poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 10:00
Trwają wakacje - czas, by uwolnić dziecięcą radość!
Wytęsknione, wyczekane, wymarzone. W górach, a może nad wodą? Na wsi lub w dużym mieście. Mamy wakacje!

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 09:49
Podwójny rocznik puka do drzwi. Czy dla wszystkich chętnych wystarczy miejsc w średnich szkołach?
We wrześniu naukę w szkołach średnich rozpocznie podwójny rocznik. Wskutek reformy oświaty uczniowie urodzeni w latach 2003 i 2004 w jednym roku, jednocześnie, składają podania do szkół. Oznacza to, że szkoły muszą przyjąć podwójną liczbę uczniów, co w wielu miastach skutkuje tym, że nawet najlepsi absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych nie mają szans kontynuować nauki w wymarzonej przez siebie szkole. Jak sytuacja przedstawia się w Kartuskiem? Czy powiat jest przygotowany na przyjęcie podwójnego rocznika?

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 09:19
Tulejowanie maszyn budowlanych
Każdy operator maszyn budowlanych wie doskonale, że często niektóre z ich elementów ulegają zużyciu lub uszkodzeniu.

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 09:00
Agro-Trak - naprawa maszyn rolniczych i sprzętu ciężkiego. Solidnie i w dobrej cenie
Sezon letni to okres wzmożonych prac budowlanych oraz polowych. Intensywnie eksploatowane w tym okresie sprzęty mogą wymagać serwisu i naprawy. Jeśli szukasz solidnych fachowców z tej dziedziny, sprawdź ofertę firmy Agro-Trak z Somonina.

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 08:59
Banino. 12-letni rowerzysta wjechał pod samochód
W niedzielę wieczorem doszło do wypadku w Baninie. Nastoletni rowerzysta został potrącony przez samochód.

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 00:01
Lady Pank i Strachy na Lachy na finał Dni Powiatu Kartuskiego
Tłumy w niedzielę wieczorem wypełniły centrum Kartuz. Niedzielna odsłona Dni Powiatu Kartuskiego, a zwłaszcza koncert Lady Pank, cieszyła się rekordową frekwencją. Przed grupą Janusza Panasewicza i Jana Borysewicza, wystąpiły Strachy na Lachy. Oba koncerty dały mieszkańcom Kartuz i okolic solidną porcję dobrego rocka.

niedziela, 14 lipca 2019 r., 20:34
Cuarteto Re!Tango & Caio Rodriguez na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Rewelacyjnym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej w wykonaniu Cuarteto Re!Tango & Caio Rodriguez w towarzystwie orkiestry kameralnej pod dyrekcją Łukasza Peruckiego. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz siedemnasty.

niedziela, 14 lipca 2019 r., 10:00
Lato w pełni! Wyjeżdżasz? Sprawdź, czy masz ważny przegląd!
Jeśli planujesz wakacyjny wyjazd to sprawdź w dowodzie, czy Twój samochód ma ważny przegląd. Jeśli nie, to odwiedź Stację Kontroli Pojazdów "Europak" w Dzierżążnie. Każdy klient, który zrobi przegląd rejestracyjny, otrzyma upominek gratis!

niedziela, 14 lipca 2019 r., 01:21
Żuki i Maciej Maleńczuk w sobotniej odsłonie Dni Powiatu Kartuskiego
W sobotę na Rynku w centrum Kartuz rozpoczęły się Dni Powiatu Kartuskiego. Publiczność podczas pierwszego z dwóch wieczorów wysłuchać mogła m.in. przebojów grupy The Beatles w aranżacji zespołu Żuki. Gwiazdą wieczoru był natomiast Maciej Maleńczuk. W niedzielę z kolei na scenie pojawią się Strachy na Lachy i Lady Pank.

niedziela, 14 lipca 2019 r., 00:43
Perły Kaszub 2018 w nowej formule - siedmioro laureatów i dziesięcioro nominowanych
W sobotni wieczór podczas Dni Powiatu Kartuskiego poznaliśmy laureatów konkursu nagród starosty - Pereł Kaszub 2018. Tegoroczna edycja tych szczególnych wyróżnień odbyła się w nowej formule. Przyznano Perły w pięciu kategoriach, w każdej wyróżniono laureata oraz dwoje nominowanych. Wręczono też dwie nagrody specjalne.