poniedziałek, 17 lipca 2017 r., 13:07
Spotykają się z Remusem już od 17 lat
Spotykają się w Borzestowie po to, by rozmawiać, promować kaszubszczyznę i przybliżać młodzieży współczesne autorytety. Mowa tu o członkach Remusowego Kręgu. O działalności klubu i swoich pasjach opowiada jego założyciel - Brunon Cirocki.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 00:46
Sierakowice. Koncert Margaret i fire show na finał festiwalu Knieja 2017
Muzycznie i ogniście zakończyła się czternasta edycja Festiwalu Kultury Łowieckiej Knieja w Sierakowicach. Gwiazdą wieczoru była Margaret. Jej koncert poprzedził widowiskowy pokaz tańca z ogniem.

niedziela, 16 lipca 2017 r., 00:43
Koncertowy Festyn Przyjaźni tradycyjnie przyciągnął tłumy
Konkursy dla dzieci i dorosłych, czy potężna dawka muzyki w wykonaniu takich zespołów, jak: Bliza, Veegas, Szymon Wydra i Carpe Diem, After Party, czy Diadem - między innymi takie atrakcje czekały na licznie przybyłych uczestników Festynu Przyjaźni. Imprezę zwieńczyła wspólna zabawa do białego rana.

sobota, 15 lipca 2017 r., 11:28
Zabawa w kowbojskim stylu z Amerykanami
Teksański klimat zapanował w piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury. Były kowbojskie tańce, gry, konkursy i zabawy oraz pyszny poczęstunek. A wszystko we wspaniałej i radosnej atmosferze. Impreza pod hasłem "Noc z Teksasem" zakończyła trwające od poniedziałku półkolonie, prowadzone przez gości, którzy przybyli do Kartuz zza oceanu.

sobota, 15 lipca 2017 r., 00:03
Weselne granie w Ostrzycach przyciągnęło tłumy
W piątek w Ostrzycach odbył się IV Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych "Weselne Granie". W scenerii jeziora Ostrzyckiego zaprezentowało się osiem kapel, które porwały publiczność do tańca i wspólnej zabawy.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 10:43
Za nami trzecia odsłona pleneru artystycznego na kartuskim Rynku
Sztuka po raz trzeci opanowała Rynek w Kartuzach. W niedzielne popołudnie odbyła się tam trzecia odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje prace prezentowały Grażyna Kunicka i Iwona Jurkiewicz.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 22:11
Koncert Ani Wyszkoni zwieńczył tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego
Dwudniowe święto powiatu kartuskiego dobiegło końca. Ale jego finał publiczność będzie długo wspominać. Wszystko za sprawą świetnych koncertów. Podczas niedzielnej odsłony imprezy na scenie pojawili się grupa Majestic oraz Jan Konop Big Band. Gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 01:36
Patrycja Markowska na finał pierwszego Dnia święta Powiatu Kartuskiego
Za nami pierwszy dzień zabawy z okazji tegorocznych Dni Powiatu Kartuskiego. Przybyli licznie do Kartuz mieszkańcy, jak i turyści nie tylko mogli posłuchać muzyki, czy obejrzeć występy artystyczne, ale także mieli okazję podziwiać liczne stoiska organizacji pozarządowych. Gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska.

sobota, 8 lipca 2017 r., 19:32
Kartuzy. W muzeum królowały nalewki kaszubskie
Pigwówka, wiśniówka, cytrynówka, jajowa, śliwowica, z winogron, pędów sosny, malin, aronii i wiele innych rodzajów nalewek mieli okazję spróbować ci, którzy w sobotnie popołudnie odwiedzili Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Odbył się tam bowiem II Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Poza wysokoprocentowymi specjałami, nie zabrakło też wielu innych atrakcji.

sobota, 8 lipca 2017 r., 19:05
Chmielno. II Festiwal Truskawek z rekordem Polski na największy koktajl
Edukacyjne warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, konkursy na najlepszy produkt z truskawek, truskawkową kreację i najładniejsze stoisko oraz "Wielki Gotowanie", czyli ustanowienie rekordu Polski w przygotowaniu największej porcji koktajlu truskawkowego w wykonaniu Łukasza Konika - tak w wielkim skrócie przebiegał II Festiwal Truskawek w Chmielnie.