piątek, 1 lutego 2019 r., 10:10
Sztuka widziana oczami podopiecznych Zenona Sapały
Powiat kartuski skrywa wielu utalentowanych młodych ludzi, o których na co dzień nie słyszymy. Z inicjatywy urzędników wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Kartuzach podopieczni Zenona Sapały z I liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach, opowiedzieli o sobie i pokazali tworzoną przez siebie sztukę.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 16:49
Szopa. Wnuczęta dla swoich babć i dziadków
Babcia od samego rana, chodzi tak uradowana, bo do wnucząt dzisiaj jedzie na występy. Dziadek ma szczęśliwe oczy, na imprezę chętnie wkroczy, bo dla nich najważniejsze wnuki są - śpiewali uczniowie "Małej Szkoły" w Szopie, podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Główni bohaterowie nie zawiedli i tłumnie przybyli do placówki, by na scenie ujrzeć swoje wnuczęta śpiewające, recytujące i prezentujące swoje talenty aktorskie w specjalnie przygotowanym właśnie dla nich programie artystycznym.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 10:58
Czarodzieje z Kaszub wystąpią w programie "Mamma Mia" telewizji Polsat
Znany i lubiany przez kaszubską społeczność zespół Czarodzieje z Kaszub, 2 lutego wystąpi w programie "Mamma Mia", który emitowany jest w telewizji Polsat. Czarodzieje opowiedzą o swojej nowej trzeciej autorskiej płycie.

sobota, 26 stycznia 2019 r., 08:59
Banino. Koncert kolęd w wykonaniu zespołu Tutti z Chmielna
W sali teatralnej Szkoły Podstwowej w Baninie odbyły się dwa koncerty kolęd dla uczniów klas I-III. Wykonawcami koncertu byli niepełnosprawni członkowie zespołu Tutti z Chmielna pod dyrekcją Hanny Pek. Zespół powstał w ramach zajęć muzykoterapii w Środowiskowym Domu Samopomocy w Chmielnie. Uczniowie szkoły wysłuchali kilku kolęd polskich i kaszubskich.

sobota, 26 stycznia 2019 r., 08:18
Sukcesy uczniów z Banina w konkursie "Niosę Ci Kolędę"
Wojewódzki Konkurs Kolęd i Pastorałek "Niosę Ci Kolędę" objęty patronatem Pomorskiego Kuratora Oświaty organizowany jest każdego roku w styczniu. Podzielony jest na kategorie wiekowe oraz na kolędy w języku polskim i kolędy w języku angielskim. Uczniowie naszej szkoły reprezentowali bardzo wysoki poziom wokalny i zdobyli wysokie lokaty.

środa, 16 stycznia 2019 r., 10:42
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zagrał w Sulęczynie
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wystąpił w dwóch kościołach na terenie Gminy Sulęczyno. W kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie i w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mściszewicach odbyły się koncerty kolęd pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego i akompaniamencie Pawła Nowaka.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 20:39
Sierakowice. Przepiękny koncert kolęd w wykonaniu Stokrotek
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki mieli okazję wysłuchać ci, którzy w sobotni wieczór wybrali się do kościoła św. Marcina w Sierakowicach. Przepiękny koncert u schyłku okresu Bożego Narodzenia kolęd dała bowiem schola Stokrotki, która przy parafii działa już blisko dwie dekady.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 17:39
Niestępowo. Jasełka 2019. Żukowski SOSW z Grand Prix
Gminny Konkurs Jasełek w Niestępowie odbył się po raz trzynasty. W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa ilość zespołów kolędniczych. Na scenie zaprezentowało się ich aż 16 i około 400 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z żukowskiej gminy. Grand Prix przyznano zespołowi Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żukowie.

środa, 9 stycznia 2019 r., 10:00
Ja Hybryda - reportaż o rzeźbiarce Irenie Brzeskiej
Irena Brzeska, rzeźbiarka nie pochodząca z Kaszub, ale z Kaszubami od wielu lat związana. Tworzy sztukę ludową, łącząc rzeźbę i teatr.

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 10:00
Ja Hybryda - reportaż o rzeźbiarce Irenie Brzeskiej - zobacz zwiastun
Hybryda, czyli połączenie dwóch kultur w jedną. Czy jest to możliwe na Kaszubach. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Ja Hybryda" na ten i inne rozmawiają z Ireną Brzeską rzeźbiarką, która związana jest z Kaszubami od 30 lat.