sobota, 14 września 2019 r., 15:23
XXII Kaszubska Jesień Rolnicza w Lubaniu
Przez dwa weekendowe dni w Lubaniu swój dorobek prezentują firmy obsługujące rolnictwo, ogrodnicy oraz wystawcy królików, gołębi i ptactwa ozdobnego. Po raz 22. odbywa się tu bowiem Kaszubska Jesień Rolnicza. Targom towarzyszy Wojewódzka Wystawa Zwierząt Hodowlanych, w niedzielę również odbędzie się diecezjalne święto plonów.

piątek, 13 września 2019 r., 12:32
APK Jedynka Kartuzy rozpoczyna współpracę z Akademią Lechii Gdańsk
Działający przy Szkole Podstawowej nr 1 klub APK Jedynka Kartuzy zawarł porozumienie z Akademią Lechii Gdańsk. Dzięki niemu kartuska szkółka piłkarska rozpoczyna współpracę ze szkółką Lechii, w ramach której m.in. wyróżniający się zawodnicy będą mogli dołączyć do Lechii, drużyny będą uczestniczyć w turniejach, a trenerzy będą brać udział w stażach trenerskich.

piątek, 13 września 2019 r., 12:10
Powiat kartuski z nagrodą w konkursie "Pomorskie dla seniora"
Powiat kartuski został doceniony przez Marszałka Województwa Pomorskiego w konkursie "Pomorskie dla Seniora". Kapituła wyróżniła samorząd za działania, które podejmuje na rzecz najstarszych mieszkańców i nagrodziła w kategorii "Samorząd Przyjazny Seniorom".

piątek, 13 września 2019 r., 12:00
Agro-Trak - naprawa maszyn rolniczych i sprzętu ciężkiego. Solidnie i w dobrej cenie
Początek jesieni to okres wzmożonych prac budowlanych oraz polowych. Intensywnie eksploatowane w tym okresie sprzęty mogą wymagać serwisu i naprawy. Jeśli szukasz solidnych fachowców z tej dziedziny, sprawdź ofertę firmy Agro-Trak z Somonina.

piątek, 13 września 2019 r., 11:55
Czarodzieje z Kaszub wystąpią w "Pytaniu na śniadanie"
Znany i lubiany przez kaszubską społeczność dziecięcy zespół rockowy "Czarodzieje z Kaszub" we wtorek, 17 września wystąpi w programie "Pytanie na śniadanie". Młodzi artyści opowiedzą o zespole, planach na przyszłość i najnowszej płycie "Chodzą strachy".

piątek, 13 września 2019 r., 10:47
Amator Kielpino z serią zwycięstw na początek piłkarskiego sezonu
Udany początek sezonu 2019/2020 rozpoczęli zawodnicy A klasowej drużyny Amatora Kiełpino, którzy po pięciu kolejkach z kompletem zwycięstw są wiceliderem tabeli, tuż za wyprzedzającym ich lepszym stosunkiem bramek GKS Sierakowice.

piątek, 13 września 2019 r., 09:42
Żukowo. Zderzenie autobusu szkolnego z osobówką - cztery osoby poszkodowane
Chwile grozy w piątkowy poranek przeżyły dzieci podróżujące autobusem szkolnym, który zderzył się z samochodem osobowym marki toyota w Żukowie.

piątek, 13 września 2019 r., 08:59
Wyniki poprawkowej matury 2019. Jak poszło młodzieży w powiecie kartuskim?
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Gdańsku opublikowała wyniki tegorocznych matur w terminie poprawkowym. Do sierpniowej poprawki przystąpiło 93 abiturientów z powiatu kartuskiego i 72 proc. uzyskało wynik 30 proc. lub wyższy.

czwartek, 12 września 2019 r., 16:35
Weekend pełen sportowych wrażeń i nie tylko
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka i wyścig Cyklo Kartuzy - to niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie okazja do tego, by wziąć udział w zmaganiach lub podziwiać tych, którzy się postanowili z nimi zmierzyć. Z kolei w pobliskim Lubaniu odbędzie się kolejna edycja targów rolniczych połączona z dożynkami diecezji pelplińskiej.

czwartek, 12 września 2019 r., 13:49
Umowa na niemal 45 mln dotację na rekultywację kartuskich jezior podpisana
To historyczny moment dla stolicy Kaszub - po wielu latach starań i zabiegów kartuskie jeziora znów będą czyste. W czwartek na punkcie widokowym w Kartuzach odbyło się uroczyste podpisanie umowy na niemal 45 mln zł dotację na rekultywację czterech kartuskich jezior. - To wyjątkowa chwila dla gminy Kartuzy, naszego miasta. Marzenia, które od ponad 60 lat mieszkańcy Kartuz przenosili z roku na rok, które zapisywane były w każdym studium, opracowaniach, zadaniach, właśnie się spełnia. Te jeziora, które przejdą rewitalizację, mogą być wspaniałą przyszłością dla środowiska Kaszub, Kartuz, Pomorza i Polski - akcentował w swoim wystąpieniu burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński.