47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna" w Sulęczynie

28 - 30 czerwiec 2019 r. (od godz. 15:00)
Sulęczyno, Gminny Ośrodek Kultury, ul. Zielona Droga 1
47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna" w Sulęczynie

W piątek 28 czerwca o godzinie 15.00, rozpocznie się 47. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej "Bazuna" w Sulęczynie. Wspólna zabawa, śpiewanie na scenie plenerowej GOKu i poza nią trwać będzie do godzin popołudniowych niedzieli - 30 czerwca.

"Bazuna" organizowana jest nieprzerwanie od ponad czterdziestu lat. Ogólnopolski Turystyczny Przegląd Piosenki Studenckiej cieszy się licznym gronem uczestników - z dawnych i najbliższych lat. Pierwsza impreza odbyła się jesienią 1971 r. w Sali Teatralnej KSW "Żak" w Gdańsku. Przez kolejne lata Przegląd odbywał się w Gdańsku, a następnie - plenerowo w różnych miejscach Pomorza. "Bazuna" kultywuje dobre wzorce piosenki turystycznej i studenckiej kolejnym pokoleniom studentów. Jest spoiwem wielopokoleniowej rodziny studentów i absolwentów Politechniki Gdańskiej i innych uczelni Trójmiasta.

Przegląd ma charakter ogólnopolski, udział w nim biorą wykonawcy z całego kraju. W tym roku odbędzie się w dniach 28 - 30 czerwca 2019 r. w Sulęczynie - w pięknym kaszubskim krajobrazie. Prezentacja konkursowych i nocnych występów zaproszonych gości obędzie się na scenie plenerowej Gminnego Ośrodka Kultury.

Program Bazuny

Piątek, 28 czerwca

15.00 Koncert powitalny
- śpiewajmy razem - z harcerzami na szlaku piosenki
Żywioły-Art, Paweł Pastuszak z Przyjaciółmi
- Robert Mazurkiewicz i Przemysław Bielawa
- Adam Drąg
- Paweł A. Nowak i Tomasz Olszewski z zespołem

- Byłem przed chwilą w bezkresie... - 36 lat grupy "Bez Jacka" - przyjacielski krąg: Zuzanna i Katka Kotecka, Dorota Kuziela z zespołem, Joanna Pilarska, Cztery Pory Miłowania
- Pod Strzechą
- Maciej Służała
- Mietek Folk Olsztyn
- Bydgoszcz jest piosenką: Piotr Pieńkowski, Wojciech Lachowski i Anna Maćkowiak, Marzena Nowakowska, Małgorzata Lipińska z zespołem, Wszystkiego Najlepszego

Sobota, 29 czerwca

10.00 konkurs - część 1
13.00 konkurs - część 2
16.00 Karczma Na Stromej (ul. Stroma 3)
Piosenki sprzed lat - niezapomniane przeboje rajdowego szlaku
Wagabundy - Dorota Kurczyńska, Wojciech Klocek i Ryszard Dubiela z Przyjaciółmi

18.00 Nocny maraton
- Zagrali i Poszli
- Labolare
- Słodki Całus od Buby
- Mechanicy Shanty
- Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa
- Caryna
- Supertrio: Krzysztof Jurkiewicz, Łukasz Nowak i Łukasz Majewski

Niedziela, 30 czerwca

11.00 powitanie
- Jarek Tomaszewski z zespołem
- Grupa Muzycznego Wsparcia

12.00 koncert laureatów

Po zakończeniu na scenie koncertów: piątkowego i sobotniego wspólne śpiewanie przy ognisku.

DODAJ KOMENTARZ
Zamieszczając tu swój komentarz bierzesz za niego pełną odpowiedzialność. Wyrażając swoje zdanie, uszanuj proszę poglądy innych - komentuj, ale nie obrażaj! Redakcja portalu Kartuzy.info zastrzega sobie prawo do ingerowania w treść komentarzy lub ich usuwania, jeżeli nie będą zgodne z tematem, zasadami współżycia społecznego lub będą naruszały normy prawne i obyczajowe. Jeżeli uważasz, że komentarz powinien zostać usunięty - wypełnij formularz, który pokazuje się po kliknięciu na dzwonku pod treścią danego komentarza.
« wrzesień 2019 »
Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
So
Nd