wczoraj, 09:45
Wakacje ze Słonecznym Patrolem Riviery
Wiecie, czym jest skimbording? Jeśli nie, to wkrótce się to zmieni! Już za kilka dni wystartuje kolejna edycja akcji Słoneczny Patrol, organizowanej przez Centrum Riviera. W każdy wakacyjny weekend plaże w Gdyni, Sopocie, Jastarni i Władysławowie zamienią się w miejsca pełne wyjątkowych atrakcji — zarówno dla najmłodszych, jak i tych nieco starszych plażowiczów.

środa, 18 lipca 2018 r., 20:02
Strażacy dbają o bezpieczny wypoczynek na obozach harcerskich
Harcerze z obozu nad jeziorem Lubowisko w Stężycy wiedzą, jak zachować się w wypadku zagrożenia. We wtorek ze szczegółami bezpiecznego wypoczynku zapoznali ich przedstawiciele straży i policji. Strażacy z kartuskiej komendy PSP skontrolowali obóz oraz przeprowadzili w nim próbną ewakuację. Wszystko po to, by lepiej przygotować się na podobne sytuacje jak ta, która miała miejsce w sierpniu ubiegłego roku.

środa, 18 lipca 2018 r., 17:40
Mały wojownik - Brunonek Labuda potrzebuje pomocy
Brunonek Labuda z Banina to chłopiec, u którego po narodzinach zdiagnozowano dziecięce porażenie mózgowe. Aby mógł się rozwijać niezbędna jest specjalistyczna rehabilitacja. Dzięki osobom o wielu sercach dwulatek mógł uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym, który sprawił, że poczynił kolejne postępy. Teraz chłopczyk potrzebuje specjalistycznego wózka. Jego koszt przerasta możliwości rodziny Brunonka, dlatego też potrzebna jest pomoc.

środa, 18 lipca 2018 r., 16:36
Nad Kaszubami przejdą burze - wydano ostrzeżenia
W środowe popołudnie i wieczór nad Kaszubami mogą przejść burze z gradem. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

środa, 18 lipca 2018 r., 10:26
Jeszcze w tym roku Ostrzyce i Somonino połączy ścieżka rowerowa
Jeszcze w tym roku miłośnicy dwóch kółek będą mogli przejechać trasę z Somonina do Ostrzyc, korzystając z nowej ścieżki rowerowej. Jej budowa jest związana z realizacją większego przedsięwzięcia - budowy węzła integracyjnego Somonino wraz z trasami dojazdowymi.

środa, 18 lipca 2018 r., 10:00
Zadbaj o klimatyzację z Auto Serwis Żybko z Grzybna
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, szkolenia dla operatorów żurawi i kierowców sztaplarek oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 10:43
"Ostoja" - szpital dla dzikich zwierząt prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu - wesprzyj akcję
Pomorski Ośrodek Rehabilitacji Dzikich Zwierząt "Ostoja" w Hejtusie prowadzi zbiórkę na zakup sprzętu do narkozy wziewnej. Ten aparat ułatwi diagnozowanie i ograniczy cierpienie podopiecznych placówki. Do ośrodka codziennie trafia około 20-30 zwierzaków. Do potrzebnej kwoty brakuje niespełna 2.500 złotych. Do końca zbiórki pozostały trzy dni.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 08:53
Jeszcze w tym roku na Pomorzu pojawią się pociągi elektryczne
Pięć fabrycznie nowych składów elektrycznych wkrótce poruszać się będzie po pomorskich torach kolejowych. Pierwsze trafią na Pomorze już w tym roku. Na początku będą kursować między Trójmiastem i Słupskiem, niewykluczone jednak, że po zakończeniu elektryfikacji trafią na linię 248 do Kartuz i Kościerzyny. Zakup był możliwy dzięki dotacji ze środków unijnych. W poniedziałek marszałek Struk oraz wicemarszałek Świlski podpisali umowę na zakup taborów.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 07:54
W sobotę Wielki Odpust w Sanktuarium w Sianowie - sprawdź program
W sobotę, 21 lipca w sianowskim Sanktuarium rozpoczyna się odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej. Do Matki Boskiej Sianowskiej - Królowej Kaszub pielgrzymować będą tysiące wiernych. Główne uroczystości zaplanowano na najbliższą niedzielę, jednak przez cały tydzień po niej odbywać się będą msze święte i nabożeństwa w różnych intencjach.

wtorek, 17 lipca 2018 r., 07:29
Jedna z firm budowlanych w powiecie nielegalnie zatrudniała cudzoziemców
W jednej z firm budowlanych w powiecie kartuskim nielegalnie zatrudniono dziesięcioro cudzoziemców. Nieprawidłowości wykryli podczas kontroli funkcjonariusze Morskiego Oddziału Straży Granicznej.