środa, 16 maja 2018 r., 13:31
Trwa rekrutacja do projektu dla osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych
W trzech gminach powiatu kartuskiego ruszyła rekrutacja do projektu "Nestor", który realizuje powiat kartuski we współpracy z gminami Sierakowice, Stężyca i Sulęczyno. Przedsięwzięcie adresowane jest do osób starszych, samotnych i niepełnosprawnych. W jego ramach powstaną kluby aktywności dla seniorów. Wdrożony zostanie również nowoczesny system teleopieki. To kolejne przedsięwzięcie samorządu powiatu kartuskiego, którego celem jest wsparcie osób starszych.

środa, 16 maja 2018 r., 12:44
Żukowo. Trwają prace rewitalizacyjne starego centrum miasta
Zgodnie z przyjętym harmonogramem na początku lutego br. rozpoczęto pierwsze z trzech zadań rewitalizacyjnych. Obejmuje ono zagospodarowanie przestrzeni przy klasztorze pod przestrzeń publiczną ogólnoparkową wraz z małą architekturą. Aktualnie realizowany jest etap czyszczenia dna stawu, regulowania linii brzegowej oraz układania koszy gabionowych. Prace mają się zakończyć na przełomie czerwca i lipca.

środa, 16 maja 2018 r., 11:37
Poznaliśmy zwycięzcę konkursu na lot z Arturem Sochą
Rozstrzygnęliśmy nasz konkurs na lot z Arturem Sochą. W podniebną podróż fotograficzną ruszy w jego towarzystwie pani Magdalena Wicka.

środa, 16 maja 2018 r., 11:11
Odwiedź "Strefę Kamienia" w Centrum Ogrodniczym Garden Life w Kiełpinie
Mnogość zastosowań kamienia w architekturze niesie za sobą ogromne możliwości tworzenia wspaniałych miejsc do wypoczynku w ogrodzie czy w pobliżu tarasu. Centrum Ogrodnicze Garden Life w Kiełpinie ma w swojej ofercie szeroką gamę otoczaków i grysów - sprawdź szczegóły i zmień wizerunek swojej przestrzeni wokół domu.

wtorek, 15 maja 2018 r., 22:01
Uczniowie ze Staniszewa spotkali się z mistrzem świata
We wtorek szkołę podstawową w Staniszewie odwiedził wyjątkowy gość. Uczniowie mieli okazję poznać Szymona Sajnoka, pochodzącego z Kartuz mistrza świata w omnium w kolarstwie torowym.

wtorek, 15 maja 2018 r., 16:04
Piłkarze z Kartuz powołani do kadry Pomorza i Polski
Talenty młodych piłkarzy Cartusii 1923 Kartuzy zostały dostrzeżone na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej. Zawodniczka Weronika Lewandowska została powołana do kadry Polski, a jej kolegów z drużyny zaproszono do gry w Kadrze Pomorza na turnieju międzywojewódzkim.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:30
Nieudane derby Kaszub - przegrana SPR GKS Żukowo
W sobotę, 12 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej w Żukowie, zmierzyły się drużyny reprezentujące Kaszuby w rozgrywkach I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. Faworytem byli goście - Sokół Porcelana Lubiana Kościerzyna, jednak gospodarze - SPR GKS Żukowo, po kilku ostatnich, udanych występach, liczyli na sprawienie niespodzianki.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:29
Chcesz lepiej poznać kulturę kaszubską i przy okazji zwiedzić świat? Zapisz się do KZPiT Sierakowice
Prawie czterdzieści lat doświadczenia na scenie, mnóstwo nagród na koncie i profesjonalizm, który doceniany jest nie tylko w kraju. Kaszubski Zespół Pieśni i Tańca "Sierakowice", o którym mowa, rekrutuje przyszłych tancerzy i muzyków.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:29
Kartuski policjant zatrzymany pod zarzutem próby wyłudzenia odszkodowania
Dwóch policjantów, jeden służący w jednej z jednostek Policji na terenie powiatu kartuskiego, drugi w Gdańsku zostało zatrzymanych pod zarzutem próby wyłudzenia odszkodowania. Mieli zgłosić kolizję, do której nie doszło. Jak informuje kartuska policja, zamieszany w sprawę funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych.

wtorek, 15 maja 2018 r., 15:19
Gevorg Sahakyan z Cartusii piąty na Mistrzostwach Europy
Zawodnik sekcji zapaśniczej GKS Cartusii Kartuzy, Gevorg Sahakyan reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy Seniorów, które w dniach od 30 kwietnia do 6 maja odbywały się w Kaspijsku w Rosji. Zmagania zakończył na piątym miejscu.