niedziela, 2 lipca 2017 r., 22:14
Przodkowo. Piknik Rodzinny z muzycznymi atrakcjami i akcją charytatywną
Po raz czternasty mieszkańcy przodkowskiej gminy mieli okazję brać udział w corocznej lipcowej imprezie, której program jest tak pomyślany, aby każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie. W tegorocznej edycji były koncerty solistów, występ orkiestry dętej, konkursy dla rodzin i zabawa w rytmie disco polo. Przeprowadzono też akcję charytatywną dla potrzebującego wsparcia mieszkańca Przodkowa.

sobota, 1 lipca 2017 r., 23:57
Blues w Leśniczówce - tak wyglądał drugi dzień imprezy
Jedenasta edycja Bluesa w Leśniczówce dobiegła końca. Zakończył ją fantastyczny koncert Jana Gałacha, który jest już stałym bywalcem imprezy w Mirachowie, a jego każdy kolejny koncert pozostaje w pamięci na długo. Dwudniowa impreza tradycyjnie przyciągnęła fanów bluesa z różnych zakątków w kraju.

sobota, 1 lipca 2017 r., 23:36
Michał Szpak na finał Truskawkobrania 2017
Koncertem Michała Szpaka zakończono czterdziestą pierwszą edycję Truskawkobrania na Złotej Górze. Mimo kapryśnej pogody charyzmatyczny artysta przyciągnął do Centrum Promocji Regionu i Sportowów Wodnych setki osób.

piątek, 30 czerwca 2017 r., 23:20
Za nami pierwszy dzień Bluesa w Leśniczówce
Kapryśna aura nie przeszkodziła w świetnej zabawie uczestnikom jedenastej edycji Bluesa w Leśniczówce. Festiwal, który rozpoczął się w piątkowe popołudnie to prawdziwa uczta dla miłośników gatunku i jedna z najbardziej wyczekiwanych imprez w roku w regionie. Publiczności, która w piątek przybyła do Mirachowa zaserwowano potężną dawkę świetnych bluesowych brzmień i nie tylko.

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 14:10
Borek Kamienny. Sobótki z uhonorowaniem najlepszych uczniów w tle
Rozpalenie ogniska, smażenie kiełbasek, tance przy dźwiękach muzyki, czy przejażdżka konikami - między innymi takie atrakcje towarzyszyły imprezie z okazji sobótek w sołectwie Borek. W tym roku obchody Nocy Świętojańskiej połączone zostały też z uroczystym wręczeniem nagród uczniom, którzy mogą poszczycić się wysokimi wynikami w nauce. Nagrodzenie najlepszych wychowanków tamtejszej placówki było możliwe dzięki sołtysowi sołectwa Borek, który pozyskał środki od sponsorów na zakup nagród.

poniedziałek, 26 czerwca 2017 r., 11:56
Świętojańska zabawa w Sławkach
Sobótki 2017 w Sławkach przeszły do historii. W sobotę, 24 czerwca w "Stodole u Sołtysa" po raz kolejny "pito, żarto i gyrą darto". Jak w ubiegłych latach dla gości przygotowano mnóstwo atrakcji.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 23:31
Sierakowice. Kaszubska Sobótka z przeglądem orkiestr dętych
Obrzęd ścinania kani, rozpalenie ogniska, czy szukanie kwiatu paproci - między innymi takie kaszubskie tradycje towarzyszyły imprezie z okazji sobótek w Sierakowicach. W tym roku obchody Nocy Świętojańskiej połączone zostały też z I Powiatowym Przeglądem Orkiestr Dętych. Wspólne świętowanie zwieńczyła zabawa z zespołem Long Play.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 21:37
Ścięli łeb kani - sobótkowy zwyczaj w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach
W piątkowy wieczór, podczas Nocy Świętojańskiej w Kartuzach odbyło się niecodzienne widowisko. Zebrał się sąd. Przedstawiono długą listę win, za które odpowiedziała kania. Za wszelkie nieszczęścia, jakie spotkały Kaszubów ucięto jej łeb. W ten sposób przypomniano dawny kaszubski obrzęd sobótkowy. Inscenizację przygotowali uczniowie Zespołu Szkół w Kiełpinie. Podczas widowiska nie ucierpiało żadne zwierzę - kanię, objętą dziś ścisłą ochroną zastępuje się specjalnie przygotowaną na tę okazję kukłą.

środa, 21 czerwca 2017 r., 18:26
Do Truskawkobrania zostało 10 dni - sprawdź program imprezy
Michał Szpak, Fancy i Sound’n’Grace to gwiazdy tegorocznego Truskawkobrania. Największa w regionie impreza dedykowana kaszubskiej malenie w tym roku odbędzie się w nowej, jednodniowej formule. Tradycyjnie jednak będą towarzyszyć jej konkursy na najładniejsze stoisko oraz na najsmaczniejsze truskawkowe danie.

niedziela, 18 czerwca 2017 r., 21:15
Warzenko. Jubileuszowy piknik rodzinny z atrakcjami dla uczestników w każdym wieku
Piknik zorganizowano po raz piąty. W tegorocznym programie czterogodzinnej imprezy były propozycje zarówno dla dzieci, młodzieży jak i dorosłych. Najmłodsi mogli cieszyć się udziałem w wielu konkursach, które kończyły się słodkimi nagrodami. Mogły też bez limitu korzystać z karuzeli i dmuchanej zjeżdżalni. Strażacy prezentowali sprzęt pożarniczy, a panie z KGW zadbały o słodki poczęstunek.