niedziela, 11 czerwca 2017 r., 21:16
I Festiwal Biegów Polski Północnej za nami
Sporym zainteresowaniem wśród miłośników biegów cieszył się I Festiwal Biegów Polski Północnej, który weekend odbył się we Wdzydzach. W ramach wydarzenia odbył się także Półmaraton Stolema - Bieg Kościerskiego Browaru.

niedziela, 11 czerwca 2017 r., 19:55
Reprezentanci OSP Goręczyno bezkonkurencyjni w gminnych zawodach pożarniczych
20 zespołów członków czynnych oraz młodzieżowych drużyn pożarniczych rywalizowało w niedzielę o miano najsprawniejszej w gminie Somonino. Bezkonkurencyjni okazali się reprezentanci OSP Goręczyno, którzy w klasyfikacji generalnej niemal w każdej z kategorii stawali na najwyższym stopniu podium.

sobota, 10 czerwca 2017 r., 17:01
Triathlon 2017 w Chmielnie - udowodnili, że są silni ciałem i niezłomni duchem
Już po raz trzeci Chmielno było gospodarzem triathlonu, organizowanego przez fundację Silni Ciałem, Niezłomni Duchem. Na listach startowych było około 100 zawodników. Zmierzyli się z jedną z najtrudniejszych dyscyplin - najpierw pływali, potem jeździli rowerem, a na końcu biegli. W tym roku zmagania odbyły się na dwóch dystansach - sprintu i olimpijskim.

piątek, 9 czerwca 2017 r., 14:01
W weekend inauguracja Żeglarskiego Pucharu Kaszub
W sobotę, 10 czerwca w Mechelinkach zainaugurowane zostaną pierwsze zawody żeglarskie cyklu Pucharu Kaszub 2017. Po raz pierwszy regaty odbywać się będą również na wodach morskich. Tegoroczny cykl odbędzie się łącznie na terenie sześciu gmin. W lipcu żeglarze ścigać się będą na wodach jezior w Gowidlinie i w Chmielnie.

środa, 7 czerwca 2017 r., 21:58
Żukowo. Dzieci i młodzież niepełnosprawna bawiły się na turnieju gier i zabaw ruchowych
Ponad 170 uczestników z dziewięciu ośrodków województwa pomorskiego wzięło udział w XXIII Wojewódzkim Turnieju Gier i Zabaw Ruchowych, który odbył się w środę w hali widowiskowo - sportowej w Żukowie. Dzieci i młodzież niepełnosprawna przybyły z Trójmiasta, Słupska, Pelplina, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny, Bielkówka i Wejherowa.

wtorek, 6 czerwca 2017 r., 17:20
Rowerowy Maj w żukowskiej podstawówce
Po raz pierwszy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Rowerowy Maj. Dojeżdżając do szkoły rowerami, deskorolkami i hulajnogami, zbierali punkty i walczyli o miano zwycięzcy w klasie, szkole i gminie. W kampanii brało udział sześć szkół podstawowych. Oprócz żukowskiej szkoły wystartowali jeszcze uczniowie z Glincza, Miszewa, Pępowa, Skrzeszewa i Chwaszczyna.

poniedziałek, 5 czerwca 2017 r., 15:20
Ochotnicy z Sulmina najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
27 drużyn pożarniczych stanęło w szranki o tytuł najsprawniejszej ekipy w gminie Żukowo. Wśród druhów czynnych w tym roku triumfowali ochotnicy z Sulmina, którzy nie tylko zwyciężyli w klasyfikacji generalnej w konkurencjach regulaminowych, ale także okazali się bezkonkurencyjni w pozaregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym.

poniedziałek, 5 czerwca 2017 r., 09:39
Premierowe Cyklo Sierakowice MTB zakończone
Wymagająca trasa, błoto i trudne warunki atmosferyczne - tak w skrócie można podsumować trzeci wyścig tegorocznego Cyklo MTB, który po raz pierwszy odbył się w Sierakowicach. Na metę dojechało ponad dwustu zawodników. Wśród nich mocna reprezentacja z Sierakowic.

piątek, 2 czerwca 2017 r., 13:26
Sportowy Dzień Dziecka na Złotej Górze
Moc sportowych atrakcji z okazji Dnia Dziecka przygotowało Kartuskie Centrum Kultury, które zaprosiło milusińskich do wspólnej zabawy Złotą Górę. Inicjatywa spotkała się ze sporym zainteresowaniem mieszkańców powiatu i nie tylko, zarówno tych małych, jak i nieco starszych.

czwartek, 1 czerwca 2017 r., 12:21
Kartuscy strażacy na podium Mistrzostw Pomorza w Sporcie Pożarniczym
Za nami XI Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także i kartuscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. Do Kartuz powrócili z medalami i pucharami, które wywalczyli zarówno drużynowo, jak i indywidualnie. W klasyfikacji generalnej uplasowali się na trzecim miejscu.