piątek, 6 lipca 2018 r., 10:53
Tanecznym krokiem w kaszubski folklor
Przez blisko rok zgłębiali tajniki tańca i ruchu scenicznego, pogłębiali swoją wiedzę na temat kaszubskiego folkloru, sztuki ludowej i polskich tańców narodowych. Siedemnaście osób skorzystało z zaproszenia Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego i wzięło udział w kursie tańca kaszubskiego. Ich roczna przygoda właśnie dobiegła końca. We wtorek odebrali certyfikaty poświadczające zakończenie nauki.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 16:09
Weekend pod znakiem koncertów, Truskawkobrania i Zjazdu Kaszubów
Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem jubileuszowego, dwudziestego Zjazdu Kaszubów oraz Truskawkobrania. Nie zabraknie też koncertów muzyki kameralnej. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i wybrać dla siebie najciekawszą.

środa, 4 lipca 2018 r., 10:05
W sobotę Kaszubi będą świętować w Luzinie z prezydentem Andrzejem Dudą
Światowy Zjazd Kaszubów już w sobotę. Impreza, która jest organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa, w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty. Jej gospodarzem będzie gmina Luzino. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 15:41
XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy startuje już 15 lipca!
Już 15 lipca nastąpi inauguracja tegorocznej, szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas trzech odsłon festiwalu zagrają miedzy innymi: Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej, Tricolage, Almost Jazz Group, Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica, Orkiestra Akordeonowa Daugavpil, czy Placido Domino JR - Volver Anima Tango.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 13:13
Gimnazjaliści z Żukowa podbijają ekonomiczny świat
Pedagodzy ze szkoły "na Wzgórzu", kształcą swoich uczniów w przeróżnych kierunkach, między innymi w ekonomicznym. Tym razem natomiast przygotowali coś dla gimnazjalistów. Konkurs "Abc Młodego Ekonomisty" składał się z dwóch etapów. W tegorocznej edycji najlepsze pierwsze miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i grupowej przypadły uczniom z SP nr 2 w Żukowie.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 13:12
Nauczyciele kartuskiej Dwójki poszerzali swoje umiejętności w 5 państwach
Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach poszerzali swoje umiejętności poza granicami kraju. Zwiększone kwalifikacje językowe, poznanie nowych technologii, obcowanie z innymi kulturami to tylko część doświadczeń i umiejętności z jakimi wrócili kartuscy pedagodzy z programu "Wiedza Edukacja Rozwój"

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:18
Już w sobotę Truskawkobranie z Natalią Szroeder i Kamilem Bednarkiem
Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Święto truskawek połączone z koncertami i licznymi atrakcjami corocznie przyciąga na Złotą Górę tłumy. W tym roku na brodnickiej scenie wystąpią Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 14:12
Pierwszy tegoroczny koncert "Żukowskiego Lata Muzycznego"
W niedzielne popołudnie rozpoczęła się IX edycja Festiwalu "Żukowskie Lato Muzyczne". Gościem inauguracyjnej imprezy była Krystyna Stańko, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce. Oficjalne otwarcie ogłosili - burmistrz Wojciech Kankowski i ks. Krzysztof Sagan, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 13:09
Kasia Stankiewicz i Varius Manx na finał Dni Powiatu Kartuskiego
Wspaniałym koncertem grupy Varius Manx i Kasi Stankiewicz zakończyły się tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego. Na scenie w Parku Solidarności rozbrzmiały największe przeboje grupy z lat 90., a także utwory z najnowszej płyty grupy.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 12:13
Muzyka kameralna znów rozbrzmiała w Sierakowicach
Chór Discantus z Gowidlina bezustannie się rozwija i podbija coraz to większe sceny. Jest to zasługa jego aktywnych członków, ale też samego dyrygenta Sławomira Bronka, który kilka lat temu zainicjował powstanie letniego festiwalu kameralnego. W tym roku odbywa się już jego ósma edycja. Na pierwszym koncercie mogliśmy usłyszeć Katarzynę Wiwer i Henryka Kasperczaka. Recital zgromadził kilkudziesięciu słuchaczy, kolejna odsłona festiwalu za miesiąc