niedziela, 10 grudnia 2017 r., 19:11
Z potrzeby serca ... - podziękowali strażakom i wolontariuszom za pomoc poszkodowanym w nawałnicy
Z narażeniem własnego zdrowia i życia ruszyli na ratunek poszkodowanym wskutek sierpniowej nawałnicy. Nie szczędzili sił, czasu, jak i również prywatnego sprzętu. I choć żadne słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności tych, którym pomogli, władze powiatu kartuskiego w podziękowaniu strażakom za to, że po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zaprosili ich na popołudniową dawkę śmiechu w wykonaniu kabaretu Jurki.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 15:37
Koncert kolęd zespołu Mazowsze w Borowie!
W niedzielę, 17 grudnia o godz. 11. w kościele pw. Chrystusa Króla Wszechświata w Borowie odbędzie się koncert Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca ,,Mazowsze’’ pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Na ten wyjątkowy koncert kolęd zaprasza proboszcz parafii ks. Michał Mazurek.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 12:30
Mikołaj odwiedził dzieci w Węsiorach
W niedzielę, 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyło się spotkanie z Św. Mikołajem. Przed przybyciem tego wyczekiwanego z utęsknieniem gościa, dzieci z niecierpliwością go wypatrywały, chodziły po korytarzu i spoglądały w kierunku okien, niektóre ubrane w czerwone czapki.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 11:22
Cantus Angeli - śpiewają i grają już od dekady
Liczy 23 członków. Ma na swoim koncie liczne sukcesy, niezliczoną liczbę koncertów, uświetnia nabożeństwa, festyny, w 2013 roku światło dzienna ujrzała jego pierwsza płyta "W Tobie ufam". Mowa o Zespole Cantus Angeli działającym przy parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, który w tym roku świętuje 10-lecie działalności. Jubileusz artyści uczcili koncertem "Jezus jest Panem".

piątek, 24 listopada 2017 r., 15:40
Goręczyno. Hubertowskie święto uczczono pieśnią patriotyczną
W Kościele katolickim co roku w dniu 3 listopada obchodzone jest wspomnienie świętego Huberta, patrona myśliwych i jeźdźców. Z tej okazji w kościele parafialnym w Goręczynie w niedzielę 12 listopada, zorganizowany został koncert muzyki dedykowanej temu świętemu.

sobota, 18 listopada 2017 r., 19:22
Żukowo. W XV Gminnym Turnieju KGW zwyciężyły panie z Chwaszczyna
W tegorocznej edycji konkursu Kół Gospodyń Wiejskich wystartowało 15 drużyn. Aby wygrać konkurs należało zdobywać punkty w czterech konkurencjach - kulinarnej, modowej, wokalnej i tanecznej. Smaczną niespodzianką był olbrzymi urodzinowy tort, którym mogły się delektować zarówno uczestniczki turnieju, jaki i widzowie. Główne trofeum - Grand Prix trafiło do rąk pań z KGW Chwaszczyno.

środa, 15 listopada 2017 r., 10:41
W sobotę wspólne malowanie kartuskiego mnicha w Kartuzach
Przy kolegiacie w Kartuzach pojawi się Monument Kartuskiego Mnicha. Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki, inicjator stworzenia go, zaprasza wszystkich w sobotę na akcję wspólnego malowania rzeźby.

niedziela, 12 listopada 2017 r., 11:45
Przodkowska biblioteka kusi nowymi pomysłami
Biblioteka Publiczna w Przodkowie od lat potrafi zwabić do swojej placówki czytelników w każdym wieku, bo pojawiają się nowe ciekawe pomysły. W październiku ruszył projekt "Z książką na start", który obejmuje dzieci w wieku do lat 6, a przy okazji także ich rodziców. Ciekawym przedsięwzięciem jest również Metropolitalna Karta do Kultury. Najnowszym wprowadzonym hitem są tzw. spotkania dziergane oraz wyjazdy do kina.

piątek, 10 listopada 2017 r., 10:16
Pomieczyno. II Bal Wszystkich Świętych - tak się bawią katolicy!
Maryja tańcząca z Archaniołem, święty Józef zajadający się ciastkami, święta Rita biegająca z Trzema Mędrcami - na jedno przedpołudnie sala w Dworku Barwik w Pomieczynie zmieniła się w "Niebo pełne świętych i aniołów". To za sprawą Stowarzyszenia Rodzina Kolpinga, które zorganizowało dla dzieci Bal Wszystkich Świętych.

piątek, 10 listopada 2017 r., 08:00
Uczą się baletu i tańców regionalnych - nowe zajęcia w KUL-u
W Kaszubskim Uniwersytecie Ludowym trwa kurs tańca kaszubskiego, w którym uczestniczy 18 osób. Wśród nich nauczyciele, działacze kulturalni i pasjonaci. Pierwsze warsztaty odbyły się w ostatni weekend września i są kontynuowane co dwa tygodnie. Kursanci pod okiem żywiołowych i cenionych ekspertów szkolą się nie tylko w zakresie tańców ludowych, ale również w balecie, śpiewie oraz rytmice.