wtorek, 9 maja 2017 r., 12:56
"Blaszany Bębenek" połączył polsko-niemiecką młodzież
Postać Güntera Grassa stała się przyczynkiem wymiany młodzieży z I LO w Kartuzach i niemieckiego Gimnazjum Europaschule. W kwietniu do stolicy Kaszub przybyło łącznie 18 osób. W trakcie wizyty uczniowie nie tylko się integrowali, poznawali twórczość wybitnego noblisty, ale również uczestniczyli w zajęciach lekcyjnych oraz zwiedzali Kaszuby i Trójmiasto.

wtorek, 9 maja 2017 r., 09:59
O włos od tragedii - niebezpieczne wyprzedzanie
Jeden z naszych czytelników był świadkiem niezwykle niebezpiecznej sytuacji na drodze, którą zarejestrował na kamerze, zamontowanej w swoim samochodzie. Tylko duża doza szczęścia i refleks pozostałych kierowców spowodowała, że tym razem nie doszło do tragedii.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 14:20
W poniedziałek ruszy przebudowa parkingu w centrum Sierakowic
Parking w centrum Sierakowic za kilka tygodni zmieni swój wizerunek. Prace rozpoczną się dokładnie za tydzień, 15 maja. Zaplanowano je w taki sposób, by część terenu była nadal dostępna dla kierowców, a komunikacja autobusowa przebiegała bez zakłóceń.

niedziela, 7 maja 2017 r., 14:29
Po raz 18. strażacy pielgrzymowali do Królowej Kaszub
W niedzielę już po raz osiemnasty strażacy wyruszyli w pieszą pielgrzymkę do Matki Boskiej Sianowskiej Królowej Kaszub. Tradycyjnie wzięli w niej udział druhowie z 52 jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z powiatu kartuskiego oraz funkcjonariusze Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach

niedziela, 7 maja 2017 r., 09:20
Tuchom. Wiosenne sprzątanie sołectwa
Przez dwie godziny w sobotnie popołudnie ponad 40 mieszkańców Tuchomia sprzątało swoje sołectwo. Poszczególne grupy wyczyściły ze śmieci m. in. teren przy boisku sportowym, ulice - Długą, Szkolną, Spacerową, Tęczową i Wczasową oraz część terenów wzdłuż Jeziora Tuchomskiego i fragmenty lasu. Prace zakończono spotkaniem przy ognisku.

sobota, 6 maja 2017 r., 11:39
Kiełpino. I Powiatowym Konkursie "Jan Brzechwa - poeta, który nieustannie zachwyca"
28 kwietnia 2017r.odbyło się uroczyste podsumowanie I Powiatowego Konkursu Poetycko - Literackiego "Jan Brzechwa - poeta, który nieustannie zachwyca". Głównym celem konkursu było propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie ich uwagi na wiersze wybitnego twórcy, który w mistrzowski sposób przedstawiał bohaterów i sytuacje odnoszące się do rzeczywistości.

sobota, 6 maja 2017 r., 11:06
Trwają prace nad zmianami na "chmieleńskiej górce". Konsultacje wstępnie zaplanowano na lato
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, jeszcze tego lata mieszkańcy Chmielna będą mogli zapoznać się z projektem zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego dla fragmentu miejscowości, określanego mianem chmieleńskiej górki. Dokument powinien zostać wyłożony do wglądu dla mieszkańców i zainteresowanych na przełomie lipca i sierpnia. Wówczas będzie można zgłosić do niego swoje uwagi bądź wnioski.

piątek, 5 maja 2017 r., 16:28
Gimnazjaliści z Somonina i Żukowa posłami na Sejm Dzieci i Młodzieży
Aż sześcioro uczniów z powiatu kartuskiego będzie reprezentować województwo pomorskie na obradach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Gimnazjaliści z Somonina i Żukowa znaleźli się wśród czternastu dwuosobowych zespołów, które wytypowano w konkursie rekrutacyjnym. Drużyny, które stworzyli Julia Patoka i Aleksandra Brylowska oraz Dawid Miotk i Maksymilian Rychert, zdobyły największą liczbę punktów zajmując równorzędnie pierwsze miejsca i zdobywając miejsca w sejmowej komisji problemowej.

piątek, 5 maja 2017 r., 14:18
Oliwia Jeżewska zwyciężczynią V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego
Z gramatyką i słownictwem angielskim zmierzyli się w ubiegłym tygodniu uczestnicy V Powiatowego Konkursu Języka Angielskiego - We Know English. Przystąpiło do niego 15 najlepszych uczniów, wyłonionych w eliminacjach szkolnych.

piątek, 5 maja 2017 r., 12:24
Udane starty młodych kartuskich pływaków w Lęborku
Martyna Piepiórka, uczennica klasy sportowej z ZSO nr 2 w Kartuzach, zdobyła dwa medale - srebrny i brązowy na zawodach pływackich, upamiętniających Stanisława Ubę, prezesa Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego.