wczoraj, 10:00
Wyjeżdżasz na narty? Planujesz już ferie? Zadbaj o swój samochód!
Przed dłuższym, zimowym wyjazdem warto zadbać o odpowiednie przygotowanie samochodu do zimowych warunków na drogach. W tym tekście dowiesz się, jak to zrobić!

wczoraj, 09:37
Była pijana. Dachowała fordem. Jest akt oskarżenia wobec byłej policjantki
W najbliższych dniach do Sądu Rejonowego w Kartuzach trafi akt oskarżenia wobec Jarosławy K., byłej funkcjonariuszki Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach. Pod koniec sierpnia mając w organizmie ponad dwa promile miała dachować fordem. Oskarżona nie przyznaje się do winy. Administracyjnie została wydalona też ze służby w Policji.

wczoraj, 08:53
Radca prawny dla Waszej dyspozycji
Profesjonalna pomoc w zakresie prawa jest w dzisiejszych czasach nam bardziej potrzebna niż mogłoby się wydawać. Patrząc na skalę problemów, które dotyczą ludzi każdego dnia trudno sobie wyobrazić, że można sobie z tym świetnie poradzić na tzw. własną rękę i dodatkowo normalnie funkcjonować. W większości przypadków, kiedy mamy jakiś poważny problem towarzyszy nam stres.

wczoraj, 08:51
Sopot - co w tym mieście przyciąga turystów?
Czym kusi Sopot? Właściwie… wszystkim! Bliskość Morza Bałtyckiego, bajeczne plaże, wyjątkowy, dobroczynny klimat, kameralna atmosfera… Wszystko to sprawia, że miasto przyciąga turystów nie tylko latem, ale właściwie o każdej porze roku - i zawsze prezentuje się zjawiskowo. Bez względu jednak na to, jakie atrakcje przyciągają nas do tego miejsca, warto znaleźć wygodny hotel w Sopocie, który będzie stanowił dopełnienie udanego wypoczynku.

wczoraj, 08:48
Jak wybrać płytę grzewczą?
Szeroki wybór sprzętu AGD daje możliwość zakupu płyty grzewczej jako osobnego urządzenia. Jest to rozwiązanie estetyczne i pozwala na zaoszczędzenie miejsca w kuchni. Najpopularniejszymi typami płyt grzewczych są płyty gazowe, elektryczne oraz indukcyjne. Zobacz jak wybrać odpowiednią dla siebie. Podstawową kwestią przy kupnie płyty grzewczej jest wybór typu płyty. Jest on uzależniony od rodzaju instalacji jaki znajduje się w naszej kuchni. Jeżeli w domu posiadamy instalację gazową, należy kupić płytę z podłączeniem do gazu. Jeśli nie mamy gazu, a instalację elektryczną, należy wybrać płytę ceramiczną lub indukcyjną.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:17
Uczniowie z Banina uczestniczyli w Nocy Biologów
Uczniowie z podstawówki i gimnazjum z Banina uczestniczyli w kolejnej Nocy Biologów. 90 uczniów z rodzicami i nauczycielami poznawali biologię na Wydziale Biologii i Wydziale Biotechnologii Uniwersytetu Gdańskiego.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:10
Szkoły w gminie Żukowo dzielą się doświadczeniem
Szkoły podstawowe w Borkowie, Niestępowie i Skrzeszewie przygotowały projekt integracyjno - edukacyjny dla klas ósmych. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Ewa Płotka, dyrektor Szkoły Podstawowej im. ks. dr Stanisława Sychowskiego w Skrzeszewie. Wraz ze Stefanem Kryścińskim, dyrektorem z Niestępowa i Józefem Belgrau dyrektorem z Borkowa oraz społecznościami trzech szkół rozpoczęła wdrażanie projektu.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 22:05
Kaszubska liturgia w Żukowie
W obydwu żukowskich parafiach dzięki przychylności miejscowych kapłanów odprawiana jest cyklicznie kaszubska msza św. W kościele ponorbertańskim na kaszubskiej liturgii wierni spotykają się w każdą drugą niedzielę miesiąca. W styczniu odprawiona została ostatnia msza św. Od lutego będzie ona wpisana w stały harmonogram niedzielnych mszy św. i co miesiąc będzie odprawiana o godz. 13.00.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 21:44
Sierakowice. Bal studniówkowy 2019
Za blisko 100 dni czeka ich jeden z trudniejszych życiowych egzaminów - matura. Tej nocy myśleli jednak tylko o zabawie i tańcu. Za nami studniówka Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 21:30
Rozliczenie PIT - jak zrobić to prawidłowo?
Dokonanie rozliczenia PIT to obowiązek każdej pracującej osoby, który należy wypełnić w pierwszym kwartale roku. W tym celu trzeba ustalić, z jakiego źródła osiągnęliśmy przychód w danym roku podatkowym. Ma to bowiem duży wpływ na wybór rodzaju zeznania, na podstawie którego powinniśmy się rozliczyć. Niekiedy zdarza się także, że przychody zostały osiągnięte z kilku źródeł, które są opodatkowane na nieco innych zasadach. W praktyce oznacza to, że musimy złożyć więcej aniżeli jedno zeznanie. Osoby fizyczne skorzystać mogą z różnych formularzy zeznań podatkowych, wymienia się wśród nich: PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39. Który z nich wybrać?