wtorek, 15 stycznia 2019 r., 09:22
Sukces Marty Goluch w Olimpiadzie Wiedzy o Mediach
Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. H. Derdowskiego w Kartuzach, Marta Goluch zakwalifikowała się do III - centralnego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mediach.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 17:44
Udekoruj swój dom na walentynki
Walentynki zbliżają się wielkimi krokami i najwyższy czas zaplanować w jaki sposób uczcimy ten niezwykły dzień - jak uczynimy go innym niż wszystkie oraz innym niż rok temu, czy dwa.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 17:28
Spróbuj Yerba Mate Green zamiast herbaty lub kawy!
Mate Green to brazylijska, nie zawierająca pyłu Yerba Mate o niebywale świeżym, aromatycznym suszu. Idealna mate dla fanów organicznych, wygodnych w piciu i smacznych yerb. A smakowych wariacji tej marce nie brakuje! Prezentujemy nowości Mate Green z ziołami i owocami. Twoje matero już ich pragnie...

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 15:12
Gdzie się bawić w Karnawale?
Rozpoczęliśmy karnawał - czas wypełniony radością i hucznymi imprezami. To doskonała okazja, by miło spędzić czas w gronie przyjaciół na wspólnej zabawie. Tegoroczny karnawał będzie wyjątkowo długi - potrwa aż do drugiego marca. W wielu lokalach i restauracjach odbywać się będą w najbliższych tygodniach bale i zabawy. Przygotowaliśmy kilka propozycji dla tych, którzy zastanawiają się, gdzie się wybrać.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 14:07
Ponad 200 zawodników grało z orkiestrą w biegu "Policz się z cukrzycą"
27. Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Żukowie po raz czwarty towarzyszył bieg "Policz się z cukrzycą". Na dwóch dystansach - dwóch i czterech kilometrów wystartowało łącznie 211 zawodników. Najlepszy na krótszym dystansie okazali się Wojciech Serkowski i Julia Gruchała, a na dłuższym Rafał Borzyszkowski i Anna Labuda. na Opłata za bieg trafiała do orkiestrowych puszek.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 13:35
Okradał myjnie samochodowe - grozi mu nawet 10 lat więzienia
Kradł pieniądze m.in. z automatów w myjniach samochodowych. Działał na terenie gmin Żukowo, Przodkowo i Kolbudy. Zatrzymanemu przez policję 31-latkowi grozi kara nawet 10 lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 12:46
Patryk Zaborowski wyróżniony na Balu Mistrzów Kickboxingu
W piątek w Węgrowie odbył się Bal Mistrzów Kickboxingu. Podobnie jak przed rokiem zostały wręczone nagrody Heros oraz wyróżnienia za pracę na rzecz Polskiego Związku Kickboxingu. Wśród laureatów wyróżniony został Patryk Zaborowski trener Kadry Narodowej oraz szkoleniowiec Rebelii Kartuzy. Kapituła doceniła wieloletni wkład Patryka Zaborowskiego w organizację imprez.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 12:23
Powiat kartuski z nowym rekordem dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Będzie ponad 300.000 zł!
W powiecie kartuskim wciąż trwa liczenie pieniędzy zebranych podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ze wstępnych informacji, które podały poszczególne sztaby wynika jednak, że już udało się pobić ubiegłoroczny rekord i to ze sporą nadwyżką. W powiecie kartuskim na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych podczas finału zebrano już 290.000 złotych! Wszystko wskazuje na to, że ostateczna suma z pewnością przekroczy 300 tys. zł, bo somoniński sztab wciąż podsumowuje zbiórkę.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:56
Jubileuszowy Finał WOŚP w Pomieczynie - zebrano ponad 11 tys. zł
Pomieczyno już po raz 10. zagrało dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od godzin porannych na ulicach miejscowości można było spotkać kwestujących wolontariuszy, natomiast popołudniem orkiestrowe granie przeniosło się do Szkoły Podstawowej w Pomieczynie, gdzie nie brakło występów i licznych licytacji. Wspólnie udało się zebrać rekordową kwotę 11.020,34 zł i 3 Euro.

poniedziałek, 14 stycznia 2019 r., 11:11
Banino. Wolontariusze zebrali rekordową kwotę ponad 77 tys. zł
Kolejny rekord zanotował baniński sztab, który z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy gra już od 12 lat. Z roku na rok może on pochwalić się większą suma uzbieranych środków. W tym roku 60 wolontariuszom udało się ugrać kwotę aż 77.692,34 złotych! Jest to wynik prawie o 25.000 zł lepszy niż przed rokiem.