niedziela, 19 lutego 2017 r., 09:17
Pensjonat Zacisze - przepiękna sala bankietowa w sercu Kaszub - atrakcyjne ceny
Sala bankietowa w Gościńcu Zacisze w Chmielnie to jedna najnowocześniejszych sal na Kaszubach. Pomieści nawet 110 osób z miejscem do tańca. Idealnie nadaje się na każdego rodzaju uroczystość rodzinną i nie tylko.

sobota, 18 lutego 2017 r., 22:04
Żukowo. Ponad 400 seniorów obchodziło swoje święto
Po raz ósmy seniorzy z miasta i sołectwa Żukowo zostali zaproszeni po to, aby mogli wspólnie spędzić czas przy poczęstunku, muzyce, ciekawych rozmowach i tańcach. Specjalnie dla nich wystąpili uczniowie z żukowskiej podstawówki. Goście delektowali się smakowitym tortem i wielu innymi smakołykami. Opuszczając halę widowiskowo - sportową żukowskiego gimnazjum, każdy z seniorów otrzymał upominek.

sobota, 18 lutego 2017 r., 13:48
Kartuzy. Wędkarz pod lodem - ratowali go strażacy
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały na jeziorze Klasztornym Małym w Kartuzach, gdzie do wody wpadł wędkarz. 67-latek częściowo znajdował się pod lodem. Szczęśliwie dzięki szybkiej reakcji innego mężczyzny i strażaków, wędkarza udało się wydostać spod wody.

piątek, 17 lutego 2017 r., 20:20
Konflikt na linii burmistrz - radni ws. węzła przesiadkowego. Głos mają zabrać mieszkańcy
Radni Porozumienia Samorządowego krytykują koncepcję powstania tzw. węzła przesiadkowego w centrum Kartuz. Ich zdaniem zatoki autobusowe powinny być zlokalizowane przy ulicy Węglowej. Burmistrz Mieczysław Gołuński odpiera zarzuty klubu i apeluje do mieszkańców, by zabrali głos w dysusji. Szczególnie ci, którzy korzystają z komunikacji publicznej.

piątek, 17 lutego 2017 r., 15:33
Żukowo. Pierwszy w powiecie kartuskim bon opiekuńczy
Żukowski samorząd wprowadził nową formę pomocy dla rodzin, których dzieci korzystają ze żłobków lub klubów dziecięcych. Finansowe wsparcie będą mogły otrzymać osoby pracujące, zamieszkujące na terenie gminy Żukowo i płacące tu podatki. Bon opiekuńczy dotyczy dzieci do lat trzech.

piątek, 17 lutego 2017 r., 14:55
Najsilniejszy Kaszub podbije Amerykę? - Maciej Hirsz rusza do USA
Maciej Hirsz, strongman z Kartuz, już na początku marca stanie do rywalizacji w zawodach Arnold Amateur Strongman World Championships w Stanach Zjednoczonych. To jeden z najbardziej prestiżowych turniejów sportów siłowych na świecie.

piątek, 17 lutego 2017 r., 14:48
"Pomagam, bo lubię" - wyniki konkursu organizowanego przez klub wolontariatu Warto
Klub Wolontariatu Warto rozstrzygnął Powiatowy Konkurs Fotograficzny pod hasłem "Pomagam, bo lubię". Zgłoszono do niego trzydzieści trzy prace poruszające tematykę szeroko pojętej pomocy.

piątek, 17 lutego 2017 r., 14:08
Kondolencje od Zespołu Szkół Technicznych w Kartuzach
Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach składa serdeczne wyrazy współczucia Rodzinie śp. Władysławy Szymichowskiej.

piątek, 17 lutego 2017 r., 13:15
Padłeś ofiarą przestępstwa? Skorzystaj z pomocy
W dniach od 20 do 26 lutego odbywać się będzie Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. W ramach prowadzonej już po raz kolejny akcji, w komendach Policji, sądach i prokuraturach będą trwały dyżury. Tam osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać informacje na temat przysługujących im uprawnień.

piątek, 17 lutego 2017 r., 12:41
Wspieraj swoich - zostaw 1 procent podatku w powiecie kartuskim
Trwa okres rozliczeń podatkowych. Do końca marca będziemy składać w Urzędzie Skarbowym nasze deklaracje podatkowe. Warto pamiętać, ze 1 proc. naszego podatku możemy przekazać na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Podatnika to nic nie kosztuje, a może w prosty sposób wesprzeć działalność na rzecz innych.