poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 10:19
Julia Dias z awansem na Mistrzostwa Europy
Zawodniczka GKS Żukowo Julia Dias udanym startem na zawodach w Kwidzynie wywalczyła sobie awans do Mistrzostw Europy. Odbyły się tam Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (U23) w biegach przełajowych oraz eliminacje do ME dla juniorów, młodzieżowców i seniorów.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 10:19
Na Dominikanę i na wycieczkę
Położona stosunkowo blisko Kuby i USA, granicząca z Haiti Dominikana to obecnie ulubiony kierunek tych polskich turystów, którzy preferują prawdziwie egzotyczny wypoczynek. Dominikanę odkrył jeszcze Krzysztof Kolumb. Dobrą wiadomością dla turystów jest to, że nie trzeba mieć wizy: wystarczy wykupić za 10 dolarów kartę turystyczną tuż po przylocie. Jest ważna przez 90 dni, zatem wystarczy nawet na długie wakacje.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 10:08
Jest akt oskarżenia dla lekarki kartuskiego szpitala ws. śmierci Kacperka
Do pięciu lat pozbawiania wolności grozi lekarce z kartuskiego szpitala, wobec której do kartuskiego sądu trafił akt oskarżenia. Ewa Ch. została oskarżona o narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia Kacperka. Pięciolatek w kwietniu 2015 roku trafił na kartuski SOR. Tam zbadano go, ale odesłano do domu. Na drugi dzień stanęło mu serce. Już się nie obudził.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 09:55
Zapaśnicy Cartusii z sukcesami na turnieju Błękitnej Wstęgi Bałtyku
Młodzicy z sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy wzięli udział w międzynarodowym turnieju Błękitnej Wstęgi Bałtyku w zapasach w w stylu klasycznym. Zmagania odbyły się w dniach 24-25 listopada w Gdańsku.

poniedziałek, 11 grudnia 2017 r., 09:30
Bukowo. Pożar budynku drewnianego
Strażacy z czterech jednostek walczyli w niedzielny wieczór z pożarem w Bukowie. Ogień zajął tam nieużytkowany budynek mieszkalny.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 22:29
Spotkania dziergane w przodkowskiej bibliotece
Spotykają się raz w miesiącu. Przynoszą materiały, wzory, nici, a nawet fachowe czasopisma, aby wspólnie zasiąść przy stole i haftować. Wymieniają doświadczenia, podrzucają nowe pomysły na przeróżne robótki ręczne. Na ostatnim tegorocznym spotkaniu dzierganym, tak nazwano bowiem nową ofertę przodkowskiej biblioteki, panie wykonywały prace związane z bożonarodzeniowymi ozdobami.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 19:38
W jaki sposób ciąć domowe wydatki, aby móc spłacać swoje zobowiązania w terminie?
Jesteś dopiero kilka dni po otrzymaniu pensji, a Twój portfel już świeci pustkami? Sądzisz, że sytuacji tej winne jest zbyt niskie wynagrodzenie? Wiesz, że nie masz teraz szans na podwyżkę? Pomyśl zatem, co możesz zrobić, aby ograniczyć domowe wydatki i znaleźć pieniądze na spłatę bieżących zobowiązań.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 19:11
Z potrzeby serca ... - podziękowali strażakom i wolontariuszom za pomoc poszkodowanym w nawałnicy
Z narażeniem własnego zdrowia i życia ruszyli na ratunek poszkodowanym wskutek sierpniowej nawałnicy. Nie szczędzili sił, czasu, jak i również prywatnego sprzętu. I choć żadne słowa nie są w stanie wyrazić wdzięczności tych, którym pomogli, władze powiatu kartuskiego w podziękowaniu strażakom za to, że po raz kolejny stanęli na wysokości zadania, zaprosili ich na popołudniową dawkę śmiechu w wykonaniu kabaretu Jurki.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 14:18
Natalia Chustak nastoletnia Mistrzyni Świata w  Fit - Kid
Ma dopiero 11 lat. Swoją przygodę z fitnessem rozpoczęła zaledwie pięć lat temu. Pracowitość i talent sprawiły, że na swoim koncie w rywalizacji indywidualnej ma już najwyższe trofea. Dwa złote medale zdobyła na Mistrzostwach Świata w 2014 r. w Słowacji w kategorii Fit-Kid do lat 8 oraz w 2016 w Serbii do lat 11. W tym roku z Mistrzostw Świata w Serbii wróciła z brązowym medalem. A to dopiero początek jej kariery.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 13:42
Uhonorowani za niesienie pomocy - Pomorska Gala PCK
Dzielą się tym, co najcenniejsze, krwią. Nie pozostali także obojętni na los osób poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. I właśnie za dar krwi i pomoc ofiarom żywiołu, a więć osobom ratującym życie i dającym nadzieję na lepsze jutro dziękowano podczas sobotniej Pomorskiej Gali Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród grona odznaczonych i wyróżnionych osób nie zabrakło też mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego.