wtorek, 21 maja 2019 r., 10:00
Vernitex w Kartuzach - najlepsze tynki na Kaszubach
Vernitex to najlepszy na Kaszubach specjalista w mieszaniu farb, lakierów i tynków. Tu znajdziesz farby i lakiery na każdą powierzchnię. Firma ma w swojej ofercie m.in. doskonałej jakości produkty marki Barlet, która wytwarza tynki, farby fasadowe i tynki mozaikowe.

wtorek, 21 maja 2019 r., 09:29
W niedzielę Dzień Matki - złóżcie życzenia swoim mamom na naszym portalu
26 maja to szczególny dzień w roku, kiedy możemy podziękować swoim mamom za bezwarunkową miłość i dobroć. Za każdy przejaw troski i czułości. Za to, że dały nam życie. Tak, jak w latach poprzednich zapraszamy naszych czytelników do złożenia życzeń mamom za pośrednictwem naszego portalu.

wtorek, 21 maja 2019 r., 08:47
Jagoda do każdego ogrodu
Dwumetrowy krzew rosnący na gruntach piaszczystych, dobrze znoszący nawet długotrwałe okresy suszy, odporny zarówno na siarczyste mrozy jak i zabójcze dla większości drzew i krzewów wiosenne przymrozki, posiadający już w maju słodkie duże owoce, bogate w witaminy i inne substancje biologicznie czynne, dający Nie wymaga cięcia i nie jest porażany przez choroby roślin i szkodniki. Najważniejsze, że nie jest to owoc pojawiający się na półce supermarketu albo sztucznie wypędzony w szklarni tylko rosnąca w otwartym gruncie w naszym klimacie Jagoda kamczacka.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 18:53
Zalania i podtopienia - strażacy walczą ze skutkami ulewy
Burza i ulewa daje się we znaki mieszkańcom powiatu. Zalane ulice, place, posesje - to tylko niektóre skutki ulewnych deszczy, z którymi walczą strażacy. Dotychczas najwięcej strażackich interwencji odnotowano w rejonie gmin Żukowo i Przodkowo.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 18:47
Borkowo. Zderzenie trzech pojazdów - trzy osoby poszkodowane
Trzy osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w poniedziałkowe popołudnie w Borkowie. Zderzyły się tam trzy samochody osobowe. W związku ze zdarzeniem kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 17:23
Przewód sądowy ws. byłego policjanta oskarżonego o obrót narkotykami zakończony
W poniedziałek sąd przesłuchał ostatniego świadka i zamknął przewód sądowy w sprawie byłego policjanta oskarżonego o obrót narkotykami. Zdaniem prokuratury, zgromadzony materiał dowodowy bezspornie wskazuje na winę Wojciecha F, wobec którego domaga się orzeczenia łącznej kary 5 lat i dwóch miesięcy pozbawienia wolności oraz grzywny i nawiązki. Obrona z kolei wnosi o uniewinnienie, zaznaczając, że dowody w sprawie budzą sporo wątpliwości, a te należy rozpatrywać na korzyść oskarżonego. Po raz pierwszy w procesie głos zabrał też Wojciech F.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 14:47
Wsiadł za kierownicę mając 1,65 promila. Stracił prawo jazdy
Podczas minionego weekendu policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego. Mężczyzna prowadził audi mając w organizmie 1.65 promila alkoholu.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 14:13
Sierakowicka '15 - ponad 300 osób zmierzyło się z najtrudniejszą trasą na Kaszubach
W niedzielne popołudnie wystartowała kolejna odsłona cyklu Kaszuby Biegają. Tym razem gospodarzem imprezy były Sierakowice. Ponad 300 zawodników zmierzyło się z 15-kilometrową trasą, określaną mianem, jednej z najbardziej wymagających na Kaszubach. Bieg najszybciej ukończyli - Maciej Kwarta z Bolszewa wśród mężczyzn, z kobiet najszybsza była Agnieszka Czoska z Gdańska.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 13:50
Burze nad Kaszubami - wydano ostrzeżenia
Poniedziałkowe popołudnie nad Kaszubami zapowiada się bardzo burzliwe. W związku z prognozami wydano ostrzeżenia I stopnia m.in. dla całego województwa pomorskiego.

poniedziałek, 20 maja 2019 r., 12:56
Zwycięstwo i porażka piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy
Piłkarze Cartusii w ubiegłym tygodniu rozegrali dwa spotkania w ramach IV ligi rundy wiosennej. W czwartek umocnili pozycje w ligowej tabeli wygrywając z Orłami Trąbki Wielkie 1:0. W sobotę bolesnej lekcji futbolu, kartuzianom udzieli doświadczeni zawodnicy Bałtyku II Gdynia pewnie pokonując Cartusię 5:1.