środa, 11 stycznia 2017 r., 17:26
Kondolecje dla rodziny śp. Jacka Wrońskiego od ZSP w Somoninie
Rodzinie i najbliższym śp. Jacka Wrońskiego wyrazy współczucia składa Zespół Szkół w Somoninie.

środa, 11 stycznia 2017 r., 17:21
Kondolencje dla rodziny śp. Jacka Wrońskiego od Urzędu Miejskiego w Kartuzach
Najszczersze wyrazy współczucia rodzinie śp. Jacka Wrońskiego składa Urząd Miejski w Kartuzach.

środa, 11 stycznia 2017 r., 17:00
Przeniesienie numeru telefonu do innej sieci
Na rynku, jak grzyby po deszczu, pojawiają się coraz to nowsze oferty operatorów komórkowych, które z dnia na dzień są korzystniejsze i bardziej opłacalne. Jedni oferują łączone oferty, inni najnowsze modele telefonów, dodatkowe prezenty w postaci netbooków, zegarków czy tabletów. Jak zmienić operatora?

środa, 11 stycznia 2017 r., 15:28
Nadciąga cyklon "Dieter" - przewidywane zawieje i zamiecie śnieżne
Najbliższa doba na Kaszubach zgodnie z wydanym ostrzeżeniem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej upłynie pod znakiem silnego wiatru i zamieci śnieżnych. Jak podaje TVN Meteo, aktywny front atmosferyczny przyniesie śnieżyce wędrujące od zachodu w głąb kraju. W czwartek cała Polska będzie już w masie powietrza polarnego i w opadach. Zaleca się więc zachowanie szczególnej ostrożności.

środa, 11 stycznia 2017 r., 14:22
Ostatnie pożegnanie śp. Jacka Wrońskiego - setki osób żegnały przedsiębiorcę i filantropa o wielkim sercu
Rodzina, przyjaciele, mieszkańcy Kiełpina i okolic, pracownicy, przedsiębiorcy, samorządowcy, strażacy - setki osób towarzyszyło w środę w ostatniej drodze śp. Jackowi Wrońskiemu. Był właścicielem prężnie działającego przedsiębiorstwa, ale też wielkim społecznikiem, który bardzo angażował się w życie lokalnej społeczności. Pożegnano go w rodzinnej parafii w Kiełpinie.

środa, 11 stycznia 2017 r., 10:20
Sprawa koni z Niestępowa - jest opinia kolejnego biegłego
Prokuratora Rejonowa w Kartuzach nadal prowadzi śledztwo w sprawie koni ze stadniny w Niestępowie. Uzyskano opinię kolejnego specjalisty - tym razem biegłego z zakresu elektroinstalacji. Wynika z niej, że konie mogły paść z powodu porażenia na skutek wadliwej instalacji elektrycznej. Jest to jednak jedna z wersji wydarzeń, nadal nie wyklucza się udziału osób trzecich.

środa, 11 stycznia 2017 r., 09:19
Kościół w Mojuszu odbudowany po pożarze. Wierni powrócili do swojej świątyni
Po niemal trzech latach od pożaru, który doszczętnie strawił kościół w Mojuszu, odbyło się pierwsze nabożeństwo w nowej świątyni. Głównie dzięki środkom od parafian udało się od nowa wybudować obiekt. Teraz czas na jego wyposażanie.

środa, 11 stycznia 2017 r., 08:46
Bajkowe akcesoria dla dziecięcia
Chyba każdy rodzic spotkał się z sytuacją, w której jego pociecha nie chciała współpracować, czy to jeść posiłku, czy ubierać się do przedszkola. W takiej chwili pojawiają się nerwy, które w niczym nie pomagają. Jeśli jednak zastosujemy odpowiednie podejście do dziecka i użyjemy właściwych gadżetów to może okazać się, że tego typu sytuacje odejdą w zapomnienie, a wszystkie nielubiane przez dzieci czynności będą wykonywane przez nie szybko i sprawnie.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 16:18
Senator Bonkowski chce, żeby w Polsce zablokowano Facebooka
Senator Waldemar Bonkowski znów znalazł się na stronach ogólnopolskiej prasy. Tym razem za sprawą facebooka. Jego zdaniem największy portal społecznościowy na świecie należy w Polsce zablokować np. na okres miesiąca. A wszystko przez to, że moderatorzy facebooka zablokowali mu profil. Przez miesiąc reprezentant Kaszub w Senacie nie może komentować, lajkować, ani wysyłać wiadomości za pośrednictwem portalu.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 16:13
Mieszkańcy skarżą się na fatalne warunki na drogach - drogowcy czekają na odwilż
Czytelnicy skarżą się na fatalny stan dróg, na których nadal zalega śnieg i lód, a co za tym idzie jazda nimi wciąż należy do trudnych i niebezpiecznych. Najgorzej w opinii mieszkańców sytuacja prezentuje się na drogach powiatowych i gminnych. Tymczasem zarządcy dróg zamiast usunąć stwarzający zagrożenie śnieg i lód, czekają na odwilż.