czwartek, 12 października 2017 r., 07:00
Zdrowe jedzenie w szkole - także dla twojego dziecka?
Miniony rok szkolny był ósmym i jednocześnie ostatnim w ramach realizowanego programu "Owoce i warzywa w szkole". Inicjatywa się nie kończy, zmienia się jednak jego forma. W roku szkolnym 2017/2018 jest to "Program dla szkół", który również promować będzie wśród uczniów zdrową dietę. Sprawdź, czy szkoła twojego dziecka została objęta programem.

środa, 11 października 2017 r., 13:40
Uczniowe z Klasztornej z wizytą u kolegów z Niemiec
Grupa uczniów z I LO przy ul. Klasztornej w Kartuzach we wrześniu odwiedziła swój przyjaciół z zachodniej granicy. Młodzież miała okazję nie tylko podszkolić się językowo, ale również zwiedzić m.in. Hamburg, Lubekę i Bremę. A wszystko w ramach wymiany polsko-niemieckiej i współpracy z Gimnasium Europaschule z Schwarzenbek.

środa, 11 października 2017 r., 12:46
Żukowo z potężną dotacją na 82 kilometry sieci kanalizacycjnej
Gmina Żukowo pozyskała dofinansowanie w wysokości ponad 45,4 mln zł na uporządkowanie gospodarki wodno- ściekowej na terenie gminy, a co za tym idzie - budowę nowej sieci kanalizacyjnej. Dzięki potężnej dotacji powstanie sieć o długości ponad 82 km.

środa, 11 października 2017 r., 11:27
Aquapark Reda - egoztyczna przygoda z nauką i zabawą
Zaledwie 40 kilometrów od Kartuz znajduje się fantastyczne miejsce, w którym można pływać z rekinami, karmić kolorowe papugi, poczuć się jak morski odkrywca, ale też zmienić się w konstruktora, chemika, a nawet rajdowca. To Aquapark Reda - wyjątkowy kompleks z basenami, zjeżdżalniami oraz mnóstwem dodatkowych rozrywek dla dzieci i dorosłych.

środa, 11 października 2017 r., 10:23
Pożyczka on-line za darmo? Tak, to możliwe!
Pożyczenie pieniędzy od banku czy firmy pozabankowej najczęściej kojarzymy z określonymi kosztami. Jednak nie zawsze musimy ponosić spore opłaty pożyczkowe. Teraz coraz większym zainteresowaniem cieszą się pożyczki darmowe. Czy rzeczywiście możemy wtedy pożyczyć środki bez dodatkowych opłat i haczyków?

środa, 11 października 2017 r., 07:17
Kartuzy. Kobieta potrącona na przejściu dla pieszych
We wtorkowe popołudnie doszło do wypadku na ul. Majkowskiego. Przechodzącą przez przejście kobietę potrącił samochód osobowy.

wtorek, 10 października 2017 r., 18:48
Kartuzy. Od czwartku zmiana organizacji ruchu w centrum miasta
W związku z przebudową ul. Dworcowej w ramach kolejnego etapu rewitalizacji centrum Kartuz od czwartku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach Rynku oraz na ulicach Kościuszki i Bielińskiego. Zarówno kierowcy, jak i piesi proszeni są o ostrożność i spoglądanie na znaki.

wtorek, 10 października 2017 r., 13:39
Droga wojewódzka Kartuzy-Mojusz zostanie przebudowana. Jest dotacja
Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie kartuskim wreszcie zostanie zrealizowana. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przebudowa czeka drogę wojewódzką nr 211 na odcinku Kartuzy - Mojusz.

wtorek, 10 października 2017 r., 12:02
NSA: sprawę decyzji środowiskowej OMT ponownie rozpatrzy WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po raz kolejny rozpatrzy sprawę dotyczącą decyzji środowiskowej odnośnie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Takie orzeczenie we wtorek wydał Naczelny Sąd Administracyjny. A to oznacza kolejne miesiące opóźnienia inwestycji.

wtorek, 10 października 2017 r., 11:57
Kartuzy. Był poszukiwany przez policję, wpadł z narkotykami
Kartuscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Kartuz, który uchylał się od kar nałożonych na niego przez sąd. Miał odpowiadać za posiadanie narkotyków. Poszukiwanego udało się ująć w poniedziałkowe popołudnie. Mężczyzna znów miał przy sobie środki odurzające.