wtorek, 21 maja 2019 r., 16:37
Pozycjonowanie lokalne, czyli jak być widocznym w Kartuzach?
Czy Twoja kwiaciarnia, salon fryzjerski, gabinet dentystyczny lub warsztat samochodowy są dobrze widoczne w internecie? Dobrze, czyli w taki sposób, aby pozyskać klientów z najbliższej okolicy? Nie? Czas to zmienić i zostać liderem w Kartuzach! Jeśli chcesz, aby Twoja firma była widoczna w internecie przede wszystkim dla lokalnych klientów (wszak klienci Twojego salonu fryzjerskiego to przede wszystkim mieszkańcy Kartuzów lub jego okolic), postaw na pozycjonowanie lokalne (local SEO, pozycjonowanie regionalne). Poniżej wyjaśniamy, na czym polega takie rozwiązanie i jakie korzyści niesie ze sobą dla Twojego biznesu.

wtorek, 21 maja 2019 r., 15:15
Podpisano umowę na dofinansowanie budowy kartuskiego hospicjum Caritas
Najpóźniej w lipcu 2023 roku w Kartuzach rozpocznie działalność hospicjum stacjonarne Caritas. Realizację tej tak ważnej dla lokalnej społeczności inwestycji rozpoczęto już w ubiegłym roku, teraz jednak prace mogą ruszyć pełną parą, gdyż połowę kosztów budowy pokryją samorządy powiatu kartuskiego.

wtorek, 21 maja 2019 r., 13:22
Wojewódzki sprawdzian wiedzy o Kaszubach w Szkole w Borkowie
"Niedźwiedź pod zielonym dębem" - w jakim kaszubskim mieście króluje? Na to i dziesiątki innych pytań odpowiedź znali uczniowie z 6 pomorskich powiatów, którzy przyjechali do Borkowa na IV Wojewódzki Konkurs Wiedzy o Kaszubach "Kaszubski Wiec". Największy dystans w drodze na konkurs pokonali uczniowie i nauczyciele z Brzeźna Szlacheckiego, spod Miastka.

wtorek, 21 maja 2019 r., 13:01
Pępowo. Nietypowa termomodernizacja budynku szkoły zmierza do finału
Budynek, w którym mieści dzisiaj podstawówka, liczy sobie ponad 150 lat. Szkoła jest tam od 1966 roku. Zajmowała ona tylko parter, a na piętrze były mieszkania. Cały budynek był ostatni raz remontowany w 1989 roku. Wykonywane w tej chwili ocieplanie dotyczy tylko starej części obiektu. Ze względu na historyczny charakter budynku oraz fakt, że podlega on konserwatorowi, nie było możliwe ocieplenie ścian z zewnątrz. Zastosowano więc izolację ścian od wewnątrz.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:52
Kobysewo. Pijany 72-latek za kółkiem spowodował kolizję
W poniedziałkowy wieczór żukowscy policjanci zatrzymali 72-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który doprowadził do kolizji. Okazało się, że mężczyzna miał ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

wtorek, 21 maja 2019 r., 12:11
Rodzinna zabawa na pikniku integracyjnym w Mirachowie
"Na wesoło i po kaszubsku" - pod takim hasłem po raz szesnasty w leśniczówce w Mirachowie odbył się festyn organizowany przez Stowarzyszenie Ziemi Mirachowskiej. Dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja. Każdy z uczestników znalazł dla siebie coś interesującego.

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:43
Jakub Skierka wicemistrzem Polski z kwalifikacją na Mistrzostwa Świata w Korei
Jakub Skieka wychowanek Arkadiusza Zalewskiego i klubu UKS TROPS zdobył srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców, tym samym uzyskując kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Korei.

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:38
Kartuzy. Ruszyła budowa wiat przystankowych przy dworcu
Niespełna 3,7 mln złotych kosztować będzie budowa wiat przystankowych i placu manewrowego przy kartuskim dworcu. Najprawdopodobniej już od września zarówno pasażerowie podróżujący koleją, jak i ci korzystający z transportu autobusowego, będą obsługiwani w tym samym miejscu.

wtorek, 21 maja 2019 r., 11:12
Andrzej Hinca feederowym mistrzem PZW Okręgu Gdańskiego
W ubiegły weekend w Trzciniskach odbyły się I Mistrzostwa Feederowe PZW Okręgu Gdańskiego. Na Kanale Śledziowym w wędkarskie szranki stanęło 42 wędkarzy. Tytuł "Pomorskiego feedera" zdobył Andrzej Hinca reprezentant żukowskiego stowarzyszenia PZW 82 Gryf Żukowo.

wtorek, 21 maja 2019 r., 10:06
Medalowe miejsca zapaśników Cartusii w Krotoszynie i Janowie Lubelskim
Na dwóch frontach walczyli przedstawiciele sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy. W Krotoszynie złoty medal wywalczyła Dominika Konkel. Z kolei z Janowa Lubelskiego kartuscy zapaśnicy przywieźli cztery złote, trzy srebrne i pięć brązowych medali.