wczoraj, 14:43
Sprawdź, co możesz zmienić w swoim życiu - postaw sobie wyzwania na nowy rok
Trzeci poniedziałek stycznia zyskał niechlubne miano najbardziej depresyjnego dnia roku. Tego dnia podobno mamy gorszy niż zwykle nastrój, porzucamy przyjęte postanowienia noworoczne, uświadamiając sobie, że i tak im nie sprostamy. My dziś zachęcamy do przełamania tego stereotypu i na przekór wszystkim podjęcia się nowych wyzwań i ustalenia sobie planu, który będziemy sukcesywnie realizować przez kolejne miesiące.

wczoraj, 13:31
Praca na produkcji dla specjalistów i pracowników o niskich kwalifikacjach
Produkcja to obszar, w którym oferty pracy są bardzo zróżnicowane pod kątem wymagań i proponowanych warunków. Pracę na produkcji znajdują jednocześnie pracownicy wysoko wykwalifikowani z kierunkowym wykształceniem, jak i osoby o niskich kwalifikacjach.

wczoraj, 13:01
E-deklaracje za 2017 rok - jakie dokumenty przygotować?
Złożenie deklaracji podatkowej przez internet jest szybkie i wygodne, jednak aby usprawnić cały proces, warto wcześniej przygotować wszystkie dokumenty. Rozliczając PIT online, nie musimy posiadać kwalifikowanego podpisu elektronicznego, ponieważ weryfikacja podatnika następuje poprzez podanie odpowiednich danych. Jeśli więc już zbierzemy niezbędne informacje, musimy tylko wybrać program PIT i możemy przystąpić do wypełniania formularza.

wczoraj, 12:51
Policjanci zatrzymali w Kiełpinie dwóch nastolatków z narkotykami
Kartuscy policjanci zatrzymali w piątek dwóch młodych mężczyzn, którzy mieli przy sobie środki odurzające. 18-latek miał przy sobie woreczek z marihuaną, natomiast 17-latek kilkanaście porcji amfetaminy. W domu drugiego z nastolatków policjanci znaleźli wagi elektroniczne i łącznie ponad 100 gramów amfetaminy.

wczoraj, 11:28
WOŚP w powiecie kartuskim - padnie nowy rekord! Jest już ponad 230 tys. zł. A liczenie trwa!
W powiecie kartuskim jeszcze trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze wstępnych informacji, które podały poszczególne sztaby wynika jednak, że już udało się pobić ubiegłoroczny rekord! W Kartuskim na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków zebrano już ponad 230 tys. zł. Wszystko wskazuje na to, że ostateczna suma z pewnością przekroczy 250 tys. zł, bo somoniński sztab wciąż podsumowuje zbiórkę.

wczoraj, 11:05
Ugo Projekt - nowoczesne meble na każdą kieszeń. Wyprzedaż ekspozycji
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

wczoraj, 00:03
Chmielno zagrało dla WOŚP z przytupem
Ciekawe licytacje, loteria z rowerem jako nagrodą główną, występ kabaretu i wyjątkowej "tańczącej" orkiestry Kręgiel Band - tak wyglądał 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Chmielnie. Imprezę w ośrodku kultury zakończył pokaz tańca z ogniem i fajerwerków.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:40
Orkiestra serc po raz kolejny zagrała w Somoninie
Liczne licytacje, w tym tradycyjnie cielak, koncerty, pokazy, malowanie twarzy, czy Serduszko do nieba i pokaz gotowania - tak w wielkim skrócie przebiegał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Somoninie. Od wczesnych godzin porannych na rzecz wyrównywania szans leczenia u noworodków na terenie gminy kwestowało blisko 50 wolontariuszy.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:21
Powiat kartuski grał z WOŚP. Trwa liczenie pieniędzy. Czy padnie nowy rekord zbiórki?
Przez całą niedzielę na terenie powiatu kartuskiego setki wolontariuszy kwestowały na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Chmielnie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie i w Żukowie zbiórkom tradycyjnie towarzyszyły koncerty i licytacje. W sztabach trwa wielkie liczenie zebranych pieniędzy. Sprawdźcie, jak wyglądał 26. Finał w poszczególnych miejscowościach.

niedziela, 14 stycznia 2018 r., 23:08
Sierakowice ugrały dla WOŚP ponad 37 tys. zł - to nowy rekord sztabu
Tegorocznemu finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Sierakowicach towarzyszyło mnóstwo atrakcji - były akcenty sportowe, pokaz morsowania i "gitarowy zawrót głowy". Sztabowi Szkoły Podstawowej nr 2 im. J. Piłsudskiego udało się pobić kolejny rekord - uzbierano łącznie ponad 37 tys. zł.