środa, 16 stycznia 2019 r., 12:58
W Urzędzie Miejskim w Kartuzach wystawiono księgę kondolenycjną
W Urzędzie Miejskim w Kartuzach wystawiono księgę kondolencyjną, do której mogą wpisywać się wszyscy poruszeni tragiczną śmiercią śp. Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska.

środa, 16 stycznia 2019 r., 11:32
Pomieczyno. Bus uderzył w barierki
We wtorkowy wieczór doszło do kolizji w Pomieczynie. Samochód uderzył w barierki. Na szczęscie nikomu nic się nie stało.

środa, 16 stycznia 2019 r., 10:42
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zagrał w Sulęczynie
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wystąpił w dwóch kościołach na terenie Gminy Sulęczyno. W kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie i w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mściszewicach odbyły się koncerty kolęd pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego i akompaniamencie Pawła Nowaka.

środa, 16 stycznia 2019 r., 10:04
"Pięć Pudełek" sprawi, że nie będziesz gotować, liczyć kalorii, szukać pomysłu na swoje menu
Pięć Pudełek Catering Dietetyczny zrodził się z pasji do dobrego i zdrowego jedzenia. Z pasji, która stała się sposobem na życie oraz siłą napędowa do promowania racjonalnego odżywiania i aktywnego stylu życia.

środa, 16 stycznia 2019 r., 00:01
Kartuzy. Mieszkańcy i samorządowcy modlili się w intencji śp. Pawła Adamowicza
"Jesteśmy tutaj, by nie stracić wiary w to, że dobro jest silniejsze od zła i życie jest silniejsze od śmierci" - mówił do zebranych w kościele św. Kazimierza w Kartuzach ks. Ryszard Różycki. Samorządowcy, mieszkańcy Kartuz oraz wszyscy, którzy czuli potrzebę, by oddać cześć pamięci tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza wzięli udział we wtorkowym nabożeństwie w jego intencji. Po mszy wszyscy udali się na Rynek, gdzie zatrzymano się na moment pełen wzruszeń i refleksji.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 19:57
Żukowski ZSZiO powiększył się o prawie 1500 metrów kwadratowych
Wieloletnie marzenie o rozbudowaniu Zespołu Szkół Zawodowych w Żukowie wreszcie się spełniło. Placówka powiększyła się o trzecie piętro. Przybyło sal dydaktycznych. Są przestronne hole i aula. Z tej okazji w poniedziałek w samo południe symbolicznym przecięciem wstęgi dokonano uroczystego otwarcia nowego obiektu, a ksiądz Czesław Las, proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego, poświęcił oddany do użytku obiekt.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 17:08
Wróżby online - kto i kiedy z nich korzysta?
Wróżby, horoskopy, tarot - te formy przepowiadania przyszłości od wieków kuszą ludzi. Nawet w czasach obecnych wiele osób interesuje się tym, co jest im zapisane w gwiazdach. Działalność wróżek, tarocistek i jasnowidzów przeniosła się jednak do internetu. Wróżby online to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów usług w przestrzeni wirtualnej.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 14:19
Młodzież z chwaszczyńskiej parafii wyruszyła na ŚDM do Panamy
Prawie dwa lata trwały intensywne przygotowania do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży. Wolontariusze przeprowadzili kilkanaście różnorodnych akcji, aby dzięki nim uzyskać potrzebne pieniądze na wyjazd. W poniedziałkowe popołudnie pielgrzymi spotkali się w kościele, gdzie ksiądz kanonik Czesław Jakusz - Gostomski pożegnał ich modlitwą i udzielił błogosławieństwa.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 14:18
Kartuzy. W sercu stolicy Kaszub zapłonęły znicze. Złożono hołd Pawłowi Adamowiczowi
Kilkadziesiąt zniczy zapłonęło we wtorek przed południem na Rynku w Kartuzach. W ten sposób samorządowcy oraz mieszkańcy miasta upamiętnili tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. Prezydent Gdańska zmarł w poniedziałek na skutek ciosów, zadanych podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. We wtorek wieczorem w kościele św. Kazimierza odbędzie się msza św. w intencji śp. Pawła Adamowicza.

wtorek, 15 stycznia 2019 r., 09:51
Kartuzy upamiętnią Pawła Adamowicza
Tragiczne wydarzenie, do którego doszło w niedzielę wieczorem w Gdańsku ogromnie poruszyły wszystkich Polaków, również mieszkańców Kaszub. Prezydent Gdańska, Paweł Adamowicz zmarł na skutek ran od ciosów nożem zadanych przez 27-letniego Stefana W. podczas "Światełka do nieba" na finale WOŚP. Mimo starań lekarzy prezydent odszedł w poniedziałek, 14 stycznia. W wielu miejscach w Polsce odbyły się tego dnia wiece przeciwko przemocy i nienawiści oraz marsze milczenia. Z mieszkańcami Gdańska i rodziną zamordowanego prezydenta łączą się również mieszkańcy Kaszub.