środa, 16 sierpnia 2017 r., 12:00
Posezonowa Wyprzedaż Rowerów w SelaBike
Lato w pełni, a aura bez wątpienia sprzyja rowerowym wycieczkom. Warto więc już dziś pomyśleć o zakupie roweru. Z pomocą przy zakupie odpowiednich dwóch kółek dla Ciebie lub Twoich najbliższych przyjdą Ci fachowcy ze sklepu Sela Bike. Przygotowaliśmy specjalne rabaty dla swoich klientów. Na prawie wszystkie dostępne w sklepie rowery od 3 sierpnia do 30 września zapłacisz 20 proc. mniej!

środa, 16 sierpnia 2017 r., 10:50
Policjanci pomagają poszkodowanym przez nawałnicę
Kartuscy policjanci od soboty pracują w rejonach najbardziej poszkodowanych przez nawałnicę, a więc głównie na terenie gmin Sierakowice i i Sulęczyno. Odwiedzają mieszkańców, by pozyskać informację o potrzebnej dla nich pomocy.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 08:56
Mieszkańcy nadal bez prądu - w Sulęczynie zasilanie ma powrócić w sobotę
Bez prądu w powiatach kościerskim i kartuskim pozostaje nadal 10.000 odbiorców. Jeszcze w środę zasilanie energią elektryczną ma zostać przywrócone w gminie Sierakowice. Mieszkańcy rejonu gmin Stężyca i Sulęczyna muszą poczekać do soboty.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 08:36
Synoptycy ostrzegają przed ulewami i gradobiciem
Choć Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej póki co nie wydał żadnego ostrzeżenia meteorologicznego, przed intensywnymi opadami deszczu i gradu przestrzegają synoptycy. Szczególnie zagrożonymi wystąpieniem ulew są między innymi powiaty kościerski i kartuski.

środa, 16 sierpnia 2017 r., 07:33
Grzybno. Zderzenie motocykla z volkswagenem
Motocyklista został poszkodowany wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowy poranek na trasie Grzybno-Kobysewo. Zderzył się tam dostawczy volkswagen z motocyklem marki Honda.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:09
Tłumnie na Najsmaczniejszym Jarmarku Dożynkowym w Wygodzie Łączyńskiej
We wtorkowe popołudnie do Wygody Łączyńskiej ponownie licznie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Już po raz szósty, przy okazji odpustu parafialnego zorganizowano tam Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy. Tradycyjnie zabawie towarzyszyły prezentacje wieńców dożynkowych, konkurs na najlepsze kaszubskie smaki, a także występy artystyczne.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 21:23
Tuchom. Jubileuszowe "Pływanie na byle czym" z nagrodami i świetną zabawą
Po raz piąty można było podziwiać paradę wodnych wehikułów na Jeziorze Tuchomskim. W tegorocznej edycji wystartowało siedem drużyn. Po zakończonej rywalizacji okazało się, że obowiązujące zasady konkursu najlepiej zrealizowała ekipa "SDM w drodze do Panamy". Za kreatywność, pracę, przygotowane stroje i kunszt płynięcia po wodzie zwycięzcy otrzymali puchar i nagrodę w wysokości 700 złotych.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 18:49
III Półmaraton Wrotkarski - rolkarze ścigali się w Reskowie
We wtorkowe popołudnie na trasie między Reskowem a Miechucinem ścigało się kilkudziesięciu rolkarzy. Reskowo już po raz trzeci gościło uczestników Półmaratonu Wrotkarskiego o Puchar Wójta Gminy Chmielno. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy".

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 12:40
Obchody Święta Wojska Polskiego w Kartuzach
We wtorek w Kartuzach uroczyście uczczono Święto Wojska Polskiego. W obchodach wzięli udział członkowie Związku Piłsudczyków, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, a także mieszkańcy. Pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej złożono kwiaty, przypomniano też wydarzenia związane z 90. rocznicą jego odsłonięcia.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 16:49
Pomnik Matki Boskiej w Kartuzach ma już 90 lat - muzeum przypomina jego historię
Dokładnie 90 lat temu w Kartuzach odbyła się wielka uroczystość z udziałem około 30 tysięcy osób z Kaszub i innych zakątków Polski. 14 sierpnia 1927 roku w mieście dokonano odsłonięcia pomnika Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Z okazji tej rocznicy jego historię przypomina Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.