poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 10:25
Żukowo. Bożonarodzeniowy jarmark z rozświetloną choinką, kolędami i Mikołajem
Po raz czwarty na placu mariackim przy kościele pw. WNMP w Żukowie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na straganach oferowano upominki i ozdoby świąteczne, można też było posilić się chlebem ze smalcem, bigosem, barszczem z pasztecikami, a nawet grzańcem. Na estradzie zaś królowały kolędy w wykonaniu solistów i zespołów muzycznych. O godzinie 17 cały plac rozświetliło osiem tysięcy lampek na choince.

sobota, 3 grudnia 2016 r., 22:13
Żukowo. XIV Gminny Turniej KGW ze smerfami i Królową Śniegu
W tym roku turniej rozpoczął się inaczej niż we wszystkich poprzednich edycjach. Uczestniczki konkursu wprowadziła Kapela Kaszubska Altbas ze Sierakowic. W marszowym rytmie wszyscy przeszli do hali sportowo - widowiskowej żukowskiego gimnazjum. Od tego momentu przez ponad cztery godziny królowała muzyka, tańce i moda. Sobotnia rywalizacja zakończyła się zwycięstwem KGW w Borkowie, które po dwóch latach ponownie wywalczyło Grand Prix.

piątek, 2 grudnia 2016 r., 20:22
Kartuzy.  "Dzieci - dzieciom 2016" - charytatywny koncert w "Dwójce"
Miłości naszej cud - pod takim hasłem w piątek w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach już po raz XVI odbył się Charytatywny Koncert "Dzieci - Dzieciom". Celem koncertu było pozyskanie środków finansowych na rzecz zarówno potrzebujących dzieci, jak i osób starszych. Sala gimnastyczna wypełniona została po brzegi ludźmi, którzy nie szczędzili pieniędzy na szczytny cel.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 12:20
Kartuzy. Andrzejkowa Gwiazdka z Sercem
Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach już po raz kolejny zorganizowało akcję charytatywną "Andrzejkowa Gwiazdka z Sercem" na rzecz młodzieży zespołu szkół. W piątkowy wieczór, 25 listopada spotkali się więc lokalni przedsiębiorcy, rodzice uczniów, nauczyciele i absolwenci placówki po to, aby pomóc innym.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 22:10
Uczniowie z borkowskiej podstawówki odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów
Wtorkowe przedpołudnie najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borkowie na pewno zapamiętają na długo. A to dlatego, że atrakcji podczas wizyty w Wielkiej Fabryce Elfów było co niemiara. Ponad 40-osobowa grupa miała okazję zobaczyć elfy, skorzystać z zjeżdżalni, budować wieżę z klocków, ale przede wszystkim spotkać się ze świętym Mikołajem i otrzymać od niego dyplom pomocnika.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 13:10
Dzień Baśniowy w Zespole Szkół w Gowidlinie
W Zespole Szkół w Gowidlinie obchodzono Dzień Postaci Baśniowych. Tego dnia wszyscy uczniowie, szczególnie ze szkoły podstawowej, przyszli przebrani za swoją ulubioną postać z baśni.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 11:47
Wokaliści z powiatu kartuskiego podbijają Kaszubskiego Idola
Szóstą edycję konkursu Kaszubski Idol, organizowanego pod egidą Radia Kaszëbë, zdominowali młodzi artyści z powiatu kartuskiego. W gronie dwunastu finalistów wokalnych zmagań jest aż siedmioro mieszkańców powiatu kartuskiego. Koncert, podczas którego wyłoniony zostanie tegoroczny idol odbędzie się już 3 grudnia w Wejherowie. Swoich faworytów można jednak wspierać głosowaniem smsowym, zdobywca największej liczby głosów otrzyma nagrodę publiczności.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 17:52
Wkrótce Mikołajki - w powiecie będzie się sporo działo. Zaplanuj czas!
Kiermasze, spektakle, spotkania z Mikołajem - najbliższe dni w powiecie kartuskim upłyną pod znakiem imprez w duchu nadchodzących świąt. Zbliżające się Mikołajki, przedsmak Bożego Narodzenia, to nie tylko okazja do spotkania z sympatycznym brodaczem w czerwonym stroju, ale również otwarcia serc na pomoc innym. Temu służyć będą liczne kiermasze zorganizowane m.in. przez kartuskie szkoły. Wśród propozycji nie zabraknie też mikołajkowych zabaw i corocznego zlotu w Szymbarku. Sprawdź, co zaplanowano w poszczególnych miejscowościach.

poniedziałek, 28 listopada 2016 r., 12:38
Żukowo. Najlepsi tancerze walczyli o turniejowy puchar burmistrza
Od wczesnego przedpołudnia przez całą niedzielę na parkiecie hali widowiskowo - sportowej żukowskiego gimnazjum walczyło o punkty i trofea 400 par tanecznych, które startowały w VI Ogólnopolskim Turnieju Tańca Sportowego. Prezentowano głównie tańce standardowe i latynoamerykańskie. Na tych, którzy zdobyli największą ilość punktów, czekały puchary, medale i nagrody rzeczowe.

niedziela, 27 listopada 2016 r., 19:57
Szalom - wieczór z muzyką i tradycją żydowską
W piątek w Kawiarence pod Refektarzem odbył się wieczorek muzyczny związany z judaizmem i kulturą żydowską. Karol Kołodziej zaprezentował pieśni żydowskie w języku hebrajskim, polskim i rosyjskim przy akompaniamencie skrzypiec Małgorzaty Grön. Przybyli goście mogli też zapoznać się ze zwyczajami związanymi z szabatem.