Za tydzień Truskawkobranie

sobota, 19 czerwca 2010 r., 13:42
fot. nadesłane

Wielkimi krokami zbliża się największa plenerowa impreza na Kaszubach. Mowa rzecz jasna o Truskawkobraniu, które od lat cieszy się niemalejącą popularnością, nie tylko wśród mieszkańców powiatu kartuskiego. W tym roku czas umilać będzie nam z nowej sceny m.in. zespół Afromental oraz Bracia.

Impreza tradycyjnie odbędzie się na Złotej Górze nad Jeziorem Wielkie Brodno, gdzie spodziewać można się nawet 40.000 ludzi. Podobnie jak w latach ubiegłych publiczność bawić będą zespoły regionalne, formacje taneczne, wykonawcy lokalni i gwiazdy największego formatu. Tylko w ostatnich kilku latach koncerty dały tu takie osobistości polskiej sceny muzycznej jak: Kult, Anita Lipnicka i John Porter, Bajm, Patrycja Markowska, Mandaryna, Wilki, Feel, Ewelina Flinta, Gosia Andrzejewicz czy Papa Dance.

W tym roku do grona tego dołączą kolejne dwie gwiazdy: znana z przebojów „Pray for love” oraz „Radio Song” grupa Afromental oraz oparty głównie na Piotrze i Wojtku Cugowskich zespół Bracia. Przed nimi na scenie zaprezentują się również Regionalny Zespół Pieśni i Tańca „Kaszuby”, a także „Słunoszka” ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach i zespół dziecięcy z Dzierżążna. Z myślą o najmłodszych uczestnikach festynu zaproszono również Teatr dla dzieci Art-Re. Z upływem czasu szanse pokazania się otrzymają zespoły młodzieżowe, takie jak: The M., Young & Zgreds czy grupy taneczne. Na sam finał zostaną: Tercet Egzotyczny i wspomniane już Afromental oraz Bracia.

Truskawkobranie to jednak nie tylko występy artystyczne. W czasie całodniowego festynu, jak sam nazwa wskazuje, kosztować można tego słodkiego czerwonego owocu w każdej możliwej postaci: truskawki świeże, z dodatkami, w formie koktajli, musów i wypieków. Licznie wystawiają się również twórcy ludowi, nie brak stoisk handlowych i punktów gastronomicznych.

Poza doznaniami muzycznymi i kulinarnymi, o dobry nastrój przybyłych powinien zadbać słynący z niezwykłego poczucia humoru Konio, któremu powierzono prowadzenie zabawy. Tym, którym atrakcji będzie jeszcze mało, polecamy dodatkowe imprezy towarzyszące, a mianowicie rozgrywane na Jeziorze Wielkie Brodno w godzinach 12-15 regaty w klasie Omega o Puchar Burmistrza Mirosławy Lehman oraz Spławikowe Zawody Wędkarskie o Puchar Senator RP Doroty Arciszewskiej –Mielewczyk w kategorii junior i senior. Tu chętni musza jednak liczyć się z wcześniejszą pobudką. Zbiórkę zawodników wyznaczono na godz. 7.30 na parkingu przy Zajeździe „Sobótka” w Ręboszewie.

Warto też dodać, że tym razem uczestnicy Truskawkobrania po raz pierwszy będą mogli bawić się pod zupełnie nową, efektowną sceną w kształcie odwróconego szkieletu łodzi. Konstrukcja ma być jednym z elementów powstającego w tym miejscu amfiteatru z miejscami dla publiczności, doskonale współgrającego z budowanym również nieopodal Centrum Sportów Wodnych.

Początek imprezy w ostatnią niedzielę czerwca w samo południe. Koniec w późnych godzinach nocnych, zwieńczony pokazem sztucznych ogni.

Dla naszych czytelników mamy niespodziankę. Portal Kartuzy.info, który objął patronat medialny nad imprezą, będzie na miejscu od pierwszej do ostatniej minuty. Tylko u nas wydarzenia ze Złotej Góry będzie można śledzić Na żywo. Na bieżąco będziemy przekazywać wieści ze sceny, pokażemy też sporo zdjęć, a może i coś więcej..

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.