niedziela, 12 listopada 2017 r., 16:59
Armin Wilczewski utytułowany czternastolatek w kickboxingu
Przygodę z kickboxingiem rozpoczął zaledwie trzy lata temu, a na swoim koncie ma już nie lada wyczyny sportowe. Z zawodów, w których do tej pory brał udział, zawsze wraca z mistrzowskimi tytułami. Najbardziej ceni sobie występ w tegorocznym Pucharze Świata w Rimini, gdzie stanął na najwyższym stopniu podium. Trenuje w Kartuskim Klubie Kickboxingu Rebelia pod okiem trenera Patryka Zaborowskiego.

piątek, 10 listopada 2017 r., 17:36
Udany debiut Maksa Onasza na zawodach motocrossu w Holandii
Maks Onasz, młody motocrossowiec z Kaszub odnotował bardzo udany start w zawodach w halowym supercrossie, które w pierwszy weekend listopada odbyły się w Euro Hall w Holandii. Dobrze spisał się również jego klubowy kolega Dawid Zaremba z Pępowa.

piątek, 10 listopada 2017 r., 10:25
PCNP Rebelia Kartuzy w Pile i Kaliszu - jak wypadli zawodnicy?
Pod koniec października trzej zawodnicy PCNP Rebelia Kartuzy uczestniczyli w gali zawodowej boksu i K1 w Pile. Czwarty z zawodników wystąpił na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Full Contact w Kaliszu. Wszystkie walki dostarczyły kibicom sporej dawki emocji.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 13:47
Sześć złotych medali dla młodych zapaśników z Cartusii Kartuzy
W Międzynarodowym Turnieju o Puchar Wójta Gminy Kolbudy uczestniczyło siedemnastu zawodników Cartusia Kartuzy. Powrócili oni z workiem medali. Zapaśnicy osiągnęli również wysoką lokatę w klasyfikacji drużynowej.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 13:43
Awans SPR GKS Żukowo w Pucharze Polski
Pod koniec października drużyna SPR GKS Żukowo rozegrała wyjazdowy mecz piłki ręcznej finału eliminacji wojewódzkich Pucharu Polski. Przeciwnikiem był zespół Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna. Na zwycięzców meczu czekał awans do 1/16 finału rozgrywek o Puchar Polski.

poniedziałek, 6 listopada 2017 r., 07:03
Zawodnicy Gokkenu na Mistrzostwach Świata w Karate WKF na Teneryfie
Zawodnicy klubu Gokken - Sara Elwart, Adam Piotrkowski oraz Filip Wendt reprezentowali Polskę na Mistrzostwach Świata Karate WKF. Wzięło w nich udziało ponad 1600 karateków ze 107 reprezentacji z całego świata.

sobota, 4 listopada 2017 r., 16:57
Radunia Stężyca zwycięzcą Turnieju Piłki Nożnej Halowej w Somoninie
W niedzielę, 29 października na hali w Somoninie odbył się inauguracyjny turniej piłki nożnej halowej cyklu SOMONINO CUP zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2007 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino.

czwartek, 2 listopada 2017 r., 13:53
Sukcesy mieszkanek gminy Żukowo na Mistrzostwach Świata Fit- Kid
Dziewięcioletnia Milena Nosel z Chwaszczyna oraz jedenastoletnia Natalia Chustak z Banina, zdobyły odpowiednio czwarte i trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata Fit-Kid, które odbyły się w Serbii w miejscowości Pancewo 14 października br. To niewątpliwie duży sukces mieszkanek naszej gminy.

sobota, 28 października 2017 r., 15:37
Trzy medale dla zawodniczek z kartuskiego klubu strzeleckiego
W Zielonej Górze odbyły się zawody klasyfikacyjne w strzelectwie - Memoriał Stanisława Maruchy. Wystąpiły na nich trzy zawodniczki Klubu Strzeleckiego LOK Dziesiątka Kartuzy, czyli Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowska, a także Izabela Frymark. Po dwóch dniach rywalizacji w konkurencji karabin pneumatyczny 40 strzałów, wróciły z trzema medalami.

sobota, 28 października 2017 r., 12:18
V Kaszuby Biegają - Wdzydze Biegową Stolicą Kaszub 2017
W tegorocznej jubileuszowej piątej edycji Kaszuby Biegają zawodnicy na starcie stawali 12 razy. Biegacze pokonywali trasę w kilkunastu miejscowościach. W piątkowy wieczór odbyła się wielka sportowa gala, podczas której podsumowano tegoroczne dokonania, wręczano puchary, statuetki, dyplomy i nagrody finansowe.