niedziela, 20 maja 2018 r., 17:02
Hydroaktywni 2018 - kajakowa przygoda na kaszubskich wodach
Ponad siedemdziesiąt osób wzięło udział w ósmej edycji Hydroaktywnych - największej kajakowej imprezy na Kaszubach. Uczestnicy startowali indywidualnie lub w ekipach dwuosobowych. Dystans, który mieli do pokonania to około 13 km.

niedziela, 20 maja 2018 r., 11:53
Kompleks Wichrowe Wzgórze w Chmielnie - idealne miejsce na wesele marzeń
Kompleks wypoczynkowy Wichrowe Wzgórze, położone w przepięknym miejscu, w sercu Kaszub, nad jeziorem Kłodno w Chmielnie, oferuje kompleksową obsługę wesel i innych spotkań okolicznościowych. Zapewniamy wyśmienite dania, piękne dekoracje i inne dodatki. Miła obsługa i świetna atmosfera sprawia, że Wichrowe Wzgórze na długo zostaje w sercach i pamięci.

niedziela, 20 maja 2018 r., 11:11
"Codziennie zdajecie egzamin z odwagi" - kartuscy strażacy u stóp Królowej Kaszub
W niedzielę już po raz dziewiętnasty strażacy wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wzięli w niej udział druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

niedziela, 20 maja 2018 r., 11:01
Żukowo. Dzień Technika - Zawodowcy z gimnazjum po raz piąty
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie po raz piąty zaprosił gimnazjalistów do udziału w turnieju, który w tegorocznej edycji odbył się pod nazwą "Bądź konkurencyjny na rynku pracy". Wzięło w nim udział około 80 uczniów z sześciu szkół z powiatu kartuskiego. Uczestnicy wydarzenia pisali testy i odpowiadali na pytania. Najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy.

sobota, 19 maja 2018 r., 23:57
Pełna niezwykłych atrakcji Noc Muzeów w Kartuzach
Pokazy tańczących fontann, widowiskowy taniec z ogniem, piękny spektakl Teatru Snów - te i wiele innych atrakcji czekały w sobotni wieczór w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Wszystko w ramach kolejnej edycji Nocy Muzeów. Tegoroczna odsłona imprezy przyciągnęła mnóstwo osób. Organizatorzy zadbali, by każdy znalazł dla siebie coś interesującego.

sobota, 19 maja 2018 r., 20:10
Starkowa Huta. Motocykl uderzył w passata - ranna motocyklistka
Kobieta jadąca motocyklem trafiła do szpitala po tym, jak pojazd którym podróżowała uderzył w tył VW Passata. Do zdarzenia doszło w sobtni wieczór w Starkowej Hucie na drodze krajowej nr 20.

sobota, 19 maja 2018 r., 08:31
W niedzielę strażacy będą pielgrzymować do Sianowskiej Pani
W niedzielę już po raz dziewiętnasty strażacy wyruszą w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wezmą w niej udział druhowie z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach.

piątek, 18 maja 2018 r., 17:16
Tajemnice chmieleńskiego grodu na wystawie w Chmielnie
Jak przed wiekami wyglądał chmieleński gród i życie w nim? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań szukać można na wystawie pt "Wydobyte z ziemi - tajemnice chmieleńskiego grodu", którą w piątek otwarto w centrum informacji turystycznej w Chmielnie. Jest ona pokłosiem badań archeologicznych, które prowadzono na terenie wczesnośredniowiecznego grodziska. Otwarcie ekspozycji poprzedziła konferencja naukowa poświęcona historii grodu.

piątek, 18 maja 2018 r., 15:58
Idzie wiosna - pomyśl o rowerze trekkingowym!
Sezon rowerowy 2018 można śmiało uznać za otwarty. Najwyższy czas wyciągnąć rowery z piwnic i przygotować je do jazdy. Osoby, które zastanawiają się nad kupnem sprzętu lub wymianie na nowy, mogą zainteresować się rowerem trekkingowym. Szczególnie powinny zwrócić na niego uwagę osoby, które cenią sobie komfortową jazdę na długich trasach i te, które uwielbiają wycieczki rowerowe. Ten typ rowerów stworzony został z myślą o osobach ceniących sobie praktyczne zastosowanie w terenie, a mnogość możliwości przewożenia bagaży nie ma sobie równych.

piątek, 18 maja 2018 r., 13:41
Sierakowice. Można składać wnioski o dopłatę na likwidację azbestu
Szkodliwy dla zdrowia i życia azbest, wciąż pokrywa wiele dachów, szczególnie na gospodarstwach. Gmina Sierakowice będzie się ubiegać się o środki na demontaż, zbieranie, transport oraz unieszkodliwianie odpadów zawierających azbest. Mieszkańcy, którzy w najbliższym czasie planują demontaż azbestowych dachów, mogą składać wnioski o dofinansowanie przedsięwzięcia.