Kartuzy Triathlon MTB

30 lipiec 2016 r. (od godz. 12:00)
Złota Góra - Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu
Kartuzy Triathlon MTB

Uczestnicy kartuskiego triathlonu będą musieli pokonać 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy rowerem i 5 kilometrów biegu. Celem imprezy jest popularyzacja triathlonu oraz propagowanie zdrowego stylu życia, a także promocja gminy Kartuzy.

30 lipca br. po raz kolejny na Złotej Górze w Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu będą zmagać się silni ciałem i niezłomni duchem uczestnicy kolejnej edycji Kartuzy Triathlon MTB. Wyścigi skierowane są zarówno do początkujących, jak i zaawansowanych zawodników. Każdy uczestnik zawodów otrzymuje pamiątkowy T-shirt oraz medal ukończenia zawodów.

Dla najmłodszych przewidziano duathlon.

Dystans jaki czeka na zawodników to 750 m pływania, 20 km na rowerze oraz 5 km biegu. Według organizatorów jest to idealna odległość na pierwszy triathlon w życiu jak i na przetestowanie formy przed dłuższym dystansem.

Triathlon Kartuzy zaskoczy nie jednego zawodnika. Część pływacka zaczyna się w jeziorze Brodno Wielkie ze startu wspólnego. Po wyjściu z wody zawodnik udaje się do jedynej w swoim rodzaju zadaszonej strefy zmian. Część rowerowa odbywa się na rowerach MTB po malowniczych terenach Gminy Kartuzy. Ostatni etap wyścigu kończy się pozornie łatwym biegiem, którego finisz znajduje się na szczycie Złotej Góry. Zawodnicy startują indywidualnie lub w sztafetach 2 - 3 osobowych.

Szczegółowy program oraz regulamin imprezy znajduje się na stronie www.kartuzytriathlon.pl.

W związku z imprezą w godzinach 12.00 - 15.00 wystąpią utrudnienia w ruchu ulicznym na drodze powiatowej nr DP 1921G Złota Góra - Ostrzyce, na odcinku Złota Góra - Brodnica Dolna.

Organizatorzy:
- Gmina Kartuzy
- Centrum Sportów Wodnych i Promocji Regionu na Złotej Górze
- PAS-JA Rekreacja Szkolenia Doradztwo Krystyna Dwórznik
- Fundacja Silni Ciałem Niezłomni Duchem

nadesłane

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« wrzesień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd