czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:40
Mojusz. Dachowanie volkswagena T4
W środę przed południem na trasie Mojusz - Miechucino dachował volkswagen T4. Na szczęście nic mu się nie stało. Policjanci apelują, by w związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi zachować wyjątkową ostrożność na drodze.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:20
Jaka kara za spowodowanie śmierci prowadząc po pijanemu w 2017 rok?
Wśród dużej nowelizacji przepisów karnych jaka miała miejsce w 2017 roku znalazła się również zmiana, która objęła art. 178 § 1 k.k. Przepis ten reguluje kwestię spowodowania katastrofy w komunikacji, spowodowania ryzyka katastrofy w komunikacji oraz kwestię spowodowania obrażeń osobie trzeciej, jeśli kierowca był pod wpływem alkoholu.

czwartek, 7 grudnia 2017 r., 12:14
Mirachowo ponownie pod wodą. Interweniują strażacy
Od wczesnych godzin porannych strażacy pompują wodę przy ulicy Spacerowej w Mirachowie, gdzie z uwagi na ulewne deszcze powstał zbiornik wody o powierzchni 40x60 metrów. Obecnie ze skutkami żywiołu walczą cztery zastępy strażaków.

środa, 6 grudnia 2017 r., 20:38
Mikołaj spotkał się z milusińskimi w Kartuzach - były prezenty tańce i niespodzianki
W środowe popołudnie do Kartuskiego Centrum Kultury przybył wyjątkowy gość, na którego dzieci czekają cały rok. Na spotkanie z nim licznie przybyli najmłodsi mieszkańcy gminy Kartuzy. Święty Mikołaj nie zawiódł przywiózł z sobą wór podarków i niespodzianek.

środa, 6 grudnia 2017 r., 16:19
Święta 2017. Zyskaj czas dla rodziny. Gotowaniem mogą zająć się profesjonaliści
Boże Narodzenie to chyba najbardziej wyjątkowe święta w roku. Towarzyszy im szczególna, pełna miłości, ciepła i radości atmosfera. To czas spędzony w gronie najbliższych. Wówczas wokół świątecznego stołu zbiera się cała rodzina, dlatego też dla tych, które do niego zapraszają - mam, babć, żon, córek i ciotek najważniejsze jest, by to co się na nim znalazło było pyszne i aromatyczne. By tak mogło być, corocznie w okresie bożonarodzeniowym spędzają w kuchni kilkadziesiąt godzin. Podpowiadamy, jak tego uniknąć.

środa, 6 grudnia 2017 r., 11:33
Izobud uroczystą kolacją podziękował strategicznym hurtowniom i dostawcom
Izobud Sp. z o.o. dziękuje wszystkim Strategicznym Hurtowniom za udział w Uroczystej Kolacji, która odbyła się w Białym Króliku, w Hotelu Quadrille, w dniu 24 listopada 2017 r. oraz Strategicznym Dostawcom - Caparol i Lafarge.

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:54
Projekt "Metamorfoza" - osoby niepełnosprawne przeszły wyjątkowe przemiany
Prawie 100 osób z Warsztatów Terapii Zajęciowej w Chmielnie, Stężycy i Somoninie wzięło udział w wyjątkowym przedsięwzięciu. Zostali poddani zabiegom fryzjerskim i kosmetycznym. Wszystko po to, by przez zmianę na zewnątrz przejść też przemianę wewnętrzną i pewniej poradzić sobie na rynku pracy. Tak wyglądał wyjątkowy projekt Metamorfoza, którego gala finałowa z pokazem mody, wystawą fotografii i koncertami odbyła się w niedzielę w Kartuskim Centrum Kultury.

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:35
Mistrzowie parkowania w akcji. "Z taką bezczelnością jeszcze się nie spotkałam"
Za sprawą naszych Czytelników po raz kolejny wracamy do tematu mistrzów parkowania. W tej odsłonie prezentujemy głównie parkujących na dwóch miejscach parkingowych oraz tradycyjnie już na chodnikach.

środa, 6 grudnia 2017 r., 10:03
Zmiana numerów telefonów w NZOZ Kaszuby
W przychodni NZOZ Centrum Medycznym Kaszuby przy ul. Dworcowej oraz przy ul. Mściwoja II w Kartuzach od 1 grudnia zmieniły się numery telefonów. Teraz do rejestracji obu przychodni obowiązuje jeden, wspólny numer.

środa, 6 grudnia 2017 r., 09:20
Mieszkańcy Brodnicej Górnej: "Obawiamy się, że opieszałość urzędników może doprowadzić do tragedii"
Z prośbą o interwencję zwrócili się do nas mieszkańcy ulicy Kamiennej w Brodnicy Górnej. Po ulewach ich droga przypomina bowiem bardziej akwen wodny niż trakt, którym da się jeździć czy iść, nie wspominając już o zalanych posesjach. Sprawę nie raz zgłaszali władzom gminy Kartuzy. Usłyszeli propozycję rozwiązania ich problemu. I na tym, ich zdaniem, temat się zakończył. Burmistrz Kartuz zapewnia jednak, że pomoc nadejdzie wiosną i nie są to puste obietnice.