czwartek, 4 maja 2017 r., 20:27
Gimnazjaliści z Banina na gościnnych występach teatralnych
27 kwietnia br. część klasy pierwszej o profilu językowym z Gimnazjum w Baninie pojechała na tournée z przedstawieniem Czerwonego Kapturka w języku angielskim. Little Red Riding Hood w ich wykonaniu wzbudził zachwyt młodej widowni oraz nauczycieli ze Szkoły Podstawowej Lokomotywa w Sopocie i Szkoły Międzynarodowej z Gdańska - International School of Gdansk. Nasi aktorzy przyjmowali gratulacje nie tylko za kunszt aktorski i pomysłowość, ale także za płynność językową.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 22:23
Przodkowo. Recytacja jest jak koncert słowny…
Tak określił występ szkolnych recytatorów, główny bohater czwartkowej imprezy, którą zatytułowano "Słowo - twórczość Jerzego Stachurskiego". Tegoroczny konkurs był już piątą edycją Powiatowego Konkursu Recytatorskiego "Twórcy z naszych stron". Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, a zwycięzców obdarowano nagrodami rzeczowymi.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 17:08
Somonino. Od pół wieku w służbie kulturze, tradycjom kaszubskim i turystyce
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie już od 50 lat dba o promowanie tradycji i kultury kaszubskiej, rozwija artystyczne i sportowe pasje wśród dzieci i młodzieży, dba o życie kulturalne w gminie, promuje region i organizuje imprezy, które corocznie przyciągają rzesze mieszkańców regionu i turystów. Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie świętował w czwartkowe popołudnie swój Złoty Jubileusz działalności.

czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 11:31
Ras Luta: "Ta praca to moja kotwica rzeczywistości"
W swoich tekstach porusza tematy, które nie zawsze są popularne, ale wiele znaczą dla ludzi. Od sierpnia prowadzi zajęcia w Kartuskim Centrum Kultury w ramach Sceny Młodych Talentów. O jego muzycznej pasji i tworzeniu nowej płyty, rozmawialiśmy z Ras Lutą - cenionym w całej Polsce, twórcą muzyki reggae.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 11:26
Chmielno. W gminnym ośrodku kultury znów będzie działać kino
Jeszcze tego lata mieszkańcy Chmielna i okolic oraz turyści będą mogli cieszyć się seansami filmowymi w kameralnym kinie, które właśnie powstaje w chmieleńskim GOK-u. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały prawie dwa lata, po wielu staraniach udało się zebrać niezbędne środki na adaptację sali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze projekcje odbędą się już w czerwcu.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie
14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 11:16
Gowidlino. Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzaki oczami dzieci
"Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzątko" - pod takim hasłem odbył się gminny konkurs plastyczny, którego organizatorem był Zespół Szkół w Gowidlinie. Na konkurs napłynęły 34 prace z 11 placówek oświatowych z terenu gminy Sierakowice.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 14:59
"Pasja oczami Marii Magdaleny" w kościele Czeczewie
Trwa Triduum Paschalne. To dla chrześcijan wyjątkowy okres przeżywania i wspominania Męki Pańskiej. Uczniowie Zespołu Szkół w Czeczewie na początku kwietnia zaprezentowali spektakl Anety Antosiak ,, Pasja oczami Marii Magdaleny". W kościele pw. św. Józefa przedstawili ostatnie godziny życia Jezusa.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 11:27
Kartuzy. Gminne eliminacje konkursu recytatorskiego Rodnô Mòwa
W Kartuskim Centrum Kultury w czwartek, 6 kwietnia, odbyły się gminne eliminacje 46. edycji konkursu recytatorskiego literatury kaszubskiej "Rodnô Mòwa".

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 12:22
Pępowo. Recytowali literaturę kaszubską - najlepsi otrzymali nagrody
Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ppor. K. Wickiego w Pępowie gości u siebie uczestników gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Uczestnicy zgodnie z regulaminem musieli przygotować wiersz i prozę. Jury oceniło recytatorów w czterech grupach wiekowych. Najlepsi będą reprezentować żukowską gminę na szczeblu powiatowym.