wtorek, 17 października 2017 r., 19:21
Żukowo. W Szkole Podstawowej nr 2 podczas lekcji geografii spadł z sufitu tynk
W poniedziałek około godziny 13.20 doszło do przykrego incydentu. Podczas zajęć nagle spadły z sufitu kawałki gipsowego tynku. Na szczęście nie doszło do paniki. Dwie drugoklasistki z gimnazjum trafiły do pielęgniarki. Dyrekcja placówki o zdarzeniu powiadomiła organ prowadzący, kuratorium i Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w Kartuzach. Sala została wyłączona z użytkowania. Sufity zostaną poddane ekspertyzie.

wtorek, 17 października 2017 r., 17:49
Ewakuacja ILO w Kartuzach
We wtorek, o godzinie 12, w I Liceum Ogólnokształcącym w Kartuzach rozbrzmiał dzwonek, był to sygnał do ewakuacji. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami opuścili sale lekcyjne, a następnie szkołę. Na szczęście były to tylko ćwiczenia. Nad wszystkim czuwali strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

wtorek, 17 października 2017 r., 13:18
Emeryci i renciści pożarnictwa poznawali uroki Małopolski
Pod koniec września emeryci i renciści pożarnictwa udali się w podróż do Małopolski. Podczas wycieczki zwiedzili najpiękniejsze zakątki Lublina, Zamościa, Sandomierza i Kazimierza Dolnego.

wtorek, 17 października 2017 r., 13:08
Chmielno. Trwa nabór wniosków o stypendia dla studentów
Mieszkańcy gminy Chmielno, którzy studiują i osiągają bardzo dobre wyniki w nauce mogą ubiegać się o stypendium w wysokości 800 zł. Nabór wniosków kończy się z ostatnim dniem października.

wtorek, 17 października 2017 r., 12:23
W "Milionerach" padło pytanie za milion - usłyszał je mieszkaniec Banina
"Co według Leszka Kołakowskiego jest sklepieniem domu, w którym duch ludzki mieszka?" - tak brzmiało pytanie warte milion złotych, które w programie "Milionerzy" pada niezwykle rzadko. Usłyszał je Remigiusz Skubisz - mieszkaniec Banina. Do dwunastego pytania dotarł zachowując jedno koło ratunkowe.

wtorek, 17 października 2017 r., 11:50
Uczniowie z kartuskiego "Wzgórza" po raz kolejny podbijają Europę
W minionym tygodniu zakończył się dwutygodniowy staż dwunastoosobowej grupy uczniów z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, którzy w ramach projektu "Małe miasto w wielkim świecie - staże zagraniczne uczniów z kartuskiego Wzgórza" zdobywali doświadczenie zawodowe we Francji.

wtorek, 17 października 2017 r., 10:02
Fit Dieta - Twój sposób na zdrowy styl życia! Pysznie i wygodnie
Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Ogromny wpływ na funkcjonowanie twojego organizmu ma odpowiednia dieta. Wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe, a odmieni się całe twoje życie! Pomoże ci w tym catering dietetyczny Fit Dieta, dostarczając codziennie zbilansowany pakiet posiłków pod same drzwi twojego domu. Zyskasz czas, energię do działania i szczupłą sylwetkę.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 21:14
Czeczewo. Szkoła otrzymała sztandar oraz nadano jej imię Jana Pawła II
Poniedziałkową uroczystość nadania imienia rozpoczęto mszą św. w miejscowym kościele, podczas której poświęcono sztandar. Po nabożeństwie wszyscy uczestnicy przemaszerowali do budynku szkoły. Tam odbyło się odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświeconej patronowi, po czym w sali gimnastycznej odbyła się dalsza część uroczystości - nadanie imienia i wręczenie sztandaru.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 19:52
Tłumy na koncercie TGD dla kartuskiego hospicjum
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbył się koncert "Dwa Światy" na rzecz kartuskiego hospicjum domowego. Na występ chóru Trzecia Godzina Dnia przybyło kilkaset osób, wnętrze świątyni wypełnione było po brzegi.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 14:59
Strażacy-górale przybyli z pomocą Kaszubom poszkodowanym w sierpniowej nawałnicy
Przez tydzień mieszkańcom gminy Sulęczyno, których tereny leśne ucierpiały w sierpniowej nawałnicy, bezinteresownie pomagali strażacy-ochotnicy z zaprzyjaźnionego powiatu tatrzańskiego. Druhowie poświęcili na to swoje urlopy, udowadniając tym samym, że przyjaźń pomiędzy Kaszubami i Góralami istnieje nie tylko na papierze.