niedziela, 8 września 2019 r., 19:52
Strażacy z Czeczewa najlepsi w powiatowych zawodach sportowo - pożarniczych
Druhowie z dwudziestu dwóch jednostek OSP stanęło do rywalizacji o miano najlepszych w powiatowych zawodach sportowo-pożarniczych. Gospodarzem zmagań była gmina Chmielno. Ochotnicy z Czeczewa byli najlepsi zarówno w konkurencjach regulaminowych jak i w ćwiczeniach alarmowo-bojowych. W II powiatowych zawodach z ratownictwa medycznego puchar otrzymali druhowie z OSP Goręczyno.

niedziela, 8 września 2019 r., 14:02
Podróż na "Dach Europy" - o tym, jak Kamil, Karolina i Marcin zdobyli Mont Blanc
Strażak, położna i księgowy - troje przyjaciół, których połączyła wspólna pasja do wspinaczki i miłość do gór. Kamil Felskowski z Miechucina, Karolina Pryczkowska z Dejku i Marcin Rymarczyk z Gdańska w sierpniu przeżyli jedną z największych przygód swojego życia - wspólnie zdobyli najwyższy szczyt w na Starym Kontynencie - Mont Blanc. Stanęli na "Dachu Europy" dokładnie 233 lata po tym, gdy dokonano tego po raz pierwszy.

niedziela, 8 września 2019 r., 12:17
Tłumy pielgrzymów złożyły pokłon u stóp Sianowskiej Królowej
Setki pielgrzymów z różnych zakątków Kaszub przybyło w niedzielę do Sianowa, by wziąć udział w odpuście Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Uroczystości odpustowe rozpoczęły się w sobotę, a zakończą niedzielnym, ostatnim w tym roku Apelem Sianowskim z procesją maryjną na placu pielgrzymkowym. Sumie pontyfikalnej przewodniczył ks. prałat Marian Szczepiński.

niedziela, 8 września 2019 r., 10:00
Intrans w Kartuzach - dobrej jakości węgiel w korzystnej cenie
Przedsiębiorstwo Intrans to firma, która prowadzi w Kartuzach skład opału, jednak w swojej ofercie ma nie tylko sprzedaż jego różnych gatunków, ale też inne usługi. To znajdziesz również dobrej jakości czarnoziem do ogrodu. Sprawdź szczegóły.

niedziela, 8 września 2019 r., 09:35
Perły dla Życia 2019 w rękach rodzin wielodzietnych
Dziesięć wyjątkowych rodzin wyróżnił w sobotę starosta Bogdan Łapa. Podczas obchodów Festiwalu Ludzie dla Ludzi wręczył im nagrody "Perła dla życia", które dedykowane są rodzinom wielodzietnym i zastępczym z powiatu kartuskiego.

sobota, 7 września 2019 r., 20:33
Banino. Charytatywny piknik dla Jasia Bohatera z dużą ilością atrakcji
Od południa na boisku sportowym przy szkole podstawowej w Baninie trwała wyjątkowa impreza - Piknik Charytatywny dla Jasia Bohatera, dwuletniego chłopca potrzebującego pomocy w walce o zdrowie i samodzielność. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji - sportowych, muzycznych, literackich i kulinarnych, a także gier i zabaw dla najmłodszych. Dzięki temu udało się zrealizować planowany cel - zebrać jak najwięcej funduszy na rzecz małego Jasia.

sobota, 7 września 2019 r., 19:26
W Chmielnie trwa Festiwal Ludzie dla Ludzi
Tym razem w Chmielnie trwa święto organizacji pozarządowych z terenu powiatu kartuskiego. Festiwal Ludzie dla Ludzi to wydarzenie, które daje możliwość poznania tych, którzy działają na rzecz innych w Kartuskiem. Na stoiskach przygotowanych przez NGO można było m.in. poznać zasady bezpieczeństwa, skorzystać z bezpłatnych badań oraz warsztatów rękodzieła. Festiwal zwieńczy koncert zespołu Jary Oddział Zamknięty.

sobota, 7 września 2019 r., 19:02
I Pomorska Spartakiada Kół Gospodyń Wiejskich
14 kół z terenu województwa pomorskiego wzięło udział w I Pomorskiej Spartakiadzie Kół Gospodyń Wiejskich. Panie zmierzyły się w śpiewie, rzucie ziemniakami w patelnię, dojeniu krowy, ubijaniu piany z jajek, czy w jeździe slalomem taczką przeciąganiu liny. Nie brakło więc talentów wokalnych, sportowych emocji, a przede wszystkim dobrej zabawy.

sobota, 7 września 2019 r., 13:55
Około 400 zawodników na starcie VI Biegu o Złotą Górę
W sobotnie przedpołudnie kilkuset pasjonatów biegania podjęło się zdobycia Złotej Góry. Około 300 osób zmierzyło się z dystansem 10 km wokół malowniczego jeziora Brodno. Bieg był kolejną odsłoną cyklu Kaszuby Biegają 2019. Imprezie tradycyjnie towarzyszyły też biegi towarzyszące, w tym dla dzieci. Łącznie w biegach wzięło udział około 400 osób.

piątek, 6 września 2019 r., 13:21
"Żeby domy się otworzyły" - aktywne kobiety zaprosiły do swoich światów ULKI
Grażyna Brzeska, Teresa Kożyczkowska i Magdalena Lidzbarska zgłosiły się do projektu "ULKA - Uniwersytet Ludowy dla Kobiet Aktywnych", a później stworzyły własny projekt "Żeby domy się otworzyły". Do udziału w nim zaprosiły trzy aktywne działaczki, kobiety, mieszkanki powiatu kartuskiego. Każda z nich otworzyła drzwi swojego domu i zaprosiła ich do swojego świata uczestniczki projektu. We wtorek podczas wspólnego wieczoru śpiewów powróciły do wspomnień ze spotkań i podsumowały projekt.