środa, 11 lipca 2018 r., 18:36
Kamienica Królewska. Zderzenie volkswagena z oplem
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w środowe popołudnie w Kamienicy Królewskiej VW Vento zderzył się tam z oplem.

środa, 11 lipca 2018 r., 16:22
Ustalono właścicielkę porzuconego psiaka. Sprawa trafiła na policję
Sprawą pieska, którego znaleziono we wtorek rano w lesie na trasie Kartuzy-Kiełpino zajmie się policja. Po nagłośnieniu sprawy w mediach do komendanta straży miejskiej zgłosiło się kilka osób, które rozpoznały czworonoga, dzięki czemu ustalono jego właścicielkę. Porzucenie zwierzaka traktowane jest jak znęcanie. Za czyn ten grozi kara nawet dwóch lat więzienia.

wtorek, 10 lipca 2018 r., 14:42
Porzucili psa na pewną śmierć - ktoś przywiązał go do drzewa w lesie
We wtorek przed południem w lesie między Kiełpinem i Kartuzami spacerująca kobieta znalazła przywiązanego do drzewa pieska. Wszystko wskazuje na to, że ktoś w ten okrutny sposób chciał się pozbyć czworonoga.

wtorek, 10 lipca 2018 r., 11:27
32-latek zatrzymany za kradzież złomu. Miał przy sobie narkotyki
Kartuscy policjanci rozwiązali sprawę kradzieży złomu i części samochodowych, do której doszło w czerwcu. Podczas zatrzymania okazało się, że 32-letni sprawca miał przy sobie narkotyki.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 16:21
Babi Dół. Zderzenie dwóch samochodów ciężarowych z osobówką - nie żyje kobieta
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w poniedziałkowe popołudnie na K20 w miejscowości Babi Dół. Zderzyły się tam trzy pojazdy, w tym dwa ciężarowe i osobowy citroen. Kierująca citroenem kobieta poniosła śmierć na miejscu. Pozostali dwaj kierowcy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Droga jest zablokowana.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 13:34
Z dwoma promilami fordem i na motorowerze
Kolejnych dwóch amatorów jazdy na podwójnym gazie w niedzielę zatrzymali policjanci na drogach powiatu kartuskiego. Obaj kierujący mieli ponad dwa promile alkoholu w organizmach.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 13:14
Robisz zakupy w sieci? Strzeż się oszustów
W związku z rosnącą liczbą oszustw dokonywanych drogą internetową, policjanci apelują, by podczas zakupów w sieci zachować szczególną ostrożność. Podzielili się wskazówkami, które pomogą uniknąć oszustów.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 12:23
Przekraczanie prędkości wciąż największym zagrożeniem w Kartuskiem
Tradycyjnie przekraczanie prędkości, ale też nieprawidłowe parkowanie i niewłaściwa infrastruktura drogowa - to główne bolączki zgłaszane przez mieszkańców zagrożenia w powiecie kartuskim w minionym kwartale. Łącznie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa w tym czasie odnotowano 418 zgłoszeń, w tym 164 zostało potwierdzonych.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 09:10
Wypadek w Brodnicy Górnej - motocyklista w szpitalu
W niedzielę rano doszło do wypadku w Brodnicy Górnej. Motocyklista stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 09:03
Jedna osoba ranna w wypadku w Żukowie
W niedzielę w Żukowie samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Wskutek wypadku do szpitala trafiła jedna osoba.