliżyła do innych dzieci z klas I - III w Polsce. Nad całością czuwały wychowawczynie Marzena Górska oraz Wioletta Wydrowska.

nadesłane/ SP nr 1 w Żukowie

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.