piątek, 10 sierpnia 2018 r., 12:14
Weekend z Nocą pod Gwiazdami, Przyjemnościami Muzycznymi i strażakami
Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach, Festiwal Przyjemności Muzycznych i Parada Sikawek Konnych - to propozycje wydarzeń na nadchodzący weekend. Na licznych koncertach będzie można usłyszeć m.in. Sarsę, Anię Rusowicz i Grzegorza Turnaua.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 10:20
Kobieta i 7-letnie dziecko ranne w wypadku w Puzdrowie
Dwie osoby, w tym siedmioletnia dziewczynka, trafiły do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w czwartek wieczorem w Puzdowie. BMW zderzyło się tam z volkswagenem.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:35
GKS Cartusia znów przoduje w rankingach. Ogromny sukces klubu i gminy
GKS Cartusia od lat przoduje w sportowych konkurencjach, jak i wielu rankingach. Dobra passa ich nie opuszcza. Udało im się zająć drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu klubów sportowych. Ich ogromny sukces wyprowadził również całą gminę na szóste miejsce w Polsce, w kategorii gmin.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:26
Powalone drzewa, uszkodzony dach i samochód - strażacy usuwali skutki nocnej burzy
W nocy nad Kaszubami przeszła gwałtowna burza, która nie oszczędziła mieszkańców, głównie okolic Kartuz. Największe szkody wyrządziła w Smętowie Chmieleńskim, gdzie upadające drzewo zniszczyło budynek mieszkalny, samochód i linię energetyczną.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 16:23
Grzybno-Melgrowa Góra. Omijając dziury zmienili bieg drogi. Teraz mają nowy problem
Wyrwy i dziury to norma na drodze Grzybno-Melgrowa Góra, a gdy przejdą ulewy, kierowcy mają nie lada zadanie, by pokonać trasę do swoich domów. Interweniowali u władz gminy. Drogę naprawiano, choć nie tak jak życzyliby sobie mieszkańcy. Co więcej, okazuje się, że gmina remontowała, ale nie swój trakt, po kierowcy zmienili bieg drodze gminnej.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 13:46
Jak urządzić łazienkę, by była ona ładna i funkcjonalna?
Bez wątpienia łazienka jest niezwykle istotnym pomieszczeniem w każdym domu, czy mieszkaniu. Odpowiednio urządzona będzie nam nie tylko służyć przez wiele lat, ale też stanie się odprężającym źródłem relaksu i odpoczynku.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 11:39
Bruno ma już dom! Porzucony psiak znalazł nowych właścicieli
Od kilku dni błąkał się przy Centrum Informacji Turystycznej w Kartuzach. Najprawdopodobniej spotkał go taki los, jak wielu innych czworonogów w czasie wakacji - ktoś go po prostu porzucił. Bruno, bo tak nazwali go pracownicy CIT-u ,to przesympatyczny, towarzyski psiak, który pilnie poszukuje nowego domu. Jeśli do piątku nie znajdzie się osoba, która będzie chciała stworzyć mu dom, pies trafi do schroniska.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 08:31
Zespół Dido - rodzeństwo z muzyką za pan brat
Muzyka jest dla nich wszystkim. Wypełnia ich całe życie i z nią wiążą swoją przyszłość. To dzięki tej wspólnej pasji umacniają więzi rodzinne. Mowa o zespole Dido, który tworzy rodzeństwo - Natalia, Grzegorz i Rafał Richertowie. I choć są młodym zespołem, a ich średnia wieku nie przekracza nawet 18-stki, na swoim koncie mają już pierwsze sukcesy i pełen terminarz.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 23:08
Leszczynki. Polonezem wjechał w golfa - sprawca pijany?
Kierujący golfem młody mężczyzna trafił do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowy wieczór w Leszczynkach (gm. Sierakowice). Kierujący polonezem czołowo zderzył się tam z volkswagenem. Sprawca zdarzenia odmówił badania alkomatem, ale jego zachowanie, mowa, jak i wyczuwalna od niego woń alkoholu wskazują, że był pijany.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 15:03
Samochód w upalne dni może zmienić się w śmiertelną pułapkę
W środę na Rynku w Kartuzach pojawił się samochód "pułapka". Umieszczono w nim termometry, które mają pokazać, jak szybko w zamkniętym pojeździe wzrasta temperatura. To akcja kartuskiej Straży Miejskiej i Urzędu Miejskiego. Jej celem jest uzmysłowienie mieszkańcom zagrożeń, jakie płyną z pozostawienia w samochodzie nawet na chwilę dziecka lub zwierzaka. Może to być śmiertelnie niebezpieczne.