piątek, 10 maja 2019 r., 10:00
Fit Dieta - pyszne i zdrowe posiłki prosto do pracy
Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Ogromny wpływ na funkcjonowanie twojego organizmu ma odpowiednia dieta. Wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe, a odmieni się całe twoje życie! Pomoże ci w tym catering dietetyczny Fit Dieta, dostarczając codziennie zbilansowany pakiet posiłków pod same drzwi twojego domu. Zyskasz czas, energię do działania i szczupłą sylwetkę.

piątek, 10 maja 2019 r., 10:00
Finish House Podłogi & Drzwi - nowy salon w Baninie zaprasza
Wysokiej jakości podłogi, panele, drzwi, kamienie dekoracyjne i elewacyjne, deski tarasowe - te i wiele innych materiałów do wykończenia wnętrz Twojego domu znajdziesz w nowo otwartym salonie Finish House Podłogi & Drzwi.

piątek, 10 maja 2019 r., 09:58
Operator roweru Mevo musi naprawić niedociągnięcia systemu
Od dnia startu systemu Mevo rowery wypożyczono już ponad 330 tysięcy razy. Metropolitalne jednoślady cieszą się dużym zainteresowaniem, jednak wciąż temu, jak działa system daleko do ideału. Problemem jest m.in. dostępność sprawnych rowerów. Zarząd Obszaru Metropolitalnego wymaga od operatora systemu - spółki Nextbike przedstawienia planu naprawczego.

piątek, 10 maja 2019 r., 08:51
Wspólnie stwórzmy Strategię Rozwoju Gminy Kartuzy na kolejne 20 lat!
Zaproszenie na spotkanie w sprawie opracowania strategii rozwoju gminy Kartuzy na lata 2020-2040.

czwartek, 9 maja 2019 r., 14:08
Podpisano umowę na projekt wiaduktu przy ul. Gdańskiej w Kartuzach
Do lutego 2020 roku powstać ma projekt wiaduktu na skrzyżowaniu ulic Gdańskiej i Kościerskiej w Kartuzach. W czwartek burmistrz podpisał umowę z wykonawcą koncepcji. Przygotowanie projektu kosztować będzie niespełna 900.000 zł.

czwartek, 9 maja 2019 r., 11:44
Kolonia. Siedemnastolatka potrącona przez samochód
W środę wieczorem doszło do wypadku w Koloni. Nastolatka została potrącona przez samochód. Wysiadając z autobusu nie upewniła się, czy może bezpiecznie przejść przez jezdnię.

czwartek, 9 maja 2019 r., 10:50
Kartuzy. Uczniowie ZST zdobywali doswiadczenie w Niemczech
Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach uczestniczyli w dwutygodniowym stażu zagranicznym w Duderstadt w ramach programu Erasmus+. Projekt powstał w kooperacji ze szkołą partnerską BBS Duderstadt, która zorganizowała pobyt młodzieży z Polski.

czwartek, 9 maja 2019 r., 09:36
Konkurs! Wygraj bilety do kina!
Przed nami filmowa wiosna ze Zbliżeniowym Kinem Visa. Już 16 maja w Kartuskim Centrum Kultury prawdziwa kumulacja wrażeń. Jednego dnia na wielkim ekranie będzie można zobaczyć aż trzy tytuły filmowe w premierowym tygodniu wyświetlania ich na ekranach. W związku z tym przygotowaliśmy dla naszych Czytelników konkurs, w którym do wygrania będą trzy podwójne zaproszenia na trzy seanse.

środa, 8 maja 2019 r., 15:03
Sukces SP Banino na Eurofestiwalu w Petersburgu
W dniach 25-30 kwietnia 2019r. grupa uczniów z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej w Baninie reprezentowała Polskę na Eurofestiwalu Odysei Umysłu w Petersburgu. Nasza drużyna zajęła 2 miejsce w 28 Finale Ogólnopolskim Odysei Umysłu i tym samym uzyskała prawo do wyjazdu na festiwal.

środa, 8 maja 2019 r., 14:18
Strażacy OSP z Chwaszczyna z nowymi wozami
Dostojni goście, dźwięk syreny, biel i czerwień na maskach samochodów pożarniczych oraz przepiękna słoneczna pogoda. W piątkowe popołudnie 26 kwietnia 2019 roku duma rozpierała druhów chwaszczyńskiej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej. Po wielu latach starań i zabiegów nastąpiło uroczyste przekazanie kluczyków do nowych pojazdów: średniego samochodu ratowniczo - gaśniczego marki Mercedes Benz oraz samochodu pomocniczego Renault Kangoo.