środa, 12 kwietnia 2017 r., 22:39
Przodkowo. Przedszkolaki i uczniowie ozdabiali wielkanocne drzewko
W środowe przedpołudnie ponad 200 dzieci miało nie lada zadanie do wykonania. Kilkumetrową brzozę należało udekorować przygotowanymi wcześniej ozdobami. Po zakończonej pracy na gałęziach dorodnego drzewa zawisły jak bombki wielokolorowe wielkanocne jajka. Mimo niesprzyjającej aury wszyscy starali się o to, aby stworzyć świąteczny klimat. I to się udało.

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 23:14
Żukowo. V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ZSZiO
W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Młodzież ponadgimnazjalna ze szkół powiatu kartuskiego mogła zaprezentować nie tylko swoje zdolności wokalne, lecz również doskonałą znajomość języków obcych. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością i coraz większą liczbą uczestników.

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 21:32
Żukowo. Wystawa poświęcona Danucie  Siedzikównej "Ince"
Wystawa została przygotowana w 70. rocznicę zamordowania "Inki", niezłomnej sanitariuszki 5. Wileńskiej Brygady Armii Krajowej. Rankiem 28 sierpnia 1946r. wraz z nią został zamordowany inny żołnierz Feliks Selmanowicz "Zagończyk". Informacje zawarte na tablicach ekspozycyjnych przybliżają życiorys Danuty Siedzikówny w powiązaniu z tragiczną historią Polski okresu II wojny światowej.

sobota, 8 kwietnia 2017 r., 22:38
Przodkowo. Recytowali inwokację po kaszubsku
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się we wtorek Powiatowy Kaszubski Konkurs Recytatorski "W romantycznej scenerii - rzecz o "Panu Tadeuszu". Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych deklamowała inwokację w języku kaszubskim.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 22:49
Przodkowo. Jubileuszowy Gminny Konkurs "Ozdoby Wielkanocne"
Świąteczny konkurs odbył się po raz piąty. W tegorocznej edycji swoimi talentami mogli wykazać się podopieczni przodkowskiego przedszkola, zerówkowicze oraz uczniowie klas I - III z całej gminy. Na konkurs wpłynęło 168 prac. Uczestnicy musieli wykonać trzy zadania - zrobić palmę wielkanocną, kartkę świąteczną i stroik. Autorzy najciekawszych ozdób otrzymali nagrody i dyplomy.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 20:14
Sławki. Panie świętowały z okazji Dnia Kobiet
Poniedziałkowy wieczór szczególnie tej piękniejszej części sołectwa Sławki upłynął w wyjątkowo miłej atmosferze. A to za sprawą zorganizowanego tam po raz pierwszy przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich spotkania z okazji Dnia Kobiet.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 15:01
Mieszkanki Węsior po raz kolejny wspólnie uczciły Dzień Kobiet
Jak co roku, mieszkanki sołectwa Węsiory wspólnie uczciły Dzień Kobiet. Na wszystkie panie czekały nie lada atrakcje. Poza życzeniami, kwiatkami, poczęstunkiem dla świętujących wystąpiły mistrzynie powiatu kartuskiego - Kaszubianki.

piątek, 10 marca 2017 r., 23:14
Żukowo. Wybrali najlepszych recytatorów w gminie
Do tegorocznego gminnego etapu XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej przystąpiło 37. uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci oraz młodzież zaprezentowały zróżnicowany dobór utworów. Najbardziej "kolorowe" wiersze deklamowały najmłodsi uczestnicy. Młodzież gimnazjalna potraktowała konkurs bardzo poważnie, deklamując m. in. Kamila Baczyńskiego, Edwarda Stachurę czy naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza.

piątek, 10 marca 2017 r., 22:26
Banino. Uczniowie spotkali się z pisarką Wiolettą Piasecką
W Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Baninie odbyło się 2 marca br. spotkanie z autorką wielu bajek i baśni - Wiolettą Piasecką. Pisarka opowiadała licznie zgromadzonym czytelnikom z klas drugich i trzecich o losach wielkiego duńskiego baśniopisarza H.Ch. Andersena.

piątek, 10 marca 2017 r., 21:59
Żukowo. Czeremuchy w kabarecie na Dzień Kobiet
Corocznej tradycji stało się zadość. Grupa teatralna Czeremuchy wraz z muzycznym kwartetem zaprosiła na występ z okazji Dnia Kobiet. W tym roku zebranym popłynęły łzy... ze śmiechu! Instruktor grupy Robert Redlicki przedstawił zebranym studium kobiety z przymrużeniem oka.