czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:34
Chmielno. Sprawdź, co w tym roku zmieni się w Twojej miejscowości dzięki funduszowi sołeckiemu
Prawie 285 tys. zł w tym roku chmieleński samorząd wyodrębnił w swoim budżecie na tzw. fundusz sołecki. Dzięki niemu poszczególne sołectwa mogą same zadecydować na co przeznaczyć należną im pulę środków. Sprawdź, co dzięki temu zmieni się w Twojej miejscowości.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:30
Trwają zapisy na triathlony na Kaszubach - podejmij wyzwanie i sprawdź swoje możliwości
Tego lata po chętni po raz kolejny będą mogli zmierzyć się z najbardziej wymagającą z dyscyplin sportowych. Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem" znów daje okazję do sprawdzenia się na triathlonach, które organizuje w Chmielnie i na Złotej Górze. Chętni wciąż mogą zgłosić swój udział.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 15:22
Przebojowa Majówka w Stężycy - największa impreza sezonu już 20 maja!
Otwarcie sezonu imprezowego w rytmie disco polo zapowiada się bardzo gorąco. Już 20 maja odbędzie się bowiem Przebojowa Majówka w Stężycy. W tamtejszym amfiteatrze zagrają takie gwiazdy muzyki tanecznej, jak: Akcent, Piękni i Młodzi, Andre, Boys, Classic, Long&Junior, Extazy, Exaited, Power Play, Top Girls, czy Jorrgus.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 12:50
Wkrótce "Kartuska 10". Weź udział w biegu i pomóż Milence i Zbyszkowi
Zaledwie tydzień pozostał do kolejnej imprezy z cyklu "Kaszuby biegają" - Kartuskich Biegów Ulicznych. Swój udział w nich deklaruje około 700 miłośników aktywnego wypoczynku z całej Polski. Wydarzeniu przyświeca charytatywny. Wszyscy chętni będą mogli wesprzeć akcję zbierania plastikowych nakrętek dla małej Milenki z Żukowa i pomóc Zbyszkowi Brylowskiemu.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 11:43
Policjanci zachęcają do korzystania z aplikacji "Moja Komenda" i Regionalnego Systemu Ostrzegania
Regionalny System Ostrzegania (RSO) oraz Moja Komenda to mobilne narzędzia, które mogą przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa lokalnej społeczności. Dzięki pierwszej aplikacji otrzymywać można m.in. informacje o ostrzeżeniach pogodowych, alerty dla kierowców czy informacje o oszustwach metodą na wnuczka. Druga, pozwala na szybki kontakt z najbliższą jednostką policji i dzielnicowym działającym na danym obszarze. Do korzystania z obu aplikacji zachęcali w środę na ulicach Kartuz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 10:39
Poszukiwano go listem gończym, wpadł przy kontroli drogowej. Był pijany
Troje nietrzeźwych kierujących zatrzymali w środę policjanci na drogach powiatu kartuskiego. Jak się okazało jeden z nich nie tylko prowadził samochód mając 1,2 promila, był też poszukiwany listem gończym.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 10:07
Raty 0% na kosiarki i kosy spalinowe w Centrum Ogrodniczym Garden Life
Pielęgnacja ogrodu z wykorzystaniem niezawodnych kosiarek VIKING staje się przyjemna i łatwa. Kosiarki VIKING charakteryzuje prosta obsługa i łatwa konserwacja. Marka VIKING daje pewność, że dokonaliśmy trafnego wyboru. W bogatej ofercie kosiarek VIKING znajdują się obok klasycznych kosiarek również kosiarki wielofunkcyjne, które można wykorzystywać w zależności od potrzeb do koszenia trawy ze zbieraniem do kosza lub mulczowania.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 09:17
Halowy turniej piłki nożnej rocznika 2007 i młodszych w Kiełpinie
Na hali w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej dla drużyn juniorskich rocznika 2007 i młodszych. Był to trzynasty turniej z cyklu Kiełpino Cup, zorganizowany przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino.

czwartek, 20 kwietnia 2017 r., 08:00
Turniej Piłki Nożnej Halowej rocznika 2010 i młodszych w Somoninie
Na hali Zespołu Szkół w Somoninie odbył się turniej piłki nożnej, zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 2010 i młodszych. Był to już szesnasty turniej z cyklu Somonino Cup, który odbywa się pod patronatem Wójta Gminy Somonino.

środa, 19 kwietnia 2017 r., 14:38
Jakub Skierka na podium w Grand Prix Puchar Polski w Lublinie
W Lublinie odbyły się kolejne zawody pływackie Grand Prix Puchar Polski. Przedstawicielem kartuskiego klubu Cartusia był Jakub Skierka, uczeń ZSO nr 2, który zajął 3 miejsce w konkurencji 200 m stylem grzbietowym.