poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 14:41
Z rytmów reggae w klimat rapu. Hubert Falkiewicz o nowej płycie i nie tylko
Ma dopiero dwadzieścia lat a już wydaje swoją trzecią płytę. Hubert Falkiewicz jest jednym z wychowanków Kartuskiej Kuźni Młodych Talentów. Sam pisze teksty i nagrywa swoje kawałki. Zaczynał od rocka, potem na dłuższy czas związał się z muzyką reggae, dziś łączy rap z popem. Skrzydła w muzycznej karierze pomógł mu rozwinąć Ras Luta, pochodzący z Kartuz, artysta reggae, znany i ceniony na polskiej scenie.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 11:03
Żukowo. W rytm walczyka - trzeci koncert tegorocznego Lata Muzycznego
W niedzielne popołudnie na dziedzińcu przy kościele pw. WNMP tym razem rozbrzmiewały popularne arie operetkowe i znane piosenki z musicali. Żukowskiej publiczności prezentowali je - sopranistka Paulina Milczanowska i tenor Rafał Majzner. Artystom towarzyszył zespół Baltic Trio.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 07:38
Poruszająca suita o nawałnicy na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Jako pierwsza wysłuchała też niezwykłej suity nawiązującej do ubiegłorocznej nawałnicy. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz szesnasty.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 15:06
Za nami trzecia edycja Festiwalu Nalewek Kaszubskich w kartuskim muzeum
W sobotnie popołudnie w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyła się III edycja Festiwalu Nalewek Kaszubskich. Imprezie prócz licznych atrakcji towarzyszył konkurs na najlepszą prezentację nalewek. W tym roku zgłoszono do niego 38 specjałów.

sobota, 14 lipca 2018 r., 16:08
Sierakowice. Trwa Festiwal Kultury Łowieckiej
Od rana w Sierakowicach rozbrzmiewa muzyka myśliwska. Festiwal Kultury Łowieckiej odbywa się tutaj po raz piętnasty. Tym razem organizatorzy "Kniei" postanowili nieco odmienić formułę imprezy i nadać jej bardziej kameralny charakter. Oprócz tradycyjnych już konkursów dla myśliwych i muzyków łowieckich, przygotowano pokazy sokolników i rasowych psów myśliwskich, które można było podziwiać w Ogródku Edukacyjnym na targowisku. Na zakończenie obchodów odbędzie się hubertowska msza święta.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 10:30
Sprawdź, co będzie się działo w weekend i gdzie warto się wybrać
Weselne Granie w Ostrzycach, Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach, Knieja w Sierakowicach i Ostrzycach, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie się sporo działo, w szerokiej gamie propozycji każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 08:20
Festiwal nalewek już w sobotę w kartuskim muzeum - zgłoś swój produkt do konkursu
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza w sobotę na Festiwal Nalewek Kaszubskich i konkurs na najciekawszą formę ich prezentacji. Osoby zajmujące się sztuką sporządzania tych tradycyjnych specyfików mogą zgłaszać się do udziału w nim.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 11:58
Rodzina z "klasą" - kapela BAS muzykuje i promuje Kaszuby od 25 lat
Rodzina, tradycje, kultura kaszubska - to wartości, którymi kierują się członkowie kapeli BAS z Sierakowic. Ta trzypokoleniowa muzyczna rodzina Klasów pokazuje jak można rozpowszechniać kaszubszczyznę i godnie reprezentować gminę i całe Kaszuby. W tym roku obchodzą 25. rocznicę istnienia swojego zespołu. Ich kariera zaczęła się od występu podczas spotkania rodzin muzykujących.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 00:34
Kamil Bednarek na finał 43. edycji Truskawkobrania
Muzyka reggae rozbrzmiała na finał tegorocznej edycji Truskawkobrania. Na scenie u stóp Złotej Góry wystąpił Kamil Bednarek z zespołem. Koncertu słuchał wielotysięczny tłum.

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:00
Truskawkobranie 2018 - relacja na żywo
Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 43. edycja Truskawkobrania. Na uczestników imprezy czekać będą liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.