sobota, 18 marca 2017 r., 22:31
Banino. Dzień Otwarty z kiermaszami, koszykówką i… Sherlockiem Holmesem
Przyszli uczniowie i ich rodzice w sobotnie przedpołudnie mogli zwiedzić banińską podstawówkę, wziąć udział w różnego rodzaju warsztatach, obejrzeć przedstawienia teatralne, a także zostać klientami dwóch kiermaszów. Dyrekcja szkoły i nauczyciele postarali się o to, aby zwiedzający uzyskali maksimum wiedzy na temat tego wszystkiego, co ma placówka do zaoferowania, a uczniowie - wolontariusze pełnili funkcję przewodników po szkole.

sobota, 18 marca 2017 r., 20:45
Silny wiatr nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
W nocy z soboty na niedzielę nad Kaszubami przejść mogą wichury o prędkości w porywach nawet do 80 km/h. Przed silnym wiatrem przestrzega Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich.

sobota, 18 marca 2017 r., 17:28
Borowo. Czołowo-boczne zderzenie nissana z golfem
W sobotnie popołudnie służby ratunkowe interweniowały w Borowie, gdzie czołowo-bocznie zderzyły się dwa samochody osobowe. Wskutek zdarzenia do szpitala przetransportowano trzy osoby - kierującą nissanem oraz dwoje dzieci podróżujące golfem.

sobota, 18 marca 2017 r., 15:09
"Kaszubski Stolem" - I Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych w Kartuzach
Freestyle, jazz, show dance, hip-hop, dancehall - to tylko niektóre ze stylów tanecznych, które podziwiać można w gimnazjum nr 1 w Kartuzach. W sobotę o godz. 9 rozpoczął się tam I Ogólnopolski Turniej Formacji Tanecznych - Kaszubski Stolem. Tancerzy podziwiać można do godz. 18.

sobota, 18 marca 2017 r., 11:42
Przodkowo. Seat zderzył się z mitsubishi
Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie przed Przodkowem. Seat najechał tam na tył poprzedzającego go mitsubishi.

piątek, 17 marca 2017 r., 21:41
Żukowo. 65. urodziny Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża
16 marca to data Święta Szkoły Podstawowej im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie. Wspomnienie dramatycznych wydarzeń z historii II wojny światowej uczniowie klas IV-VI przekuli w manifest współczesnego patriotyzmu. Uroczysta akademia, która odbyła się w sali gimnastycznej żukowskiej podstawówki, była spotkaniem uczniów, rodziców, nauczycieli i całej społeczności dumnej z własnego imienia, sztandaru i godła.

piątek, 17 marca 2017 r., 14:56
Starkowa Huta. VW Polo uderzył w drzewo
38-latka wraz z 10-letnim dzieckiem trafili do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w piątkowe popołudnie na trasie Starkowa Huta - Połęczyno. VW Polo uderzył tam w drzewo.

piątek, 17 marca 2017 r., 13:54
Kartuzy. Kolizja na skrzyżowaniu ul. Mściwoja II i 3 Maja
W piątkowe przedpołudnie doszło do zderzenia dwóch pojazdów na skrzyżowaniu ul. Mściwoja II i 3 Maja w Kartuzach. Pasażerkę jednego z nich przewieziono do szpitala, na szczęście nie odniosła poważniejszych obrażeń.

piątek, 17 marca 2017 r., 13:37
Kolejny nietrzeźwy kierowca w rękach policji - miał ponad 2,2 promila
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali w czwartkowy wieczór obywatela Ukrainy, który wsiadł za kółko, mimo iż miał w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu.

piątek, 17 marca 2017 r., 13:23
Dziennikarze portalu Kartuzy.info wyróżnieni w konkursie SGL Local Press
Miło nam poinformować, że dziennikarze portalu Kartuzy.info zostali wyróżnieni w prestiżowym konkursie Stowarzyszenia Gazet Lokalnych - Local Press 2016. Tekst Anny Lehmann i Bartosza Kitowskiego poświęcony Domowi Seniora Wrzos znalazł się w gronie siedmiu publikacji nominowanych do nagrody głównej w kategorii "Dziennikarstwo śledcze i interwencyjne". Na konkurs wpłynęło w tym roku prawie 500 tekstów.