wtorek, 21 marca 2017 r., 17:02
Leszno. Zderzenie trzech pojazdów - 5-letnie dziecko w szpitalu
Dwie osoby zostały ranne wskutek wypadku, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie na drodze wojewódzkiej nr 224 w Lesznie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe.

wtorek, 21 marca 2017 r., 16:06
Druhowie z OSP Goręczyno odwiedzili Jeruzal, miejscowość, w której kręcono "Ranczo"
Kamil Ustowski, Tomasz Nikel, Szymon Lahuta - druhowie z jednostki OSP Goręczyno odwiedzili w minioną sobotę Jeruzal, miejscowość, w której powstawał kultowy już serial "Ranczo". Spotkali się tam z kolegami po fachu - członkami OSP Jeruzal.

wtorek, 21 marca 2017 r., 13:53
Anna Kaszuba może zostać Next Fitness Star - zagłosuj i pomóż jej w wygranej
Anna Kaszuba jest mieszkanką gminy Kartuzy. Jej największą pasją i jednocześnie sposobem na życie jest sport. Anna Kaszuba to trener personalny, instruktorka fitness i crossfitu. Została finalistką prestiżowego, organizowanego na całym świecie konkursu Next Fitness Star, organizowanego przez magazyn Women’s Health. O jej zwycięstwie swoimi głosami zadecydują internauci.

wtorek, 21 marca 2017 r., 12:40
Dni otwarte w ZSZiO na Wzgórzu i w ZST w Kartuzach
Tradycyjnie w pierwszy dzień wiosny szkoły ponadgimnazjalne z powiatu kartuskiego otworzyły swe podwoje dla gimnazjalistów, którzy niebawem staną przed wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Z naszym obiektywem odwiedziliśmy Zespół Szkół Technicznych i ZSZiO na Wzgórzu w Kartuzach.

wtorek, 21 marca 2017 r., 12:11
Emisja programu "Nasz Nowy Dom" z Żukowa już w czwartek
Bohaterami czwartkowej emisji programu "Nasz Nowy Dom" będzie pięcioosobowa rodzina z Żukowa. W wykończeniu ich domu na początku grudnia pomagała im Katarzyna Dowbor z ekipą. Swój udział w akcji dla żukowian mają też tamtejsi strażacy-ochotnicy.

wtorek, 21 marca 2017 r., 09:29
Żybko - pomoc drogowa 24/7 na terenie kraju i Europy
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, Profesjonalna pomoc drogowa na terenie całego kraju i Europy oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 20:38
Brodnica Górna. Pożar samochodu - ranni zostali matka i dwóch synów
Trzy osoby z poparzeniami zostały przewiezione do szpitala na skutek pożaru, do którego doszło w jednym z garaży w Brodnicy Górnej. Spłonął tam samochód.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 17:12
Sulęczyno. Pożar w kotłowni
W poniedziałkowe popołudnie strażacy interweniowali podczas pożaru w Sulęczynie. W jednym z budynków mieszkalnych zapaliła się składowana w kotłowni między innymi makulatura.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:21
Umowy na "schetynówki" podpisane. Sprawdź, gdzie będą realizowane
Aż cztery kartuskie samorządy w 2017 roku będą realizowały na terenie swojej gminy tzw. schetynówki. Spośród wszystkich zgłoszonych projektów, najlepiej oceniony został ten przygotowany przez gminę Sierakowice. Ponadto dofinansowanie trafi też do gmin Sulęczyno, Przodkowo i Kartuzy.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 13:08
Sierakowice. Kolejne dotacje dla organizacji pozarządowych - przyznano ponad 60 tys. zł
Gmina Sierakowice rozstrzygnęła kolejny konkurs na realizację zadań publicznych. W styczniu samorząd przyznał 533 tys. zł na przedsięwzięcia z zakresu sportu i edukacji. Na początku marca rozdysponowano natomiast środki na kulturę i przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom.