wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 15:23
Rusza przebudowa ulicy PCK w Kartuzach
Gmina Kartuzy zawarła umowę na wykonanie przebudowy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża w Kartuzach. Realizacji tej inwestycji podjęła się firma "Usługi Transportowe Adam Chlechowicz". Prace potrwają do końca maja.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 14:34
Przygotuj pojazd na nowy sezon - zadbaj o bezpieczeństwo i komfort jazdy
Początek wiosny to najlepszy moment na rozpoczęcie przygotowań do nowego sezonu. Każdy kierowca w tym okresie powinien poddać swój pojazd odpowiednim zabiegom. Po zimie auta wymagają nie tylko dokładnego mycia i konserwacji, ale również wymiany płynów, olejów czy filtrów oraz czyszczenia klimatyzacji. Swoje maszyny na kolejny sezon muszą przygotować również motocykliści.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 14:31
To już ostatnia szansa, by komuś pomóc!
Już tylko kilkanaście dni pozostało do zakończenia okresu rozliczeniowego. Do końca kwietnia do Urzędu Skarbowego dostarczyć należy deklaracje podatkowe za ubiegły rok. Pamiętajmy, że 1 proc. naszego podatku przeznaczyć możemy na wsparcie wybranej organizacji pozarządowej. W powiecie kartuskim jest kilkadziesiąt stowarzyszeń, które można w ten sposób wesprzeć.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 14:30
Grzybno. Zbudują kanalizację i wyremontują ulicę Zieloną
Gmina Kartuzy zawarła umowę na budowę kanalizacji deszczowej i przebudowę ulicy Zielonej w Grzybnie. Wykonawcą prac będzie Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe DROMOS. Prace potrwają do lipca.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 13:10
Jakie są zalety, a jakie wady domów energooszczędnych?
W ostatnich latach coraz popularniejsze są domy energooszczędne. Wpływ mają na to na pewno podwyżki cen energii i wzrost kosztów ogrzewania budynków. Co warto wiedzieć o tej technologii budowania domów? Czy to wybór dla nas? Jakie te domy mają zalety, a jakie wady?

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 12:12
W ich mieszkaniu znaleźli 76 gramów marihuany - są w areszcie
Kartuscy policjanci zatrzymali w świąteczny weekend cztery osoby, które posiadały przy sobie narkotyki. Dodatkowo dwie z nich zajmowały się ich sprzedażą. Wobec nich sąd zastosował trzymiesięczny areszt.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 10:58
Podpalacz ze Skrzeszewa skazany na ponad trzy lata więzienia
Na karę trzech lat i czterech miesięcy pozbawienia wolności kartuski skąd skazał Rafała A., który w sierpniu 2015 roku podpalił własny dom w Skrzeszewie Żukowskim, powodując tym samym zagrożenie dla innych osób. Mężczyzna odpowiadał też za grożenie śmiercią oraz włamania z kradzieżą. Wyrok jest nieprawomocny.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 10:21
W sobotę strażacy będą dzielić się krwią
Na co dzień ratują życie i mienie ludzkie podczas wypadków, czy pożarów. Pomagają też dzieląc się najcenniejszym lekarstwem, jakim jest krew. W sobotę strażacy zapraszają wszystkich funkcjonariuszy i ochotników do podzielenia się ratującym życie i dającym nadzieję płynem z okazji zbliżającego się Dnia Strażaka.

wtorek, 18 kwietnia 2017 r., 09:45
Pożar budynku mieszkalnego w Chmielnie
W poniedziałkowe popołudnie strażacy walczyli z pożarem dachu budynku mieszkalnego w Chmielnie. Dzięki natychmiastowych i sprawnym działaniom szybko udało się opanować zagrożenie i zminimalizować straty.

poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r., 12:31
Z Kościerzyny wprost na wybieg. Łukasz Verra chce podbić świat mody
Urodził się w Kościerzynie. Wyruszył w świat, by spełnić swoje marzenia o karierze w świecie mody. Dziś po latach ciężkiej pracy jego kreacje zdobywają coraz większe uznanie gwiazd, a biżuteria, którą tworzy jest jednym z hitów tego sezonu.