piątek, 19 lipca 2019 r., 11:59
Chcesz zarejestrować samochód jako zabytek? Podpowiadamy, od czego zacząć. Łatwo nie będzie!
Do tej pory miano zabytku mógł uzyskać pojazd, który ma co najmniej 25 lat, od 15 lat nie jest już produkowany i posiada minimum 75 proc. oryginalnych części. Od stycznia 2018 r. trochę się to zmieniło. Niektórzy wojewódzcy konserwatorzy podnieśli próg i za zabytki zaczęto uznawać auta, które mają nie 25, a 30 lat, czyli dokładnie tyle ile muszą mieć zabytki w innych krajach UE. Co to zmienia?

piątek, 19 lipca 2019 r., 11:00
Egzotyczne zwierzęta bliżej niż myślisz. Oto, dlaczego warto odwiedzić Wrocław.
Lato w pełni, więc każdy szuka rozrywek. Najczęściej rozważanymi destynacjami wakacyjnymi są góry, a także wybrzeże. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę, że duże aglomeracje miejskie również mają wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o rozrywkę, szczególnie dla osób, które nie umieją się nudzić. Dzisiaj przyjrzymy się dokładniej Oceanarium, a dokładniej Afrykarium mieszczącemu się na terenie wrocławskiego ZOO.

piątek, 19 lipca 2019 r., 10:35
Wypadek w Mojuszu - jedna osoba w szpitalu
56-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w czwartek po południu w Mojuszu. Kierujący fordem 63-latek najechał na tył innego auta i wjechał do rowu.

piątek, 19 lipca 2019 r., 10:27
Weekend pełen wrażeń - sprawdź, co się będzie działo i gdzie warto być
Nadchodzący weekend będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń. W sobotę w Sulęczynie czekać będą fantastyczne koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego, z kolei w pobliskiej Kościerzynie wystąpi Maryla Rodowicz i Mateusz Ziółko. W niedzielę w Sianowie odbędą się uroczystości główne Wielkiego Odpustu.

piątek, 19 lipca 2019 r., 10:00
Fit Dieta - zmieniamy się dla ciebie. Wybierz catering idealnie dopasowany do swoich potrzeb
Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Ogromny wpływ na funkcjonowanie twojego organizmu ma odpowiednia dieta. Wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe, a odmieni się całe twoje życie! Pomoże ci w tym catering dietetyczny Fit Dieta, dostarczając codziennie zbilansowany pakiet posiłków pod same drzwi twojego domu. Zyskasz czas, energię do działania i szczupłą sylwetkę.

piątek, 19 lipca 2019 r., 09:38
Wyprzedzał na podwójnej ciągłej i doprowadził do czołówki. Dwie osoby w szpitalu
W piątkowy poranek doszło do zderzenia dwóch aut na trasie Leszno-Kiełpino. Sprawca wypadku wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Dwie osoby przetransportowano do szpitala.

piątek, 19 lipca 2019 r., 08:47
Zostań wolontariuszem i dołącz do ekipy Kaszubskiej Poniewierki
Kaszubska Poniewierka, a więc bieg dla prawdziwych twardzieli już 14 września. Wciąż trwają zapisy osób, którym niestraszny 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. Do końca lipca obowiązuje niższa opłata rejestracyjna. Jeśli ten bieg jest nie na Twoje siły, zostań wolontariuszem, dołącz do ekipy i wspieraj uczestników ostrego, maksymalnego i nieuniknionego sponiewierania! Na wolontariuszy czekają niespodzianki.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 13:51
Kartuzy będą miały plażę! Jest olbrzymia dotacja na oczyszczenie jezior
To historyczny moment dla stolicy Kaszub - po wielu latach starań i zabiegów kartuskie jeziora znów będą czyste. Gmina Kartuzy pozyskała na ich oczyszczenie i rekultywację olbrzymią kwotę - niespełna 45 milionów złotych. Koszt całego przedsięwzięcia szacuje się natomiast na prawie 55 milinów złotych. Jak zapewnia burmistrz najprawdopodobniej już za cztery lata mieszkańcy miasta i turyści będą mogli cieszyć się z wypoczynku na kartuskiej plaży.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 13:46
Stężyca. Od stycznia podwyżka cen za odbiór odpadów
Od stycznia mieszkańcy gminy Stężyca muszą liczyć z podwyżkami opłat za odbiór odpadów. Dotychczas miesięczny koszt dla jednego domownika wynosił 18 zł (w przypadku segregacji śmieci), od stycznia będzie to 19 zł. Wzrost cen spowodowany jest m.in. podwyższeniem opłaty środowiskowej, wzrostem cen paliwa i kosztów zatrudnienia.

czwartek, 18 lipca 2019 r., 13:14
Święto policji w Kartuzach - mundurowi otrzymali awanse, odznaczenia i życzenia
We wtorek w Kartuzach odbyły się doroczne uroczystości z okazji Święta Policji. Tradycyjnie obchody były okazją do wręczenia awansów na wyższe stopnie służbowe, odznaczeń i wyróżnień. Mundurowym gratulacje i życzenia składami m.in. Ewa Pachura - zastępca komendanta Wojewódzkiego Policji w Gdańsku, Bogdan Łapa, starosta kartuski, przedstawiciele władz samorządowych.