wtorek, 22 maja 2018 r., 19:41
Rowerzysta potrącony przez tira
We wtorkowe popołudnie doszło do wypadku w Chwaszczynie. Kierowca samochodu ciężarowego nie ustąpił pierwszeństwa mężczyźnie poruszającemu się rowerem. Wskutek zderzenia do szpitala trafił rowerzysta.

wtorek, 22 maja 2018 r., 17:38
PKM wprowadza rezerwacje na miejsca na rowery
Od soboty, 26 maja, osoby, które planują z rowerem podróżować Pomorską Koleją Metropolitalną i chcą mieć pewność, że będzie dla nich miejsce w pociągu, będą musiały dokonać płatnej rezerwacji miejsca na jednoślad. Jednorazowy koszt rezerwacji to 3 zł, miesięczny 30 zł. To rozwiązanie ma pomóc wyeliminować problemy związane z brakiem wystarczającej liczby miejsc na rowery w składach PKM.

wtorek, 22 maja 2018 r., 13:40
W sobotę Dzień Matki - złóżcie życzenia swoim mamom na naszym portalu
To szczególny dzień w roku, w którym możemy w wyjątkowy sposób podziękować ukochanym Mamom, za troskę, miłość i wszelkie dobro, jakie nam okazują. Nikt tak nie kocha jak Mama. 26 maja to okazja, by pokazać, jak doceniamy wszystko, co dla nas robi. Z tej okazji zapraszamy naszych Czytelników do wspólnej zabawy - zróbcie Mamom niespodziankę - prześlijcie nam ich zdjęcia i złóżcie życzenia na łamach kartuzy.info.

wtorek, 22 maja 2018 r., 13:35
Będzie grzmiało i padało. IMGiW wydało ostrzeżenia
We wtorkowe popołudnie nad Kaszubami mogą przejść burze z opadami deszczu i gradu. W związku z prognozami Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia I stopnia.

wtorek, 22 maja 2018 r., 12:26
Ruszył plebiscyt na najbardziej popularnego dzielnicowego
Komenda Wojewódzka Policji w Gdańsku rozpoczęła kolejną edycję plebiscytu na najpopularniejszego dzielnicowego. To policjanci pierwszego kontaktu. Wspólnie z mieszkańcami diagnozuje lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Na terenie powiatu kartuskiego pracuje 19 dzielnicowych, w całym województwie 411. Plebiscyt jest okazją, by docenić tych, którzy pracują na terenie danego rejonu.

wtorek, 22 maja 2018 r., 11:12
Świat zabawek Hey&Play. Tu znajdziesz idealny prezent na Dzień Dziecka!
Większa powierzchnia, większy wybór, większy komfort dla kupujących. Hey&Play dba o ciągły rozwój, by sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Stacjonarny sklep w Żukowie rozbudowano. Dzięki temu pojawiły się nowe produkty, a poszerzenie przestrzeni między alejkami ułatwi klientom poruszanie się po sklepie. Tu z pewnością znajdziesz prezent dla swojej pociechy na zbliżający się już wielkimi krokami Dzień Dziecka. Co więcej, przygotowano też specjalny Superrr Rabat!
wtorek, 22 maja 2018 r., 11:01
Idealny projekt domu - jak go wybrać?
Wybór odpowiedniego projektu domu to ogromne wyzwanie. Podjęcie odpowiedniej decyzji wymaga zastanowienia się nad swoimi wymaganiami.

wtorek, 22 maja 2018 r., 10:42
Łapalice. Zderzenie ciężarówki z VW Caddy
Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło we wtorkowy poranek w Łapalicach. Ciężarowy mercedes zderzył się tam z VW Caddy.

wtorek, 22 maja 2018 r., 10:00
Przedszkolaki z Sierakowic jeszcze bliżej kultury kaszubskiej
Już tradycyjnie Samorządowe Przedszkole w Sierakowicach zorganizowało dla swoich podopiecznych Tydzień Kaszubski. Przedszkolaki mogły bliżej poznać najbliższe środowisko, jego tradycję, obyczaje i historię. Bawiły się przy kaszubskiej muzyce i uczestniczyły w lekcjach regionalnych.

wtorek, 22 maja 2018 r., 09:16
Przebojowa Majówka w Stężycy - największa impreza sezonu już w sobotę!
Otwarcie sezonu imprezowego w rytmie disco polo zapowiada się bardzo gorąco. Już 26 maja odbędzie się Czwarta Przebojowa Majówka w Stężycy. W tamtejszym amfiteatrze zagrają takie gwiazdy muzyki tanecznej, jak: Kordian, Piękni i Młodzi, Andre, Defis, Classic.