poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 15:01
Trigar MTB Challenge Kartuzy - we wtorek oficjalny przejazd próbny
Już 26 sierpnia na Złotej Górze odbędzie się Trigar MTB Challenge Kartuzy - emocjonujące zawody dla miłośników dwóch kółek. Ich organizatorzy zapraszają we wtorek o godz. 11 na oficjalną prezentacją trasy zawodów.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 14:28
Strażacy trzeci dzień walczą z usuwaniem skutków nawałnicy. Straty są ogromne
Nawałnica, która w nocy z 11 na 12 sierpnia przeszła nad Kaszubami, w powiecie kartuskim wyrządziła olbrzymie szkody. Najbardziej ucierpiały gminy Sulęczyno i Sierakowice. Trwa obliczanie strat. Nadal 19 tysięcy odbiorców w powiecie kartuskim nie ma prądu. Dotąd szacuje się, że strażacy interweniowali już około 300 razy, jednak ostateczną liczbę poznamy za kilka dni. Strażacy jeszcze cały czas pracują przy usuwaniu skutków nawałnicy.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 12:40
Drugi dzień na Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Mietek Szcześniak na finał
Koncertem Mietka Szcześniaka zakończyła się dziewiąta edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Było nastrojowo i klimatycznie. W niedzielny wieczór wystąpili również Soulmates i Marek Dyjak.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 12:20
BAZAAR - nowy butik z odzieżą używaną w Kartuzach
Jesteś miłośniczką tanich zakupów w second handach? Lubisz markowe, niepowtarzalne, oryginalne ubrania, jednak nie chcesz wydawać na nie fortuny? Odwiedź BAZAAR - nowy butik z odzieżą używaną w Kartuzach, otwarty 24 lipca 2017. Znajdziesz tam prawdziwe okazje, "perełki", odzież znanych i cenionych marek w bardzo dobrej jakości, a to wszystko za niewielkie pieniądze.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:05
Sierakowice. Pożar w piekarni
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem, do którego doszło w piekarni przy ulicy Wojska Polskiego w Sierakowicach. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków, zagrożenie szybko udało się opanować.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:02
Kolejni nietrzeźwi kierowcy w rękach policji
W miniony weekend na drogach powiatu kartuskiego policjanci zatrzymali czterech nietrzeźwych kierowców oraz trzech rowerzystów. Jeden z nich, mężczyzna kierujący mercedesem dodatkowo spowodował kolizję. Policjanci przypominają, że za prowadzenie pojazdów pod wpływem narkotyków lub alkoholu grozi do dwóch lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 10:10
Wystartował Kartuski Budżet Obywatelski. Zgłoś swój pomysł!
Właśnie wystartował Kartuski Budżet Obywatelski. To kolejna inicjatywa Gminy Kartuzy, po niedawno ogłoszonych Kartuskich Inicjatywach Mieszkańców oraz realizowanej właśnie II edycji Funduszu Sołeckiego, która wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich tych, którzy zauważają potrzebę zmian w naszej gminie i chcą zainicjować zmiany w swoim najbliższym otoczeniu. Zgłoś pomysł na inwestycję w Budżecie Obywatelskim! Przyznajemy 200 tysięcy złotych na najlepsze projekty, co za sprawą Rady Miejskiej znajdzie swoje miejsce w Budżecie Gminy na 2018 rok.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 21:34
Sulmin. Festyn Rodzinny z wielką akcją charytatywną dla Milenki
Motocykliści, rowerzyści, miłośnicy Nordic Walking, biegacze, amazonki na swoich pięknych koniach, właściciele starych aut włączyli się do wyjątkowej, innej niż do tej pory, akcji dla Milenki. Do Sulmina przyjechali ludzie z całej Polski. Byli m. in. mieszkańcy Lublina, Lęborka, Słupska, Poznania, Olsztyna czy Ustki. Niedzielna akcja odbyła się pod hasłem "Ruszamy by Poruszyć Świat Milenki". Uczestnicy chcieli wspomóc dziewczynkę. Czekają ją operacje. Potrzebuje też nowy wózek inwalidzki.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 15:05
Ubezpieczenia szkolne dla Twojego dziecka - co powinieneś o nich wiedzieć
Każdego roku odnotowuje się dziesiątki tysięcy wypadków na terenie szkoły. Od drobnych urazów, po złamania, wstrząśnienia mózgu i inne groźne incydenty. Z teoretycznego punktu widzenia, za wszystko odpowiada szkoła, jednak roszczenia wobec placówki bądź konkretnych opiekunów mogą trwać miesiące, gdy pieniądze na leczenie są potrzebne od.. zaraz.