wtorek, 29 listopada 2016 r., 13:28
Kiełpino Cup. Rywalizowały drużyny juniorskie
20 listopada na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to drugi turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Kartuz.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 11:47
Ruszyła kartuska amatorska liga siatkówki
Po dwóch latach przerwy ruszyła Kartuska Amatorska Liga Piłki Siatkowej Mężczyzn. Osiem drużyn rozegra dwie rundy, mecz i rewanż.

sobota, 26 listopada 2016 r., 10:30
Żukowo. Łukasz Kujawski i Monika Czapiewska zwycięzcami tegorocznej edycji Kaszuby Biegają
W tegorocznej czwartej już edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 13 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach W tym roku w ramach cyklu zorganizowano po raz pierwszy Małe Kaszuby Biegają. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.

piątek, 25 listopada 2016 r., 11:20
Kartuzy. Andrzej Wroński tłumaczył dzieciom dlaczego warto uprawiać sport
W piątek w Kaszubskim Centrum Sportów Walki odbyło się spotkanie Andrzeja Wrońskiego z dziećmi. Dwukrotny mistrz olimpijski opowiedział najmłodszym o pięknie sportu i wytrwałości w dążeniu do celu.

czwartek, 24 listopada 2016 r., 08:41
Diana Malotka-Trzebiatowska walczy o udział w międzynarodowym turnieju
Diana Malotka-Trzebiatowska walczy o przepustkę na międzynarodowe zawody w Pilznie i Monachium. Dobry start na tymże turnieju da jej z kolei szansę na udział w Mistrzostwa Europy. Podczas pierwszego startu kwalifikacyjnego zawodniczka KS Dziesiątka oddała dwa bardzo dobre strzały.

środa, 23 listopada 2016 r., 12:18
Krauz Oil Szemud na czele Żukowskiej Ligi Futsalu
Za nami druga seria Żukowskiej Ligi Futsalu. W superlidze prym wiedzie drużyna Krauz Oil Szemud. Z kolej w pierwszej lidze na czele tabeli znajduje się team Kiełpino Górne, lidze drugiej na razie triumfuje Gryf Pępowo.

środa, 23 listopada 2016 r., 12:10
XIX Otwarty Turniej Szachowy "Siedmiu Gwiazd"
W sobotę, 19 listopada Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach gościła młodych pasjonatów gry w szachy. Uczestnicy przyjechali do Dwójki z różnych miast i miejscowości: Bydgoszcz, Dobrzewino, Gdańsk, Gdynia, Iwiczno, Kartuzy, Kiełpino, Kwidzyn, Łapino Kartuskie, Pruszcz Gdański, Somonino, Staniszewo, Tczew, Żukowo, a nawet z Ukrainy.

wtorek, 22 listopada 2016 r., 16:17
Patrycja Lorkowska liderką klasyfikacji Pucharu Polski
Kolejne świetne starty odnotowali reprezentanci sekcji kolarskiej Cartusii. Dzięki świetnym wynikom podczas dwóch ostatnich wyścigów plasują się w czołówce Pucharu Polski w kolarstwie przełajowym w sezonie 2016/2017. Patrycja Lorkowska w swojej kategorii jest niekwestionowaną liderką.

wtorek, 22 listopada 2016 r., 14:35
Udany koniec sezonu dla Krzysztofa Niklasa
W miniony weekend w Wałbrzychu odbyły się zawody Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. W turnieju startowała reprezentacja Cartusii. Krzysztof Niklas zakończył zmagania zwycięstwem i zdobyciem złotego medalu.

poniedziałek, 21 listopada 2016 r., 14:49
Podsumowali zawody w towarzystwie złotej olimpijskiej medalistki
Iryna Shylawa z Białorusi, złota medalistka igrzysk olimpijskich z 1988 roku gościła w Kartuzach podczas podsumowania zorganizowanych przez KS Dziesiątka zawodów strzeleckich.