czwartek, 12 października 2017 r., 11:40
Kaszubskie śpiewy w Jelonku
Młodzi wokaliści z terenu gminy Sierakowice zjechali w środę do Jelonka, by zaprezentować swój talent wokalny i kaszubski. W tamtejszej szkole podstawowej odbył się bowiem Festiwal Piosenki Kaszubskiej.

wtorek, 3 października 2017 r., 10:18
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 24 września na boisku przy Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, odbył się już XVI festyn "Swiãto bùlwë". Na wszystkich uczestników imprezy jak zwykle czekało mnóstwo atrakcji.

piątek, 29 września 2017 r., 13:11
"Rozmowy pod drzewem zapomnienia" na spotkaniu DKK w Kartuzach
Kolejne, powakacyjne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się 13 września w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki.

poniedziałek, 25 września 2017 r., 13:27
Muzeum zaprasza na wystawę "Kaszubi w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie"
Do 7 października w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach podziwiać można wystawę pt. "Kaszubi w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie 1939-1947". Pamiątki, które stanowią część ekspozycji pochodzą m.in. od mieszkańców Kartuz.

sobota, 23 września 2017 r., 12:10
Szymbarskie gospodynie świętowały półrocze swojej aktywnej działalności
Na swoim koncie mają udział w wielu wydarzeniach i imprezach, podczas których promowały swoją miejscowość, jak i gminę. Mimo iż działają zaledwie pół roku, udało im się zdziałać wiele, a głowy mają pełne kolejnych pomysłów i inicjatyw służących aktywizacji lokalnego społeczeństwa. Mowa o Kole Gospodyń Wiejskich w Szymbarku, które po półrocznej działalności spotkały się, by podsumować ten czas, a przede wszystkich by podziękować innym za wsparcie i pomoc, a tym samym motywację do dalszej pracy.

czwartek, 21 września 2017 r., 21:01
Przed nami sportowy weekend z giełdą mam
Przed nami kolejny wrześniowy już weekend. Rozpocznie się on na sportowo, a mianowicie Powiatowymi Biegami Brzegiem Raduni, w sobotę Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza na kolejną Giełdę Mam, a UKŻ Lamelka na Mistrzostwa Kartuz w żeglarstwie. Nie zabraknie też innych propozycji na spędzenie najbliższych dni.

czwartek, 21 września 2017 r., 12:57
Czarodzieje z Kaszub szukają nowych członków zespołu
Zespół Czarodzieje z Kaszub to najbardziej znany na Kaszubach i jedyny w Polsce dziecięcy zespół rockowy. Teraz możesz dołączyć do jego składu. Zespół poszukuje bowiem nowych członków. Casting już w sobotę w świetlicy wiejskiej w Borkowie.

sobota, 16 września 2017 r., 16:05
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 2017 - zwycięzcą Piotr Rolbiecki
Punktualnie o godzinie 2 w nocy z Sopotu do Wieżycy wybiegło około 150 śmiałków, którym nie straszny był stukiloetrowy dystans. Pierwszy na mecie, po niemal 11-godzinnym biegu, był Piotr Rolbiecki. Ponadto kilkaset osób wyruszyło też w 30-kilometrową trasę, rozpoczynając ją od wbiegnięcia na Szczyt Wieżyca.

czwartek, 14 września 2017 r., 21:02
Imprezy sportowe, zawody strażackie i zjazd Sybiraków - sprawdź, co będzie się działo w weekend
Światowy Zjazd Sybiraków, gminne igrzyska sportowe, powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, biegi o Złotą Górę i Arasmusa - to wydarzenia, które zdominują nadchodzący weekend w powiecie kartuskim. Miłośnicy sportu na pewno nie będą się nudzić, warto jednak w niedzielę odwiedzić Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie zjadą się Sybiracy - będzie to okazja do spotkania z żywą historią.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:00
KCK organizuje casting do sztuki "Piękna i bestia"
19 września w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się cating do spektaklu "Piękna i bestia". Sztukę wiosną przyszłego roku będzie można zobaczyć na deskach KCK. Dzieci i młodzież, które dołączą do obsady będą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach aktorskich.