środa, 12 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach
Blues w połączeniu z muzyką kaszubską - czy to może się udać? Kaszubski folklor kryje w sobie wiele możliwości, które odkrywają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w drugiej części reportażu Kaszubskie NuRty.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Czy połączenie bluesa z tradycyjnym folkiem kaszubskim jest możliwe? Czy na Kaszubach można tworzyć swoją muzykę? Druga część reportażu filmowego Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 08:49
Kosmici na Małej Scenie w Żukowie
W piątek szkolna grupa teatralna pt. "Kurtyna w Górę", działająca w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Żukowie, zaprezentowała uczniom z klasy I ze Szkoły Podstawowej w Żukowie nr 1, autorskie przedstawienie " Kosmici w naszej szkole".

poniedziałek, 10 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach
Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Na to pytanie starają się odpowiedzieć autorzy reportażu Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 21:06
Chwaszczyno. Premierowa impreza mikołajowa w Sferze Kultury
Chwaszczyńska Strefa Kultury rozpoczęła swoją działalność w kwietniu br. Od tej pory miejscowe organizacje, kluby, stowarzyszenia i działające tam zespoły artystyczne mogą wreszcie przeprowadzać różnorodne imprezy. W sobotnie popołudnie dużą salę opanowały dzieci, dla których zorganizowano w nowym obiekcie po raz pierwszy mikołajkową zabawę.

niedziela, 9 grudnia 2018 r., 10:00
Kaszubskie NuRty - reportaż filmowy o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Klasyczny folk, pop-folk, pop, blues i ciężkie brzmienia rockowe - piosenki śpiewane przez Kaszubów, po kaszubsku lub o Kaszubach. Czy coś stoi na przeszkodzie, aby muzyka kaszubska stała się popularna w całej Polsce? Reportaż filmowy Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

sobota, 8 grudnia 2018 r., 13:25
Dzierżążno. Świąteczny kiermasz z mnóstwem ozdób bożonarodzeniowych i jasełkami
Choinki, lampiony, drzewka ozdobne, świeczki, bałwanki, mikołaje, aniołki, ozdobne torebki, świąteczne kartki, a nawet ciepłe czapki i wełniane skarpetki. Wszytko to w różnorodnych kolorach, wielkościach i kształtach. Było w czym wybierać. Po raz pierwszy stworzono stoisko z zabawkami, a do dotychczasowej oferty kawiarenki dołożono jeszcze pizzę. W programie imprezy była też licytacja i współczesne jasełka.

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 18:06
Spotkanie z Mikołajem przy choince w Sierakowicach
Na ten dzień najmłodsi czekali z niecierpliwością. W czwartek przybył do nich św. Mikołaj. W gminie Sierakowicach dzieci odwiedzał już od wczesnych godzin porannych, popołudniem z kolei pojawił się na sierakowickim Rynku. Spotkaniu ze świętym towarzyszyło wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz rozświetlenie choinki. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy i to zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 14:41
Magia świąt zagościła na drugim dniu Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żukowie
W miniony weekend świąteczna aura opanowała centrum Żukowa. Na placu przy kościele pw. WNMP odbyła się kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Niedzielną odsłonę wydarzenia uświetniły liczne koncerty. Na scenie usłyszeć można było m.in. Czarodziejów z Kaszub, Macieja Miecznikowskiego czy Anię Karwan.

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 15:00
Kiełpino. Jubileuszowy koncert charytatywny "Dobro powraca"
Po raz dziesiąty w Szkole Podstwowej w Kiełpinie odbył się koncert charytatywny, którego celem jest niesienie pomocy wielu rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu będą one mogły radośnie spędzić nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Z licytacji i loterii fantowej podczas niedzielnej imprezy zebrano 18 500 złotych.