piątek, 19 maja 2017 r., 11:57
Borek. Na podwójnym gazie i z zakazem
Sierakowiccy policjanci zatrzymali na terenie gminy Sulęczyno mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował mercedesem mając w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu.

czwartek, 18 maja 2017 r., 12:23
Oszuści wciąż czyhają - policjanci przestrzegają mieszkańców!
Codziennie na Pomorzu dochodzi do kilku prób oszustw metodą na wnuczka. Coraz więcej osób jednak już jest świadomych tego, jak działają oszuści i nie daje się nabrać, a próbę oszustwa zgłasza na policję. To skutek m.in. szeroko zakrojonych działań informacyjnych, które prowadzą funkcjonariusze w całym kraju, również w Kartuzach. Dzielnicowi odwiedzają starszych mieszkańców informujących ich o możliwych zagrożeniach. Z kolei użytkownicy smartfonów mogą skorzystać z przydatnych aplikacji takich jak "Moja Komenda", RSO czy Mapa Zagrożeń.

środa, 17 maja 2017 r., 10:34
Miał prawie 1,3 promila, jechał motorowerem
We wtorkowy wieczór policjanci zatrzymali kolejnego amatora jazdy na podwójnym gazie. Młody mężczyzna jechał motorowerem mając w organizmie około 1,3 promila.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 13:43
50-latek z zarzutem zabójstwa 47-letniej kobiety
Nawet dożywocie grozi 50-letniemu mężczyźnie, którzy w sobotnie popołudnie zadał śmiertelny cios nożem swoje 47-letniej konkubinie. Mężczyzna usłyszał zarzut zabójstwa. Prokuratura będzie wnioskować o jego tymczasowy areszt.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 11:22
Chciał poczuć się jak gangster? Ukradł konsolę z grą GTA
Do niecodziennej kradzieży doszło w niedzielę w Głusinie. Nieznany sprawca ukradł z jednego z domostw jedną z najpopularniejszych gangsterskich komputerowych gier wraz z konsolą i padami.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 09:48
Kartuzy. Wypadek przy budowie dworca - ranny jeden z pracowników
Z podejrzeniem złamania kręgosłupa szyjnego do szpitala przetransportowano mężczyznę, który wpadł do wykopu studni kanalizacyjnej podczas prac przy budowie dworca.

niedziela, 14 maja 2017 r., 11:46
47-letnia kobieta śmiertelnie ugodzona nożem na osiedlu XX-lecia w Kartuzach
Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w sobotnie popołudnie w jednym z mieszkań na osiedlu XX-lecia w Kartuzach. 47-letnia kobieta śmiertelnie ugodzona została tam nożem. W związaku ze sprawą zatrzymano pięć osób, w tym 50-letniego znajomego kobiety.

czwartek, 11 maja 2017 r., 10:08
Skuterzysta potrącony przez samochód
Do szpitala trafił 35-letni mężczyzna wskutek wypadku, do którego doszło w środowe popołudnie w Stężycy. Samochód osobowy zderzył się tam ze skuterem.

wtorek, 9 maja 2017 r., 19:49
Żukowo. Zderzenie trzech pojazdów
We wtorkowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały w Żukowie, gdzie na skutek zdarzenia z udziałem trzech pojazdów, poszkodowane zostały trzy młode kobiety.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 22:09
Rębiechowo-Banino. Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę
W poniedziałkowy wieczór doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. Na odcinku pomiędzy Rębiechowem a Baninem pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę. Ruch kolejowy został wstrzymany. Uruchomiono komunikację zastępczą.