piątek, 24 maja 2019 r., 10:43
Milusińscy z przedszkola "Pod Grzybkiem" odwiedzili naszą redakcję
W piątkowy ranek redakcję "Kartuzy.info" odwiedzili wyjątkowi goście - dzieci z przedszkola "Pod Grzybkiem" z Grzybna. Przedszkolaki poznały tajniki pracy dziennikarza i podzieliły się swoimi wrażeniami na temat tego zawodu.

piątek, 24 maja 2019 r., 09:58
Leczenie ortodontyczne - co musisz wiedzieć?
Stomatolog zaleca leczenie ortodontyczne w momencie, gdy pacjent ma wady zgryzu. Dentysta, który zajmuje się chirurgią stomatologiczną, może okazać się nieocenioną pomocą w ortodoncji.

piątek, 24 maja 2019 r., 09:46
Praca w Kartuzy
Według najnowszych badań stale wzrasta zadowolenie z pracy. Pracownicy coraz chętniej oraz śmielej zmieniają pracodawców.

piątek, 24 maja 2019 r., 09:37
Szkoła w Staniszewie w programie Erasmus +
"Uczymy się, by nauczać innych" - nauczyciele SP w Staniszewie złożyli wniosek w ramach programu "Erasmus+" - "Mobilność kadry edukacji szkolnej". Ich projekt został przyjęty, i teraz nauczyciele pogłębią swoje kompetencje językowe i zdobędą nowe doświadczenie za granicą.

piątek, 24 maja 2019 r., 04:27
Tragiczny pożar w Leźnie - nie żyje jedna osoba
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło w nocy z czwartku na piątek w Leźnie. Ogień strawił tam przyczepę kempingową oraz znajdujący się w bliskim sąsiedztwie budynek gospodarczy. Jedna osoba, znajdująca się w przyczepie kempingowej, zginęła w płomieniach.

czwartek, 23 maja 2019 r., 14:40
Borowo. W sobotę wyjątkowy koncert dla mam
"Wdzięczni matkom" pod takim hasłem już w tę sobotę w Borowie odbędzie się wyjątkowy koncert kameralny dedykowany wszystkim mamom. Muzykę pełną rozmaitości od klasyki po muzykę popularną zaprezentują Anatolij Kogan z Izraela, Konstanty Wileński oraz kwartet wokalny - Cappella Gedanensis.

czwartek, 23 maja 2019 r., 14:37
Jest odpowiedź starosty i marszałka ws. ronda w Kiełpinie
Województwo odstąpiło od budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu w Kiełpinie. Tym samym petycja Stowarzyszenia Mieszkańców Kiełpina przyniosła planowany efekt. Przy współpracy czterech samorządów powstania tam rondo, które ma rozwiązać problemy komunikacyjne i bezpieczeństwa mieszkańców.

czwartek, 23 maja 2019 r., 14:28
Bawili się, integrowali i prezentowali swoje talenty - XVIII Jarmark Folklorystyczny w Chmielnie
Już po raz osiemnasty w Chmielnie odbył się Jarmark Folklorystyczny połączony z przeglądem twórczości artystycznej podopiecznych środowiskowych domów samopomocy i domów pomocy społecznej. Przybyło na niego ponad 430 osób z 22 placówek z całego województwa. Motywem przewodnim tegorocznej edycji była zabawa osiemnastkowa.

czwartek, 23 maja 2019 r., 14:01
Gmina Sulęczyno z dotacją na odbudowę dróg
W środę w Urzędzie Wojewódzkim w Gdańsku wojewoda wręczył promesy 16 przedstawicielom samorządów promesy przydzielonych środków finansowych z Funduszu Solidarności Unii Europejskiej oraz budżetu państwa w ramach usuwania skutków nawałnicy z sierpnia 2017 roku. Wśród samorządów, które pozyskały dotacje, znalazła się gmina Sulęczyno, której budżet zasili łącznie kwota blisko 900.000 zł.

czwartek, 23 maja 2019 r., 10:55
Sulęczyno. Jechał motorowerem mając ponad trzy promile
Policjanci wraz z jednym z mieszkańców zatrzymali w środę mieszkańca powiatu kartuskiego, który jechał motorowerem mając w organizmie około 3,3 promila alkoholu.