piątek, 10 marca 2017 r., 20:55
Przodkowo. Tydzień Kaszubski - edukacyjnie, zabawowo i z humorem
Od ponad 20 lat Przedszkole Samorządowe w Przodkowie organizuje dni kaszubskie. Milusińscy spotykają się z osobami, które w przystępny i interesujący sposób przekazują dzieciom wiedzę o Kaszubach. Program jest tak pomyślany, aby znalazły się w nim m. in. elementy muzyczne, literackie i plastyczne. W ten sposób połączono edukację z zabawą, dzięki czemu maluchy nie mają czasu na nudę.

środa, 8 marca 2017 r., 13:51
Przeboje "paryskiego wróbelka" rozbrzmiały w Kawiarence Pod Refektarzem
Piosenki Edith Piaf i największe przeboje muzyki francuskiej usłyszeć mogła publiczność zebrana w piątkowy wieczór w urokliwym wnętrzu Kawiarenki Pod Refektarzem. Wystąpiła tam Ewa Rzeszotarska, której akompaniował Ryszard Łyczko.

poniedziałek, 6 marca 2017 r., 12:09
Znamy gwiazdy Przebojowej Majówki w Stężycy
Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long & Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, Jorrgus oraz inne zespoły disco polo zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy, którą zaplanowano na 20 maja. To jednak nie koniec muzycznych atrakcji tego lata w Stężycy.

niedziela, 5 marca 2017 r., 08:05
Prokowo. Dzień Kobiet w strażackim wydaniu
Życzenia, kwiaty i słodkie niespodzianki czekały na panie, które odpowiedziały na zaproszenie zarządu OSP Prokowo. W sobotę w tamtejszej strażnicy już po raz drugi świętowano bowiem Dzień Kobiet.

sobota, 4 marca 2017 r., 22:05
Żukowo. Turniejowe trofeum wywalczyły Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej
Panie z ośmiu kół z naszego powiatu stanęły w sobotnie przedpołudnie do rywalizacji, aby wywalczyć Grand Prix VII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Punkty zdobywały w pięciu kategoriach - kulinarnej, modowej, wokalnej, tanecznej i edukacyjnej. Główne trofeum trafiło do rąk pań ze Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

sobota, 18 lutego 2017 r., 22:04
Żukowo. Ponad 400 seniorów obchodziło swoje święto
Po raz ósmy seniorzy z miasta i sołectwa Żukowo zostali zaproszeni po to, aby mogli wspólnie spędzić czas przy poczęstunku, muzyce, ciekawych rozmowach i tańcach. Specjalnie dla nich wystąpili uczniowie z żukowskiej podstawówki. Goście delektowali się smakowitym tortem i wielu innymi smakołykami. Opuszczając halę widowiskowo - sportową żukowskiego gimnazjum, każdy z seniorów otrzymał upominek.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 18:22
Przodkowo. Plebiscyt na najwierniejszych czytelników rozstrzygnięty
Na poniedziałkowy wieczór Biblioteka Publiczna w Przodkowie zaprosiła swoich najbardziej aktywnych czytelników. Podczas spotkania ogłoszono wyniki plebiscytu i wręczono nagrody. Podjęto gości smakowitym tortem, a wójt Andrzej Wyrzykowski przygotował dla najwierniejszych czytelników niespodziankę.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:15
Koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf"
W niedzielę, 22 stycznia w kościele w Hopowie odbył się wyjątkowy koncert. Mieszkańcy oby tych miejscowości mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf" z Trąbek Wielkich.

środa, 18 stycznia 2017 r., 14:36
IV Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych
10 stycznia w Zespole Kształcenia i Wychowania w Stężycy odbył się IV Rejonowy Konkurs Kolęd i Piosenek Wielojęzycznych. W tegorocznym konkursie brali udział uczniowie z siedmiu szkół, którzy prezentowali się w dwóch kategoriach - klas IV-VI oraz gimnazjum w zespołach lub indywidualnie.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 21:05
Żukowskie gimnazjalistki napisały książkę i proszą o głosy
Bierzemy udział w ogólnopolskim turnieju literackim dla szkół ponadpodstawowych. Naszym marzeniem jest przejście do kolejnego etapu. Pomóżcie nam. Wystarczy oddać głos. Bezpłatnie... i tylko raz. Dzisiaj jesteśmy na 14 miejscu. Głosowanie trwa do 15 stycznia 2017 r.