środa, 21 czerwca 2017 r., 13:01
Dlaczego usługi firm spedycyjnych są tak kosztowne?
Usługi firm spedycyjnych należą do jednych z najbardziej kosztownych dla przedsiębiorców działających w innych branżach. Koszty spedycji są najwyższe w przypadku zleceń międzynarodowych, a coraz większa liczba przesyłek transportowanych z Polski za granicę pozostaje bez wpływu na cenę spedycji. Dlaczego usługi firm spedycyjnych są tak kosztowne?

środa, 21 czerwca 2017 r., 12:50
Skład węgla Intrans w Kartuzach - tu kupisz dobrej jakości opał w korzystnej cenie
Okres letni to najlepszy czas na zakup opału - jest teraz suchszy i można go nabyć w korzystniejszych cenach. Sprawdź ofertę kartuskiego składu opału firmy Intrans - zaopatrz się w opał teraz, a sporo zaoszczędzisz.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:52
Weekend z sobótkami, koncertami i zawodami strażackimi
Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem obchodów sobótkowych i zawodów strażackich. W Kartuzach na Rynku w piątek zobaczyć można będzie obrzęd ścinania Kani, w Żukowie w sobotę wystąpią natomiast Halina Mlynkova, Liber, Mateusz Ziółko i Aleksandra Nizio. Sprawdź wszystkie propozycje i zaplanuj czas już dziś.

środa, 21 czerwca 2017 r., 08:42
UOKiK skontrolował stacje - sprawdź, czy możesz tankować bezpiecznie
Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów opublikował raport z tegorocznych kontroli, przeprowadzonych na wybranych stacjach benzynowych w całym kraju. Łącznie skontrolowano 488 punkty, w tym trzy na terenie powiatu kartuskiego.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 21:11
Żukowo. Licealiści z klas mundurowych na obozach dofinansowanych przez MON
Uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie od wielu lat uczestniczą w obozach szkoleniowo - kondycyjnych. W tym roku klasy pierwsze wzięły udział w obozie w Pieninach, a ich starsze o rok koleżanki i koledzy przebywali na obozie w Przywidzu. Po raz pierwszy wyjazdy były dofinansowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej, które przekazało na ten cel 39 tys. złotych.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 19:11
Grzybno. Zderzenie trzech volkswagenów
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się wtorkowe zdarzenie, do którego doszło w Grzybnie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 16:42
Uczniowie z Chmielna z wizytą u niemieckich przyjaciół w Hamminkeln
W maju 15 uczniów gimnazjum z Chmielna uczestniczyło w polsko - niemieckiej wymianie młodzieży, która miała miejsce w Hamminkeln w Niemczech. Wymiana ta odbyła się przy wsparciu finansowemu organizacji międzynarodowej Polsko- Niemiecka Współpraca Młodzieży w Warszawie.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 15:36
Jak wypadł egzamin gimnazjalny w powiecie kartuskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wstępne wyniki egzaminów, z którymi w kwietniu zmierzyli się uczniowie klas trzecich szkół gimnazjalnych. Sprawdziliśmy, jak z testami poradzili sobie gimnazjaliści w poszczególnych gminach.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 14:40
Europa jest ich szansą - podsumowano zagraniczne staże uczniów ze "Wzgórza"
W piątek, 9 czerwca w auli Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach odbyło się spotkanie podsumowujące realizację zadania "Europa naszą szansą-staże zagraniczne techników z kartuskiego Wzgórza". Podczas spotkania przedstawiono podjęte działania w ramach projektu, a jego uczestnikom wręczono certyfikaty.

wtorek, 20 czerwca 2017 r., 13:20
Pierwszoklasiści znają się na bezpieczeństwie - podsumowanie policyjnego projektu edukacyjnego
Dlaczego warto nosić odblaski? Jak się zachować, gdy zaczepia nieznajomy? Jakie trzeba znać numery telefonów? Co trzeba wiedzieć idąc pieszo do szkoły? Gdzie można się bezpiecznie kąpać? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań uzyskało sześć tysięcy pierwszoklasistów, którzy uczestniczyli w projekcie "Uczę się bezpieczeństwa" realizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku. Podsumowano go we wtorek w Kartuskim Centrum Kultury.