sobota, 7 stycznia 2017 r., 13:01
Mojusz. Pomóż Pawłowi i innym chorym! W niedzielę akcja rejestracji potencjalnych dawców
W niedzielę od rana do godzin popołudniowych mieszkańcy powiatu będą mieli okazję włączyć się do wyjątkowej akcji, dzięki której 36-letni Paweł z Mojusza ma szansę odzyskać zdrowie. W remizie OSP odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Do bazy może dołączyć każdy, kto ukończył 18 lat. Nie czekaj, zarejestruj się i pomóż chorym odzyskać zdrowie.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:12
Żukowo. Orszak Trzech Króli ze śpiewem, tańcami i niespodzianką
Po raz piąty na ulice miasta wyszli mieszkańcy, aby uczcić Dzień Objawienia Pańskiego. Kolorowy i radosny korowód przemaszerował od placu przy gimnazjum do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, by tam złożyć pokłon nowo narodzonemu w stajence Dzieciątku. Na trasie odgrywano scenki tematyczne i śpiewano kolędy.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:10
Sierakowice. Drugi Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy
Po raz drugi ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 16:21
Barwny Orszak Trzech Króli na ulicach Kartuz
Już po raz trzeci kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez miasto. Na czele z Melchiorem, Kacprem i Baltazarem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców Kartuz i okolic. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 11:52
Warsztaty fotograficzne z ekspertem - świetny pomysł na ferie
Fotografia dzisiaj stała się tak powszechna jak nigdy przedtem. Fotografujemy bardzo dużo i często zdjęcia są dziełem przypadku. Rozwój techniki spowodował, że możemy wykonywać zdjęcia w każdym momencie, gdy tylko tego zapragniemy. Taka chęć do rejestrowania naszego codziennego życia, rozwój technik cyfrowych wpłynął na to, iż każdy czuje się dziś "fotografem". Zapominamy często o tym, że aby wykonać dobre zdjęcie powinniśmy wiedzieć jakie zasady rządzą tworzeniem dobrego obrazu fotograficznego.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 08:19
Nocna ewakuacja bloku w Żukowie - do jednego z mieszkań wrzucono butelkę z kwasem masłowym
23 osoby zostały ewakuowane w nocy z bloku przy ulicy Armii Krajowej w Żukowie, po tym jak ktoś wrzucił do jednego z mieszkań butelkę z kwasem masłowym. Po likwidacji zagrożenia, mieszkańcy, poza właścicielką lokalu, w którym rozlanono substancję, mogli powrócić do swoich mieszkań.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 18:18
Banino. Wypadek przy odśnieżaniu - dziecko uwięzione w odśnieżarce
Z raną szarpaną nogi do szpitala został przetransportowany chłopiec, który został wciągnięty przez odśnieżarkę. Zdarzenie miało miejsce popołudniem w Baninie.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 16:03
Nie żyje Jacek Wroński - zginął w wypadku
Nie żyje Jacek Wroński - lokalny przedsiębiorca i filantrop. Zginął w wypadku, do którego doszło w czwartkowe południe w Kłobuczynie. W tym roku skończyłby 54 lata

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 15:04
Program Opiekun - chcą ratować od biedy i pomagać tym, którzy potrzebują pomocy
Dotarcie do rodzin i osób samotnych, które znalazły się w bardzo trudnej sytuacji życiowej, materialnej czy mieszkaniowej, wsparcie ich i pomoc w wyjściu na prostą - takie są cele programu Opiekun. To nowa inicjatywa Fundacji Pomorskie Centrum Pomocy Alkoholikom i ich Rodzinom. Organizacja poszukuje darczyńców, którzy będą chcieli wcielić się w rolę opiekunów i pomogą innym odmienić swój los.

czwartek, 5 stycznia 2017 r., 14:49
Pomorskie zaginięcia. Dlaczego ludzie przepadają bez śladu?
W 2015 r. do Fundacji ITAKA zajmującej się poszukiwaniem osób zaginionych wpłynęły 53 zgłoszenia dotyczące zaginięć osób z województwa pomorskiego. W internetowej bazie policyjnej przedstawiającej sylwetki osób zaginionych aż 102 rekordy wyszukiwania to Pomorzanie.