niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 22:29
Małkowo. Jubileuszowy Piknik Rodzinny z wielkim tortem i konkursami
Po raz dziesiąty mieszkańcy sołectwa Małkowo mieli okazję wziąć udział w Pikniku Rodzinnym. Dla uczestników przygotowano urodzinowy tort oraz oryginalne konkursy dla dzieci i dorosłych z nagrodami. Na boisku można było poszaleć na nietypowych rowerach tallbike, skorzystać z karuzeli, zjeżdżalni i trampoliny. Na estradzie zabawiał magik i klaun. Dużym wzięciem cieszyło się też malowanie twarzy.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 20:18
Rolnicy z gminy Somonino dziękowali za tegoroczne plony
Msza święta polowa, przekazanie bochna chleba i dzielenie się nim z mieszkańcami i gośćmi gminy, występy artystyczne i liczne konkursy, w tym ten na najpiękniejszą koronę żniwną - tak w wielkim skrócie przebiegało święto plonów gminy Somonino, które w tym roku odbyło się na Ekofarmie Kaszubskiej w Wyczechowie.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 19:59
Szymbark. V Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników V Wielkiej Parady Konnych Sikawek Strażackich.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 19:24
Święto plonów gminy Chmielno - Kożyczkowo z najpiękniejszą koroną żniwną
Uroczysta msza św., dożynkowy korowód, konkurs na najpiękniejsze wieńce, występy artystyczne, kabaret - tak w Miechucinie święto plonów uczcili mieszkańcy gminy Chmielno. Niestety dożynkową zabawę przewała kapryśna aura. Przez rzęsistą ulewę i burzę trzeba było zmienić część programu. Zrezygnowano z turnieju sołectw. Sołtysi zadecydowali, by nagrody, które przeznaczono dla sołectw przekazać na rzecz poszkodowanych w nawałnicy.

niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 18:58
Dożynki gminne w Przodkowie - barwny korowód, przepiękne wieńce i wspólne dziękowanie za plony
W niedzielne popołudnie rolnicy z przodkowskiej gminy podziękowali za tegoroczne plony. Po uroczystej mszy świętej barwny korowód przemaszerował przez wieś. Tradycyjnie reprezentacje poszczególnych sołectw przygotowały przepiękne korony żniwne i bochny chleba.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 12:46
Weekend z dożynkami, strażakami, nowoczesną kulturą kaszubską i na sportowo
Kaszebe Music Festiwal, koncert Krzysztofa Krawczyka na dożynkach w Przodkowie, święta plonów w Miechucinie, Chwaszczynie i Wyczechowie, parada strażackich sikawek konnych - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Sprawdź, co się będzie działo i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 02:11
Muza nad Jeziorkiem z Illusion, Red Lips i eksplozją kolorów
Rockowe brzmienia królowały w sobotni wieczór w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Już po raz trzeci odbył się tam festiwal Muza nad Jeziorkiem. W tym roku gwiazdami imprezy byli Illusion oraz Red Lips. Koncertom towarzyszyły eksplozje kolorów, a wokół sceny dla uczestników imprezy przygotowano mnóstwo atrakcji.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 12:40
Drugi dzień na Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Mietek Szcześniak na finał
Koncertem Mietka Szcześniaka zakończyła się dziewiąta edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Było nastrojowo i klimatycznie. W niedzielny wieczór wystąpili również Soulmates i Marek Dyjak.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 14:16
Festiwal Przyjemności Muzycznych - dzień pierwszy z Anitą Lipnicką, Julią Marcell i muzyką Timberlake'a
Sobotni wieczór w Ostrzycach upłynął pod znakiem muzycznych przyjemności. Odbywający się tam od dziewięciu lat festiwal o tej nazwie to prawdziwa uczta dla wytrawnych melomanów i nie tylko. Gwiazdami pierwszego dnia były Anita Lipnicka i Julia Marcell. Publiczność usłyszała też największe przeboje Justina Timberlake'a w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku.