niedziela, 15 października 2017 r., 08:14
Gowidlino. Golf uderzył w drzewo - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby trafiły do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielę wczesnym rankiem na trasie Gowidlino-Stara Huta. Golf uderzył tam w przydrożne drzewo.

sobota, 14 października 2017 r., 15:39
Kondolencje dla ks. dra Grzegorza Lewandowskiego
Rada Parafialna, grupa modlitewna Ojca Pio oraz Parafianie z Prokowa składają serdeczne wyrazy współczucia z powodu śmierci Matki - księdzu dr. Grzegorzowi Lewandowskiemu, proboszczowi parafii pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Prokowie.

sobota, 14 października 2017 r., 13:47
Chmieleński ośrodek kultury walczy o nowoczesną świetlicę multimedialną. Pomóż i zagłosuj!
Laptopy z oprogramowaniem, telewizor LCD, konsola PlayStation4 - to tylko niektóre ze sprzętów, jakie otrzymać może Gminny Ośrodek Kultury w Chmielnie, jeśli uzyska odpowiednią liczbę głosów w konkursie Orange. Dzięki wygranej w chmieleńskiej placówce może powstać nowoczesna pracownia, która ma być miejscem integracji i spotkań. Aby tak się stało potrzebne są głosy internautów i mieszkańców. Możesz pomóc jednym kliknięciem - przyłącz się do akcji i zagłosuj.

sobota, 14 października 2017 r., 10:00
Studencie, powalcz o stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego!
Ogłoszony został przez Zarząd Województwa Pomorskiego nabór wniosków o przyznanie stypendiów dla studentów na rozpoczęty właśnie rok akademicki 2017/2018. Co trzeba zrobić, aby uzyskać takie stypendium? Gdzie i do kiedy należy składać wnioski?

piątek, 13 października 2017 r., 18:23
Najświeższe informacje i muzyka na wyciągnięcie ręki. Wybieramy radio do łazienki
Dla jednych radio jest źródłem informacji o najnowszych wydarzeniach na świecie, dla innych - dostarczycielem znanych i lubianych przebojów. Magiczny przekaz pozwala dobrze zacząć dzień i rozbudzić się w szary pochmurny poranek. Jakie kryteria wziąć pod uwagę, wybierając radio do łazienki? Zapraszamy do lektury.

piątek, 13 października 2017 r., 18:17
Jak i czym farbować włosy?
Żeby lepiej wyglądać, prezentować się bardziej atrakcyjnie, można spróbować pofarbować włosy. To niby coś tak niepozornego, a jednak przynosi to nieoczekiwane, pozytywne efekty. Koloryzacja włosów to dobry pomysł dla każdej kobiety, która chce trochę zmienić swój wygląd i ożywić swój wizerunek. Żeby jednak było to możliwe, warto znać zasady farbowania, aby nie uzyskać efektu odwrotnego od zamierzonego.

piątek, 13 października 2017 r., 18:11
Gm. Kartuzy. Nagrody i podziękowania dla nauczycieli z okazji Dnia Edukacji Narodowej
W tym roku Szkoła Podstawowa w Koloni była gospodarzem gminnych obchodów Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości padło wiele słów podziękowań w kierunku nauczycieli za ich trudną pracę. Zasłużeni pedagodzy odebrali nagrody burmistrza.

piątek, 13 października 2017 r., 15:44
Od poniedziałku kolejna zmiana organizacji ruchu w centrum Kartuz
W poniedziałek o godzinie 6.00 rano w centrum Kartuz zostanie wprowadzony drugi etap zmian w organizacji ruchu. Jest to niezbędne dla przeprowadzanych prac rewitalizacyjnych na ul. Dworcowej i przy Rynku. Urząd apeluje do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy w tym rejonie, śledzenie znaków i dostosowanie się do zmian.

piątek, 13 października 2017 r., 15:04
Lisie Jamy. Pożar w stodole - 42-latek podtruty dymem
W piątkowe popołudnie strażacy interweniowali w Lisich Jamach (gm. Sierakowice), gdzie najprawdopodobniej wskutek posługiwania się ogniem przez osoby nieletnie, zapaliła się słoma w stodole. 42-latek, który podjął próbę samodzielnego ugaszenia pożaru, podtruł się dymem i trafił do szpitala.

piątek, 13 października 2017 r., 13:30
Żukowscy szczypiorniści przegrali z MKS Nielba Wągrowiec
8 października swój kolejny mecz ligowy rozegrali piłkarze ręczni SPR GKS Żukowo. Rywalem był zespół MKS Nielba Wągrowiec. Rozgrywka między zawodnikami była bardzo zacięta.