poniedziałek, 17 kwietnia 2017 r., 00:20
Radosne dziecięce poszukiwanie wielkanocnego zajączka
O tradycje wielkanocne, a dokładnie o "niewidzialne" wizyty zajączka w wielkanocne święta, zapytaliśmy najmłodszych mieszkańców (od 5 do 7 lat) gminy Przodkowo. Zdradziły nam swoje dziecięce tajemnice, jakich prezentów oczekują w tym roku. Wszystkie bez wyjątku były pewne, że obdarowane zostaną słodyczami, a część z nich liczy na bardziej "wypasione" prezenty, bo uważają, że zajączka na nie stać. Dzisiaj będą już wiedziały, czy marzenia się spełniają.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 21:49
Wraca zima - wydano ostrzeżenie o przymrozkach
W nocy z niedzieli na poniedziałek oraz w kolejnych nocach aż do czwartku mają występować przymrozki sięgające -5°C. Ostrzeżenie w tej sprawie wydał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 15:14
Sztuka w rogach zaklęta - z wizytą w Galerii Rudolfa Kręckiego
Na całym Pomorzu sztuką tą zajmuje się zaledwie kilka osób. Jest żmudna i wymagająca, potrzebuje czasu i wyczucia. Rudolf Kręcki, opanował ją po mistrzowsku i jest prawdziwym artystą w tym fachu. Mowa o wyrobach z rogu - mieszkający w Chmielnie twórca, robi z nich jednak nie tylko tabakiery. Jest jedynym spośród ludzi zajmujących się tym rzemiosłem, który tworzy też dzieła sztuki. Przed kilkoma tygodniami otworzył w Chmielnie Galerię Kaszubski Róg i tam podziwiać można kilkaset jego prac.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 09:44
Wilanowo. Zderzenie golfa z Audi A4 - dwie osoby w szpitalu
Dwie osoby został poszkodowane wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotni wieczór w Wilanowie. Audi A4 zderzyło się tam z VW Golfem.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 09:20
Planujesz przyjęcie na świeżym powietrzu? Ta oferta jest dla Ciebie!
Marzysz o przyjęciu na świeżym powietrzu? Zależy się na elegancji? Nie chcesz martwić się, że tygodniowe przygotowania zniweczy kapryśna pogoda? Idealnym rozwiązaniem jest wynajem namiotu, który ochroni Twoich gości przed deszczem, czy chłodem wraz z pełny asortymentem - stołami, ławkami, zastawą.

niedziela, 16 kwietnia 2017 r., 09:19
Wielkanoc po strażacku, czyli świąteczne tradycje druhów
Wielkanoc to najważniejsze święto wszystkich chrześcijan. Okresowi temu towarzyszy bogata tradycja obrzędów i zwyczajów. Niektóre dziś już zapomniane, inne wciąż kontynuowane, a jeszcze inne po latach są reaktywowane. Jak się okazuje bogatą tradycję związaną ze Świętami Wielkanocnymi mają również strażacy - czuwają przy Grobach Pańskich, urządzają śmigus-dyngus, ale również organizują Misterium Męki Pańskiej.

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 13:09
Somonino. Wielkanocny zajączek z wizytą u dzieci
Gminny Ośrodek Kultury w Somoninie od lat kultywuje tradycję zajączkowych odwiedzin. Pracownicy tej placówki i biblioteki przebrani za zajączki i bajkowe postacie krążą po całej gminie i odwiedzają wszystkie szkoły i przedszkola na jej terenie.

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 11:16
Gowidlino. Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzaki oczami dzieci
"Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzątko" - pod takim hasłem odbył się gminny konkurs plastyczny, którego organizatorem był Zespół Szkół w Gowidlinie. Na konkurs napłynęły 34 prace z 11 placówek oświatowych z terenu gminy Sierakowice.

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 11:16
Somonino. Jeep najechał na tył passata
Jedna osoba została poszkodowana wskutek zdarzenia, do którego doszło w sobotnie przedpołudnie w Somoninie. Kierujący jeepem najechał tam tył poprzedzającego go passata.

piątek, 14 kwietnia 2017 r., 16:45
Sklep internetowy - Na czym warto się skupić?
Wielu uważa, że sprzedaż w sieci jest niczym sprzedawanie na targowisku, tylko, że to targowisko obejmuje cały świat. Według tego myślenia, nie trzeba wiele, by znaleźć odpowiedniego klienta, wystarczy jedynie towar, na który jest popyt i już można święcić sukcesy na niwie sprzedaży internetowej. Czy tak jest w rzeczywistości?