poniedziałek, 3 czerwca 2019 r., 10:44
Udany Strażacki Dzień Dziecka w Stężycy
W niedzielne popołudnie w Amfiteatrze w Stężycy odbyła się druga edycja Strażackiego Dnia Dziecka. Jego uczestnicy nie mogli narzekać na nudę, bo w każdym zakątku amfiteatru czekały na nich nie lada atrakcje. Gaszenie pożarów, wspinaczka, przejście zadymionym pomieszczeniem, udzielanie pierwszej pomocy, cięcie pojazdu przy pomocy nożyc hydraulicznych, czy przejażdżka strażacką łodzią - to tylko niektóre z nich.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 20:43
Rodzinny festyn z morzem atrakcji w Żukowie
Za nami pełen atrakcji Dzień Dziecka w Żukowie. Tegoroczna edycja była istną bombą atrakcji, która przyciągnęła tłumy. Nad Jeziorkiem nie zabrakło festynu zorganizowanego przez SOSW w Żukowie, zawodów Strongman o Puchar Burmistrza, V Rodzinnych Mistrzostw Auto Miras, Strefy Tiktokerów oraz koncertów Magdy Beredy i zespołu Felivers.

niedziela, 2 czerwca 2019 r., 10:00
Pełen atrakcji Dzień Dziecka w Żakowie
Działka gminna w Żakowie w sobotni wieczór szczególnie ku uciesze najmłodszych mieszkańców sołectwa zamieniła się w wielki plac zabaw. Odbył się tam bowiem festyn z okazji Dnia Dziecka. Na wszystkich milusińskich czekało mnóstwo atrakcji.

piątek, 24 maja 2019 r., 12:27
Sprawdź, co będzie się działo w weekend
Festyny, zawody wędkarskie, koncerty, wyścigi dronów i zlot motocyklistów - to tylko niektóre atrakcje czekające w ten weekend w powiecie kartuskim i nie tylko. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i wybrać najbardziej interesującą dla siebie.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
Rodzinna zabawa na pikniku integracyjnym w Mirachowie
"Na wesoło i po kaszubsku" - pod takim hasłem po raz szesnasty w leśniczówce w Mirachowie odbył się festyn organizowany przez Stowarzyszenie Ziemi Mirachowskiej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego.

piątek, 10 maja 2019 r., 10:38
Już za tydzień Przebojowa Majówka w Stężycy
Classic, M-Power, Boys, Andre, Mig, Defis, Power Play, Extazy, Playboys, Jorrgus, Jesika, Top Girls, Miły Pan, Czadoman oraz Piękni i Młodzi zagrają podczas tegorocznej Przebojowej Majówki w Stężycy. Jedna z największych imprez regionu odbędzie się w sobotę, 18 maja.

środa, 1 maja 2019 r., 17:05
W Sierakowicach świętowano 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej
Odśpiewaniem Hymnu Europy, a więc Ody do radości rozpoczęto świętowanie w Sierakowicach 15. rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej. Następnie licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję obejrzeć młodych zdolnych ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sierakowicach, którzy już niedługo będą reprezentować Polskę na Odysei Umysłu w Stanach Zjednoczonych.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 12:01
Żukowo. VII Festiwal Kultury Białoruskiej - muzycznie, tanecznie i akrobatycznie
Poniedziałkowy wieczór w żukowskiej hali widowiskowo - sportowej był wyjątkowy. Na estradzie wystąpili artyści z Białorusi wraz ze swoimi polskimi kolegami. Zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści, tancerze, akrobaci i gimnastycy. Muzyczna część koncertu składała się głównie z kompozycji Igora Jankowskiego z jego najnowszego autorskiego albumu "Quo Vadis". Koncert odbył się w ramach VII Festiwalu Kultury Białoruskiej na Pomorzu.

wtorek, 23 kwietnia 2019 r., 12:17
Dla bibliotekarzy każdy dzień jest świętem książki
Na półkach biblioteki znajduje się ponad 17 tysięcy woluminów. Korzysta z nich w tej chwili 633 aktywnych czytelników. Dla nich i przyjaciół biblioteki są organizowane różnorodne imprezy. Tylko w pierwszym kwartale tego roku wzięło w nich udział 1137osób. Czytelnictwo nie spada tam od lat. Takim dorobkiem cieszy się Biblioteka Publiczna Gminy Przodkowo, która dzisiaj organizuje happening z okazji Światowego Dnia Książki.

sobota, 13 kwietnia 2019 r., 22:05
Pępowo. Gminny konkursu "Rôdno Mòwa". Wyłoniono najlepszych recytatorów
W sobotnie przedpołudnie 27 osób wzięło udział w gminnych eliminacjach Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rôdno Mòwa", które odbyły się SP im. ppor. K. Wickiego w Pępowie. Do rywalizacji stanęli recytatorzy z Banina, Borkowa, Chwaszczyna, Leźna, Niestępowa, Miszewa oraz z trzech podstawówek z Żukowa. Laureaci z każdej kategorii wiekowej reprezentować będą żukowską gminę na szczeblu powiatowym.