sobota, 13 sierpnia 2016 r., 01:52
Ostrzyce. Festiwal Przyjemności Muzycznych ze Stanisławą Celińską i Mikromusic
W piątkowy wieczór na ostrzyckiej scenie zainaugurowano ósmą już edycję Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Imprezie towarzyszyła spora frekwencja i sprzyjająca pogoda.

piątek, 12 sierpnia 2016 r., 20:09
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień pierwszy największej imprezy lata
Kilkadziesiąt tysięcy sprzedanych biletów, największe gwiazdy polskiej i zagranicznej muzyki tanecznej i noc pełna świetnej zabawy - w piątkowy wieczór w Stężycy rozpoczęło się jedno z największych wydarzeń tego roku.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 20:43
Kartuzy. Muzyka gospel w Parku Solidarności
W niedzielne popołudnie w kartuskim Parku Solidarności odbył się koncert muzyki gospel. Wyrażające miłość do Boga piosenki wykonali muzycy z zespołu BiGS, czyli - Black International Gospel Singers. Imprezie towarzyszyła spora frekwencja.

niedziela, 7 sierpnia 2016 r., 18:53
Ostrzyckie Lato z diabelskim graniem i nowym rekordem
Trwa drugi dzień Ostrzyckiego Lata. Niedzielna część imprezy zaczęła się od programu cyrkowego dla dzieci oraz diabelskiego grania. Ustanowiono też kolejny rekord. Tym razem w nowo powstałej Księdze Rekordów Kaszubów znajdzie się największa carzenka. Tegoroczną edycję imprezy zwieńczy wieczór disco polo z Kamilo i Mejk.

sobota, 6 sierpnia 2016 r., 23:39
Sierakowice. Noc pod Gwiazdami z Natalią Szroeder i Farbą
W sobotę Sierakowice bawiły się w czasie corocznej "Nocy pod gwiazdami". Zaproszenie Natalii Szroeder jako gwiazdy wieczoru okazało się strzałem w dziesiątkę. Pomimo niesprzyjającej pogody pod sceną zgromadziło się sporo osób.

poniedziałek, 1 sierpnia 2016 r., 13:21
Od wielkiego wybuchu do zlodowacenia - jak powstały kaszubskie jeziora i pagórki?
W chmieleńskim Centrum Informacji Turystycznej prof. Stanisław Orłowski wygłosił wykład poświęcony temu, jak powstały otaczające nas pagórki i jeziora. Wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego wyczerpująco opisał cały proces ich powstania - od wielkiego wybuchu aż do ostatnich zlodowaceń.

niedziela, 31 lipca 2016 r., 22:24
Ostatni koncert "Żukowskiego Muzycznego Lata"
Piąte tegoroczne spotkanie Żukowskiego Lata Muzycznego zakończyło siódmą edycję tego festiwalu. "Na deser" przygotowano koncert pod tytułem "Radość najpiękniejszych lat", czyli piosenki polskie z lat 60. i 70. Półtoragodzinny niedzielny występ zgromadził wyjątkowo dużą ilość widzów, którzy mogli sobie przypomnieć przeboje z młodzieńczych lat. Tradycyjnie już występujący artyści musieli bisować.

niedziela, 31 lipca 2016 r., 00:56
Marcin Wyrostek na finał Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Już po raz czternasty w Sulęczynie rozbrzmiały akordeony. Od niedzieli mieszkańcy, jak i turyści mieli okazję ucztować w muzyce operowej, filmowej, energetycznym musette, ludowych kompozycjach w aranżacji rockowo-elektronicznej, czy rytmach tanga. O wysokim poziomie festiwalu, jego randze i niezapomnianej atmosferze, która mu towarzyszy, świadczą tłumy, które pojawiły się w sobotę w sulęczyńskim amfiteatrze. Na finał tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego na tutejszej scenie pojawił się Marcin Wyrostek.

sobota, 30 lipca 2016 r., 11:56
Kartuzy. Zabytkowe samochody w Parku Solidarności
W sobotę kartuski Park Solidarności przez kilka godzin był miejscem, w którym można było podziwiać klasyczne samochody. Gościli tam uczestnicy rajdu Caar KASZËBË 2016.

poniedziałek, 25 lipca 2016 r., 09:26
Jazz w Lesie z jubileuszowym koncertem Jana Ptaszyna Wróblewskiego
Za nami 21. edycja najbardziej klimatycznej imprezy imprezy w regionie. Fani jazzu przez dwa dni wysłuchali kilku świetnych koncertów. Sobotnia odsłona festiwalu upłynęła pod znakiem świętowania 80. urodzin wybitnego muzyka Jana Ptaszyna Wróblewskiego.