poniedziałek, 10 listopada 2014 r., 21:26
Antywójt 2010-2014 - wybraliśmy najgorszego wójta tej kadencji
Na ten tytuł naszym zdaniem zasłużył sobie bezapelacyjnie wójt gminy Somonino. Nieumiejętność komunikacji, niskie kompetencje i emocjonalny analfabetyzm - to cechy, którymi w naszej opinii wyróżnił się na tle pozostałych włodarzy Marian Kryszewski.

poniedziałek, 10 listopada 2014 r., 15:22
Brodnica Górna. Nie będzie debaty, bo poszło o 100 zł?
W czwartek w Brodnicy Górnej z inicjatywy miejscowej rady sołeckiej miała odbyć się debata z udziałem kandydatów na burmistrza Kartuz. W miejscowości zawisły nawet plakaty obwieszczające tę informację. Debaty jednak nie będzie, a przyczyną tego ma być 100 zł, które zdaniem Ryszarda Duszyńskiego, miała uiścić rada za wynajem sali w OSP.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 23:01
Garcz. Spotkanie wyborcze J. Grzegorzewskiego. W ogniu pytań szef obecnej rady
W czwartek odbyło się kolejne spotkanie wyborcze Jerzego Grzegorzewskiego z mieszkańcami. Zgromadzeni w Centrum Inegracji Społecznej w Garczu zamiast zadawać pytania kandydatowi na wójta, skupili się na rozliczeniu z minionych lat obecnej władzy. W większości na pytania odpowiadał obecny na spotkaniu przewodniczący rady Marian Kwidziński.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 22:30
Gmina Kartuzy. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na przedostatnim uplasowała się gmina Kartuzy. Obowiązki burmistrza pełniła w niej przez ostatnie cztery lata Mirosława Lehman. Do niskiej pozycji tego samorządu przyczynił się spadek dochodów i wydatków na przestrzeni czterech lat, oraz wysokie zadłużenie w przeliczeniu na mieszkańca.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 21:56
Powiat kartuski. Podsumowanie kadencji 2010-2014
Nadszedł czas na podsumowanie czterech lat kadencji powiatu kartuskiego. Obowiązki starosty pełniła w nim przez ostatnie cztery lata Janina Kwiecień. Przez cztery lata temu starostwu udało się zwiększyć dochody o 12,87% i podnieść wskaźnik finansowania zewnętrznego inwestycji z 5,96% do 38,97%.

czwartek, 6 listopada 2014 r., 16:26
Żukowo. Burmistrz pozwał dziennikarza i przegrał
Sąd w całości oddalił wniosek Jerzego Żurawicza przeciwko dziennikarzowi Piotrowi Cackowskiemu. Burmistrz Żukowa domagał się w nim m.in. publikacji przeprosin i sprostowania w sprawie trzech materiałów zamieszczonych na blogu dziennikarza. Jak wskazał sędzia, artykuły te nie były materiałami wyborczymi, a tym samym proces nie powinien odbywać się trybie wyborczym.

środa, 5 listopada 2014 r., 16:24
Jest sąsiadem Tuska, chce zostać wójtem
Dość nietypowo kampanię wyborczą prowadzi kandydat na wójta gminy Sulęczyno - Wojciech Woronin. KW Można inaczej zrezygnował z plakatów, w zamian zaopatrzył się w "wójtowóz" i właśnie nim będzie jeździł po gminnych wsiach, by rozmawiać z mieszkańcami. Prywatnie, jak podaje pełnomocnik komitetu, kandydat na wójta jest sąsiadem Donalda Tuska, który w Kistowie ma swój domek letniskowy.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 21:58
Debata z udziałem kandydatów na burmistrza Żukowa
We wtorek po raz pierwszy od ustanowienia bezpośrednich wyborów burmistrza odbyła się przedwyborcza debata, w której wzięło udział sześciu z siedmiu kandydatów. Półtoragodzinne spotkanie było spokojne i merytoryczne. Pytania zadawali dziennikarze, kandydaci i mieszkańcy.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 15:59
Gmina Żukowo. Podsumowanie kadencji 2010-2014
W naszym rankingu na czwartym miejscu ex aequo z Sulęczynem uplasowała się gmina Żukowo. Obowiązki burmistrza pełnił w niej przez ostatnie cztery lata Jerzy Żurawicz. Przez cztery lata temu samorządowi udało się zwiększyć dochody i wydatki w największym stopniu w powiecie przy obniżeniu współczynnika zadłużenia o 8,44%.

wtorek, 4 listopada 2014 r., 12:40
Ks. Piotr Grabowski: "Nic takiego nie powiedziałem. Nie padły żadne nazwiska"
Sprawa domniemanej agitacji wyborczej w kościele w Miechucinie wywołała sporo kontrowersji. Przypomnijmy, że zdaniem naszych Czytelników ksiądz miał przekonywać mieszkańców, by w najbliższych wyborach oddali głos na obecnego wójta. Sytuację tę komentuje ks. Piotr Grabowski, który zapewnia, że nic takiego nie powiedział.