wtorek, 14 lutego 2017 r., 18:22
Przodkowo. Plebiscyt na najwierniejszych czytelników rozstrzygnięty
Na poniedziałkowy wieczór Biblioteka Publiczna w Przodkowie zaprosiła swoich najbardziej aktywnych czytelników. Podczas spotkania ogłoszono wyniki plebiscytu i wręczono nagrody. Podjęto gości smakowitym tortem, a wójt Andrzej Wyrzykowski przygotował dla najwierniejszych czytelników niespodziankę.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:15
Koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf"
W niedzielę, 22 stycznia w kościele w Hopowie odbył się wyjątkowy koncert. Mieszkańcy oby tych miejscowości mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf" z Trąbek Wielkich.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 21:05
Żukowskie gimnazjalistki napisały książkę i proszą o głosy
Bierzemy udział w ogólnopolskim turnieju literackim dla szkół ponadpodstawowych. Naszym marzeniem jest przejście do kolejnego etapu. Pomóżcie nam. Wystarczy oddać głos. Bezpłatnie... i tylko raz. Dzisiaj jesteśmy na 14 miejscu. Głosowanie trwa do 15 stycznia 2017 r.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:12
Żukowo. Orszak Trzech Króli ze śpiewem, tańcami i niespodzianką
Po raz piąty na ulice miasta wyszli mieszkańcy, aby uczcić Dzień Objawienia Pańskiego. Kolorowy i radosny korowód przemaszerował od placu przy gimnazjum do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, by tam złożyć pokłon nowo narodzonemu w stajence Dzieciątku. Na trasie odgrywano scenki tematyczne i śpiewano kolędy.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:10
Sierakowice. Drugi Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy
Po raz drugi ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 16:21
Barwny Orszak Trzech Króli na ulicach Kartuz
Już po raz trzeci kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez miasto. Na czele z Melchiorem, Kacprem i Baltazarem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców Kartuz i okolic. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

środa, 4 stycznia 2017 r., 22:03
Niestępowo. XI Gminny Przegląd Jasełek z udziałem szkolnych aktorów
Ponad 280 uczestników z siedmiu placówek oświatowych z gminy Żukowo prezentowało swoje przedstawienia w różnej formie - wierszem, prozą, tańcem i śpiewem. Były jasełka klasyczne i uwspółcześnione. Nie mogło zabraknąć kolęd, ale pojawiły się też nowoczesne piosenki bożonarodzeniowe. Pięciogodzinna impreza zakończyła się ogłoszeniem werdyktu jury i wręczaniem nagród.

czwartek, 29 grudnia 2016 r., 16:46
Kartuzy. Samorządowcy spotkali się by podsumować miniony rok
We wtorek w sali kartuskiego hotelu "Pod Orłem" tradycyjnie już odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne. Samorządowcy, księża, przedstawiciele służb mundurowych oraz innych instytucji spotkali się tam aby złożyć sobie noworoczne życzenia.

wtorek, 27 grudnia 2016 r., 11:56
Damroka wypuściła teledysk do ballady "Znanka"
Damroka na święta przygotowała prezent dla swoich fanów - teledysk do utworu "Znanka", promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstały nad morzem, a sam klip cieszy się sporą popularnością wśród internautów - obejrzało go już ponad 6.000 osób.

wtorek, 20 grudnia 2016 r., 19:48
Rozstrzygnięcie konkursu "Rola Kartuz w kształtowaniu tożsamości Kaszub" - uczniowie nagrodzeni
We wtorek w Urzędzie Miejskim w Kartuzach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu dla uczniów, polegającego na napisaniu pracy dotyczącej roli miasta w kształtowaniu tożsamości Kaszub. Autorką najlepszej pracy okazała się Paulina Abramowska z ZSP w Somoninie.