czwartek, 12 września 2019 r., 08:58
Czy kosze na śmieci mogą być tylko w mieście? Mieszkańcy Kiełpina czują się dyskryminowani
Od początku września w gminie Kartuzy odbywają się zebrania sołeckie, na których mieszkańcy decydują na co przeznaczą pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Rada Miejska w Kartuzach w tym roku na ten cel przeznaczyła 850 tysięcy złotych. O tym na co przeznaczą 50 tys. złotych w ramach tego funduszu, w poniedziałek zadecydowali mieszkańcy Kiełpina, najliczniejszego sołectwa w gminie Kartuzy. W trakcie spotkania nie zabrakło jednak burzliwych dyskusji m.in dotyczących kupna koszy na śmieci. Mieszkańcy wyrazili również swoje niezadowolenie co do kwoty jaka została im przyznana w ramach funduszu sołeckiego.

środa, 11 września 2019 r., 15:04
Czy praca zdalna jest dla każdego?
Gdy inni zrywają się wczesnym rankiem, aby udać się do pracy, w której spędzą przynajmniej 8 najbliższych godzin, Ty słodko przeciągasz się w pościeli. W końcu jesteś pracownikiem zdalnym i obowiązuje Cię nienormowany czas pracy. Po śniadaniu spokojnie zasiadasz w ulubionym fotelu z laptopem na kolanach i kubkiem parującej kawy. Teraz możesz przystąpić do pracy. W środku dnia nachodzi Cię ochota, by wybrać się na krótki spacer. Żaden problem - jako pracownik zdalny samodzielnie decydujesz, kiedy chcesz zrobić sobie przerwę, nie narażając się przy tym na surowe spojrzenie przełożonego. Brzmi jak bajka? Być może, jednak decydując się pracę zdalną, należy zdać sobie sprawę, co w rzeczywistości kryje się pod wizerunkiem żyjącego w spokoju freelancera.

środa, 11 września 2019 r., 14:59
Czy masz predyspozycje do pracy zespołowej?
Praca zespołowa jest jedną z umiejętności interpersonalnych poszukiwanych przez pracodawców. Często jest ona wymieniana w ogłoszeniach o pracę wśród oczekiwań stawianych przed kandydatem na pracownika. Wiele zadań w firmie wymaga sprawnego zespołu, który będzie w stanie im podołać.

środa, 11 września 2019 r., 14:51
Czy masz kompetencje do pracy spedytora?
Ostatnio specjalista ds. spedycji jest bardzo poszukiwanym na rynku pracy zawodem. To bardzo wymagające zajęcie i nie każdy nadaje się do pracy pod silną presją czasu i w dużym stresie. Sprawdź czy masz predyspozycje, by zostać spedytorem.

środa, 11 września 2019 r., 14:45
Czy dziękować za rozmowę o pracę? Jak to zrobić?
Przebrnięcie przez rozmowę kwalifikacyjną zamyka kolejny etap rekrutacji nowego pracownika. Większość osób zamykając za sobą drzwi do sali, w której odbywało się spotkanie, nie myśli o korzyściach, jakie można wyciągnąć z tej sytuacji nawet, jeśli nie otrzyma się pracy. A może warto skierować do pracodawcy podziękowanie za umożliwienie wzięcia udziału w rozmowie o pracę?

środa, 11 września 2019 r., 14:28
Leczenie chrapania - jak wygląda terapia?
Chrapanie to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która powoduje mnóstwo kłótni między chrapiącym a partnerem. Nieprzespane noce sprawiają, iż jesteśmy zmęczeni i nie mamy siły na wykonywanie codziennych obowiązków w pracy czy w domu.

środa, 11 września 2019 r., 13:16
Pięć medali zawodniczek "Dziesiątki" na Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w Tarnowie
Siostry Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie w miniony weekend brały udział w Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Tarnowie, i nie zawiodły. Do Kartuz wróciły z trzema złotymi i dwoma srebrnymi medalami.

środa, 11 września 2019 r., 10:20
66-latek stracił prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie
Utratą prawa jazdy dla 66-latka zakończyła się wtorkowa przejażdżka po Kartuzach peugeotem. Mężczyzna wsiadł za kółko, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał około 1,8 promila.

środa, 11 września 2019 r., 10:01
Kolejni z narkotykami zatrzymani
We wtorkowy wieczór kartuscy policjanci zatrzymali aż trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Zatrzymany w Kartuzach 20-latek posiadał marihuanę, z kolei dwaj mężczyźni zatrzymali w Garczu amfetaminę.

środa, 11 września 2019 r., 10:00
Wybierz się w rejs do Szwecji z gwiazdami z Kobranocki i Golden Life
Już 26 października na pokładzie promu Stena Spirit wystąpią legendy polskiego rocka - Golden Life i Kobranocka. Wybierz się w niezapomniany rejs z fantastyczną imprezą i koncertami. Warto już dziś zarezerwować bilety w promocyjnej cenie - 189 zł/os.