piątek, 5 maja 2017 r., 12:24
Udane starty młodych kartuskich pływaków w Lęborku
Martyna Piepiórka, uczennica klasy sportowej z ZSO nr 2 w Kartuzach, zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy na zawodach pływackich, upamiętniających Stanisława Ubę, prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

czwartek, 4 maja 2017 r., 12:59
Aleksander Mielewczyk Mistrzem Polski w zapasach
Aleksander Mielewczyk, zapaśnik GKS Cartusii Kartuzy, zajął pierwsze miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. To już kolejny sukces reprezentanta powiatu kartuskiego, który w ubiegłym roku uczestniczył w Mistrzostwach Europy i Świata.

czwartek, 4 maja 2017 r., 10:28
Kartuzy. Sukces uczennic SP nr 2 na Wojewódzkich Biegach Przełajowych
Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach zdobyły czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej na Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Człuchowie. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobyła Julia Brzeska. Łącznie w zawodach wzięło udział 200 zawodników.

GKS Żukowo - I Liga Piłki Ręcznej Mężczyzn
W Malborku odbył się kolejny turniej w ramach I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. GKS Żukowo stoczył pojedynek z drużyną Polski Cukier Pomezania Malbork. Po zaciętej rywalizacji między dwiema drużynami, żukowianie przegrali mecz 31:21.

środa, 3 maja 2017 r., 18:50
Ochotnicy z Koloni najlepsi w gminie Kartuzy w sporcie pożarniczym
Tradycyjnie 3 maja na stadionie w Mirachowie odbyły się gminny zawody w sporcie pożarniczym. W sumie wystartowało w nich 29 drużyn, w tym dziewięć zespołów członków czynnych. Bezkonkurencyjni wśród tych ostatnich byli ochotnicy z Koloni, którzy uplasowali się na pierwszej pozycji w regulaminowych konkurencjach. W nieregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym najlepszymi okazali się strażacy ze Staniszewa.

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:19
Kamil Mateja z brązem na Mistrzostwach Polski w kickboxingu
Kamil Mateja, reprezentant Rebelii Kartuzy przywiózł na Kaszuby brązowy medal Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low kick. W zawodach, które odbyły się w Nowym Targu wzięło udział łącznie 206 zawodników.

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 09:19
Żukowski Przełaj z premierowym Hardcore Run z przeszkodami
Po raz 26 odbyły się w niedzielę Żukowskie Biegi Przełajowe. Rozpoczęto je od biegów dziecięcych, ale głównym punktem programu było pokonanie prawie sześciokilometrowego dystansu do Małkowa ze startem i metą w Parku nad Jeziorkiem. Nowością w tej sportowej imprezie było wprowadzenie biegu z przeszkodami. Kilkugodzinne wydarzenie zakończono wręczaniem pucharów, nagród rzeczowych i pieniężnych.

sobota, 29 kwietnia 2017 r., 15:39
Kartuskie Biegi Uliczne 2017 prawie 500 zawodników na starcie zawodów cyklu Kaszuby Biegają
Z liczącą dziesięć kilometrów trasą w dość trudnych, przez padający deszcz warunkach, zmierzyli się uczestnicy kolejnej odsłony cyklu Kaszuby Biegają. Na Kartuskie Biegi Uliczne przybyło prawie 500 zawodników z różnych zakątków Pomorza i kraju.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 21:14
Najmłodsi zapaśnicy z GKS Cartusii najlepsi na Pomorzu
Najmłodsi adepci sztuki zapaśniczej z GKS Cartusii spotkali się na Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych. Reprezentanci powiatu kartuskiego zajęli pierwsze miejsce, rywalizując z 12 drużynami.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 21:10
Krzysztof Niklas mistrzem Polski juniorów w zapasach
Trzej reprezentanci sekcji zapaśniczej GKS Cartusii walczyli o medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu. Jeden z nich - Krzysztof Niklas, wygrał kolejny już turniej w tym sezonie.