poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:59
Przodkowo. Poznaliśmy gminnych mistrzów recytacji
10 marca w Gimnazjum w Przodkowie odbyły się gminne eliminacje Konkursu Recytatorskiego Prozy i Poezji Polskiej.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:48
Szukasz swojego miejsca na ziemi? Znajdziesz je na Osiedlu Piękny Zakątek
Osiedle Piękny Zakątek to rozwijający się, komfortowy kompleks mieszkalny położony w Bolesławowie pod Skarszewami. Nowoczesne, energooszczędne budynki z przestronnymi mieszkaniami to idealne miejsce dla osób w każdym wieku. Pierwszy budynek oddano do użytku w grudniu 2016 r., drugi zostanie ukończony w październiku.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:46
Dwie Rakiety - XVI Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego
10 marca w Goręczynie odbył się XVI Wojewódzki Turniej Tenisa Stołowego "Dwie rakiety". Do rywalizacji przystąpiło 28 zawodników z siedmiu powiatów województwa pomorskiego.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 11:12
Był pijany, spowodował kolizję i uciekł z miejsca zdarzenia
Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał zatrzymany przez policję kierowca BMW. Mężczyzna spowodował kolizję w Klukowej Hucie i uciekł z miejsca zdarzenia. Policjanci udaremnili mu dalszą jazdę w Przewozie.

poniedziałek, 20 marca 2017 r., 10:39
Kiełpino. 8-letni chłopiec został potrącony przez samochód
Do szpitala z ogólnymi potłuczeniami ciała trafił ośmiolatek, którego w sobotnie przedpołudnie potrącono na przejściu dla pieszych.

niedziela, 19 marca 2017 r., 19:22
Sianowska Huta. Strażacy odznaczeni za wieloletnią służbę
W niedzielne popołudnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Sianowskiej Hucie zebrali się, by dokonać podsumowania minionego roku oraz przedstawić plan działalności na najbliższe miesiące. Była to też okazja do uhonorowania druhów odznakami za wysługę lat. Prym wśród wyróżnionych wiedzie prezes jednostki Franciszek Szwaba, który na rzecz lokalnej społeczności służy już od 55 lat.

niedziela, 19 marca 2017 r., 19:18
Na akordeonach wspólnie zagrało 351 osób - DJK w tym roku bez nowego rekordu
Obchodom Dnia Jedności Kaszubów tradycyjnie towarzyszyło wspólne bicie rekordu w jednoczesnej grze na akordeonach. Mimo imponującej frekwencji muzykantom pod batutą Pawła Nowaka nie udało się ustanowić nowego rekordu. Ten padł rok temu w Bojanie - zagrało tam 372 akordeonistów, w Chmielnie zebrało się ich 351.

niedziela, 19 marca 2017 r., 17:38
Dzień Jedności Kaszubów w Chmielnie - tłumy przybyły na wielkie święto regionu
Kaszubi z najróżniejszych zakątków Pomorza przybyli w niedzielę do Chmielna, by wspólnie świętować Dzień Jedności. To wydarzenie upamiętniać ma pierwszą wzmiankę o Kaszubach zapisaną w bulli papieża Grzegorza IX. Obchody zainaugurowano wspólną mszą św. po niej barwny korowód przemaszerował do Zespołu Szkół.

niedziela, 19 marca 2017 r., 10:14
Nowa Huta - poznaj kaszubskie królestwo alpak i lam
Trzy lata temu podjęli decyzję, która całkowicie odmieniła ich życie. Swoje miejsce na ziemi znaleźli w urokliwym zakątku Kaszub. Grzegorz Kuliś i jego żona Agnieszka przeprowadzili się z Trójmiasta do Nowej Huty. Założyli tu gospodarstwo agroturystyczne i pierwszą w tym zakątku Pomorza hodowlę... alpak i lam. Te urocze zwierzęta mają niezwykły wpływ na ludzi. Przekonał się o tym pan Grzegorz, który dziś m.in. prowadzi zajęcia z nowatorskiej alpakoterapii.

niedziela, 19 marca 2017 r., 10:03
www.szwichtenberg.com.pl
Płyty drogowe to najtańsza i najszybsza metoda utwardzania dróg gruntowych. Sprawdzają się na każdym gruncie. Aby jednak uzyskać zamierzony efekt, mieć pewność wysokiej jakości zakupionego produktu, a do tego nabyć go w przystępnej cenie, warto wybrać zaufanego dostawcę. Taką firmą jest przedsiębiorstwo Szwichtenberg, które oferuje płyty drogowe już od 27 zł! Zapoznaj się z ofertą!