sobota, 6 kwietnia 2019 r., 09:17
Kartuzy. Za nami gminne eliminacje konkursu recytatorskiego Rodnô Mòwa
W Kartuskim Centrum Kultury w czwartek, 4 kwietnia, odbyły się gminne eliminacje 48. edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodnô Mòwa".

wtorek, 2 kwietnia 2019 r., 10:35
W czwartek spotkanie z kartuzianinem Mariuszem Kliszewskim, autorem powieści "Bez rozgrzeszenia"
Zakazane uczucie, służba w zakonie i zagadkowa śmierć - to wątki pojawiające się w powieści "Bez rozgrzeszenia" autorstwa pochodzącego z Kartuz Mariusza Klieszewskiego. Akcja powieści rozgrywa się w klasztorze kartuzów. Spotkanie z pisarzem odbędzie się w czwartek o godz. 17 w bibliotece w Kartuzach.

sobota, 30 marca 2019 r., 19:00
Przodkowo. Panie z KGW powiatu kartuskiego walczyły o laur zwycięzcy
Przez ponad cztery godziny w hali widowiskowo - sportowej królował śpiew, muzyka, pokaz mody, a przede wszystkim wyśmienita zabawa. Publiczność mogła podziwiać kreatywność, talenty aktorskie, wokalne i kulinarne wszystkich uczestniczek turnieju. W turniejowe szranki stanęło osiem kół. W IX Powiatowym Turnieju KGW laur zwycięzcy otrzymały panie z KGW Borkowo. One też będą reprezentować powiat kartuski na turnieju wojewódzkim, który odbędzie się w Żukowie.

czwartek, 28 marca 2019 r., 10:40
W tym roku na Jarmarku Kaszubskim będzie rockowo. Sprawdź, kto wystąpi
Tegoroczny Jarmark Kaszubski upłynie pod znakiem rockowych brzmień. Gwiazdą pierwszego dnia imprezy będzie grupa Red Lips, natomiast drugiego wystąpi legenda rocka - zespół Ira.

środa, 27 marca 2019 r., 12:27
Wiemy, kto w tym roku zaśpiewa na Sobótkach w Żukowie
Na tegorocznej imprezie sobótkowej w Żukowie wysłuchać można będzie trzech ciekawych koncertów. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Filip Lato, Baranovski i Grzegorz Hyży.

niedziela, 24 marca 2019 r., 17:49
Kilkuset tancerzy rywalizowało w ogónopolskim turniej tanecznym Kaszubski Stolem
W sobotę w Kartuzach podziwiać można było umiejętności taneczne kilkuset osób. W hali widowiskowej przy ul. Piłsudskiego odbyła się trzecia edycja ogólnopolskiego turnieju formacji tanecznych Kaszubski Stolem. O miano najlepszych rywalizowały grupy z całej Polski.

niedziela, 24 marca 2019 r., 10:44
Łyko wydaje debiutancką płytę - premiera albumu "Neony" już w sobotę
Ciekawe, oryginalne brzmienia w rockowo-popowej oprawie i nieprzekombinowane, bardzo trafne teksty - tak najkrócej scharakteryzować można twórczość zespołu Łyko. Zespół właśnie wydał kolejny singiel pt. "Na zawsze", który promuje "Neony" debiutancki album grupy. Jego premiera odbędzie się w sobotę w Wydziale Remontowym w Gdańsku. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy dwie wejściówki na koncert.

sobota, 23 marca 2019 r., 21:17
Dzień Jedności Kaszubów. W Żukowie nie udało się pobić rekordu z 2016 r.
W tym roku Dzień Jedności Kaszubów odbył się po raz szesnasty. W 2006 roku wzbogacono program imprezy. Od tej pory podczas obchodów muzycy próbują pobić rekord Polski w jednoczesnej grze na akordeonach. Dyrygentem akordeonowej orkiestry jest Paweł Nowak. Do tej pory największym osiągnięciem był rekord w Bojanie w 2016 r. Wówczas zagrało tam 372 akordeonistów. W Żukowie było ich 327.

sobota, 23 marca 2019 r., 14:52
Dzień Jedności Kaszubów po raz pierwszy w Żukowie
Po raz pierwszy w historii wielkie święto Kaszubów obchodzono w Żukowie. W tym dniu w kolebce haftu kaszubskiego dominowały w mieście czarno - żółte barwy. Organizatorzy przygotowali występy lokalnych artystów, turniej gry w baśkę, wystawy i atrakcje dla dzieci. Tradycyjnie już podczas tej uroczystości odbyła się próba ustanowienia nowego rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach.

wtorek, 19 marca 2019 r., 13:49
Dzień Jedności Kaszubów - w sobotę uroczystości i bicie rekordu w Żukowie
19 marca to wyjątkowa data dla ziemi kaszubskiej. Tego dnia prawie osiemset lat temu pojawiła się pierwsza wzmianka o Kaszubach. Na pamiątkę tego wydarzenia świętujemy Dzień Jedności Kaszubów. Tegoroczne obchody zaplanowano na sobotę, a ich gospodarzem będzie Żukowo.