piątek, 14 czerwca 2019 r., 11:31
Obowiązki pracodawcy w zakresie BHP podczas upałów
Choć lato kalendarzowe przed nami to temperatury niewątpliwie mamy letnie, a nawet tropikalne. Budynki biurowe i przemysłowe nagrzewają się do wysokich temperatur, a to sprawia, że praca w takich warunkach staje się delikatnie mówiąc, uciążliwa. Osoby cierpiące na choroby układu krążenia jeszcze gorzej znoszą upały, szczególnie kiedy muszą wykonywać prace fizyczne. Dowiedz się jakie obowiązki ma pracodawca wobec pracowników w czasie upałów i czy pracownik może odmówić pracy w warunkach wysokich temperatur.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:00
Izobud dziękuje za udział w II Konferencji dla Dekarzy
31 maja w restauracji Mulk w Miszewku odbyła się II Konferencja dla Dekarzy, zorganizowana przez Izobud Sp. z o.o. Spotkanie było okazją do wymiany doświadczeń w branży oraz poznania nowinek na rynku dekarskim. Zespół Izobud dziękuje wszystkim uczestnikom za przybycie.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:00
Fit Dieta - zmieniamy się dla ciebie. Wybierz catering idealnie dopasowany do swoich potrzeb
Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Ogromny wpływ na funkcjonowanie twojego organizmu ma odpowiednia dieta. Wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe, a odmieni się całe twoje życie! Pomoże ci w tym catering dietetyczny Fit Dieta, dostarczając codziennie zbilansowany pakiet posiłków pod same drzwi twojego domu. Zyskasz czas, energię do działania i szczupłą sylwetkę.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 11:19
Sprzęt ratujący życie dzieci trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kartuzach
Sprzęt ratujący życie dzieci trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Kartuzach. Do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Kartuzach trafił sprzęt medyczny nowej generacji warty prawie 400 tyś zł. Został on zakupiony w ramach projektu nr POIS.09.01.00-00-0327/18 pn. "Dofinansowanie zakupu sprzętu medycznego dla Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Powiatowym Centrum Zdrowia w Kartuzach" w ramach działania 9.1 Infrastruktura ratownictwa medycznego oś priorytetowa IX Wzmocnienie strategicznej infrastruktury ochrony zdrowia Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:31
Wyposażenie gospodarstwa - Jakie maszyny rolnicze kupić?
Bez względu na wielkość gospodarstwa, niezbędne jest zainwestowanie w dobrej jakości, profesjonalne maszyny rolnicze. Pozwalają one na szybszą, sprawniejszą i bardziej komfortową pracę. W przypadku ograniczonych funduszy warto zastanowić się, jaki maszyny są nam niezbędne, a bez których możemy się - przynajmniej na pewien czas - obejść. Jakie modele kupić? Sprawdź poniższy poradnik.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:00
Pracujący rodzice? Oboje, a może tylko jedno z nich? Jak jest u Was?
Powrót do pracy po dłuższej przerwie jest jednym z największych rodzicielskich wyzwań i dylematów. Jeśli przed nim stoicie, to wiemy jak Wam pomóc!

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:00
Rowery elektryczne na każdą przygodę
Wakacje coraz bliżej, a słoneczna aura za oknem zachęca do większej aktywności. Lubisz wypoczynek na świeżym powietrzu, ale wzmożony wysiłek fizyczny nie jest dla Ciebie? Idealną propozycją dla Ciebie będzie rower elektryczny. Przed wybraniem odpowiedniego sprzętu warto jednak zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:00
Tanie pożyczki dla firm
Kaszubski Fundusz Przedsiębiorczości S.A. wspiera rozwój przedsiębiorstw z sektora MŚP w woj. pomorskim, głównie z terenu Kaszub, poprzez ułatwianie im dostępu do środków finansowych. Najnowsze pożyczki charakteryzują się bardzo długim okresem spłaty nawet do 10 lat (120 miesięcy). Wszystkie oferowane pożyczki mają stałe tj. niezmienne oprocentowanie w całym okresie spłaty.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 08:51
Urodziny dla dziecka nie tylko w domu. Sprawdź, gdzie je zorganizować
Urodziny dziecka to ważne wydarzenie dla całej rodziny. Warto uczcić ten dzień w wyjątkowy sposób. Jeśli myślisz o urządzeniu kolejnego kinderbalu w domu, zatrzymaj się na chwilę. Może w tym roku warto świętować w wyjątkowy sposób - tak, aby mały solenizant i jego goście na długo zapamiętali urodzinową imprezę? Poznaj inne dostępne opcje i wybierz rozsądnie.

środa, 12 czerwca 2019 r., 14:55
5 greckich wysp, które musisz odwiedzić choć raz w życiu
Terytorium Grecji w niemal 20% stanowią niewielkie, urokliwe wysepki, których łącznie jest aż 2500. Bez wątpienia, ten geograficzny fenomen wpływa na różnorodność i koloryt kraju oraz jest ceniony przez turystów, którzy przyjeżdżają tu z całego świata. Poznaj 5 greckich wysp, które koniecznie musisz odwiedzić przynajmniej raz w swoim życiu.