czwartek, 23 marca 2017 r., 12:39
Powiatowe Centrum Zdrowia zyskało nowe sprzęty m.in. przekazane przez WOŚP
W ciągu minionych kilku miesięcy kartuski szpital wzbogacił się o sprzęty o łącznej wartości ponad 670 tys. zł. W ostatnich dniach do placówki dotarła dostawa sprzętów przekazanych przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Ich wartość to ok. 100 tys. zł. Jeszcze w tym roku PCZ planuje również utworzenie i wyposażenie nowej sali Intensywnego Nadzoru Medycznego.

czwartek, 23 marca 2017 r., 12:16
Kartuzy. Parking "na Wzgórzu" zostanie przebudowany. Miasto zyska też ścieżki rowerowe
Burmistrz Kartuz podpisał w czwartek umowę na przebudowę parkingu przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach oraz budowę ścieżek rowerowych na obszarze miasta. Wykonawcą prac będzie firma budowlano-drogowa MTM SA. Wartość obu inwestycji to łącznie ponad 4,5 miliona zł.

czwartek, 23 marca 2017 r., 11:32
Podziękowanie od rodziny śp. Adama Hoffmanna
Rodzina dziękuje wszystkim, którzy uczestniczyli w uroczystościach pogrzebowych śp. Adama Hoffmanna, a w tych trudnych chwilach okazali wsparcie i pomoc.

czwartek, 23 marca 2017 r., 10:38
Dni Otwarte w ZSP w Somoninie, Sierakowicach i Przodkowie
We wtorek, 21 marca w szkołach ponadgimnazjalnych w całym powiecie odbywały się Dni Otwarte. Dla kończących w tym roku kolejny etap edukacji gimnazjalistów była to okazja, by poznać ofertę okolicznych placówek i zastanowić się nad dalszym kierunkiem kształcenia.

czwartek, 23 marca 2017 r., 09:50
Kupuj zdrowo i niedrogo! Nowy sklep w Żukowie "Kolendra Dom Przypraw" zaprasza!
Poszukujesz specjalnych przypraw, dodatków i akcesoriów do kuchni, gastronomii, masarni, domowego wyrobu wędlin i pieczywa? Ta oferta jest dla Ciebie. W Żukowie powstał nowy sklep "Kolendra Dom Przypraw", gdzie zakupisz nie tylko zioła, przyprawy, ale też potrzebne w Twojej kuchni, czy firmie akcesoria. Miła i fachowa obsługa pomoże dokonać Ci odpowiedniego wyboru.

środa, 22 marca 2017 r., 15:08
Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach będzie uczyć w dwóch językach
Brak dwuzmianowości, oddziały z nauczaniem dwujęzycznym, dodatkowe zajęcia fakultatywne ze specjalistami z wielu dziedzin - takie korzyści dla uczniów niesie z sobą połączenie kartuskiej "Jedynki" z Gimnazjum nr 1. W związku z reformą oświaty od 1 września tego roku, placówka stanie się filią szkoły podstawowej.

środa, 22 marca 2017 r., 09:36
Rozpocznij wiosnę z Centrum Ogrodniczym Garden Life!
Jeżeli interesujesz się choć odrobinę ogrodem i zieloną przestrzenią, która otacza Twój dom, balkon lub taras, musisz odwiedzić nasze Centrum.

środa, 22 marca 2017 r., 09:33
Żukowo. Prawie 300 gimnazjalistów przybyło na Dzień Otwarty w ZSZiO
Dla zaproszonych gości na wtorkowe spotkanie przygotowano kilkanaście stoisk, aby potencjalni uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących mogli uzyskać wszystkie niezbędne informacje o kierunkach kształcenia. Mieli w czym wybierać. Zawodówka oferuje naukę w 25 zawodach, technikum przygotowuje do pięciu zawodów, ponadto istnieje klasa bezpieczeństwa narodowego i straży granicznej.

środa, 22 marca 2017 r., 08:47
Żukowo. Drzwi salonu fryzjerskiego oblane kwasem masłowym
W poniedziałkowe popołudnie strażacy interweniowali przy ulicy Gdyńskiej w Żukowie, gdzie drzwi jednego z salonów fryzjerskich oblano kwasem masłowym. Pracownicy zakładu samodzielnie opuścili lokal. Nikt nie wymagał hospitalizacji.

wtorek, 21 marca 2017 r., 18:48
Sierakowice. Radni w obronie wójta. Sprzeciwiają się zmianom ordynacji wyborczej
Sierakowiccy radni niemal jednogłośnie wyrazili swój sprzeciw wobec planów reformy ordynacji wyborczej. Głównym jej założeniem ma być wprowadzenie dwukadencyjności prezydentów, burmistrzów i wójtów i zaliczenie na ich poczet kadencji, które już odbyli. Co poskutkowałoby niemożliwością ponownego startu w wyborach wójtowi Tadeuszowi Kobieli. Od głosu wstrzymał się jedynie radny Henryk Labuda, który uważa, że działania rządu w tym zakresie są słuszne.