wtorek, 30 maja 2017 r., 10:39
Wielki Przejazd Rowerowy już 11 czerwca - peleton zachodni wyruszy z Kartuz!
Już 11 czerwca odbędzie się XXI edycja Wielkiego Przejazdu Rowerowego, a więc wielkiego święta pomorskich rowerzystów. Po raz drugi jedna z tras na miejsce wielkiego finału będzie wiodła z Kartuz! Rezerwuj więc czas i dołącz do grupy!

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 12:34
Młodzi żeglarze z Chmielna walczą o dotację na doposażenie i remont łodzi - możesz pomóc jednym klikiem
Przy chmieleńskim Klubie Sportowym Damorka kilka miesięcy temu powstała sekcja żeglarska. Na zajęcia do szkółki żeglarskiej uczęszcza ponad 70 dzieci w wieku 8-12 lat. Młodzi adepci żeglarstwa potrzebują wsparcia. Klub chce doposażyć i wyremontować swoje łodzie. Środki na ten cel stara się pozyskać w konkursie grantowym. W wygranej pomóc może każdy - inicjatywę wesprzeć można w głosowaniu internetowym.

poniedziałek, 29 maja 2017 r., 12:27
KaszebeRunda 2017 - blisko 2.000 rowerzystów na trasie Kolarskiej Dumy Kaszub
Już od wczesnego niedzielnego ranka amatorzy kolarstwa zjeżdżali do Kościerzyny, aby spod AQUA Centrum w Kościerzynie rozpocząć rowerowy wyścig. Zawodnicy startowali na trzech dystansach: 65 km, 105 km, 208 km. Zarówno na trasie, jak i na kościerskim rynku czekało na nich mnóstwo atrakcji.

piątek, 26 maja 2017 r., 15:31
Powiatowa Licealiada w Lekkoatletyce - ZST w Kartuzach najlepsze
Już po raz dziesiąty w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach odbyła się Powiatowa Licealiada w Lekkoatletyce. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo wpisała się w jubileusz obchodów 50-lecia ZST. Do rywalizacji przystąpiło około 70 uczniów z czterech szkół ponadgimnazjalnych.

piątek, 26 maja 2017 r., 12:57
Wieżyca Stężyca w Wielkim Finale Młodzieżowych Mistrzostw Polski
Siatkarki GKS Wieżyca 2011 Stężyca zakończyły rozgrywki o mistrzostwo Polski. W turnieju finałowym rozegranym w Dębicy zanotowały dwa zwycięstwa i dwie porażki, zajmując ostatecznie siódme miejsce w kraju.

piątek, 26 maja 2017 r., 08:38
Rajd Baltic Cup już w ten weekend
Już w najbliższy weekend na Kaszubach i Kociewiu po raz kolejny pojawią się rajdowe samochody, za kierownicą których zasiądą najlepsi kierowcy w kraju. Tegoroczna 14. edycja Rajdu Baltic Cup będzie stanowić drugą rundę Inter Cars RSMP.

czwartek, 25 maja 2017 r., 08:55
Matylda Cybula - kartuski młody talent jeździecki
Kiedy miała pięć lat po raz pierwszy wsiadła na kuca. Zakochała się w koniach i jeździectwie. Początkowo sposób na rekreację i spędzanie wolnego czasu, przerodził się w pasję i sposób na życie. Od czterech lat trenuje jeździectwo. Jej talent, ciężka praca, regularne treningi zaowocowały sukcesami na zawodach. W tym roku została powołana do kadry wojewódzkiej. W miniony weekend wygrała eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ujeżdżaniu Koni. Mowa o niespełna 13-letniej Matyldzie Cybuli z Dzierżążna.

środa, 24 maja 2017 r., 11:47
Podopieczni WTZ Somonino i Chmielno rozegrali mecz unihokeja
W środowe przedpołudnie na hali gimnazjum nr 1 w Kartuzach emocjonujący mecz unihokeja rozegrali podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej z Chmielna i Somonina. Rozgrywki zorganizował Klub Wolontariatu Warto.

środa, 24 maja 2017 r., 08:44
Mściszewice. VII Biegi Papieskie
Już po raz siódmy Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowało Biegi Papieskie. Celem biegu jest uczczenie rocznicy urodzin i kanonizacji patrona szkoły Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci i młodzieży oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych, włączenie dzieci, młodzieży oraz kolejny raz osób starszych. W biegach wzięło udział ponad 200 uczniów z 12 szkół.

wtorek, 23 maja 2017 r., 13:42
Przegrana na zakończenie rozgrywek GKS Żukowo
W sobotę, 20 maja piłkarze ręczni GKS Żukowo rozegrali ostatni w sezonie 2016/2017 mecz o Mistrzostwo I ligi piłki ręcznej. Rywalem była drużyna Spójni Gdynia. Każdy z zespołów walczył o inne cele. Gdynianie musieli wygrać, żeby zakończyć rozgrywki na 1 miejscu a GKS zamierzał pokazać, że mimo miejsca w końcówce tabeli stać ich na walkę z najlepszymi w lidze.