środa, 22 maja 2019 r., 16:36
Wmurowano akt erekcyjny w fundamenty hospicjum Caritas w Kartuzach
W środowe popołudnie w Kartuzach odbyła się wyjątkowa uroczystość - wmurowano akt erekcyjny w mury powstającego hospicjum stacjonarnego Caritas. Placówka ma powstać do końca 2022 roku, a jej uruchomienie planuje się najpóźniej w lipcu 2023 r. Koszt inwestycji to ponad 24 mln złotych, połowę jej kosztów pokryją samorządy powiatu kartuskiego.

środa, 22 maja 2019 r., 14:32
Przodkowo. Dzień Rodziny ze "Sprintem do Maratonu" i niespodziankami
Tegoroczna edycja Dnia Rodziny w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie odbyła się pod znakiem sportu, występów artystycznych i kiermaszu. Bieg "Sprintem do Maratonu" realizowano w ramach V Ogólnopolskiego Maratonu Przedszkolaków 2019. W części artystycznej wystąpili nie tylko milusińscy, ale także ich mamy. Były dyplomy, prezenty i słodki poczęstunek. Panował wesoły rodzinny klimat.

środa, 22 maja 2019 r., 13:04
IX Biegi Papieskie w Mściszewicach
Stowarzyszenie Rozwoju Sołectwa Mściszewice wspólnie z Zespołem Szkół w Mściszewicach im. Jana Pawła II zorganizowali Biegi Papieskie. Celem biegów jest uczczenie kolejnej rocznicy urodzin i kanonizacji patrona Jana Pawła II oraz popularyzacja biegania wśród dzieci, młodzieży i starszych oraz większe zaangażowanie w uprawianie zajęć sportowych.

środa, 22 maja 2019 r., 12:03
2 czerwca triathlon i duatlon na Złotej Górze - zapisy wciąż trwają
Już 2 czerwca na Złotej Górze odbędzie się kolejna edycja triathlonu i duathlonu. Na wydarzenie zaprasza Fundacja "Silni Ciałem i Niezłomni Duchem". Miłośnicy aktywności fizycznej mogą zapisywać się na zawody do 30 maja.

środa, 22 maja 2019 r., 11:44
Już w niedzielę I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny i Zlot Fiatów 126 i klasyków w Wieżycy
Zapowiada się nie lada gratka dla fanów motoryzacji. Już w niedzielę na terenie Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wieżycy odbędzie się I Kaszubski Piknik Motoryzacyjny połączony z IV Zlotem Fiatów 126 p i klasyków. Całodniowy szereg atrakcji motoryzacyjnych i sportowych zwieńczy spektakularny pokaz skoku motocyklem nad fiatami 126 p, który jednocześnie będzie próbą bicia rekordu świata.

środa, 22 maja 2019 r., 10:41
Nikodem Bigus i Kacper Śleszyński z Pucharem Świata w Kickboxingu
W ubiegły weekend podopieczni Patryka Zaborowskiego uczestniczyli w Pucharze Świata XXV Hungarian World Cup w Kickboxingu. Złote medale dla Rebelii zdobyli Nikodem Bigusa z Kartuz i Kacper Śleszyński ze Szklanej.

środa, 22 maja 2019 r., 10:15
Sprawdź, kto wystąpi na Dniach Powiatu Kartuskiego
Coroczne święto powiatu kartuskiego w tym roku odbędzie się w nowej lokalizacji - na Rynku, w samym centrum Stolicy Kaszub. Prócz licznych atrakcji nie zabraknie też świetnych koncertów. Na scenie pojawią się m.in. takie gwiazdy jak Maciej Maleńczuk, Lady Pank i Strachy na Lachy. W tym roku w trakcie imprezy wręczone zostaną też Perły Kaszub.

środa, 22 maja 2019 r., 10:00
Firma Intrans - doskonały czarnoziem do Twojego ogrodu
Chcesz poprawić jakość gleby? Wyrównać teren? Przygotować nowy trawnik? Sprawdź ofertę firmy Intrans z Kartuz, która oferuje dobrej jakości czarnoziem przesiewany.

wtorek, 21 maja 2019 r., 17:32
5 powodów, dla których warto zmienić pracę
W dobie Internetu znalezienie bez problemu możemy przeglądać sporą ilość ofert pracy. Mimo tego wiele osób waha się przed zmianą dotychczasowego miejsca zatrudnienia. Warto porzucić dotychczasowe obawy, jeśli aktualne stanowisko pracy nie spełnia naszych oczekiwań.

wtorek, 21 maja 2019 r., 17:23
5 pomysłów na przekąskę w pracy
Wartościowy posiłek w pracy jest bardzo ważną częścią dnia, ponieważ dostarcza nam energii niezbędnej do wykonywania nasz zawodowych obowiązków. Warto postawić na zdrowe przekąski, dzięki którym zadbamy o zrównoważony bilans energetyczny.