wtorek, 14 lutego 2017 r., 14:56
Duży samochód, niska rata!
Dzięki ofercie Polskiej Floty teraz można skorzystać z zakupu nowego fabrycznie pojazdu nie angażując dużej ilości gotówki. Ta promocyjna oferta skierowana jest przede wszystkim dla osób oraz przedsiębiorców z Kaszub i woj. pomorskiego.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 14:43
Kiełpino. Halówkowy turniej rocznika 1999 - zwycięzcą Dormar Meble Żukowo
5 lutego na hali sportowej w Kiełpinie odbył się turniej piłki nożnej halowej zorganizowany dla drużyn juniorskich rocznika 1999 i młodszych przy współpracy Zespołu Szkół w Kiełpinie oraz Amatora Kiełpino. Był to siódmy turniej z cyklu Kiełpino Cup, który odbywa się pod patronatem Burmistrza Gminy Kartuzy.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 14:28
Chmielno. Walentynki uczcili na balu karnawałowym
Ponad sto osób bawiło się na karnawałowym Balu Walentynkowym, który zorganizowano w gminnym ośrodku kultury w Chmielnie. Było wesoło, a momentami egzotycznie, rockowo i romantycznie.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 13:28
Danuta Stenka inspiracją dla Kaszub
To już po raz czternasty odbyło się w Wejherowie spotkanie w ramach cyklu "Verba Sacra - modlitwy katedr polskich" z wybitną aktorką Danutą Stenką, urodzoną i wychowaną w Gowidlinie, absolwentką kartuskiego ogólniaka.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 13:12
Żukowo. Zderzenie dwóch pojazdów na K20
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło we wtorkowe przedpołudnie na ulicy Kościerskiej w Żukowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe VW Polo i Volvo V70.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 12:10
Chmielno. Możesz otrzymać dotację na wymianę pieca
Chmieleński urząd gminy rozpoczął nabór wniosków na dofinansowanie do wymiany kotłów węglowych. Osoby, które zastanawiają się nad zmianą systemu ogrzewania na bardziej ekologiczne mogą pozyskać na ten cel nawet 5 tys. zł.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 11:25
Auto Serwis Żybko z Grzybna - Twoje centrum napraw samochodowych
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, szkolenia dla operatorów żurawi i kierowców sztaplarek oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 11:04
Policjanci zatrzymali kolejne osoby z narkotykami
W niedzielę w odstępie kilku godzin policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mieli przy sobie narkotyki. Obydwoje zostali zatrzymani w Kartuzach podczas kontroli drogowych. Przy jednym znaleźli amfetaminę, drugi miał przy sobie marihuanę. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do trzech lat pozbawienia wolności.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 10:14
Zbiórka na leczenie Kornelka zakończona sukcesem!
Historia dwuipółletniego Kornela pozwala wierzyć, że na świecie nie brakuje ludzi o wielkich sercach, a cuda istnieją. Jeszcze trzy miesiące temu trudno było uwierzyć, że ten scenariusz będzie możliwy do zrealizowania. Chłopiec z Wielkiego Klincza od 1,5 roku walczy z rakiem, jedyną nadzieją na wyleczenie była kosztowna kuracja w USA. Dzięki wielu wrażliwym na los innych osobom w trzy miesiące udało się zebrać aż 1,8 mln zł!

wtorek, 14 lutego 2017 r., 09:19
Piłka ręczna. Derby Kaszub na remis
W sobotę, 11 lutego w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie odbył się mecz I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn pomiędzy drużynami GKS Żukowo - Sokół Browar Kościerzyna. Derby Kaszub zakończyły się remisem.