czwartek, 26 lipca 2018 r., 19:11
Weekend z jazzem, kulturą kaszubską i na sportowo
Jazz w Lesie, Jarmark Kaszubski, Triathlon w Chmielnie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie się sporo działo. W Sulęczynie usłyszymy światowej sławy muzyków jazzowych, w Kartuzach gwiazdami będzie Enej i legenda polskiej sceny muzycznej - Big Cyc, nie zabraknie wydarzeń sportowych i koncertów muzyki klasycznej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

środa, 25 lipca 2018 r., 11:41
Poświęcono tablicę o historii sanktuarium sianowskiego
Wspaniała aura towarzyszyła tegorocznemu wielkiemu odpustowi kaszubskiemu Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie. Na pewno miało to wpływ na rekordową frekwencję i liczny udział pielgrzymek, w tym kilku nowych, m.in. ze Swarzewa. Podczas uroczystości odbyło się poświęcenie tablicy przedstawiającej historię Sanktuarium.

środa, 25 lipca 2018 r., 09:22
Filmowy żywioł w Miszewku
Realizatorzy "Żywiołów 2" Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń, kilka razy gościli już ze swoimi filmami na festiwalowych edycjach. Tym razem duet (reprezentowany przez Piotra) zaprezentował film dokumentalny złożony z trzech części. Ich bohaterami są Bartłomiej Piaseczny, zespół "Czarodzieje z Kaszub" i dr Sławomir Bronk. Wszyscy obecni byli na pokazie, który obejrzało około 160 osób.

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 11:25
Przedostatni koncert Żukowskiego Lata Muzycznego
Tegoroczna dziewiąta już edycja Festiwalu "Żukowskie Lato Muzyczne" zbliża się do finału. W niedzielne popołudnie odbył się czwarty koncert, podczas którego Klaudia Szmidt śpiewała piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Zaprezentowała nie tylko jego największe przeboje, ale przypomniała też mniej znane utwory. Wokalistce towarzyszyli - gitarzysta Roman Walczak i multiinstrumentalista Paweł Witulski.

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 10:59
Aleksandra Kwiek. Sztuka zaklęta w lalach
Każda jest małym dziełem sztuki. Ma swoje imię, krótką historię i komplet garderoby. Zachwycają zwłaszcza za oceanem, bo najwięcej z nich trafia do Stanów Zjednoczonych. Mowa o pięknych lalkach waldorfskich, które od sześciu lat spod swych palców wyczarowuje Aleksandra Kwiek z Żukowa. O niezwykłej pasji tworzenia rozmawiał z artystką Dominik Ropela.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 11:48
Na festynie w Przyjaźni bawiono się do późnych godzin nocnych
Sobotnia impreza trwała ponad dziesięć godzin. Organizatorzy przygotowali mnóstwo konkursów dla dzieci i dorosłych. Na estradzie wystąpiło pięć zespołów muzycznych i kabaret Kuńda. Po raz kolejny wsparto Pomorskie Hospicjum dla Dzieci, a także Milenkę Plichtę z Żukowa.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 03:13
Rewelacyjny finał Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie
Kolejna wspaniała edycja Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie przeszła do historii. Podczas sobotniego finałowego koncertu wystąpili Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica oraz Orkiestra Akordeonowa Daugavpils z Łotwy. Gwiazdą wieczoru był Placido Domingo JR z zespołem. Każdy z koncertów był wyjątkowy. Publiczność miała okazję doświadczyć prawdziwej muzycznej uczty.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 02:49
Festiwal Tradycji Kaszubskich w Chmielnie - Krzysztof Najda Mistrzem Polski w zażywaniu tabaki
W sobotnie popołudnie w Chmielnie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Tradycji Kaszubskich. Imprezie towarzyszyły szesnaste Mistrzostwa Polski w zażywaniu tabaki. O tytuł najlepszego tabacznika rywalizowało dziesięcioro zawodników. Złotą Tabakierę w tym roku zdobył Krzysztof Najda.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 02:24
Wybory Bursztynowej Miss Lata w Chmielnie
Dwanaście urodziwych pań walczyło o tytuł najpiękniejszej podczas wyborów Bursztynowej Miss Lata, które towarzyszyły Festiwalowi Tradycji Kaszubskich w Chmielnie. Tytuł miss zdobyła Anna Odrzywolska.

sobota, 21 lipca 2018 r., 14:17
Kolejna odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego
W sobotę w południe rozpoczęła się druga odsłona drugiej edycji Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje prace na kartuskim Rynku prezentuje Magdalena Pela. Artystka zaprosiła mieszkańców do stworzenia wspólnego obrazu z Kartuzami w roli głównej.