środa, 10 lipca 2019 r., 15:08
Witold Bronk, komendant komisariatu w Sierakowicach pożegnał się z mundurem
W ubiegłym tygodniu, po 28 latach służby w Policji na emeryturę przeszedł asp. sztab. Witold Bronk, komendant Komisariatu Policji w Sierakowicach. Za lata pracy podziękowali mu kom. Andrzej Kiełkowski, Komendant Powiatowy Policji w Kartuzach, koledzy z pracy oraz wójtowie gminy Sierakowice i Sulęczyno. Obowiązki komendanta w Sierakowicach przejmie asp.szt. Krzysztof Myszk, natomiast posterunkiem policji w Sulęczynie zarządzać będzie asp.szt. Jarosław Pyszka.

środa, 10 lipca 2019 r., 14:39
Samorządowcy walczą o przywrócenie lini 640
Wszystko wskazuje na to, że we wrześniu na trasę Kartuzy-Gdynia wrócą autobusy linii 640, którą PKS Gdynia postanowił zlikwidować. Starania o reaktywację połączenia podjęły samorządy powiatów kartuskiego i wejherowskiego oraz gmin Kartuzy i Przodkowo.

środa, 10 lipca 2019 r., 14:28
Amator Kiełpino podsumowuje sezon
Klub Sportowy Amator Kiełpino w sezonie 2018/2019 reprezentowało pięć zespołów w rozgrywkach ligowych pod auspicjami Pomorskiego Związku Piłki Nożnej (jeden seniorów i cztery juniorskie).

środa, 10 lipca 2019 r., 14:20
Jest wizytówką naszego regionu. Haft kaszubski - możesz się go nauczyć
Zobaczymy go m.in. na obrusach, serwetach, obrazach i poduszkach. Coraz częściej zdobi też ubrania. Mowa o hafcie kaszubskim, który kojarzony jest z naszym regionem. Ty też możesz się go nauczyć. Weź udział w warsztatach organizowanych przez Koło Gospodyń Wiejskich z Przyjaźni.

środa, 10 lipca 2019 r., 13:54
"Osiem szlaków w osiem tygodni" - znajdź hasło i wygraj rower!
Lokalna Organizacja Turystyczna "Serce Kaszub" zaprasza do wspólnej zabawy miłośników dwóch kółek i kaszubskich szlaków rowerowych. Lubisz jazdę rowerem? Jesteś pasjonatem kaszubskich pejzaży? W osiem tygodni zdobądź osiem szlaków, znajdź odpowiedzi na pytania krzyżówki i daj sobie szansę na wygranie roweru górskiego.

środa, 10 lipca 2019 r., 09:52
Leźno. Miał 2,6 promila, uderzył w auto matki z dwójką dzieci
We wtorkowe popołudnie doszło do kolizji dwóch pojazdów w Leźnie. Spowodował ją pijany 42-latek.

środa, 10 lipca 2019 r., 09:14
Podsłuch na telefon. 3 zastosowania
Trudno byłoby wyobrazić sobie współczesne życie bez telefonów komórkowych. To właśnie za ich pomocą kontaktujemy się z bliskimi lub współpracownikami, szukamy rozrywki, oglądamy filmy, załatwiamy wiele spraw lub przechowujemy najważniejsze pliki. Z tego względu smartfony - a konkretnie znajdujące się w ich pamięci materiały - są świetnym źródłem wiedzy na nasz temat. Dzięki nim możemy też szybko i, co najważniejsze, łatwo zdiagnozować różne problemy rodzinne lub dowiedzieć się o tym, że pracownicy korzystają ze służbowych telefonów w nieodpowiedni sposób.

środa, 10 lipca 2019 r., 09:11
Listwy elewacyjne i 2 inne detale, dzięki którym odmienisz elewację swojego domu
Elewacja domu pełni nie tylko funkcje estetyczne - to na niej znajdują się ocieplenie oraz wszelkie elementy, mające ochronić budynek przed działaniem warunków atmosferycznych. Od jej odpowiedniego wykończenia zależy więc utrzymanie domu w dobrym stanie technicznym przez wiele lat, a do tego, oprócz głównych elementów wykończenia, przyczyniają się również detale, np. profile i listwy elewacyjne.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 19:41
Był poszukiwany. Wpadł, bo pijany wsiadł za kierownicę. Zatrzymał go policjant na urlopie
Kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności grozi 59-latkowi, którego w sobotę zatrzymała policja. Mężczyzna najprawdopodobniej prowadził pod wpływem alkoholu. Był też poszukiwany przez policję. Ujęto go dzięki reakcji dzielnicowego z Chmielna, który wybierał się z rodziną na urlop.

wtorek, 9 lipca 2019 r., 12:13
Chcesz przywrócenia bezpośredniego drogowego połączenia Kaszub z lotniskiem? Podpisz petycję!
Modernizacja i rozbudowa lotniska w Rębiechowie przed ponad dziesięcioma laty pozbawiła mieszkańców Kaszub bezpośredniego połączenia z gdańskim portem lotniczym. Z inicjatywy radnego powiatu kartuskiego Andrzeja Bystrona powstała petycja w sprawie połączenia drogi powiatowej z ulicą Słowackiego, co spowodowałoby znaczące usprawnienie ruchu i ułatwiłoby dostęp do lotniska. Wesprzeć tę inicjatywę może każdy. Wystarczy podpisać petycję.