Reklama

Francais i Natalia Lubrano wystąpili z francuskim repertuarem na kartuskim Rynku

W niedzielę kartuski Rynek zamienił się we francuską oazę muzyki. W ramach cyklu Muzyka Świata na Rynku odbył się kolejny koncert. Na scenie wystąpiło duo Francais wspólnie z Natalią Lubrano.

Ci, którzy przybyli w niedzielne popołudnie na kartuski Rynek zostali przywitani przez burmistrza Kartuz, Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.

- Nasz rynek ożył i pokazał, że Kartuzy mogą mieć swoje centrum, gdzie możemy się wspólnie spotkać i zabawić. Dziękuję państwu za ten tegoroczny cykl, za to, że przychodzicie. Muzyka łagodzi wszystko, dlatego poznawajmy ją oraz świat. Mam nadzieję, że ta muzyka nas połączy - powiedział burmistrz Kartuz.

Na scenie pojawiła się trójka artystów, którzy przyjechali do Kartuz aż z Wrocławia. W skład zespołu Francais wchodzi Damian Ciosek - gitarzysta, szef agencji muzycznej i instruktor gry na gitarze oraz Aleksander Miśkiewicz - akordeonista, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Gościnnie wystąpiła z nimi Natalia Lubrano, wokalista jazzowa znana z udziału w The Voice of Poland czy Must Be The Music.

- Bonjour, bonsoir - przywitała się ze wszystkimi Natalia Lubrano.

Zabrzmiały utwory znane wszystkim, nawet tym, którzy nie znają języka francuskiego. "Paroles, paroles", "Les Champs-Elysées", "Voyage Voyage", "Elle Ella L"a" i wiele innych. Wokalistka tłumaczyła tytuły wszystkich utworów i opowiadała, jakie historie kryją się za nimi, tak by wszyscy wiedzieli, czego słuchają. Natalia Lubrano w trakcie całego koncertu podtrzymywała interakcję z widownią, prosząc, by śpiewali wspólnie z nią.

- Comment allez-vous? Jak się państwo miewają? - dopytywała piosenkarka.

Chętnych do wysłuchania francuskich przebojów było wielu. Choć pogoda nie bardzo dopisywała, w trakcie zaczął padać deszcz, najwierniejsi słuchacze dotrwali do końca.

KK
Aplikacja na Androida

Obserwuj nas na Obserwuje nas na Google NewsGoogle News

Chcesz być na bieżąco z wieściami z naszego portalu? Obserwuj nas na Google News!

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Mariola - niezalogowany 2019-08-20 22:26:30

    To był świetny koncert, uwielbiam muzykę francuską. Akordeon, gitara i ten wokal, to wszystko brzmiało pięknie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.



Reklama

Wideo Kartuzy.info




Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Najnowsze wiadomości