niedziela, 12 lutego 2017 r., 18:12
Tokarskie Pnie. Spłonął budynek jednorodzinny
Cztery zastępy straży pożarnej walczyły z pożarem, do którego doszło w miejscowości Tokarskie Pnie (gm. Przodkowo). Ogień strawił tam wnętrze drewnianego budynku mieszkalnego.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 17:50
Pożar komina w Węsiorach
W niedzielne popołudnie strażacy interweniowali przy pożarze, do którego doszło w budynku mieszkalnym w Węsiorach (gm. Sulęczyno). Na szczęście dzięki sprawnej akcji gaśniczej szybko udało się opanować zagrożenie.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 17:44
Jak pożegnać karnawał? Sprawdź, gdzie bawić się w Ostatki
Pozostało nam już tylko kilkanaście dni karnawału. Ten radosny, pełen zabawy czas powoli dobiega końca. Przed nami okres ostatków, czyli pożegnania z karnawałem, który obfituje w różnego rodzaju bale, huczne imprezy i fantastyczną zabawę. Dziś podpowiadamy, gdzie warto się wybrać w ostatkową sobotę - 25 lutego.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 14:48
GRANIT - prężnie rozwijające się przedsiębiorstwo budowlane poszukuje nowych współpracowników
Przedsiębiorstwo budowlane Granit to jedna z najprężniej rozwijających się firm w powiecie kartuskim. Spółka może poszczycić się wieloma udanymi realizacjami. W tej chwili buduje największy w Polsce Północnej wieżowiec Olivia Star należący do kompleksu Olivia Business Centre. Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa zaowocował stworzeniem nowych miejsc pracy. Granit obecnie poszukuje osób i brygad do stałej współpracy.

niedziela, 12 lutego 2017 r., 12:12
W Leźnie audi zderzyło się z ciężarówką, w Lisich Jamach kolizja audi z oplem
W sobotę na drogach powiatu kartuskiego doszło do dwóch kolizji. W Leźnie Audi A3 zderzyło się z ciężarowym mercedesem, z kolei w Lisich Jamach kierująca Audi 80 wymusiła pierwszeństwo przejazdu na samochodzie marki Opel Vectra.

sobota, 11 lutego 2017 r., 22:10
Leźno. Dzień Seniora z królami, muzyką, loterią i poczęstunkiem
Zespół Publicznego Gimnazjum i Szkoły Podstawowej w Leźnie, organizator corocznego święta seniorów, przygotował program uroczystości z głównym mottem, które brzmiało: "Niech zakręci się świat, jak za dawnych lat". Szkolni artyści zrealizowali je na medal, za co otrzymali od gości gorące oklaski. Karuzela życzeń, podziękowań i komplementów dla babć i dziadków kręciła się przez całą uroczystość.

sobota, 11 lutego 2017 r., 19:11
Grzybno. Bal Seniora 2017
Jest taki dzień, jeden raz w roku, kiedy na zaproszenie gospodarzy dwóch sołectw spotykają się najstarsi mieszańcy Grzybna i Kalisk, by wspólnie świętować i bawić się. W tym roku dzień ten przypadł w sobotę, 11 lutego. Rozmów w gronie dobrych znajomych, wspólnych tańców i śpiewów nie było końca.

piątek, 10 lutego 2017 r., 20:56
Perły Kaszub 2016 - uhonorowano zasłużonych mieszkańców i prężne działające przedsiębiorstwa
Już po raz szesnasty starosta Janina Kwiecień wręczyła nagrody za wyjątkowe zaangażowanie w promocję i rozwój powiatu kartuskiego,a także działalność na rzecz sportu, kultury, społeczności lokalnej. W tym roku przyznano dziesięć Pereł Kaszub, trzy Superperły oraz siedem wyróżnień.

piątek, 10 lutego 2017 r., 19:23
Kochanej Babci, Kochanemu Dziadkowi... Seniorzy świętowali w Puzdrowie
Około 120 osób wzięło udział w dorocznym Dniu Seniora, który w piątek odbył się w Szkole Podstawowej w Puzdrowie. Dla wyjątkowych gości przygotowano wyjątkowe atrakcje. Nie zabrakło chwil wzruszenia, gdy na scenie prezentowały się wnuczęta oraz salw śmiechu, gdy kaszubskim humorem zarażał Tomasz Fopke. Popołudnie seniorom upłynęło więc w miłej atmosferze.

piątek, 10 lutego 2017 r., 18:20
Weekend poza miastem? Ułatw sobie zwiedzanie
Nawet krótki pobyt w nigdy nie odwiedzanym mieście skłania nas do poświęcenia odrobiny wolnego czasu na zapoznanie się z miejscową sztuką i kulturą. Czasami jednak ciekawych miejsc do odwiedzenia jest sporo, a czasu mało. Jak więc ułatwić sobie dojazd do co atrakcyjniejszych punktów na liście zwiedzenia i zobaczyć jak największą ilość miejscowych atrakcji w możliwie jak najkrótszym czasie?