czwartek, 15 czerwca 2017 r., 10:31
Szachiści z SP w Żukowie zagrali w Finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych
Pod koniec maja piątka szachistów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięła udział w Finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, który odbył się w miejscowości Pokrzywna w województwie opolskim.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 09:07
Kartuscy pływacy na zawodach w wieloboju szybkościowym
Martyna Piepiórka i Janek Cieśliński - kartuscy juniorzy wzięli udział w zawodach pływackich w wieloboju szybkościowym, które 3 czerwca odbyły się w Gdańsku. W klasyfikacji generalnej Martyna zajęła czwarte miejsce, a Janek piąte.

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:18
Sierakowickie piłkarki zagrały w finale Mistrzostw Polski Kobiet do lat 13
Cztery zawodniczki zespołu Expert Pantery Sierakowice zagrały z drużyną Olimpico Malbork w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 13, które odbyły się w Łodzi. Malborsko-sierakowicka drużyna zajęła w turnieju ósme miejsce.

środa, 14 czerwca 2017 r., 21:49
Młodzi pływacy sprawdzili się w III Uczniowskich Zawodach Pływackich
W sobotę 3 czerwca w kartuskiej pływalni odbyły III Uczniowskie Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Kartuz. Zawody adresowano do uczniów szkół gminnych biorących udział w trakcie roku szkolnego w zajęciach nauki i doskonalenia pływania.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:32
Drużyna Cartusii najlepsza w Międzynarodowym Pucharze Kaszub
Zawodnicy polskiej kadry narodowej kadetów, przedstawiciele klubów województwa pomorskiego oraz reprezentacje Armenii, Białorusi, Norwegii i Rosji walczyli na kartuskich matach w Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zapaśnicy z GKS Cartusii Kartuzy.

środa, 14 czerwca 2017 r., 14:33
Młodzi piłkarze Radunii z brązem na turnieju Legia Bart 2017
Reprezentacja uczestników programu "Piłkarska przyszłość z Lotosem" rocznika 2007 zdobyła brązowe medale w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa "Legia Bart 2017" w kategorii U 10. W drużynie grało też sześcioro zawodników klubu Radunia Stężyca.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 20:22
Banino. Gminne podsumowanie Szkolnego Roku Sportowego
Dziewczęta i chłopcy z żukowskiej gminy ze szkół podstawowych rywalizowali przez cały rok szkolny w 17 dyscyplinach w Gminnych Igrzyskach o Puchar Burmistrza Gminy Żukowo. Uczniowie gimnazjum rywalizowali w 15 dyscyplinach w Gminnej Gimnazjadzie o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Żukowie. Niektórym udało się awansować do półfinałów i finałów wojewódzkich. Zakończenie i podsumowanie odbyło się w hali sportowej w Baninie.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 17:21
Żukowo. Finał kampanii "Rowerowy Maj" z cennymi nagrodami
Żukowska gmina po raz pierwszy przystąpiła do ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Wzięły w niej udział szkoły podstawowe z Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Chwaszczyna. Od 4 maja do końca miesiąca uczniowie dojeżdżali rowerami, deskorolkami i hulajnogami, aby w ten sposób zebrać jak największą ilość punktów i zasłużyć na cenne nagrody, które uroczyście wręczono w niedzielę na żukowskim stadionie po zakończeniu Turnieju Rodzinnego Piłki Nożnej.

poniedziałek, 12 czerwca 2017 r., 12:09
Żukowo. Rodzina Szutenbergów zdeklasowała rywali Turnieju Rodzinnego
Ponad 100 zawodników, 10 drużyn, 29 przeprowadzonych meczów, kary czasowe i dwa wykluczenia - tak w telegraficznym skrócie można opisać niedzielny Rodzinny Turniej Piłki Nożnej, który odbył się na stadionie przy ul. Książąt Pomorskich w Żukowie. Zawodnicy reprezentowali głównie powiat kartuski i Trójmiasto. Prawie czterogodzinna impreza sportowa zakończyła się wręczeniem medali, pucharów i dyplomów.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 22:07
Wielki Przejazd Rowerowy z Kartuz do Sopotu
21. wielkie święto rowerów w Sopocie za nami. Po raz drugi jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiodła wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło ponad stu miłośników jednośladów. Łącznie granice powiatu kartuskiego opuściło około 250 rowerzystów.