środa, 25 kwietnia 2018 r., 08:21
Dominika Nowakowska druga w PKO Półmaratonie Poznańskim!
Dominika Nowakowska, jedna z najlepszych biegaczek w kraju, ma za sobą okres obfitujący w starty oraz znakomite wyniki. Przed tygodniem zwyciężyła w prestiżowym 35. Biegu Szpęgawskim w Starogardzie Gdańskim, a w minioną niedzielę finiszowała na drugiej pozycji jednego z najmocniej obsadzonych półmaratonów w Polsce - PKO Poznań Półmaratonie, ustępując tylko reprezentantce Kenii.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 08:43
Turniej Piłki Nożnej Halowej w Somoninie rocznika 2008. Zwycięstwo Cartusii A Kartuzy
Pod koniec marca na hali w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2008 i młodszych przy współpracy Szkoły Podstawowej w Somoninie, GPRU w Sławkach oraz Klubu Sportowego "Amator" Kiełpino. Był to dwudziesty czwarty turniej z cyklu SOMONINO CUP.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 08:00
Przegrana piłkarzy ręcznych SPR GKS Żukowo w meczu z OKPR Warmia Energa Olsztyn
W sobotę, 14 kwietnia, do Żukowa zawitał kolejny zespół z czołówki tabeli I Ligi Piłki Ręcznej - OKPR Warmia Energa Olsztyn. Zespół z Warmii przyjechał w bardzo osłabionym składzie. Do protokołu zawodów, trener wpisał zaledwie 12 zawodników. Dodatkowo trzech z nich, w ogóle nie pojawiło się na boisku.

wtorek, 24 kwietnia 2018 r., 07:25
Dzieci i młodzież ścigały się w biegach przełajowych w Miechucinie
W środę, 11 kwietnia w Miechucinie odbył się powiatowe eliminacje XLVI Igrzysk Dzieci i XIX Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Drużynowych Biegach Przełajowych. Rywalizacja przebiegała w trzech kategoriach wiekowych i na czterech dystansach.

poniedziałek, 23 kwietnia 2018 r., 08:05
Uczniowie "Piątki" najlepsi w turnieju siatkówki wodnej
W sobotę, 14 kwietnia na kartuskiej pływalni po raz kolejny odbył się coroczny turniej siatkówki wodnej. W zawodach wzięli udział uczniowie z dziewięciu szkół gminy Kartuzy. Najlepiej spisała się drużyna ze szkoły podstawowej nr 5 w Kartuzach.

niedziela, 22 kwietnia 2018 r., 15:31
Pomorski sezon żeglarski 2018 zainaugurowany
W niedzielne przedpołudnie w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze oficjalnie zainaugurowano pomorski sezon żeglarski 2018. Na maszt wciągnięto więc flagę, a na wody Jeziora Brodno Wielkiego wypłynęły żaglówki biorąc udział w inaugurujących tegoroczny sezon regatach.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 09:59
Z podwórka na stadion - finał wojewódzki z kaszubskimi reprezentacjami
Po eliminacjach gminnych i powiatowych, do których zgłosiły się drużyny z 379 powiatów w Polsce, rozgrywki Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" wkraczają na wyższy szczebel. Miejscem finałów w województwie pomorskim będą boiska Gdańskiego Ośrodka Kultury Fizycznej. Przez trzy dni o miano najlepszych ekip regionu w kategoriach U-8, U-10 i U-12 powalczy 90 drużyn, w tym po cztery z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

piątek, 13 kwietnia 2018 r., 08:56
Prześlij zdjęcie i wygraj pakiet startowy na KaszebeRunda 2018
KaszebeRunda 2018 to rekreacyjno - sportowa impreza skierowana do wszystkich kolarzy i amatorów jazdy na rowerze. Trasa rajdu biegnie przez niezwykle urokliwą Szwajcarię Kaszubską, na całej długości dostarczając niesamowitych wrażeń i emocji. Tegoroczna edycja już 27 maja. A już teraz masz szansę wygrać pakiet startowy Kolarskiej Dumy Kaszub. Sprawdź, co musisz zrobić.

środa, 11 kwietnia 2018 r., 12:55
Bieg Arasmusa 2018 - wygraj pakiety startowe od ambasadorek imprezy
Łącznie około 2000 osób może wziąć udział w tegorocznej edycji Biegu Arasmusa w Kiełpinie. Impreza odbędzie się już 16 września i jest jednym z największych tego typu wydarzeń na Pomorzu. Ambasadorki biegu z powiatu kartuskiego postanowiły przekazać naszym czytelnikom dwa pakiety startowe. Aby je otrzymać wystarczy przesłać do redakcji zdjęcie z ilustracją swojej pasji.

wtorek, 10 kwietnia 2018 r., 10:46
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 15 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.