wtorek, 10 października 2017 r., 18:48
Kartuzy. Od czwartku zmiana organizacji ruchu w centrum miasta
W związku z przebudową ul. Dworcowej w ramach kolejnego etapu rewitalizacji centrum Kartuz od czwartku wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach Rynku oraz na ulicach Kościuszki i Bielińskiego. Zarówno kierowcy, jak i piesi proszeni są o ostrożność i spoglądanie na znaki.

wtorek, 10 października 2017 r., 13:39
Droga wojewódzka Kartuzy-Mojusz zostanie przebudowana. Jest dotacja
Jedna z najbardziej oczekiwanych inwestycji drogowych w powiecie kartuskim wreszcie zostanie zrealizowana. Dzięki dofinansowaniu ze środków unijnych przebudowa czeka drogę wojewódzką nr 211 na odcinku Kartuzy - Mojusz.

wtorek, 10 października 2017 r., 12:02
NSA: sprawę decyzji środowiskowej OMT ponownie rozpatrzy WSA
Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie po raz kolejny rozpatrzy sprawę dotyczącą decyzji środowiskowej odnośnie Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Takie orzeczenie we wtorek wydał Naczelny Sąd Administracyjny. A to oznacza kolejne miesiące opóźnienia inwestycji.

wtorek, 10 października 2017 r., 11:57
Kartuzy. Był poszukiwany przez policję, wpadł z narkotykami
Kartuscy policjanci zatrzymali 23-letniego mieszkańca Kartuz, który uchylał się od kar nałożonych na niego przez sąd. Miał odpowiadać za posiadanie narkotyków. Poszukiwanego udało się ująć w poniedziałkowe popołudnie. Mężczyzna znów miał przy sobie środki odurzające.

wtorek, 10 października 2017 r., 11:19
Ręboszewo. 18-latek uderzył w drzewo
W poniedziałkowy wieczór doszło do zdarzenia drogowego w Ręboszewie. 18-letni kierowca uderzył w drzewo.

wtorek, 10 października 2017 r., 11:14
Przedawnienie odszkodowania
Na dochodzenie odszkodowania z ubezpieczenia OC przewidziane jest dużo czasu, choć nie oznacza to, że nie może ono ulec przedawnieniu. Poszkodowany musi więc być świadomy, że po upływie określonego ustawowo czasu nie będzie mógł skutecznie ubiegać się o swoją należność.

wtorek, 10 października 2017 r., 10:08
Ugo Projekt - nowa hurtownia okuć meblowych i paneli podłogowych. Nowoczesne meble na każdą kieszeń
Firma Ugo Projekt zaprasza do nowo otwartej hurtowni okuć meblowych i paneli podłogowych w Stężycy. W szerokiej ofercie sklepu świetnie zaopatrzą się zarówno producenci mebli, firmy, jak i klienci indywidualni. Najwyższa jakość i konkurencyjne ceny gwarantowane.

wtorek, 10 października 2017 r., 09:25
Kondolencje dla rodziny śp. Gabrieli Stencel
Serdeczne wyrazy współczucia z powodu śmierci Matki - Tomaszowi Stenclowi składa firma PUH Almati Rafał Hinca z pracownikami.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 18:41
Kanapa - czy wciąż stanowi świetny wybór?
Trudno jest wyobrazić sobie mieszkanie bez tradycyjnej kanapy. Towarzyszyły nam jeszcze w czasach PRL, a dzięki swojej praktyczności nadal są jednym z najczęściej zamawianych mebli. Warto jednak wiedzieć, że przez te wszystkie lata zarówno funkcjonalność, jak i jakość materiałów, z których zbudowane są współczesne kanapy, znacząco wzrosły - spójrzmy na kilka przykładów.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 14:24
Jest śmiertelnie niebezpieczny, a atakuje po cichu. Obudź w sobie czujność!
Rokrocznie kilka tysięcy osób ulega zatruciu czadem, z czego kilkaset ze skutkiem śmiertelnym. Zatrważające są też statystyki pożarów kominów. Strażacy wraz z początkiem sezonu grzewczego apelują więc do mieszkańców o czyszczenie kominów i sprawdzanie instalacji grzewczych. Wystarczy tak niewiele, by uratować swój dobytek, a co ważniejsze ocalić życie własne i swoich najbliższych.