piątek, 4 maja 2018 r., 12:00
Turystyczna włóczęga po szlakach Pomorza. Rajd Arkun wyruszy z Żukowa już 25 maja
Wędrówka po rzadko uczęszczanych szlakach Pomorza, w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Trzydniowy Rajd Arkun, czyli turystyczna włóczęga pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej PTTK, rozpocznie się 25 maja w Żukowie. Chętni, aby zmierzyć się z trudem pieszej wędrówki, wciąż mogą podjąć wyzwanie i zgłosić swój udział.

czwartek, 3 maja 2018 r., 08:26
Zespół z Wygody Łączyńskiej na podium Ogólnopolskiego Turnieju w Piłkę Halową
Wielkim sukcesem dla drużyny z Wygody Łączyńskiej zakończyły się rozgrywki finałowe Ogólnopolskiego Turnieju w Piłkę Halową, które przez dwa ostatnie dni toczyły się w Rzeszowie. W finałowej walce finałowej fazy pucharowej swojej grupy odnotowali remis i to rzuty karne zadecydowały o tym, że zespół z Kaszub ostatecznie uplasował się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal mistrzostw.

poniedziałek, 30 kwietnia 2018 r., 20:38
Zespół z Wygody Łączyńskiej walczy o Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej w Rzeszowie
Byli najlepsi wśród drużyn dekanatu stężyckiego, bezkonkurencyjni w rejonowych eliminacjach w Starej Kiszewie, stoczyli walkę w turnieju diecezjalnym, bez większych problemów pokonując swoich rywali. Teraz nadszedł czas, by podbić Polskę. Mowa o piłkarskiej drużynie parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, która przez dwa najbliższe dni w Rzeszowie, konkurując niemal z 50 teamami, powalczy o Mistrzostwo Polski w Piłce Halowej.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 18:43
Około pół tysiąca zawodników na trasie I Kartuskiego Półmaratonu
W sobotę około 500 osób stanęło na starcie I Kartuskiego Półmaratonu. Impreza na takim dystansie odbyła się w stolicy Kaszub po raz pierwszy. Była to kolejna odsłona cyklu Kaszuby Biegają. Najszybciej trasę pokonał Adam Głogowski.

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 17:06
Kartuzy. Pobiegli na dystansie 5 kilometrów
Około 150 osób wzięło udział w Kartuskiej '5. Był to kolejny bieg z cyklu "Kaszuby Biegają na 5 km 2018".

sobota, 28 kwietnia 2018 r., 10:00
Kaszuby. Za miesiąc rusza Rajd "Z kompasem", wciąż możesz się zapisać
Świetna rodzinna zabawa, solidny wysiłek dla sportowców, nauka błądzenia dla początkujących i kilometry spędzone na łonie przyrody - każdy znajdzie coś dla siebie. Już za miesiąc rusza XIV edycja rajdu "Z kompasem". Tym razem miłośnicy orientacji zjadą się do Goręczyna. Wciąż można się zapisać.

piątek, 27 kwietnia 2018 r., 08:30
Pracowity weekend Rebelii. Mikołaj Krause oraz Nikodem Bigus medalistami Pucharu Świata
Ubiegły weekend był bardzo pracowity dla zawodników Rebelii. Wojownicy z Kartuz uczestniczyli w mistrzostwach Polski Low-kick oraz w Pucharze Świata w Austrii, skąd przywieźli dwa medale.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 13:21
Piotr Rzeszutek z Sierakowic zaczął sezon z przytupem, może zakończyć go z mistrzostwem Polski
Ma 23 lata i od ośmiu nie rozstaje się z rowerem. Na swoim koncie ma już podium w najtrudniejszym wyścigu MTB na świecie. Jak sam mówi, ten sezon pokaże, na co go jeszcze stać. Piotr Rzeszutek z Sierakowic, który w barwach klubu kolarskiego Lew Lębork fenomenalnie rozpoczął sezon, chce w tym roku zdobyć największe trofea w Polsce i nie tylko.

czwartek, 26 kwietnia 2018 r., 08:42
Sukcesy zapaśników Cartusii na Mistrzostwach Wielkopolski w Swarzędzu
Sześć złotych, trzy srebrne i pięć brązowych medali zdobyli młodzi zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy podczas zawodów, które 14 kwietnia odbyły się w Swarzędzu. W klasyfikacji drużynowej kartuska reprezentacja zdobyła trzecie miejsce.

środa, 25 kwietnia 2018 r., 08:58
Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2011. Zwycięstwo Lwa Lębork
W niedzielę, 8 kwietnia na hali sportowej w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2011 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to dwudziesty piąty turniej, a zarazem ostatni w bieżącym sezonie 2017/2018 z cyklu SOMONINO CUP.