środa, 12 grudnia 2018 r., 16:48
Zachowaj szczególną ostrożność! Policjanci apelują do pieszych, rowerzystów i kierowców
W ostatnich tygodniach na drogach powiatu kartuskiego odnotowano sporo wypadków z udziałem pieszych oraz rowerzystów. W związku z pogarszającą się aurą i coraz trudniejszymi warunkami na drogach policjanci apelują do kierowców i pieszych o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominają też o obowiązku noszenia odblasków.

środa, 12 grudnia 2018 r., 11:24
Kiermasz świąteczny w Szkole Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie
W niedzielę społeczność Szkoły Podstawowej im. Ziemi Kaszubskiej w Goręczynie zorganizowała kiermasz świąteczny. Podczas imprezy przeprowadzono sprzedaż, przygotowanych uprzednio przez uczniów i ich rodziców, przepięknych ozdób świątecznych.

środa, 12 grudnia 2018 r., 10:24
Kaszubskie NuRty cz. 2 - reportaż o muzyce na Kaszubach - zobacz zwiastun
Czy połączenie bluesa z tradycyjnym folkiem kaszubskim jest możliwe? Czy na Kaszubach można tworzyć swoją muzykę? Druga część reportażu filmowego Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza.

środa, 12 grudnia 2018 r., 10:15
Żukowo. Ewakuacja w UG - wszystko przez środek do odstraszania dzików
W środowe przedpołudnie służby interweniowały w Żukowie, gdzie w jednym z biur urzędu gminy wyczuwalny był drażniący, nieprzyjemny zapach. W związku ze zdarzeniem ewakuowano cztery pracownice. Strażackie mierniki nie wskazały jednak żadnych niebezpiecznych substancji w powietrzu, a jak się okazało, przyczyną całej sytuacji był środek do odstraszania dzików, którym jedna z pracownic w drodze do pracy pobrudziła odzienie wierzchnie.

środa, 12 grudnia 2018 r., 10:00
Rębiechowo. Zderzenie dwóch pojazdów - w akcji LPR
W środowy poranek służby interweniowały w Rębiechowie. Seat zderzył się tam z audi. Wskutek zdarzenia do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia przetransportowano 71-letniego kierującego audi.

środa, 12 grudnia 2018 r., 09:42
Powstaną zamiejscowe filie wydziału komunikacji starostwa powiatowego?
Władze powiatu kartuskiego rozważają utworzenie dwóch punktów zamiejscowych wydziału komunikacji starostwa powiatowego. Pierwszy miałby powstać w Żukowie, niewykluczone, że kolejny może powstać w Sierakowicach. Takie rozwiązanie ma przyczynić się do usprawnienia pracy jednostki i obsługi mieszkańców.

środa, 12 grudnia 2018 r., 09:33
Sukces piłkarzy ze Stężycy w międzynarodowym turnieju na Litwie
Kolejny międzynarodowy sukces odnotowali piłkarze roczników 2007/08 Raduni Stężyca. Zawodnicy ze Stężycy otrzymali zaproszenie do udziału w międzynarodowym turnieju piłkarskim, który został rozegrany 8 i 9 grudnia na hali sportowej w Mariampolu na Litwie.

środa, 12 grudnia 2018 r., 08:59
W okolicy mostu w Żukowie znaleziono ciało mężczyzny
We wtorek po południu w okolicach mostu przy u. Parkowej w Żukowie znaleziono ciało mężczyzny. Jego tożsamość nie została jeszcze potwierdzona. Sprawę badają policjanci i prokuratura.

środa, 12 grudnia 2018 r., 08:40
Porażka SPR GKS Żukowo. Szczypiorniści z Kościerzyny bronią tytułu lidera grupy
We wtorek Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna podejmowała na swoim parkiecie zawodników z SPR GKS Żukowa. Jedenasta kolejka I ligi mężczyzn w grupie A zakończyła się zwycięstwem gospodarzy.

wtorek, 11 grudnia 2018 r., 22:00
Somonino. Uhonorowano złotych, diamentowych i żelaznych jubilatów
Serce, które kocha, jest zawsze młode. Tak mówi greckie przysłowie. Prawdziwość tego powiedzenia potwierdzają pary małżeńskie z gminy Somonino, które spędziły ze sobą pięćdziesiąt, sześćdziesiąt i sześćdziesiąt pięć lat. Z tej okazji odbyło się we wtorek uroczyste wręczenie medali za "Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie". Były życzenia, gratulacje, upominki i dyplomy.