czwartek, 7 września 2017 r., 21:45
Zaplanuj czas w weekend - sprawdź, co się będzie działo
Festiwal Sztuk Korzenie, jubileusz 90-lecia I LO, akcje charytatywne, zawody sportowe, zbiórka krwi, zawody strongman - to niektóre z propozycji, które na ten weekend przygotowano w powiecie kartuskim. Sprawdź wszystkie i zaplanuj, jak spędzić weekend.

środa, 6 września 2017 r., 12:49
Jest pierwszy zwiastun filmu "Czuwaj", którego akcja toczy się Kaszubach
Przed rokiem na Kaszubach, zarówno w powiecie kościerskim, jak i kartuskim kręcono sceny do thrillera Roberta Glińskiego "Czuwaj". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu. Jego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz trafi do kin jeszcze nie wiadomo.

niedziela, 3 września 2017 r., 19:08
Stężyca. Powiatowe święto plonów - Przodkowo z najpiękniejszą koroną żniwną
Uroczysta msza św., dzielenie chlebem, konkursy, w tym te na najpiękniejszy wieniec i kołacz oraz wspólna zabawa - tak wielkim skrócie rolnicy obchodzili powiatowe święto plonów, którego gospodarzem była Stężyca. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy wyszedł spod rąk mieszkańców gminy Przodkowo, zaś kołacz gminy Somonino. W przyszłym roku rolników z powiatu kartuskiego będzie gościć Żukowo.

sobota, 2 września 2017 r., 21:45
Żukowo. Narodowe Czytanie arcydramatu Wyspiańskiego w Parku Jubileuszowym
W Żukowie od początku cykliczną imprezą zajmowało się miejscowe gimnazjum. Tegoroczną edycję organizowała już Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza. Po raz pierwszy impreza odbyła się w plenerze, czyli w Parku Jubileuszowym przy ul. Gdańskiej. Chętnych do udziału było 16 osób.

sobota, 2 września 2017 r., 15:29
Narodowe Czytanie w tym roku z Wyspiańskim - tak akcja wyglądała w Kartuzach
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego było lekturą tegorocznej akcji "Narodowego Czytania". W Kartuzach do wspólnej lektury jednego z najwybitniejszych polskich dramatów zaprosiły - uczniowie i nauczyciele I LO przy ul. Klasztornej oraz kartuska biblioteka.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 13:38
Sprawdź, co się będzie działo w ostatni weekend wakacji
Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Upłynie pod znakiem powiatowego święta plonów, zawodów dla cyklistów oraz kolejnej edycji Narodowego Czytania. Będzie też nie lada gratka dla miłośników motoryzacji - w niedzielę do Kartuz zjedzie około 200 perełek na czterech kółkach. Sprawdź szczegóły i zaplanuj czas.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 10:15
Krzysztof Krawczyk zaśpiewał na finał dożynek w Przodkowie
Koncert Krzysztofa Krawczyka uświetnił tegoroczne święto plonów w Przodkowie. Jeden z najpopularniejszych polskich artystów, obecny na scenie od kilkudziesięciu lat przyciągnął w niedzielny wieczór na przodkowski stadion tłumy.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 22:29
Małkowo. Jubileuszowy Piknik Rodzinny z wielkim tortem i konkursami
Po raz dziesiąty mieszkańcy sołectwa Małkowo mieli okazję wziąć udział w Pikniku Rodzinnym. Dla uczestników przygotowano urodzinowy tort oraz oryginalne konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami. Na boisku można było poszaleć na nietypowych rowerach tallbike, skorzystać z karuzeli, zjeżdżalni i trampoliny. Na estradzie zabawiał magik i klaun. Dużym wzięciem cieszyło się też malowanie twarzy.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 20:18
Rolnicy z gminy Somonino dziękowali za tegoroczne plony
Msza święta polowa, przekazanie bochna chleba i dzielenie się nim z mieszkańcami i gośćmi gminy, występy artystyczne i liczne konkursy, w tym ten na najpiękniejszą koronę żniwną - tak w wielkim skrócie przebiegało święto plonów gminy Somonino, które w tym roku odbyło się na Ekofarmie Kaszubskiej w Wyczechowie.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 19:59
Szymbark. V Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników V Wielkiej Parady Konnych Sikawek Strażackich.