poniedziałek, 24 października 2016 r., 16:20
UKS Orlik Stężyca zwycięzcą powiatowego finału Tymbark Cup
UKS Orlik Stężyca zdecydowanie zwyciężył w finale powiatu kartuskiego XVI Edycji Tymbark Cup w kategorii U10 chłopców. Zawody zostały rozegrane na stadionie gminnym w Stężycy.

poniedziałek, 24 października 2016 r., 12:37
Somonino. Podsumowanie cyklu Małe Kaszuby Biegają
Dekoracja zwycięzców cyklu Małe Kaszuby Biegają, czyli startów dzieci i młodzieży oraz losowanie nagród towarzyszyły w sobotę ostatniemu biegów w ramach imprezy Kaszuby Biegają 2016. Uroczystość odbyła się na terenie Zespołu Szkół w Somoninie.

poniedziałek, 24 października 2016 r., 09:48
Siatkówka. Zawodniczki Wieżycy świetnie reprezentowały Pomorze
Paulina Reiter i Julia Kneba - zawodniczki Wieżycy wystąpiły w składzie reprezentacji województwa pomorskiego w Ogólnopolskim Turnieju Nadziei Olimpijskich w Spale. Zawodniczki z Pomorza spisały się najlepiej i zajęły pierwsze miejsce w rankingu drużyn.

sobota, 22 października 2016 r., 23:38
Żukowo. Rolkarze i rowerzyści opanowali halę sportową
W sobotnie przedpołudnie 20 gimnazjalistów po raz pierwszy wzięło udział w zajęciach praktycznych, realizując projekt "Dla mnie istnieje alternatywa". Na parkiecie hali widowiskowo - sportowej żukowskiego gimnazjum mogli "poszaleć" rowerzyści, rolkarze i deskorolkarze. Dwugodzinna impreza sprawiła im tyle radości, że nie spieszno było młodzieży wracać do domu.

sobota, 22 października 2016 r., 14:54
Somonino. Bieg Kamiennych Weselników zwieńczył cykl Kaszuby Biegają
Dokładnie 203 zawodników uczestniczyło w Biegu Kamiennych Weselników - ostatniej imprezie cyklu Kaszuby Biegają 2016, a pierwszą, która odbyła się w Somoninie. Najszybszy w biegu okazał się Łukasz Kujawski, tuż za nim na mecie pojawił się Adam Głogowski i Sebastian Sikora. Natomiast spośród kobiet najwcześniej bieg ukończyła Monika Czapiewska.

czwartek, 20 października 2016 r., 16:39
Koszykówka. KS Bat Sierakowice z nieudanym rozpoczęciem sezonu III ligi mężczyzn
Porażką z klubem SMS PZKosz Władysławowo rozpoczęli nowy sezon w III Lidze mężczyzn seniorzy klubu KS Bat Sierakowice. Spotkanie zakończyło się wynikiem 68:82 z ekipą gości.

czwartek, 20 października 2016 r., 15:16
Najmłodsi zapaśnicy Cartusii triumfowali na pomorskiej arenie
Sporo sukcesów odnieśli w ostatni weekend najmłodsi członkowie sekcji zapaśniczej Cartusii. W klasyfikacji drużynowej zdobyli pierwsze miejsca w Międzynarodowym Turnieju w Zapasach w Stylu Klasycznym w Kartuzach i XXX Memoriale Tadeusza Jaworskiego w Elblągu.

środa, 19 października 2016 r., 14:47
Strzelectwo. Diana Malotka-Trzebiatowska z nieoficjalnym rekordem Polski
W miniony weekend nasi kartuscy strzelcy wybrali się na organizowane po raz pierwszy zawody o Puchar Elbląga. Każdy z zawodników nie zawiódł kaszubskiej stolicy i wrócił z jednym, bądź kilkoma medalami.

środa, 19 października 2016 r., 12:36
Zawodnicy Rebelii sprawdzili się w Pucharze Pomorza w w Kickboxingu
Siedmioro zawodników PCNP Rebelia reprezentowało kartuski klub w zawodach Pucharu Pomorza w Kickboxingu, które w miniony weekend rozgrywano w Gdańsku. Karolowi Weyerowi i Joachimowi Zołowskiemu udało się wywalczyć pierwsze miejsca w swoich kategoriach.

środa, 19 października 2016 r., 11:21
Karate. Cztery złote medale dla KS Gokken na Mistrzostwach Polski w Białymstoku
Cztery złota, trzy srebra i siedem brązów przywiozła z Mistrzostw Polski Karate WKF Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców ekipa klubu Gokken z Chwaszczyna. Zawody odbyły się w Białymstoku.