sobota, 30 czerwca 2018 r., 12:55
Kartuzy. Na Rynku rozpoczął się II Kartuski Plener Artystyczny
W sobotę w południe na Rynku w Kartuzach rozpoczęto II edycję Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Do godz. 18 w centrum miasta podziwiać można prace malarskie Anny Gross i Tomasza Gosa. Wystawie towarzyszą muzyczne akcenty. W trakcie pleneru wystąpi Tomasz Gos, którego drugą pasją jest gitara.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 01:31
Mirachowo. Pierwszy dzień "Bluesa w Leśniczówce" przyciągnął tłumy
W piątkowy wieczór w Mirachowie już po raz dwunasty bluesowo-rockowe brzmienia. Rozpoczęła się dwunasta edycja "Bluesa w Leśniczówce". Jedna z najbardziej klimatycznych imprez w regionie przyciągnęła licznie miłośników gatunku i nie tylko. Na finał pierwszego wieczoru zagrali Łukasz Łyczkowski i 5Rano.

czwartek, 28 czerwca 2018 r., 14:01
Weekend z bluesem, truskawkowym rekordem, bryczkami, triathlonem i świętem powiatu
Blues w Leśniczówce, Święto Piotra Patrona Rybaków, Dni Powiatu Kartuskiego, Festiwal Truskawek Kaszubskich, Garmin Iron Triathlon w Stężycy, parada bryczek w Szymbarku - to tylko niektóre z propozycji imprez, jakie w najbliższy weekend odbędą się w powiecie kartuskim. Sprawdź wszystkie propozycje i wybierz najciekawszą dla siebie.

poniedziałek, 25 czerwca 2018 r., 13:09
Mirachowo. Piknik z przeciąganiem liny, alpakami i burczybasem
W niedzielne popołudnie w Mirachowie odbył się piętnasty piknik integracyjny. Spotkanie dla mieszkańców i przyjaciół ziemi mirachowskiej odbyło się pod hasłem "Na wesoło i po kaszubsku". Jak co roku nie zabrakło na nim dobrej zabawy.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 12:05
Sierakowice. Kaszubska Sobótka na polsko - ukraińską nutę
W duchu polsko - ukraińskim odbyła się tegoroczna Sobótka w Sierakowicach. Gminny Ośrodek Kultury na znak solidarności z licznie zamieszkującymi tereny gminy Sierakowice obywatelami Ukrainy, zaprosił na imprezę kapelę ze Lwowa. Na plakacie promującym wydarzenie umieścił też zaproszenie w języku ukraińskim.

niedziela, 24 czerwca 2018 r., 00:49
Cleo i Sarsa na finał żukowskich sobótek
Wielkie ognisko, puszczanie wianków na wodę, występy lokalnych zespołów i koncerty gwiazd - tak w wielkim skrócie upłynęły sobótki w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Gwiazdami wieczoru byli Future Folk, Cleo oraz Sarsa.

sobota, 23 czerwca 2018 r., 23:40
Żukowo. W parku nad Jeziorkiem zapłonęło sobótkowe ognisko
Przez siedem godzin trwały żukowskie sobótkowe igrce. Przygotowano atrakcje dla najmłodszych i dorosłych. Na scenie królowała muzyka. Prezentowały się zespoły dziecięce i gwiazdy wieczoru. W tym roku gościły w Żukowie popularne wokalistki - Cleo i Sarsa. Nagrodzono autorów najpiękniejszych wianków, a około godziny 21 burmistrz Wojciech Kankowski rozpalił świętojańskie ognisko.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 10:00
Żukowski Słowik dla Chóru Kameleon z Warszawy
Tradycyjnie w czerwcu w żukowskiej świątyni spotkały się chóry i zespoły wokalne z całej Polski, by zawalczyć o Żukowskiego Słowika. W tegorocznych przesłuchaniach wzięło udział 9 zespołów z Bydgoszczy, Gdańska, Gdyni, Elbląga, Poznania, Warszawy i Wejherowa.

piątek, 22 czerwca 2018 r., 08:58
Uczennice z Czeczewa laureatkami Ogólnopolskiego Maratonu Czytelniczego
Zakończyła się tegoroczna edycja Wielkiego Maratonu Czytelniczego ogólnopolskiego konkursu pod honorowym patronatem prezydenta Miasta Gdańska i Pomorskiego Kuratora Oświaty. Uroczysta gala odbyła się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Wśród tegorocznych laureatów, finalistów i wyróżnionych byli uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Czeczewie.

czwartek, 21 czerwca 2018 r., 10:16
Weekend pod znakiem imprez sobótkowych i nie tylko - sprawdź, co się będzie działo
Koncerty Sarsy, Cleo i Future Folk w Żukowie, sobótkowe zabawy w Sławkach, Kiełpinie, Sierakowicach, piękny spektakl w Muzeum Kaszubskim, festyn charytatywny w Stężycy, zawody strażackie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi i zaplanowania czasu. Wśród licznych imprez każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego.