sobota, 12 sierpnia 2017 r., 11:57
Krajobraz po burzy - powalone drzewa, zerwany asfalt, brak prądu
Zerwane dachy, nieprzejezdne drogi, uszkodzone pojazdy i budynki, czy brak prądu - tak wygląda krajobraz po burzy, która w nocy przeszła nad Kaszubami. Strażacy odnotowali kilkaset interwencji. Wciąż napływają kolejne zgłoszenia. Największe szkody nawałnica wyrządziła w gminach Sierakowice i Sulęczyno.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 10:00
Jak przygotować wyprawkę dla szczeniaka?
Już za chwilę zostaniecie najważniejszymi osobami w życiu Waszego szczeniaka. To szczególny moment, dlatego trzeba się do niego bardzo dobrze przygotować. Podobnie, jak wraz z pojawieniem się dziecka, należy przygotować dla małego psa wyprawkę. Co musicie kupić i gdzie, by nie zrujnować portfela?

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 08:04
Strażacy cały czas walczą ze skutkami potężnej nawałnicy
Potężna nawałnica, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad Kaszubami wyrządziła ogromne szkody. Na całym Pomorzu strażacy odnotowali około 1000 interwencji. Jak informuje Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Gdańsku w trakcie burzy zginęły aż cztery osoby m.in. w Konarzynach i Swornegaciach. W powiecie kartuskim dwie osoby zostały ranne. Wiele dróg w powiecie kartuskim jest nadal nieprzejezdnych.

sobota, 12 sierpnia 2017 r., 02:04
Gwałtowne burze nad Kaszubami - sporo strażackich interwencji, przerwy w dostawach prądu
W nocy z piątku na sobotę nad Kaszubami przeszła potężna nawałnica. Wskutek gwałtownej burzy sporo interwencji odnotowali strażacy, w wielu miejscach na drogi spadły powalone konary, brakuje też prądu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia II stopnia.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 23:01
Kosy. Auto uderzyło w przepust, kierowca poszukiwany
Trwają poszukiwania kierowcy auta, które w piątek o godz. 22. na drodze wojewódzkiej nr 228 w okolicy Kos, uderzyło w przepust i dachowało.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 21:38
Żukowo. Pożegnanie wakacji z OKiS-em
W Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie zakończyły się już tegoroczne zajęcia "Wakacje z OKiS-em". Wspólnym mianownikiem zajęć była Europa. Dzieci biorące udział w zajęciach poznały wybrane kraje, ich kulturę, podstawowe zwroty grzecznościowe, charakterystyczne miejsca i postaci oraz kuchnię.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 20:07
Wyremontowano drogę Kobysewo - Kaliska
Kolejny odcinek drogi w gminie Przodkowo oddany został do użytku. Tym razem z kostki brukowej wykonano drogę Kobysewo - Kaliska. Na odcinku ponad 2 km ułożono kostkę wibroprasowaną w kolorze grafitowym. Na tym samym odcinku, tym razem w kolorze żółtym, ułożono chodnik. Ponadto w ramach inwestycji wykonano też 2 przystanki, odwodnienie, kanały technologiczne i zamontowano 10 lamp hybrydowych.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 19:22
Smołdzino. Modernizacja remizy OSP
W poniedziałek 31 lipca br. podpisano umowę na kompleksową modernizacje energetyczną budynków stanowiących własność gminy - modernizację remizy OSP w Smołdzinie. Koszt inwestycji to niespełna 446 tys. złotych.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 17:32
Rozbudowa i nadbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie
Gmina Przodkowo rozpoczęła kolejną ważną inwestycję, jaką jest rozbudowa Szkoły Podstawowej w Pomieczynie. Inwestycja będzie dwuetapowa. Termin realizacji pierwszego etapu przewiduje się na 15 grudnia 2017 r. Prace wykończeniowe realizowane będą w 2018 r. a w następnym roku nastąpi wyposażenie pomieszczeń w meble i potrzebny sprzęt.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 14:49
We wtorek w Reskowie będa ścigać się rolkarze. Mamy darmowy pakiet dla czytelników!
We wtorek w Reskowie już po raz trzeci odbędzie się Półmaraton Wrotkarski o Puchar Wójta Chmielna. W półmaratonie mogą wziąć udział zarówno zagorzali miłośnicy tej formy aktywności fizycznej, jak i osoby, które swoją przygodę z rolkami rozpoczęły niedawno. Organizatorzy - Stowarzyszenie Wrotkarskie "Gdańskie Lwy" przygotowało dla naszych czytelników darmowy pakiet startowy.