piątek, 16 listopada 2018 r., 12:15
Kamienica Szlachecka. Prezentowali swoje talenty wokalne i regionalne
W czwartek, 15 listopada w Zespole Kształcenia i Wychowania w Kamienicy Szlacheckiej odbył się VIII Powiatowy Konkurs Piosenki KASZËBSCZÉ SPIÉWË Ú NAS. Uczestnicy rywalizowali zarówno indywidualnie, jak i zespołowo.

wtorek, 13 listopada 2018 r., 11:21
Pieśni patriotyczne rozbrzmiały w chmieleńskiej świątyni
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Apostołów Piotra i Pawła odbył się wyjątkowy koncert. Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, w pięknym koncercie pieśni patriotycznych zaprezentował się chmieleński chór parafialny.

czwartek, 8 listopada 2018 r., 16:20
100-lecie Niepodległej w powiecie kartuskim - co zaplanowano w ramach obchodów?
W niedzielę w całym kraju hucznie świętować będziemy 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości i powrotu na mapę świata. Okolicznościowe obchody będą trwały przez kilka dni. Jak zaplanowano 100-lecie Niepodległej w powiecie kartuskim?

wtorek, 6 listopada 2018 r., 21:40
Poezja Kazimiery Iłłakowiczówny w muzycznym wydaniu
W sobotni wieczór w Kartuskim Centrum Kultury królowały wiersze Kazimiery Iłłakowiczówny oprawione we wspaniałe jazzowe melodie. Koncert pt. "Iłła" odbył się w ramach kolejnej edycji Zaduszek Jazzowych. Publiczność zachwyciły fantastyczne aranżacje Macieja Fortuny przygotowane do tekstów poetki.

wtorek, 30 października 2018 r., 12:08
Grafiki Błażeja Kwidzińskiego w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach
W sobotę, 20 października w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbył się wernisaż wystawy prac graficznych Błażeja Kwidzińskiego, młodego kartuzianina, który od trzech lat współpracuje z placówką. Wernisaż był okazją nie tylko do zaprezentowania jego twórczości. Przybyli na wystawę goście podarowali muzeum m.in. przedwojenne wydanie śpiewnika czy egzemplarze gazety wydawanej w Kartuzach do 1923 roku.

czwartek, 25 października 2018 r., 12:55
Tuchlińskie Skrzaty najlepsze w Przeglądzie Zespołów Kaszubskich
We wtorek w Centrum Kultury "Kaszubski Dwór" w Kartuzach odbył się "Przegląd Twórczości Kaszubskiej Dzieci i Młodzieży Kartuzy 2018". Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach "COPERNICUS".

wtorek, 23 października 2018 r., 20:18
Chwaszczyński Zespół "Kaszubki" na Dolnym Śląsku
W pierwszym tygodniu października br. Zespół "Kaszubki" udał się na Dolny Śląsk. Celem naszej podróży do tak odległego regionu Polski była promocja regionu Kaszub i gminy Żukowo podczas "XII-go Agroturystycznego Święta Wina i Miodu Pitnego" na Zamku Grodziec. To wydarzenie o ponadregionalnym i międzynarodowym zasięgu, to impreza promująca dolnośląskie winiarstwo i pszczelarstwo.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 11:24
"Dwa światy" na rzecz kartuskiego hospicjum - poruszający koncert grupy Niemagotu
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach zgromadziły się tłumy. Wszystko za sprawą koncertu grupy "Niemagotu" w ramach akcji "Dwa światy" dedykowanej Kartuskiemu Hospicjum Domowemu Caritas. Spotkanie z muzyką i modlitwą było okazją, by podziękować wolontariuszom i osobom wspierającym tę piękną ideę, jak również wspomóc ją darowizną.

środa, 10 października 2018 r., 11:54
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 30 września na boisku przy Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, odbył się już XIX festyn "Swiãto bùlwë". Na początku Anna Reiter i Żanetta Penkowska przywitały wszystkich zebranych, wymieniły atrakcje, które czekają na przybyłych gości i omówiły co będzie działo się na scenie.

poniedziałek, 8 października 2018 r., 07:30
Kartuzy. Widowiskowa rekonstrukcja historyczna na święto miasta
W niedzielne popołudnie mieszkańcy Kartuz i pasjonaci historii mieli okazję odbyć krótką podróż w czasie i zobaczyć zarys tego, co działo się na kartuskiej ziemi na początku września 1939 roku. Rekonstrukcję przypominającą losy Kartuskiego Batalionu Obrony Narodowej przygotowano w ramach obchodów święta miasta oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.