poniedziałek, 15 października 2018 r., 16:59
Był pijany, dachował Kią i chciał potem uciec. Zatrzymał go policjant po służbie
Kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności grozi 35-latkowi, który w piątkowy wieczór dachował Kią w Przyjaźni. Ucieczkę z miejsca zdarzenia udaremnił mu policjant z gdańskiej komendy. Okazało się, że kierujący był pijany i miał w organizmie około 1,6 promila alkoholu.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 15:42
"Nowość i doświadczenie" - KWW Razem dla Powiatu i Gmin "Błękitny Powiat"  [WIDEO]
Kompleksowe dbanie o rozwój powiatu kartuskiego, to cel, który stawia sobie KWW Razem dla Powiatu i Gmin "Błękitny Powiat". Poznaj kandydatów do rady powiatu i sprawdź, co chcą zrobić dla tego regionu.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 14:57
KW Prawo i Sprawiedliwość zaprezentował kandydatów w wyborach samorządowych
Odśpiewaniem hymnu i wystąpieniem zaproszonych gości rozpoczęła się powiatowa konwencja samorządowa Prawa i Sprawiedliwości w Kartuzach. Do walki o głosy wyborców kandydatów zgrzewali politycy, jak i wojewoda pomorski. - Macie sześć dni i sześć nocy, więc mam nadzieję, że w przyszłą niedzielę będą was bolały ręce od uścisków i gratulacji. Chcę, abyśmy za tydzień usłyszeli, że wygraliśmy w Kartuzach. Głęboko w to wierzę - podkreślał Dariusz Drelich.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 13:12
Drobna pożyczka najlepsza od rodziny?
Pożyczka od rodziny ma tą przewagę, że zazwyczaj musimy oddać tyle ile pożyczyliśmy tj. bez opłat i odsetek. Jest jednak coś więcej niż koszty, dlatego sprawdzamy gdzie szukać tanich i szybkich pożyczek.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 13:07
Zagłosuj mądrze, wybierz: współpracę, doświadczenie, szacunek dla człowieka
Rozwój sieci dróg gminnych, budowa drugiego etapu obwodnicy Kartuz, rozwój kolei, poprawa rozwoju i konkurencyjności całego obszaru gminy - między innymi takie cele stawiają sobie kandydaci do Rady Miejskiej w Kartuzach z ramienia Porozumienia Samorządowego dla Kaszub. Zagłosuj mądrze, wybierz współpracę, doświadczenie i szacunek dla człowieka.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 11:24
"Dwa światy" na rzecz kartuskiego hospicjum - poruszający koncert grupy Niemagotu
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach zgromadziły się tłumy. Wszystko za sprawą koncertu grupy "Niemagotu" w ramach akcji "Dwa światy" dedykowanej Kartuskiemu Hospicjum Domowemu Caritas. Spotkanie z muzyką i modlitwą było okazją, by podziękować wolontariuszom i osobom wspierającym tę piękną ideę, jak również wspomóc ją darowizną.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 10:48
Edmund Kwidziński - zaufany kandydat do rady powiatu kartuskiego
Edmund Kwidziński to jeden z najbardziej godnych zaufania kandydatów do Rady Powiatu Kartuskiego. Wieloletnie doświadczenie w służbie drugiemu człowiekowi i pracy samorządowej, szacunek i otwartość na współpracę, skuteczne dążenie do wyznaczonych celów - to tylko niektóre z cech wieloletniego komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach. Edmund Kwidziński startuje z listy KWW Samorządne Kaszuby - Nasze Sprawe, w okręgu nr 2, pozycja 1 na liście nr 11.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 10:04
Wysokiej jakości odzież męska marki Lavard w domu handlowym w Żukowie
Już w najbliższych dniach spodziewane jest znaczne ochłodzenie jesienne, będzie nam wszystkim bardzo przydatna odzież wierzchnia dająca nam ciepło, również chroniąca przed jesienna słotą.W naszym Dom Handlowy w Żukowie przy ul. Gdańskiej 38 (przy górnym rondzie) z firmą LAVARD przygotowaliśmy szeroką ofertę.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 10:00
Szukasz opon zimowych? Fachowcy z Żybko pomogą znaleźć dobe i tanie!
Pamiętaj dla Twoich opon zima zaczyna się już przy temperaturze 7°C, to znak, że trzeba wymienić opony na zimowe. Warunki jazdy w okresie jesienno-zimowym mogą być bardzo zróżnicowane od suchej, wilgotnej, mokrej do ośnieżonej nawierzchni co niesie za sobą zagrożenie dla naszego bezpieczeństwa podczas jazdy. Mechanicy z Auto Serwis Żybko dokonają sprawnej wymiany opon i zadbają przez to Twoje bezpieczeństwo na drodze! Eksperci z serwisu Żybko dokonują także wymiany płynów eksploatacyjnych na zimowe tj. chłodniczego i do spryskiwaczy.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 10:00
Przedsiębiorcy powiatu kartuskiego liderem w pozyskiwaniu środków
Z danych Pomorskiego Funduszu Rozwoju Sp. z o.o. wynika, że przedsiębiorcy powiatu kartuskiego bardzo efektywnie sięgają po wsparcie finansowe oferowane przez PFR. Do ostatniego dnia sierpnia bieżącego roku Spółka zarządzała łącznie 692 umowami z terenu obejmującego powiat kartuski o łącznej wartości ponad 81 milionów złotych. W przeliczeniu na liczbę przedsiębiorców, którzy dostali wsparcie daje to powiatowi kartuskiemu rolę lidera w naszym województwie. O przedsiębiorczości na Kaszubach i finansowaniu zwrotnym rozmawiamy z Ryszardem Świlskim, Wicemarszałkiem Województwa Pomorskiego.