czwartek, 16 marca 2017 r., 12:27
Święto kobiet w świetlicy wiejskiej w Maksie
Z okazji święta pań w świetlicy wiejskiej w Maksie odbyło się uroczyste spotkanie. Nie zabrakło występów artystycznych, słodkiego poczęstunku i upominków.

czwartek, 16 marca 2017 r., 12:17
Podsumowanie XXVII edycji  Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej
Zakończyły się rozgrywki Kartuskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej. Oficjalne zakończenie rozgrywek tradycyjnie poprzedził turniej o Puchar Ligi. W tym roku do rywalizacji o ostatnie trofeum KHLPN stanęło 12 drużyn, które wcześniej rywalizowały podczas sezonu zasadniczego.

czwartek, 16 marca 2017 r., 12:05
Mistrzostwo Polski dla Jowita Dance Stężyca w Karczewie
W ostatni weekend 4 i 5 marca odbyły się w Karczewie Krajowe Mistrzostwa IDO Disco Dance, Freestyle, Street Dance Show oraz Mistrzostwa Polski Cheerleaders & A.D.F.P. organizowane przez Polską Federację Tańca. Stawiły się na nich kluby taneczne z całego kraju. Mistrzostwa stanowiły jednocześnie eliminacje do Mistrzostw Europy i Świata. W turnieju świetnie spisały się tancerki ze Stężycy.

czwartek, 16 marca 2017 r., 11:53
Somonińska halówka po jedenastej kolejce spotkań
W sobotę 4 marca odbyła się jedenasta, a zarazem ostatnia kolejka Somonińskiej Ligi Piłki Nożnej Halowej sezonu 2016/2017, która odbywała się pod patronatem Wójta Gminy Somonino. Wprawdzie najważniejsze rozstrzygnięcia ligi wiadome były już przed ostatnią serią, ale na boisku nadal trwała zażarta walka o każdy punkt.

czwartek, 16 marca 2017 r., 11:31
"Nursery Rhymes" - VI Gminny Konkurs  Recytatorski  z Języka Angielskiego
7 marca w Szkole Podstawowej nr 5 w Kartuzach odbyła się VI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego z Języka Angielskiego "Nursery Rhymes". Konkurs został objęty honorowym patronatem Burmistrza Kartuz.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:54
Poznaliśmy zwycięzów gminno-powiatowych eliminacji Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
W czwartek, 9 marca w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się eliminacje gminno-powiatowe Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Zwycięzcy będą reprezentować powiat na szczeblu wojewódzkim.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:15
Kaszubska Poniewierka 2017 - ruszyły zapisy na ultramaraton
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka to 100-kilometrowy bieg przełajowy o charakterze górskim. W tym roku swój początek bierze u podnóża Łysej Góry w Sopocie, a metę zaplanowano w Wieżycy na terenie ośrodka Koszałkowo. Bieg skierowany jest to prawdziwych twardzieli. Podejmujesz wyzwanie? Zapisy już ruszyły.

czwartek, 16 marca 2017 r., 10:09
Krzysztof Niklas z brązowym medalem w zawodach na Węgrzech
Kadra Polski kadetów oraz juniorów przebywała na obozie oraz międzynarodowym turnieju w Dorog na Węgrzech.

czwartek, 16 marca 2017 r., 09:50
Dominika Nowakowska: "W planach mam maraton"
Czołowa polska biegaczka, mieszkająca i trenująca w Kiełpinie, Dominika Nowakowska po ubiegłorocznym, niezbyt udanym sezonie odbudowuje formę sportową i w kwietniu zadebiutuje w maratonie.

czwartek, 16 marca 2017 r., 09:42
Pierwsze urodziny salonu odzieży używanej K&B w Sierakowicach - prawdziwe perełki czekają
Lubisz markowe ubrania, ale nie chcesz wydawać na nie fortuny? Odwiedź salon odzieży używanej K&B w Sierakowicach, który w marcu świętuje pierwsze urodziny. Tam znajdziesz prawdziwe perełki, odzież znanych i lubianych marek w dobrej jakości i w bardzo korzystnej cenie.