Kolejne szkolenia organizowane przez PUP

poniedziałek, 9 maja 2011 r., 12:11
fot. nadesłane/PUP Kartuzy

Dobiega końca rekrutacja na szkolenia gastronomiczne i ozdobnicze dla bezrobotnych kobiet z powiatu kartuskiego (przedłużona do środy, 11 maja). Od poniedziałku PUP prowadzi już tymczasem nabór w ramach kolejnego programu szkoleniowego - "Udany start w dorosłe życie", który skierowany jest do osób młodych, poniżej 25 roku życia.

Projekt ma na celu wspomóc w początkach kariery zawodowej osoby młode, zagrożone wykluczeniem społecznym z powodu bezrobocia lub niepełnosprawności. Dzięki oferowanym szkoleniom, 21 beneficjentów stanie przed szansą podniesienia swoich kwalifikacji i zdobycia doświadczenia za sprawą sześciomiesięcznego stażu, zwieńczającego odbyty kurs.

- Osobom, które wezmą w udział w projekcie oferujemy bezpłatne szkolenia i warsztaty, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, a także kompleksowe wsparcie doradczo-psychologiczne, ukierunkowane na zdiagnozowanie indywidualnych zainteresowań i predyspozycji zawodowych uczestników - mówią pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach.

W harmonogramie zajęć znalazły się też takie pozycje jak: nauka języka angielskiego, szkolenie "internet i e-praca", zajęcia z zakresu uruchomienia i prowadzenia własnej działalności czy spotkania ze specjalistą od kształtowania wizerunku. Wszystko to pozwolić ma natomiast skuteczniej konkurować objętych takim wsparciem osobom na rynku pracy.

Spotkania rekrutacyjne odbywać będą się od 9 maja do 13 czerwca w siedzibie PUP-u w Kartuzach, w sali nr 17. Więcej informacji można uzyskać na miejscu lub na stronie internetowej www.pup.kartuzy.pl w zakładce "projekty/projekty w trakcie realizacji/Udany start w dorosłe życie.

Projekt ten jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Bartek Gruba

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.