środa, 1 sierpnia 2018 r., 16:36
Zerwane dachy i linie energetyczne, powalone drzewa - gwałtowne burze nad Kaszubami
Zalane drogi, cztery zerwane dachy, powalone drzewa, zerwane linie energetyczne - taki jest dotychczasowy bilans burzy, która w środowe popołudnie przeszła nad Kaszubami. Strażacy wciąż interweniują.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 13:50
Byli poszukiwani listami gończymi - są w rękach policji
Kartuscy policjanci zatrzymali w środę dwóch mężczyzn - 27-latka i 51-latka. Obaj poszukiwani byli listami gończymi m.in. za jazdę w stanie nietrzeźwości. Pierwszy z mężczyzn spędzi w więzieniu prawie trzy lata, drugi - pół roku.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:25
Kiedy kartuski szpital doczeka się nowego bloku operacyjnego?
Powiatowe Centrum Zdrowia w Kartuzach przygotowuje się do realizacji kolejnego wielkiego zadania - budowy nowego bloku operacyjnego. Na tę inwestycję czeka od lat. Istniejący blok przechodzi obecnie remont, jednak mimo to, nie spełnia wszystkich określonych przepisami wymogów, a pozwolenie na jego użytkowanie jest ważne do 2020 roku.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:15
Tuchom. Dzieci i młodzież w ramach RegioLigi zagrają już w tę niedzielę
Już w tę niedzielę, 5 sierpnia odbędzie się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej Vigo Cup w ramach Regionalnej Ligii Piłki Nożnej "6". Dzieci i młodzież z całego województwa będą zmagać się w czterech kategoriach.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:03
Montaż słupów pod nową linię elektroenergetyczną w gminach Kościerzyna i Somonino dobiega końca
Prace przy budowie nowej linii elektroenergetycznej Gdańsk Przyjaźń - Żydowo Kierzkowo przebiegającej przez teren powiatów kartuskiego i kościerskiego idą pełną parą. Jak informuje wykonawca inwestycji, w gminach Kościerzyna i Somonino do zamontowania pozostało już tylko 40 słupów.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 10:00
Fit Dieta - zdrowy i pyszny catering dietetyczny
Chcesz zmienić swój styl życia na zdrowszy, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Nie masz czasu na przygotowywanie posiłków? Nie czekaj dłużej ! Ogromny wpływ na funkcjonowanie twojego organizmu ma odpowiednia dieta. Wystarczy, że zmienisz nawyki żywieniowe, a odmieni się całe twoje życie! Pomoże ci w tym catering dietetyczny Fit Dieta, dostarczając codziennie zbilansowany pakiet posiłków pod same drzwi twojego domu. Zyskasz czas, energię do działania i szczupłą sylwetkę.

środa, 1 sierpnia 2018 r., 08:33
Kartuzy. Zatrzasnęli się w windzie w szpitalu - pomogli strażacy
W środowy poranek strażacy interweniowali w kartuskim szpitalu. W windzie na pierwszym piętrze zatrzasnęły się tam trzy osoby.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:54
Towarzystwo Miłośników Kartuz upiększa teren przy Kolegiacie
Towarzystwo Miłośników Kartuz kontynuuje prace przy tworzeniu parku w pobliżu kartuskiej Kolegiaty. Członkowie TMK w poniedziałek porządkowali skarpę, na której miesiąc wcześniej posadzono kwiaty w ramach Kartuskich Inicjatyw Mieszkańców.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:42
23 jednostki OSP z dotacją na zakup nowego sprzętu
Ponad pół miliona złotych samorząd województwa pomorskiego przekaże na zakup sprzętu dla ochotniczych straży pożarnych. Łącznie środki trafią do 77 jednostek z 44 pomorskich gmin. W nowy sprzęt doposażone zostaną również 23 jednostki z powiatu kartuskiego, do których trafi w sumie 137.400 zł.

wtorek, 31 lipca 2018 r., 12:09
26-latek ranny w wypadku w Tokarach
Helikopterem do szpitala przetransportowano 26-letniego mieszkańca powiatu kartuskiego, który kierował BMW - takie są skutki wypadku, do którego doszło w poniedziałek w Tokarach. Jego samochód uderzył w drzewo.