Europejskie Targi Produktów Regionalnych z kaszubskimi specjałami

sobota, 24 sierpnia 2019 r., 09:48
fot. nadesłane

W Zakopanem w dniach od 11 do 15 sierpnia odbyły się tegoroczne Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Kaszuby reprezentowała między innymi Fundacja Izby Regionalnej w Zgorzałem, która zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii najlepszy produkt spożywczy.

W tym roku odbyły się jubileuszowe, już dziesiąte Europejskie Targi Produktów Regionalnych. Podczas wydarzenia prezentowana jest bogata oferta różnorodnych produktów wędliniarskich, mleczarskich, owocowo - warzywnych, wyrobów cukierniczych, napojów w tym również wina, piwa, nalewek z Polski i zagranicy.

Targi skierowane są zarówno do profesjonalnych odbiorców jak i wszystkich tych, którzy lubią gotować, szukają inspiracji kulinarnych, mając możliwość spotkać uznane autorytety sztuki kulinarnej. Prezentacje przedstawiane przez kucharzy ze Stowarzyszenia Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Koła Gospodyń Wiejskich, kucharzy z rekomendowanych karczm podhalańskich oraz przedstawicieli miast i powiatów zaprzyjaźnionych - cieszą się co roku ogromnym uznaniem.

- Targi są wydarzeniem realizowanym z myślą o przedstawicielach branży producentów żywności certyfikowanej. Miejsce Targów tętni muzyką ludową, zachwyca wyrobami rękodzielniczymi, degustacją potraw. W "Zarembku Tradycji" - dowiadujemy się o tym jak wytwarza się sukno, o tym jakie tajemnice i skarby ukryte są w Tatrzańskim Parku Narodowym, także o historii tradycji Podhala. To unikalne miejsce, w którym możliwość spotkań z twórcami ludowymi przybliża proces tworzenia - podkreślają organizatorzy Europejskich Targów Produktów Regionalnych w Zakopanem.

W targach rokrocznie biorą udział przedstawiciele również Kaszub. W tym roku do Zakopanego udała się między innymi Zyta Górna z Fundacji Izby Regionalnej w Zgorzałem. Jej smalec domowy z boczkiem zyskał uznanie jury w konkursie na najlepszy produkt spożywczy zdobywając pierwszą nagrodę.

oprac. AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.