piątek, 26 sierpnia 2016 r., 09:19
Żukowski zespół Massuana wydał nową płytę - promują ją dwa teledyski
Żukowski zespół Massuana występuje już od prawie 30 lat. Niedawno grupa, której liderem jest Tomasz Dorniak, wydała dwa nowe teledyski nakręcone na terenie Żukowa, Gdyni i Sopotu oraz nową płytę podsumowującą 30-lecie pracy twórczej.

niedziela, 21 sierpnia 2016 r., 22:23
Żukowo. Przedostatni koncert Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
Niedzielny koncert był trzecim spotkaniem w ramach żukowskiego festiwalu muzyki klasycznej. Tym razem w kościele pw. Miłosierdzia Bożego rozbrzmiewały m. in. utwory Bacha, Rachmaninowa, Guilmanta i Mascagniego w wykonaniu organisty Błażeja Musiałczyka i sopranistki Małgorzaty Rocławskiej. Efektem całej imprezy ma być poszerzenie kręgu miłośników muzyki poważnej.

niedziela, 21 sierpnia 2016 r., 21:41
Stężyca. Gminne dożynki pod parasolem
Msza święta dziękczynna, przemarsz korowodu dożynkowego, dzielenie się chlebem oraz liczne występy artystyczne i koncerty, a także turniej sołectw - tak doroczne święto plonów obchodzono w Stężycy. Atrakcji nie brakowało i mimo iż deszczowa aura nie sprzyjała świętowaniu, wspólna zabawa trwała do późnych godzin wieczornych.

niedziela, 21 sierpnia 2016 r., 00:36
Szmaragdowy jubileusz Koła Gospodyń Wiejskich z Niestępowa
Od 55 lat panie z niestępowskiego KGW działają na rzecz swojego środowiska. Na swoim koncie mają mnóstwo społecznych działań. Udział w przeróżnych kiermaszach, imprezach kulturalnych czy festynach służy promocji ich wsi i żukowskiej gminy. Szmaragdowy jubileusz był okazją do podsumowania tego, co udało się zrobić przez minione lata, a także pochwalić się swoją długą historią.

niedziela, 21 sierpnia 2016 r., 00:20
Żukowo. Kabanos, Hunter i Armia na festiwalu Muza nad Jeziorkiem
Nadmiar, The Fruitcakes, Kabanos, Hunter oraz Armia - to zespoły, które wystąpiły podczas festiwalu "Muza nad Jeziorkiem" w Żukowie. Podczas imprezy odbyła się także Eksplozja Kolorów w trakcie której dziesiątki osób wyrzucały w powietrze kolorowe proszki tworzące prawdziwą eksplozję barw.

piątek, 19 sierpnia 2016 r., 22:03
Wyjątkowy koncert Discantusa na jubileusz chóru i gowidlińskiej parafii
W piątek odbył się ostatni koncert w ramach szóstej edycji Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej. Koncert był wyjątkowy, gdyż uczczono nim 150-lecie parafii pw. Niepokolanego Poczęcia NMP w Gowidlinie oraz 10-lecie działalności Chóru Kameralnego Discantus pod dyrygenturą Sławomira Bronka.

wtorek, 16 sierpnia 2016 r., 10:51
Kartuzy. Magdalena Witczak i Fiori di Musica na finał Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
W poniedziałkowy wieczór, w kartuskiej kolegiacie miłośnicy muzyki klasycznej i organowej mieli okazję posłuchać sopranu Magdaleny Witczak oraz tria Fiori di Musica. Był to ostatni koncert w ramach tegorocznego Kartuskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej.

poniedziałek, 15 sierpnia 2016 r., 18:45
Wygoda. V Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy przyciągnął tłumy
Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, czy konkurs na najlepszy produkt dożynkowy "Letnio-jesienne smaki Kaszub"- między innymi takie atrakcje przygotowano dla uczestników Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego w Wygodzie Łączyńskiej. Impreza jeszcze trwa, a zwieńczy ją biesiada kaszubska z zespołem "Delecto".

niedziela, 14 sierpnia 2016 r., 01:56
Ostrzyce. Kortez i Dagadana na finale Festiwalu Przyjemności Muzycznych
Koncert Korteza, znanego muzyka, który w ubiegłym roku wydał swój debiutancki album "Bumerang", zwieńczył ósmą już edycję Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach. Wcześniej na scenie wystąpił polsko-ukraiński kwartet Dagadana, przed nimi zaś w duecie zaśpiewali Paweł Ruszkowski i Izabela Krasucka.

sobota, 13 sierpnia 2016 r., 20:49
Disco pod Gwiazdami - drugi dzień imprezy z międzynarodowymi artystami
W sobotni wieczór w Stężycy króluje muzyka taneczna i świetna zabawa. Drugi dzień największej imprezy tego lata - Disco pod Gwiazdami upływa pod znakiem koncertów międzynarodowych artystów, którzy przeniosą publiczność w szalone lata 90. kiedy królował nurt euro dance.