niedziela, 18 września 2016 r., 11:38
Przeboje z Broadwayu rozbrzmiewały w Kawiarence pod Refektarzem
W czwartek kartuskiej Kawiarence pod Refektarzem wystąpił wyjątkowy duetu The Too Jazzy2, który tworzą Justyna Borkowska i Ryszard Łyczko. Ich występ w klimacie Broadwayu lat 30. i 40. zakończył się owacjami na stojąco.

niedziela, 11 września 2016 r., 23:35
Żukowo. Dożynki z darami i festynem dla parafian
Święto dziękczynienia w żukowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego składało się z dwóch części. Zaczęło się od popołudniowej mszy św., którą odprawił ks. Czesław Las, proboszcz parafii. Do kościoła wniesiono wieniec zrobiony przez sołectwo Pępowo, gospodarza tegorocznego święta plonów. Po nabożeństwie odbył się na placu przy kościele kilkugodzinny dożynkowy festyn.

niedziela, 11 września 2016 r., 00:57
Kartuzy. Muzyczne zakończenie lata
Kino plenerowe, wesołe miasteczko oraz potężna dawka muzyki w wykonaniu Klaudii Kaczmarek, H.U.B.E.R.T-a, grypy Szubi Dubi, Jagody i zespołu News - tak zakończenie lata świętowano w sobotę w Parku Solidarności w Kartuzach. Podczas imprezy odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego maratończyka Zbigniewa Stefaniaka.

wtorek, 6 września 2016 r., 18:04
Sierakowice. Nagrody i odznaczenia dla najlepszych uczniów
Konkurs "Najlepszy absolwent Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w gminie Sierakowice" w tym roku odbył się już po raz ósmy. W tegorocznej jego edycji tytuł "Najlepszego z Najlepszych" otrzymała Martyna Michalak oraz Dominik Kuczkowski.

poniedziałek, 5 września 2016 r., 14:03
W górę serca - nowy teledysk kaszubskich przedsiębiorców
Na co dzień prowadzą własne biznesy lub pracują w rodzinnych firmach. W czasie wolnym, jak sami przyznają, bawią się w muzykę. Po sukcesie ubiegłorocznego "Studenckiego Balu" nakręconego wspólnie z Norbim, nadszedł czas na kolejną piosenkę i teledysk. Tym razem klip trzech kaszubskich przedsiębiorców Roberta Rody, Michała Stromskiego i Dariusza Mielewczyka nosi nazwę "W górę serca".

niedziela, 4 września 2016 r., 21:49
Przodkowo. Dziękowali za dary ziemi i tegoroczne plony
Dożynkowe święto rozpoczęła dziękczynna msza św. w kościele św. Andrzeja celebrowana przez ks. bp Piotra Krupę. Po nabożeństwie wszyscy jego uczestnicy udali się na miejscowy stadion, aby tam wziąć udział w powiatowym święcie plonów. Było tradycyjne przekazanie chleba z tegorocznych zbiorów, rozstrzygnięcie konkursów na najpiękniejszy wieniec i kołacz dożynkowy, mnóstwo konkursów dla uczestników imprezy i dużo muzyki.

sobota, 3 września 2016 r., 19:38
Narodowe Czytanie z dziełem Henryka Sienkiewicza w roli głównej
W powiecie kartuskim Narodowe Czytanie odbyło się m. in. w Kartuzach i Żukowie. W stolicy powiatu przedpołudniowe czytanie "Quo vadis" Henryka Sienkiewicza zorganizowało I LO w parku przy ul. Klasztornej oraz Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna. W Żukowie od początku cykliczną imprezą zajmuje się miejscowe gimnazjum. Tegoroczna piąta już edycja odbyła się po raz pierwszy w sali konferencyjnej nowej remizy strażackiej w Żukowie.

wtorek, 30 sierpnia 2016 r., 23:55
Małkowo. Piknik Rodzinny po raz dziewiąty
W minioną niedzielę po raz kolejny sołtys, Rada Sołecka i miejscowe KGW zaprosili wszystkich chętnych mieszkańców sołectwa na wspólną zabawę. Najwięcej powodów do zadowolenia miały dzieci, dla których przygotowano mnóstwo atrakcji, w tym konkursy z nagrodami. Panie z KGW upichciły smakowite jedzenie. Nie zabrakło też okazji do tańca. Wspólna zabawa trwała do północy.

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r., 17:05
Borkowo. Premierowy festyn rodzinny z mnóstwem atrakcji
Po raz pierwszy w borkowskim sołectwie zorganizowano festyn, który miał służyć przede wszystkim integracji mieszkańców. Występy na scenie, konkursy i dużo muzyki sprawiło, że od wczesnego popołudnia przybywało coraz więcej chętnych. Różnorodność programu sprawiła, że przez siedem godzin świetnie bawiły się dzieci, ich rodzice a nawet dziadkowie.

poniedziałek, 29 sierpnia 2016 r., 11:52
Brodnica Górna zwycięzcą Turnieju Sołectw Gminy Kartuzy
W rzucie beretem, przeciąganiu traktora, toczeniu oponą i rzucie bulwą - w takich konkurencjach zmierzyło 21 reprezentacji sołectw gminy Kartuzy w niedzielnych, ósmej już edycji turnieju sołectw. Niepokonany okazał się team z Brodnicy Górnej.