niedziela, 10 września 2017 r., 20:34
Żukowo. Kolejny Festyn Rodzinny dla Milenki
Po akcjach dla Milenki, które odbyły się w Sulminie, Tuchomiu i Chwaszczynie, przyszedł czas na Żukowo. W niedzielne popołudnie na placu między blokami należącymi do Spółdzielni Mieszkaniowej Kaszuby w Kartuzach, odbyła się kolejna impreza pn. "Ruszamy, by Poruszyć Świat Milenki". Pomimo siąpiącego deszczu nie zabrakło chętnych do wspomożenia chorej dziewczynki, potrzebującej pieniądze na trzy operacje.

sobota, 9 września 2017 r., 20:49
Żukowo. Srebrny jubileusz scholi Armia Pana
Schola istnieje już 25 lat. Jej członkowie nie tylko śpiewają podczas różnych nabożeństw w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, ale także znajdują czas dla seniorów, chorych w szpitalach, wspierają niepełnosprawnych, włączają się w organizację Orszaku Trzech Króli, dbają o groby na żukowskim cmentarzu, pomagają w pracach przy swoim kościele. Biorą też udział w licznych ogólnopolskich konkursach piosenki religijnej. Mają na koncie trzy główne nagrody Grand Prix.

sobota, 9 września 2017 r., 12:06
Festiwal Korzenie w Chmielnie - święto filmu, fotografii, rysunku i muzyki
Za nami pierwszy dzień drugiej edycji festiwalu Korzenie. To wydarzenie jest swoistym świętem sztuk wizualnych. Kto nie pojawił się w piątek, koniecznie musi odwiedzić Chmielno w sobotę. Pierwszego dnia podziwiać można było m.in, zachwycające rysunki Wojciecha Benedy, "Historie w sieci zaplątane" - nowy film Wojciecha Bendy i wystawy fotografii.

czwartek, 7 września 2017 r., 21:45
Zaplanuj czas w weekend - sprawdź, co się będzie działo
Festiwal Sztuk Korzenie, jubileusz 90-lecia I LO, akcje charytatywne, zawody sportowe, zbiórka krwi, zawody strongman - to niektóre z propozycji, które na ten weekend przygotowano w powiecie kartuskim. Sprawdź wszystkie i zaplanuj, jak spędzić weekend.

środa, 6 września 2017 r., 12:49
Jest pierwszy zwiastun filmu "Czuwaj", którego akcja toczy się Kaszubach
Przed rokiem na Kaszubach, zarówno w powiecie kościerskim, jak i kartuskim kręcono sceny do thrillera Roberta Glińskiego "Czuwaj". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu. Jego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz trafi do kin jeszcze nie wiadomo.

niedziela, 3 września 2017 r., 19:08
Stężyca. Powiatowe święto plonów - Przodkowo z najpiękniejszą koroną żniwną
Uroczysta msza św., dzielenie chlebem, konkursy, w tym te na najpiękniejszy wieniec i kołacz oraz wspólna zabawa - tak wielkim skrócie rolnicy obchodzili powiatowe święto plonów, którego gospodarzem była Stężyca. Najpiękniejszy wieniec dożynkowy wyszedł spod rąk mieszkańców gminy Przodkowo, zaś kołacz gminy Somonino. W przyszłym roku rolników z powiatu kartuskiego będzie gościć Żukowo.

sobota, 2 września 2017 r., 21:45
Żukowo. Narodowe Czytanie arcydramatu Wyspiańskiego w Parku Jubileuszowym
W Żukowie od początku cykliczną imprezą zajmowało się miejscowe gimnazjum. Tegoroczną edycję organizowała już Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza. Po raz pierwszy impreza odbyła się w plenerze, czyli w Parku Jubileuszowym przy ul. Gdańskiej. Chętnych do udziału było 16 osób.

sobota, 2 września 2017 r., 15:29
Narodowe Czytanie w tym roku z Wyspiańskim - tak akcja wyglądała w Kartuzach
"Wesele" Stanisława Wyspiańskiego było lekturą tegorocznej akcji "Narodowego Czytania". W Kartuzach do wspólnej lektury jednego z najwybitniejszych polskich dramatów zaprosiły - uczniowie i nauczyciele I LO przy ul. Klasztornej oraz kartuska biblioteka.

czwartek, 31 sierpnia 2017 r., 13:38
Sprawdź, co się będzie działo w ostatni weekend wakacji
Przed nami ostatni weekend tegorocznych wakacji. Upłynie pod znakiem powiatowego święta plonów, zawodów dla cyklistów oraz kolejnej edycji Narodowego Czytania. Będzie też nie lada gratka dla miłośników motoryzacji - w niedzielę do Kartuz zjedzie około 200 perełek na czterech kółkach. Sprawdź szczegóły i zaplanuj czas.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 10:15
Krzysztof Krawczyk zaśpiewał na finał dożynek w Przodkowie
Koncert Krzysztofa Krawczyka uświetnił tegoroczne święto plonów w Przodkowie. Jeden z najpopularniejszych polskich artystów, obecny na scenie od kilkudziesięciu lat przyciągnął w niedzielny wieczór na przodkowski stadion tłumy.