wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 22:09
Tłumnie na Najsmaczniejszym Jarmarku Dożynkowym w Wygodzie Łączyńskiej
We wtorkowe popołudnie do Wygody Łączyńskiej ponownie licznie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości. Już po raz szósty, przy okazji odpustu parafialnego zorganizowano tam Najsmaczniejszy Jarmark Dożynkowy. Tradycyjnie zabawie towarzyszyły prezentacje wieńców dożynkowych, konkurs na najlepsze kaszubskie smaki, a także występy artystyczne.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 21:23
Tuchom. Jubileuszowe "Pływanie na byle czym" z nagrodami i świetną zabawą
Po raz piąty można było podziwiać paradę wodnych wehikułów na Jeziorze Tuchomskim. W tegorocznej edycji wystartowało siedem drużyn. Po zakończonej rywalizacji okazało się, że obowiązujące zasady konkursu najlepiej zrealizowała ekipa "SDM w drodze do Panamy". Za kreatywność, pracę, przygotowane stroje i kunszt płynięcia po wodzie zwycięzcy otrzymali puchar i nagrodę w wysokości 700 złotych.

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 18:49
III Półmaraton Wrotkarski - rolkarze ścigali się w Reskowie
We wtorkowe popołudnie na trasie między Reskowem a Miechucinem ścigało się kilkudziesięciu rolkarzy. Reskowo już po raz trzeci gościło uczestników Półmaratonu Wrotkarskiego o Puchar Wójta Gminy Chmielno. Zawody zorganizowało Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy".

wtorek, 15 sierpnia 2017 r., 12:40
Obchody Święta Wojska Polskiego w Kartuzach
We wtorek w Kartuzach uroczyście uczczono Święto Wojska Polskiego. W obchodach wzięli udział członkowie Związku Piłsudczyków, samorządowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych, a także mieszkańcy. Pod pomnikiem Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej złożono kwiaty, przypomniano też wydarzenia związane z 90. rocznicą jego odsłonięcia.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 16:49
Pomnik Matki Boskiej w Kartuzach ma już 90 lat - muzeum przypomina jego historię
Dokładnie 90 lat temu w Kartuzach odbyła się wielka uroczystość z udziałem około 30 tysięcy osób z Kaszub i innych zakątków Polski. 14 sierpnia 1927 roku w mieście dokonano odsłonięcia pomnika Matki Boskiej Królowej Korony Polskiej. Z okazji tej rocznicy jego historię przypomina Barbara Kąkol, dyrektor Muzeum Kaszubskiego w Kartuzach.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 15:01
Trigar MTB Challenge Kartuzy - we wtorek oficjalny przejazd próbny
Już 26 sierpnia na Złotej Górze odbędzie się Trigar MTB Challenge Kartuzy - emocjonujące zawody dla miłośników dwóch kółek. Ich organizatorzy zapraszają we wtorek o godz. 11 na oficjalną prezentacją trasy zawodów.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 14:28
Strażacy trzeci dzień walczą z usuwaniem skutków nawałnicy. Straty są ogromne
Nawałnica, która w nocy z 11 na 12 sierpnia przeszła nad Kaszubami, w powiecie kartuskim wyrządziła olbrzymie szkody. Najbardziej ucierpiały gminy Sulęczyno i Sierakowice. Trwa obliczanie strat. Nadal 19 tysięcy odbiorców w powiecie kartuskim nie ma prądu. Dotąd szacuje się, że strażacy interweniowali już około 300 razy, jednak ostateczną liczbę poznamy za kilka dni. Strażacy jeszcze cały czas pracują przy usuwaniu skutków nawałnicy.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 12:40
Drugi dzień na Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Mietek Szcześniak na finał
Koncertem Mietka Szcześniaka zakończyła się dziewiąta edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Było nastrojowo i klimatycznie. W niedzielny wieczór wystąpili również Soulmates i Marek Dyjak.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 12:20
BAZAAR - nowy butik z odzieżą używaną w Kartuzach
Jesteś miłośniczką tanich zakupów w second handach? Lubisz markowe, niepowtarzalne, oryginalne ubrania, jednak nie chcesz wydawać na nie fortuny? Odwiedź BAZAAR - nowy butik z odzieżą używaną w Kartuzach, otwarty 24 lipca 2017. Znajdziesz tam prawdziwe okazje, "perełki", odzież znanych i cenionych marek w bardzo dobrej jakości, a to wszystko za niewielkie pieniądze.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 11:05
Sierakowice. Pożar w piekarni
Sześć zastępów straży pożarnej walczyło w niedzielne popołudnie z pożarem, do którego doszło w piekarni przy ulicy Wojska Polskiego w Sierakowicach. Dzięki natychmiastowym i sprawnym działaniom strażaków, zagrożenie szybko udało się opanować.