środa, 21 lutego 2018 r., 11:27
Wzmożone kontrole policji na krajowej dwudziestce
Kierowcy, poruszający się drogą krajową nr 20 powinni w środę zachować szczególną ostrożność. Od środowego poranka do późnego wieczora na tej trasie policjanci prowadzą wzmożone kontrole prędkości.

środa, 21 lutego 2018 r., 11:10
Opel wypadł z drogi na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło na K20 na wysokości miejscowości Wieżyca. Opel wypadł tam z drogi i wylądował w przydrożnym rowie.

środa, 21 lutego 2018 r., 10:29
Jedna osoba ranna w wypadku w Chwaszczynie
47-letnia kobieta trafiła do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło we wtorek w Chwaszczynie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

środa, 21 lutego 2018 r., 08:44
Firma Limex - zaufany producent wysokiej jakości ogrodzeń i siatek
Limex to sprawdzony, polski producent ogrodzeń. Wytwarza wysokiej jakości siatki powlekane lub ocynkowane, a także słupki ogrodzeniowe. Zdobyte przez blisko ćwierć wieku doświadczenie, uplasowało przedsiębiorstwo w ścisłej czołówce producentów szerokiej gamy siatek ogrodzeniowych i słupków. Zapoznaj się z ofertą firmy i znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie, w przystępnej cenie.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 16:02
Dzień Otwarty w Szkole Podstawowej nr 1 w Kartuzach
Już w sobotę 24 lutego Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach otworzy swoje progi dla szóstoklasistów, którzy są zainteresowani kontynuowaniem nauki w klasie siódmej w filii Jedynki przy ul. Piłsudskiego. Podczas Dnia Otwartego, będzie można sprawdzić, jak wygląda nauka w klasie dwujęzycznej i co szkoła oferuje uczniom.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 15:12
Trwa walka o życie Karoliny - wciąż potrzebne wsparcie
Karolina nie poddaje się chorobie. Od 1,5 roku młoda mieszkanka Sławek walczy z nowotworem szyjki macicy. Niestety rehabilitacja i leczenie wyczerpały jej możliwości finansowe. Historia Karoliny poruszyła wiele życzliwych serc. Dzięki wsparciu mogła m.in. sfinansować dojazdy na leczenie, zakup leków i niezbędnych suplementów diety. Niestety rak nie odpuszcza i znów potrzebne są pieniądze.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 13:55
Rozliczanie deklaracji PIT online
Pierwszy miesiąc 2018 roku dobiegł końca. Dla większości podatników oznacza to rozpoczęcie otrzymywania deklaracji PIT-11 od swoich pracodawców oraz możliwość zebrania wszystkich druków księgowych za poprzedni zakończony rok 2017. Terminy do składania deklaracji PIT mogą wydawać się dość odległe, jednak specjaliści rekomendują zajęcie się zeznaniami wcześniej. Pozwala to na spokojną pracę, bez dodatkowego stresu, który powodować może potencjalne pomyłki.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 13:01
Sukces Magdaleny Malotka-Trzebiatowskiej w międzynarowym zawodach Wielkiego Puchar Kczawy
Zawodniczki klubu LOK Dziesiątka w drugi weekend lutego wystartowały w międzynarodowych zawodach klasyfikacyjnych - "Wielkim Pucharze Kaczawy". Świetnie wypadła w nich Magdalena Malotka-Trzebiatowska, zdobywając brąz. Warto podkreślić, że zawody były dla kartuzianek sporym wyzwaniem, ponieważ wszystkie startowały w nowych kategoriach wiekowych.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 12:58
Premiera drugiej części opowieści filmowej "Żywioły" już w piątek
Pięć historii, pięć osobowości i magia płynąca z tworzenia - tak określić można drugą część Żywiołów. To cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych o wyjątkowych ludziach z Kaszub. Premierowy pokaz będzie można zobaczyć w piątek, 23 lutego w Sulęczynie.

wtorek, 20 lutego 2018 r., 12:26
Tak upłynęły ferie na białym orliku w Sierakowicach
Najmłodsi użytkownicy orlika białego w Sierakowicach podczas ferii nie mogli narzekać na nudę. Mimo kaprysów pogody mieli mnóstwo propozycji ciekawych zajęć - trenowali grę w hokeja, grali w gry planszowe i podziwiali w tańcu na lodzie Amelię Rams.