środa, 11 września 2019 r., 14:28
Leczenie chrapania - jak wygląda terapia?
Chrapanie to bardzo nieprzyjemna dolegliwość, która powoduje mnóstwo kłótni między chrapiącym a partnerem. Nieprzespane noce sprawiają, iż jesteśmy zmęczeni i nie mamy siły na wykonywanie codziennych obowiązków w pracy czy w domu.

środa, 11 września 2019 r., 13:16
Pięć medali zawodniczek "Dziesiątki" na Ogólnopolskich Mistrzostwach LOK w Tarnowie
Siostry Diana i Magdalena Malotka-Trzebiatowskie w miniony weekend brały udział w Otwartych Ogólnopolskich Mistrzostwach Ligi Obrony Kraju w Tarnowie, i nie zawiodły. Do Kartuz wróciły z trzema złotymi i dwoma srebrnymi medalami.

środa, 11 września 2019 r., 10:20
66-latek stracił prawo jazdy za jazdę na podwójnym gazie
Utratą prawa jazdy dla 66-latka zakończyła się wtorkowa przejażdżka po Kartuzach peugeotem. Mężczyzna wsiadł za kółko, mimo iż wcześniej spożywał alkohol. Wydmuchał około 1,8 promila.

środa, 11 września 2019 r., 10:01
Kolejni z narkotykami zatrzymani
We wtorkowy wieczór kartuscy policjanci zatrzymali aż trzech mężczyzn, którzy posiadali przy sobie środki odurzające. Zatrzymany w Kartuzach 20-latek posiadał marihuanę, z kolei dwaj mężczyźni zatrzymali w Garczu amfetaminę.

środa, 11 września 2019 r., 10:00
Wybierz się w rejs do Szwecji z gwiazdami z Kobranocki i Golden Life
Już 26 października na pokładzie promu Stena Spirit wystąpią legendy polskiego rocka - Golden Life i Kobranocka. Wybierz się w niezapomniany rejs z fantastyczną imprezą i koncertami. Warto już dziś zarezerwować bilety w promocyjnej cenie - 189 zł/os.

wtorek, 10 września 2019 r., 11:16
Sklep Klasyczne Buty - męskie obuwie w sportowym stylu!
Klasyczne buty męskie to wyznacznik ponadczasowego stylu, który sprawdzi się jako element prawie każdej stylizacji. Wybór tego rodzaju butów sprawia, że nawet najprostszy strój staje się odrobinę bardziej elegancki i stonowany - odpowiedni dla ludzi, którzy dbają o detale swojego wyglądu. Nawet tak drobna zmiana w wizerunku, jak dobrze dobrane obuwie, potrafi zdziałać cuda i zmienić zwykły outfit w bardziej wyjściowy.

wtorek, 10 września 2019 r., 09:52
Odnosisz sukcesy sportowe? Powalcz o stypendium marszałka
Do 15 października można składać wnioski o stypendium marszałka województwa pomorskiego. Do przyznanie jest 50 stypendiów w czterech kategoriach: młodzieżowiec, junior, junior młodszy oraz sportowcy niepełnosprawni w wieku do 25 lat. Na ten cel samorząd przeznaczył ponad 220 tysięcy złotych.

wtorek, 10 września 2019 r., 09:36
Sierakowice. Gazyfikacja na finiszu
Gazyfikacja gminy Sierakowice jest przedsięwzięciem, o którym mówiło się od lat. Prace ruszyły w kwietniu tego roku i zakończą się już niebawem w październiku. Na ostatnim posiedzeniu Rady Gminy Sierakowice wójt Tadeusz Kobiela oraz poseł Stanisław Lamczyk poruszyli tę kwestię.

wtorek, 10 września 2019 r., 08:31
Jesienna Giełda Mam w Kartuzach już 21 września! Zapisy trwają!
Już za niespełna dwa tygodnie w gościnnych progach Szkoły Podstawowej nr 1 w Kartuzach odbędzie się kolejna edycja Giełdy Mam. Imprezy, która pozwala na wymianę, kupno i zbycie. Chętni już mogą się zapisywać i rezerwować stoiska.

wtorek, 10 września 2019 r., 08:23
Narodowe Czytanie w Kiełpinie
W sobotę, 7 września odbył się finał tegorocznej akcji Narodowego Czytania Nowel pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. Do akcji, już po raz kolejny włączyło się również Kiełpino. Mieszkańcy wraz z lokalnymi samorządowcami odczytali "Katarynkę" Bolesława Prusa.