poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 14:22
Jakub Skierka szósty w zawodach Pucharu Świata w Berlinie
Kartuski pływak Jakub Skierka, podopieczny trenera Arka Zalewskiego nie zwalnia tempa w rywalizacji światowego pływania. Po bardzo udanym starcie w Berlinie, reprezentant Cartusii odnotował kolejny sukces. Tym razem był szósty na zawodach w Berlinie.

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 18:57
Ochotnicy ze Zgorzałego najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
18 drużyn pożarniczych stanęło w szranki o tytuł najsprawniejszej ekipy w gminie Stężyca. Wśród druhów czynnych w tym roku triumfowali ochotnicy ze Zgorzałego, którzy nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w konkurencjach regulaminowych, ale także okazali się bezkonkurencyjni w pozaregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

sobota, 5 sierpnia 2017 r., 14:30
Jakub Skierka piąty w Pucharze Świata Seniorów w Moskwie
Po debiucie w kategorii seniorów na Mistrzostwach Świata w Budapeszcie, kartuski pływak Jakub Skierka odnotował świetny start w Pucharze Świata w Moskwie ukończył je na piątym miejscu ustanawiając jednocześnie swój nowy rekord życiowy.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 22:48
Trigar MTB Challenge Kartuzy już 26 sierpnia na Złotej Górze. Sprawdź się i zapisz już dziś!
Już niecały miesiąc pozostał do emocjonujących zawodów dla pasjonatów dwóch kółek, które odbędą się na Złotej Górze. Trigar MTB Challenge Kartuzy to jedna z ciekawszych imprez w sezonie, po raz pierwszy zorganizowana w tym regionie. Zapisz się już dziś i spróbuj swoich sił.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 22:07
Iza Frymark piąta na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży
Zawodniczka Klubu Strzeleckiego LOK Dziesiątka z Kartuz zaliczyła udany start na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Letnich. W ostatecznej klasyfikacji uplasowała się na piątym miejscu na ponad czterdzieści zawodniczek.

sobota, 29 lipca 2017 r., 18:18
Ponad 300 biegaczy na trasie Pętli "Tuszkowska Matka"
Ponad 300 miłośników biegów pojawiło się na starcie Pętli "Tuszkowska Matka", która w sobotnie popołudnie zainaugurowała tegoroczne Święto Lipusza. Zawodnicy pokonali dystans 11,5 km. Bieg odbył się w ramach cyklu Kaszuby Biegają. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły biegi dla dzieci.

sobota, 29 lipca 2017 r., 17:33
Za nami Triathlon MTB na Złotej Górze
Około 120 osób łącznie zmierzyło się z sobotnim triathlonem i duathlonem na Złotej Górze. Zawody po raz trzeci zorganizowała Fundacja Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. W tym roku trasa była wyjątkowo trudna ze względu na ulewę, która poprzedniego dnia mocno podmyła drogę odcinka rowerowego.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 15:40
W czwartek Jakub Skierka stratuje na Mistrzostwach Świata
W niedzielę w Budapeszcie rozpoczęła się druga część pływackich Mistrzostwa Świata. Wśród zawodników biało-czerwonej reprezentacji jest również Jakub Skierka, zawodnik GKS Cartusii, który trenuje pod okiem Arkadiusza Zalewskiego.

wtorek, 25 lipca 2017 r., 15:20
Somonino. Po raz piąty rywalizowali o "Złotą Muszkę"
W niedzielę na polanie przy leśniczówce Sarni Dwór już po raz piąty odbył się Powiatowy Turniej Strzelecki "Złota Muszka". Swoją celność sprawdzało w nim pięćdziesięciu jeden zawodników.

niedziela, 23 lipca 2017 r., 15:09
VI Bieg Twardego za nami
Po żwirze, przez błoto i krzaki - tak w wielkim skrócie wyglądała trasa Biegu Twardego. Jak sama nazwa imprezy wskazuje, była ona skierowana dla wytrwałych i o mocnych charakterach uczestników. W sumie na starcie stawiło się aż blisko 100 niezłomnych.