dzisiaj, 11:59
Policja poszukuje świadków niedzielnego wypadku w Karwacji
Policjanci z Komisariatu Policji w Sierakowicach poszukują świadków wypadku, do którego doszło w niedzielę, 26 marca na drodze wojewódzkiej W211 w miejscowości Karwacja. Kierujący samochodem audi w trakcie wyprzedzania kolumny pojazdów zjechał tam na lewe pobocze i uderzył w drzewo.

dzisiaj, 11:56
Medal siatkarzy z Chwaszczyna w Mistrzostwach Województwa
Siatkarze UKS Wilki Chwaszczyno przy Zespole Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Chwaszczynie mają ostatnio dobrą passę. W niedzielę 19 marca 2017 r. w rozegranym w Gdańsku Finale Mistrzostw Województwa Młodzików zdobyli brązowy medal i awans do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski

dzisiaj, 11:39
Podsumowanie ligi piłki halowej w Somoninie
Ostatnim etapem IV edycji Somonińskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej był tzw. Turniej Prawdy. Mecze trwały raz dwadzieścia minut i grano systemem przegrywający odpada.

dzisiaj, 11:26
Ten proceder zabija ludzi, zwierzęta i rośliny - strażacy ostrzegają
Wraz z pierwszymi oznakami wiosny na wielu działkach ruszyły pozimowe porządki. Co niektórzy gospodarze korzystają z jednego z najszybszych rozwiązań - wypalania łąk, pastwisk i nieużytków. Tymczasem jest to nie tylko niezgodne z prawem, ale i niebezpieczne dla środowiska, mienia, a nawet życia.

dzisiaj, 10:49
Uczniowie z Przodkowa laureatami Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Prawach Konsumenta
Młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie zdobyła trzecie miejsce w konkursie "ABC praw konsumenta", który odbył się w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Gdańsku pod patronatem Pomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej.

dzisiaj, 10:40
Pożegnaj zimę i zmień opony na letnie
Gdy temperatury przekraczają 7°C, czas by wymienić opony na letnie. Mechanicy z Auto Serwis Żybko dokonają sprawnej wymiany opon i zadbają przez to Twoje bezpieczeństwo na drodze!

dzisiaj, 09:22
Wójt z wójtem spotkali się w sądzie. Z. Roszkowski: "Chciano ze mnie zrobić fałszerza, przestępcę"
W kartuskim sądzie ruszył proces o zwrot niesłusznie pobranego przez byłego wójta gminy Chmielno ekwiwalentu. Chodzi o kwotę 6.970,71 zł, którą Zbigniewowi Roszkowskiemu wypłacono tytułem 12 dni niewykorzystanego wypoczynku, choć w rzeczywistości w tym czasie przebywał on na urlopie.

wczoraj, 18:54
Kartuzy. Dziewczynka utknęła na wyspie - pomogli strażacy
W poniedziałkowe popołudnie kartuscy strażacy interweniowali na Wyspie Łabędziej w Kartuzach, gdzie dziewięciolatka po przedostaniu się na wyspę, miała trudności z powrotem na brzeg.

wczoraj, 15:29
Żukowo. Chcesz pozbyć się odpadów wielkogabarytowych? Zgłoś się do urzędu
Do końca marca mieszkańcy gminy Żukowo, którzy chcą się pozbyć odpadów wielkogabarytowych, mogą zgłosić taką potrzebę do urzędu gminy. Żukowski magistrat przygotowuje się bowiem do organizacji zbiórki odpadów wielkogabarytowych.

wczoraj, 13:51
Grypa powoli odpuszcza - zachorowalność w marcu spadła
Możemy odetchnąć z ulgą - sezon grypowy powoli się kończy. Zachorowalność na grypę i ostre infekcje górnych dróg oddechowych oraz przypadki grypopodobne w ostatnich tygodniach spada.