piątek, 23 czerwca 2017 r., 12:33
Żukowo. Zerówkowicze z Kogucika dostali pierwsze w życiu dyplomy absolwenta
Odświętnie ubrani, nieco stremowani żegnali swoje przedszkole recytacją, tańcem i piosenką. 27 milusińskich perfekcyjnie przygotowanych do występu przez ponad 40 minut prezentowało zdobyte umiejętności artystyczne, za co od rodziców zebrały gorące oklaski. Nie zabrakło też wzruszeń, podziękowań i kwiatów dla wychowawczyń oraz dyrekcji przedszkola.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 12:31
W gminie Żukowo powstały punkty elektroodpadów
W Żukowie, Chwaszczynie i Baninie powstały gminne punkty elektroodpadów. Dzięki temu mieszkańcy jeszcze łatwiej mogą pozbyć się małogabarytowych odpadów niebezpiecznych.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 12:11
Pylony reklamowe - gdzie warto je wykonać?
Wśród dostępnych na rynku, różnego rodzaju nośników treści o charakterze informacyjnym, promocyjnym i reklamowym, znaleźć można stosowane powszechnie nośniki, takie jak na przykład kasetony reklamowe, billboardy reklamowe oraz inne podobne formy, które z łatwością rozpozna i nazwie przeciętna osoba nie posiadająca specjalistycznej wiedzy z zakresu marketingu i reklamy.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 10:13
Jak wybrać pościel dla dzieci - na co musisz zwrócić uwagę?
Spokojny sen gwarantuje lepszy nastrój, poprawia koncentrację i zbawiennie wpływa na ogólną kondycję organizmu. Szczególne znaczenie ma w rozwoju dzieci - zarówno najmniejszych, noworodków i niemowlaków, jak i tych starszych, kilkulatków, przedszkolaków czy uczniów. O komforcie snu decyduje wygoda łóżka i materaca, ale równie ważna jest kołdra oraz poduszki, a także pościel, w którą zostają powleczone.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 09:52
Można inaczej - piknik osób niepełnosprawnych w Bębnach
13 czerwca Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice w ramach zadania publicznego pt. "Można inaczej" zorganizowało piknik dla osób niepełnosprawnych i wszystkich tych, którzy pragną być razem, wspólnie się integrować i być nie tylko w dobrych chwilach, ale i wtedy jak trzeba również pomóc. Piknik odbył się na terenie gospodarstwa Lucyny i Sławomira Keller w Mściszewicach-Bębny.

piątek, 23 czerwca 2017 r., 08:45
Prokowo. Seat najechał na tył opla
W piątkowy poranek służby interweniowały na trasie Kartuzy-Prokowo, gdzie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Szczęśliwie żaden z uczestników zdarzenia nie odniósł obrażeń.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 21:51
Garcz. Audi uderzyło w dwa drzewa i dachowało - ciężko ranny mężczyzna
Kierujący audi mężczyzna został śmigłowcem LPR przetransportowany do szpitala po tym, jak kierowany przez niego pojazd w Garczu uderzył w dwa przydrożne drzewa, a następnie dachował. Trwa wyjaśnianie okoliczności wypadku. Droga jest zablokowana.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 18:13
Żukowo. Uroczyste wręczenie świadectw uczniom klas zawodowych
W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie pożegnano 77 absolwentów trzech klas zawodowych, którym wręczono świadectwa, a najlepsi uczniowie otrzymali nagrody i gratulacje. Najwyższą średnią (5,14) uzyskała Sylwia Kryszewska. Był to najwyższy wynik w powiecie kartuskim wśród uczniów szkół zawodowych. Absolwentka otrzymała nagrody od starosty kartuskiego i burmistrza żukowskiej gminy.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 15:29
W chwaszczyńskim lesie znaleziono ciało mężczyzny
Trwa wyjaśnianie okoliczności i przyczyn śmierci mężczyzny, którego ciało znaleziono w środowy wieczór w lesie w Chwaszczynie. Najprawdopodobniej denat to poszukiwany od 22 maja br. 60-latek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyzna poniósł śmierć poprzez powieszenie.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 13:43
Mieszkańcy ul. Kolejowej walczyli o dojazd do swoich posesji
Trwają prace przy budowie nowego dworca i ulicy Kolejowej w Kartuzach. W jej ramach powstaje również nowa nawierzchnia na drodze prowadzącej do znajdujących się na tej ulicy kamienic. Nowo wybudowana droga jest jednak usytuowana wyżej niż stara, przez co mieszkańcy stracili dojazd do swoich posesji. Interweniowali w tej sprawie kilkukrotnie w urzędzie, bez odzewu. Z prośbą o pomoc zwrócili się do naszej redakcji, a także do kartuskich radnych na środowej sesji. Dojazd wykonano jeszcze tego samego dnia.