piątek, 16 lutego 2018 r., 10:00
Perła Kaszub dla Modrej Sobótki!!!
Restauracja MODRA SOBÓTKA w Ręboszewie k/Kartuz, została nagrodzona przez Starostę Powiatu Kartuskiego PERŁĄ KASZUB! MODRA SOBÓTKA - zwycięzca Konkursu zorganizowanego przez Dziennik Bałtycki, pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego: "Mistrzowie Smaku" w kategorii: Najlepsza Restauracja/Kuchnia Regionalna Roku 2017! Jak również Laureat Festiwalu Potraw Kaszubskich 2017, po niespełna 9 miesiącach od otwarcia przez nowych właścicieli została nagrodzona PERŁĄ KASZUB 2017!

piątek, 16 lutego 2018 r., 08:08
Narciarze z Cartusii triumfowali na wojewódzkich igrzyskach dzieci i młodzieży
W środę na Cartusia SkiArena Nordic w Kartuzach odbyły się wojewódzkie finały igrzysk dzieci i młodzieży szkolnej w narciarstwie biegowym. W czterech kategoriach w stylu dowolnym rywalizowało kilkudziesięciu uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Człuchowa, Szopy, Żukowa, Bytowa i Gdyni. Kartuscy narciarze spisali się na zawodach świetnie zajmując czołowe miejsca w każdej kategorii.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 15:18
Święto jazzu w Kartuzach - w ten weekend szykuje się muzyczna uczta
Już w sobotę w Kartuskim Centrum Kultury rozpocznie się Jass Bass Days. To impreza dedykowana fanom muzyki jazzowej i nie tylko Tegoroczna jubileuszowa edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Usłyszymy w Kartuzach znakomitych artystów takich jak Dorota Miśkiewicz, Andy Ninvalle, Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 13:55
"Zaprogramuj przyszłość" w Szkole Podstawowej w Skrzeszewie
W roku szkolnym 2017/2018 w naszej szkole rozpoczęliśmy zajęcia projektowe pt. "Zaprogramuj przyszłość". Pięciu nauczycieli uczestniczyło w szkoleniu dotowanym w całości z funduszu Unii Europejskiej. Prowadzone są zajęcia obowiązkowe i dodatkowe. Szkoła otrzymała: zestaw robotów Dash i Dot, trzy tablety do obsługi wspomnianych robotów, matę edukacyjną oraz zestaw mechatroniczny MaKey MaKey.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 13:25
Wiosenna Giełda Mam w Kartuzach już 17 marca
Już za miesiąc odbędzie się kolejna, dziesiąta edycja Giełdy Mam. Wiosenna odsłona imprezy będzie okazją do zrobienia sezonowych i przedświątecznych porządków w szafach. Zapisy już ruszyły.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 10:50
Trzymał w garażu nielegalne papierosy warte ponad 171 tys. zł
Prawie ćwierć miliona papierosów bez akcyzy znaleźli funkcjonariusze z oddziału Straży Granicznej w Gdyni na terenie powiatu kartuskiego. 46-latkek, który przechowywał je w swoim garażu będzie odpowiadał za naruszenie kodeksu karnego skarbowego.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 10:25
Wytrzymałe meble ogrodowe na taras
Taras stanowi niejako przedłużenie wnętrza domu, a z pewnością jego dopełnienie. Można na nim spędzać długie godziny, rozmawiając z najbliższymi i delektując się promieniami letniego czy wiosennego słońca. Zastanawiając się nad wyborem wytrzymałych mebli ogrodowych na taras, warto wziąć pod uwagę cały rok i pomyśleć nad tym, czy będziemy mieli je gdzie przechowywać, kiedy nastaną potężne opady śniegu czy gradu.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 09:54
Disco Club Rampa w Kartuzach zaprasza
Disco Club Rampa w Kartuzach zaprasza na weekendowe imprezy przy najlepszej muzyce, o taki klimat dbają DJ-e którzy nie pozwolą wam ustać w miejscu. W Rampie możecie się bawić przy muzyce klubowej (komercyjnej, house, tech house, trance). Gościli u nas DJ-e jak i producenci muzyczni między innymi: El Matex & BimBo, Toxic D, Abes, JustTell, Julas, Quadziu DeeJay, DJ Boy, DJ Freek & DJ Alladyn, DJ Repek, Matthew Kay, Strajger, Ardo i inni.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 09:43
Nowoczesne piece CO - ekologia i funkcjonalność
Sprawność kotłów grzewczych wpływa na ilość spalin emitowanych do powietrza. W ostatnich latach, kiedy nadchodzi sezon grzewczy, rozmiar smogu osiąga olbrzymie wartości, które skutkują alertami ekologicznymi. Ilość pyłów i szkodliwych zawiesin znajdujących się w powietrzu potrafi osiągnąć poziom ponad trzydziestokrotnie większy niż dopuszczalna norma. Taka sytuacja jest naprawdę szkodliwa dla ludzkiego organizmu i wymaga podjęcia natychmiastowego działania. Rozwiązaniem są nowoczesne kotły co, które emitują znacznie mniejszą ilość spalin.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 09:38
Sezon na pawilony modułowe
Pawilony zbudowane z kontenerów to dobre rozwiązanie dla miasta takiego jak Kartuzy. W sezonie letnim zjawia się tu mnóstwo turystów. Chcą oni nie tylko zwiedzić klasztor i zabytkową kolegiatę, ale również coś zjeść, a często również przenocować.