poniedziałek, 16 października 2017 r., 13:55
Borelioza znów zaatakowała, jest jeszcze więcej chorych
Choroba bakteryjna wywołana krętkami, przenoszona przez kleszcze, czyli borelioza to poważne zagrożenie dla zdrowia. W tym roku zachorowań w naszym regionie jest więcej, niż w roku ubiegłym. Co zrobić, aby nie znaleźć się wśród zarażonych? Wystarczy skorzystać z kilku cennych rad.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 13:18
Nauczyciele ze Wzgórza nagrodzeni przez Ministra Edukacji Narodowej
Małgorzata Klasa, Justyna Kluge, Klaudia Kamińska-Zwara, Magdalena Fryt oraz Roman Pytka - to nauczyciele Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach, którzy uhonorowani zostali podczas wojewódzkich obchodów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 11:58
Policjanci zatrzymali nastoletniego dilera i jego dostawcę
Aż 100 gramów marihuany miał przy sobie 18-letni mężczyzna zatrzymany przez kartuskich policjantów w czwartek. Funkcjonariuszom szybko udało się ustalić, kto dostarczył nastolatkowi tak dużą ilość narkotyków to 30-letni mieszkaniec powiatu kartuskiego.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 11:41
Sukcesy młodych pływaków Cartusii na międzynarodowym mitingu w Bremen
Dziewiętnastoosobowa grupa młodych pływaków Cartusii w dniach 7-8 października miała okazję po raz pierwszy zmierzyć się na zawodach Międzynarodowego Mitingu Pływackiego MARU w niemieckim Bremen. Debiut był bardzo udany - z zawodów przywieźli sporo krążków.

poniedziałek, 16 października 2017 r., 10:49
Z poloneza musieli zrobić "elkę" - ekipa z Kaszub w programie "99 Godzin"
Mieli dokładnie 99 godzin i 5000 zł, by z poloneza caro plus zrobić samochód do nauki jazdy. Mateusz, Grzegorz, Sebastian, Artur i Marek - pięcioosobowa ekipa pasjonatów motoryzacji z Kaszub wzięła udział w programie "99 godzin".

poniedziałek, 16 października 2017 r., 10:01
4YOU-4FUN - 4. Urodziny Centrum Riviera
Centrum Riviera zaprasza do wspólnej urodzinowej zabawy, której finał odbędzie się 22 października. Radosna atmosfera udzieli się wszystkim odwiedzającym Rivierę. Jakie atrakcje i niespodzianki czekają na gości Centrum w urodzinowym tygodniu?

niedziela, 15 października 2017 r., 18:46
Tydzień Mediacji w Kartuzach - sprawdź, jak można rozstrzygnąć spór
W poniedziałek w Kartuzach rozpoczynają się obchody Tygodnia Mediacji. W ich ramach będzie można dowiedzieć się na czym dokładnie polega mediacja, skorzystać z porad specjalistów od tej metody rozwiązywania sporów i nie tylko. Dzięki pomocy mediatora można rozwiązać spór szybciej i taniej niż drogą sądową. Warto sprawdzić, kiedy można skorzystać z jego wsparcia.

niedziela, 15 października 2017 r., 10:31
Trasa S6 pozostaje w planie rządowych inwestycji, ale jej los jest nadal niepewny
Mimo iż po protestach samorządowców i interwencji Komisji Europejskiej rząd nie wykreślił budowy trasy S6 z dużych projektów inwestycyjnych, los tej niezwykle ważnej dla Pomorza inwestycji nadal pozostaje niepewny. - Głosowanie zostało zawieszone i musimy konsekwentnie walczyć o budowę tej trasy - apeluje marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk.

niedziela, 15 października 2017 r., 10:00
Sklep Drink - u nas "doładujesz prąd" i zarejestrujesz kartę SIM!
Sklep monopolowy "Drink" już od pół roku znajduje się w nowej lokalizacji przy ul. Jeziornej 11A w Kartuzach. Nasz sklep jest otwarty 24 godziny na dobę, także w niedziele i święta. Doładowanie prądu, rejestracja kart SIM i inne usługi przez całą dobę.

niedziela, 15 października 2017 r., 10:00
www.szwichtenberg.com.pl
Planujesz prace budowlane, rolnicze? Potrzebujesz koparki, ładowarki, czy betoniarki i przesiewacza? Pamiętaj, że zakup sprzętu, jeśli potrzebujesz go tylko do jednorazowego lub kilkukrotnego użytku, jest zbytecznym wydatkiem. Z pomocą przyjdzie ci wypożyczalnia sprzętu i maszyn budowlanych i rolniczych. Szeroką ofertę różnego rodzaju koparek, ładowarek, przesiewaczy, betoniarek, agregatów tynkarskich i malarskich, jak i sprzętu rolniczego, ogrodowego i elektronarzędzi posiada firma WS Szwichtenberg, która gwarantuje nie tylko profesjonalizm sprzętem, ale także służy doradztwem przy wyborze odpowiedniej maszyny.