piątek, 11 sierpnia 2017 r., 14:29
Rozpoczyna się długi weekend. Policja zapowiada wzmożone kontrole na drogach
W piątek rozpoczyna się kolejny w tym roku "długi weekend". W związku z wtorkowym świętem część osób najbliższe cztery, pięć dni spędzi na wypoczynku. Dla policjantów jednak to okres wzmożonej pracy. W piątek rozpoczęła się akcja "Bezpieczny weekend sierpniowy". Będzie więcej patroli na drogach i częstsze kontrole.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 13:41
Jezioranki - kaszubskie gospodynie z Gowidlina aktywnie działają na rzecz seniorów i nie tylko
Tryskają humorem, są pełne pomysłów i świetnie gotują. Poprzez swoją kuchnię i nie tylko promują swoją miejscowość w różnych zakątkach powiatu i Pomorza. Działają też na rzecz osób starszych i potrzebujących. Mowa o Jeziorankach - kaszubskich gospodyniach z Gowidlina. Panie zapraszają w niedzielę, 13 sierpnia na festyn charytatywny. Dochód z niego zostanie przeznaczony na pomoc seniorom.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 13:18
"Eksplozja kolorów" nie jest "zabawą dla chrześcijan". Żukowska parafia przestrzega
Już 19 sierpnia w Żukowie po raz trzeci odbędzie się impreza pod hasłem "Muza nad Jeziorkiem". To trzecia edycja wydarzenia dedykowana przede wszystkim ludziom młodym, choć nie tylko. W tym roku jego gwiazdą będzie m.in. Illusion. "Muzie" towarzyszą m.in. warsztaty artystyczne, jam session, akcja rejestracji dawców szpiku oraz tzw. "eksplozja kolorów", czyli popularna od pewnego czasu w Polsce akcja posypywania się kolorowymi proszkami. Ostatnia z inicjatyw nie spotkała się jednak z aprobatą jednej z żukowskich parafii, która w specjalnym komunikacie jasno napisała "Tak się Nie bawią Chrześcijanie!"

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:51
Dzierżążno. Busem uderzył w drzewo
W czwartkowe popołudnie doszło do zdarzenia drogowego w Dzierżążnie. Kierowca busa uderzył w drzewo, na szczęście nic mu się nie stało.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 11:02
Był nietrzeźwy. Zadał cios nożem koledze. Ruszył proces 21-latka o usiłowanie zabójstwa
W czwartek przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces wobec 21-latka, który w marcu w Gołubiu zadał cios nożem 23-letniemu koledze. Męźczyźnie, który odpowiada za usiłowanie zabójstwa, grozi nawet dożywocie.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 10:53
Kartuzy. Pożar na poddaszu kolegiaty - to tylko ćwiczenia
W piątkowe przedpołudnie strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze na poddaszu kartuskiej kolegiaty. Na miejsce natychmiast wysłano funkcjonariuszy straży, którym szybko udało się opanować zagrożenie. Na szczęście był to tylko scenariusz ćwiczeń ratowniczo-gaśniczych.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 10:49
Policja szuka świadków potrącenia rowerzysty w Glinczu
Funkcjonariusze z komisariatu policji w Żukowie poszukują świadków wypadku, do którego doszło 16 czerwca około godz. 10.45 przy ul. Wierzbowej w Glinczu.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 09:56
Chmielno. Toyota uderzyła w drzewo - kierowca uciekł
W piątkowy poranek służby interweniowały w Chmielnie. Toyota uderzyła tam w drzewo. Kierująca nią osobą oddaliła się z miejsca zdarzenia. Trwa ustalenie jej tożsamości.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 22:52
Koncert muzyki organowej w żukowskim kościele
W niedzielne popołudnie kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie rozbrzmiał muzyką organową. Był to pierwszy koncert II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 21:41
Wycieczka dla seniorów po Szwajcarii Kaszubskiej
Trzeci tegoroczny wyjazd w ramach "Wycieczki dla Seniora" odbył się po naszym najbliższym podwórku, po naszych Kaszubach. Odwiedziliśmy miejscowości, które znamy, kojarzymy, ale być może dlatego, że mamy je na wyciągnięcie ręki traktujemy je nieco po macoszemu. A niesłusznie!