niedziela, 10 grudnia 2017 r., 13:42
Uhonorowani za niesienie pomocy - Pomorska Gala PCK
Dzielą się tym, co najcenniejsze, krwią. Nie pozostali także obojętni na los osób poszkodowanych przez sierpniową nawałnicę. I właśnie za dar krwi i pomoc ofiarom żywiołu, a więć osobom ratującym życie i dającym nadzieję na lepsze jutro dziękowano podczas sobotniej Pomorskiej Gali Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród grona odznaczonych i wyróżnionych osób nie zabrakło też mieszkańców powiatu kartuskiego i kościerskiego.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 12:13
Pałubice. Daewoo uderzyło w drzewo - ranny kierowca
Śmigłowcem LPR został przetransportowany do szpitala kierujący daewoo po tym, jak wpadł w poślizg i bokiem pojazdu uderzył w drzewo. Do zdarzenia doszło w niedzielny poranek w Pałubicach (gm. Sierakowice).

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 11:45
Masz dzieci? Zapłacisz mniej za OC!
Nawet 224 złote mogą zaoszczędzić na obowiązkowym ubezpieczeniu OC rodzice jednego dziecka. Kolejna pociecha oznacza jeszcze większe oszczędności. Okazuje się, że liczba posiadanych dzieci ma bardzo duży wpływ na cenę polis komunikacyjnych.

niedziela, 10 grudnia 2017 r., 11:32
Nowy rozkład PKM - sprawdź zmiany w godzinach odjazdów pociągów
Od niedzieli, 10 grudnia zmienia się rozkład pociągów PKM kursujących na trasach Kartuzy-Gdańsk Główny oraz Kościerzyna-Gdynia. Ruszając w podróż koleją na tych odcinkach, warto sprawdzić, o której będzie odjeżdżał nasz skład.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 21:40
Pożar lasu w Zdunowicach - w akcji 14 zastępów strażaków z trzech powiatów
14 zastępów straży pożarnej z gmin: Sulęczyno, Lipusz i Studzienice wzięło udział w corocznych ćwiczeniach organizowanych na granicy powiatów: kartuskiego, kościerskiego i bytowskiego. W tym roku scenariusz przewidywał ugaszenie pożaru lasu nieopodal Zdunowic. Strażacy po raz kolejny spisali się na medal.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 19:00
Żukowo. Teatr bez barier ze smerfami, gumisiami i Gargamelem
Przygotowanie cyklu warsztatów i ich przeprowadzenie odbywało się od maja do połowy listopada br. Zwieńczeniem projektu Teatr bez barier był piątkowy spektakl, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 2 w Żukowie. W ramach tego przedsięwzięcia były też wyjazdy do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, Teatru Miniatura i Teatru Miejskiego w Gdyni. Projekt został dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 17:20
Finał Szlachetnej Paczki 2017 w Kartuzach - przynoszą radość i odmieniają życie innych
W ten weekend do kilkudziesięciu domów w powiecie kartuskim zawita magia świąt, a wraz z nią radość, wzruszenia i szczęście. Wszystko za sprawą finału tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W sobotę o poranku otwarto magazyny w Kartuzach i Somoninie. Tylko w "rejonie Kartuzy" w tym roku w akcję zaangażowało się 35 wolontariuszy. Dzięki ich zaangażowaniu oraz darczyńcom o wielkich sercach prawie pięćdziesiąt rodzin będzie miało wyjątkowe święta.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 11:34
Świąteczna promocja w sklepie sportowym Marba-Sport
Już tylko dwa tygodnie dzielą nas od najpiękniejszych świąt w roku. Boże Narodzenie to czas pełen miłości, magii i radości ze wspólnych chwil. Jednym z jego nieodłącznych elementów są oczywiście prezenty. Najbliższe dni to ostatni moment, by zaopatrzyć się w podarki dla bliskich. Czym ich zaskoczyć ? Jak sprawić radość? W dobie rosnącej popularności aktywności fizycznej świetnym pomysłem będzie prezent związany ze sportem. Znajdziesz takie w sklepie Marba-Sport w Miszewku oraz w e-sklepach sportbazar.pl oraz no10.pl.

sobota, 9 grudnia 2017 r., 00:01
Koncert "Dzieci - Dzieciom" w Dwójce w Kartuzach. Uczniowie wystąpili na rzecz potrzebujących kolegów
Świąteczny koncert "Dzieci dzieciom" przyciągnął w piątkowy wieczór tłumy rodziców, sympatyków i przyjaciół Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Zgodnie z doroczną tradycją odbyła się tam wyjątkowa impreza charytatywna, z której dochód przeznaczony jest na potrzebujące dzieci.

piątek, 8 grudnia 2017 r., 17:00
Idealny prezent na święta - doradzamy, co wybrać!
Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami. To czas magiczny i wyjątkowy. Pełen pięknych, radosnych i wzruszających chwil w gronie tych najbliższych. Jednym z wyjątkowych, ale też najbardziej ekscytujących momentów świąt jest rozpakowywanie prezentów. Przygotowując upominki dla naszych rodzin i przyjaciół zależy nam na tym, by wywołać uśmiech, sprawić przyjemność i zaskoczyć. Jednak znalezienie idealnego prezentu nie jest zadaniem prostym, dlatego też przychodzimy z pomocą i podpowiadamy, co podarować na święta 2017.