czwartek, 16 listopada 2017 r., 21:56
Skrzeszewo. Społecznikowska pasja zmieniła wizerunek sołectwa
Elżbieta Klinkosz od 14 lat zawiaduje skrzeszewskim sołectwem. Od początku przyświecało jej motto: zjednoczyć mieszkańców wsi. Jeżeli będą tworzyć jedną rodzinę, to uda im się wiele zdziałać na rzecz swojej miejscowości. Kieruje się też swoją życiową dewizą, że nie ona jest od chwalenia się, tylko od pracy, a ocenę zostawia mieszkańcom. Wraz z radą solecką wytyczyła konkretnie zadania do wykonania i konsekwentnie je realizują.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 17:42
W Baninie skradziono Golfa V
W nocy z środy na czwartek z terenu jednej z posesji w Baninie skradziono srebrnego VW Golfa V. Osoby, które mogą posiadać jakiekolwiek informacje w tej sprawie, zaobserwowały coś niepokojącego w okolicy proszone są o kontakt.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 15:10
Wiesław Dolina choruje na stwardnienie zanikowe boczne. Potrzebuje wsparcia
Przez minione trzy lata przeszedł dwie operacje. Ma za sobą sześć podań komórek macierzystych. To eksperymentalne leczenie. Narodowy Fundusz Zdrowia tego nie refunduje. Czekają go kolejne zabiegi, które są bardzo kosztowne, a rodzinę na nie stać. Zanik mięśni sprawia, że nie jest w stanie sam cokolwiek zrobić. Powinien mieć całodobową opiekę i systematyczną rehabilitację. Potrzebuje pomocy i finansowego wsparcia.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 11:39
Grypa już atakuje - to ostatni dzwonek, by się zaszczepić
Wirus grypy corocznie w sezonie zachorowań atakuje tysiące osób. Od września odnotowano już około 170 tysięcy przypadków grypy i zachorowań grypopodobnych. Jedną z najskuteczniejszych metod ochrony przed chorobą jest szczepienie. Najlepiej to zrobić jeszcze w listopadzie, przed szczytem zachorowań.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 10:10
Integracja seniorów w Borzestowie
Kilkadziesiąt osób wzięło udział Dniu Seniora, który w środę odbył się w Szkole Podstawowej w Borzestowie. Na wyjątkowych gości czekał nie tylko poczęstunek, ale także występy artystyczne w wykonaniu uczniów miejscowej placówki.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 10:00
Czy wyleczenie alkoholizmu jest możliwe?
Alkoholizm nazywany jest chorobą XXI wieku. O statystyki nie jest łatwo, ponieważ nie każdy chce przyznać lub nawet przyjąć do świadomości, że cierpi na tę wstydliwą i bardzo destrukcyjną dolegliwość. Wiele osób decydujących się na terapię zadaje sobie jednak zasadnicze pytanie: czy wyleczenie alkoholizmu jest możliwe?

czwartek, 16 listopada 2017 r., 09:10
Gm. Sulęczyno. Zakończono termomodernizację szkoły w Podjazach i remizy OSP w Mściszewicach
Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej im. Danuty Siedzikówny ps. "Inka" w Podjazach, a także przebudowa i termomodernizacja remizy OSP w Mściszewicach zostały zakończone. Aktualnie trwają prace związane z rozliczeniem tych dwóch inwestycji.

czwartek, 16 listopada 2017 r., 08:05
Dzierżążno. Budowa boiska wielofunkcyjnego na ukończeniu
Uczniowie Zespołu Kształcenia i Wychowania w Dzierżążnie już od dawna czekali na nowoczesne i bezpieczne miejsce do uprawiania sportu. Znajdujące się tam wcześniej boisko nie było odpowiednio przygotowane do gry w piłkę, a dzieci po opadach deszczu tonęły wręcz w błocie.

środa, 15 listopada 2017 r., 18:56
Międzypokoleniowo i kreatywnie w Kamienicy Szlacheckiej. Projekt "Zdrowy i aktywny senior" zakończony
Wieczorem obfitującym w moc muzyczno-teatralnych wrażeń podsumowano realizację projektu "Zdrowy i aktywny senior". Uczestnicy zadania zaprezentowali bowiem zdobyte podczas dwumiesięcznych warsztatów umiejętności wokalne, taneczne i aktorskie. Ich występ został nagrodzony gromkimi brawami i licznymi pochwałami.

środa, 15 listopada 2017 r., 16:04
Stężyca. Świętowali złote i diamentowe gody
W 1967 roku stanęli na ślubnym kobiercu i ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. W środę przybyli do Urzędu Gminy w Stężycy, by wspólnie z innymi parami i władzami gminy świętować jubileusz złotych godów. Co najmniej półwieczną miłością mogło pochwalić się dziewięć par, w przypadku kolejnych ośmiu wynik ten jest jeszcze lepszy, a wspólne życie trwa już 60 lat.