sobota, 13 lipca 2019 r., 18:11
Po raz czwarty w kartuskim muzeum królowały kaszubskie nalewki
W sobotnie popołudnie w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyła się czwarta edycja Festiwalu Nalewek Kaszubskich. Do konkursu zgłoszono prawie trzydzieści napitków - owocowych, kwiatowych i ziołowych. Jury oceniała m.in. smak, klarowność oraz formę opakowania.

sobota, 13 lipca 2019 r., 15:08
Knieja 2019. Święto kultury łowieckiej w Sierakowicach
Tradycyjnie na dwóch scenach w Sierakowicach i Ostrzycach rozgrywa się Festiwal Kultury Łowieckiej. W sierakowickiej odsłonie nie brakło konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Imprezie towarzyszył też XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej. Wspólne świętowanie tej części Kniei 2019 myśliwi zwieńczą mszą świętą przy Ołtarzu Papieskim.

sobota, 13 lipca 2019 r., 13:49
Przodkowo. "Baby z pasją" pokazują co potrafią
Ponad rok temu Kaszubski Uniwersytet Ludowy w Wieżycy ogłosił nabór na zajęcia pn. Uniwersytet Ludowy Kobiet Aktywnych. Zgłosiło się wiele pań z powiaty kartuskiego. Przyjęto tylko 16. To osoby które mają już na koncie pewien dorobek aktywności społecznej. Do projektu zakwalifikowały się m. in. Alicja Milisiewicz - Szulc z Kosowa, Katarzyna Byczkowska z Małkowa i Halina Ulkowska z Tokar. Teraz realizują swój miniprojekt "Baby z pasją".

piątek, 12 lipca 2019 r., 20:35
Trwa "Weselne Granie" w Ostrzycach
Kilkaset osób bawiło się w piątkowy wieczór w Ostrzycach. Już po raz szósty odbył się tam przegląd zespołów weselnych. Dla miłośników biesiadnych rytmów impreza była okazją, by porządnie się wytańczyć, a dla par planujących ślub - do poznania twórczości kapel występujących na weselach.

piątek, 12 lipca 2019 r., 15:56
Zespół "Kaszubki" pisze nowy rozdział swojej historii
W życiu każdego z nas wspaniałe jest to, że każdy kolejny dzień, miesiąc czy rok może być zaskakujący i przynieść nam dużo nowego. Z początkiem roku 2019 doświadczył tego właśnie Zespół "Kaszubki" z Chwaszczyna. Taką zaskakującą nowością było dla "Kaszubek" nawiązanie współpracy z Zespołem Pieśni i Tańca "Przodkowianie" z Przodkowa.

piątek, 12 lipca 2019 r., 13:05
Marka, która nie stoi w miejscu Lubiana S.A. podsumowuje ostatnie zmiany
Lubiana to największy w Polsce i jeden z największych producentów porcelany stołowej w Europie, oferujący zastawę na najwyższym, światowym poziomie. Specjalizuje się w produkcji porcelany o wysokich parametrach jakościowych i estetycznych, która dzięki swojej wytrzymałości i wielofunkcyjnemu zastosowaniu, doskonale sprawdza się zarówno w gastronomii i hotelach, jak i w użytku domowym.

piątek, 12 lipca 2019 r., 09:34
Młodzież polskiego pochodzenia z Białorusi przyjedzie do Kartuz
Za niespełna dwa tygodnie do Kartuz na zaproszenie burmistrza Mieczysława Gołuńskiego przyjedzie 40 uczniów polskiego pochodzenia z Białorusi. Młodzież spędzi na Kaszubach 11 dni. Osoby, które chciałyby wesprzeć pobyt młodzieży mogą skontaktować się z Urzędem Miejskim w Kartuzach.

piątek, 12 lipca 2019 r., 09:28
Znajdź swoją wymarzoną kuchnię w Ugo Projekt
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 15:22
Koncert Lady Pank, Weselne Granie, festwial akordeonowy - sprawdź propozycje na weekend
Nadchodzący weekend będzie obfitował w interesujące wydarzenia i koncerty. Podczas najbliższych dni w Kartuzach wystąpią Maciej Maleńczuk, Strachy na Lachy i Lady Pank. Sporo będzie się też działo w innych zakątkach regionu.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 14:37
Nabór do drużyny Pantery Sierakowice
Piłka nożna to najpopularniejsza dziedzina sportu w Polsce. Od lat natomiast przeznaczona była wyłącznie dla mężczyzn. Kobiety udowodniły jednak po raz kolejny, że nie radzą sobie gorzej i już w XX. wieku wyszły na boiska. Obecnie coraz bardziej popularniejsze stają się drużyny dziewczęce, taka również funkcjonuje w Sierakowicach. Pantery obecnie prowadzą nabór do drużyny. Przynależność do tego klubu daje możliwość rozwoju i spełnienia swoich pasji.