czwartek, 16 maja 2019 r., 10:46
Przodkowskie Morsy uprawiają najtańszy sport ekstremalny
Członkowie Klubu Sportowego Przodkowskie Morsy bardzo uroczyście zakończyli sezon morsowania, który połączyli z piknikiem rodzinnym. Ostatnią niedzielę kwietnia spędzili bardzo aktywnie nad Jeziorem Białym. Odbył się bieg morsów oraz marsz Nordic Walking. Było ognisko, atrakcje dla dzieci, a zaprzyjaźnione Koło Gospodyń Wiejskich "Hopowianki" przygotowało kulinarne rarytasy. Największą atrakcją było ostatnie w tym sezonie wejście przodkowskich morsów do jeziora.

środa, 15 maja 2019 r., 11:27
Zawodnicy Cartusii 1923 powołani do kadry Akademii Piłkarskiej LG
Czterech juniorów Cartusii 1923 Kartuzy zostało powołanych na zgrupowanie kadry Akademii Piłkarskiej LG w Gdańsku, która jest operatorem programu Piłkarska przyszłość z LOTOSEM. Wśród powołanych piłkarzy znaleźli się zawodnicy z rocznika 2009 Mateusz Grzech, Hubert Renka, Aureliusz Cichosz oraz Dawid Lipski.

środa, 15 maja 2019 r., 11:07
Siatkarki z Pępowa mistrzyniami Pomorza
To był turniej jednej drużyny. Siatkarki z Pępowa nie dały swoim konkurentkom najmniejszych szans. Wygrały mistrzostwa województwa pomorskiego i wywalczyły przepustkę na finał ogólnopolski. O mistrzostwo Polski powalczy też team z Chwaszczyna.

wtorek, 14 maja 2019 r., 12:39
Magdalena Malotka - Trzebiatowska podwójną złotą medalistką w Bydgoszczy
W dniach 9-12 maja odbył się Puchar Bydgoszczy w strzelectwie kategorii młodzik i junior młodszy. Magdalena Malotka-Trzebiatowska zawodniczka klubu strzeleckiego "Dziesiątka", w kategorii juniorki młodszej, zdobyła dwa złote medale oraz tytuł najlepszej zawodniczki.

niedziela, 12 maja 2019 r., 12:01
Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w Kiełpinie. Gevorg Sahakyan wywalczył złoto
W sobotę na matach w hali sportowej w Kiełpinie walczyli najlepsi zawodnicy w kraju. 107 osób z 22 klubów stanęło do rywalizacji o złoto w 89. Mistrzostwach Polski Seniorów w Zapasach w stylu klasycznym. Na podium triumfowało dwóch reprezentantów powiatu kartuskiego. Gevorg Sahakyan z GKS Cartusii Kartuzy zdobył złoto i został najlepszym zawodnikiem mistrzostw, a Edgar Melkumov z Moreny Żukowo wywalczył brąz.

sobota, 11 maja 2019 r., 09:05
Gala Boksu Zawodowego "Rocky Boxing Night Kościerzyna"
W piątkowy wieczór kościerska hala "Sokolnia" na kilka godzin zamieniła się w arenę walk bokserskich. Odbyła się tam bowiem Gala Boksu Zawodowego "Rocky Boxing Night Kościerzyna", podczas której rękawice skrzyżowali najlepsi polscy pięściarze.

środa, 8 maja 2019 r., 10:05
Natalia Żakowska srebrną medalistką Mistrzostw Wybrzeża w Ustce
Zawodniczki KS Dziesiątki w dniach 1 - 5 maja reprezentowały Kartuzy na Międzynarodowych Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce oraz na Grand Prix Pilzna. Natalia Żakowska zdobyła srebrny medal Mistrzostw Wybrzeża.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 11:19
Zwycięstwo Cartusii 1923 nad Gedanią II Gdańsk
W sobotę w ramach 23. kolejki rozgrywek V ligi Cartusia 1923 Kartuzy zmierzyła się na wyjeździe z walczącą o utrzymanie Gedanią II Gdańsk. Gospodarze bardzo wysoko zawiesili poprzeczkę Cartusii, której ostatecznie udało się pokonać Gedanię 1:3.

poniedziałek, 6 maja 2019 r., 09:26
Pięć podopiecznych UKS BAT Kartuzy z medalami Mistrzostw Polski w Koszykówce Kobiet
W dniach od 1 do 5 maja w Ośrodku Sportu w Gdyni odbyły się Mistrzostwa Polski w Koszykówce Kobiet do lat 18. Aż pięć wychowanek UKS BAT Kartuzy zakończyły zawody zdobywając medale.

niedziela, 5 maja 2019 r., 22:04
Maciej Hirsz zwycięzcą Europa Strong Man Cup w Kartuzach
W niedzielne popołudnie Rynek w Kartuzach zmienił się w międzynarodową arenę rywalizacji zawodników o wyjątkowej sile. Do stolicy Kaszub zjechali reprezentanci sześciu europejskich państw. Wraz z kartuzianinem Maciejem Hirszem walczyli o miano najsilniejszego w drugiej edycji zawodów Europa Strong Man Cup.