Dziewczęta MDP Sulęczyno bezkonkurencyjne w wojewódzkich zawodach pożarniczych

poniedziałek, 16 września 2019 r., 14:01
fot. nadesłane/OSP Sulęczyno

W niedzielę, 15 września w Jezierzycach rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz osiem reprezentacji chłopięcych. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjny okazał się team MDP Sulęczyno, który tym samym wywalczył przepustkę na przyszłoroczne zawody ogólnopolskie.

Wśród młodych adeptów z całego województwa pomorskiego nie zabrakło także reprezentantów powiatu kartuskiego - młodych druhów z OSP Sulęczyno. W klasyfikacji generalnej dziewczęta z Sulęczyna zajęły pierwsze miejsce,

- Tym samym dziewczęta zapewniły sobie udział w przyszłorocznych zawodach na szczeblu ogólnokrajowym - podkreśla zastępca naczelnika OSP Sulęczyno Andrzej Piechowski.

Chłopięca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z Sulęczyna zakończyła rozgrywki na czwartym miejscu.

Dodajmy, że zawody według międzynarodowych zasad CTIF składają się z trzech części. Pierwsza część to musztra, kolejną jest bieg sztafetowy, który powinien odbyć się na bieżni 400 m. Startuje dziewięcioro zawodników. Każdy ma swój przydział do wykonania - przeniesienie gaśnicy, pokonanie tunelu, płotka, ścianki, rozciągnięcie i podłączenie węża.

Ostatnią konkurencją jest tak tzw. bojówka, w której nie ma elementu motopompy. Są tylko hydronetki, za pomocą których trzeba nalać wodę do nalewaków. Ponadto w tym zadaniu wszyscy zawodnicy najpierw muszą pokonać ściankę, tunel i dopiero wówczas część biegnie do stanowiska armatury wodnej, a część do stanowiska sznurów, gdzie robi się węzły. Co ważne żaden z zawodników nie może powiedzieć ani słowa, bo za to są przyznawane punkty karne.

Organizatorem Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych według zasad CTIF był Zarząd Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Gdańsku.

AL

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.