poniedziałek, 3 października 2016 r., 14:57
Stężyca. Wyłonili gminnych mistrzów czytania po kaszubsku
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy odbył się gminny konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô" czyli "Mistrz czytania po kaszubsku". Jego najlepsi uczestnicy będą reprezentować stężycki samorząd na eliminacjach powiatowych.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:24
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 25 września na boisku przy Szkole Podstawowej w Lisich Jamach rozpoczęło się wspólne świętowanie. Po raz 16. odbył się tu bowiem festyn "Święto ziemniaka".

czwartek, 29 września 2016 r., 16:34
Gowidlino. Dzień Kropki w Zespole Szkół
W czwartek, 15 września w Zespole Szkół w Gowidlinie obchodzono IX Międzynarodowy Dzień Kropki. Tutejsi uczniowie poznali bohaterkę książeczki "The Dot", małą Vashti, która dzięki zwykłej, małej kropce uwierzyła w siebie.

niedziela, 25 września 2016 r., 17:06
Kartuzy. "Śpiewajmy razem" - koncerty piosenki harcerskiej w Centrum Kultury
W sobotę w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Śpiewajmy razem", czyli piąta już edycji koncertu piosenki harcerskiej i turystycznej. Na scenie wystąpił między innymi Paweł Pastuszak, Wacław Nowicki wraz Wojciechem Klockiem, a także Anna Judycka i Zbigniew Szukalski.

sobota, 24 września 2016 r., 21:36
Kiełpino. Występy młodych artystów na obchody 775-lecia
Uroczystą mszą święta, odsłonięciem tablicy pamiątkowej oraz występami szkolnych grup artystycznych rozpoczęto sobotnie obchody 775-lecia Kiełpina.

sobota, 24 września 2016 r., 21:31
Romanse rosyjskie i cygańskie w Kawiarence Pod Refektarzem
Blisko trzygodzinny koncert dali Małgorzata Gron i Włodzimierz Votka w czwartkowy wieczór, w kartuskiej Kawiarence Pod Refektarzem. Goście mogli zarówno posłuchać jak i pośpiewać wspólnie znane ballady zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

niedziela, 18 września 2016 r., 18:15
Lubań. Diecezjalne święto plonów
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki. Tradycyjnie wspólne świętowanie zainaugurowała msza święta, po której jej uczetnicy przemaszerowali na teren targów, gdzie podzielono się chlebem i podziękowano rolnikom za ich trudną pracę na roli.

niedziela, 18 września 2016 r., 11:38
Przeboje z Broadwayu rozbrzmiewały w Kawiarence pod Refektarzem
W czwartek kartuskiej Kawiarence pod Refektarzem wystąpił wyjątkowy duetu The Too Jazzy2, który tworzą Justyna Borkowska i Ryszard Łyczko. Ich występ w klimacie Broadwayu lat 30. i 40. zakończył się owacjami na stojąco.

niedziela, 11 września 2016 r., 23:35
Żukowo. Dożynki z darami i festynem dla parafian
Święto dziękczynienia w żukowskiej parafii pw. Miłosierdzia Bożego składało się z dwóch części. Zaczęło się od popołudniowej mszy św., którą odprawił ks. Czesław Las, proboszcz parafii. Do kościoła wniesiono wieniec zrobiony przez sołectwo Pępowo, gospodarza tegorocznego święta plonów. Po nabożeństwie odbył się na placu przy kościele kilkugodzinny dożynkowy festyn.

niedziela, 11 września 2016 r., 00:57
Kartuzy. Muzyczne zakończenie lata
Kino plenerowe, wesołe miasteczko oraz potężna dawka muzyki w wykonaniu Klaudii Kaczmarek, H.U.B.E.R.T-a, grypy Szubi Dubi, Jagody i zespołu News - tak zakończenie lata świętowano w sobotę w Parku Solidarności w Kartuzach. Podczas imprezy odbyła się także zbiórka pieniędzy na rzecz niepełnosprawnego maratończyka Zbigniewa Stefaniaka.