poniedziałek, 9 października 2017 r., 13:26
Kartuzy. Ruszyła przebudowa ulicy Dworcowej
Jeszcze w tym roku zmieni się kolejna część centrum Kartuz. Przebudowany zostanie docinek ulicy Dworcowej biegnący od Rynku do dworca. To kolejny etap prac w ramach projektu rewitalizacyjnego. Obejmie również prace na deptaku, te jednak zaplanowano na pierwszy kwartał 2018 roku.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 13:00
Uciekał przed policją i wjechał do rowu. Był pijany
W miniony weekend policjanci zatrzymali na drogach powiatu kartuskiego kolejnych dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich dodatkowo nie posiadał uprawnień, nie zatrzymał się do kontroli i próbował uciekać przed policjantami.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 12:50
Rzucają granatami, strzelają z kbks - możesz dołączyć!
Kartuski Związek Pisłsudczyków RP powołany został 15 września 2016 roku. Przez rok jego członkowie z okręgu kartuskiego podjęli wiele ciekawych inicjatyw. Między innymi uruchomiono zajęcia w ramach szkolenia wojskowego Związku Piłsudczyków RP. To podczas tych spotkań można pod okiem profesjonalisty nauczyć się strzelać z kbks, czy też dowiedzieć się, jak wygląda prawdziwa musztra wojskowa.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 11:39
Somonino. Czołowo-boczne zderzenie opla z audi
W poniedziałkowe przedpołudnie służby interweniowały w Somoninie, gdzie na skrzyżowaniu czołowo-bocznie zderzyły się dwa samochody osobowe. Wskutek zajścia poszkodowane zostało dziecko. Nie odniosło jednak poważniejszych obrażeń.

poniedziałek, 9 października 2017 r., 08:14
Zderzenie trzech pojazdów na K20
Szczęśliwie bez osób poszkodowanych zakończyło się zdarzenie, do którego doszło w poniedziałkowy wczesny poranek na trasie Egiertowo-Hopowo. Zderzyły się tam trzy pojazdy - dwa samochody osobowe i bus.

niedziela, 8 października 2017 r., 16:58
Kilkuset motocyklistów zakończyło sezon w Mściszewicach
Zlot motocyklowy kończący sezon w Mściszewicach to już poniekąd tradycja. W tegorocznej edycji wzięło udział kilkuset miłośników dwóch kółek i nie tylko. W sumie w Mściszewicach w niedzielne południe można było podziwiać około 250 maszyn - motocykli, jak również quadów.

niedziela, 8 października 2017 r., 15:46
Borek Kamienny. Dachował citroen
Kobieta trafiła do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w niedzielne południe w Borku Kamiennym. Dachował tam citroen.

niedziela, 8 października 2017 r., 12:31
Pierwszoklasiści z kartuskiej Dwójki złożyli ślubowanie
W czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Do grona braci szkolnej zostało przyjętych 50 uczniów z dwóch klas pierwszych.

niedziela, 8 października 2017 r., 11:25
Nowe przyczepy od 1.980 zł. Szeroki wybór. Faktura Vat 23 proc.
Zapraszamy do zakupu przyczep Firmy Neptun. Posiadamy w ofercie ponad 50 przyczep. Ceny już od 1.980 zł brutto!

sobota, 7 października 2017 r., 17:01
Wojewódzkie zawody sportowo - pożarnicze według CTIF
W niedzielę, 17 września w Dębnicy Kaszubskiej rozegrano Wojewódzkie Młodzieżowe Zawody Sportowo - Pożarnicze według CTIF. W szranki o tytuł najlepszej stanęło siedem drużyn dziewczęcych oraz siedem reprezentacji chłopięcych.