czwartek, 11 października 2018 r., 11:09
Dzień z życia Burmistrza (VIDEO - obejrzyj!)
Szanowni Państwo, Drodzy Mieszkańcy! Przedstawiam Państwu krótki reportaż, którego zapowiedzią był wcześniejszy spot. Na filmie przekazuję tylko część tego, co udało mi się wraz z zespołem pracowników wykonać w tej kadencji. Tak jak na filmie, często zaglądałem na plac budowy i mogłem się cieszyć tym, że budujemy dla mieszkańców. Tak będzie i w kolejnej kadencji, jeżeli tylko obdarzycie mnie Państwo ponownie swoim zaufaniem. Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do obejrzenia!

czwartek, 11 października 2018 r., 10:51
Kolejni nietrzeźwi na drogach powiatu. Jeden z nich doprowadził do kolizji i trafił do szpitala
We wtorkowe popołudnie na drogach powiatu kartuskiego zatrzymano troje nietrzeźwych kierujących. Dwojgu z nich udaremniono dalszą jazdę dzięki pomocy strażników miejskich, trzeci doprowadził do kolizji i trafił do szpitala.

czwartek, 11 października 2018 r., 10:50
Pilarki łańcuchowe Stihl w Centrum Ogrodniczym Garden Life
Od 90 lat STIHL ustanawia standardy w rozwoju pilarek łańcuchowych. Innowacyjne rozwiązania techniczne, ergonomiczna konstrukcja i wzorcowa jakość uczyniły pilarki łańcuchowe STIHL najczęściej kupowaną marką pilarek na świecie. Do każdego zastosowania STIHL oferuje odpowiednią pilarkę: od kompaktowej pilarki do zastosowań okazjonalnych aż po bardzo mocną pilarkę do cięcia twardego drewna o mocy 6,4 kW / 8,7 KM.

czwartek, 11 października 2018 r., 10:00
Kartuzy tańczą!
Chcesz tańczyć, ale nie wiesz od czego zacząć? Chcesz się poruszać, ale nie lubisz chodzić na siłownię? Przed Tobą ślub, a nie masz pomysłu na pierwszy taniec? Jeśli tak, to ten artykuł jest właśnie dla Ciebie! Poruszaj się z nami, czekamy na Ciebie!

środa, 10 października 2018 r., 15:00
Pierwszoklasiści z kartuskiej "Dwójki" złożyli uroczyste ślubowanie
Pierwszoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach w środę oficjalnie zostali przyjęci do społeczności szkolnej. Najmłodsi złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na uczniów.

środa, 10 października 2018 r., 13:10
Kondolencje dla rodziny śp. Tomasza Lisa
"Śmierć zawsze przychodzi nagle, ale przegrywa z człowiekiem, w którego sercu pozostaje na zawsze drugi człowiek ..."

środa, 10 października 2018 r., 12:10
Wypadek w Żukowie - troje dzieci trafiło do szpitala
Trójka dzieci w wieku 4, 11 i 12 lat została przetransportowana do szpitala, wskutek wypadku, do którego doszło w środę rano w Żukowie. Zderzyły się tam dwa auta osobowe. Jedno z nich siłą odrzutu zjechało na chodnik potrącając 12-letnią dziewczynkę. Do szpitala zabrał ją śmigłowiec LPR.

środa, 10 października 2018 r., 11:54
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 30 września na boisku przy Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach, odbył się już XIX festyn "Swiãto bùlwë". Na początku Anna Reiter i Żanetta Penkowska przywitały wszystkich zebranych, wymieniły atrakcje, które czekają na przybyłych gości i omówiły co będzie działo się na scenie.

środa, 10 października 2018 r., 11:13
Prawnik radzi: Czy można odwołać darowiznę nieruchomości?
Pan Krzysztof w 2010 r. darował swojemu synowi Zenonowi nieruchomość. W celu przekazania nieruchomości strony zawarły wymaganą przez przepisy umowę w formie aktu notarialnego. Do 2017 r. ich stosunki układały się bardzo dobrze, natomiast w ostatnim czasie uległy znacznemu pogorszeniu. Pan Krzysztof zastanawia się, czy w tej sytuacji istnieje możliwość, która zezwoliłaby mu na odwołanie darowizny, której dokonał w 2010 r.?

środa, 10 października 2018 r., 11:00
Social media marketing - co trzeba o nim wiedzieć?
Jeśli nie ma cię w social mediach, nie istniejesz - to stwierdzenie coraz częściej odnosi się nie tylko do osób, ale także firm. Jeśli przedsiębiorstwo nie posiada swoich profili na portalach społecznościowych, nie trafi do grona potencjalnych klientów, dla których social media są głównym źródłem informacji. Co zatem trzeba wiedzieć o social media marketingu?