środa, 9 sierpnia 2017 r., 13:11
Kiełpino. Przez dwa tygodnie nie mieli dojazdu do swoich posesji
Lipcowe ulewy wyrządziły liczne szkody na bardzo wielu drogach w różnych zakątkach powiatu kartuskiego. Sporo zniszczeń odnotowano również w gminie Kartuzy. Gdy tylko pogoda uległa poprawie natychmiast zlecono naprawy uszkodzonych odcinków. Niestety mieszkańcy ul. Konopnickiej w Kiełpinie na interwencję służb czekają już dwa tygodnie. Od tego czasu ich droga jest nieprzejezdna, a do domów dostają się przez jedną z prywatnych działek.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 13:08
Starkowa Huta. Karambol na K20
W środowy poranek doszło do zdarzenia z udziałem pięciu samochodów na drodze krajowej nr 20 w Starkowej Hucie. Wskutek zajścia do szpitala przetransportowano dwie osoby.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 12:40
W211 - będą wzmożone kontrole policji
Z uwagi na dużą liczbę wypadków i kolizji kartuska policja rusza ze wzmożonymi działaniami kontrolno-prewencyjnymi na terenie powiatu. Pod lupę szczególnie zostanie wzięty odcinek drogi W211, a więc przebiegający od Żukowa poprzez Kartuz do Sierakowic.

środa, 9 sierpnia 2017 r., 10:49
Z kasy KPWiK-u zniknął milion. Są nowe ustalenia w śledztwie
Nie 400.000 zł, a około milion złotych miało zniknąć z kasy Kartuskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Póki co w kręgu podejrzanych znajdują się nadal cztery osoby, ale niewykluczone, że będzie ich więcej. Śledczy powołali biegłego, którego opinia ma być kluczowa w przypisaniu winy dotychczasowych podejrzanym, bądź przedstawieniu zarzutów innym osobom.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 22:05
Spotkanie ze Słowianami i kaszubskim rzemiosłem - w sobotę koniecznie odwiedź kartuskie muzeum
Pokazy przędzenia na kołowrotku, plecionkarstwa, pracy na kole garncarskim, warsztaty malowania kaszubskich wzorów na drewnie, obozowisko dawnych Słowian, niezwykły teatrzyk - to niektóre z atrakcji zaplanowanych na sobotę w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach. Już po raz trzeci odbędzie się tam "Etno-Prezentacja czyli jôrmark w mùzeùm".

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 19:37
Szybko i spektakularnie - przed nami weekendowy wyścig dronów w Koszałkowie
Szybkość, spektakularne zdarzenia, technologia i emocje - to wszystko będzie towarzyszyło DRC Drone Race Kaszuby 2017. 40 zawodników już w najbliższy weekend w Koszałkowie będzie rywalizowało o miano mistrza w wyścigach dronów.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 18:07
Pożar papy na dachu budynku mieszkalnego w Chmielnie
We wtorkowe popołudnie na jednym z budynków mieszkalnych w Chmielnie zapaliła się papa dachowa. Dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień szybko udało się opanować i nie odnotowano większych strat.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:44
Akcja "Bicykl" w Kartuzach - policjanci kontrolowali i edukowali rowerzystów
W sobotę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kartuzach prowadzili na drogach powiatu kartuskiego działania pod hasłem "Bicykl". Miały na celu zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem rowerzystów, były również świetną okazją do promowania i zachęcania najmłodszych cyklistów do używania elementów odblaskowych i wyposażenia się w kask ochronny.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 11:27
Polskie ręczniki ze Zduńskiej Woli
Zduńska Wola, miasto położone w zachodniej części województwa łódzkiego, znane jest z przemysłu włókniarskiego, który rozwijał się tutaj od najwcześniejszych dekad dziewiętnastego wieku — to wtedy na terenie miasta zaczęły powstawać pierwsze manufaktury skupiające najzdolniejszych tkaczy w Polsce. Niestety, wojna i inne wydarzenia katastrofalne dla rynku sprawiły, że wiele firm zniknęło z rynku, jednocześnie powstało wiele nowych, które szybko wypełniły pustkę po swoich poprzednikach. Jedną z takich dłużej funkcjonujących firm jest Zwoltex, producent ręczników.

wtorek, 8 sierpnia 2017 r., 09:37
Czy papierowa torba może być przydatna?
Istnieją takie produkty, które wykorzystywane są w bardzo wielu sytuacjach, ponieważ są po prostu praktyczne oraz wygodne. Takim przykładem może być właśnie papierowa torba, którą zapewne niejeden raz zdarzało się każdemu używać. Do czego przydatny jest taki produkt?