PUP organizuje szkolenia dla bezrobotnych kobiet

czwartek, 5 maja 2011 r., 09:54
fot. archiwum/BG

Dobiega końca nabór wniosków na dwa bezpłatne szkolenia prowadzone przez Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach. Skorzystać będzie mogło z nich w sumie dwadzieścia bezrobotnych kobiet. Połowa ukończy kurs "Kucharz regionalny", a pozostałe "Florystyka i decoupage z motywem kaszubskim". Aplikacje można składać do piątku, 6 maja.

Chętne do udziału w szkoleniach powinny zgłosić się do sekretariatu Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach przy ul. Mściwoja II. Aby mieć szansę zakwalifikowania się na kurs należy być zarejestrowanym jako osoba bezrobotna oraz spełniać jeden z wymogów ujętych w art. 49 ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z dnia 20 kwietnia 2004r., a mianowicie:

- wiek do 25 lub powyżej 50 lat
- długotrwały okres pozostawania bez pracy
- brak kwalifikacji zawodowych
- samotne wychowywanie przynajmniej jednego dziecka do 18 roku życia
- brak zatrudnienia po odbyciu kary pozbawienia wolności
- zaświadczenie o niepełnosprawności

Warto się pospieszyć z dwóch względów. Po pierwsze już w najbliższy piątek zakończony zostanie nabór wniosków. Po drugie liczba miejsc jest ograniczona. Przedstawiciele PUP-u zaznaczają też, że złożenie aplikacji nie oznacza jeszcze zakwalifikowania na szkolenie. O wynikach postępowania uczestnicy naboru powiadomieni zostaną pisemnie w ciągu 30 dni od daty złożenia dokumentów.

Dopiero w ten sposób wyselekcjonowana grupa odbędzie jedno z dwóch proponowanych szkoleń. W celu zdobycia doświadczenia zawodowego i pogłębienia nabytych umiejętności, po jego ukończeniu wszyscy uczestnicy skierowani zostaną do odbycia czteromiesięcznego stażu.

Stosowne wnioski można pobrać na stronie internetowej Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach w zakładce "szkolenia" lub otrzymać w okienku informacji w siedzibie urzędu przy ul. Mściwoja II 4.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.