środa, 6 grudnia 2017 r., 08:44
Pięć propozycji najlepszych prezentów dla kobiety w każdym wieku
Prezent do domu, a może na urodziny? Prezent dla mamy, przyjaciółki lub dziewczyny? Postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu sprawdzone, ponadczasowe pomysły na upominki. Przedstawiamy bezpieczny i dostosowany do różnych okazji prezenty, bo czasami zamiast eksperymentów warto postawić na klasyczne rozwiązania.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 19:40
Mezowo. Ulica Kiełpińska zamknięta do odwołania!
Ulica Kiełpińska w Mezowie na docinku od ulicy Kasztanowej do ulicy Bocznej znajduje się pod wodą. W związku z tym zarządca drogi zdecydował o jej zamknięciu. Droga będzie nieprzejezdna aż do odwołania.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 19:15
Młodzi motorossowcy z Kaszub na superrcrossie King of Poland
Zawodnicy KMX Kaszuby mają za sobą udane starty w supercrossie King of Poland, który w listopadzie odbył się w Ergo Arenie w Gdańsku. Były to pierwsze w Polsce Mistrzostwa Europy w Supercrossie. Startowali w nich motocrossowscy z szesnastu krajów.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 18:17
Gdzie szukać Mikołaja? Sprawdź mikołajkowe atrakcje w powiecie
Świąteczny duch już zagościł niemal w każdym zakątku powiatu kartuskiego. W środę z okazji imienin św. Mikołaja w różnych zakątkach powiatu pojawi się charakterystyczna postać z workiem prezentów. W wielu miejscach m.in. Chmielnie, Kartuzach i Sierakowicach zaplanowano liczne atrakcje na ten dzień. świątecznych akcentów nie zabraknie aż do niedzieli. Podpowiadamy, gdzie w środę można spotkać Mikołaja i co będzie się działo w kolejnych dniach.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 12:39
Nowy skład opału w Kartuzach - wysoka jakość w atrakcyjnych cenach
Szukasz dobrej jakości opału na zimę? Odwiedź nowy skład węgla "Węglopol" na Burchardztwie w Kartuzach. Znajdziesz tam węgiel z polskich kopalni, a także miał, ekogroszek i różne rodzaje drewna. Wszystko w bardzo atrakcyjnych cenach.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 12:30
Mikołaj odwiedził dzieci w Węsiorach
W niedzielę, 3 grudnia w Szkole Podstawowej w Węsiorach odbyło się spotkanie z Św. Mikołajem. Przed przybyciem tego wyczekiwanego z utęsknieniem gościa, dzieci z niecierpliwością go wypatrywały, chodziły po korytarzu i spoglądały w kierunku okien, niektóre ubrane w czerwone czapki.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:54
Żukowo. Uczniowie uszyli mikołajową skarpetę
Każdy mały i duży wie, że 6 grudnia prezenty najlepiej szukać w bucie lub w skarpecie. Wychodząc naprzeciw potrzebom, uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 1 z Żukowa postanowili przygotować się na przybycie Mikołaja. Podjęli wyzwanie polegające na uszyciu mikołajowej skarpety.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:23
Wigilie firmowe już od 29 zł za osobę - PROMOCJA!
Restauracja MODRA SOBÓTKA w Ręboszewie k/Kartuz, zwycięzca Konkursu zorganizowanego przez Dziennik Bałtycki, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego: "Mistrzowie Smaku" w kategorii: Najlepsza Restauracja / Kuchnia Regionalna Roku 2017, jak również Laureat Festiwalu Potraw Kaszubskich 2017, zaprasza już teraz Państwa serdecznie do organizacji u nas Wigilii Firmowych w promocyjnej cenie już od 29 złotych/osobę (min. 10 osób).

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 11:14
Czeczewo. Zakończono projekt "Jesteśmy autorami piosenek"
Przedsięwzięcie realizowano od maja do listopada br. Obejmowało ono wydanie zbioru piosenek napisanych i wykonanych przez uczniów szkoły w Czeczewie i Zespół Śpiewaczy przy OSP w Czeczewie. Napisano 23 utwory, których autorami byli uczniowie, rodzice i nauczyciele czeczewskiej szkoły. Dotacje otrzymano od przodkowskiego samorządu. Wydanie płyty CD wspomogły też firmy i osoby prywatne.

wtorek, 5 grudnia 2017 r., 10:30
Kartuzy. Klasztorna zebrała ponad 14 tys. zł dla hospicjum
Wspaniałym sukcesem zakończył się III Kiermasz Charytatywny "Klasztorna Pomaga" dzięki zaangażowaniu społeczności I LO i ofiarności osób, które na niego przybyły udało się zebrać dla kartuskiego hospicjum ponad 14 tys. zł.