czwartek, 15 czerwca 2017 r., 20:41
Żukowo. Gminny Festiwal Młodzieży integrował licealistów i uczniów gimnazjów
Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących po raz jedenasty zorganizował Gminny Festiwal Młodzieży. Z zaproszenia skorzystali gimnazjaliści z Chwaszczyna, Leźna, Przyjaźni i Żukowa. W czterogodzinnej imprezie towarzyszyła im reprezentacja gospodarzy. W tym roku hasłem przewodnim był sport. Szkoły otrzymały nagrody, a wszystkich uczestników obdarowano upominkami.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 13:54
Tłumy wiernych na procesji Bożego Ciała w Kartuzach
Wierni w całej Polsce wyszli w czwartek na ulice miast i wsi dając świadectwo swej wiary. W Kościele Katolickim sześćdziesiąt dni po Wielkanocy obchodzona jest Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W procesji w Kartuzach wzięło udział kilka tysięcy osób z trzech parafii - Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, św. Kazimierza i św. Wojciecha.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 10:31
Szachiści z SP w Żukowie zagrali w Finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych
Pod koniec maja piątka szachistów ze Szkoły Podstawowej w Żukowie wzięła udział w Finale Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych w Szachach Drużynowych, który odbył się w miejscowości Pokrzywna w województwie opolskim.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 09:07
Kartuscy pływacy na zawodach w wieloboju szybkościowym
Martyna Piepiórka i Janek Cieśliński - kartuscy juniorzy wzięli udział w zawodach pływackich w wieloboju szybkościowym, które 3 czerwca odbyły się w Gdańsku. W klasyfikacji generalnej Martyna zajęła czwarte miejsce, a Janek piąte.

czwartek, 15 czerwca 2017 r., 09:02
Pełna atrakcji zabawa na festynie w Wyczechowie
Przejażdżki wozem konnym, rowerowe gokarty, dmuchany plac zabaw i biesiada z zespołem Next Music - to niektóre atrakcje, z których skorzystać mogli uczestnicy festynu rodzinnego w Wyczechowie.

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:36
Pokazali, jak widzą gminę Somonino na fotografiach
W Gminnym Ośrodku Kultury w Somoninie rozstrzygnięto konkurs fotograficzny pod hasłem "Somonino - gmina z widokiem na...". Skierowano go do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów.

środa, 14 czerwca 2017 r., 22:18
Sierakowickie piłkarki zagrały w finale Mistrzostw Polski Kobiet do lat 13
Cztery zawodniczki zespołu Expert Pantery Sierakowice zagrały z drużyną Olimpico Malbork w Mistrzostwach Polski Kobiet do lat 13, które odbyły się w Łodzi. Malborsko-sierakowicka drużyna zajęła w turnieju ósme miejsce.

środa, 14 czerwca 2017 r., 21:49
Młodzi pływacy sprawdzili się w III Uczniowskich Zawodach Pływackich
W sobotę 3 czerwca w kartuskiej pływalni odbyły III Uczniowskie Zawody Pływackie pod patronatem Burmistrza Kartuz. Zawody adresowano do uczniów szkół gminnych biorących udział w trakcie roku szkolnego w zajęciach nauki i doskonalenia pływania.

środa, 14 czerwca 2017 r., 21:26
Stężyca-Gostomie. Smart uderzył w drzewo i dachował
W środowe popołudnie służby ratunkowe interweniowały na trasie Stężyca-Gostomie. Smart uderzył tam w drzewo, a następnie dachował. Kierujący nim młody mężczyzna trafił do szpitala.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:32
Drużyna Cartusii najlepsza w Międzynarodowym Pucharze Kaszub
Zawodnicy polskiej kadry narodowej kadetów, przedstawiciele klubów województwa pomorskiego oraz reprezentacje Armenii, Białorusi, Norwegii i Rosji walczyli na kartuskich matach w Międzynarodowym Pucharze Kaszub w zapasach stylu klasycznym. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyli zapaśnicy z GKS Cartusii Kartuzy.