poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 14:12
Kartuzy. Za nami druga odsłona Pleneru Artystycznego - zapłonęły rzeźby Podleśnego
W niedzielę kartuskim Rynkiem po raz drugi zawładnęła sztuka. Odbył się tam drugi Kartuski Plener Artystyczny. Tym razem mieszkańcy i turyści podziwiać mogli rzeźby Czesława Podleśnego. Co więcej, chętni sami mogli wczuć się w role twórców i pod okiem mistrza złożyć własne dzieła. Plener zakończono o godz. 22 wyjątkowym widowiskiem - prace Podleśnego zapłonęły.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 13:00
Kompleks Medyk w Jantarze - wyjątkowe miejsce, w którym odzyskasz zdrowie
Marzysz o wypoczynku w pięknym, urokliwym miejscu? Chcesz podreperować zdrowie? Potrzebujesz rehabilitacji? Odwiedź ośrodek Medyk w Jantarze. To położony na Mierzei Wiślanej komfortowy kompleks rehabilitacyjno-rekreacyjny - idealne miejsce na pobyt leczniczy, jak również na urlop dla całej rodziny.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:55
Kartuzy. Biegał z nożem po promenadzie - trafił do aresztu
W niedzielne popołudnie funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 19-letniego mężczyznę, który biegał po promenadzie z nożem. 19-latek wymachiwał nim i wygrażał przechodniom.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:36
Pięć wypadków na drogach w Kartuskiem w długi weekend. Jedna ofiara śmiertelna
Od czwartku na drogach powiatu kartuskiego doszło do pięciu wypadków, aż trzy z nich miały miejsce w sobotę. W zdarzeniach ucierpiało łącznie pięć osób, wszystkie przewieziono do szpitala. Rowerzysta, którego samochód potrącił w piątek w Glinczu zmarł w niedzielę.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 12:02
Nietrzeźwi i z zakazem za kierownicą - długi weekend na drogach powiatu kartuskiego
Podczas długiego czerwcowego weekendu policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego troje nietrzeźwych kierowców i dwie osoby, które wsiadły za kółko mimo zakazu prowadzenia pojazdów i wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 11:57
Żybko - pomoc drogowa 24/7 na terenie kraju i Europy
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, Profesjonalna pomoc drogowa na terenie całego kraju i Europy oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 11:18
Miechucino. IX Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych
W Zespole Szkół w Miechucinie odbyła się IX Olimpiada Sportowa Osób Niepełnosprawnych województwa Pomorskiego. Do rywalizacji przystąpiło łącznie 112 zawodników, reprezentujących 14 drużyn. W tym roku zwycięstwo odniósł WTZ Bytów. W zawodach brać udział mogły wszystkie chętne niepełnosprawne osoby. Celem olimpiady było upowszechnianie sportu i rekreacji wśród osób niepełnosprawnych, poprzez udział w rywalizacji sportowej.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 10:25
Kartuska Pływalnia Neczk zatrudni ratowników wodnych
Kartuska Pływalnia NECZK poszukuje ratowników wodnych do pracy na pływalni na umowę o pracę od 1 sierpnia 2017.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 09:09
Dwa medale Diany na III Rundzie Pucharu Polski w Zielonej Górze
W pierwszy weekend czerwca w Zielonej Górze odbyła się III Runda Pucharu Polski. W zawodach wzięły udział trzy zawodniczki KS LOK ,,Dziesiątki" z Kartuz. Diana Malotka-Trzebiatowska odnotowała tam kolejne sukcesy - ustrzeliła dwa medale - złoty z karabinka pneumatycznego i brązowy karabinka sportowego 3x20.

poniedziałek, 19 czerwca 2017 r., 09:05
Szukasz wysokiej jakości ogrodzeń? Sprawdź ofertę Limexu
Limex to sprawdzony, polski producent ogrodzeń. Wytwarza wysokiej jakości siatki powlekane lub ocynkowane, a także słupki ogrodzeniowe. Zdobyte przez blisko ćwierć wieku doświadczenie, uplasowało przedsiębiorstwo w ścisłej czołówce producentów szerokiej gamy siatek ogrodzeniowych i słupków. Zapoznaj się z ofertą firmy i znajdź najlepsze dla siebie rozwiązanie, w przystępnej cenie.