niedziela, 7 października 2018 r., 10:23
Wesele w Kompleksie Wichrowe Wzgórze w Chmielnie - perfekcja w każdym calu
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

sobota, 6 października 2018 r., 23:27
Ochotnicy ze Starej Huty świętowali 85-lecie służby na rzecz mieszkańców
85- tyle lat działa już Ochotnicza Straż Pożarna w Starej Hucie. W sobotnie popołudnie druhowie nie tylko miejscowej jednostki spotkali się, by wspólnie świętować jubileusz 85-lecia aktywnej działalności na rzecz mieszkańców. Z tej okazji posypały się słowa uznania, wdzięczności i podziękowania oraz odznaczenia dla strażaków.

sobota, 6 października 2018 r., 20:41
Dzień św. Brunona w Kartuzach - uczcili patrona miasta
6 października przypada dzień św. Brunona, który od szesnastu lat jest również patronem Kartuz. Jak co roku z tej okazji złożono kwiaty pod kapliczką świętego, odprawiono też uroczystą mszę św. w Kolegiacie.

sobota, 6 października 2018 r., 10:00
Motyw "Gwiezdnych Wojen" wykorzystany w niecodziennej kampanii
W dość niecodzienny sposób swoją kandydaturę na stanowisko burmistrza Żukowa postanowił promować Krystian Gachewicz. W piątek zaprezentował "Gwiezdnego Gachewiczobusa", którym planuje podróżować po gminie Żukowo zapraszając do udziału we wtorkowej debacie i przedstawiając swój program wyborczy.

piątek, 5 października 2018 r., 14:43
Żukowo. Uczniowie z SP 2 nadrabiali "tabliczkowe" zaległości po wakacjach
Od ośmiu lat ostatni piątek września należy do Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. To akcja edukacyjna, która cieszy się dużym powodzeniem wśród uczniów, bo to oni są tymi, którzy sprawdzają, czy dorośli znają tabliczkę mnożenia. W tym wydarzeniu uczestniczą szkoły z różnych stron świata. Dołączyli do nich uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie.

piątek, 5 października 2018 r., 14:33
Kandydaci na wójta Sulęczyna w sądzie w trybie wyborczym
Wiesław Ulatowski pozwał wójta Bernarda Gruczę w trybie wyborczym. Przedmiotem procesu było stwierdzenie obecnego włodarza gminy Sulęczyno, że to między innymi były sekretarz odpowiada za błąd w projekcie przedszkola w Mściszewicach. Sąd nie uznał jednak słów wójta jako agitacji wyborczej i pozew oddalił.

piątek, 5 października 2018 r., 14:14
Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Trzeciego Wieku
Tradycyjnie już w pierwszy czwartek października w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach społeczność studentów Akademii Umiejętności rozpoczęła kolejny rok zajęć. Czekają na nich miesiące pełne wspólnych spotkań, ciekawych wykładów, zajęć i warsztatów.

piątek, 5 października 2018 r., 13:59
Gęsina, dziczyzna i inne specjały naszej, kaszubskiej kuchni regionalnej!
Restauracja MODRA SOBÓTKA w Ręboszewie k/Kartuz (6 km - droga woj. nr 228: Kartuzy - Bytów): Najlepsza Restauracja Regionalna Roku w woj. pomorskim, PERŁA KASZUB 2017 i druga Najlepsza Restauracja w powiecie kartuskim 2018, prawdopodobnie Najpiękniejszy Zakątek Kaszub, zaprasza Państwa serdecznie do skosztowania naszej, wykwintnej Kaszubskiej Kuchni Regionalnej oraz organizacji wszelkiego rodzaju uroczystości i imprez okolicznościowych: urodzin, imienin, chrzcin, rocznic, bankietów, spotkań firmowych i biznesowych w przystępnych cenach!

piątek, 5 października 2018 r., 13:39
Wiesław Ulatowski - Gwarancja dobrego Gospodarza
Komitet Wyborczy Wyborców Nasz Region-Bliżej Wyborców prezentuje program wyborczy kandydata na wójta gminy Sulęczyno Wiesława Ulatowskiego, jak i kandydatów nad radnych do Rady Gminy Sulęczyno. Oddając na Nas głos nic nie tracisz a możesz wiele zyskać!

piątek, 5 października 2018 r., 12:56
Włamywacz w rękach policji - grozi mu 10 lat więzienia
Kara nawet dziesięciu lat pozbawiania wolności grozi 40-latkowi, który włamał się do domku letniskowego na terenie gminy Przodkowo. Policjanci ujęli włamywacza dwie godziny po otrzymaniu zgłoszenia.