czwartek, 6 listopada 2014 r., 21:56
Powiat kartuski. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Nadszedł czas na podsumowanie czterech lat kadencji powiatu kartuskiego. Obowiązki starosty pełniła w nim przez ostatnie cztery lata Janina Kwiecień. Przez cztery lata temu starostwu udało się zwiększyć dochody o 12,87% i podnieść wskaźnik finansowania zewnętrznego inwestycji z 5,96% do 38,97%.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 16:26
Żukowo. Burmistrz pozwał dziennikarza i przegrał
Sąd w całości oddalił wniosek Jerzego Żurawicza przeciwko dziennikarzowi Piotrowi Cackowskiemu. Burmistrz Żukowa domagał się w nim m.in. publikacji przeprosin i sprostowania w sprawie trzech materiałów zamieszczonych na blogu dziennikarza. Jak wskazał sędzia, artykuły te nie były materiałami wyborczymi, a tym samym proces nie powinien odbywać się trybie wyborczym.

środa, 5 listopada 2014 r., 16:24
Jest sąsiadem Tuska, chce zostać wójtem
Dość nietypowo kampanię wyborczą prowadzi kandydat na wójta gminy Sulęczyno - Wojciech Woronin. KW Można inaczej zrezygnował z plakatów, w zamian zaopatrzył się w "wójtowóz" i właśnie nim będzie jeździł po gminnych wsiach, by rozmawiać z mieszkańcami. Prywatnie, jak podaje pełnomocnik komitetu, kandydat na wójta jest sąsiadem Donalda Tuska, który w Kistowie ma swój domek letniskowy.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 21:58
Debata z udziałem kandydatów na burmistrza Żukowa
We wtorek po raz pierwszy od ustanowienia bezpośrednich wyborów burmistrza odbyła się przedwyborcza debata, w której wzięło udział sześciu z siedmiu kandydatów. Półtoragodzinne spotkanie było spokojne i merytoryczne. Pytania zadawali dziennikarze, kandydaci i mieszkańcy.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 15:59
Gmina Żukowo. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na czwartym miejscu ex aequo z Sulęczynem uplasowała się gmina Żukowo. Obowiązki burmistrza pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Jerzy Żurawicz. Przez cztery lata temu samorządowi udało się zwiększyć dochody i wydatki w największym stopniu w powiecie przy obniżeniu współczynnika zadłużenia o 8,44%.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 12:40
Ks. Piotr Grabowski: "Nic takiego nie powiedziałem. Nie padły żadne nazwiska"
Sprawa domniemanej agitacji wyborczej w kościele w Miechucinie wywołała sporo kontrowersji. Przypomnijmy, że zdaniem naszych Czytelników ksiądz miał przekonywać mieszkańców, by w najbliższych wyborach oddali głos na obecnego wójta. Sytuację tę komentuje ks. Piotr Grabowski, który zapewnia, że nic takiego nie powiedział.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 21:53
Debata z udziałem kandydatów na burmistrza Kartuz
Dziewięcioro kandydatów do objęcia fotela burmistrza Kartuz wzięło udział w poniedziałkowej debacie. Odpowiadali na pytania dziennikarzy, mieszkańców, a także mieli szanse zadać pytanie swoim konkurentom. Między innymi padły zapytania o rynek, czy kolej. Konkurenci obecnej burmistrz podkreślali zaś potrzebę współpracy na linii gmina - powiat i gmina - sąsiednie samorządy.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 15:21
Przyjdź na debatę z kandydatami na burmistrza!
W poniedziałek w Centrum Kultury w Kartuzach odbędzie się debata z udziałem kandydatów na burmistrza Kartuz, we wtorek w Szkole Podstawowej w Żukowie z pretendentami do objęcia fotela burmistrza Żukowa. Przyjdź na spotkanie i dowiedz się jakie wizje rozwoju Twojej gminy mają osoby ubiegające się o Twój głos.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 13:36
Miechucino. Ksiądz z ambony "nie wierzcie pismakom - głosujcie na wójta"
Zaczęło się tradycyjnie od podziękowań dla parafian za pomoc w remontach, potem podziękowania dla urzędującego wójta i długa lista jego zasług, a na koniec apel, by w nadchodzących wyborach samorządowych głosować tak, jak trzeba, czyli...na obecnego wójta - takie ogłoszenia parafialne mieli wysłuchać ci, którzy w Dzień Wszystkich Świętych uczestniczyli we mszy w kościele w Miechucinie. Czy po to mamy księży by robili kampanię wyborczą? - pytają parafianie.

poniedziałek, 3 listopada 2014 r., 12:04
Gmina Somonino. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na ostatnim uplasowała się gmina Somonino. Obowiązki wójta pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Marian Kryszewski. Do porażki tego samorządu przyczynił się niski wskaźnik inwestycyjny i równie niska ilość pozyskanych środków zewnętrznych w przeliczeniu na mieszkańca. Procentowo jednak wskaźnik ten kształtuje się całkiem wysoko.