czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:15
Natan, Andrzej i Oliver w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w zapasach
W Gyor na Węgrzech w czwartek rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Młodzików w zapasach w stylu klasycznym. Wśród reprezentantów Polski znalazło się troje zawodników GKS Cartusii Kartuzy - Natan Wolski, Oliver Godziński i Andrzej Drewa.

czwartek, 14 czerwca 2018 r., 14:09
Zawodnicy Fantomu MMA Kartuzy z sukcesami na Baltic Cup w Gdyni
Mateusz Elas i Kamil Smętoch świetnie spisali się na turnieju Baltic Cup, który federacja Time of Masters zorganizowała w dniach 2-3 czerwca w Gdyni. Podopieczni Zbigniewa Hormańskiego przywieźli ze zmagań dwa medale złoty i srebrny.

środa, 13 czerwca 2018 r., 09:11
Tak milusińscy spędzili Dzień Dziecka na pływalni Neczk w Kartuzach
1 czerwca kartuska pływalnia gościła tłumy najmłodszych. Z okazji Dnia Dziecka czekało tam na nich mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Tego dnia basen w Kartuzach odwiedziło ponad 300 dzieci.

środa, 13 czerwca 2018 r., 08:59
Zapaśnicy Cartusii triumfowali w XV Memoriale Braci Pryczkowskich
W pierwszy weekend czerwca zawodnicy ośmiu ekip z województwa pomorskiego oraz reprezentanci Armenii i Rosji - Kaliningradu, stoczyli boje o medale i puchary na Piętnastym Międzynarodowym Pucharze Kaszub - zawodach memoriałowych Braci Pryczkowskich.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 15:33
Za nami duathlon i triathlon MTB na Złotej Górze
W niedzielę w samo południe kilkudziesięciu śmiałków wystartowało w triathlonie i duathlonie na Złotej Górze. Uczestnicy rywalizacji po raz kolejny udowodnili, że są "silni ciałem i niezłomni duchem". Na finiszu zawodów musieli w piekącym słońcu pokonać 184 stopnie prowadzące na szczyt Złotej Góry.

poniedziałek, 11 czerwca 2018 r., 10:58
Wielki Przejazd Rowerowy z Kartuz do Sopotu
22. wielkie święto rowerów w Sopocie za nami. Po raz trzeci jedna z tras Wielkiego Przejazdu Rowerowego wiodła wprost ze stolicy Kaszub. Z samych Kartuz na Sopockie Błonia wyruszyło blisko stu miłośników jednośladów. Łącznie granice powiatu kartuskiego opuściło ponad 200 rowerzystów.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 20:11
Sławomir Toczek zwycięzcą eliminacji na Mistrzostwa Świata Weteranów
W niedzielne popołudnie w Żukowie podziwiać można było widowiskowe zmagania najsilniejszych ludzi w Polsce. W Parku nad Jeziorkiem odbyły się eliminacje do Mistrzostw Świata Weteranów Masters 2018. O awans na międzynarodowe zawody walczyło sześciu zawodników. Bezkonkurencyjny w pięciu z sześciu konkurencji był Sławomir Toczek.

niedziela, 10 czerwca 2018 r., 18:40
Strażacy z Gowidlina ponownie najlepsi w gminnym sporcie pożarniczym
24 zespoły członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sierakowice wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W regulaminowych konkurencjach najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Gowidlina, z kolei w ćwiczeniu alarmowo-bojowym równych sobie nie mieli strażacy z Mojusza. Tradycyjnie zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym zaprezentowała się także dziecięca drużyna z OSP Tuchlino oraz po raz pierwszy dziewczęca drużyna z OSP Kamienica Królewska.

sobota, 9 czerwca 2018 r., 20:08
Kartuscy strażacy Mistrzami Pomorza w Sporcie Pożarniczym
Za nami XII Mistrzostwa Pomorza w Sporcie Pożarniczym. O główne trofeum walczyło w sumie 19 drużyn z całego województwa, w tym także i kartuscy strażacy, którzy tradycyjnie już wykazali się sprawnością i umiejętnością pracy zespołowej. To przełożyło się na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, wywalczeniem tytułu Mistrzów Pomorza oraz gradem medali i pucharów zdobytych drużynowo, jak i indywidualnie.

piątek, 8 czerwca 2018 r., 21:21
II Festiwal Biegów Polski Północnej zainaugurowany
Kilkaset osób pojawiło się na starcie inaugurującego biegu na dystansie 15 km II Festiwalu Biegów Polski Północnej, który potrwa do niedzieli we Wdzydzach. Hasłem przewodnim festiwalu jest "Zwolnij i odpocznij", a jak zapewniają organizatorzy, podczas trzech dni festiwalowych nad Kaszubskim Morzem zdecydowanie będzie można zaznać relaksu. Łącznie w festiwalu ma wziąć udział ponad tysiąc zawodników.