piątek, 1 grudnia 2017 r., 20:35
Przodkowo. Medale od prezydenta dla złotych par małżeńskich
To one powiedziały sakramentalne "tak" przed ołtarzem równo pół wieku temu. W tym roku w przodkowskiej gminie 15 par obchodzi 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego. Takiej ilości osób obchodzących złoty jubileusz w jednym roku przodkowski USC jeszcze nie odnotował w swoich annałach. Na piątkową uroczystość zaproszono także pary obchodzące diamentowe i żelazne gody.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 15:55
Przodkowo. Magiczna skrzynka pełna andrzejkowych wróżb
Od ponad 20 lat przodkowska biblioteka organizuje andrzejki. Tradycyjnie pracownicy biblioteki w przeddzień święta odwiedzają wróżkę Amelię, która przygotowuje dla uczestników imprezy wróżby na przyszły rok. W ten wieczór wszystko było magiczne - skrzynka z wróżbami, kostki do gry, obrazki z symbolami a nawet owoce.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 13:30
Zaprojektuj z nami…. swój park! Zapraszamy do współpracy!
Na wiosnę odnowimy Park przy ul. Majkowskiego w Kartuzach! Jaki będzie? Zależy od mieszkańców! Zaprojektuj z nami…. swój park! Zapraszamy do współpracy!

piątek, 1 grudnia 2017 r., 13:03
Gmina Stężyca już ma budżet 2018. Jest "rozsądny, ale nie wyborczy"
Stężyccy radni jako pierwsi w powiecie uchwalili przyszłoroczny budżet. Dochody gminy w 2018 roku mają wynieść nieco ponad 64 mln zł, wydatki zaś blisko 66 mln zł. Samorząd zamierza zrealizować inwestycje za łączną kwotę ponad 20 mln zł. - Na pewno nie jest to budżet wyborczy. Robimy swoje. Realizujemy te zadania, które wcześniej zaplanowaliśmy - komentuje wójt Tomasz Brzoskowski.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 11:32
Udekoruj dom na święta. Bracia Z Gołubie
Drzewka świąteczne - jodły kaukaskie i świerki pospolite cięte i doniczkowe, ozdoby świąteczne, lampki choinkowe oraz fajerwerki wszelkich rodzajów - tak przedstawia się oferta, która z okazji Świąt Bożego Narodzenia przygotował sklep Braci Z z Gołubia. Cały asortyment można nabyć w atrakcyjnych cenach.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 11:22
Cantus Angeli - śpiewają i grają już od dekady
Liczy 23 członków. Ma na swoim koncie liczne sukcesy, niezliczoną liczbę koncertów, uświetnia nabożeństwa, festyny, w 2013 roku światło dzienna ujrzała jego pierwsza płyta "W Tobie ufam". Mowa o Zespole Cantus Angeli działającym przy parafii św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej, który w tym roku świętuje 10-lecie działalności. Jubileusz artyści uczcili koncertem "Jezus jest Panem".

piątek, 1 grudnia 2017 r., 10:02
"Dla Zdrowia". Dietetyk mobilny - Kamila Piwowarska
Świetne samopoczucie, zgrabna i piękna sylwetka to komfort, który możesz zapewnić sobie już dziś. Jeśli nie masz czasu na wizyty w gabinecie dietetyk mobilny to idealna oferta dla Ciebie.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 09:58
Grunt a prace budowlane
Wykonując różne prace budowlane i remontowe należy zwrócić uwagę na grunt, na którym się je prowadzi. Prace na nieodpowiednim typie gruntu o zbyt słabym zagęszczeniu mogą skutkować problemami podczas eksploatacji budynku lub danej infrastruktury, nad którą się pracowało, a nawet komplikacjami już podczas wykonywania zlecenia. Warto mieć to na uwadze i dużą wagę przywiązywać od odpowiedniego przygotowania podłoża, dzięki czemu nie natkniemy się na różnego rodzaju problemy związane z nim.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 09:50
SAP Fiori - mobilność w biznesie
Chociaż zaledwie co piąta firma w Polsce korzysta z systemów ERP (ang. enterprise resource planning - wspomagających zarządzanie przedsiębiorstwa), rośnie świadomość potrzeby wdrożenia takich rozwiązań. Z ubiegłorocznego badania "Digital Transformation 2016" przeprowadzanego przez globalną firmę Deloitte wynika, że organizacje wiedzą, że nie ma od tego procesu odwrotu.

piątek, 1 grudnia 2017 r., 09:45
Relaksująca atmosfera sypialni. Jak ją uzyskać?
Sypialnia jest miejscem o bardzo prywatnym charakterze, w którym odpoczywamy i regenerujemy siły, dlatego wystrój powinien dodawać pozytywnej energii. Wnętrze należy dostosować do indywidualnych preferencji estetycznych. Równocześnie trzeba zwrócić uwagę na jego funkcjonalność. W jaki sposób uzyskać wymarzoną sypialnię?