poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 16:17
Finałowy koncert tegorocznego Żukowskiego Lata Muzycznego
W niedzielne popołudnie na placu Mariackim przy miejscowym kościele odbył się ostatni koncert tegorocznego Żukowskiego Lata Muzycznego. W ósmej już edycji soliści, którym towarzyszył osiemnastoosobowy zespół Jana Konopa, zaprezentowali najbardziej znane przeboje z repertuaru Elli Fitzgerald i Franka Sinatry. Dwugodzinny występ zakończył się rzęsistymi brawami, na co artyści odpowiedzieli bisowaniem.

niedziela, 30 lipca 2017 r., 21:57
Festiwal Akordeonowy otwarty - na pierwszym koncercie tłumy
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która po brzegi wypełniła kościół św. Trójcy skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Sulęczyno już po raz piętnasty jest gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie.

środa, 26 lipca 2017 r., 15:32
Weekend z jazzem, tabaką, traithlonem i wystawą rasowych psów
Ostatni weekend lipca w powiecie kartuskim upłynie pod znakiem muzycznych uczt na festiwalach w Sulęczynie, festiwalu tradycji kaszubskich i tabaczenia, a także wystawy rasowych psów. Wśród wielu propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

poniedziałek, 24 lipca 2017 r., 10:02
Przezabawny kabaret Jurki i fantastyczny koncert Mesajah na finał Jarmarku Kaszubskiego
Dwudziestą szóstą edycję Jarmarku Kaszubskiego należy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Niedzielne gwiazdy przyciągnęły do kartuskiego Parku Solidarności tłumy. Publiczność najpierw rozbawił kabaret Jurki, a potem w rytmach reggae rozkołysał Mesajah.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 22:10
Smołdzino. Premierowa Biesiada Kaszubska z niecodziennymi… chrzcinami
Po raz pierwszy w sołectwie Smołdzino odbyła się Biesiada Kaszubska, którą przygotowały panie ze Stowarzyszenia Kobiet Aktywnych Jezioranki. Podczas imprezy imię otrzymał staw znajdujący się w centrum wsi. Organizatorki przygotowały smakowite dania kaszubskie. Były też atrakcje dla najmłodszych, a wszystkim uczestnikom czas umilał zespół Dido z Grzybna.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 18:53
Niedzielna odsłona Jarmarku Kaszubskiego - atrakcje dla dzieci, rękodzieło i swojskie smaki
Tak jak w sobotę, jarmark w niedzielne popołudnie przyciągnął tłumy do Parku Solidarności. Na uczestników czekały liczne stoiska z rękodziełem i pyszne dania. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i kaszubskiego humoru. Wieczorem wystąpią natomiast Kabaret Jurki i Mesajah.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 01:51
Grupa Mirami gwiazdą sobotniej odsłony Jarmarku Kaszubskiego
Mirami, czyli trio urodziwych wokalistek z Ukrainy było gwiazdą wieczoru pierwszego dnia Jarmarku Kaszubskiego. Dziewczęta rozkołysały publiczność w rytmach muzyki pop i dance.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 00:14
Karolina Czarnecka i Vshood na finał ChillOut Fest w Chmielnie
Energetycznym koncertem w mocno dubstepowym klimacie zakończono drugą edycję ChillOut Fest na plaży w Chmielnie. Gwiazdą wieczoru była Karolina Czarnecka i grupa Vshood.

sobota, 22 lipca 2017 r., 13:20
Na Rynku trwa kolejna odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego
Od soboty w południe do zmroku na Rynku w Kartuzach podziwiać można prace Adriany Majdzińskiej. Artystka zaprezentowała swoje prace w ramach czwartej części pierwszej edycji Kartuskiego Pleneru Artystycznego.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 09:25
Weekend z Jarmarkiem Kaszubskim, wyborami miss i Chillout Fest
Kolejny weekend wakacji upłynie pod znakiem Jarmarku Kaszubskiego w Kartuzach i ChillOut Fest, czyli imprezy na chmieleńskiej plaży. Wśród propozycji znaleźć można też spacery po Kartuzach z przewodnikiem, regaty, turniej strzelecki i koncert w ramach Żukowskiego Lata Muzycznego.