sobota, 7 października 2017 r., 16:10
Chwaszczyno. 36-letnia Ukrainka potrącona na przejściu dla pieszych
Jedna osoba została przetransportowana do szpitala wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie popołudnie w Chwaszczynie. Kierujący audi potrącił tam przechodzącą przez przejście dla pieszych 36-letnią kobietę.

sobota, 7 października 2017 r., 15:27
Wyczechowo. Motocyklem uderzyli w znak -  dwie osoby ranne, w akcji LPR
Mężczyzna oraz kobieta w ciąży trafili do szpitala, po tym jak motocyklem uderzyli w znak i przewrócili się na betonowy wjazd do posesji. Kobietę do placówki medcznej przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

sobota, 7 października 2017 r., 13:02
Pracodawcy i urzędnicy debatowali o sprawach cudzoziemców
W miniony czwartek członkowie Kaszubskiego Związku Pracodawców, pracodawcy, a także przedstawiciele samorządów i instytucji państwowych dyskutowali na temat problemów związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

sobota, 7 października 2017 r., 11:22
Fit Gym Kartuzy - nowa profesjonalna siłownia w centrum miasta
Jesteś miłośnikiem aktywności fizycznej? Szukasz dobrego miejsca na treningi? A może dopiero chcesz zacząć przygodę ze sportem i zadbać o formę? Odwiedź siłownię Fit Gym w Kartuzach. Położona w samym centrum Kartuz, wyposażona w najwyższej jakości sprzęt jest idealnym miejscem do ćwiczeń.

sobota, 7 października 2017 r., 09:30
WOŚP zakupiła dla ochotników sprzęt o wartości ponad 1,5 mln zł
264 urządzenia i elementy wyposażenia o wartości ponad 1,5 mln zł trafiło w piątek do 178 jednostek ochotniczej straży pożarnej od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wśród obdarowanych znalazło się siedem jednostek z powiatu kościerskiego oraz jedna z kartuskiego.

sobota, 7 października 2017 r., 03:05
Miszewo. Citroen wypadł z trasy, przebił ogrodzenie i wylądował w ogrodzie
W nocy z piątku na sobotę służby ratunkowe interweniowały w Miszewie, gdzie osobowy citroen, którym podróżowały trzy młode osoby, wypadł z trasy, przebił ogrodzenie posesji, zatrzymując się na drzewie. Wskutek zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby.

piątek, 6 października 2017 r., 22:16
Żukowo. Tydzień Zwierząt w przedszkolu i żłobku Bocianowo
Wyjątkowo ciekawie obchodzono w Bocianowie Światowy Dzień Zwierząt. 180 podopiecznych przedszkola i żłobka miało okazję poznać wiele gatunków zwierząt. Specjalnie dla nich "zaproszono" żółwia wodno-lądowego, lamę, alpaki, świnkę morską i konia. Żukowskie przedszkole o profilu przyrodniczym ma własne minizoo, z którym przedszkolaki przyjaźnią się na co dzień.

piątek, 6 października 2017 r., 20:34
Jak bezpiecznie korzystać z szybkich pożyczek przez Internet?
Wśród internetowych usług finansowych dużą popularnością cieszą się ostatnio pożyczki online, które szybko i bez zbędnych formalności pozwalają uzupełnić braki na koncie osobistym. Zbyt łatwy dostęp do takich pożyczek może być jednak niebezpieczny, dlatego warto wiedzieć, jak z nich prawidłowo korzystać.

piątek, 6 października 2017 r., 16:47
Dzień św. Brunona w Kartuzach - tak uczczono święto patrona
Uroczystą mszą świętą i złożeniem kwiatów pod pomnikiem św. uczczono w Kartuzach, przypadający na 6 października dzień świętego Brunona, patrona Kartuz.

piątek, 6 października 2017 r., 16:20
Banino. Woda już zdatna do spożycia
Jakość wody z wodociągu w Baninie już się poprawiła. Zgodnie z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Kartuzach, woda, z której korzystają mieszkańcy z Banina, Rębiechowa, Czapli, Barniewic, Miszewa i Miszewka jest już zdatna do spożycia.