sobota, 25 maja 2019 r., 21:47
Żukowo. Dzień Otwarty Spichlerza z atrakcjami dla dzieci i dorosłych
W zrewitalizowanym ponad 120-letnim spichlerzu przy ul. 3 Maja sobota była wyjątkowa. Po raz pierwszy mieszkańcy mieli okazję zobaczyć efekty przeprowadzonych tam prac modernizacyjnych. Wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w Dniu Otwartym Spichlerza. Przygotowano występy teatralne, prezentacje taneczne, warsztaty i pokaz iluzjonisty. Finałem imprezy był spektakl Teatru Ziemi Żukowskiej "Grube Ryby" w reżyserii Janusz Stoppy.

sobota, 25 maja 2019 r., 21:09
Pełen niespodzianek wędkarski Dzień Dziecka na Wyspie Łabędziej
Zawody wędkarskie, konkursy, przejażdżki strażacką motorówką, poczęstunek i wspólna zabawa - tak wyglądał piknik z okazji Dnia Dziecka, który w sobotnie przedpołudnie odbył się na Wyspie Łabędziej w Kartuzach.

sobota, 25 maja 2019 r., 14:04
Trwa IX Pomorska Majówka Motocyklistów
Kilkuset miłośników dwóch kółek z Pomorza i nie tylko od piątku stacjonuje na terenie gminy Kościerzyna. Motocykliści już po raz dziewiąty biorą bowiem udział w Pomorskiej Majówce. Tradycyjnie w sobotnie przedpołudnie opuścili ośrodek w Sycowej Hucie, by pojawić się na kościerskim Rynku. Motocyklową paradą przejechało kilkaset maszyn.

sobota, 25 maja 2019 r., 11:19
Chmielno. Kaszubi promowali region w Wielkopolsce
Kaszubska Biesiada w Wielkopolsce? Dlaczego nie! W niedzielę Lokalna Grupa Działania Kaszuby wraz z mieszkańcami Chmielna, Zespołem Pieśni i Tańca "Chmielnie" oraz Kołami Gospodyń Wiejskich przybliżyła kaszubską kulturę, zwyczaje i tradycję mieszkańcom Obornik Wielkopolskich.

sobota, 25 maja 2019 r., 08:31
Usługi protetyczne dla mieszkańców Kartuz i okolic
Jeśli marzysz o pięknym i zdrowym uśmiechu, to koniecznie odwiedź polecaną przez nas klinikę protetyczną i zyskaj śnieżnobiałe zęby!

sobota, 25 maja 2019 r., 08:17
Zakładanie aparatu ortodontycznego krok po kroku
Prosty zgryz to niewątpliwie jeden z najbardziej pożądanych efektów wizyty w gabinecie stomatologa. Rzadko zdajemy sobie sprawę z tego, że nie chodzi tu tylko o wrażenia czysto estetyczne, lecz również walory zdrowotne! Niepoprawnie ustawione zęby mogą być źródłem niepoprawnego ścierania się zębów, czy nawet zbyt obfitego gromadzenia się kamienia nazębnego. Właśnie dlatego, dobrym pomysłem może okazać się założenie aparatu ortodontycznego!

sobota, 25 maja 2019 r., 08:10
Podjazy. Wyłoniono laureatów Wojewódzkiego Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej "Głosem Inki"
W czwartek 16 maja w Szkole Podstawowej im Danuty Siedzikówny ps. Inka w Podjazach, odbył się Wojewódzki Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej "Głosem Inki". 59 wykonawców z województwa pomorskiego zaprezentowało piosenki i pieśni patriotyczne.

piątek, 24 maja 2019 r., 22:53
Żukowo. Nagrody Sucovia przyznane po raz dziewiąty
W piątek w Żukowie wyróżniono i nagrodzono najaktywniejsze postaci ze świata kultury, sportu, edukacji, działalności społecznej i gospodarczej. W tym roku statuetkami żukowski samorząd uhonorował siedmioro laureatów. Uroczystość wręczenia nagród połączono z otwarciem nowego Centrum Kultury w zrewitalizowanym, zabytkowym spichlerzu.

piątek, 24 maja 2019 r., 22:34
W XIX-wiecznym Spichlerzu w Żukowie otwarto Centrum Kultury
Mieszkańcy Żukowa zyskali nowoczesną przestrzeń kulturalną. W zmodernizowanym budynku XIX-wiecznego spichlerza otwarto Centrum Kultury. W obiekcie znajdują się Strefa Kultury z przestronną salą widowiskową oraz Centrum Aktywności Rodzin. Inwestycję zrealizowano dzięki unijnemu dofinansowaniu w ramach "Rewitalizacji Starego Centrum Żukowa". Łączny koszt przedsięwzięcia to 12 milionów złotych.

piątek, 24 maja 2019 r., 19:43
Czeczewo. Kapłański jubileusz
W poniedziałek parafia św. Józefa w Czeczewie przeżywała niecodzienną uroczystość. Ks. Józef Kuchta wraz z parafianami gościł księży obchodzących jubileusz 31 lat święceń kapłańskich. Z tej okazji na mszę św. jubilaci przybyli z Bydgoszczy, Torunia, Chojnic, Redy, Rytla, Skarszew, Miechucina, Nowej Karczmy i Sychowa.