sobota, 13 października 2018 r., 10:24
Rejs dla Niepodległej uczniów Szkoły Podstawowej w Gowidlinie
W ostatnią sobotę września uczniowie Szkoły Podstawowej w Gowidlinie oraz opiekunowie: Bożena Lejk, Sylwia Miszk, Aleksandra Stark i Aneta Woźniak udali się "w rejs dla Niepodległej". Wycieczka miała na celu przybliżenie uczniom ważnych momentów z historii Polski oraz zaprezentowanie miejsc związanych z wielkimi patriotycznymi przełomami i bohaterskimi działaniami Polaków.

sobota, 13 października 2018 r., 09:01
Staniszewo. Pierwszoklasiści przyjęci w poczet szkoły
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Staniszewie obchodzili swoje wielkie święto - po uroczystym ślubowaniu zostali pasowani na pełnoprawnych uczniów. Z tej okazji otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

piątek, 12 października 2018 r., 16:45
Ochotnicy doposażeni w kolejny sprzęt z funduszy unijnych
Dwadzieścia jeden nowoczesnych, elektronicznych syren alarmowych, sześć motopomp i piętnaście agregatów prądotwórczych - to sprzęt, w który doposażono jednostki OSP i komendę PSP w Kartuzach dzięki funduszom unijnym. W czwartek w Szymbarku projekt został oficjalnie podsumowany.

piątek, 12 października 2018 r., 13:31
"Escape Room" co to jest i czy warto odwiedzić?
33 km, tyle dzieli mieszkańców Kartuz od Escape Gdańsk. Postaramy się przekonać czytelnika, że warto ten dystans pokonać, aby być w tym miejscu. Zaczniemy jednak od tego czym w ogóle jest "escape room". W bezpośrednim tłumaczeniu z języka angielskiego oznacza to "pokój ucieczki", a więc wywnioskować można, że będziemy zamknięci w pokoju, z którego należy uciec. Tylko po co to robić? Odpowiedź brzmi: dla zabawy!

piątek, 12 października 2018 r., 12:35
Kolizja w Borczu w piątkowy poranek
W piątek rano na trasie Borcz - Babi Dół doszło do zderzenia dwóch aut. Na szczęście nikt z uczestników kolizji nie ucierpiał.

piątek, 12 października 2018 r., 12:28
Kandydaci do rady powiatu z KWW Samorządne Kaszuby - Nasze sprawe zaprezentowali swój program
"Skutecznie w naszych sprawach - bezpiecznie w naszym domu" - takie hasło przyświeca członkom KWW Samorządne Kaszuby - Nasze sprawe, którzy kandydują w wyborach do rady powiatu kartuskiego. W środowy wieczór przedstawili swój program wyborczy i dalszą wizję rozwoju powiatu.

piątek, 12 października 2018 r., 12:03
Najlepsze imprezy z najlepszą kuchnia regionalną
Restauracja MODRA SOBÓTKA w Ręboszewie k/Kartuz (6 km - droga woj. nr 228: Kartuzy - Bytów): Najlepsza Restauracja Regionalna Roku w woj. pomorskim, PERŁA KASZUB 2017 i druga Najlepsza Restauracja w powiecie kartuskim 2018, zaprasza Państwa serdecznie do skosztowania naszej, wykwintnej Kaszubskiej Kuchni Regionalnej oraz organizacji wszelkiego rodzaju uroczystości i imprez okolicznościowych: urodzin, imienin, chrzcin, rocznic, bankietów, spotkań firmowych i biznesowych w przystępnych cenach!

piątek, 12 października 2018 r., 11:47
W żukowskiej gminie powstają przystanie kajakowe
W ramach Pomorskich Szlaków Kajakowych powstaną trzy obiekty na terenie żukowskiej gminy - przystań kajakowa w Żukowie i Borkowie oraz przenoska w Lniskach. Główna przystań kajakowa znajdować się będzie w centrum Żukowa nad Radunią pomiędzy ul. 3 Maja i Kościerską. Zadanie to obejmuje także wykonanie infrastruktury wokół tej przystani, czyli drogi dojazdowe, dojścia piesze, parking, piaszczyste boisko do siatkówki oraz plac zabaw.

piątek, 12 października 2018 r., 11:44
Zderzenie dwóch aut w Baninie - jedna osoba w szpitalu
61-letnia mieszkanka powiatu kartuskiego została przetransportowana do szpitala wskutek wypadku, do którego doszło w czwartek w Baninie.

piątek, 12 października 2018 r., 11:36
Klukowa Huta. Wyszła zza autobusu wprost pod koła volvo
W czwartek po południu doszło do potrącenia nastolatki przez samochód. Dziewczyna wyszła na jezdnię wychodząc zza autobusu i wpadła prosto pod koła przejeżdżającego volvo.