poniedziałek, 15 października 2018 r., 09:53
Szukasz najkorzystniejszego ubezpieczenia? Sprawdź nową multiagencję w Kartuzach
Zapraszam do nowo otwartej MULTIAGENCJI UBEZPIECZENIOWEJ Katarzyna Czeczot mieszczącej się w Kartuzach przy ul. Węglowej 1.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 09:40
Pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z pomocy ZUK "Kominiarz" s.c.
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

poniedziałek, 15 października 2018 r., 08:47
Czasówka Klasufka w Kartuzach - na rowerach dla Pawła Brylowskiego
Ponad czterdzieści osób wzięło udział w "Czasówce Klasufce" - kartuskiej ustawce dla Pawła Brylowskiego. W ramach imprezy pasjonaci dwóch kółek pokonali około 20 kilometrów. W przejeździe jednak nie liczyły się wyniki, a dobra zabawa i integracja środowiska kaszubskich rowerzystów.

niedziela, 14 października 2018 r., 13:11
Żukowo. Ponad 200 uczniów otrzymało stypendia Rady Miejskiej i burmistrza
W piątkowe popołudnie w hali widowiskowo - sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie odbyło się uroczyste wręczenie stypendiów 210 uczniom żukowskiej gminy. Uhonorowano w ten sposób uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, którzy w roku szkolnym 2017/2018 wykazali się niezwykłymi wynikami w nauce, w sferze artystycznej i na arenie sportowej.

niedziela, 14 października 2018 r., 10:53
Jest zielone światło dla kąpieliska w Sulęczynie
Choć Sulęczyno uznawane jest za gminę turystyczną, obecnie nie może pochwalić się własnym kąpieliskiem. W najbliższych latach ma się to jednak zmienić. Nadleśnictwo Lipusz wyraziło zgodę na wyłączenie terenów leśnych pod kąpielisko nad jeziorem Węgorzyno, a co więcej zamierza także odbudować zniszczoną wskutek nawałnicy ścieżkę przyrodniczą prowadzącą wzdłuż tego akwenu.

niedziela, 14 października 2018 r., 10:18
Przyjdź na niedzielny koncert i wesprzyj budowę hospicjum w Kartuzach
W niedzielny wieczór o godz. 19 w kościele pw. św. Wojciecha w Kartuzach odbędzie się koncert grupy "NIEMAGOTU". W jego trakcie będzie okazja, by wspomóc budowę kartuskiego hospicjum stacjonarnego. Warto przyjść, wesprzeć piękną ideę i spędzić czas słuchając wspaniałej muzyki.

niedziela, 14 października 2018 r., 10:02
Skład opału na ulicy Węglowej w Kartuzach - dobrej jakości pellet w korzystnej cenie
Przedsiębiorstwo Intrans to firma, która prowadzi w Kartuzach skład opału. Ma w swojej ofercie wysokiej jakości pellet oraz różne rodzaje węgla. Oferuje również czarnoziem do ogrodu, a także usługi koparko-ładowarką. Sprawdź szczegóły.

niedziela, 14 października 2018 r., 09:53
Michał Melibruda - kandydat na wójta Gminy Chmielno zaprasza na wybory samorządowe 2018!
Michał Melibruda, kandydat na wójta gminy Chmielno zaprasza mieszkańców do czynnego udziału w wyborach samorządowych 21 października.

sobota, 13 października 2018 r., 13:12
Żukowo. Modernizacja ulicy 3 Maja w ramach rewitalizacji miasta
Ruszył kolejny etap rewitalizacji, którym jest modernizacja ul. 3 Maja. Obejmuje ona odcinek od końca deptaku przy ul. Klasztornej do mostku na Raduni przy dawnym młynie. Zmieni się nawierzchnia, powstaną chodniki i mała architektura. Koszt inwestycji to około 850 tys. zł. Wykonawcą jest firma MTM z Gdyni.

sobota, 13 października 2018 r., 11:14
W niedzielę rowerowy przejazd dla Pawła Brylowskiego
Pasjonaci dwóch kółek z MTB Start Kartuzy i Rowerowych Kaszub zapraszają wszystkich miłośników jazdy na rowerze na niedzielny przejazd rowerowy dedykowany Pawłowi Brylowskiemu. Rowerzyści wystartują z Kartuz o godz. 11 i pokonają dystans około 13 km. Udział w imprezie jest bezpłatny. Dołączyć mogą wszyscy chętni.