poniedziałek, 14 maja 2018 r., 12:24
Kolejni nietrzeźwi kierujący zatrzymani na drogach powiatu kartuskiego
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego dwóch mężczyzn, którzy kierowali pojazdami w stanie nietrzeźwości. Jeden z nich miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 11:53
Flyingdesk - nowoczesne biurko z regulowanym stelażem. Wznieś się na wyżyny własnych możliwości
Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie pracownika. Aż 25 proc. osób w wieku 26-35 lat cierpi na bóle pleców. Pogłębiające się z czasem problemy zdrowotne mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, bo zgodnie z danymi aż 66 proc. Polaków deklaruje, że pracowaliby lepiej będąc zdrowszymi. Dlatego też taki istotne jest zapewnienie odpowiedniej ergonomii na stanowisku pracy. Taką szansę daje biurko z regulowanym stelażem Flyingdesk, którego producentem jest firma Sulmet z Pomieczyna.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 11:18
Usługi minikoparką
Oferuję Państwu fachowe usługi minikoparką na terenie Kartuz i okolic. Naszą minikoparką dojedziemy do trudno dostępnych miejsc, możemy pracować wewnątrz budynków, wiat itp. Nie zniszczymy w takim stopniu jak ciężka koparka, miejsc po których będziemy przejeżdżać.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 11:11
Wyprzedaż ekspozycji w Ugo Projekt. Idealne meble do kuchni na każdą kieszeń
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 09:28
Wymiana polsko-niemiecka w szkole w Gowidlinie
W dniach od 23 do 28 kwietnia już po raz trzeci odbyła się wymiana polsko-niemiecka młodzieży Szkoły Podstawowej w Gowidlinie ze szkołą w Niemczech. Po raz pierwszy uczniowie z Niemiec gościli w 2016 roku, rok później odbyła się rewizyta. W tym roku ponownie do Polski przybyło 14 uczniów ze szkoły partnerskiej wraz z opiekunami Faustiną Tous i Sonją Kohlhaas.

niedziela, 13 maja 2018 r., 15:53
Ocalić połączenie kolejowe z Kaszub do Trójmiasta - podpisali list intencyjny i przejechali historyczną linią
W niedzielę o godz. 12.25 do Kartuz zawitał historyczny pociąg PKM, który do stolicy Kaszub przyjechał linią z Gdańska - Kokoszek przez Starą Piłę. Pociągiem podróżowali samorządowcy, przedstawiciele mediów oraz działacze i sympatycy kolei. Wszystko po to, by zwrócić uwagę na potrzebę rewitalizacji tego odcinka. W Kartuzach podpisano list intencyjny w sprawie współpracy na rzecz przywrócenia linii.

niedziela, 13 maja 2018 r., 15:30
Żukowo. Drzwi Otwarte dla gimnazjalistów i ich rodziców
W sobotnie przedpołudnie przez trzy godziny w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie gimnazjaliści wraz ze swoimi rodzicami mieli okazję zobaczyć wnętrze i wyposażenie szkoły, zapoznać się z ofertą kształcenia, porozmawiać z nauczycielami, pedagogami i doradcą zawodowym. Dzięki temu niezdecydowanym uczniom szukający dla siebie nowej szkoły, ułatwiono podjęcie decyzji.

niedziela, 13 maja 2018 r., 14:26
Zderzenie dwóch aut w Borczu - jedna osoba poszkodowana
Jedna osoba została przetransportowana do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w niedzielne popołudnie na drodze krajowej nr 20 w Borczu. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

niedziela, 13 maja 2018 r., 09:30
Szukasz idealnego miejsca na wesele? Znajdziesz je w kompleksie Wichrowe Wzgórze w Chmielnie
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

niedziela, 13 maja 2018 r., 08:05
Pomorscy strażacy-ochotnicy świętowali w Szemudzie
W sobotę w Szemudzie lokalna jednostka świętowała 112-lecie działalności. Uroczystość połączono z Dniem Strażaka w województwie pomorskim, a co za tym idzie do powiatu wejherowskiego zjechali ochotnicy z całego Pomorza. Podczas uroczystości nie zabrakło podziękowań i odznaczeń, a wśród uhonorowanych zasłużonych strażaków z powiatu kartuskiego i kościerskiego.