Kolejne szkolenia organizowane przez PUP

poniedziałek, 9 maja 2011 r., 12:11
fot. nadesłane/PUP Kartuzy

Dobiega końca rekrutacja na szkolenia gastronomiczne i ozdobnicze dla bezrobotnych kobiet z powiatu kartuskiego (przedłużona do środy, 11 maja). Od poniedziałku PUP prowadzi już tymczasem nabór w ramach kolejnego programu szkoleniowego - "Udany start w dorosłe życie", który skierowany jest do osób młodych, poniżej 25 roku życia.

Projekt ma na celu wspomóc w początkach kariery zawodowej osoby młode, zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia lub niepełnosprawności. Dzięki oferowanym szkoleniom, 21 beneficjentów stanie przed szansą podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia doświadczenia za sprawą sześciomiesięcznego stażu, zwieńczającego odbyty kurs.

- Osobom, które wezmą w udział w projekcie oferujemy bezpłatne szkolenia i warsztaty, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, a także kompleksowe wsparcie doradczo-psychologiczne, ukierunkowane na zdiagnozowanie indywidualnych zainteresowań i predyspozycji zawodowych uczestników - mówią pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach.

W harmonogramie zajęć znalazły się też takie pozycje jak: nauka języka angielskiego, szkolenie "internet i e-praca", zajęcia z zakresu uruchomienia i prowadzenia własnej działalności czy spotkania ze specjalistą od kształtowania wizerunku. Wszystko to pozwolić ma natomiast skuteczniej konkurować objętych takim wsparciem osobom na rynku pracy.

Spotkania rekrutacyjne odbywać będą się od 9 maja do 13 czerwca w siedzibie PUP-u w Kartuzach, w sali nr 17. Więcej informacji można uzyskać na miejscu lub na stronie internetowej www.pup.kartuzy.pl w zakładce "projekty/projekty w trakcie realizacji/Udany start w dorosłe życie.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bartek Gruba

trochę respektu dla innych userów przydałoby się Tobie,tym bardziej,że bardzo krótko jesteś na forum.Wybierz się na następny kurs-abc dobrego wychowania.
Leonptak   czwartek, 12 maja 2011 r., 22:50
No niech Ci będzie - chociaż jedna osoba jest bardzo zadowolona z usług PUP w Kartuzach... Ale gdzie co ma zrobić ta reszta bezrobotnych z powiatu? Ciekaw jestem czy tak jak Ty są zadowoleni, że nie ma pracy i nikt nie próbuje im pomóc.... Pozdrawiam - krytyka buduje...
kaszub69   czwartek, 12 maja 2011 r., 22:19
i tak czuję, że życie dało Ci w kość, bo to chyba nie pierwszy artykuł który krytykujesz. Generalnie są tacy ludzie(i ty do nich należysz), którym nic się nie podoba, cokolwiek nie napiszą, ty masz do wszystkiego uwagi i krytykujesz. Boże co to Ciebie obchodzi? Jak chcą się ludzie szkolić to niech się szkolą, mam to gdzieś. Jak ktoś ma własne interesujące życie, to nie czepia się wszystkiego, jakby chciał gdzieś dać upust swoim nerwom i wyładować ciśnienie. A propos mojej pracy, to ja ze swojej ...
jaaa27   czwartek, 12 maja 2011 r., 21:35
Do jaaa27 chyba poszło i to nie źle robię to co sprawia mi przyjemność i jeszcze mi za to płacą ;-) I do pracy idę z uśmiechem na twarzy... każdemu życzę żeby robił to co lubi i żeby praca była przyjemnością. A dla Twojej informacji szklanka była przezroczysta i bez problemu rozpoznałem zawartość... A Ty widzę jesteś znawczynią urzędu pracy, chyba często tam przebywasz - albo jesteś zbulwersowaną Panią która tam pracuje.... A tak przede wszystkim wszystko wiedząca JAK SIĘ NIE MA CO SIĘ LUBIE TO ...
kaszub69   środa, 11 maja 2011 r., 23:43
domyślam się, że to na co idzie kasa, jest odgórnie ustalane i Pani z kawą patrząca spod oka nie ma na to raczej wpływu. Z drugiej strony skąd wiesz, może ona pije herbatę??Zaglądałeś jej w kubek? Jak masz pracę to się nie udzielaj i nie krytykuj wszystkiego na czym świat stoi. Pewno w życiu Ci nie poszło i musisz odreagować!
jaaa27   środa, 11 maja 2011 r., 22:24
Do jaaa27 słuchaj, nie obrażając Cię, nie muszę korzystać z usług tej instytucji, może czujesz się zawiedziona, byłem tam 2 razy w swoim życiu ponad 30 letnim życiu, może Twoje wykształcenie zmusza Cię do częstych wizyt w tym miejscu, ale ja tego nie potrzebuje. Dla ludzi ważne są efekty, czyli znalezienie pracy nie jakieś szkolenia, które w realnym życiu nie są do niczego potrzebne i nikt z pracodawców nie zwraca na nie uwagi, np. J. angielski - ile godzin??? 50?? I czego się można nauczyć prz ...
kaszub69   środa, 11 maja 2011 r., 18:55
Nie chwalą się palancie, tylko piszą żebyś wiedział o tych szkoleniach i w razie zainteresowania mógł z nich skorzystać! A jak nie napiszą też będziesz miał problem! Od jakiegoś czasu przyglądam się forum i dochodzę do wniosku, że najwięcej do powiedzenia mają Ci, którzy najmniej wiedzą. A jeśli chodzi o PUP, to pewnie nigdy tam nie byli i nie próbowali skorzystać z żadnego szkolenia. Ja osobiście skończyłam szkolenie z urzędu i jestem bardzo zadowolona. Pani miłe, pomocne, potrafią doradzić.
jaaa27   środa, 11 maja 2011 r., 08:35
Szkolą,szkolą i nic z tego nie wychodzi.Już kiedyś pisałem,aby za pieniądze na durne szkolenia,przeznaczyć na konkretne stanowiska pracy.PUP zrobił szkolenie,odhaczył i szykuje się do następnego.
Leonptak   wtorek, 10 maja 2011 r., 20:37
No to rzeczywiście sukces kartuskiego PUP, chwalą się tak jakby zrobili dobry uczynek - musieli zostać po godzinach i to za darmo, albo przyjść w weekend do roboty. Ale nie - bo to przecież ich zaj...bany obowiązek - niech się pochwala ilu osobom znalazły pracę - w ostanich 6ciu miesiącach...Tam juz chyba się nie ma czym chwalić - lenie...
kaszub69   wtorek, 10 maja 2011 r., 13:03