wtorek, 15 maja 2018 r., 12:15
Miechucino. Pół wieku w miłości - Złote Gody Bogumiły i Mariana Lemannów
Upłynęło już pół wieku od chwili, gdy przed Bogiem ślubowali sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Wspólne życie na dobre i złe, w zdrowiu i w chorobie. Wytrwali w przysiędze. Dziś mogą służyć za wzór dla innych par. Bogumiła i Marian Lemannowie z Miechucina w kwietniu świętowali jubileusz Złotych Godów. Z tej okazji prezydent RP odznaczył ich medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. W poniedziałek jubilatom wręczył je wójt Chmielna Jerzy Grzegorzewski.

wtorek, 15 maja 2018 r., 11:00
Firma Izobud zaprasza na I Konferencję dla Dekarzy
Mądre budowanie to misja firmy Izobud, która idealnie definiuje blisko 30 lat działalności na rynku materiałów budowlanych. Najlepsze marki, innowacyjne rozwiązania, własny transport ale przede wszystkim fachowe doradztwo, oparte na rzetelnej, bezustannie poszerzanej wiedzy.

wtorek, 15 maja 2018 r., 10:19
Hopowo. Bus uderzył w renault, osobówka w pieszą
We wtorkowy poranek służby interweniowały w Hopowie, gdzie doszło do zdarzenia w rejonie przejścia dla pieszych. Fiat Ducato najechał tam na tył renault, w efekcie czego renault uderzyło w przechodzącą przez przejście pieszą. 40-letnia kobieta trafiła do szpitala.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 17:01
Tak wygląda wnętrze dworca. Inwestycja już na ukończeniu - otwarcie za miesiąc
Już niewiele ponad miesiąc dzieli nas od otwarcia dworca w Kartuzach. Pod koniec czerwca z nowego obiektu będą już mogli korzystać pasażerowie. Prace są na ukończeniu. W niedzielę na dworcu podpisano list intencyjny w sprawie reaktywacji linii Kartuzy-Stara Piła - Gdańsk Kokoszki. Osoby, które wzięły udział w towarzyszącym wydarzeniu happeningu, miały okazję zwiedzić obiekt i zobaczyć efekty dotychczasowych prac.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 16:52
Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka w Gdańsku
W poniedziałek przed Dworem Artusa w Gdańsku odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. Podczas uroczystości odznaczono i awansowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy i ochotników. Wśród nagrodzonych nich nie brakło też strażaków z powiatów kartuskiego i kościerskiego.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 16:38
W środę kolejny etap prac na deptaku - będą utrudnienia
W środę rozpocznie się kolejny etap prac na kartuskim deptaku. Wylana zostanie na nim betonowa podbudowa. W związku z tym przez najbliższe dni jego poszczególne odcinki będą wyłączone z użytkowania.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 15:58
Katarzyna Wesółka laureatką IV Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy o Regionie
Katarzyna Wesółka, tegoroczna absolwentka technikum w ZSP w Sierakowicach w kwietniu reprezentowała swoją szkołę na IV Wojewódzkim Konkursie Wiedzy o Regionie, organizowanym przez ZSHG w Gdyni. Uczennica świetnie spisała się w finale konkursu i zdobyła drugie miejsce.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 14:51
Zderzenie dwóch aut w Kiełpinie
W poniedziałek po południu doszło do zderzenia dwóch samochodów w Kiełpinie. Dwie osoby przetransportowano do szpitala.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 14:47
Wypadek w Puzdrowie - jedna osoba ranna
Jedną osobę przetransportowano do szpitala na skutek wypadku, do którego doszło w sobotę w Puzdrowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe.

poniedziałek, 14 maja 2018 r., 13:17
11-latka potrącona przez samochód w Ostrzycach
W niedzielne popołudnie doszło do wypadku w Ostrzycach. 11-latka została potrącona przez samochód. Dziewczynka wtargnęła pod koła pojazdu, próbując przejść przez jezdnię.