wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 13:41
Nie żyje 26-latek ranny w wypadku w Lisich Jamach
Nie żyje 26-letni mężczyzna ranny w wyniku wypadku, do którego doszło w piątkowy wieczór w Lisich Jamach. Obrażenia, jakich doznał okazały się zbyt poważne. We wtorek śledczy otrzymali informację, że młody mieszkaniec powiatu kartuskiego zmarł w kościerskim szpitalu.

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 12:48
Wygoda. Po raz siódmy wybiorą Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy
Już po raz siódmy plac przy kościele św. Józefa w Wygodzie Łączyńskiej 15 sierpnia zapełni się tłumami świętującymi zarówno odpust, jak lokalne dożynki. Kaszubianki zapraszają bowiem na kolejną edycję Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego. Jego nierozłącznym punktem jest też konkurs na Najlepszy Regionalny Produkt Dożynkowy. Umiesz gotować, masz unikatowy przepis na regionalną potrawę, czy przetwór? Weź udział w konkursie!

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 09:55
Miał prawie trzy promile. Doprowadził do stłuczki na parkingu
Żukowscy policjanci zatrzymali 64-latka, który wsiadł za kierownicę volkswagena mając w organizmie prawie trzy promile alkoholu. Co więcej, mężczyzna na parkingu uderzył w inny zaparkowany tam pojazd.

wtorek, 7 sierpnia 2018 r., 08:47
Jak radzić sobie z pajączkami na nogach? Poznaj 4 skuteczne sposoby
Każda z nas strzeże się jak może pajączków, czyli popękanych naczynek krwionośnych, które pojawiają się na łydkach, udach i podudziu. Jednak pajączki to nie tylko estetyczny problem. Są one przyczyną problemów z układem krążenia, mogą też swędzieć i pulsować, co nie jest zbyt przyjemnym uczuciem. Wywołują też obrzęk nóg i uczucie ciężkości. Sprawdź jak sobie z nim radzić. Poznaj 4 skuteczne sposoby na walkę z popękanymi naczynkami.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 14:42
Gm. Sulęczyno. Trwa naprawa dróg zniszczonych wskutek ubiegłorocznej nawałnicy
Choć od ubiegłorocznej nawałnicy mija rok, wciąż trwają naprawy i remonty wyrządzonych przez żywioł szkód. Sulęczyński samorząd realizuje obecnie trzy zadania drogowe, na wykonanie których otrzymał promesę ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji na łączną kwotę 1.201.600 zł.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 14:18
Coroczny piknik wędkarski koła PZW 82 "Gryf" za nami
Coroczny piknik wędkarski "Sianowo" w cieszy się niezwykłą popularnością. Tradycyjnie już, wędkarze z koła PZW 82 "Gryf" Żukowo oraz ich rodziny, koleżanki i koledzy, spotkali się na pikniku wędkarskim w Cieszonku na Kaszubach nad jeziorem "Sianowskim".

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 13:27
Sulęczyno. Zderzenie toyoty z peugeotem na skrzyżowaniu
Na szczęście bez osób poszkodowanych zakończyło się zderzenie dwóch pojazdów, do którego doszło w niedzielny wieczór w Sulęczynie. Kierujący peugeotem wymusił tam pierwszeństwo na toyocie.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 13:08
Piłkarze z Szopy z Pucharem Sołectwa Bącka Huta
Dopisała pogoda i sportowa atmosfera. VII Turniej o Puchar Sołectwa Bącka Huta przyciągnął 10 drużyn z całego powiatu i nie tylko. Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Szopy. Nie zabrakło emocjonujących rozgrywek i dopingujących swoim faworytom kibiców.

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 09:05
Pamiętaj o przeglądzie komina i skorzystaj z pomocy ZUK "Kominiarz" s.c.
Okresowe czyszczenie przewodów kominowych, wentylacyjnych, dymowych i spalinowych, to obowiązek każdego właściciela budynku. Jak wynika z przepisów, powinniśmy robić to nawet cztery razy w roku. Niewywiązywanie się z obowiązku skutkować może nie tylko mandatami, ale przede wszystkim pożarami sadzy i uszkodzeniami komina. Warto zachować zdrowy rozsądek i skorzystać z profesjonalnych usług.

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 20:25
Ostrzyckie Lato z kolejnym rekordem - gigantyczną flagą Kaszub
Czarno-żółta flaga o długości ośmiu i wysokości pięciu metrów podziwiać można było w niedzielne popołudnie w Ostrzycach. To kolejny rekordowy "atrybut" Kaszub, który przygotował Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie. Gigantyczna kaszubska flaga trafi do Polskiej Księgi Rekordów tak jak m.in. czterometrowe diabelskie skrzypce, olbrzymi burczybas czy kaszubski alfabet.