piątek, 10 lutego 2017 r., 15:35
Od września w Sierakowicach będą funkcjonować dwie szkoły podstawowe
Gmina Sierakowice ustaliła projekt nowej sieci szkół w związku z reformą oświaty. Szkoły podstawowe z mocy prawa staną się szkołami ośmioklasowymi. Dotychczasowe zespoły szkół również staną się szkołami ośmioklasowymi z klasami gimnazjalnymi. Gimnazjum zostanie z kolei przekształcone w szkołę podstawową, a tym samym w Sierakowicach będą funkcjonowały dwie "podstawówki". Sprawdź, do jakiej będzie uczęszczało twoje dziecko.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:50
Podziękowania dla Alicji i Ireneusza Koszałków
Zespół Kształcenia i Wychowania w Szymbarku składa podziękowania właścicielom Centrum Aktywnego Wypoczynku Koszałkowo w Wieżycy.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:21
ZUS będzie kontrolował osoby na zwolnieniach
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zapowiada kolejne kontrole osób przebywających na zwolnieniach lekarskich. W ubiegłym roku sprawdzono w ten sposób 10 tys. osób, w prawie 400 przypadkach wykryto nieprawidłowości i pozbawiono prawa do świadczenia.

piątek, 10 lutego 2017 r., 13:03
Ubojnie drobiu - będzie bezpieczniej?
W związku z wypadkiem śmiertelnym, do którego doszło w ubiegłym roku w ubojni drobiu w Niestępowie, inspektorzy Państwowej Inspekcji Pracy przeprowadzili kontrole także w trzech innych ubojniach na terenie powiatu kartuskiego. Zakończyły się one wykryciem szeregu nieprawidłowości.

piątek, 10 lutego 2017 r., 12:59
Sierakowice. 11-letni chłopiec wtargnął pod samochód
W czwartkowe popołudnie doszło do wypadku w Sierakowicach. 11-letni chłopiec nie upewnił się, czy może bezpiecznie przejść i wtargnął na jezdnię wprost pod koła nadjeżdżającego samochodu.

piątek, 10 lutego 2017 r., 12:47
Egiertowo. Narkotyki ukrył w rękawie - grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności
W czwartek funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód osobowy, który prowadził 27-letni mężczyzna. Okazało się, że miał przy sobie amfetaminę. Policjanci sprawdzą też, czy nie prowadził pod wpływem środków odurzających.

piątek, 10 lutego 2017 r., 11:07
Zajazd Agro nad Stawem - wymarzone miejsce na imprezy okolicznościowe
Szukasz wyjątkowego miejsca na kameralne wesele bądź rodzinną uroczystość? Zajazd Agro nad Stawem w Małkowie idealnie się na taką okazję nadaje. Piękna, elegancka sala z miejscami noclegowymi, w urokliwym otoczeniu to wymarzone miejsce na niezapomnianą imprezę.

piątek, 10 lutego 2017 r., 10:12
Kartuzy. Zgłoś kandydatów do nagrody Kartëskô Skra
Do 28 lutego można zgłaszać kandydatów do kolejnej edycji nagród burmistrza "Kartëskô Skra". Przyznaje się ją za zasługi i wybitne osiągnięcia w dziedzinie kultury, sportu czy przedsiębiorczości.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 21:08
Przodkowo. Uroczystość zacząć czas. Wnuki będą bawić was
Takie hasło wybrano na tegoroczny bal karnawałowy przedszkolaków z babciami i dziadkami. Na scenie zaprezentowało się 130 milusińskich, a na widowni podziwiało ich prawie 300 osób. Dla gości przygotowano część artystyczną i okolicznościowe laurki dla seniorów. Była też "płonąca" niespodzianka - trzy olbrzymie smakowite torty.

czwartek, 9 lutego 2017 r., 16:54
Sierakowice. Około 300 osób bawiło się na dorocznym Dniu Seniora
Czas karnawału to także czas organizacji Dni Seniora. W czwartek na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców Sierakowic i okolicznych miejscowości zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na zaproszenie to odpowiedziało około 300 osób, na które czekało wiele atrakcji. Czas seniorom umilał zespół muzyczny. Uczestnicy imprezy nie stronili więc od wspólnych tańców i chętnie brali też udział w specjalnie dla nich przygotowanych konkursach.