wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:11
Pełne atrakcji ferie z GOK-iem w Somoninie
Aż 830 milusińskich skorzystało z propozycji zajęć i wyjazdów feryjnych, na które zaprosił Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Przez dwa tygodnie przygotowano dla nich całą masę różnych atrakcji.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 10:01
Kartëskô Skra - zgłoś kandydata do nagrody burmistrza Kartuz
Wkrótce po raz osiemnasty wręczone zostaną nagrody burmistrza Kartuz. Kartëskô Skra przyznawane są za zasługi i wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz gminy. Kandydatów do tej nagrody zgłaszać można do 2 marca.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 09:27
Skuteczne odchudzanie w Med-Diet - spełnij marzenie o szczupłej sylwetce. Poznaj osoby, które pozbyły się nadwagi
Internet pełen jest treści dotyczących odchudzania i odżywiania. Niestety, są to informacje ogólne. Kluczem do zdrowego i skutecznego odchudzania jest indywidualne podejście - to co dobre dla jednego, niestety nie służy drugiemu. W takich sytuacjach rozwiązaniem jest wizyta u dietetyka. Poznaj osoby, które zaufały dietetykowi i dzięki temu pochwalić się mogą zdrową i szczupłą sylwetką.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 08:56
Kocioł na ekogroszek czy kocioł na gaz ziemny?
Częstym problemem przy wyborze metody ogrzewania domu albo firmy jest rodzaj kotła i paliwa. Jednymi z najczęściej porównywanych systemów ogrzewania są kondensacyjne kotły gazowe i podajnikowe kotły na ekogroszek. Na forach internetowych możesz znaleźć setki opinii użytkowników o zaletach oraz wadach obu tych rozwiązań. Które z nich wybrać?

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 20:22
Zmarł śp. ks. Wojciech Wiśniewski, wieloletni proboszcz parafii w Kiełpinie
W poniedziałek, 12 lutego zmarł śp. ks. kanonik Wojciech Wiśniewski. W latach 1983-2010 był proboszczem parafii św. Michała Archanioła w Kiełpinie. Pozostał tam również po przejściu na emeryturę. W kwietniu skończyłby 83 lata. Był kapłanem, którego parafianie ogromnie cenili i szanowali.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 15:11
Tak minęły ferie dzieciom w Sulęczynie
Wyjazd do kina, zjazdy na oponach, zajęcia plastyczne, warsztaty perkusyjne z Adamem Czerwińskim - tak upłynęły ferie zimowe najmłodszym mieszkańcom Sulęczyna. O ciekawe zajęcia i atrakcje zadbali zarówno pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury, jak i biblioteki.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 14:29
Z Kartuz w szeroki świat
Kartuzy to pełne uroku, kilkunastotysięczne miasto na Kaszubach. Jak w przypadku każdego innego miasta w Polsce, w świat wędrują stąd paczki - i z tego świata do Kartuz docierają.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 14:00
Nowa kolekcja marki Tubądzin w Krispol Łazienki
W salonie Krispol Łazienki pojawiła się nowa kolekcja marki Tubądzin. Linia Monolith to stylowe, designerskie i nowoczesne płyty gresowe w dużych formatach. Można je zastosować w różnych pomieszczeniach, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Nową ekspozycję tej marki będzie można obejrzeć w salonie Krispolu przy ul. Węglowej w Kartuzach od 24 lutego. Warto dodać, że na hasło Tubądzin każdy klient podczas składania zamówienia otrzyma dodatkowo 10 proc. rabatu.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 13:56
Zgorzałki na Targach Food-to-Go w Gdańsku
Gospodynie ze Zgorzałego po raz kolejny promowały kuchnię kaszubską i gminę Stężyca na targach Food To-Go w Gdańsku. To impreza adresowana do przedstawicieli branży gastronomicznej z bardzo ciekawym programem.

poniedziałek, 12 lutego 2018 r., 12:56
Ostatkowe spotkanie mieszkańców Kiełpina
Muzyką, tańcem, śpiewem i słodkościami karnawał pożegnała społeczność mieszkańców Kiełpina. Stowarzyszenie Krąg Arasmusa przy współpracy z grupą integracyjną Niezwyciężeni zorganizowało wieczorem ostatkowy. Okazją do wesołego spotkania był konkurs "Świąteczne iluminacje Kiełpina".