wczoraj, 16:10
Bawili się i integrowali - za nami XVI Jarmark Folklorystyczny w Chmielnie
"U cioci na urodzinach" - takie hasło przyświecało VI Jarmarkowi Folklorystycznemu oraz Przeglądowi Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej województwa pomorskiego, który w czwartek odbył się w Chmielnie. Imprezę połączono z obchodami XX-lecia utworzenia Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie i X-lecia powstania Centrum Integracji Społecznej w Garczu.

wczoraj, 16:06
Seniorzy świętowali w Somoninie
200 osób wzięło udział w dorocznym spotkaniu seniorów, które odbyło się w środę w Somoninie. Nie zabrakło występów, wspólnie odśpiewanych "sto lat" oraz udanej zabawy do późnych godzin popołudniowych. Uroczystość, która wpisała się w kalendarz imprez somonińskiej społeczności na długo pozostanie w pamięci mieszkańców.

wczoraj, 15:41
Kartuzy. Na ulicy Piłsudskiego spłonął samochód
W czwartkowe popołudnie strażacy interweniowali na ulicy Piłsudskiego w Kartuzach, gdzie zapalił się samochód osobowy. Pojazd spłonął doszczętnie. Szczęśliwie nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

wczoraj, 10:53
Kuropatwy wrócą na Kaszuby? Myśliwi wypuszczali ptaki na pola
Jeszcze kilkadziesiąt lat temu kaszubskie pola pełne były drobnej zwierzyny - zajęcy, kuropatw, cietrzewi i bażantów. Z biegiem czasu wskutek działania różnych czynników jej populacja zaczęła wymierać. Działania służące przywróceniu drobnej zwierzyny na polach od kilku lat prowadzą myśliwi z koła łowieckiego Drop. Dzięki nim w ostatni weekend na łąki wypuszczono 64 kuropatwy.

wczoraj, 10:03
Oświadczenie Burmistrza Kartuz w sprawie listu intencyjnego dla budowy II etapu obwodnicy
Burmistrz Kartuz Mieczysław Gołuński wystosował oświadczenie w sprawie listu intencyjnego dla budowy II etapu obwodnicy Kartuz.

wczoraj, 08:55
Matylda Cybula - kartuski młody talent jeździecki
Kiedy miała pięć lat po raz pierwszy wsiadła na kuca. Zakochała się w koniach i jeździectwie. Początkowo sposób na rekreację i spędzanie wolnego czasu, przerodził się w pasję i sposób na życie. Od czterech lat trenuje jeździectwo. Jej talent, ciężka praca, regularne treningi zaowocowały sukcesami na zawodach. W tym roku została powołana do kadry wojewódzkiej. W miniony weekend wygrała eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Ujeżdżaniu Koni. Mowa o niespełna 13-letniej Matyldzie Cybuli z Dzierżążna.

wczoraj, 08:49
Festyny, koncerty, Rodno Mowa i wielkie święto strażackie - sprawdź propozycje na weekend
Festyny z okazji Dnia Dziecka, finał konkursu Rodno Mowa, koncert Majki Jeżowskiej, rajd, maraton rowerowy, nadanie sztandaru PSP w Kartuzach - to tylko niektóre z wydarzeń, które odbędą się w najbliższy weekend. Zaplanuj czas i spędź go aktywnie. Sprawdź nasze propozycje i wybierz coś dla siebie.

środa, 24 maja 2017 r., 22:40
Przodkowski DKK obchodził swoje 10. urodziny
W wtorkowy wieczór w przodkowskiej bibliotece spotkały się, jak co miesiąc, członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, aby podzielić się swoimi opiniami na temat powieści Andrzeja Barta, opartej na scenariuszu filmu pod tym samym tytułem. Oprócz recenzji przeczytanej książki, wspominano niedawny jubileusz, czyli 10 rocznicę powstania klubu.

środa, 24 maja 2017 r., 16:20
Kamienica Szlachecka. Danuta Stenka i prof. Alfred Majewicz rycerzami Witosława
Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek - Danuta Stenka oraz polski językoznawca, filolog, profesor UAM i UMK, poliglota znający 10 języków biegle i 40 biernie - prof. Alfred Majewicz zostali tegorocznymi laureatami Ryngrafów Witosława. Te kaszubskie wyróżnienia przyznawane za krzewienie języka kaszubskiego zostały im wręczone podczas dorocznego Dnia Kaszubskiego w Kamienicy Szlacheckiej.

środa, 24 maja 2017 r., 16:10
Wkrótce święta mam i dzieci - co podarować z tej okazji i jak spędzić te dni?
Wielkimi krokami zbliżają się dwa z najbardziej wyjątkowych dni w roku - 26 maja - Dzień Matki, natomiast 1 czerwca - Dzień Dziecka. To okazja do tego, by podziękować mamom za wszystko, co robią dla swoich pociech. Święto milusińskich to z kolei wielka frajda dla nich - dzień pełen niespodzianek, atrakcji i upominków. Dziś podpowiadamy, czym obdarować mamy, co wybrać dla dziecka i jak w ciekawy sposób spędzić wspólnie czas.