czwartek, 22 czerwca 2017 r., 13:01
Izobud materiały budowlane, czyli mądre budowanie na Kaszubach
Izobud, zlokalizowana w malowniczych krajobrazach Kaszub firma z Somonina obchodzi w tym roku swoje 28 urodziny i bezustannie zmienia się dla swoich klientów, śmiało wytyczając nieprzetarte jeszcze w regionie szlaki.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 12:50
Triathlon w sercu Kaszub, czyli Garmin Iron Triathlon Stężyca 2017
Za nami trzy z pięciu edycji tegorocznego cyklu Garmin Iron Triathlon. Rywalizacja na dotychczasowych etapach była niezwykle emocjonująca, a klasyfikacja generalna cyklu cały czas ulega zmianie. Przedostatni etap tego najstarszego cyklu triathlonowego w Polsce odbędzie się już 2 lipca 2017 r. w urokliwej Stężycy na Kaszubach.

czwartek, 22 czerwca 2017 r., 10:55
Ukradł gry i książki udostępnione mieszkańcom na Rynku. Jest w rękach policji
Klub Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki podjął się kolejnej inicjatywy, która ma przyczynić się do ożywienia kartuskiego Rynku. Na jego płycie ustawiono namiot ze stolikami, grami i książkami, z których mogą korzystać mieszkańcy i turyści. Niestety gry i książki padły łupem złodzieja. Ten jednak nie wiedział, że całe zdarzenie utrwaliły kamery monitoringu, dzięki czemu sprawcę szybko zatrzymano. Dzięki pomocy sponsorów zakupiono nowe gry.

środa, 21 czerwca 2017 r., 20:38
Diamentowy jubileusz szkoły w Chwaszczynie
W środowe przedpołudnie chwaszczyńska placówka oświatowa uroczyście obchodziła swoje 60-lecie. Były chwile wspomnień, prezentacja dorobku sześciu dekad, życzenia dalszych sukcesów, gratulacje, kwiaty i prezenty. W urodzinowej uroczystości wzięli udział byli dyrektorzy, a wśród nich Alojzy Trela, który był pierwszym dyrektorem szkoły i pełnił tę funkcję przez 30 lat.

środa, 21 czerwca 2017 r., 18:26
Do Truskawkobrania zostało 10 dni - sprawdź program imprezy
Michał Szpak, Fancy i Sound’n’Grace to gwiazdy tegorocznego Truskawkobrania. Największa w regionie impreza dedykowana kaszubskiej malenie w tym roku odbędzie się w nowej, jednodniowej formule. Tradycyjnie jednak będą towarzyszyć jej konkursy na najładniejsze stoisko oraz na najsmaczniejsze truskawkowe danie.

środa, 21 czerwca 2017 r., 16:12
Kartuzy. Poznaliśmy laureatów konkursu Piękna Wieś. Mirachowo najładniejsze
Zagroda Lucyny Dąbrowskiej z Brodnicy Górnej i wieś Mirachowo to tegoroczni laureaci konkursu "Piękna Wieś Pomorska" w gminie Kartuzy. Zwycięzcy będą reprezentować gminę w etapie powiatowym. Wyniki ogłoszono podczas środowej sesji.

środa, 21 czerwca 2017 r., 15:36
Burmistrz Kartuz z absolutorium, ale nie obyło się bez uwag
Radni Rady Miejskiej w Kartuzach ocenili na środowej sesji ubiegłoroczną pracę burmistrza Mieczysława Gołuńskiego. Szef kartuskiego magistratu otrzymał absolutorium za wykonanie budżetu 2016. Za jego udzieleniem zagłosowała większość radnych, od głosu wstrzymało się trzech.

środa, 21 czerwca 2017 r., 15:14
Stężyca. Integracja w kobiecym wydaniu - na wesoło i z przytupem
Wspólne śpiewy, tańce, gry i zabawy - tak w wielkim skrócie przebiegało pierwsze spotkanie integracyjne kobiecych stowarzyszeń i kół działających na terenie gminy Stężyca. Panie po raz kolejny udowodniły, że wiek nie ma znaczenia, liczy się stan ducha, a swoimi pokładami zapału i energii mogłyby obdzielić wiele osób.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:53
Zranił brata nożem. Został zatrzymany i trafił do aresztu
Kara nawet trzech lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi zatrzymanemu w niedzielę przez kartuskich policjantów. Mężczyzna podczas kłótni groził nożem i zranił swojego 22-letniego brata. Nastolatek najbliższe trzy miesiące spędzi w policyjnym areszcie.

środa, 21 czerwca 2017 r., 13:18
Suche i pękające stopy w domu i u podologa
Skóra stóp to jeden z najbardziej wymagających obszarów naszego ciała. Pozbawiona gruczołów ma tendencję do przesuszania się. Jeśli dodamy do tego intensywność pracy tej części ciała i brak należytej, regularnej pielęgnacji możemy odczuwać dyskomfort spowodowany przesuszoną i łuszczącą się skórą, która jest wyraźnym alarmem, który powinien zmotywować nas do działania. Idealnym miejscem regeneracji stóp jest gabinet podologiczny, w którym ich stan zostanie oceniony, a problem odkryty i poddany skutecznej terapii leczniczej.