czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 19:14
Jak urządzić wymarzona kuchnię? Poznaj porady projektanta wnętrz z Krakowa
Kuchnia to serce każdego domu. Większość z nas nie tylko przygotowuje w niej codziennie posiłki ale również spędza czas z rodziną i znajomymi. Jak sprawić aby to miejsce było komfortowe, praktyczne, a do tego atrakcyjne wizualnie? Poznaj porady projektanta wnętrz.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 18:13
Dom w cenie mieszkania - osiedle Nowe Banino
Życie w mieście jest przepełnione gwarem, pośpiechem, a mieszkańcy cierpią na deficyt spokoju. Coraz częściej mieszkańcy Trójmiasta zastanawiają się nad alternatywą dla miejskiego życia. Szuka się także alternatywy dla drogich mieszkań w zatłoczonych dzielnicach. Odpowiedzą na te potrzeby jest Dom Moich Marzeń w Baninie.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 15:59
Zbiórki dla poszkodowanych w nawałnicy. Sprawdź, jak możesz pomóc
Piątkowa nawałnica wyrządziła olbrzymie szkody również w powiecie kartuskim, najbardziej ucierpiały gminy Sierakowice i Sulęczyno. W każdej z nich zniszczeniom uległo m.in. kilkadziesiąt budynków mieszkalnych, budynki gospodarcze, hektary lasów. Strażacy, mieszkańcy cały czas usuwają skutki burzy. Szacowanie szkód nadal trwa. W wielu miejscach dotąd nie ma prądu. W związku z olbrzymimi zniszczeniami wiele organizacji i instytucji ogłosiło zbiórki na rzecz poszkodowanych nawałnicy. Pomóc można również na terenie powiatu kartuskiego.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 15:07
Niezapomniana kolacja w restauracji Mulk w Miszewku z koncertem Krzysztofa Daukszewicza
Restauracja Mùlk zaprasza na wyjątkowy wieczór, podczas którego goście cieszyć się będą mogli ucztą dla duszy i ciała. Już 29 września w efektownej sali bankietowej należącej do mùlkowego kompleksu odbędzie się koncert Krzysztofa Dauszkiewicza połączony z wyśmienitą kolacją. Będzie to pierwsza odsłona cyklicznej imprezy kulturalnej, która będzie odbywać się w Mùlku.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 11:14
Poszukiwania 35-letniego Marcina zakończone
Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP w Kartuzach zakończyli poszukiwania Marcina K. Mężczyzna jest mieszkańcem Redzikowa w gminie Słupsk. W sobotę, 12 sierpnia około godz. 7 rano wyszedł z mieszkania swojej przyjaciółki na Nowym Osiedlu w Kartuzach, miał pójść na dworzec PKP i wrócić do domu.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 11:03
Marzysz o własnym biznesie? Wkrótce nabór wniosków o dotacje na założenie działalności
Na początku września Powiatowy Urząd Pracy będzie prowadził nabór wniosków o przyznanie środków na założenie własnej działalności gospodarczej. O wsparcie mogą ubiegać się osoby bezrobotne zarejestrowane w kartuskim urzędzie pracy.

czwartek, 17 sierpnia 2017 r., 10:04
Policjanci skontrolowali obóz harcerski w Stężycy
W poniedziałek jedna z funkcjonariuszek Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach wspólnie z pracownikami kuratorium oświaty odwiedziła uczestników obozu w stanicy harcerskiej w Stężycy. Było to jedno z wielu spotkań z młodzieżą, które w ostatnim czasie zorganizowali policjanci w ramach akcji "Kręci mnie bezpieczeństwo". Połączono je z kontrolą prawidłowego przebiegu wypoczynku przeprowadzoną przez kuratorium.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 15:06
Firma Intrans - węgiel w dobrej cenie, czarnoziem i usługi koparko-ładowarką
Przedsiębiorstwo Intrans to firma, która prowadzi w Kartuzach skład opału, jednak w swojej ofercie ma nie tylko sprzedaż jego różnych gatunków, ale też inne usługi. To znajdziesz również dobrej jakości czarnoziem do ogrodu. Sprawdź szczegóły.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:21
Zadbaj o zdrowie, witalność i figurę, szanuj swój czas! Sprawdź ofertę Pięciu Pudełek!
Żyjemy dziś szybko - jesteśmy zapracowani, zabiegani, zmęczeni. W codziennej gorączce często zapominamy o zapewnieniu swojemu organizmowi niezbędnych elementów do dobrego funkcjonowania. Ogromny wpływ na życie i jego jakość ma żywienie. Odpowiednio skomponowana i zbilansowana dieta może bardzo wiele zmienić. W dobie współczesności mamy jednak coraz mniej czasu na to, by spędzać go w kuchni. Takim osobom z pomocą przychodzi catering dietetyczny "Pięć Pudełek", to nowy projekt realizowany przez świetnych specjalistów żywieniowych z Żukowa.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:16
Podziękowania dla strażaków od piekarni Graham
Piekarnia Graham w Sierakowicach przesyła podziękowania dla wszystkich zastępów straży pożarnej za pomoc w ugaszeniu pożaru.