czwartek, 16 marca 2017 r., 09:06
Sprawdź, jak zapłacić mniej za OC
Jakie są przyczyny podwyżek ubezpieczania OC? Jak można je zmniejszyć? Co powinni zrobić kierowcy, żeby płacić mniej? Na pytania związane z podwyżkami ubezpieczenia komunikacyjnego OC odpowiada Katarzyna Czeczot - Agent DOMU UBEZPIECZENIOWEGO SPECTRUM w Kartuzach.

czwartek, 16 marca 2017 r., 08:02
Rąty. Pożar dachu budynku mieszkalnego
W czwartek wczesnym rankiem doszło do pożaru dachu budynku mieszkalnego w Rątach (gm. Somonino). Dzięki natychmiastowym działaniom czterech zastępów straży pożarnej, szybko udało się opanować zagrożenie i zminimalizować straty.

środa, 15 marca 2017 r., 15:02
IV Turniej Szkół Budowlanych - po raz kolejny zwyciężyło ZST Kartuzy
Murowali, sprawdzali umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i zmierzyli się w turnieju piłki nożnej - tak wyglądał IV Wojewódzki Turniej Szkół Budowlanych, który odbył się w środę w Zespole Szkół Technicznych w Kartuzach.

środa, 15 marca 2017 r., 14:17
Kartuzy. Ukradł rower wart trzy tys. złotych - grozi mu nawet 5 lat więzienia
Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 32-latka, który w sobotę ukradł rower spod sklepu w Kiełpinie. Jednoślad był wart 3 tys. zł. Mężczyzna już usłyszał zarzuty.

środa, 15 marca 2017 r., 13:46
Wiemy, kto w tym roku wystąpi na Truskawkobraniu! Sprawdź!
Podczas tegorocznej imprezy na Złotej Górze wystąpią gwiazdy polskiej i zagranicznej sceny muzycznej. Organizatorzy tak przygotowali program, by każdy znalazł w nim dla siebie coś interesującego. Na scenie pojawią się Michał Szpak, Fancy i Sound'n'Grace.

środa, 15 marca 2017 r., 12:30
Targi Nauka - Praca - Kariera w I LO w Kartuzach
Już po raz dwunasty w kartuskim ogólniaku zorganizowano targi pod hasłem "Nauka - Praca - Kariera" adresowane do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu. W ich trakcie uczniowie mieli okazję m.in. zapoznać się z ofertą uczelni wyższych i szkół policealnych, mogli też zasięgnąć rady u specjalistów z Powiatowego Urzędu Pracy.

środa, 15 marca 2017 r., 12:28
"Weekend za pół ceny" w Żukowie i Kartuzach
Gmina Żukowo już po raz drugi dołączyła do akcji "Rozsmakuj się w Metropolii. Weekend za pół ceny". Po raz pierwszy z usług w promocyjnych cenach będzie można skorzystać też w gminie Kartuzy. Tegoroczne edycja akcji odbędzie się 1 i 2 kwietnia.

środa, 15 marca 2017 r., 11:30
Żukowo. Odbudują dawne serce miasta
Na początku ubiegłego roku żukowska gmina zakupiła dwie działki o powierzchni 2580 m kw. wraz ze znajdującymi się na nich budynkami przy ul. 3 Maja. Jeden z obiektów to były spichlerz z końca XIX wieku. Transakcja ta daje samorządowi możliwość realizowania zadań społecznych i kulturalno - edukacyjnych w przyszłym Centrum Kultury. Do tej pory na tego typu przedsięwzięcia nie było po prostu miejsca.

środa, 15 marca 2017 r., 10:01
Żukowo. Potrzebna pomoc dla rodzeństwa, które straciło rodziców
Są bardzo młodzi, jednak życie zdążyło ich już brutalnie doświadczyć. Rodzeństwo z gminy Żukowo w krótkim czasie straciło oboje rodziców. Mieszkali w bardzo trudnych warunkach, zostali bez środków do życia. Od gminy otrzymali mieszkanie komunalne, wciąż jednak potrzebna jest pomoc. Osoby, które chciałyby się włączyć do akcji proszone są o kontakt z GOPS w Żukowie.

środa, 15 marca 2017 r., 09:33
Kamienie i gabiony - nowoczesne elementy architektury ogrodowej
Ogród to nasz prywatny zminiaturyzowany kawałek przyrody. Jeżeli dążymy do stworzenia w nim namiastki naturalnego krajobrazu z pewnością znajdziemy miejsce na kompozycję z kamienia.