dzisiaj, 12:56
Setki wiernych na procesji Bożego Ciała w Kartuzach
W czwartkowe przedpołudnie w całej Polsce ulicami miast i wsi przeszły tysiące wiernych. W ten sposób uczczono Boże Ciało - jedno z najważniejszych i najbardziej uroczystych świąt katolickich. Uczestnicząc tego dnia w mszy świętej i procesji, katolicy dają świadectwo wiary w obecność Chrystusa w Najświętszym Sakramencie.

dzisiaj, 10:12
Kuchnia twoich marzeń w korzystnej cenie - sprawdź ofertę Ugo Projekt
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

dzisiaj, 10:00
Najlepsze tynki na Kaszubach znajdziesz w firmie Vernitex w Kartuzach
Vernitex to najlepszy na Kaszubach specjalista w mieszaniu farb, lakierów i tynków. Tu znajdziesz farby i lakiery na każdą powierzchnię. Firma ma w swojej ofercie m.in. doskonałej jakości produkty marki Barlet, która wytwarza tynki, farby fasadowe i tynki mozaikowe.

dzisiaj, 08:00
Szukasz dobrego i taniego roweru? A może marzy Ci się taki za kilkadziesiąt tysięcy złotych? Przyjdź do Salonu Cross Bike w Kartuzach i znajdź coś dla siebie.
W Cross Bike czeka na Ciebie nie tylko fachowe doradztwo, ale też fantastyczna pomoc. Doświadczony zespół z Kazimierzem Gieryszewskim na czele pomoże nie tylko wybrać odpowiedni rower, ale też nada nowe życie zapomnianym modelom.

wczoraj, 20:20
Żukowo. Konkurs Piękna Wieś. Dbałość o posesje zaowocowała nagrodami
Po raz 26. Odbył się w żukowskiej gminie konkurs "Piękna Wieś Pomorska 2019". Do rywalizacji stanęło 19 zagród wiejskich rolniczych oraz wsie Borkowo i Glincz. Najwięcej punktów otrzymali, podobnie jak w ubiegłorocznej edycji, Gertruda i Andrzej Walderowie z Sulmina. Miano najładniejszej wsi zdobyło Borkowo. Laureaci odebrali bony towarowe oraz kwiaty.

wczoraj, 17:57
Wicepremier Jarosław Gowin z wizytą w Kartuzach
W piątkowe popołudnie do stolicy Kaszub przybył wicepremier Jarosław Gowin. Podczas spotkania w Kaszubskim Inkubatorze Przedsiębiorczości zaapelowano do zastępcy prezesa Rady Ministrów między innymi o interwencję w sprawie budowy obwodnicy metropolitalnej i Kartuz, jak również wsparcie budowy kartuskiego hospicjum i realizacji programu Czyste powietrze.

wczoraj, 16:36
Jutro przestanie kursować linia 640 na trasie Gdynia-Kartuzy
Od jutra przestaną kursować autobusy linii 640 na trasie Kartuzy - Gdynia przez m.in. Przodkowo, Czeczewo, Tokary, Warzno i Chwaszczyno. Co ciekawe, nie zostaną one wznowione po wakacjach. Co to oznacza dla mieszkańców tych miejscowości?

wczoraj, 16:19
Żukowo. Pożegnanie z ostatnimi gimnazjalistami i pierwszymi ósmoklasistami
Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza było inne niż poprzednie. Swoją edukację zakończyli bowiem ostatni gimnazjaliści i pierwsi uczniowie klas ósmych. Wszystkich tegorocznych absolwentów opuszczających szkolne mury było 365. Podczas środowej uroczystości najlepsi uczniowie otrzymali świadectwa z wyróżnieniem i nagrody rzeczowe. Uhonorowano też laureatów konkursów ogólnopolskich i powiatowych.

wczoraj, 15:07
Promocje i bonusy w LVbet zakłady bukmacherskie
LVbet zakłady bukmacherskie to firma, która w maju 2016 roku otrzymała licencję numer PS4.6831.9.2016.EQK, wydawaną przez Ministra Finansów, na oferowanie zakładów sportowych na terenie Polski, zarówno przez internet jak i w lokalach stacjonarnych. Firma ta jest już bardzo rozpoznawalna w naszym kraju, ponieważ w bardzo dużym stopniu angażuje się w sponsorowanie czy to różnego rodzaju imprez sportowych czy też, przede wszystkim drużyn piłkarskich występujących w Ekstraklasie. Można zatem i na koszulkach i na stadionach piłkarskich zaobserwować logo tego bukmachera.

wczoraj, 12:58
Policjanci rozpoczęli akcję "Bezpieczne wakacje". Rusza mapa wypadków śmiertelnych
19 czerwca w szkołach w całej Polsce zakończyły się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Rozpoczął się sezon wakacyjny. W związku z tym policjanci zainaugurowali kolejną edycję ogólnopolskich działań "Bezpieczne wakacje". W tym roku są one ukierunkowane głównie na bezpieczeństwo na drogach. Uruchomiono też interaktywną mapę wypadków śmiertelnych.