sobota, 6 stycznia 2018 r., 17:47
Żukowo. Kolorowy Orszak Trzech Króli, czyli jasełka w drodze
Po raz szósty w święto Objawienia Pańskiego ulicami Żukowa przemaszerował Orszak Trzech Króli. Tegoroczne jasełka odbyły się pod hasłem - Bóg jest dla wszystkich - wszyscy do stajenki! Orszakowy korowód tworzyli królowie, anioły, diabły, rycerze, dwórki, pasterze, a nawet chiński smok. Wszyscy zmierzali do stajenki, by tam przekazać dary i złożyć pokłon nowo narodzonemu Jezusowi.

niedziela, 31 grudnia 2017 r., 13:43
Tuchom. Panie z KGW "odświeżyły" dawną tradycję gwiżdżów
Po wielu latach przerwy do Tuchomia wróciły gwiżdże. To efekt świetnego pomysłu członkiń miejscowego KGW. Panie postanowiły wskrzesić starą tradycję chodzących od domu do domu kolędników. Były śpiewy, tańce, duża dawka humoru, wspólne śpiewanie kolęd i noworoczne życzenia. Gwiżdże dawały cukierki, a do ich koszyka trafiały podarki od odwiedzanych mieszkańców.

środa, 27 grudnia 2017 r., 10:51
Wyjątkowe jasełka w szkole w Klukowej Hucie
"Maleńka Miłość Zbawi Świat" - takie to motto towarzyszyło jasełkom, które miały miejsce w Zespole Kształcenia i Wychowania w Klukowej Hucie. Przygotowali je uczniowie klas VIa i b wraz ze swoimi wychowawczyniami Honoratą Kuziemkowską i Anielą Raba oraz katechetką Emilią Kamińską.

wtorek, 26 grudnia 2017 r., 19:12
Czeczewo. Wigilia szkolna z jasełkami i gwiżdżami
Święta Bożego Narodzenia w naszym polskim i rodzinnym kalendarzu mają miejsce szczególne. Te święta od wieków krzepiły serca, zespalały ludzi. Były i są siłą tradycji wszystkich Polaków w kraju i tych rozsianych po całym świecie. Zatem zanim dostrzeżemy pierwszą wigilijną gwiazdę przygotujmy się do tych świąt. Przypomnijmy bogactwo tych dni, gdy święta Bożego Narodzenia zagoszczą w naszych domach.

sobota, 23 grudnia 2017 r., 18:31
"Idą święta" - posłuchaj nowej piosenki "Czarodziejów z Kaszub"
W wyjątkowy sposób świąteczne życzenia postanowili złożyć członkowie grupy "Czarodzieje z Kaszub". Zespół nagrał piękną świąteczną piosnkę pt. "Idą święta".

piątek, 22 grudnia 2017 r., 22:29
Banino. Tradycyjne jasełka ze Świętą Rodziną, aniołami i pasterzami
We wtorek grupa przedszkolna pięciolatków ze Szkoły Podstawowej w Baninie przygotowała Jasełka z okazji obchodzenia pamiątki Świąt Bożego Narodzenia. Przedstawienie zorganizowane zostało dla rodziców dzieci we współpracy z Hanną Pek w ramach projektu Mali Giganci oraz zajęć szkolnych.

piątek, 22 grudnia 2017 r., 21:16
Borkowo. Betlejemska dobranocka - jasełka z bohaterami klasycznych baśni
Ponad dwudziestu uczniów i szkolny chór Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w piątkowe przedpołudnie zaprezentowało jasełka pn. Betlejemska dobranocka. W żłobku spało malutkie Dzieciątko, a obok niego stała Maryja i Józef. W ich pobliżu byli aniołowie i pasterze. To postacie znane z Biblii. Na scenie pojawiają się jednak niespodziewani goście - postacie z najbardziej znanych baśni. Całemu przedstawieniu towarzyszyły kolędy.

czwartek, 21 grudnia 2017 r., 08:15
Łyśniewo. Wybrali najładniejszą choinkę
Już po raz trzeci w Szkole Podstawowej w Łyśniewie odbył się konkurs o tematyce bożonarodzeniowej. W tym roku jego tematem było wykonanie dowolną metodą i przy użyciu dowolnych materiałów - choinki.

środa, 20 grudnia 2017 r., 15:31
Przodkowskie przedszkolaki w Wielkiej Fabryce Elfów
Gdy tylko milusińscy przekroczyli próg, na dzieci czekały Elfy, które opiekowały się nimi podczas całej wizyty, a także oprowadzały je po zakamarkach fabryki. Było spotkanie z Mikołajem, zabawy w domkach elfów i wspólne pieczenie najprawdziwszych świątecznych pierników.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 20:21
Przodkowo. Srebrny jubileusz Konkursu Literackiego dla uczniów
Od 25 lat organizowany jest Konkurs Literacki dla uczniów województwa pomorskiego. W tegorocznej edycji udział wzięli młodzi poeci z powiatu kartuskiego oraz ze Słupska i Wejherowa. Autorami wierszy byli uczniowie od klas pierwszych do klas ponadgimnazjalnych. Najlepsi podczas poniedziałkowej gali otrzymali statuetki, dyplomy i upominki, w tym specjalnie wydaną książeczkę z ich wierszami.