niedziela, 5 maja 2019 r., 22:04
Maciej Hirsz zwycięzcą Europa Strong Man Cup w Kartuzach
W niedzielne popołudnie Rynek w Kartuzach zmienił się w międzynarodową arenę rywalizacji zawodników o wyjątkowej sile. Do stolicy Kaszub zjechali reprezentanci sześciu europejskich państw. Wraz z kartuzianinem Maciejem Hirszem walczyli o miano najsilniejszego w drugiej edycji zawodów Europa Strong Man Cup.

niedziela, 5 maja 2019 r., 08:54
Zwycięstwo juniorów Cartusii 1923 Kartuzy z MKS Gryf Tczew
W Tczewie został rozegrany kolejny ligowy mecz w ramach rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej Juniorów rocznika 2004 - 2005 C1. Cartusia 1923 Kartuzy pokonała MKS Gryf Tczew aż 10:0.

niedziela, 5 maja 2019 r., 08:00
Osiem medali zapaśników Cartusii na Memoriale H. Boreckiego i E. Wojdy w Żukowie
W sobotę 4 maja w Żukowie został rozegrany 25. Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach w stylu klasycznym w kategorii młodzików. Reprezentacja sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy zdobyła na nim osiem medali w tym trzy złote.

sobota, 4 maja 2019 r., 10:15
Młodzi piłkarze SP Stężycy wśród najlepszych w Polsce
2 maja na PGE Narodowym został rozegrany finał XIX edycji Turnieju "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku"! Młodzi piłkarze SP Stężycy znaleźli się wśród najlepszych w Polsce zajmując 3. miejsce w kategorii do lat 12. Kacper Mach zdobył tytuł najlepszego bramkarza.

czwartek, 2 maja 2019 r., 09:45
Gor Hovsepyan złotym medalistą na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w zapasach
W Staszowie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży - Mistrzostwa Polski. Uczestniczyło w nich 160 zapaśników do lat 17 z 48 klubów, którzy stoczyli 270 walk. Gor Hovsepyan reprezentant GKS Cartusii został złotym medalistą.

środa, 1 maja 2019 r., 21:06
Widowiskowe zmagania kolarzy w Pucharze Polski MTB Żukowo XC 2019
Majówkowa środa w Żukowie upłynęła pod znakiem sportowej rywalizacji. W Parku nad Jeziorkiem podziwiać można było widowiskowe zmagania kolarzy w Pucharze Polski MTB. Na Kaszuby przybyli czołowi zawodnicy z różnych zakątków Polski. Wśród startujących nie zabrakło też reprezentantów regionu.

środa, 1 maja 2019 r., 18:03
"Wiśta Wio", czyli zmagania kaszubskich kuczerów po raz 15.
Widowiskowe popisy woźniców można było podziwiać w środowe popołudnie w Ostrzycach. Odbyła się tam kolejna edycja imprezy "Wiśta Wio". To turniej woźniców i hodowców koni zimnokrwistych. Kuczerzy rywalizowali w takich konkurencjach jak przewóz wody szlópą czy slalom bryczek.

środa, 1 maja 2019 r., 10:13
Magdalena Malotka-Trzebiatowska złotą medalistką I rundy Pucharu Polski
W dniach 25 - 28 kwietnia we Wrocławiu odbyła się I runda Pucharu Polski. Magdalena Malotka Trzebiatowska zawodniczka KS "Dziesiątki" została złotą medalistką w konkurencji karabinu sportowego 60 strzałów leżąc ustanawiając swój nowy rekord życiowy 619,9 punktów.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 11:58
Julia Gruchała mistrzynią Polski w biegach przełajowych Igrzysk Młodzieży Szkolnej
W piątek 26 kwietnia w Kamionce k. Sandomierza rozegrany został krajowy finał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Biegach Przełajowych. Julia Gruchała uczennica szkoły Podstawowej w Goręczynie została Mistrzynią Polski na dystansie 1,5 km rocznika 2004.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 08:58