sobota, 22 lipca 2017 r., 16:59
Mojusz. Zderzenie opla z busem - nie żyje 39-latka. Kierowca busa pijany
Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na trasie Mojusz - Sierakowice. Opel zderzył się tam z busem, a następnie uderzył w drzewo. Wskutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła młoda kobieta. Trzy osoby zostały ranne. Droga jest zablokowana. Strażacy kierują na objazdy.

sobota, 22 lipca 2017 r., 10:23
Kartuzy. Pożar w mieszkaniu przy ul. Majkowskiego
W sobotni poranek strażacy interweniowali przy ulicy Majkowskiego w Kartuzach, gdzie na poddaszu jednego z budynków wielorodzinnych zapaliła się rozdzielnica elektryczna.

piątek, 21 lipca 2017 r., 12:00
Śledztwo ws. śmierci Marcina Szcześniaka ponownie umorzone
Prokuratura Okręgowa w Gdańsku ponownie umorzyła śledztwo w sprawie śmierci Marcina Szcześniaka, który przed dwoma laty został zatrzymany przez kartuskich policjantów, a trzy miesiące po tym jego ciało znaleziono nad jeziorem w Kartuzach. - Ponowna analiza zebranych w tej sprawie dowodów nie dała podstaw do stwierdzenia, że udział w samobójstwie pokrzywdzonego mogły mieć osoby trzecie, czy to poprzez namowę lub udzielenie pomocy, czy też poprzez spowodowanie obrażeń ciała, skutkujących śmiercią - podkreślają gdańscy śledczy.

piątek, 21 lipca 2017 r., 09:48
Załakowo. Odnaleziono ciało 17-latka, który utonął w jeziorze
Około dwóch godzin trwała akcja poszukiwawcza, którą strażacy i nurkowie prowadzili na Jeziorze Świętym w Załakowie. Młody chłopak pływał w jeziorze i w pewnym momencie zniknął pod wodą. Jego ciało wydobyto około godz. 23.

piątek, 21 lipca 2017 r., 08:20
Wypili za dużo i zmarli. Postępowanie ws. zgonu dwóch 56-latków zakończone
Śledczy umorzyli postępowanie w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dwóch mężczyzn w wieku 56-lat, którzy stracili przytomność podczas zakrapianego spotkania pracowniczego, a tuż po przewiezieniu do szpitala zmarli. Przyczyną ich śmierci było nadużycie alkoholu.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 22:41
Dzierżążno. Dwunastoletni rowerzysta potrącony przez samochód
W czwartkowy wieczór doszło do wypadku w Dzierżążnie. Dwunastoletni chłopiec poruszający się na rowerze został potrącony przez samochód.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 22:29
Załakowo. Trwają poszukiwania 17-latka, który topił się w jeziorze
W Załakowie na Jeziorze Świętym trwają poszukiwania młodego mężczyzny, który topił się w akwenie. Na miejscu pracują nurkowie i strażacy z czterech jednostek.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 17:52
Rybaki. Czołowo-boczne zderzenie renault z seatem na K20
W czwartkowe popołudnie służby interweniowały w Rybakach na K20. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów osobowych, którymi łącznie podróżowało pięć osób. Poszkodowana został jedna z nich.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 09:24
Są decyzje śledczych ws. zawiadomień sekretarza i wójta gminy Somonino
Ani Prokuratura Rejonowa Gdańsk-Oliwa, która rozpatrywała zawiadomienie wójta gminy Somonino, ani Prokuratura Rejonowa w Wejherowie zajmująca się sprawą z zawiadomienia byłego sekretarza nie dopatrzyła się przestępstwa w działaniach Jerzego Kowalewskiego i Mariana Kryszewskiego. Obie prokuratury odmówiły wszczęcia postępowania w tych sprawach.

czwartek, 20 lipca 2017 r., 08:57
Były ksiądz Andrzej S. ma przeprosić byłego ministranta. Zapadł wyrok ws. o molestowanie w kartuskiej parafii
W środę przed Sądem Okręgowym w Gdańsku zapadł wyrok z powództwa cywilnego Marka Mielewczyka przeciwko byłemu księdzu Andrzejowi S., parafii św. Kazimierza w Kartuzach oraz diecezji pelplińskiej. Sąd nakazał byłemu duchownemu przeprosić byłego ministranta. Oddalił natomiast żądanie zadośćuczynienia.