czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:55
Zgorzałki na Targach FOOD-to-GO
Stowarzyszenie Kobiet Zgorzałego reprezentowało gminę Stężyca na targach wyposażenia i produktów dla gastronomii FOOD-to-GO w Gdańsku. Odbyły się one w dniach 8-9 lutego. Nie zabrakło tam kaszubskich akcentów.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 09:15
Uczennice ZSP w Sierakowicach zmieniły wygląd swojej sali językowej
Całkowicie zmieniły wygląd swojej pracowni językowej, pomalowały ściany, przygotowały ciekawe pomoce dydaktyczne, by umilić swoim kolegom i koleżankom naukę niemieckiego. Wszystko w ramach konkursu "Niemiecki ma klasę", organizowanego przez Goethe Institut. Biorą w nim udział uczennice Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 08:50
Szef sejmowej komisji ds. rolnictwa spotkał się z kaszubskimi rolnikami
Nietypowo albowiem w niedzielne przedpołudnie, 12 lutego w Grabowskiej Hucie odbyło się Posiedzenie Rady Powiatowej PIR Powiatu Kościerskiego. Powodem była wizyta Przewodniczącego Sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, posła Jarosława Sachajko.

czwartek, 16 lutego 2017 r., 08:21
Platforma ArcGIS, czyli innowacyjny system informacji geograficznej
Jeszcze niedawno społeczeństwo nie wykazywało większego zainteresowania systemem informacji geograficznej, dlatego też dostęp do niego posiadali jedynie naukowcy i specjaliści, którzy doskonale wiedzą do czego tenże system można wykorzystać.

środa, 15 lutego 2017 r., 15:01
Podziękowanie od rodziny śp. Wojciecha Myszk
Podziękowania za wsparcie modlitwę i udział w pogrzebie śp. Wojciecha Myszk.

środa, 15 lutego 2017 r., 14:43
Tenisiści rywalizowali w turnieju "Dwie rakiety"
10 lutego w hali Zespołu Szkół w Goręczynie po raz dziewiętnasty odbył się Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego - Dwie Rakiety.

środa, 15 lutego 2017 r., 14:12
Rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej wkroczyły w decydującą fazę
Za nami kolejne rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. W I lidze jest już pewny mistrz, w drugiej wciąż toczy się zacięta walka.

środa, 15 lutego 2017 r., 12:53
Somonino. Sprawdź, jak ma wyglądać sieć szkół po reformie
W związku z reformą systemu oświaty samorządy muszą przygotować plan nowej sieci szkół. Radni z Somonina podjęli uchwałę w tej sprawie na środowej sesji.

środa, 15 lutego 2017 r., 11:34
www.szwichtenberg.com.pl
Mury i ścianki oporowe to innowacyjny sposób tworzenia hal, wiat, magazynów, czy boksów do oddzielania składów materiałów sypkich. Zastosowanie ich jest o wiele szersze, a cechuje je wysoka wytrzymałość i funkcjonalność. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt i mieć pewność wyboru odpowiednich bloków oraz ich wysokiej jakości, warto wybrać zaufanego dostawcę. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Szwichtenberg, które oferuje szeroki wybór bloków oporowych, jak i formy do ich produkcji.

środa, 15 lutego 2017 r., 11:04
Praca - Strabag poszukuje brygad brukarskich
STRABAG jest europejskim koncernem w branży technologii budowlanych. Dzięki zaangażowaniu kompetentnych pracowników oraz wykorzystaniu nowoczesnych maszyn i własnych surowców, realizuje z sukcesem inwestycje na całym świecie. Nie byłoby to możliwe bez pracy zespołowej - łączącej ze sobą różne kraje i branże budownictwa. Zostań częścią naszego zespołu!