czwartek, 11 lipca 2019 r., 13:22
Lniska. Zderzenie osobówki z ciężarówką, wiozącą 900 litrów paliwa
W środę wieczorem wieczorem doszło do wypadku na krajowej siódemce w Lniskach. Kia zderzyła się ciężarówką przewożącą paliwo. Wskutek wypadku część paliwa wyciekła z pojazdu.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 12:42
Wypadek w Tuchlinku - troje nastolatków w szpitalu
W środę wieczorem doszło do zderzenia dwóch pojazdów w Tuchlinku. Wskutek zdarzenia do szpitala trafiło dwóch szesnastolatków i piętnastolatek.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 11:11
Wysokie miejsce piłkarek z Sierakowic na turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka
Dziewczęta z KKPN Olimpico Malbork Sierakowice po raz kolejny miały okazję zaprezentować swoje umiejętności sportowe. Tym razem rozegrały turniej ogólnopolski LZS Mała Piłkarska Kadra Czeka. Mimo iż nie udało im się zająć wysokiego miejsca, zdobyte tam doświadczenie i przeżyte przygody zapamiętają na długo. Całe rozgrywki odbyły się pod okiem trenerów Mariana i Jerzego Wnuk-Lipińskich.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 10:57
Trigar MTB Challenge już 1 września na Złotej Górze
W niedzielę, 1 września na Złotej Górze odbędzie się 3. edycja wyścigu Trigar MTB Challenge. Pasjonaci dwóch kółek będą mogli się ścigać na dwóch dystansach Mega i Mini. Zapisy już trwają. Podejmij wyzwanie i zmierz się z trudną, ale urokliwą trasą po kaszubskich pagórkach i lasach.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 10:56
Sierakowice. Okradli kościelną skarbonkę - grozi im nawet 10 lat więzienia
Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności może grozić 21-latkowi i 19-latkowi, którzy we wtorkowe popołudnie włamali się i okradli jedną ze skarbonek w kościele św. Marcina w Sierakowicach. 21-latka zatrzymali policjanci z jednym z mieszkańców.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 10:17
Odwiedź Gościniec Malinówka - szczególne miejsce na kulinarnej mapie Kaszub
Pośród malowniczych kaszubskich wzgórz i lasów, z urzekającym widokiem na jezioro znajduje się wyjątkowe miejsce - Gościniec Malinówka. Każdy kto pojawił się tu raz, wraca wielokrotnie. Wyśmienita kuchnia, przemiła obsługa i wyjątkowa atmosfera - to tylko niektóre z wyróżników lokalu. "Malinówka" to nie tylko znakomita restauracja i pensjonat, ale też klimatyczna sala bankietowa - idealna na wesela, konferencje i imprezy okolicznościowe.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 10:00
Firma Intrans - czarnoziem idealny do Twojego ogrodu
Chcesz poprawić jakość gleby? Wyrównać teren? Przygotować nowy trawnik? Sprawdź ofertę firmy Intrans z Kartuz, która oferuje dobrej jakości czarnoziem przesiewany.

czwartek, 11 lipca 2019 r., 09:23
Sprzedaż atrakcyjnych działek budowlanych w Nowej Karczmie
Gmina Nowa Karczma przeznacza do sprzedaży działki inwestycyjne w miejscowości Nowa Karczma pod zabudowę mieszkaniową oraz pod działalność usługową. Nieruchomości zbywane będą w drodze przetargu nieograniczonego. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej Gminy www.nowakarczma.pl

środa, 10 lipca 2019 r., 15:23
Kiedy wróci lato?
Początek lata zaskoczył nas słoneczną i bezchmurną pogodą, wiele osób spodziewało się, że lipiec i sierpień będą wyglądały podobnie. Niestety pogoda płata nam figle. W efekcie mamy sporo deszczy i niską temperaturę. Według porzekadeł dziś mamy Dzień Siedmiu Braci Śpiących. Czy możemy spodziewać się polepszenia pogody? O nadchodzące zmiany atmosferyczne pytaliśmy Edmunda Ulenberga ze Stacji Limnologicznej w Borucinie.

środa, 10 lipca 2019 r., 15:18
Festiwal Filmów Kaszubskich. Remus - najlepszy nauczyciel Kaszub
Postać Remusa - bohatera słynnej powieści Aleksandra Majkowskiego była głównym bohaterem trzeciego seansu Festiwalu Filmów Kaszubskich w restauracji "Mùlk" w Miszewku. Przybliżyły ją trzy bardzo różne filmy. Stąd przedstawiona została w miarę komplementarnie, przede wszystkim filmy wykazały, że dzieło wybitnego pisarza kaszubskiego wciąż wywiera przemożny wpływ na życie - zwłaszcza kulturowe - społeczności kaszubskiej.