piątek, 3 sierpnia 2018 r., 08:48
ULKA - projekt dla aktywnych kobiet w powiecie kartuskim
Jeśli czujesz się znużona codzienną rutyną, a może myślisz by popracować nad własnym rozwojem, lub też zastanawiasz się, że trzeba zrobić coś wspólnie w swoim najbliższym sąsiedztwie, a może chcesz poszerzyć wiedzę i praktyczne umiejętności, lubisz prace z innymi w przyjaznej i otwartej na pomysły grupie - to zgłoś się do udziału w projekcie "Uniwersytet Ludowy dla Kobiet Aktywnych" (ULKA) z powiatu kartuskiego.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 08:14
Mięso, sucha karma, a może jedno i drugie? Jak prawidłowo karmić kota?
Koty domowe, choć charakterne i humorzaste, są jednymi z bardziej inteligentnych stworzeń. Wprowadzają do domu błogą atmosferę, dodają ciepła i szczęścia. Zobacz, w jaki sposób powinieneś karmić swojego kota, aby żył z tobą przez wiele lat w dobrym zdrowiu i kondycji.

piątek, 3 sierpnia 2018 r., 08:01
Sprawdź propozycje na weekend i zaplanuj czas
Ostrzyckie Lato z Gesekiem i Baciarami, festyn Bezpieczne Chmielno, wyścigi dronów i widowiskowe zawody MTB XC w Żukowie - to niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Warto sprawdzić program wszystkich imprez i każdy znajdzie dla siebie coś godnego uwagi.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 19:00
W sobotę oficjalny objazd trasy zawodów Trigar MTB Challenge
Na początku września na Złotej Górze odbędzie się Trigar MTB Challenge Kartuzy - emocjonujące zawody dla miłośników dwóch kółek. Ich organizatorzy zapraszają w sobotę o godz. 11 na oficjalną prezentacją trasy zawodów.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 15:16
"Podróże uczą kochać życie" - Tomasz Plicht rusza na kolejną wyprawę. Rowerem dookoła Białorusi
Gdyby zsumować wszystkie wyprawy, jakie odbył w ciągu pięciu ostatnich lat, okazałoby się, że spędził na podróżowaniu cały rok. Przestał już liczyć kilometry, które pokonał. Można je liczyć w tysiącach. Odwiedził już większość europejskich państw, dotarł nawet na Bliski Wschód. Podróżuje głównie rowerem, choć nie brakowało też wypraw pieszych i autostopowych. Przed nim kolejna podróż i 3.000 km na dwóch kółkach. Tomek Plicht, bo o nim mowa, przygotowuje się do kolejnej wyprawy. Tym razem chce przejechać wzdłuż granic Białorusi.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 15:15
Wyjątkowe miejsce dla osób starszych - w Garczu otwarto Klub Seniora
Przytulne wnętrza przystosowane do wspólnego spędzania czasu i zajęć aktywizujących. W Garczu powstało wyjątkowe miejsce, które będzie integrowało osoby starsze, pobudzało je do większej aktywności i nie tylko. W środę w przy Centrum Integracji Społecznej otwarto Klub Seniora.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 14:43
Praca w Apple, życie w Kaliforni. Amerykański sen Bartosza Baranowskiego
Bartosz Baranowski z Kartuz pracuje dziś w Apple - jednej z największych na świecie i najbardziej znanych firm komputerowych, która dziś słynie również z produkcji kultowych Iphone'ów. Dzięki ciężkiej pracy z małego miasta na Kaszubach trafił do Doliny Krzemowej. Pracuje w międzynarodowym środowisku, w firmie o której marzy chyba większość programistów. O to, jak wygląda jego życie i praca w Stanach Zjednoczonych pytał Dominik Ropela.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 12:40
Za miesiąc stracą swoją siedzibę. Pilnie poszukują nowego domu do wynajęcia!
Stworzyli wyjątkowe miejsce, przestrzeń, w której opiekę i możliwości rozwoju znaleźć mogą osoby z autyzmem. "Pomorska Farma Życia" to jedno z niewielu miejsc w województwie, które daje autykom szansę na normalne życie. Swoją przystań przez ostatnie dwa lata mieli w Dzierżążnie, niestety muszą ją opuścić. Pilnie poszukują nowego domu. Został tylko miesiąc, dlatego apelują o pomoc w znalezieniu go. Mają na ten cel fundusze, potrzebują jedynie odrobiny zrozumienia.

czwartek, 2 sierpnia 2018 r., 10:00
Posezonowa Wyprzedaż Rowerów w SelaBike
Lato w pełni, a aura bez wątpienia sprzyja rowerowym wycieczkom. Warto więc już dziś pomyśleć o zakupie roweru. Z pomocą przy zakupie odpowiednich dwóch kółek dla Ciebie lub Twoich najbliższych przyjdą Ci fachowcy ze sklepu Sela Bike. Przygotowaliśmy specjalne rabaty dla swoich klientów. Na prawie wszystkie dostępne w sklepie rowery od 2 sierpnia do 30 września zapłacisz 20 proc. mniej!

środa, 1 sierpnia 2018 r., 20:54
Kartuzy. Uczcili rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego
Gdy wybiła siedemnasta, "Godzina W" w Kartuzach, tak jak i we wszystkich miastach w Polsce, rozbrzmiały syreny przypominające o wybuchu Powstania Warszawskiego i bohaterskiej walki sprzed 74 lat. W stolicy Kaszub burmistrz, radni, przedstawiciele związku piłsudczyków i towarzystwa upiększania Kartuz, a także członkowie koła PiS uczcili te wydarzenia składając kwiaty pod pomnikiem "Inki".