piątek, 12 lipca 2019 r., 20:35
Trwa "Weselne Granie" w Ostrzycach
Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór w Ostrzycach. Już po raz szósty odbył się tam przegląd zespołów weselnych. Dla miłośników biesiadnych rytmów impreza była okazją, by porządnie się wytańczyć, a dla par planujących ślub - do poznania twórczości kapel występujących na weselach.

piątek, 12 lipca 2019 r., 15:56
Zespół "Kaszubki" pisze nowy rozdział swojej historii
W życiu każdego z nas wspaniałe jest to, że każdy kolejny dzień, miesiąc czy rok może być zaskakujący i przynieść nam dużo nowego. Z początkiem roku 2019 doświadczył tego właśnie Zespół "Kaszubki" z Chwaszczyna. Taką zaskakującą nowością było dla "Kaszubek" nawiązanie współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca "Przodkowianie" z Przodkowa.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 15:22
Koncert Lady Pank, Weselne Granie, festwial akordeonowy - sprawdź propozycje na weekend
Nadchodzący weekend będzie obfitował w interesujące wydarzenia i koncerty. Podczas najbliższych dni w Kartuzach wystąpią Maciej Maleńczuk, Strachy na Lachy i Lady Pank. Sporo będzie się też działo w innych zakątkach regionu.

środa, 10 lipca 2019 r., 15:18
Festiwal Filmów Kaszubskich. Remus - najlepszy nauczyciel Kaszub
Postać Remusa - bohatera słynnej powieści Aleksandra Majkowskiego była głównym bohaterem trzeciego seansu Festiwalu Filmów Kaszubskich w restauracji "Mùlk" w Miszewku. Przybliżyły ją trzy bardzo różne filmy. Stąd przedstawiona została w miarę komplementarnie, przede wszystkim filmy wykazały, że dzieło wybitnego pisarza kaszubskiego wciąż wywiera przemożny wpływ na życie - zwłaszcza kulturowe - społeczności kaszubskiej.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 10:26
Połęczyńskie Disco
W sobotnie popołudnie na przyszkolnym boisku w Połęczynie odbyła się sołecka zabawa. Nie brakło konkursów, zabaw dla dzieci, dmuchanego placu zabaw oraz wspólnych tańców w rytm muzyki disco.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 10:22
Żukowo. Muzyka Moniuszki na inaugurację jubileuszowego Lata Muzycznego
Po raz dziesiąty na dziedzińcu kościoła pw. WNMP w Żukowie przez cztery kolejne niedziele odbywać się będzie Żukowskie Lato Muzyczne. Pierwszy festiwalowy koncert pod nazwą "Vivat Moniuszko!" odbył się w 200. rocznicę urodzin twórcy polskiej opery narodowej. Jubileuszowa edycja imprezy, która na stałe wpisała się w życie kulturalne miasta, była też okazją do wspomnień.

sobota, 6 lipca 2019 r., 15:44
XXI Światowy Zjazd Kaszubów. W Chojnicach trwa wielkie święto regionu
Tysiące Kaszubów z różnych zakątków Polski i zza granic kraju zjechało do Chojnic, gdzie trwa XXI Światowy Zjazd Kaszubów. W święcie muzyki kaszubskiej, promocji kultury regionu, spotkaniu rodaków "Małej Kaszubskiej Ojczyzny" uczestniczą też licznie przedstawiciele naszego regionu.

piątek, 5 lipca 2019 r., 21:45
Knieja 2019 - festiwal kultury łowieckiej zainaugurowany
Wernisaż wystawy Krzysztofa Grebasza i koncert zespołu Klezmoret - tak w piątkowy wieczór w Sierakowicach zainaugurowano tegoroczną, 16. edycję Festiwalu Kultury Łowieckiej Knieja 2019. Kolejna odsłona festiwal już w sobotę, 13 lipca.

czwartek, 4 lipca 2019 r., 16:52
Czesław Mozil, Marko Kukobat czy Rodolfo Mederos wystąpią na Festiwalu Akordeonowym w Sulęczynie
Już 14 lipca nastąpi inauguracja tegorocznej, siedemnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas wyjątkowo pięciu odsłon festiwalu zagrają miedzy innymi: Czesław Mozil, Rodolfe Mederos Trio z Argentyny, który po raz pierwszy wystąpi w Polsce, Dikanda & Marko Kukobat, Caio Rodriguez oraz Cuarteo Re!Tango, czy Paweł Nowak i Dorota Lulka. Po raz pierwszy organizatorzy zapraszają też na akordeonowy maraton filmowy.

wtorek, 2 lipca 2019 r., 14:16
Już w sobotę Truskawkobranie z Grzegorzem Hyżym i Roksaną Węgiel
W sobotę na Złotej Górze odbędzie się Truskawkobranie. To jedna z najstarszych imprez w regionie. Odbędzie się już po raz czterdziesty czwarty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Roksana Węgiel i Grzegorz Hyży.