piątek, 18 maja 2018 r., 11:12
Sklep "Drink" gasi pragnienie przez całą dobę! DPD i Lombard LEXUS zapraszają w tygodniu
W sklepie monopolowym "Drink" przy ul. Jeziornej 11A w Kartuzach każda niedziela jest handlowa - otwarte 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. A w tygodniu warto odwiedzić Lombard-Komis LEXUS, gdzie mieści się także punkt DPD Pick Up, w którym można szybko i bez kolejki nadać lub odebrać przesyłkę kurierską.

piątek, 18 maja 2018 r., 09:57
Żukowo. Szkoła Podstawowa nr 1 gra o Podwórko Talentów Nivea
Szkoła Podstawowa nr 1 im. Obrońców Wybrzeża postanowiła wziąć udział w konkursie na plac zabaw. Nivea zbuduje łącznie 20 Podwórek Talentów, więc jest o co walczyć. Żukowska podstawówka chciałaby stary plac zabaw przy ulicy Gdańskiej 66 (budynek filii szkoły) zamienić na nowy. Ma ono służyć nie tylko uczniom, ale również mieszkańcom. Aby wygrać, potrzebny jest udział w internetowym głosowaniu.

czwartek, 17 maja 2018 r., 13:00
Szlak Raduni z udogodnieniami dla kajakarzy. Zakończenie inwestycji coraz bliżej
Przedsięwzięcie "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni" nabiera rozpędu. Gmina Stężyca kończy budowę przystani kajakowych, Somonino rozpoczęło swoje inwestycje w Ostrzycach i Goręczynie. Gmina Chmielno również rozstrzygnęła już przetarg, a Żukowo czeka na wykonawców. Cały szlak w nowej odsłonie dostępny będzie najpewniej od połowy września.

czwartek, 17 maja 2018 r., 11:43
Weekend pod znakiem Nocy Muzeów i święta rodziny
Piknik z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, Noc Muzeów, Hydroaktywni 2018, czy Bieg Sierakowicka '15 między innymi takie wydarzenia czekają nas w najbliższy weekend w powiecie kartuskim.

czwartek, 17 maja 2018 r., 11:33
Gdzie pysznie zjeść i zrelaksować się na Kaszubach? Czarny Kos to miejsce jedyne w swoim rodzaju
Na kaszubskiej wsi, tuż obok jeziora Głębokiego znajduje się Pensjonat Czarny Kos. Położony w sąsiedztwie Żukowa, 20 minut drogi od Trójmiasta, oferuje pyszną kuchnię, opartą na regionalnych produktach, strefę SPA, noclegi w standardzie trzech gwiazdek i mnóstwo dodatkowych atrakcji.

czwartek, 17 maja 2018 r., 11:12
Odśwież samochód na wiosnę. Mechanika pojazdowa u Tomka zaprasza do warsztatu w Borowie
Nadeszła wiosna, czas na porządki. Również w samochodzie. Przed wyjazdem na wakacje, warto sprawdzić stan techniczny samochodu, a także uporządkować jego wnętrze. Mechanika samochodowa u Tomka z Borowa, swoim klientom oferuje nie tylko usługi naprawcze i wulkanizacyjne, ale również kompleksowe pranie tapicerek.

czwartek, 17 maja 2018 r., 10:11
Maciej Sosnowski mistrzem Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich
Maciej Sosnowski z Żukowa, aplikant Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku 6 maja wystartował w V Mistrzostwach Polski Radców Prawnych i Aplikantów Radcowskich, które odbyły się podczas Maratonu Opolskiego w Opolu. Bieg na dystansie 10 km ukończył z fantastycznym wynikiem - zdobył I miejsce miejsce.

środa, 16 maja 2018 r., 19:15
Kartuzy. Lokal do wynajęcia
Spółdzielnia Mieszkaniowa "Kaszuby" w Kartuzach wynajmie lokal użytkowy położony w Kartuzach, przy ul. Jeziornej 19, o powierzchni użytkowej 313,5 m2.

środa, 16 maja 2018 r., 19:10
Pępowo-Miszewo. Zdarzenie forda z citroenem podczas wyprzedzania
Jedna osoba trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowe popołudnie na trasie Pępowo-Miszewo. Ford zderzył się tam z citroenem.

środa, 16 maja 2018 r., 17:08
Trwa nabór do Wojsk Obrony Terytorialnej. 23 maja Dzień Otwarty
Już 23 maja w słupskim WKU wszyscy zainteresowani wstąpieniem w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej, będą mieli okazję zapoznać się przyszłym miejscem pełnienia służby. Po spotkaniu przyszli terytorialsi będą mieli możliwość pobrania i złożenia wniosku o powołanie do terytorialnej służby wojskowej.