Medale Mistrzostw Świata w karate dla Gokkena!

czwartek, 30 września 2010 r., 13:29
fot. nadesłane/Justyna Lubocka

Niebywałym wręcz sukcesem zawodników KS Gokken Chwaszczyno zakończyły się Mistrzostwa Świata w Karate Shotokan organizacji FSKA, które odbywały się w Karpaczu. Z szóstki reprezentantów tego klubu aż pięciu zdobyło medal!

W imprezie wystartowało w sumie przeszło pół tysiąca karateków z trzydziestu krajów. Wśród nich ekipy z całej niemal Europy, ale także USA, Indii, Iranu czy Etiopii. Na matach Karpacza nie zabrakło też młodych sportowców z Chwaszczyna. Co więcej, ich wizyta zakończyła się wielkim sukcesem, ba na Kaszuby wrócili aż z pięcioma medalami.

Na szczególne słowa uznania zasługuje rywalizacja w kategorii pomarańczowych pasów w wieku 12-13 lat. Finałowy pojedynek okazał się bowiem wewnętrzną sprawą Gokkena! Ostatecznie, po niezwykle emocjonującej i zaciętej walce zakończonej dogrywką Filip Wendt pokonał Dominika Korbolewskiego, sięgając po złoto. Jego klubowemu koledze przypadło natomiast srebro. Jakby tego było mało, obaj mieli okazję odebrać nagrody od samego mistrza Funakoshi.

Krążek w młodszej grupie wywalczył też Mikołaj Samson. W kategorii żółtych pasów do lat 10 stanął na najniższym stopniu podium!

Pozostałe dwa medale stały się naszym udziałem już w rywalizacji seniorów. Ostatniego dnia mistrzostw do i tak wyjątkowego dorobku udało się jeszcze dorzucić złoto Pawła Wendt w kat. 85 kg brązowych pasów oraz srebro Mariusza Domaradzkiego w kat. 75 kg czarnych pasów.

Bartek Gruba
Info:Justyna Lubocka

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.