wczoraj, 10:31
Żona zmarłego pacjenta oskarżała szpital o niewłaściwą opiekę - jest decyzja śledczych
Gdańscy śledczy umorzyli śledztwo w sprawie narażenia pacjenta kościerskiego szpitala na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia oraz nieumyślnego spowodowania śmierci. Stwierdzili bowiem, że w przypadku mieszkańca Brodnicy Górnej, który zmarł przed dwoma laty w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie, nie doszło do tzw. błędu medycznego.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 16:23
Rozdawali nadzieję na lepszą przyszłość - somoniński finał Szlachetnej Paczki
Idea Szlachetnej Paczki jest prosta - przekazywanie bezpośredniej pomocy, by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. Pomoc ma być wyrazem wsparcia w dążeniu do zmiany swojego życia - wyzwania, którego podjęła się rodzina. I właśnie taka pomoc, a wraz z nią radość i nadzieja na lepsze życie w miniony weekend dotarła aż do 60 rodzin z rejonu Somonino-Sierakowice.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 15:57
Moc świątecznych atrakcji w Sierakowicach
Degustacja świątecznych potraw, wspólne dekorowanie pierników, występy grup kolędniczych i warsztaty plastyczne - to tylko niektóre z atrakcji towarzyszących sierakowickiemu jarmarkowi bożonarodzeniowemu. Impreza w niedzielne popołudnie przyciągnęła do Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych sporo mieszkańców Sierakowic i okolic.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 14:27
Czy zimą domowe szambo jest bezpieczne?
Systemy oczyszczania ścieków instalowane w przydomowych ogródkach to coraz chętniej wybierana forma odprowadzania nieczystości. Najczęściej, jej wybór jest związany z brakiem połączenia budynku z kanalizacją zbiorczą. Montaż szamba betonowego lub wykonanego z tworzywa sztucznego nie jest dziś problemem, jednak wciąż wiele osób zastanawia się, czy rozwiązanie to jest bezpieczne i nie będzie wiązało się ze zbyt dużymi kosztami utrzymania oraz jak cała instalacja zareaguje na minusowe temperatury.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 12:45
Szymbark. Świąteczny kiermasz ze słodką niespodzianką
Olbrzymi tort w kształcie wieży widokowej na Wieżycy był jedną z niespodzianek kolejnej edycji kiermaszu bożonarodzeniowego w Zespole Kształcenia i Wychowania w Szymbarku. Świąteczna impreza zgromadziła w niedzielne popołudnie uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 12:05
Sela Bike. Świąteczne rabaty na nową kolekcję 2018!
Coraz bliżej święta, coraz bliżej święta… Szukasz pomysłu na prezent dla siebie lub dla Twoich najbliższych? Z pomocą przyjdą Ci fachowcy ze sklepu Sela Bike. Przygotowaliśmy specjalne rabaty świąteczne dla swoich klientów. Na wszystkie dostępne w sklepie rowery od 11 grudnia do 31 grudnia zapłacisz 16 proc. mniej! Warto więc już dziś pomyśleć o zakupie roweru z nowej kolekcji 2018.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:45
Żybko - pomoc drogowa 24/7 na terenie kraju i Europy
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, Profesjonalna pomoc drogowa na terenie całego kraju i Europy oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:44
Jedna osoba ranna w wypadku w Węsiorach
Młody mężczyzna ucierpiał w wypadku, do którego doszło w poniedziałkowy poranek na trasie Węsiory-Sulęczyno. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 11:35
Na drogach coraz niebezpieczniej - sprawdź dowód i zrób przegląd - auto umyjesz gratis!
Warunki drogowe pogarszają się i dochodzi do wypadków. Sprawdź więc w dowodzie, czy masz ważny przegląd. Jeśli nie, to odwiedź Stację Kontroli Pojazdów "Europak" w Dzierżążnie. Każdy klient, który zrobi przegląd rejestracyjny, samochód umyje gratis!

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 10:45
Marcin Szreder zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu "Moja Zajawka"
Uczeń techniku z ZSZiO w Kartuzach został zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu pt. "Moja Zajawka". Jego film promujący kształcenie zawodowe zdobył największe uznanie wśród jurorów.