czwartek, 12 września 2019 r., 12:00
Boutique Natalie zaprasza na zakupy. Modne kroje dla pań w rozmiarze Plus Size
Boutique Natalie zaprasza w swoje progi. Tu znajdziesz modne damskie ubrania, bieliznę oraz gustowne torebki. W ofercie sklepu ubrania w rozmiarach od 36 do 52. Panie Plus Size znajdą dla siebie modne propozycje.

czwartek, 12 września 2019 r., 10:26
Kuchnia twoich marzeń w świetnej cenie - sprawdź ofertę Ugo Projekt
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

czwartek, 12 września 2019 r., 10:20
Michał Adamczak - szczypiornista Cartusii zagra w MTS-ie Kwidzyn
Michał Adamczak wychowanek kartuskiej sekcji piłki ręcznej od nowego sezonu 2019/2020 będzie reprezentował MTS Kwidzyn, jeden z najlepszych klubów w Polsce.

czwartek, 12 września 2019 r., 10:00
Nowe kameralne sale bankietowe w Łapalicach na urodziny, chrzciny, komunię, rocznicę
W urokliwym zakątku na Kaszubach blisko zamku Łapalickiego w otoczeniu pięknej natury i dużego oczka wodnego znajdują się kameralne sale bankietowe. To miejsce idealne na przyjęcia weselne, komunie, chrzciny, urodziny, rocznice.

czwartek, 12 września 2019 r., 10:00
Andrzej Bystron - Twój reprezentant w Sejmie. Nowa energia w walce o sprawy ważne dla Kaszub i Pomorza
Dał się poznać jako aktywny, zaangażowany i przede wszystkich wsłuchujący się w głos mieszkańców samorządowiec oraz społecznik, wykorzystujący pokłady niespożytej energii dla dobra mieszkańców. Walczy o przywrócenie bezpośredniego połączenia drogowego Kaszub z lotniskiem. Z równie dużym wysiłkiem, zapałem i determinacją stara się o pozyskanie środków na budowę niezwykle istotnej i potrzebnej inwestycji dla wszystkich mieszkańców - hospicjum. Postanowił też zawalczyć o mandat Posła na Sejm RP, chcąc pożytkować swoją wiedzę, doświadczenie i potencjał w walce o sprawy ważne dla Kaszubów, Pomorzan i Polaków. Mowa o Andrzeju Bystronie, który w rozmowie z nami przybliżył cele jakie stawia sobie do osiągnięcia jako poseł ziemi kaszubskiej.

czwartek, 12 września 2019 r., 08:58
Czy kosze na śmieci mogą być tylko w mieście? Mieszkańcy Kiełpina czują się dyskryminowani
Od początku września w gminie Kartuzy odbywają się zebrania sołeckie, na których mieszkańcy decydują na co przeznaczą pieniądze w ramach funduszu sołeckiego. Rada Miejska w Kartuzach w tym roku na ten cel przeznaczyła 850 tysięcy złotych. O tym na co przeznaczą 50 tys. złotych w ramach tego funduszu, w poniedziałek zadecydowali mieszkańcy Kiełpina, najliczniejszego sołectwa w gminie Kartuzy. W trakcie spotkania nie zabrakło jednak burzliwych dyskusji m.in dotyczących kupna koszy na śmieci. Mieszkańcy wyrazili również swoje niezadowolenie co do kwoty jaka została im przyznana w ramach funduszu sołeckiego.

środa, 11 września 2019 r., 15:04
Czy praca zdalna jest dla każdego?
Gdy inni zrywają się wczesnym rankiem, aby udać się do pracy, w której spędzą przynajmniej 8 najbliższych godzin, Ty słodko przeciągasz się w pościeli. W końcu jesteś pracownikiem zdalnym i obowiązuje Cię nienormowany czas pracy. Po śniadaniu spokojnie zasiadasz w ulubionym fotelu z laptopem na kolanach i kubkiem parującej kawy. Teraz możesz przystąpić do pracy. W środku dnia nachodzi Cię ochota, by wybrać się na krótki spacer. Żaden problem - jako pracownik zdalny samodzielnie decydujesz, kiedy chcesz zrobić sobie przerwę, nie narażając się przy tym na surowe spojrzenie przełożonego. Brzmi jak bajka? Być może, jednak decydując się pracę zdalną, należy zdać sobie sprawę, co w rzeczywistości kryje się pod wizerunkiem żyjącego w spokoju freelancera.

środa, 11 września 2019 r., 14:59
Czy masz predyspozycje do pracy zespołowej?
Praca zespołowa jest jedną z umiejętności interpersonalnych poszukiwanych przez pracodawców. Często jest ona wymieniana w ogłoszeniach o pracę wśród oczekiwań stawianych przed kandydatem na pracownika. Wiele zadań w firmie wymaga sprawnego zespołu, który będzie w stanie im podołać.

środa, 11 września 2019 r., 14:51
Czy masz kompetencje do pracy spedytora?
Ostatnio specjalista ds. spedycji jest bardzo poszukiwanym na rynku pracy zawodem. To bardzo wymagające zajęcie i nie każdy nadaje się do pracy pod silną presją czasu i w dużym stresie. Sprawdź czy masz predyspozycje, by zostać spedytorem.

środa, 11 września 2019 r., 14:45
Czy dziękować za rozmowę o pracę? Jak to zrobić?
Przebrnięcie przez rozmowę kwalifikacyjną zamyka kolejny etap rekrutacji nowego pracownika. Większość osób zamykając za sobą drzwi do sali, w której odbywało się spotkanie, nie myśli o korzyściach, jakie można wyciągnąć z tej sytuacji nawet, jeśli nie otrzyma się pracy. A może warto skierować do pracodawcy podziękowanie za umożliwienie wzięcia udziału w rozmowie o pracę?