wczoraj, 12:36
Poznaliśmy gminnych laureatów turnieju pożarniczego
Około 300 uczestników wzięło udział w gminnych etapach eliminacji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W marcu zmagania odbyły się w ośmiu gminach powiatu kartuskiego. Młodzież, która najlepiej sobie w nich poradziła, będzie reprezentować swoje gminy w etapie powiatowym.

wczoraj, 10:59
Odszedł śp. Mieczysław Skibiński
Pogrążona w smutku rodzina z wielkim żalem zawiadamia, że 25 marca 2017 r. w wieku 71 lat odszedł do wieczności śp. Mieczysław Skibiński.

wczoraj, 10:59
Kondolencje dla rodziny śp. Mieczysława Skibińskiego
Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie śp. Mieczysława Skibińskiego składają pracownicy P.W. Skibiński.

wczoraj, 10:54
Największy sklep z zabawkami teraz w internecie!
Nie masz czasu na zakupy? Nie chcesz tracić czasu na stanie w kolejkach? Szukasz ciekawych produktów w atrakcyjnych cenach? Ta oferta jest dla Ciebie! Wychodząc na naprzeciw oczekiwaniom klientów, sklep z zabawkami Hey and Play z Żukowa ruszył ze sprzedażą internetową. Teraz szeroki wybór zabawek, akcesoriów dziecięcych, gier czy przyborów szkolnych i biurowych znajdziesz w internecie. Przejrzysty układ witryny ułatwi ci poszukiwanie odpowiedniego dla Ciebie produktu. Sklep zapewnia ekspresową wysyłkę. Transakcji dokonasz jednym kliknięciem. Zajrzyj na stronę www.heyandplay.pl i przekonaj się sam!

niedziela, 26 marca 2017 r., 19:50
Żukowo. Rowerowo - aktywnie i zdrowo po raz trzeci
W sobotę po raz pierwszy w tym roku wyjechano na trasę cyklicznej już imprezy pn. Rowerowo - aktywnie i zdrowo w gminie Żukowo. Na wiosenny wypad zdecydowało się dziesięć osób. Celem imprezy jest miłe, wspólne spędzanie czasu i stuprocentowy relaks w kameralnym gronie amatorów jazdy na dwóch kółkach.

niedziela, 26 marca 2017 r., 17:32
W Szymbarku powstało nowe koło gospodyń wiejskich
Mają głowy pełne pomysłów i ogromne chęci do działania - w gminie Stężyca powstało kolejne koło gospodyń wiejskich. Swoje talenty kulinarne i artystyczne na rzecz promowania kultury kaszubskiej, promowania nowoczesnego wizerunku gospodyni i działań dla lokalnej społeczności postanowiły wykorzystać mieszkanki Szymbarku.

niedziela, 26 marca 2017 r., 17:19
Karwacja. Audi rozbiło się na drzewie - dwie młode osoby ranne
Do poważnego wypadku doszło w niedzielne popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 211. Samochód osobowy marki audi uderzył w drzewo. W zdarzeniu ucierpiały dwie młode osoby. Kierowcę z miejsca wypadku zabrał helikopter, do szpitala przewieziono też pasażerkę pojazdu.

niedziela, 26 marca 2017 r., 11:02
Gm. Sierakowice. Złóż wniosek i zdobądź dotację na wymianę pieca CO
Mieszkańcy gminy Sierakowice mogą ubiegać się dofinansowanie na wymianę pieców CO na ekologiczne, a więc opalane gazem, biomasą, czy olejem opałowym. Dotacja na wymianę kotłów w budynku jednorodzinnym może wynosić maksymalnie 5.750 zł, w przypadku obiektów wielolokalowych 14.300 zł. Wnioski można składać do 10 maja.

sobota, 25 marca 2017 r., 20:54
Chwaszczyno. Rozpoczęto modernizację ul. Mickiewicza
Obecny stan nawierzchni tej drogi, jednej z głównych w tej wsi, pozostawia dużo do życzenia. Z tego powodu żukowski samorząd podjął decyzję, aby ulicę zmodernizować. Długość ul. Mickiewicza to około trzy kilometry. Remontowany będzie odcinek półkilometrowy. Koszt budowlanego przedsięwzięcia wyniesie niewiele ponad milion złotych.

sobota, 25 marca 2017 r., 17:24
W Kartuzach trwają Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kikboxingu Kick - Light
Od sobotniego poranka w hali sportowej gimnazjum nr 1 w Kartuzach podziwiać można zmagania kickbokserskie. Odbywają się tam Mistrzostwa Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu Kick - Light.