wtorek, 18 czerwca 2019 r., 09:54
Żeglarze UKŻ Lamelki otrzymali kwalifikację na Mistrzostwa Świata
W miniony weekend żeglarze UKŻ Lamelki oraz ŻUKS Stężycy wzięli udział w regatach o Puchar Prezydenta Miasta Suwałk w klasie Cadet. Załogi UKŻ Lamelki Paweł Kajeta z Tymoteuszem Roszkowskim i Marcel Kurjańczyk z Filipem Nowakiem otrzymali kwalifikacje na Mistrzostwa Świata.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 14:35
Chmielno. Wyłoniono laureatów szachowego turnieju "Chmieleńskie Modraki"
W sobotę w Chmielnie odbyły się I Otwarte Mistrzostwa Szachowe Gminy Chmielno "Chmieleńskie Modraki". W turnieju będącym zwieńczeniem zajęć pozalekcyjnych pt. "Szachy - dobre wzorce", udział wzięło 40 uczestników z województwa Pomorskiego, ale również z Krosna Odrzańskiego i Rosji.

poniedziałek, 17 czerwca 2019 r., 09:33
Zakończono i podsumowano zmagania XI Kartuskiej Ligi Strzeleckiej
W miniony piątek podsumowano XI Kartuską Ligę Strzelecką. W zawodach łącznie udział wzięło 34 zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanęli: Fabian Nader, Diana Malotka - Trzebiatowska, Martyna Siudak i Natalia Żakowska.

niedziela, 16 czerwca 2019 r., 10:34
VII Półmaraton Stolema wystartował
W niedzielny poranek miłośnicy biegania pojawili się starcie VII Półmaratonu Stolema we Wdzydzach. Blisko 400 osób mierzy się na dystansie 21 km. Bieg zainaugurował trzeci dzień III Festiwalu Biegów Polski Północnej.

sobota, 15 czerwca 2019 r., 10:19
Kartuzy. Szachiści rywalizowali o "Puchar Stolema"
W dniach 8 - 9 czerwca w "Dwójce" został rozegrany jubileuszowy XX Otwarty Szachowy Turniej o "Puchar Stolema". Wzięło w nim udział prawie 90 szachistów z całej Polski, ale nawet z zagranicy - Mińska. Z powiatu kartuskiego na podium stanęli Szymon Drywa, Weronika Tusk, Zofia Labuda, Mateusz Trepczyk, Monika Tusk i Bartosz Byczkowski.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 20:50
Wdzydzka '15 zainaugurowała III Festiwal Biegów Polski Północnej
Około 350 osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km III Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad dwa tysiące zawodników.

piątek, 14 czerwca 2019 r., 10:08
Drużyna "Jedynki" najlepsza na XX Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Sierakowicach
W dniach 5 -7 czerwca na obiekcie sportowym w Sierakowicach odbyły się XX jubileuszowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży. Przy lejącym się skwarze, dzieci i młodzież szkolna uczestniczyły w wielu konkurencjach biegowych, rzutowych i skocznych, a także grach zespołowych. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 1 w Sierakowicach, tuż za nią na podium stanęli uczniowie z SP w Tuchlinie, na trzecim miejscu uplasowała się szkoła z Szopy.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 15:29
Banino. Bieg Przedszkolaka z charytatywnym akcentem
W minioną sobotę na terenach sportowych Szkoły Podstawowej w Baninie odbyła się druga edycja "Biegu Przedszkolaka". Ponad 300 osób wystartowało w aż dziewięciu kategoriach wiekowych: 0-4 lat (bieg z rodzicem), 5 lat, 6 lat, 7 lat, 8 lat, 9 lat, 10-11 lat, 12-13 lat oraz kategoria open.

czwartek, 13 czerwca 2019 r., 10:08
III Festiwal Biegów Polski Północnej już w ten weekend
Trzy dni, pięć biegów (dystanse - 1,6 km, 5 km, 10 km, 15 km i 21 km) i ponad tysiąc zawodników - tak w wielkim skrócie można opisać III Festiwal Biegów Polski Północnej, który już w piątkowy wieczór zostanie zainaugurowany we Wdzydzach. Na dobry początek wystartuje Wdzydzka '15.

wtorek, 11 czerwca 2019 r., 11:11
Zapaśnicy Cartusii z medalmi w Lidze Bałtyckiej
W sobotę maty Klubu Sportowego Sokół Lubawa gościły jedenaście reprezentacji klubowych z kraju i zagranicy, w ramach Międzynarodowej Ligi Bałtyckiej Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Reprezentanci GKS Cartusii przywieźli do Kartuz jeden złoty, trzy srebrne i jeden brązowy medal.