Francais i Natalia Lubrano wystąpili z francuskim repertuarem na kartuskim Rynku

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 11:40
fot. Karolina Kaczykowska

W niedzielę kartuski Rynek zamienił się we francuską oazę muzyki. W ramach cyklu Muzyka Świata na Rynku odbył się kolejny koncert. Na scenie wystąpiło duo Francais wspólnie z Natalią Lubrano.

Ci, którzy przybyli w niedzielne popołudnie na kartuski Rynek zostali przywitani przez burmistrza Kartuz, Mieczysława Grzegorza Gołuńskiego.

- Nasz rynek ożył i pokazał, że Kartuzy mogą mieć swoje centrum, gdzie możemy się wspólnie spotkać i zabawić. Dziękuję państwu za ten tegoroczny cykl, za to, że przychodzicie. Muzyka łagodzi wszystko, dlatego poznawajmy ją oraz świat. Mam nadzieję, że ta muzyka nas połączy - powiedział burmistrz Kartuz.

Na scenie pojawiła się trójka artystów, którzy przyjechali do Kartuz aż z Wrocławia. W skład zespołu Francais wchodzi Damian Ciosek - gitarzysta, szef agencji muzycznej i instruktor gry na gitarze oraz Aleksander Miśkiewicz - akordeonista, student Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Gościnnie wystąpiła z nimi Natalia Lubrano, wokalista jazzowa znana z udziału w The Voice of Poland czy Must Be The Music.

- Bonjour, bonsoir - przywitała się ze wszystkimi Natalia Lubrano.

Zabrzmiały utwory znane wszystkim, nawet tym, którzy nie znają języka francuskiego. "Paroles, paroles", "Les Champs-Elysées", "Voyage Voyage", "Elle Ella L'a" i wiele innych. Wokalistka tłumaczyła tytuły wszystkich utworów i opowiadała, jakie historie kryją się za nimi, tak by wszyscy wiedzieli, czego słuchają. Natalia Lubrano w trakcie całego koncertu podtrzymywała interakcję z widownią, prosząc, by śpiewali wspólnie z nią.

- Comment allez-vous? Jak się państwo miewają? - dopytywała piosenkarka.

Chętnych do wysłuchania francuskich przebojów było wielu. Choć pogoda nie bardzo dopisywała, w trakcie zaczął padać deszcz, najwierniejsi słuchacze dotrwali do końca.

KK

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.