poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 17:11
Kiełpino. Przedszkolaki zyskały nowoczesne warunki do nauki
Krecik, Muminki i Reksio - o sale przyozdobione w motywy z takich bajek wzbogacił się Zespół Szkół w Kiełpinie. Dodatkowo w placówce powstała sala eksperymentalna dla najmłodszych wychowanków. Tym samym tamtejsze przedszkolaki swoją przygodę z edukacją rozpoczną w nowoczesnych warunkach.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 16:17
Bajkowe sale przedszkolne w kartuskiej "Dwójce" uroczyście otwarte
O trzy nowe i dobrze wyposażone bajkowe sale przedszkolne wzbogaciła się Szkoła Podstawowa nr 2 w Kartuzach. Oficjalne oddanie do użytku Ośrodka Wychowania Przedszkolnego przy tamtejszej placówce odbyło się w poniedziałek. W sumie z nowych, kolorowych sal mogą cieszyć się aż cztery szkoły w gminie Kartuzy.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 13:38
Banino. Baśka Bazuna Cup - karciarze walczyli o 40 pucharów
W niedzielnym sportowym turnieju wzięło udział 120 zawodników, w tym pięć przedstawicielek płci pięknej. Przez prawie cztery godziny walczono o puchary, medale i nagrody rzeczowe. Gracze reprezentowali całe Kaszuby i Pomorze. Przyjechali z powiatu kartuskiego i kościerskiego, a także z Chełmży, Torunia, Chojnic, Lęborka, Bytowa i Tucholi.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 12:39
Świetna strona dla miłośników konkursów
Jeśli jesteś osobą lubiącą brać udział we wszelkiego rodzaju konkursach, ale do tej pory jeszcze nigdy nic nie wygrałeś i czekasz aż los się do Ciebie wreszcie uśmiechnie, to koniecznie wejdź na stronę, której opis znajdziesz poniżej, by zwiększyć swoje szanse na wygraną. Jedni mają sporo szczęścia w grach i zabawach z nagrodami, inni trochę mniej, jednak jedno jest pewne - dopóki nie weźmiesz udziału w żadnym konkursie nie przekonasz się jak jest w Twoim przypadku.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:14
Jeździmy za szybko? Nadmierna prędkość głównym zagrożeniem w Kartuskiem
Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie, czy zła organizacja ruchu - między innymi takie zagrożenia zgłosili mieszkańcy powiatu kartuskiego w ramach działającej od 1 lipca Krajowej Mapy Zagrożeń. Do tej pory kartuska policja weryfikowała już ponad pół tysiąca zgłoszeń.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 11:08
Nie daj się zaskoczyć podczas kontroli - sprawdź, czy twój samochód ma przegląd
Pełen zakres okresowych i pierwszych badań technicznych, naprawa i legalizacja tachografów analogowych oraz cyfrowych, a także i doradztwo w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów - to tylko niektóre z usług oferowanych przez sieć Stacji Kontroli Pojazdów "Europak".

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 10:38
Sierakowice. Pijany i bez uprawnień spowodował kolizję
25-latek kierując VW Golfem spowodował kolizję z innym pojazdem. Jak się okazało był to tylko początek jego kłopotów. Młody mężczyzna nie tylko nie posiadał uprawnień do kierowania, ale też znajdował się w dość znacznym stanie nietrzeźwości.

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:30
Nowości i promocje w sklepie The Beds - zobacz, co warto kupić!
Meble z litego drewna uważane są za najbardziej trwałe i wytrzymałe. Nie bez powodu. Zakup mebli z tego materiału z pewnością będzie inwestycją na przyszłość. Kosztowną? Patrząc na to, ile musimy wydać jednorazowo - tak, ale z drugiej strony nie musimy co kilka lat wymieniać umeblowania. Mamy jednak i na to sposób, czyli last i first minute! Zobaczcie, gdzie ich szukać!

poniedziałek, 13 lutego 2017 r., 09:23
Staniszewo. Ośrodek Wychowania Przedszkolnego oficjalnie otwarty
10 lutego br. zapisze się w historii Zespołu Szkół w Staniszewie, jako ten, w którym po wielu staraniach, otwarto Ośrodek Wychowania Przedszkolnego. Powstanie nowych sal było możliwe dzięki projektowi "Utworzenie dodatkowych miejsc przedszkolnych w Ośrodkach Wychowania Przedszkolnego na terenie gminy Kartuzy".

niedziela, 12 lutego 2017 r., 20:26
Borcz. Seat zepchnięty z drogi rozbił się na drzewie - nie żyje mężczyzna
Do tragicznego w skutkach wypadku, doszło w niedzielny wieczór na drodze krajowej nr 20 w miejscowości Borcz. Samochód osobowy marki Seat Ibiza uderzył tam w drzewo. Wskutek zdarzenia kierujący nim mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Stan podróżującej z nim dziewięciolatki określany jest jako dobry.