poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 17:03
Stężyca. Wtargnęła na jezdnię wprost pod samochód - 62-latka w szpitalu
62-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, jak wtargnęła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie w rejonie skrzyżowania ulic Majkowskiego z Sobieskiego w Stężycy.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 15:09
Uczniowie z żukowskiej "Jedynki" haftowali dla dziadków
Wszyscy kochamy nasze Babcie i Dziadków i chętnie obdarowujemy ich prezentami. Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie z klasy IIa, IIIa i IIIb ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Żukowie postanowili własnoręcznie wykonać coś oryginalnego i wyjątkowego.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 13:21
Życzenia na Dzień Babci i Dziadka
W poniedziałek i wtorek swoje wyjątkowe święto obchodzą najukochańsze osoby na świecie - nasze kochane Babcie i nasi kochani Dziadkowie. Z tej okazji wszystkim, którzy występują w tej szczególnej roli składamy najserdeczniejsze życzenia. Zgodnie z obietnicą publikujemy specjalną galerię życzeń przesłanych od naszych Czytelników.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 13:21
Sulęczyno w końcu ma sekretarza. Została nim Danuta Karcz-Karczewska
Po ponad półtorarocznym wakacie, Sulęczyno ma sekretarza. Z dniem 21 stycznia pracę na tym stanowisku rozpoczęła Danuta Karcz-Karczewska, która przez blisko cztery lata pełniła taką samą funkcję w Urzędzie Gminy w Czarnej Dąbrówce.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 13:01
Spektakularne zwycięstwo Kamila Mateji na gali "Pałuska Fight Night"
Głównym bohaterem sobotniej gali "Pałuska FIght Night" stał się mieszkaniec Kiełpina Kamil Mateja. Zawodnik z Kaszub pokazał najefektowniejszą walkę tego wieczoru, którą zakończył w trzeciej rundzie przez kolano z wyskoku.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 10:22
Babcia jest naszym oparciem. Zawsze można na nią liczyć
Róża Rzepka mieszka w Borkowie. Ma dwie córki Gabrielę i Krystynę. Doczekała sześciu wnuków i pięciu prawnuków. Dzisiaj z okazji Dnia Babci wszyscy oni będą jej dziękować za troskę i opiekę, za okazywaną miłość i delikatne nienachalne wpajanie zasad jak żyć przyzwoicie i zawsze pomagać potrzebującym. Będą też dziękować za smakowite dania serwowane przez babcię przez cały rok.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 10:18
"Wieczór z mPotęgą" - podsumowanie matematycznego projektu w Mściszewicach
Zespół Szkół w Mściszewicach zakończył realizację kolejnej edycji mPotęgi. Szkoła otrzymała dofinansowanie na realizację swojego matematycznego projektu pod nazwą Klub Matematyków w wysokości 7.970 zł.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 10:11
Ruszył proces ws. defraudacji pieniędzy w KPWiK-u
W piątek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces w sprawie defraudacji pieniędzy w Kartuskim Przedsiębiorstwie Wodociągów i Kanalizacji. Na ławie oskarżonych zasiada łącznie sześć osób: dwie osoby z kierownictwa, dwie osoby z działu księgowości oraz dwóch inkasentów. Z ustaleń śledczych wynika, że z kasy przedsiębiorstwa miało zniknąć ponad milion złotych.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 10:03
KHLPN. Kwiaciarnia Zaremba Kartuzy rozbiła Orły Gołubia
W ramach Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej rozegrano ósmą kolejke spotkań, w której zespoły z górnej części tabeli podejmowały drużyny z niższych. Wszystkie mecze wygrywali faworyci a jedyną zmianą w ligowej tabeli jest zamiana miejsc pomiędzy Kwiaciarnią Zaremba Kartuzy i Orłem Gołubie.

poniedziałek, 21 stycznia 2019 r., 10:02
Jak tanio wypożyczyć auto za granicą?
Wyjazd za granicę zarówno w trakcie urlopu, jak i w celach służbowych bardzo często wiąże się z koniecznością wypożyczenia samochodu. Aby pojazd mógł dobrze służyć nam przez całą podróż, warto zwrócić uwagę na jego stan, wiek czy markę. Wielu osobom zależy również na oszczędnościach, dlatego sprawdźmy, co warto wiedzieć, aby móc zaoszczędzić podczas wynajmu auta.