wtorek, 19 grudnia 2017 r., 14:10
Przodkowo. Wigilijne spotkanie czytelników i sympatyków biblioteki
Wspólne śpiewanie kolęd i występ solowy. Dzielenie się opłatkiem i iskierkowe koło miłości. Na świątecznym stole bogate menu. Do tego losowanie prezentów i radość z ich otrzymania. W takiej familijnej atmosferze odbyło się wigilijne poniedziałkowe spotkanie w przodkowskiej bibliotece.

wtorek, 19 grudnia 2017 r., 12:48
Kiermasz i jasełka w wykonaniu przedszkolaków z Chmielna
W poniedziałkowy wieczór w gminnym ośrodku kultury w Chmielnie odbył się kiermasz świąteczny zorganizowany przez przedszkole "Baśniowa Kraina". Spotkanie było okazją, by zobaczyć na scenie najmłodszych mieszkańców gminy, którzy zaprezentowali jasełka i śpiewali kolędy.

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 13:48
Płytowy debiut kaszubskiej wokalistki
Wydanie debiutanckiej płyty kompaktowej to ukoronowanie pewnego etapu artystycznych działań. Tak stało się w przypadku Weroniki Pryczkowskiej, której płyta o tytule "Dwie stegnë" ukazała się tuż przed Międzykongresowym Zjazdem Młodzieży w Chmielnie, który odbył się w połowie listopada br.

poniedziałek, 18 grudnia 2017 r., 13:42
Mikołajkowy objazd po gminie Somonino
Zgodnie z wieloletnią tradycją ekipa św. Mikołaja ze śnieżynkami, elfami i muzykantem odwiedzili najmłodszych mieszkańców gminy Somonino. Łącznie z upominkami dotarła do ponad 1.500 dzieci.

sobota, 16 grudnia 2017 r., 12:06
Przodkowo. Wigilia przedszkolaków - Gwiôzdka 2017
Prawie 130 podopiecznych przodkowskiego Przedszkola Samorządowego zaprezentowało swoim rodzicom i zaproszonym gościom Jasełka 2017. Milusińscy śpiewali kolędy, świąteczne piosenki w języku angielskim, recytowały wiersze po polsku i po kaszubsku, a także mogli się pochwalić swoimi talentami tanecznymi. Czterdziestominutowy występ nagrodzono gorącymi brawami.

czwartek, 14 grudnia 2017 r., 14:50
Somonino. Powiatowe spotkanie wigilijne w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych
Jest już tradycją, że co roku inna szkoła gastronomiczna przygotowuje powiatową wigilię. W tym roku po raz pierwszy gospodarzem imprezy był somoniński Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych. Wśród gości byli m. in. przedstawiciele władz powiatowych i dyrektorzy tych szkół, dla których starostwo jest organem prowadzącym. Uczniowie zaprezentowali kaszubskie przedstawienie Gwiżdży oraz swoje talenty kulinarne. Było też symboliczne przełamanie się opłatkiem.

środa, 13 grudnia 2017 r., 10:44
"Tydzień" - posłuchaj i zobacz nowy, klimatyczny klip duetu Sarcast
Sarcast wraca z mocnym uderzeniem. Utworem "Tydzień" promuje nowy album, który ma się ukazać w 2018 roku. Singiel posłuchać można na kanale QueQuality na youtube.

środa, 13 grudnia 2017 r., 08:18
Mikołajkowe upominki dla dzieci z Sulęczyna
W Mikołajki, a więc 6 grudnia dzieci ze Szkoły Podstawowej w Sulęczynie oraz miejscowego przedszkola odwiedzili wyjątkowi goście. Dzięki Robertowi Rodzie milusińscy mogli cieszyć się z upominków od Fundacji Invictus.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 16:11
Poznaliśmy laureatów konkursu "Moje Kaszuby"
Ponad sto prac ilustrujących dzieła Hieronima Derdowskiego i Aleksandra Majkowskiego, jak również przedstawiających ryby z kaszubskich jezior oraz przydrożne krzyże i kapliczki zgłoszono do tegorocznej edycji konkursu plastycznego "Moje Kaszuby". We wtorek w południe w Kartuskim Centrum Kultury uroczyście go podsumowano i wręczono nagrody laureatom.

wtorek, 12 grudnia 2017 r., 13:38
Glincz. V Powiatowy Konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô" rozstrzygnięty
W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu zorganizowano powiatowy etap konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". Gościliśmy uczestników z 8 gmin kartuskiego powiatu. W konkursie wzięło udział 74 uczestników, którzy prezentowali się w 5 kategoriach wiekowych. Nad całością i zgodnością z regulaminem czuwała komisja, w skład której weszła Krystyna Rogalewska, przewodnicząca, Hanna Gruba i Józef Belgrau.