czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 10:20
Ostatni wakacyjny weekend ze Zlotem MitsuManiaków i sportowymi emocjami
V Mistrzostwa Szwajcarii Kaszubskiej w Skokach Przez Przeszkody, XVII Ogólnopolski Zlot Mitsumaniaków, Piknik na Wyspie Łabędziej w Kartuzach, Święto Pstrąga i Lipienia w Żukowie, Trigar.pl MTB Challenge na Złotej Górze czy targi zdrowej żywności w Żukowie - to tylko niektóre propozycje na spędzenie ostatniego wakacyjnego weekendu w powiecie kartuskim.

czwartek, 29 sierpnia 2019 r., 09:56
Chmielno. Dzieci spędziły weekend z nauką ścisłą
Nauka w wakacje? Czemu nie! Przekonała się o tym grupa dzieci z Chmielna i okolic, która w miniony weekend uczestniczyła w warsztatach z nauk ścisłych. Najmłodsi poszerzali swoje horyzonty ucząc się kryptografii i programowania.

niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 21:26
Przodkowianie dziękowali za dary ziemi i tegoroczne plony
W ostatnią niedzielę sierpnia rolnicy i mieszkańcy gminy Przodkowo dziękowali za tegoroczne zbiory. Dożynkowe uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej koncelebrowanej przez ks. Wacława Mielewczyka, proboszcza parafii św. Andrzeja. Po zakończeniu nabożeństwa barwny korowód przemaszerował ulicami wsi na przodkowski stadion. Tam odbyło się tradycyjne przekazanie bochna chleba. Rozstrzygnięto też konkurs na najpiękniejszy wieniec i kołacz dożynkowy.

niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 18:41
Kaszubskie Dożynki Gminy Sierakowice
Na przełomie sierpnia i września w gminach całego kraju rolnicy i mieszkańcy spotykają się, aby wziąć udział w dożynkach. Nie inaczej było w gminie Sierakowice, gdzie dziś odbyła się uroczystość, w czasie której dziękowano za tegoroczne plony. Poza dziękczynnym nabożeństwem, które odbyło się na ołtarzu papieskim, nie zabrakło również turnieju sołectw, stoisk gospodyń wiejskich i pokazów tańca kaszubskiego.

niedziela, 25 sierpnia 2019 r., 18:10
W Sulęczynie dzielili się chlebem i dziękowali za tegoroczne plony
Tradycyjnie mszą świętą dożynkową zainaugurowano doroczne dożynki gminy Sulęczyno. Po nabożeństwie uroczysty korowód przemaszerował na plac przed ośrodkiem kultury, gdzie na zgromadzonych czekały występy, konkursy i biesiada kaszubska.

czwartek, 22 sierpnia 2019 r., 09:27
Weekend pod znakiem gminnych dożynek
Ostatnia niedziela sierpnia tradycyjnie upłynie pod znakiem gminnych dożynek. Za tegoroczne plony będą dziękować mieszkańcy gmin Kartuzy, Przodkowo, Sierakowice i Sulęczyno. Z kolei na chmieleńskim stadionie w sporcie pożarniczym zmierzą się strażacy-ochotnicy z terenu gminy Chmielno.

wtorek, 20 sierpnia 2019 r., 10:42
Festyn sołecki w Staniszewie za nami
Radośnie, aktywnie, a przede wszytkim rodzinnie upłynął już czwarty festyn sołecki w Staniszewie. Uczestnicy bawili się podczas ciekawych konkurenci rodzinnych, mieli możliwość przejażdżki nietypowymi rowerami, a także zabawy do późnych godzin wieczornych.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 12:34
Festiwal Tradycji Kaszubskich w Chmielnie - Robert Jakubek Mistrzem Polski w zażywaniu tabaki
W niedzielne popołudnie w Chmielnie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Tradycji Kaszubskich. Imprezie towarzyszyły siedemnaste Mistrzostwa Polski w zażywaniu tabaki. Złotą Tabakierę w tym roku zdobył Robert Jakubek.

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 r., 11:40
Francais i Natalia Lubrano wystąpili z francuskim repertuarem na kartuskim Rynku
W niedzielę kartuski Rynek zamienił się we francuską oazę muzyki. W ramach cyklu Muzyka Świata na Rynku odbył się kolejny koncert. Na scenie wystąpiło duo Francais wspólnie z Natalią Lubrano.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:22
Rolnicy z gminy Somonino świętują w Borczu
Msza święta dziękczynna polowa, przekazanie bochna chleba na ręce wójta przez starostów dożynek, podziękowania i życzenia dla rolników, liczne występy artystyczne oraz konkursy dożynkowe - tak w wielkim skrócie przebiega doroczne święto plonów gminy Somonino. W tym roku gospodarzem uroczystości jest Borcz.