sobota, 11 listopada 2017 r., 19:04
Spadł pierwszy śnieg - na drogach jest ślisko i niebezpiecznie
W sobotni wieczór na Kaszubach zrobiło się biało. Spadł pierwszy śnieg. Na drogach zrobiło się ślisko i niebezpiecznie, więc kierowcy, zwłaszcza ci, którzy jeszcze nie zdążyli zmienić opon letnich, powinni zachować szczególną ostrożność.

sobota, 11 listopada 2017 r., 16:01
Tak świętowano Dzień Niepodległości w Kartuzach
Mieszkańcy miasta i powiatu kartuskiego uczcili w Kartuzach 99. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zgodnie z coroczną tradycją w ramach gminno-powiatowych obchodów, ich uczestnicy wzięli udział w mszy św., złożyli kwiaty pod pomnikiem Matki Boskiej i udali się na patriotyczny happening.

sobota, 11 listopada 2017 r., 15:21
"Jak Feniks..." - młodzież uczciła Niepodległą happeningiem
Już po raz dziewiąty z okazji Dnia Niepodległości Centrum Inicjatyw Edukacyjnych wspólnie z młodzieżą przygotowało patriotyczny happening. W tym roku, ze względu na warunku atmosferyczne spektakl przeniesiono do Kartuskiego Centrum Kultury.

piątek, 10 listopada 2017 r., 20:56
Banino. Gimnazjalistki stypendystkami Marszałka Województwa Pomorskiego
Dwie uczennice z oddziałów gimnazjalnych Szkoły Podstawowej im. księdza prałata Józefa Bigusa w Baninie otrzymają stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego na rok szkolny 2017/2018 w ramach Pomorskiego programu pomocy stypendialnej 2017/2018 i 2018/2019 współfinasowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

piątek, 10 listopada 2017 r., 20:40
Gmina Żukowo ponownie wśród najdynamiczniejszych gmin w Polsce
Gmina Żukowo ponownie zajęła czwarte miejsce w Rankingu Samorządów Najdynamiczniej Rozwijających Przedsiębiorczość w latach 2003 - 2016 w kategorii Gmina Miejsko-Wiejska. Udowodniła, że należy do grona najszybciej rozwijających się samorządów w Polsce.

piątek, 10 listopada 2017 r., 19:42
Żukowo. Nieszablonowe Święto Niepodległości w przedszkolu Bocianowo
Prawie 160 podopiecznym Przedszkola i Żłobka Bocianowo wzięło udział w przygotowanym specjalnie dla nich Święcie Niepodległości. Grupa Misie, Biedronki, Pszczółki, Żabki, Sowy, Wiewiórki i Rybki były na poligonie, jeździły gazikami i zobaczyły wystawę eksponatów. Ponadto mogły delektować się grochówką prosto z kuchni polowej i zajadać się rogalami marcińskimi z białym makiem.

piątek, 10 listopada 2017 r., 14:06
Trwa rozbudowa promenady wokół Jeziora Karczemnego
Do 15 grudnia zakończyć się mają prace przy rozbudowie promenady, która biegnie wzdłuż Jeziora Karczemnego w Kartuzach. Trasa, z której tak chętnie korzystają zarówno biegacze, jak i rowerzyści i rolkarze, wydłuży się o kolejne trzysta metrów.

piątek, 10 listopada 2017 r., 10:40
Dobiega końca termomodernizacja budynków należących do gminy Somonino
Gmina Somonino podjęła się zrealizowania kompleksowej modernizacji energetycznej budynków - mieszkań komunalnych w Połęczynie, Egiertowie, Goręczynie, a także OSP i GOK w Somoninie, jak również gminnego przedszkola w Goręczynie i OSP w Ostrzycach. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 19:18
Wybrano nowy skład Rady Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego
Rada Organizacji Pozarządowych Powiatu Kartuskiego ma nowy skład na szóstą kadencję. Jej członków wybrano w czwartek, 9 listopada podczas spotkania w sali komendy powiatowej PSP w Kartuzach. Do wyborów zgłoszono w tym roku przedstawicieli dwunastu organizacji, spośród nich reprezentanci NGO działających na terenie powiatu wybrali siedmioro.

czwartek, 9 listopada 2017 r., 15:44
Kartuzy. Skarpa na "małej obwodnicy" osunęła się po raz kolejny
Oddany w sierpniu odcinek ul. Chmieleńskiej, określany jako mała obwodnica Kartuz znów wymaga ingerencji drogowców. Po raz kolejny osunęła się ziemia ze zbocza. Tym razem spora część skarpy znalazła się na ścieżce rowerowej. Z prośbą o interwencję w tej sprawie zgłosili się do nas mieszkańcy.