wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 21:37
Stężyca-Gołubie. Golf wypadł z drogi i dachował
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowy wieczór na trasie Stężyca - Gołubia. Golf wypadł tam z drogi i dachował.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 21:14
Najmłodsi zapaśnicy z GKS Cartusii najlepsi na Pomorzu
Najmłodsi adepci sztuki zapaśniczej z GKS Cartusii spotkali się na Wojewódzkich Igrzyskach Szkół Podstawowych. Reprezentanci powiatu kartuskiego zajęli pierwsze miejsce, rywalizując z 12 drużynami.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 21:10
Krzysztof Niklas mistrzem Polski juniorów w zapasach
Trzej reprezentanci sekcji zapaśniczej GKS Cartusii walczyli o medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Radomiu. Jeden z nich - Krzysztof Niklas, wygrał kolejny już turniej w tym sezonie.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 18:47
Żukowo. Matki z niepełnosprawnymi dziećmi bez prawa dostępu na szkolny parking?
Wyjątkowo pechowo rozpoczął się piątek dla rodziców, którzy zawozili swoje pociechy do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żukowie. Na szkolnym parkingu czekał na nich policjant z informacją, że mają zakaz wjazdu, a miejsca parkingowe zarezerwowane są dla pracowników szkół. Zbulwersowane matki tym co je spotkało, zadzwoniły do naszej redakcji z prośbą o interwencję.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:32
Auto Serwis Żybko z Grzybna - Twoje centrum napraw samochodowych
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, szkolenia dla operatorów żurawi i kierowców sztaplarek oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:26
Droga Kobysewo-Kaliska będzie wyremontowana
Już niebawem mieszkańcy gm. Przodkowo będą mogli korzystać z nowej drogi, prowadzącej z Kobysewa do Kalisk. Prace prawdopodobnie rozpoczną się pod koniec maja po wyłonieniu wykonawcy z przetargu i podpisaniu umowy.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 15:01
Podziękowania dla pracowników Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach
Pacjentka Powiatowego Centrum Zdrowia w Kartuzach dziękuje zespołowi placówki za profesjonalną i serdeczną opiekę podczas pobytu w szpitalu.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 14:10
Natalia, Natasza i Nina - na świat przyszły pierwsze trojaczki w gminie Przodkowo
Gmina Przodkowo od marca ma trzy nowe mieszkanki - Natalię, Nataszę i Ninę. Są wyjątkowe, bo to pierwsze trojaczki, które pojawiły się na świecie w historii gminy. Radość jest tym większa, że takie narodziny - trojaczków jednojajowych - zdarzają niezwykle rzadko.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 11:26
Chmielno. W gminnym ośrodku kultury znów będzie działać kino
Jeszcze tego lata mieszkańcy Chmielna i okolic oraz turyści będą mogli cieszyć się seansami filmowymi w kameralnym kinie, które właśnie powstaje w chmieleńskim GOK-u. Przygotowania do tego przedsięwzięcia trwały prawie dwa lata, po wielu staraniach udało się zebrać niezbędne środki na adaptację sali. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, pierwsze projekcje odbędą się już w czerwcu.

wtorek, 25 kwietnia 2017 r., 10:30
Raport śmieciowy. Najtańsze odpady w Sierakowicach, najdroższe w Somoninie
Mieszkańcy których gmin wytwarzają najwięcej śmieci? Która gmina posiada najdroższy system system gospodarowania odpadami, a która najtańszy? Czy mieszkańcy korzystają z PSZOK-ów? Czy gminy osiągają odpowiednie wskaźniki recyklingu? Po ponad trzech latach funkcjonowania nowego systemu gospodarowania odpadami postanowiliśmy sprawdzić, jak gminy radzą sobie w tym zakresie.