poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach
Mozaika pól, lasów i jezior - widoki zapierające dech w piersiach. O sportach powietrznych uprawianych na Kaszubach opowiadają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 17:50
Żukowski Orszak Trzech Króli ruszył po raz siódmy
W niedzielne popołudnie w święto Objawienia Pańskiego po raz siódmy przez ulice miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli. W kolorowym radosnym korowodzie byli Mędrcy ze Wschodu, którym towarzyszyły aniołki, pasterze, dworki, rycerze oraz chińskie smoki. Na trasie i w kościele jasełka w drodze dopełniały muzycznie - orkiestra dęta i kapela kaszubska, schola Armia Pana oraz zespół Agape.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach - zobacz zwiastun
Piękno Kaszub podziwiane z lotu ptaka i widoki zapierające dech w piersiach. O kulisach sportów powietrznych uprawianych na Kaszubach opowiadają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

sobota, 5 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbë na Kòle  - reportaż o rowerach na Kaszubach
Wyczynowo, rekreacyjnie czy dla zdrowia - z jakich powodów Kaszubi co raz częściej wybierają jazdę na rowerze? Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Kaszëbë na Kòle" opowiedzą o rosnącym fenomenie jednośladów wśród Kaszubów.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 11:15
Kaszubska epopeja w wersji animowanej - premiera wyjątkowej adaptacji "Życia i przygód Remusa".
W piątkowy wieczór w Sulęczynie będzie można zobaczyć wyjątkową adaptację "Życia i przygód Remusa". Bohatera epopei Aleksandra Majkowskiego umieszczono tym razem w niezwykłej animacji, do której wykorzystano rzeźby Ireny Brzeskiej.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbë na Kòle  - reportaż o rowerach na Kaszubach - zobacz zwiastun
Wyczynowo, rekreacyjnie czy dla zdrowia - z jakich powodów Kaszubi co raz częściej wybierają jazdę na rowerze? Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Kaszëbë na Kòle", opowiedzą o rosnącym fenomenie jednośladów wśród Kaszubów.

czwartek, 3 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze
Piękno kaszubskiej przyrody, o które należy dbać, zwierzęta zamieszkujące Lasy Mirachowskie, dziedzictwo przyrodnicze i zachowanie równowagi - to temat drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt. "Kaszëbskô Prziroda".

środa, 2 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun
Kim jest Borowa Ciotka? Jakie wyjątkowe gatunki zwierząt w skali Europy zamieszkują Lasy Mirachowskie? Dlaczego myśliwi strzelają do lisów i organizują pokot? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

wtorek, 1 stycznia 2019 r., 00:46
Mieszkańcy Kartuz powitali Nowy Rok 2019
Z hukiem, muzyką i tańcem Kartuzy powitały Nowy Rok w Parku Solidarności. Zabawę umilił M-Jay, a o północy niebo rozswietlily zachwycające fajerwerki. W 2019 rok mieszkańcy wkroczyli z radością i nadzieją.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 14:47
Borkowskie Jasełka 2018
Tegoroczne jasełka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie miały europejski charakter. Do Świętej Rodziny w Betlejem przybyli przedstawiciele Unii Europejskiej. U Bożego Dzieciątka szukali pokoju i radości. Posłowie z dziesięciu krajów spotkali się przy stole wigilijnym przygotowanym przez Anioła. Wspominali swoje bożonarodzeniowe tradycje narodowe, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.