czwartek, 24 maja 2018 r., 21:54
Święto Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie
Szkoła Podstawowa w Borkowie od 2006 roku nosi imię Jana Pawła II. Zgodnie z obowiązującym statutem dzień urodzin Karola Wojtyły jest świętem szkoły. Obchody, jak co roku, rozpoczęła uroczysta msza św. w sali sportowej. Tegoroczną eucharystię odprawił ks. Maciej Rychert z parafii WNMP w Żukowie. Służbę liturgiczną, czytania i śpiew sprawowali uczniowie szkoły. We mszy św. uczestniczyli także przedstawiciele społeczności borkowskiej.

czwartek, 24 maja 2018 r., 19:32
Zabawa i integracja na XVII Jarmarku Folklorystycznym w Chmielnie
Około 500 osób przybyło w czwartek do Chmielna na XVII Jarmark Folklorystyczny i Przegląd Dorobku Kulturalnego Środowiskowych Domów Samopomocy i Domów Pomocy Społecznej. W imprezie wzięli udział podopieczni z 20 placówek z różnych zakątków Pomorza. Chmieleński jarmark to największa w regionie impreza kulturalna dedykowana osobom niepełnosprawnym.

czwartek, 24 maja 2018 r., 16:51
Jak odświeżyć wygląd swojej łazienki?
Dzięki odpowiednim dodatkom można z łatwością odmienić każde pomieszczenie. Delikatny lifting łazienki idzie przeprowadzić bez konieczności wymieniania wszystkich sprzętów oraz przeprowadzania generalnego remontu. Jak odświeżyć wygląd swojej toalety bez totalnego remontu, a nawet zrywania płytek na ścianach i podłodze? Wystarczy zmienić kilka elementów, a pomieszczenie nabierze zupełnie nowego charakteru.

czwartek, 24 maja 2018 r., 16:48
Naturalne wyciągi w kremach do biustu. Poznaj serum ujędrniające do piersi Frashe
Naturalne kosmetyki zyskują coraz większą popularność. Nic w tym dziwnego. Wydaje się, że nastąpił przesyt preparatami chemicznymi, ale też zaczęliśmy dostrzegać ich wady. Rośnie świadomość w zakresie odpowiedzialnej pielęgnacji skóry. Dlaczego właściwie powinno się postawić na naturalne kosmetyki?

czwartek, 24 maja 2018 r., 16:12
Na co zwracać uwagę wybierając traktor ogrodowy?
Posiadacze dużych trawników doskonale zdają sobie sprawę z faktu, jak mozolną pracą jest zadbanie o ich jakość. Koszenie dużych powierzchni wymaga odpowiedniego sprzętu. Idealnym rozwiązaniem do takich prac będzie traktorek ogrodowy. Jak wybrać dobry traktor ogrodowy? Na jakie parametry należy koniecznie zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że praca w ogrodzie będzie komfortowa?

czwartek, 24 maja 2018 r., 14:40
Chmielno. Najmniejsi patrioci odebrali nagrody za swoje prace plastyczne
Propagowanie wartości patriotycznych, wzbogacanie wiedzy historycznej, rozwijanie talentów i zainteresowań dzieci i przede wszystkim włączenie się w obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - to główne cele zorganizowanego przez chmieleńskie przedszkole konkursu. Jego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w środę, w Przedszkolu Samorządowym Baśniowa Kraina w Chmielnie.

czwartek, 24 maja 2018 r., 11:53
Firma Izobud zaprasza na I Konferencję dla Dekarzy
Mądre budowanie to misja firmy Izobud, która idealnie definiuje blisko 30 lat działalności na rynku materiałów budowlanych. Najlepsze marki, innowacyjne rozwiązania, własny transport ale przede wszystkim fachowe doradztwo, oparte na rzetelnej, bezustannie poszerzanej wiedzy.

czwartek, 24 maja 2018 r., 10:00
Weekend pełen imprez - sprawdź, co będzie się działo i zaplanuj czas
Przebojowa Majówka w Stężycy, finał konkursu Rodno Mowa, wyścig rowerowy Kaszebe Runda, piknik historyczny w Wyczechowie - to tylko niektóre z imprez, jakie zaplanowano na nadchodzący weekend. Wśród licznych propozycji każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

czwartek, 24 maja 2018 r., 08:52
Zawodniczki KS Dziesiątki z sukcesami w Wojewódzkiej Szkolnej Lidze Strzeleckiej
W kwietniu w Starogardzie Gdańskim odbyły się zawody w ramach Wojewódzkiego Finału Szkolnej Ligi Strzeleckiej. Świetnie się na nich spisały zawodniczki KS Dziesiątki. Zdobyły medale indywidualnie oraz w klasyfikacji drużynowej.

czwartek, 24 maja 2018 r., 07:55
Kolizja w Grzybnie
W czwartek rano doszło do zderzenia dwóch samochodów w Grzybnie. Samochód dostawczy uderzył w inny pojazd. Na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń.