środa, 14 czerwca 2017 r., 16:05
Ćwiczenia obronne w Przodkowie
We wtorek, 6 czerwca na terenie Gminy Przodkowo przeprowadzone zostało gminne ćwiczenie obronne na temat: Kierowanie gminą w czasie wprowadzania wyższych stanów gotowości obronnej. Ćwiczeniu nadano kryptonim SUPINA-2017.

środa, 14 czerwca 2017 r., 16:00
II miejsce Dagmary Damps z LO "na Wzgórzu" w konkursie matematycznym w Łowiczu
Drugie miejsce w finale konkursu matematycznego wywalczyło uczennica Liceum Ogólnokształcącego na "Wzgórzu" w Kartuzach - Dagmara Damps. Z królową nauk zmagali się najlepsi w eliminacjach na szczeblu powiatowym z regionów: kartuskiego, łowickiego, świdnickiego oraz tatrzańskiego.

środa, 14 czerwca 2017 r., 15:25
Dlaczego warto kupić zestaw noży kuchennych?
Zestaw noży kuchennych powinien znaleźć się w każdym domu. Dzięki niemu gotowanie staje się szybsze i łatwiejsze, a domowy szef kuchni może rozwijać swój talent kulinarny. Dlaczego jeszcze warto kupić zestaw noży kuchennych?

środa, 14 czerwca 2017 r., 14:33
Młodzi piłkarze Radunii z brązem na turnieju Legia Bart 2017
Reprezentacja uczestników programu "Piłkarska przyszłość z Lotosem" rocznika 2007 zdobyła brązowe medale w VIII Międzynarodowym Turnieju Piłkarskim o Puchar Prezesa KP Legia Warszawa "Legia Bart 2017" w kategorii U 10. W drużynie grało też sześcioro zawodników klubu Radunia Stężyca.

środa, 14 czerwca 2017 r., 13:35
Zaplanuj czas w długi weekend - zawody strażackie, sobótkowe zwyczaje, wystawy i festyny
Czerwcowy długi weekend upłynie pod znakiem rodzinnych festynów w Egiertowie i Warzenku, zabawy sobótkowej w Zgorzałem i zawodów strażackich w Chmielnie. Na Rynku w Kartuzach odbędzie się kolejny plener artystyczny, a w refektarzu wystawa. Nie zabraknie tez uroczystości o charakterze patriotycznym - w piątek odbędą się obchody 110 rocznicy urodzin Karola Kreffta, a w niedzielę - poświęcone pamięci 66. Kaszubskiego Pułku Piechoty.

środa, 14 czerwca 2017 r., 13:23
Szkoły w Glinczu  i Miszewie walczą o boisko - Ty też możesz pomóc, oddając głos!
Zwracam się do Państwa z pytaniem i prośbą o umieszczenie artykułu o Szkole Podstawowej w Glinczu, która walczy o nagrodę główna, czyli wielofunkcyjne boisko sportowe w konkursie Śnieżki "Kolorowe Boiska".

środa, 14 czerwca 2017 r., 11:14
Kartuzy. Zderzenie dwóch samochodów i skutera na ul. 3 Maja
Dwie osoby zostały poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w środowy poranek na ulicy 3 Maja w Kartuzach. VW Passat czołowo-bocznie zderzył się tam z renault, w którego uderzył skuter.

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 21:34
Rozpoczął się remont w Przychodni Rejonowej w Żukowie
Inwestycja ta obejmuje remont rejestracji i holu oraz toalety dla osób niepełnosprawnych wraz z wyposażeniem w nowoczesny sprzęt. Prace potrwają do połowy lipca br. Przedsięwzięcie to wykonywana jest z własnych środków.

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 13:34
Marta Goluch zwyciężczynią TPŚ na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Marta Goluch reprezentująca Kartuskie Centrum Kultury zajęła pierwsze miejsce w Turnieju Poezji Śpiewanej na 62. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim we Włocławku. Okazała się najlepsza w Polsce nie tylko wg jury - zdobyła też nagrodę publiczności. Do sukcesu poprowadził Martę Mieczysław Kilarski, kartuski gitarzysta związany z KCK.

wtorek, 13 czerwca 2017 r., 12:33
Kolorowa zabawa w przedszkolu Tygrysek w Prokowie
W piątek, 2 czerwca, w przedszkolu Tygrysek w Prokowie zorganizowano obchody "najpiękniejszego święta na ziemi". Z okazji Dnia Dziecka na terenie placówki odbył się festyn z mnóstwem atrakcji.