niedziela, 15 stycznia 2017 r., 10:46
www.szwichtenberg.com.pl
Koparka jest niezbędnym sprzętem na placu budowy. Zakup własnej, jeśli potrzebujemy jej tylko do jednorazowego lub kilkukrotnego użytku, jest zbytecznym wydatkiem. Idealnym i bez wątpienia bardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest wynajem koparki. Warto jednak wypożyczyć ją od firmy, która zagwarantuje nam profesjonalny sprzęt i doradzi w wyborze odpowiedniego do naszych potrzeb, a do tego nie spustoszy nam portfela.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 22:36
"Żywioły" oczarowały publiczność - premiera nowego dzieła twórców "Na psa urok"
W sobotni wieczór licznie zgromadzona w sali szkoły w Kamienicy Szlacheckiej publiczność podziwiać mogła najnowszy projekt Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia. "Żywioły" to cykl pięciu dokumentalnych filmów, opowiadających pięć różnych historii o pasji, tworzeniu i radości życia. Ich bohaterami są artyści mieszkający na Kaszubach.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 20:32
Uczniowie żukowskiego ZSZiO zobaczyli pracę lotniska od kuchni
To była wyjątkowa lekcja dla uczniów pierwszej klasy technikum eksploatacji portów i terminali Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Wzięli udział w wycieczce do Portu Lotniczego im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Mogli zajrzeć w miejsca zarezerwowane dla wąskiej grupy osób. Pobyt w strefie zastrzeżonej, spotkanie z funkcjonariuszami Straży Granicznej i pirotechnikami mogą zaliczyć do niebanalnych zajęć poza szkołą.

sobota, 14 stycznia 2017 r., 16:03
Żukowo. Pożar zakładu na ul. Armii Krajowej
Najprawdopodobniej zwarcie instalacji elektrycznej było przyczyną pożaru, do którego doszło w zakładzie balcharsko - lakieroniczym w Żukowie przy ulicy Armii Krajowej. W sumie pożarem objęte było około 200 metrów kw. hali usługowej. Straty oszacowano na około 120.000 zł.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 15:14
Jest ślisko. Uważajcie!
W związku z opadami śniegu na drogach, jak i chodnikach panują fatalne warunki. Jest ślisko i niebezpiecznie. Mieszkańcy skarżą się też na jakość odśnieżania. Uważają, że drogowcy nie radzą sobie w tym zakresie, a poruszania się szczególnie po chodnikach można porównać do pokonywania toru przeszkód.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 14:42
W Gowidlinie "czołówka", w Łapalicach tir zablokował drogę
W piątkowe południe służby już dwukrotnie interweniowały przy zdarzeniach drogowych. W Gowidlinie czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. W Łapalicach ciężarówka stanęła w poprzek drogi, tym samym blokując ruch. Padający śnieg utrudnia warunki na drogach, stąd służby apelują zachowanie szczególnej ostrożności.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 13:48
Polonez maturzystów w zimowej, kapryśnej aurze
W piątek przed południem tegoroczni maturzyści z ośmiu szkół powiatu kartuskiego zgodnie z coroczną tradycją zebrali się na kartuskim Rynku, by krokiem poloneza rozpocząć odliczanie do egzaminów dojrzałości. W tym roku tanecznemu korowodowi towarzyszyły intensywne opady śniegu.

piątek, 13 stycznia 2017 r., 09:22
Kaszubskie spotkanie świąteczne dla najmłodszych
Wspólne zdobienie pierników, nauka kaszubskich tańców, wizyta Gwiazdek i spotkanie z Mikołajem - takie atrakcje czekały na uczestników spotkania, które w czwartkowe popołudnie odbyło się w Kartuskim Centrum Kultury.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 21:05
Żukowskie gimnazjalistki napisały książkę i proszą o głosy
Bierzemy udział w ogólnopolskim turnieju literackim dla szkół ponadpodstawowych. Naszym marzeniem jest przejście do kolejnego etapu. Pomóżcie nam. Wystarczy oddać głos. Bezpłatnie... i tylko raz. Dzisiaj jesteśmy na 14 miejscu. Głosowanie trwa do 15 stycznia 2017 r.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 18:01
"Żywioły" - niezwykłe filmy o magii tworzenia i talencie kaszubskich artystów. Premiera już w sobotę!
Pięć historii o pasji, talencie i sile tworzenia. "Żywioły" to cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych opowiadających o artystach z Kaszub. To nowe dzieło Eweliny Karczewskiej i Piotra Zatonia z fundacji "Aby chciało się chcieć". Premierowy pokaz zobaczyć można będzie już w sobotę, 14 stycznia w Kamienicy Szlacheckiej.