środa, 14 lutego 2018 r., 13:43
W211 - wycinka drzew na ukończeniu. Kiedy ruszy przebudowa?
1111 - łącznie tyle drzew zostanie wyciętych wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 211 na trasie Mojusz-Kartuzy. Wycinka ma zostać zakończona wraz z końcem miesiąca. Obecnie trwa wybór wykonawcy inwestycji, przy której prace mają się rozpocząć się niezwłocznie po dokonaniu wszelkich formalności, najpewniej już wiosną. Wybrana firma będzie miała 16 miesięcy na realizację projektu.

środa, 14 lutego 2018 r., 11:32
Flyingdesk - biurko przyszłości z regulowanym elektrycznie stelażem
Wielogodzinna praca w pozycji siedzącej bardzo niekorzystnie wpływa na zdrowie pracownika. Aż 25 proc. osób w wieku 26-35 lat cierpi na bóle pleców. Pogłębiające się z czasem coraz bardziej problemy zdrowotne mają niekorzystny wpływ na funkcjonowanie przedsiębiorstw, bo zgodnie z danymi aż 66 proc. Polaków deklaruje, że pracowaliby lepiej będąc zdrowszymi. Dlatego też taki istotne jest zapewnienie odpowiedniej ergonomii na stanowisku pracy. Z danych wynika, że w naszym kraju zaledwie 2,4 proc. firm spełnia wszystkie jej zasady.

środa, 14 lutego 2018 r., 11:08
Kartuzy. Pożar budynku przy ul. Leśnej
Trwa akcja gaśnicza na ulicy Leśnej w Kartuzach, gdzie doszło do pożaru w jednym z budynków jednorodzinnych. Najprawdopodobniej ogień powstał wskutek nieszczelności przewodu kominowego. W momencie wybuchu pożaru w budynku nie było nikogo z domowników.

środa, 14 lutego 2018 r., 10:03
Frezarka jako narzędzie do obróbki skrawaniem
To jeden z najpopularniejszych typów obrabiarek, z którymi wykonuje się proces tzw. skrawania. Narzędziem służącym do obróbki jest tutaj frez, który zgodnie z ruchem obrotowym, przesuwa si również względem materiału poddawanego obróbce.

środa, 14 lutego 2018 r., 09:51
Wyprzedaż ekspozycji w Ugo Projekt. Idealne meble do kuchni na każdą kieszeń
Marzysz o nowoczesnej, pięknej, dobrze zaprojektowanej i funkcjonalnej kuchni? Szafie? Meblach do łazienki? Domu bądź biura? Sprawdź ofertę Ugo Projekt. Firma zajmuje się nie tylko projektowaniem i produkcją mebli, ale również sprzedażą okuć meblowych.

środa, 14 lutego 2018 r., 08:04
Prace społeczne i grzywna dla 20-latka za rasistowski napis w Gowidlinie
Dzięki ustaleniom policjantów z Sierakowic we wtorek zatrzymano autora napisu na jednym z budynków w Gowidlinie "jebać uchodźców". Okazał się nim 20-latek. Młody mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i chce dobrowolnie poddać się karze, którą mają być prace społeczne i grzywna w wysokości 1.000 zł.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:34
Kwiaty ogrodowe na każdą porę roku - co kwitnie w ogrodzie wiosną, latem i jesienią?
Każdy miłośnik ogrodów chciałby, żeby jego ogród przez cały rok był piękny i kolorowy. Niestety czasem nie da się tego zrobić. Głównie mając na myśli zimę, która jest okresem snu wszelkiej wegetacji. Co jednak z resztą pór roku? Czy zaraz po przebudzeniu możemy zapewnić ogrodowi wielobarwność i estetykę i czy tuz przed snem wciąż może być piękny?

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:32
Wiemy, jakie gwiazdy wystąpią na Truskawkobraniu i Jarmarku Kaszubskim
Znamy artystów, którzy uświetnią jedne z największych letnich imprez w powiecie kartuskim - Truskawkobranie oraz Jarmark Kaszubski. Święto kaszubskiej maleny w tym roku odbędzie się w pierwszą sobotę lipca, natomiast jarmark w ostatni weekend tego miesiąca.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:30
Usterki sprzętu AGD - powierz naprawę fachowcom
Urządzenia gospodarstwa domowego odgrywają ważną rolę we współczesnym świecie, w którym potrzebujemy, aby wiele rzeczy było zautomatyzowanych, ponieważ pozwala to na zaoszczędzenie cennego czasu, którego nieustannie brakuje. Każdy sprzęt może się jednak zepsuć i wówczas pojawia się pytanie, czy podejmować się naprawy samodzielnie czy powierzyć ją specjaliście. Jakie awarie najczęściej dotykają różnorodne sprzęty i kiedy wezwać fachowca?

wtorek, 13 lutego 2018 r., 12:57
Matylda Cybula powołana do kadry narodowej
O kolejnych sukcesach może mówić 13-letnia Matylda Cybula z Dzierżążna. Nie tylko wygrała rundę Dzieci na Międzynarodowych Zawodach w Ujeżdżeniu, ale też została powołana do Kadry Narodowej Dyscypliny Ujeżdżenia na 2018 rok.