wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:07
Najpiękniejsze uczucia zamknęły festiwal filmów kaszubskich w Miszewie
Refleksje, wspomnienia, śpiew, radość, piękno, miłość do Kaszub - te wszystkie uczucia i reakcje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu w ramach XIII Festiwalu Filmów Kaszubskich, jaki odbył się 26 lipca w restauracji "Mùlk" w Miszewku. Frekwencja była rekordowa, sięgała około 200 widzów, co zdumiał nawet szefa obiektu, Dariusza Labuddę, który na samym początku otrzymał piękne podziękowanie za organizacyjną pomoc, a zwłaszcza za wspieranie zespołu "Mùlczi", który niedawno śpiewał w Warszawie.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:02
Sierakowice. Turniej piłki nożnej z charytatywnym akcentem
Mieszkańcy całego powiatu zebrali się na sierakowickim Orliku, by pomóc Kubie z Bytowa. Tegoroczny turniej sportowy z charytatywną nutą zebrał kilka drużyn sportowych, które walczyły o tytuł mistrza. To zaszczytne miejsce w tym roku przypadło drużynie z Kiełpina.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 11:20
Kilka słów o aminokwasach
Kulturystyka to bardzo wymagająca dyscyplina sportowa, której celem jest kształtowanie sylwetki poprzez hipertrofię mięśni szkieletowych przy jednoczesnej maksymalnej redukcji tkanki tłuszczowej. W ostatnich latach dyscyplina ta cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest uprawiana zarówno zawodowo jak i amatorsko. Rozrost tkanki mięśniowej uzyskuje się w wyniku ćwiczeń fizycznych wykonywanych z dużym obciążeniem. Jednak tak jak przy utrzymaniu dobrego zdrowia, kondycji i równowagi organizmu sama aktywność fizyczna nie jest wystarczająca. Równie istotnym elementem warunkującym sukces pracy, wymarzone efekty przy braku uszczerbku na zdrowiu jest odpowiednia, zbilansowana i dostosowana do "kulturystycznych" potrzeb dieta.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 11:18
Kto korzysta z taxi busów?
Taxi busy w Polsce wynajmowane są nie tylko przez turystów, którzy wolą uniknąć podróżowania przepełnioną w godzinach szczytu komunikacją miejską. Poza tymi, którzy w komfortowych warunkach i w dużej grupie zwiedzają stolicę naszego kraju, na usługi firm taksówkarskich oferujących wynajem busów decydują się często również mieszkańcy oraz lokalni lub przyjezdni biznesmeni, wybierający się większą grupą na konferencję czy ważne spotkanie. Poznaj typowego pasażera taxi busa!

wtorek, 31 lipca 2018 r., 10:37
Pożyczki oddłużeniowe bez baz BIG - kontrpropozycja dla kredytu bankowego
Kredyty dla firm są dzisiaj najpopularniejszą formą pozyskiwania dofinansowania dla firm. Co jednak w przypadku, kiedy przedsiębiorstwo ma niespłacone zobowiązania i brakuje mu odpowiedniej zdolności kredytowej? Pomocą może okazać się oferta pożyczek oddłużeniowych bez weryfikacji w bazach BIG, BIK, KRD, etc.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 10:35
Wieczór panieński - nic nie musisz organizować, wszystko zrobią za Ciebie
Coraz częściej słyszy się o tym, że przyszłe panny młode nie chcą samodzielnie organizować sobie wieczorów panieńskich. Chcą, aby ktoś zrobił to za nie i to w bardzo niezwykły sposób. Jakie w takim wypadku ma się opcje?

wtorek, 31 lipca 2018 r., 10:00
Planujesz letni wyjazd? Sprawdź, czy masz ważny przegląd!
Jeśli planujesz letni wyjazd to sprawdź w dowodzie, czy Twój samochód ma ważny przegląd. Jeśli nie, to odwiedź Stację Kontroli Pojazdów "Europak" w Dzierżążnie. Każdy klient, który zrobi przegląd rejestracyjny, otrzyma upominek gratis!

wtorek, 31 lipca 2018 r., 09:19
Masz długi? Zobacz co zyskasz dzięki upadłości konsumenckiej!
Upadłość konsumencka, a konkretnie upadłość osoby fizycznej nieprowadzącej działalności gospodarczej, to coraz powszechniejszy sposób wychodzenia z długów. Wynikające z przepisów warunki upadłości konsumenckiej powodują, że uzyskanie oddłużenia jest dostępne dla konsumentów, którzy utracili zdolność do bieżącego regulowania płatności na skutek okoliczności niezależnych od ich woli. Co więcej, nie mogli oni również dopuścić do sytuacji, w której pogłębiali swoją niewypłacalność z uwagi na umyślne działanie lub rażące niedbalstwo.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 21:23
Najmłodsi również sprawdzili się na triathlonie w Chmielnie
Podczas sobotniego triathlonu w Chmielnie odbyły się również zawody dla dzieci i młodzieży. Zmaganiom towarzyszyły ogromne emocje. Dla najmłodszych starty były dobrą zabawą, dla nieco starszych sprawdzianem umiejętności. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali godną podziwu formę.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 21:00
Multimedialna podróż w czasie - odwiedź wyjątkową wystawę w centrum Kartuz
Na kartuskim rynku w poniedziałek i wtorek, w sposób multimedialny można powrócić do czasu, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Kartuzy znalazły się na liście 56 miast, w których można skorzystać z niezwykłej wędrówki w czasie i przestrzeni.