poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 16:58
Banino. Zderzenie motocykla z busem. Nie żyje 37-letni mężczyzna
W poniedziałkowe popołudnie doszło do tragicznego w skutkach wypadku w Baninie. Zderzył się bus i motocykl. Niestety śmierć na miejscu poniósł 37-letni kierowca jednośladu. Droga jest zablokowana. Utrudnienia potrwają jeszcze dwie godziny.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 15:04
Ugo Projekt - nowa hurtownia okuć meblowych i paneli podłogowych. Nowoczesne meble na każdą kieszeń
Firma Ugo Projekt zaprasza do nowo otwartej hurtowni okuć meblowych i paneli podłogowych w Stężycy. W szerokiej ofercie sklepu świetnie zaopatrzą się zarówno producenci mebli, firmy, jak i klienci indywidualni. Najwyższa jakość i konkurencyjne ceny gwarantowane.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 14:26
Nauczycielki z kartuskiej "Dwójki" szkoliły się na Malcie
Szkoła Podstawowa Nr 2 w Kartuzach otrzymała dofinansowanie w ramach programu PO WER (akcja: Mobilność kadry edukacji szkolnej) na projekt stworzony pod nazwą "Europejskie inicjatywy nauczycieli wzorem dla nowych pokoleń młodych Kaszubów". Wartość otrzymanego dofinansowania to ponad 125 tysięcy złotych. Projekt trwa od września 2016 roku do końca czerwca przyszłego roku. W szkoleniach weźmie udział 13 nauczycieli z Dwójki.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 14:25
Rekrutacja trwa - ZSP w Somoninie zaprasza do Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych oraz Branżowej Szkoły I stopnia
Liceum dla Dorosłych jest propozycją dla wszystkich osób, chcących zdobyć wykształcenie średnie, bez konieczności rezygnacji z codziennych obowiązków i pracy. To możliwość przygotowania się do egzaminu maturalnego, który daje szansę na lepsze perspektywy zawodowe i umożliwia dalsza edukację.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 14:22
Jakub Skierka szósty w zawodach Pucharu Świata w Berlinie
Kartuski pływak Jakub Skierka, podopieczny trenera Arka Zalewskiego nie zwalnia tempa w rywalizacji światowego pływania. Po bardzo udanym starcie w Berlinie, reprezentant Cartusii odnotował kolejny sukces. Tym razem był szósty na zawodach w Berlinie.

poniedziałek, 7 sierpnia 2017 r., 11:54
Kolejni nietrzeźwi w weekend na drogach powiatu kartuskiego
w miniony weekend policjanci na drogach powiatu zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 20:04
Na Ostrzyckim Lecie padł nowy rekord - zaprezentowano gigantyczne Kaszubskie Nuty
Ogromnych rozmiarów "Kaszubskie Nuty" zaprezentowano podczas tegorocznego "Diabelskiego Grania" na niedzielnym Ostrzyckim Lecie. Corocznie od kilku lat, drugiego dnia największej letniej imprezy gminy Somonino ustanawiany jest nowy rekord ściśle związany z kaszubską tradycją i kulturą. Na niedzielnej odsłonie Ostrzyckiego Lata prócz rekordu, nie zabrakło również tańców, kaszubskiego humoru i radosnej atmosfery. Do zabawy nie trzeba było namawiać.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 19:58
O bezpieczeństwie i pracy mundurowych na pikiniku z policjantami i strażakami w Chmielnie
W niedzielne popołudnie stadion w Chmielnie na kilka godzin zmienił się w policyjno-strażackie miasteczko. Odbył się tam już po raz czternasty festyn "Wspólnie - Bezpieczne Chmielno". Na uczestników czekały liczne atrakcje takie jak emocjonujące policyjne i strażackie pokazy, prezentacje sprzętów i konkursy.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 16:20
Nowe Czaple. Pożar budynku gospodarczego i ciągnika
Sześć zastępów strażaków walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem budynku gospodarczego w Nowych Czaplach (gm. Stężyca). Spaleniu uległo poddasze obiektu, jak i zaparkowany w jego sąsiedztwie ciągnik.

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 15:03
Sprawdź ofertę firmy Intrans - węgiel w dobrej cenie, czarnoziem i usługi koparko-ładowarką
Przedsiębiorstwo Intrans to firma, która prowadzi w Kartuzach skład opału, jednak w swojej ofercie ma nie tylko sprzedaż jego różnych gatunków, ale też inne usługi. To znajdziesz również dobrej jakości czarnoziem do ogrodu. Sprawdź szczegóły.