sobota, 29 czerwca 2019 r., 22:38
Bazuna 2019, czyli festiwal piosenki turystycznej w Sulęczynie
W Sulęczynie trwa 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej - Bazuna 2019. Na plenerowej scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury dla licznej publiczności prezentują się tacy artyści, jak: Zagrali i Poszli, Labolare, Słodki Całus od Buby, Mechanicy Shanty, Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Caryna, czy Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski. Trzydniowe święto muzyki piosenki turystycznej zakończy się w niedzielne popołudnie.

sobota, 29 czerwca 2019 r., 21:00
Mnóstwo atrakcji na pikniku z okazji święta Piotra, patrona Rybaków w Chmielnie
W sobotnie popołudnie w Chmielnie rozpoczęła się kolejna edycja pikniku z okazji parafialnego odpustu parafii pw. Apostołów Piotra i Pawła. Na uczestników, zwłaszcza tych najmłodszych, czekało mnóstwo atrakcji.

piątek, 28 czerwca 2019 r., 23:21
Mirachowo. Rozpoczęła się kolejna edycja Bluesa w Leśniczówce
W piątkowe popołudnie w Mirachowie po raz kolejny rozbrzmiały bluesowe nuty. Rozpoczęła się tam trzynasta edycja jednej z najbardziej klimatycznych imprez w regionie - Bluesa w Leśniczówce.

czwartek, 27 czerwca 2019 r., 14:05
Weekend pod znakiem bluesa, truskawek i parady bryczek
Ostatni weekend czerwca w powiecie kartuskim będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń. Wśród licznych propozycji każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Miłośnicy bluesa koniecznie muszą odwiedzić Mirachowo, pasjonaci sportu - Stężycę, a truskawki kaszubskiej - Chmielno.

środa, 26 czerwca 2019 r., 14:42
"Kaszubskie Stonehenge" - pradawne odkrycie w Borowie
Ludzi od początku naszych dziejów interesują ciała niebieskie. Kaszuby wciąż kryją przed nami swoje tajemnice, jedną z nich odkrył Mariusz Wójtowicz Podhorski. Pochodzący z Borowa odkrywca w swoich najnowszych badaniach udowadnia, że przez setki lat ludzie na naszych terenach budowali konstrukcje, które miały na celu przybliżenie im czasu i pór roku.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 22:24
Żukowo. Zespół Taneczny Rapsodia obchodził swój porcelanowy jubileusz
W niedzielny wieczór hala widowiskowo - sportowa przez kilka godzin rozbrzmiewała muzyką, w rytm której młode artystki czarowały widzów magią tańca. Podczas uroczystej gali z okazji 20-lecia Rapsodii zespół zaprezentował niemal cały dotychczasowy repertuar. Tancerki i twórczynię zespołu Beatę Stoppę obdarowano podziękowaniami, gratulacjami, kwiatami i olbrzymim aplauzem publiczności. Były też dwa duże torty i gromkie "Sto lat".

poniedziałek, 10 czerwca 2019 r., 08:13
IX Festyn Rodzinny nad Jeziorem Wielkim w Miechucinie
Już po raz dziewiąty społeczność Miechucina i okolicznych miejscowości bawiła się na wielkim festynie rodzinnym. Moc atrakcji i wspaniała pogoda zgromadziły wielu uczestników. Organizatorzy zadbali, by nie zabrakło konkursów dla całych rodzin i niespodzianek dla najmłodszych.

niedziela, 9 czerwca 2019 r., 18:23
Pełen zabawy, uśmiechu i atrakcji Festyn Rodzinny w Klukowej Hucie
Kącik przedszkolaka, konkursy dla dzieci i ich rodziców, liczne występy artystyczne, wystawa prac dzieci, pokazy straży pożarnej, czy wielki dmuchany plac zabaw - te i wiele innych atrakcji czekało na uczestników szesnastego już Festynu Rodzinnego w Klukowej Hucie. Tym samym popołudnie upłynęło im pod znakiem dobrej, rodzinnej zabawy oraz prezentacji talentów dzieci i młodzieży.

sobota, 8 czerwca 2019 r., 20:32
Społeczność kartuskiej Jedynki po raz kolejny bawiła się na festynie
W sobotnie popołudnie uczniowie, rodzice, nauczyciele i sympatycy Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach po raz kolejny spotkali się na dorocznym festynie rodzinnym. Niestety tym razem wspólną zabawę popsuła kapryśna aura. Przez rzęsistą ulewę w połowie imprezy piknik trzeba było przenieść w mury szkoły.

wtorek, 4 czerwca 2019 r., 09:04
49. Finał Konkursu Rodno Mowa - poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów
W niedzielne popołudnie w Chmielnie nagrodzono i wyróżniono najlepszych tegorocznych kaszubskich recytatorów. Już po raz 49. w stolicy kaszubskiego języka odbył się finał konkursu Rodno Mowa.