czwartek, 1 czerwca 2017 r., 11:55
Dzień Dziecka z policjantami - milusińscy zobaczyli, jak wygląda komenda i praca funkcjonariuszy
Kilkaset dzieci w czwartek odwiedziło Powiatową Komendę Policji w Kartuzach. Z okazji Dnia Dziecka funkcjonariusze zaprosili najmłodszych na Dzień Otwarty. Milusińscy z przedszkoli i szkół całego powiatu mieli okazję zobaczyć, jak wygląda praca funkcjonariuszy, policyjny sprzęt i radiowozy.

środa, 31 maja 2017 r., 22:11
Rodzinny Festyn w Szkole Podstawowej im. Jana Trepczyka w Miszewie
W szkole, w której na co dzień panuje rodzinna atmosfera, zorganizowany został 28 maja festyn w pełni oddający charakter tego miejsca. Niedzielne popołudnie stało się dla szkolnej społeczności okazją do wspólnego świętowania Dnia Matki i Ojca. Słoneczny dzień wypełniony był programem, który zdołał zadowolić każdego uczestnika.

środa, 31 maja 2017 r., 18:59
Młodzież w świecie książek - za nami XVI Targi Kultury i Nauki w Kartuzach
Już po raz szesnasty w Kartuzach odbyły się Targi Kultury i Nauki dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i nie tylko. Hasłem przewodnim tegorocznej imprezy były książki. Młodzież zaprosiła do świata Harry'ego Pottera, Małego Księcia, Romea i Julii czy Krzyżaków.

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 15:53
Żukowo. "Jesteśmy wśród was" - festyn integracyjny po raz trzeci
Występy artystyczne, zabawy, konkursy, gry dla dzieci i młodzieży, kilkanaście stanowisk sportowo - rekreacyjnych, kiermasz rękodzieła wychowanków SOSW - takie atrakcje czekały na uczestników III Festynu Integracyjnego "Jesteśmy wśród was", który odbył się niedzielne popołudnie w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie.

niedziela, 28 maja 2017 r., 19:34
Klukowa Huta. Festyn rodzinny z morzem atrakcji
Konkursy dla dzieci i ich rodziców, występy artystyczne, pokazy ptraży Pożarnej, dmuchane zjeżdżalnie, kącik przedszkolaka, fotobudka i wiele innych atrakcji czekało na uczestników XIV Festynu Rodzinnego w Klukowej Hucie. Chętnych do wspólnej zabawy w niedzielne popołudnie nie brakowało.

niedziela, 28 maja 2017 r., 16:27
Poznaliśmy najlepszych kaszubskich recytatorów - 46. Finał Konkursu Rodno Mowa
Już po raz 46. w Chmielnie odbył się Finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodno Mowa". O miano najlepszych mistrzów słowa mówionego rywalizowało 46 osób.

sobota, 27 maja 2017 r., 11:04
Przodkowo. Dzień Rodziny z dobrą zabawą i podarunkiem dla "Takich Samych"
Przed ponad dwie godziny podopieczni Przedszkola Samorządowego w Przodkowie zajęci byli recytacją, śpiewaniem piosenek i wspólną zabawą w towarzystwie swoich rodziców. W taki sposób świętowano Dzień Matki i Dzień Ojca. Z tej okazji zaproszono również gości - przedstawicieli Stowarzyszenia "Tacy Sami".

sobota, 27 maja 2017 r., 08:56
Wzruszający koncert na Dzień Matki w Kartuskim Centrum Kultury
Z okazji święta mam w czwartkowe popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury odbył się wyjątkowy koncert. Wychowankowie sekcji artystycznych działających w placówce dali popis swoich talentów. Publiczność, którą tworzyły głównie mamy, była zachwycona i wzruszona występami.

piątek, 26 maja 2017 r., 22:59
Kartuzy. Strażacka orkiestra zagrała na Rynku
Ci, którzy w piątowy wieczór wybrali się na kartuski Rynek, mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Dętej Ochotniczej Straży Pożarnej. Tym samym koncert zainaugurował uroczyste obchody`nadania sztandaru Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

czwartek, 25 maja 2017 r., 16:06
Seniorzy świętowali w Somoninie
200 osób wzięło udział w dorocznym spotkaniu seniorów, które odbyło się w środę w Somoninie. Nie zabrakło występów, wspólnie odśpiewanych "sto lat" oraz udanej zabawy do późnych godzin popołudniowych. Uroczystość, która wpisała się w kalendarz imprez somonińskiej społeczności na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.