sobota, 1 grudnia 2018 r., 20:54
W Żukowie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy
Wspólne kolędowanie, stoiska z tradycyjnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi, występy małych i dużych artystów - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w sobotnie popołudnie rozpoczął się w Żukowie.

piątek, 30 listopada 2018 r., 16:04
Przodkowo. "Pluszowy Miś" - Gminny Konkurs Plastyczny dla najmłodszych
Po raz kolejny Przedszkole Samorządowe w Przodkowie zorganizowało konkurs plastyczny dla najmłodszych. Głównym bohaterem był pluszowy Miś. Na konkurs wpłynęło 58 prac z różnych placówek przedszkolnych. Celem przedsięwzięcia była m. in. prezentacja możliwości twórczych dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą związaną z postacią Misia oraz wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej.

piątek, 30 listopada 2018 r., 11:31
Młodzi żukowscy aktorzy zaprezentowali się na Gdyńskim przeglądzie w sztuce o tym, co naprawdę ważne
W środę Amatorski Teatr Dzieci i Młodzieży w Żukowie zaprezentował się na Trzecim Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Kurtyna" w Gdyni. Wśród 18 grup, które zakwalifikowały się do I etapu znalazła się grupa z Żukowa . Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Finałowej Gali 1 grudnia.

środa, 28 listopada 2018 r., 21:09
Glincz "Méster Bëlnégò Czëtaniô", czyli wielkie czytelnicze święto
W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu odbył się w piątek powiatowy etap konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". W konkursie wzięło udział 50 uczestników z całego kartuskiego powiatu, którzy prezentowali teksty w pięciu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali dodatkowe nagrody i "bilety" do finału konkursu w Wejherowie.

środa, 28 listopada 2018 r., 13:29
Przodkowo. Andrzejkowe święto z akcentem literackim i muzycznym
W przodkowskiej bibliotece tradycyjnie już, jak co roku, czytelnicy i sympatycy biblioteki zapraszani są na andrzejkowe święto. Tym razem obchodzono je po raz pierwszy po kompleksowej modernizacji placówki. W powiększonej czytelni dyrektorka Danuta Rzepka mogła swobodnie przemieszczać się z magiczną skrzynką, w której znajdowały się wróżby na najbliższą przyszłość. Odczytywane przepowiednie wywoływały salwy śmiechu.

środa, 28 listopada 2018 r., 08:26
"Jedną drogą dziś wszyscy idziemy" - Lisie Jamy uczciły pamięć polskich bohaterów
W piątek w Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach odbyła się pierwsza w historii tej szkoły wieczornica pt.: "Jedną drogą dziś wszyscy idziemy". Młodzi wykonawcy w montażu słowno-muzycznym uczcili pamięć Polaków, którzy walczyli o wolność i tożsamość narodową.

sobota, 24 listopada 2018 r., 18:06
Borkowo. Patrycja Markowska z nagrodą specjalną na przeglądzie talentów
W Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się po raz trzeci Gminny Przegląd Talentów Artystycznych. W tegorocznej edycji udział wzięło 21 młodych artystów oraz trzy kaszubskie zespoły taneczne. Uczestnicy imprezy mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami muzycznymi, plastycznymi, tanecznymi i recytatorskimi. Organizatorami imprezy był żukowski OKiS i Szkoła Podstawowa w Borkowie, gospodarz konkursu.

piątek, 23 listopada 2018 r., 13:45
Kartuzy. Wernisaż wystawy "Śladem starych kartuskich cmentarzy"
W czwartek, 15 listopada 2018 r., w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach odbył się wernisaż wystawy fotografii: "Śladem starych kartuskich cmentarzy". Spotkanie zorganizował Klub Integracji Społecznej, który powstał w ramach projektu kompleksowej rewitalizacji Centrum Kartuz.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:36
Licealiści z Sierakowic wygrali w konkursie "Bohaterowie Niepodległej"
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zajęła pierwsze miejsce w finale XI edycji konkursu "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości" zorganizowanym przez partnerski powiat tatrzański. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych była tematyka związana z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Konkurs po raz drugi odbył się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:27
Marek Piekarczyk we wspólnym nagraniu z Czarodziejami z Kaszub
30 października 2018 r. swoją premierę miał teledysk do utworu "Podaruj życie" zespołu Czarodzieje z Kaszub z gościnnym udziałem legendy polskiego rocka - Marka Piekarczyka.