czwartek, 19 września 2019 r., 14:30
A to Polska właśnie! W Żukowie wystąpił zespół Pieśni i Tańca "Śląsk"
Żywe kolory, piękny śpiew i cudowna gra orkiestry przeniosły słuchaczy w różne regiony Polski, ukazując ich ludowość i barwy. Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" pozostawił po sobie łzy wzruszenia, niedosyt oraz rozbudził ciekawość by samemu wyruszyć i odkryć Polskę.

czwartek, 19 września 2019 r., 13:46
Jesienna Giełda Mam w sobotę w Kartuzach
Już w sobotę w Kartuzach odbędzie się kolejna odsłona Giełdy Mam. Impreza pozwala na wymianę, kupno i zbycie ubranek i akcesoriów dziecięcych. Stoiska będzie można odwiedzać od godz. 8 do godz. 12.

czwartek, 19 września 2019 r., 12:07
Oszuści metodą "na policjanta" znów atakują seniorów - 82-latka straciła 80 tys. złotych
Około 80 tys. złotych straciła 82-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego. Kobieta padła ofiarą oszustów działających metodą "na policjanta". Mundurowi apelują, by zachować szczególną ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. Pamiętać też należy, że policjanci nigdy nie poproszą obywatela o przekazanie jakiejkolwiek sumy pieniędzy.

czwartek, 19 września 2019 r., 11:59
Szkoła językowa online - jak wybrać najlepszą?
Nauka języka angielskiego w dzisiejszych czasach jest niezwykle ważna. Język ten bowiem jest niemal podstawową umiejętnością wymagana na większości stanowisk w pracy.

czwartek, 19 września 2019 r., 10:00
Andrzej Bystron - w trosce o los przyszłych pokoleń
Ponad 80 proc. Polaków deklaruje, że ochrona środowiska powinna być jednym z priorytetów rządu. O tej ważnej, szczególnie dla kolejnych pokoleń Polaków, dziedzinie nie zapomina kandydat na Sejm Andrzej Bystron, który za jeden z priorytetów swojej przyszłej poselskiej działalności stawia ochronę środowiska. Nam opowiedział o tym, jak jak przyspieszyć budowę sieci kanalizacyjnych na obszarach wiejskich, jak skutecznie walczyć ze smogiem oraz na jakie źródła energii odnawialnej postawić.

czwartek, 19 września 2019 r., 08:44
W sobotę będzie można podzielić się krwią w Kartuzach i Kamienicy Królewskiej
W najbliższą sobotę aż w dwóch miejscach w powiecie będzie można podzielić się krwią. Czynna będzie stacja krwiodawstwa w Kartuzach. Z kolei w Kamienicy Królewskiej stanie krwiobus. Zrób przelew życia. Podziel się krwią!

czwartek, 19 września 2019 r., 08:37
Prawnik radzi: Zmiany w wysokości opłat w postępowaniu cywilnym
W ostatnim czasie doszło do znaczących zmian w zakresie wysokości opłat sądowych w postępowaniu cywilnym. W dniu 4 lipca 2019 r. została uchwalona ustawa o zmianie ustawy - Kodeks postępowania cywilnego oraz niektórych innych ustaw. Większość przepisów znajdujących się w w/w ustawie wchodzi w życie po upływie 3 miesięcy od dnia ogłoszenia, jednak te, które dotyczą opłat sądowych weszły w życie po 14 dniach od dnia ogłoszenia, tj. zaczęły obowiązywać w dniu 21 sierpnia 2019 r. Warto zwrócić uwagę na najważniejsze zmiany.

czwartek, 19 września 2019 r., 08:35
Uwaga, kleszcze atakują. W powiecie kartuskim 58 osób zachorowało na boreliozę w tym roku
Lubią wysokie temperatury i wilgotność. Wystarczy ich jedno małe ukłucie, by zostać zarażonym niebezpiecznym schorzeniem. Mowa o kleszczach, na które trzeba szczególnie uważać w obecnej porze. W powiecie kartuskim w tym roku jak dotąd odnotowano 58 przypadków zachorowań na boreliozę.

czwartek, 19 września 2019 r., 08:33
W czwartek emisja Kuchennych Rewolucji z Nowego Klincza
W czwartek na antenie TVN-u wyemitowany zostanie odcinek "Kuchennych rewolucji" zrealizowany w jednej z kościerskich restauracji. Najsłynniejsza polska kulinarna rewolucjonistka zawitała do Zjazdu Florencja w Nowym Klinczu pod koniec marca. Po rewolucji lokal zyskał nową nazwę - Niezapominajka. Jak przebiegała rewolucja? Dowiemy się już w czwartek po emisji programu.

czwartek, 19 września 2019 r., 08:17
Firma headhunterska - w czym się specjalizuje oraz co wchodzi w skład oferty?
Obecny rynek pracy bywa bardzo trudny dla pracodawców, którzy do swoich szeregów potrzebują wykwalifikowanych osób, ze specjalistycznymi i często dość rzadkimi umiejętnościami. Pozyskanie ich jest procesem, wymagającym aktywnego poszukiwania, często nawet wśród tych, którzy pracy wcale nie poszukują. W takich sytuacjach idealnie sprawdzą się agencje headhunterskie, które specjalizują się w realizacji zleceń o charakterze wyławiania talentów i rekrutowaniu ich do firmy zleceniodawcy.