wczoraj, 13:47
Od środy zmiany organizacji ruchu na ul. Dworcowej
Od środy na odcinku ulicy Dworcowej przy dworcu P.A. Gryf zmieni się organizacja ruchu. Część drogi będzie zamknięta, więc niemożliwy będzie przejazd tą trasą na ul. Kolejową. W związku z pracami dworzec Gryfu przeniesiony zostanie tymczasowo na parking przy Kolejowej. Stamtąd odjeżdżać będą autobusy. Utrudnienia mają potrwać do połowy kwietnia.

wczoraj, 11:55
Żukowo. Dzień Świętego Patryka z charytatywnym akcentem
Ponad sześć godzin obchodzono w poniedziałek Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie. Świętowali wszyscy uczniowie i nauczyciele. W salach lekcyjnych i na holu królowały zielone dekoracje, a na ścianach zawisły konkursowe plakaty tematycznie związane z tym wydarzeniem. Każdy uczestnik, w miarę swoich możliwości, przyszedł w tym dniu do szkoły w zielonym stroju.

wczoraj, 10:31
Odsetki - odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania
Z odsetkami mamy styczność praktycznie codziennie. Odsetki mogą być dla Ciebie zyskiem, który bank wypłaci Ci za zdeponowanie u niego swoich oszczędności albo kosztem, gdy zaciągniesz kredyt. W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem odsetek. Kancelaria windykacyjna Vindicat odpowiada na najczęściej zadawane pytania: Czym są odsetki? Jak je obliczyć? Jakie funkcje pełnią odsetki? Czy odsetki mogą się przedawnić? Tego wszystkiego dowiesz się z dalszej części artykułu.

wczoraj, 10:21
Dietetyk - Ośrodek Zdrowia w Przodkowie
Zadbaj o zdrowie już teraz. Zapraszam w każdą środę w godzinach 14.00-18.00 na Ośrodek Zdrowia przy ul. Gdyńskiej 16A w Przodkowie.

wczoraj, 10:20
Sprawdź, jak najlepiej ubezpieczyć taksówkę!
W pracy taksówkarza trudno uniknąć niespodzianek na drodze. Z ich ewentualnymi przykrymi skutkami pomoże uporać się dobry pakiet ubezpieczeniowy.

wczoraj, 10:17
Jak wybrać dobrą herbatę?
Herbata to jeden z najpopularniejszych napojów, po jakie sięgamy każdego dnia. Traktujemy ją jako dodatek do posiłku, ale też jako pretekst do spotkań z przyjaciółmi i znajomymi. W chłodny i ponury dzień poprawia humor i rozgrzewa. Ze względu na różne gusta i upodobania każdy z nas ma inne preferencje smakowe, dlatego herbata określana przez jednego jako "dobra", drugiej osobie może ani trochę nie smakować. Są jednak aspekty, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu herbaty. Poniżej znajdziesz wskazówki, które ułatwią Ci dokonanie właściwego wyboru.

wczoraj, 10:00
Fabryka Pisanek w Centrum Riviera
Już po raz piąty Centrum Riviera organizuje wielkanocny konkurs - Fabryka Pisanek. W ramach konkursu uczniowie trójmiejskich szkół podstawowych będą mieli okazję wykazać się kreatywnością i zaprojektować gigantyczną pisankę. Konkurs to także okazja dla szkół na zdobycie cennych nagród oraz zachęta dla uczniów do niestandardowego myślenia.

wczoraj, 09:27
Amalka. Peugeot zderzył się ze scanią
37-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak kierowany przez nią peugeot zderzył się z ciężarową scanią. Do zdarzenia doszło we wtorkowy wczesny poranek na trasie Amalka-Podjazy.

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 15:32
Z serca dla dzieci - I Charytatywny Przejazd Rowerowy MTB w Kłobuczynie już w niedzielę!
Przed nami pełna nie tylko sportowych emocji i wrażeń niedziela w Kłobuczynie. Miłośnicy dwóch kółek wsiądą na rowery, by pokonać urokliwą trasę wśród kaszubskich wzniesień, lasów i łąk, a co najważniejsze wesprzeć podopiecznych Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Tylko sześć dni dzieli nas bowiem od I Charytatywnego Przejazdu Rowerowego MTB. Na wszystkich uczestników czekają upominki i wiele innych atrakcji! Dołączysz?

poniedziałek, 19 marca 2018 r., 13:37
Rozpoczyna się przebudowa ulicy Kasztelańskiej
Na tę inwestycję wiele osób czekało od lat. Jeszcze w tym roku mieszkańcy ulicy Kasztelańskiej w Somoninie będą mogli cieszyć się nową drogą. Prace wkrótce ruszą, bo w ubiegłym tygodniu wójt Marian Kryszewski podpisał umowę z wykonawcą tej inwestycji. Wartość zadania to niespełna 4,5 mln zł.