piątek, 9 marca 2018 r., 14:05
CH Toporek Przodkowo mistrzem Ligi po etektownym zwycięstwie w ostatniej kolejce
24 lutego odbyła się jedenasta, a zarazem ostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej sezonu 2017/2018. Pierwszy mecz niestety nie odbył się, gdyż po raz drugi w sezonie nie dotarł na zawody Red Wolves Chmielno oddając walkowera drużynie We-Met Team, który zapewnił sobie tym samym tytuł wicemistrza ligi.

piątek, 9 marca 2018 r., 13:08
Turniej "halówki" w Somoninie rocznika 2006. Zwycięstwo FC Gowidlino.
24 lutego na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2006 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już dziewiętnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

piątek, 9 marca 2018 r., 12:48
Grad medali Raduni Stężyca w Lotos Griffin Cup
Zakończył się cykl turniejów piłki nożnej halowej Lotos Griffin Cup o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Radosława Michalskiego. Była to pierwsza edycja rozgrywek, których organizatorem był Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku we współpracy z niektórymi samorządami województwa pomorskiego.

poniedziałek, 5 marca 2018 r., 22:56
"Na wielkim bilboardzie w koszulce mistrza" - Sajnok o marzeniach po sukcesie na MŚ
W sobotę w fantastycznym stylu sięgnął po najwyższe trofeum w swojej sportowej karierze. Szymon Sajnok, wychowanek sekcji kolarskiej GKS Cartusii Kartuzy zdobył Mistrzostwo Świata w omnium. W poniedziałek sukcesu pogratulował mu Mieczysław Gołuński, burmistrz Kartuz. Podczas zwołanej w kartuskim magistracie konferencji prasowej mistrz opowiedział o swojej drodze do zwycięstwa oraz marzeniach na przyszłość.

niedziela, 4 marca 2018 r., 18:39
Bieg Żelaznego w Kiełpinie - pobiegli z okazji obchodów Dni Żołnierzy Wyklętych
Około 80 zawodników wystartowało w II Kartuskim Biegu Pamięci Żołnierzy Wyklętych ppor. Zdzisława Badochy "Żelaznego", który odbył się w niedzielę w Kiełpinie. Uczestnicy biegu głównego w słoneczne popołudnie zmierzyli się z dystansem długości pięciu kilometrów. Na metę pierwszy przybył Daniel Pek.

niedziela, 4 marca 2018 r., 11:29
Szymon Sajnok z tytułem Mistrza Świata
Szymon Sajnok, wychowanek GKS Cartusii Kartuzy odniósł ogromny sukces podczas Mistrzostw Świata w Holandii. Zdobył złoto w omnium we wspaniałym stylu. To największy sukces w karierze sportowej kartuzianina.

niedziela, 4 marca 2018 r., 08:52
Triathlony 2018 w Chmielnie i na Złotej Górze - zapisz się i sprawdź swoje możliwości
Fundacja "Silni ciałem - niezłomni duchem" po raz kolejny zaprasza do udziału w triathlonach na Złotej Górze i w Chmielnie. Pierwszy z nich odbędzie się już w czerwcu, drugi pod koniec lipca. Zapisy już ruszyły. Zgłoś swój udział i sprawdź się.

środa, 28 lutego 2018 r., 14:06
Niespodziewane zwycięstwo Szargana w drerbach Somonina
W sobotę, 17 lutego odbyła się dziesiąta, a zarazem przedostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej. W pierwszym meczu mimo początkowego prowadzenia drużyna Gruntcase Borkowo nie potrafiła sprawić niespodzianki ulegając pewnemu już medaliście We-Met Team 6:11.

środa, 28 lutego 2018 r., 13:46
Udane starty zawodników Fantomu MMA i Rebelii Kartuzy w Prabutach
Zawodnicy Fantomu MMA Kartuzy oraz Rebelii Kartuzy świetnie spisali się na Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w Graplingu i Kickboxingu, które w dniach 17-18 lutego odbyły się Prabutach. W zawodach wzięło udział aż 160 zawodników z dwudziestu klubów.

środa, 28 lutego 2018 r., 13:32
Zwycięstwo FC Gowidlino w Somonino Cup 2004
W sobotę, 17 lutego na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2004 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to już dziewiętnasty turniej z cyklu SOMONINO CUP.