wtorek, 10 stycznia 2017 r., 16:11
Kondolencje dla rodziny śp. Jacka Wrońskiego
Wyrazy serdecznego współczucia rodzinie Jacka Wrońskiego składają właściciele firmy Grono.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 15:25
Uczniowie z kartuskiego ZSP pomogli czworonogom z Ciapkowa
Wychowankowie kartuskiego Zespołu Placówek Specjalnych z sukcesem zakończyli akcję "Paczka dla zwierzaczka". Zebranymi darami obdarowali schronisko "Ciapkowo" w Gdyni.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 15:14
Glincz. "Z Remusem przez świat susem"
Szkoła Podstawowa im. Remusa w Glinczu zakwalifikowała się do udziału w programie Erasmus + Mobilność Kadry Edukacyjnej, realizując projekt "Z Remusem przez świat susem". W związku z powyższym cztery nauczycielki tejże placówki miały okazję uczestniczyć w zagranicznych kursach językowych.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 14:29
Kartuzy. Ukradł sprzęt za prawie 3 tysiące złotych. Jest w rękach policji
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który włamał się do piwnicy na jednym z kartuskich osiedli i ukradł sprzęt elektroniczny wartości około 2700 złotych. Mężczyźnie może grozić kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 14:27
Mikołaj odwiedził dzieci strażaków z OSP Miechucino
Zabawy, tańce, wspólne śpiewanie kolęd oraz wizyta św. Mikołaja wraz z podarunkami - to wszystko w niedzielne popołudnie czekało na pociechy strażaków z Miechucina. W tamtejszej remizie odbyły się bowiem Strażackie Mikołajki.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 13:01
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 25! Sprawdź, co się będzie działo w powiecie
Już ćwierć wieku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kontynuuje swoje dzieło. W tym roku zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. 25. finał odbędzie się już w niedzielę, 15 stycznia. Tradycyjnie w Kartuzach, Żukowie, Somoninie, Sierakowicach i Chmielnie odbędą się imprezy, w trakcie których podziwiać można będzie występy artystyczne i licytować ciekawe fanty.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 12:31
Żybko - pomoc drogowa 24/7 na terenie kraju i Europy
Najnowocześniejszy sprzęt, szeroki zakres prowadzonych napraw i usług, wykwalifikowany zespół, Profesjonalna pomoc drogowa na terenie całego kraju i Europy oraz strzeżony parking - to Auto Serwis Żybko z Grzybna. Zaufaj profesjonalistom i sprawdź ich ofertę.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 11:16
Żukowo. Rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących rusza od początku wakacji letnich
Od wielu lat w żukowskiej szkole ponadgimnazjalnej robi się coraz ciaśniej. Przybywa uczniów, bo powiększa się oferta edukacyjna. Powstają nowe, dostosowane do wymogów rynku pracy, kierunki kształcenia. Wraz z wprowadzeniem reformy oświaty szkole przybędzie pięć oddziałów. Na szczęście problem uda się rozwiązać, bo jeszcze w tym roku rozpocznie się rozbudowa szkolnego obiektu.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 11:00
Banino. Uroczysty jubileusz 15-lecia oddziału ZK-P
-Czy wy tu wszystkich znacie? - pytał retorycznie Elżbietę Pryczkowską - prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie nowy prezes organizacji, prof. Edmund Wittbrodt na początku uroczystości opłatkowej połączonej z XV-leciem działalności oddziału. - Oczywiście, to przecież wszyscy nasi członkowie, a także trochę gości z ościennych partów - odpowiadała szefowa z Banina.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 10:45
Węsiory. Płonął domek letniskowy
Najprawdopodobniej na skutek wad urządzeń grzewczych na paliwo stałe były przyczyną nocnego pożaru, do którego doszło w Węsiorach. Spaleniu uległo tam między innymi poddasze domku letniskowego.