czwartek, 12 września 2019 r., 10:20
Michał Adamczak - szczypiornista Cartusii zagra w MTS-ie Kwidzyn
Michał Adamczak wychowanek kartuskiej sekcji piłki ręcznej od nowego sezonu 2019/2020 będzie reprezentował MTS Kwidzyn, jeden z najlepszych klubów w Polsce.

środa, 11 września 2019 r., 13:16
Pięć medali zawodniczek "Dziesiątki" na Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w Tarnowie
Siostry Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie w miniony weekend brały udział w Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Tarnowie, i nie zawiodły. Do Kartuz wróciły z trzema złotymi i dwoma srebrnymi medalami.

poniedziałek, 9 września 2019 r., 13:49
Przegrana Cartusii 1923 z Gryfem Słupsk 2:3
W sobotnie przedpołudnie, po niezwykle emocjonującym spotkaniu Cartusia 1923 Kartuzy, uległa na własnym boisku Gryfowi Słupsk 2:3 (1:1). Była to pierwsza porażka podopiecznych Błażeja Adamusa, po serii pięciu zwycięstw.

poniedziałek, 9 września 2019 r., 12:00
Medalowy początek sezonu zapaśników Cartusii
Pięć złotych, cztery srebrne i cztery brązy to dorobek medalowy ekipy Cartusii w zawodach otwarcia drugiej części sezonu zapaśniczego. Podopieczni Bartłomieja Pryczkowskiego i Marcina Dobka w klasyfikacji drużynowej zajęli drugie miejsce.

niedziela, 8 września 2019 r., 19:52
Strażacy z Czeczewa najlepsi w powiatowych zawodach sportowo - pożarniczych
Druhowie z dwudziestu dwóch jednostek OSP stanęło do rywalizacji o miano najlepszych w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Gospodarzem zmagań była gmina Chmielno. Ochotnicy z Czeczewa byli najlepsi zarówno w konkurencjach regulaminowych jak i w ćwiczeniach alarmowo-bojowych. W II powiatowych zawodach z ratownictwa medycznego puchar otrzymali druhowie z OSP Goręczyno.

sobota, 7 września 2019 r., 13:55
Około 400 zawodników na starcie VI Biegu o Złotą Górę
W sobotnie przedpołudnie kilkuset pasjonatów biegania podjęło się zdobycia Złotej Góry. Około 300 osób zmierzyło się z dystansem 10 km wokół malowniczego jeziora Brodno. Bieg był kolejną odsłoną cyklu Kaszuby Biegają 2019. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły też biegi towarzyszące, w tym dla dzieci. Łącznie w biegach wzięło udział około 400 osób.

piątek, 6 września 2019 r., 12:47
Paweł Teclaf Mistrzem Polski w szachach szybkich i błyskawicznych
W niedzielę, 1 września w Rzeszowie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. W kategorii do lat 16 bardzo dobrze zaprezentował się 16-letni Paweł Teclaf z Kartuskiego Klubu Szachowego "Ormuzd", który zdobył dwa tytuły Mistrza Polski.

wtorek, 3 września 2019 r., 11:46
Pasjonaci dwóch kółek ścigali się w Trigar MTB Challenge na Złotej Górze
Ponad 200 zawodników wystartowało w kolejnej edycji Trigar MTB Challenge, który w niedzielny poranek odbył się w okolicach Złotej Góry. Zawodnicy zmierzyli się z dwoma dystansami - mini i mega. Na pierwszym musieli pokonać trasę o długości 30,5 km, na drugim 57 km.

wtorek, 3 września 2019 r., 10:08
Armin Wilczewski Mistrzem Europy w kickboxingu kadetów
W dniach 26 -31 sierpnia w węgierskim Gyor odbyły się Mistrzostwa starego kontynentu w Kickboxingu kadetów i juniorów. Fantastycznie spisał się Armin Wilczewski z Tokar, który bez precedensu wywalczył tytuł Mistrza Europy.

wtorek, 3 września 2019 r., 09:16
Leszek Dubiel zwycięzcą II Regaty Old Boys Regatta Złota Góra 2019
W miniony weekend na Złotej Górze odbyły się II Old Boys Regatta Złota Góra 2019. 14 zawodników walczyło w dwóch konkurencjach w klasie Optimist. Zwycięzcą w klasyfikacji generalnej został Leszek Dubiel.