poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r., 11:54
Hopowo. Pożar budynku mieszkalnego - poszkodowany mężczyzna
W niedzielny wieczór sześć zastępów straży pożarnej walczyło z pożarem domu jednorodzinnego w Hopowie. Spaleniu uległy pomieszczenia kotłowni i garażu oraz dach. Starty wstępnie oszacowano na około 150.000 zł. Wskutek pożaru poszkodowany został 35-letni mężczyzna, który próbował samodzielnie ugasić pożar.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 21:17
"1000 drzew na minutę" - wspólnie sadzili las w Mirachowie
Około tysiąca młodych drzewek posadzono w sobotnie przedpołudnie w leśnictwie Bącka Huta. Na tegoroczne zaproszenie Nadleśnictwa Kartuzy odpowiedziało liczne grono miłośników przyrody i nie tylko. Młode sosny i świerki sadzili dzieci, młodzież, leśnicy i przedstawiciele różnych instytucji współpracujących z lasami.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 18:24
W Mściszewicach zainaugurowano sezon motocyklowy
Zlot motocyklowy otwierający sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w niedzielne południe można było podziwiać około dwustu maszyn - motocykli, jak również quadów.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 17:45
Dzień Ziemi z motylami w żukowskiej podstawówce
W przeddzień Światowego Dnia Ziemi, 21 kwietnia, w Szkole Podstawowej w Żukowie, uczniowie klas trzecich, pod opieką wychowawczyń Moniki Dembek, Bogumiły Bundt, Heleny Kukielskiej, Ewy Dering, Beaty Formella, Małgorzaty Pawlak i Barbary Adamczyk, przedstawili niezwykle barwny, taneczno - muzyczny program artystyczny.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 16:30
Kczewo-Miszewo. Toyotą skasował znak i uderzył w drzewo
W niedzielny poranek służbu ratunkowe interweniowały na trasie Kczewo-Miszewo, gdzie toyota najpierw zahaczyła o znak drogowy, a następnie uderzyła w przydrożne drzewo. Kierujący nią mężczyzna został przetransportowany do szpitala.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 16:18
Leźno. Uczniowie wzięli udział w akcji Osterpakete
Po raz kolejny uczniowie ZPGiSP w Leźnie wraz z zaprzyjaźnionymi szkołami podstawowymi w Niemczech - Schule an der Uphuser Straße i Schule Mahndorf wspólnie zorganizowali akcję Osterpakete (paczki wielkanocne) dla podopiecznych z Centrum Frassati w Gdańsku. W Leźnie młodzież pięknie zapakowała słodycze i środki czystości, które wcześniej z zaangażowaniem zbierały dzieci w Niemczech. Prezenty okazały się wspaniałą niespodzianką w ten magiczny, świąteczny czas.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 14:39
Przodkowo. Kulinarny sukces uczennic z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych
Patrycja Andryskowska i Paulina Okuniewska brały udział w konkursie gastronomicznym "Młode Talenty", który odbył się w czwartek w Redzie. Uczennice z przodkowskiego Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w ocenie jury w pełni zasłużyły na II miejsce za perfekcyjnie skonstruowane pod względem smaku danie.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 12:58
W marcu została mamą, teraz walczy o życie. Pomóż Kasi pokonać raka - zostań dawcą
Zaledwie kilka miesięcy temu była jedną z wielu młodych kobiet, która z radością oczekiwała na swoje pierwsze maleństwo. Szczęśliwa mężatka, pełna pasji 27-latka odliczała chwile do narodzin synka. W lutym jednak usłyszała diagnozę, która wywróciła do góry nogami całe jej życie - chłoniak T-limfoblastyczny. Mimo złośliwego nowotworu, 22 marca na świecie pojawił się jej zdrowy synek. Kasia natomiast rozpoczęła trudną walkę o swoje życie. Pomóc jej w niej może każdy z nas. Nadzieją dla młodej mamy jest przeszczep szpiku. Ruszyły poszukiwania dawcy.

niedziela, 23 kwietnia 2017 r., 11:13
Budowa parkingu przy szkole w Baninie ruszy w kwietniu
W środę burmistrz Wojciech Kankowski podpisał umowę na budowę parkingu przy Szkole Podstawowej w Baninie. Wykonawcą generalnym jest firma budowlano - drogowa MTM z Gdyni. Wartość kontraktu opiewa na niespełna 450 tys. zł brutto. Przekazanie terenu budowy planowane jest na koniec kwietnia br., a roboty budowlane mają zakończyć się w lipcu br.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie
14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".