środa, 10 lipca 2019 r., 09:11
Listwy elewacyjne i 2 inne detale, dzięki którym odmienisz elewację swojego domu
Elewacja domu pełni nie tylko funkcje estetyczne - to na niej znajdują się ocieplenie oraz wszelkie elementy, mające ochronić budynek przed działaniem warunków atmosferycznych. Od jej odpowiedniego wykończenia zależy więc utrzymanie domu w dobrym stanie technicznym przez wiele lat, a do tego, oprócz głównych elementów wykończenia, przyczyniają się również detale, np. profile i listwy elewacyjne.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 19:41
Był poszukiwany. Wpadł, bo pijany wsiadł za kierownicę. Zatrzymał go policjant na urlopie
Kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności grozi 59-latkowi, którego w sobotę zatrzymała policja. Mężczyzna najprawdopodobniej prowadził pod wpływem alkoholu. Był też poszukiwany przez policję. Ujęto go dzięki reakcji dzielnicowego z Chmielna, który wybierał się z rodziną na urlop.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 12:13
Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem? Podpisz petycję!
Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Wesprzeć tę inicjatywę może każdy. Wystarczy podpisać petycję.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 11:41
Czy oświetlenie LED sprawdzi się w łazience?
Łazienka to pomieszczenie, które zazwyczaj jest stosunkowo mało doświetlone. Dlatego w większości domów znajduje się tam lampa wisząca bądź też żyrandol, oraz dodatkowe oświetlenie obok lustra. Nad lustrem są to małe lampki, dzięki którym możemy lepiej siebie widzieć podczas wykonywania makijażu czy też nakładania jakiejś maseczki.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 10:50
W Dzierżążnie znaleziono ciało 64-letniego mężczyzny
Na terenie dawnej żwirowni nad Jeziorem Mezowskim w Dzierżążnie ujawniono ciało mężczyzny.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 10:00
Zapraszamy do Alior Banku
Placówka Partnerska Alior Banku przy ul. Gdańskiej 21 (przy rondzie) w Kartuzach zaprasza do zapoznania się z ofertą banku oraz sprawdzeniem zdolności kredytowej (za sprawdzenie zdolności kredytowej upominek).

wtorek, 9 lipca 2019 r., 10:00
Kuchnia twoich marzeń w korzystnej cenie - sprawdź ofertę Ugo Projekt
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 21:31
Skuteczny Marketing B2B
Zaopatrzasz inne firmy w produkty lub usługi niezbędne do ich funkcjonowania? W takim razie na pewno wiesz, czym jest marketing B2B, czym różni się od B2C i jakie niesie za sobą korzyści. Jeśli jednak do tej pory nie interesowałeś się sprawami marketingowymi, zapraszamy do przydatnej lektury!

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 14:05
Somonino. "Tajemnice Afryki" Marcina Zawadzkiego
Do piątku 26 lipca w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie można oglądać wystawę Marcina Zawadzkiego "Tajemnice Afryki". Wernisaż wystawy odbył się w czwartek, 4 lipca.

poniedziałek, 8 lipca 2019 r., 13:28
Gołubie. MAN skasował słup energetyczny i uderzył w opla
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Gołubiu. Kierujący MAN-em zjechał na pobocze, kasując słup energetyczny i ogrodzenie posesji, a następnie uderzył w bok jadącego z przeciwległego kierunku opla.