piątek, 6 października 2017 r., 15:19
Miszewo. Miał prawie dwa promile alkoholu - spowodował kolizję
W czwartek w Miszewie doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Okazało się, że jej sprawca ma w organizmie prawie dwa promile alkoholu. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę, a także zatrzymali dokument uprawniający do kierowania pojazdami. Mężczyźnie grozi kara nawet do dwóch lat pozbawienia wolności.

piątek, 6 października 2017 r., 09:51
Studenci Uniwersytetu III Wieku rozpoczęli nowy rok akademcki
W czwartkowe popołudnie w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach społeczność studentów Akademii Umiejętności rozpoczęła kolejny rok zajęć. Czekają na nich miesiące pełne wspólnych spotkań, ciekawych wykładów, zajęć i warsztatów.

piątek, 6 października 2017 r., 09:05
Grali i zbierali pieniądze, by odbudować dom Józefa Chełmowskiego
Niech powrócą anioły - pod takim hasłem w czwartkowy wieczór odbył się koncert charytatywny, którego celem była zbiórka środków na rzecz odbudowy zniszczonego wskutek sierpniowej nawałnicy domu i ogrodu Józefa Chełmowskiego. Kolejny koncert odbędzie się w sobotę w Audytorium Novum Politechniki Gdańskiej.

piątek, 6 października 2017 r., 08:05
Kolejne jednostki OSP doposażone w sprzęt
W motopompy szlamowe, motopompy pływające oraz pilarki zostały wyposażone kolejne jednostki ochotniczych straży pożarnych. Dzięki środkom pozyskanym z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w czwartek pomoc trafiła do 21 jednostek z terenu województwa pomorskiego, w tym strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

czwartek, 5 października 2017 r., 23:11
Żukowo. Kaszubska Lilia 2017 dla hafciarki Wandy Dzierzgowskiej
W środę w sali konferencyjnej żukowskiego urzędu wręczono uroczyście Kaszubską Lilię. Nagrodę otrzymała Wanda Dzierzgowska, jedna z najbardziej znanych i utytułowanych hafciarek żukowskiej gminy. Wyróżnienie to przyznaje oddział Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego w Żukowie. Otrzymują je osoby szczególnie zasłużone dla miejscowej kultury i tradycji.

czwartek, 5 października 2017 r., 16:52
Sardynia, czyli witaj na Atlantydzie!
Spośród licznych walorów turystycznych oraz historycznych Sardynii, o których przeczytać można w przewodnikach, tak naprawdę jedna czyni ją miejscem naprawdę szczególnym. Odkąd w 2009 roku grono wybitnych naukowców spotkało się w Rzymie, by odbyć dyskusję na temat tej pięknej śródziemnomorskiej wyspy, mieszkańcy żadnego innego kraju nie mają większego prawa, by mówić: Atlantyda była tutaj!

czwartek, 5 października 2017 r., 16:44
Wywoływanie zdjęć przez internet. Co powinieneś o nim wiedzieć?
Czas płynie nieubłaganie, a najwspanialsze chwile z naszymi najbliższymi chcielibyśmy zatrzymać jak najdłużej. Na szczęście, jest na to sposób! Aby zachować przy sobie wspomnienia, wystarczy uwieczniać wspólny czas z najbliższymi przy pomocą fotografii, a następnie wywołać je przez Internet. To banalnie proste, prawda?

czwartek, 5 października 2017 r., 16:12
Brak miejsc w porannych szynobusach PKM. Kiedy nastąpi poprawa?
Pasażerowie PKM skarżą się, że poranne pociągi jadące w stronę Trójmiasta są przepełnione. Zdarzają się sytuacje, że część osób zostaje na peronie i nie może wsiąść do pociągu. Problem nasilił się kilka dni temu, na początku października, kiedy rozpoczął się rok akademicki.

czwartek, 5 października 2017 r., 15:42
50 lat w miłości ... Małżonkowie z gminy Kartuzy świętowali Złote Gody
Minęło pół wieku od momentu, gdy ślubowali sobie miłość i wierność, wspólne życie na dobre i złe, w zdrowiu i w chorobie. Takim stażem małżeńskim mogą poszczycić się nieliczni. W tym roku 47 par w gminie Kartuzy świętowało Złote Gody.

czwartek, 5 października 2017 r., 12:00
Buty na crossfit - rzeczy, na które musisz zwrócić uwagę
Crossfit to dyscyplina, która zyskuje coraz większą popularność. Coraz więcej ludzi chce jej spróbować, wielu z nich zostaje z nią na o wiele dłużej. Jednak nawet jeśli nie wiemy, czy crossfit będzie sportem, który będziemy trenować przez lata, zanim zagłębimy się w świat crossfitu, warto zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się wysokim komfortem wykonywania ćwiczeń, a dodatkowo ograniczymy możliwość doznania kontuzji. Najważniejszym element wyposażenia są buty. Poniżej znajdziesz informacje, na co musisz zwrócić szczególną uwagę, zanim dokonasz decyzji zakupu.