niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:38
Festiwal Przyjemności Muzycznych zachwycił publiczność już po raz dziesiąty
Grzegorz Turanu i Ania Rusowicz byli gwiazdami pierwszego dnia Festiwalu Przyjemności Muzycznych, który w sobotni wieczór rozpoczął się w Ostrzycach. Publiczność po raz kolejny oddać się mogła wspaniałej muzycznej uczcie i zachwycona za koncerty dziękowała owacjami na stojąco. Tegoroczna edycja przyciągnęła nad Jezioro Ostrzyckie rekordowe tłumy.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:19
Sierakowice. Tłumnie na Nocy pod Gwiazdami
Pivnic Band, The Mind Seekers, Etna Kontrabande, Loka oraz Sarsa - takie zespoły wystąpiły podczas tegorocznej Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach. W tym roku dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja wśród publiczności. W sierakowickim amfiteatrze bawiły się tłumy.

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 19:38
I Sierakowicki Festiwal Kolorów
Tym razem to eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 19:01
Zderzenie trzech aut w Szymbarku
W sobotnie popołudnie doszło do zderzenia trzech pojazdów na drodze krajowej nr 20. Choć całe zdarzenie wyglądało groźnie, na szczęście nikt z uczestników kolizji nie odniósł poważniejszych obrażeń. Do szpitala na obserwację zabrano dwójkę dzieci podróżujących jednym z aut.

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 10:55
Długi Kierz. Spłonął budynek mieszkalny
W sobotnie przedpołudnie strażacy interweniowali w Długim Krzu (gm. Sierakowice), gdzie doszło do pożaru w budynku mieszkalnym. Początkowo nie było wiadomo, czy w obiekcie ktoś się znajduje. Na szczęście okazało się, że wewnątrz nikogo nie było. Budynek najpewniej nie nadaje się już do zamieszkania.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 18:18
Gmina Żukowo. 10 odcinków dróg otrzyma nawierzchnię asfaltową
W drugiej połowie kwietnia ogłoszono przetarg na wykonanie nawierzchni asfaltowych. Obejmuje on 10 odcinków dróg na terenie całej gminy Żukowo. Dotyczą one następujących miejscowości - Miszewo, Leźno, Sulmin, Chwaszczyno, Łapino, Przyjaźń, Glincz i Borkowo. Łączna ich długość to około 1 km 700 m. Najmniejszy odcinek wynosi około 90 metrów, a najdłuższy - 400 metrów.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 17:17
Chwaszczyno. Zderzenie volkswagena z autobusem
W piątkowe popołudnie służby interweniowały w Chwaszczynie, gdzie na K20 doszło do zderzenia samochodu osobowego z autobusem. Wskutek zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 17:09
Banino. Pijana 46-latka doprowadziła do kolizji
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w piątkowe popołudnie w Baninie. kierująca citroenem najechała tam na tył alfy romeo. Jak się okazało, sprawczyni kolizji była pijana. Wydmuchała 2,5 promila alkoholu!

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 17:02
Bącz. Pożar stolarni
Pięć zastępów straży pożarnej walczyło w piątkowe popołudnie z pożarem stolarni w Bączu. Ogień pojawił się tam w kotłowni, a następnie rozprzestrzenił się na piętro do pomieszczenia, gdzie magazynowane były trociny.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 13:15
Kartuzy wolne od fetoru - eksperyment na Karczemnym wypalił?
Wysokie temperatury utrzymują się od wielu dni w całej Polsce. W wielu jeziorach w całym powiecie upały powodują zakwity sinic. Problem ten rokrocznie od wielu lat dotyczył również Kartuz. Wraz z kwitnącymi sinicami w mieście unosił się straszny fetor. W ubiegłym roku gmina zamontowała na wodach jeziora rezonator, który miał ograniczyć zakwity. Jego skuteczności nie dało się zweryfikować, bo lato 2017 było chłodne i upłynęło pod znakiem intensywnych opadów deszczu. W tym roku mimo upałów, Kartuzy są wolne od przykrego zapachu. Czy to skutek starań kartuskiego magistratu?