czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 19:42
Udany wyjazd żukowskich szczypiornistów do Niemiec
Pod koniec lipca zawodnicy GKS-u Żukowo wzięli udział w 23 Turnieju Piłki Ręcznej w Wendelstein. Każdy zespół pokazał klasę i zajął miejsce na podium. Nagrody i dyplomy żukowskim szczypiornistom wręczył burmistrz Wendelstein Werner Langhans.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 18:23
Zakończono budowę drogi Czeczewo - Warzno
Trzy ważne inwestycje, których realizację zaplanowano w tegorocznym budżecie Gminy Przodkowo właśnie zostały zakończone. Jedną z nich jest budowa drogi Czeczewo - Warzno. Jest to jeden z ważniejszych ciągów komunikacyjnych łączących Przodkowo z Gminą Szemud, który na odcinku 1 km zyskał nową nawierzchnię z grafitowej kostki betonowej.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 17:36
Żukowo. Więcej Kwiatów, Owoców i Warzyw po raz 42.
W żukowskiej gminie konkurs na najpiękniejszy w gminie ogród pn. Więcej Kwiatów, Owoców i Warzyw organizowany jest od połowy lat 70. W tym roku odbyła się jego 42 edycja. Brały w niej udział panie z Kół Gospodyń Wiejskich. W piątek ogłoszono wyniki konkursu. Laureatkami zostało 16 członkiń kół z żukowskiej gminy. Zwyciężczynie w nagrodę otrzymały kompozycje kwiatowe.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 15:05
Dzierżążno. Zrób przegląd i wyjedź czystym samochodem!
Pomorskie Stacje Diagnostyczne "Europak" zapraszają do skorzystania z niedawno otwartej myjni bezdotykowej, mieszczącej się przy Stacji Kontroli Pojazdów w Dzierżążnie. Każdy klient, który zrobi tam przegląd rejestracyjny, samochód umyje gratis!

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 15:02
Sierakowice z dotacją w wysokości 4,5 mln złotych na system deszczówki
Sierakowicki samorząd otrzymał dotację w wysokości ponad 4,4 mln złotych na rozbudowę i przebudowę systemu odbioru, odprowadzania i oczyszczania wód opadowych i roztopowych wraz z budową zbiorników retencyjnych w Sierakowicach. Dzięki tej inwestycji gmina będzie mogła w kolejnych latach przystąpić do rewitalizacji Parku Ośmiu Błogosławieństw.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:22
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - sprawdź, jak wyglądają objazdy i gdzie zaparkować
Już w ten weekend Stężyca przeżyje prawdziwy najazd fanów muzyki tanecznej. Pełna gwiazd największa impreza na Kaszubach z pewnością przyciągnie tłumy. W związku ze zwiększonym natężeniem ruchu organizatorzy wprowadzili zmiany w organizacji ruchu i wyznaczyli miejsca parkingowe

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:09
Imprezowe zatrzęsienie w długi weekend - sprawdź, co będzie się działo i zaplanuj czas
Długi sierpniowy weekend będzie obfitował w imprezy. Propozycji na ten weekend jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Ostrzycach kolejna edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych, w Sierakowicach już po raz 25. odbędzie się Kaszubska Noc pod Gwiazdami i zlot pojazdów PRL. A to nie wszystko...

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 09:08
Lato pod znakiem odpoczywania
Planowanie urlopu to główne zajęcie wszystkich zapracowanych ludzi. W sumie całą procedurę wyboru miejsca czy też konkretnej aktywności rozpoczynamy zazwyczaj na długo przed pojawianiem się cieplejszej aury. Stojąc przed różnego rodzaju dylematami, bardzo często wybieramy jednak taki rodzaj odpoczywania, który sprawia nam największą przyjemność.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 08:30
Podejrzany o zabójstwo 47-latki ma zostać poddany obserwacji psychiatrycznej
Śledztwo w sprawie zabójstwa 47-letniej kobiety, do którego doszło w połowie maja na osiedlu XX-lecia w Kartuzach zmierza ku końcowi. Podejrzany o to przestępstwo 50-letni mężczyzna ma zostać jednak jeszcze poddany obserwacji psychiatrycznej. Tymczasem sąd przedłużył wobec niego tymczasowy areszt o kolejne trzy miesiące.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 15:15
"Mała obwodnica Kartuz" już oficjalnie otwarta
W środę uroczyście otwarto tzw. "małą obwodnicę Kartuz". Odcinek, będący przedłużeniem ulicy Chmieleńskiej i łączący się z ulicą Zamkową ma nową nawierzchnię, oświetlenie i ciąg pieszo-rowerowy. Droga ta łączy dwie trasy wojewódzkie i pozwala odciążyć ruch w centrum miasta. Inwestycję dofinansowano ze środków rządowych.