środa, 20 marca 2019 r., 12:29
Uczniowie chwaszczyńskiej szkoły z medalami mistrzostw województwa pomorskiego
W marcu odbyły się dwa finały XLVII Wojewódzkich Igrzysk Dzieci w Mini Piłce Siatkowej, w którym historyczny sukces osiągnęli uczniowie z chwaszczyńskiej szkoły. Chłopięca drużyna siatkarska z Chwaszczyna zdobyła tytuł Mistrzów Województwa Pomorskiego. Drużyna siatkarek po emocjonujących rozgrywkach stanęła na najniższym stopniu podium.

środa, 20 marca 2019 r., 11:23
Banino. Trójbój lekkoatletyczny w trzech bajkowych konkurencjach
W Szkole Podstawowej w Baninie odbył się Trójbój lekkoatletyczny dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz zerówek, zorganizowany przez nauczycielkę wychowania fizycznego Justynę Urban. Uczniowie rywalizowali w trzech bajkowych konkurencjach: skok w dal na materac (Stacja Kubusia Puchatka), rzut piankowym oszczepem (Stacja Osiołka) oraz bieg sprinterski na 30m (Stacja Lwa).

środa, 20 marca 2019 r., 08:36
Tomasz Kurowski powołany na Mistrzostwach Świata w biegach przełajowych
Tomasz Kurowski junior z Gminnego Klubu Sportowego Cartusia Kartuzy został powołany do reprezentacji Polski na Mistrzostwa Świata w biegach przełajowych, które odbędą się w Dani.

wtorek, 19 marca 2019 r., 17:55
Zwycięstwo Pomorzanina Gdynia na turnieju Somonino Cup 2009
W sobotę 9 marca na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2009 i młodszych. Był to dwudziesty drugi turniej z cyklu Somonino Cup. Zwycięstwo odniósł zespół AP Pomorzanin Gdynia, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy SKS Vigo Tuchom, podium zamknęła drużyna Raduni Stężycy.

wtorek, 19 marca 2019 r., 15:02
Podsumowano 27. edycję Żukowskiej Ligi Futsalu
XXVII edycja Żukowskiej Liga Futsalu dobiegła końca. Ostatnim akcentem sezonu 2018/2019 była uroczysta gala ligi. W podsumowaniu udział wzięli piłkarze, przedstawiciele żukowskiego samorządu oraz sympatycy futsalu. Tytuł mistrza Superligi otrzymała drużyna Top Trans Toporek. Najlepszym pierwszoligowym zespołem został Boterm Stacje Paliw. Wśród II ligowych drużyn na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna Wyjście Awaryjne.

wtorek, 19 marca 2019 r., 12:15
Trzecie miejsce Wiktorii Wilczewskiej w finale pomorskiej ligi pływackiej
W Chojnicach odbył się finał ligi Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego dzieci w wieku 10 - 11 lat. Świetny start na tych zawodach zaliczyli kartuscy pływacy, którzy zdobyli cztery medale. Wiktoria Wilczewska znalazła się wśród najlepszych zawodniczek ligi, zajmując trzecie miejsce w ligowej klasyfikacji.

wtorek, 19 marca 2019 r., 09:03
Rekord Polski Magdaleny Malotka - Trzebiatowskiej w strzelectwie juniorek młodszych
W Siedlcach odbyły się XII Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie młodzików i juniorów młodszych. W zawodach udział wzięły dwie zawodniczki Klubu Strzeleckiego "Dziesiątka". Magdalena Malotka - Trzebiatowska ustanowiła nowy rekord Polski w swojej kategorii wiekowej.

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 14:29
Rebelianci z siedmioma medalami Mistrzostw Polski w Kick-boxingu Kick Light w Kartuzach
W miniony weekend w Kartuzach odbyły się Mistrzostwa Polski w Kick-boxingu Kick Light w Kartuzach. Uczestniczyło w nich ponad 250 zawodników z 63 klubów z całej Polski. Zawodnicy Rebelii zdobyli łącznie osiem medali. Najlepiej wśród kartuzian spisał się Kamil Mateja, który wywalczył tytuł wicemistrza Polski w kategorii 69 kg.

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 11:04
Zawodnicy Fantom MMA triumfowali na turnieju WuShu w Gdyni
W sobotę na hali sportowej w Gdyni odbył się Otwarty Turniej Tradycyjnego WuShu. Seniorzy Fantom MMA Kartuzy występując w formule Sanda wywalczyli łącznie sześć medali w tym dwa złote.

poniedziałek, 18 marca 2019 r., 09:42
Zapaśnicy Cartusii na podium turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz
W sobotę w Swarzędzu odbył się turniej o puchar Burmistrza Miasta i Gminy Swarzędz - Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w zapasach w stylu klasycznym. W zawodach udział wzięło 186-ciu zawodników z dwudziestu klubów. Zapaśnicy GKS Cartusii przywieźli do Kartuz cztery złote, trzy srebrne i dwa brązowe medale.