środa, 23 maja 2018 r., 18:25
Kczewo-Miszewo. Zderzenie trzech pojazdów - w akcji LPR
W środowe popołudnie służby interweniowały na trasie Kczewo-Miszewo. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. Wsutek wypadku pięć osób zostało poszkodowanych. Jedną z nich w stanie ciężkim do szpitala przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Droga jest zablokowana.

środa, 23 maja 2018 r., 17:15
Żukowo. Ruszyła rewitalizacja XIX-wiecznego spichlerza
Rewitalizacja starego centrum Żukowa składa się z trzech zadań. Obejmują one modernizację ul. 3 Maja, stworzenie parku miejskiego przy kościele oraz przebudowę spichlerza. Ostatnia z wymienionych inwestycji właśnie się zaczęła. To najbardziej kosztowny i pracochłonny elementem tego projektu. Cała rewitalizacja kosztować będzie około 12 mln złotych.

środa, 23 maja 2018 r., 16:43
Dzień Strażaka. "Mieszkańcy powiatu są waszymi dłużnikami"
Tym razem na Rynku w Kartuzach spotkała się kartuska brać strażacka, by wspólnie świętować z okazji Dnia Strażaka. Tradycyjnie nie obyło się bez awansów, wyróżnień oraz słów wdzięczności i podziękowań dla strażaków za ofiarność podczas akcji ratowniczo-gaśniczych.

środa, 23 maja 2018 r., 16:23
Młodzież o problematyce uzależnień na Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Kartuzach
"Zachowaj trzeźwy umysł" - pod takim hasłem w środę w Kartuskim Centrum Kultury odbył się tegoroczny Przegląd Małych Form Teatralnych. Konkurs, który ma uświadomić młodzieży, jak wielkim problemem są uzależnienia po raz osiemnasty zorganizowała Komenda Powiatowa Policji w Kartuzach. W tegorocznym przeglądzie wzięło udział jedenaście grup ze szkół z terenu powiatu kartuskiego.

środa, 23 maja 2018 r., 15:22
Maturzyści zmierzyli się z językiem kaszubskim
Zakończył się pisemny egzamin maturalny z języka kaszubskiego. W całym województwie pomorskim podeszło do niego 25 osób, w powiecie kartuskim z kaszubskim zmierzyło się 10 maturzystów. Aż sześciu z nich z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach. To debiutanci, którzy do egzaminu musieli przygotować się samodzielnie, bo w tej szkole nie naucza się języka kaszubskiego.

środa, 23 maja 2018 r., 12:26
Majówkę spędzili z generałem Wybickim
W sobotę, 19 maja dzieci i młodzież ruszyły na emocjonującą wyprawę po generalskie epolety. "Majówka z generałem Józefem Wybickim" to pełen przygód rajd, którego trasa biegnie z Dworu Wybickich w Sikorzynie do Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. Uczestniczyli w nim m.in. uczniowie szkół podstawowych i ponadgimnazjalnych z powiatów kartuskiego i kościerskiego. W tegorocznej edycji nagrodę główną zdobyła ekipa ze szkoły w Somoninie.

środa, 23 maja 2018 r., 09:51
Egiertowo. Nowy oddział firmy Limex - producenta wysokiej jakości siatek i ogrodzeń
Limex to sprawdzony, polski producent ogrodzeń. Wytwarza wysokiej jakości siatki powlekane lub ocynkowane, a także słupki ogrodzeniowe. Zdobyte przez blisko ćwierć wieku doświadczenie, uplasowało przedsiębiorstwo w ścisłej czołówce producentów szerokiej gamy siatek ogrodzeniowych i słupków. Zapoznaj się z ofertą firmy i znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie, w przystępnej cenie.

środa, 23 maja 2018 r., 09:05
Rodzaje druku katalogów
Jedną z najczęściej wybieranych form reklamy i prezentacji produktów jest katalog. Wielu przedsiębiorców dużą uwagę zwraca na jego projekt, ułożenie treści i grafikę. Równie ważny jest jednak druk. To od niego w dużej mierze zależy funkcjonalność i prezencja całego katalogu.

środa, 23 maja 2018 r., 08:55
Gotowy projekt - co powinien zawierać?
Gotowe projekty, tzw. katalogowe, cieszą się coraz większą popularnością. Oferują je nie tylko stacjonarne biura architektoniczne, ale coraz liczniejsze pracownie internetowe. Co trzeba wiedzieć o gotowym projekcie? Oto kilka podpowiedzi.

wtorek, 22 maja 2018 r., 20:34
Żukowo. Inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy
Po raz pierwszy w żukowskiej gminie powstała Młodzieżowa Rada Gminy. W wtorkowe popołudnie w sali konferencyjnej urzędu odbyła się sesja z udziałem 14 radnych, którzy złożyli uroczyste ślubowanie. Wybrano przewodniczącego rady, dwóch wiceprzewodniczących i sekretarza.