niedziela, 13 stycznia 2019 r., 20:57
Żukowo. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dla najmłodszych
Przez pięć godzin w hali widowiskowo - sportowej prezentowali się wokaliści, tancerze i sportowcy. W programie były też cztery licytacje i loteria fantowa. Na amatorów słodkości czekał Kącik Łasucha. Wszystkie te atrakcje przygotowane przez żukowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy sprawiły, że przez cały czas trwania imprezy królowała świąteczna i radosna atmosfera, a z godziny na godzinę zapełniały się datkami orkiestrowe puszki.

niedziela, 13 stycznia 2019 r., 08:05
Powiat kartuski zagrał z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy
Kilkuset wolontariuszy od rana kwestowało na terenie powiatu kartuskiego na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku wrzucając datki do puszek wspierano zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Moc orkiestrowych atrakcji i licytacji przygotowano w Chmielnie, Kartuzach, Sierakowicach, Somoninie i w Żukowie. Sprawdź, co się działo w poszczególnych miejscowościach.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 20:39
Sierakowice. Przepiękny koncert kolęd w wykonaniu Stokrotek
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki mieli okazję wysłuchać ci, którzy w sobotni wieczór wybrali się do kościoła św. Marcina w Sierakowicach. Przepiękny koncert u schyłku okresu Bożego Narodzenia kolęd dała bowiem schola Stokrotki, która przy parafii działa już blisko dwie dekady.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 15:37
Opłatek żukowskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko Pomorskiego
Początek stycznia jest dla żukowskich członków i sympatyków ZKP czasem zatrzymania się i refleksji na spotkaniu opłatkowym. Także w tym roku, w wigilię Trzech Króli, w restauracji Gryf społeczność zrzeszeniowa przełamała się opłatkiem, życząc sobie wszystkiego co dobre. Zebrani wspominali także nieobecnych i zaśpiewali kaszubskie kolędy.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 10:33
Policjanci będą dbać o bezpieczeństwo ppodczas 27. finału WOŚP
W niedzielę cała Polska grać będzie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. O bezpieczeństwo podczas Finału dbać będą policjanci, w całym kraju tego dnia na służbie będzie więcej patroli. Mundurowi przypominają też wolontariuszom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas kwestowania i apelują, by w każdej wymagającej interwencji sytuacji dzwonić pod numery alarmowe 112 i 997.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 17:39
Niestępowo. Jasełka 2019. Żukowski SOSW z Grand Prix
Gminny Konkurs Jasełek w Niestępowie odbył się po raz trzynasty. W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa ilość zespołów kolędniczych. Na scenie zaprezentowało się ich aż 16 i około 400 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z żukowskiej gminy. Grand Prix przyznano zespołowi Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żukowie.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 14:52
W Raduni po raz kolejny znaleziono szczątki zwierząt
W tym tygodniu już po raz trzeci służby interweniowały w związku z ujawnieniem w rzece Raduni szczątków zwierząt. W piątkowe przedpołudnie natrafiono na kolejne zwierzęce truchła i wnętrzności.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 13:38
Maturzyści odtańczyli poloneza na Rynku w Kartuzach
Około czterystu osób w piątkowe przedpołudnie tańczyło na Rynku w Kartuzach. Do tradycyjnego poloneza stanęli maturzyści z wszystkich ośmiu szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Zgodnie z coroczną tradycją taniec zakończono modlitwą w kościele św. Kazimierza.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 11:49
Trwa wyjaśnianie przyczyn katastrofy budowlanej w Rutkach
Trwa wyjaśnianie przyczyny katastrofy budowlanej, do której doszło w czwartkowe popołudnie w Rutkach. Podczas prac energetycznych osunęła się skarpa, zabierając z sobą samochód dostawczy i zrywając drogę. Ziemia osunęła się do Raduni, tamując bieg rzeki. Z kolei wraz z drogą runął też słup energetyczny, upadając na ciężarówkę. Droga jest nieprzejezdna do odwołania.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 11:29
Zapaśnicy GKS Cartusii Kartuzy podsumowali rok
W czwartkowy wieczór zawodnicy i trenerzy sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy spotkali się z przedstawicielami władz samorządowych i sponsorami, by podsumować osiągnięcia minionego roku. Podczas startów w 2018 roku kartuscy zapaśnicy odnotowali sporo sukcesów, a tym największym był brązowy medal Mistrzostw Świata zdobyty przez Gevorga Sahakjana.