niedziela, 23 czerwca 2019 r., 18:22
Tysiące pasjonatów motoryzacji w Stężycy. Classówka 2019 za nami
Kilkaset samochodów podziwiać można było w weekend w Amfiteatrze w Stężycy. Odbyła się tam kolejna edycja Classówki, czyli zlotu pojazdów zabytkowych i nie tylko, bo wśród motoryzacyjnych perełek podziwiać można było również "odpicowane" i młodsze modele aut. Dwudniowa formuła imprezy sprawiła, że do stężyckiego amfiteatru zawitało kilka tysięcy pasjonatów motoryzacji.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 10:32
Najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Ojca
23 czerwca obchodzimy wyjątkowe święto - Dzień Ojca. To szczególna data w kalendarzu, kiedy możemy dodatkowo podziękować ojcom za codzienną troskę, cierpliwość i opiekę. Z tej okazji publikujemy na naszych łamach życzenia, które nadesłali nam nasi Czytelnicy.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 10:02
Koncertowe sobótki w Żukowie. Zabawa z Baranovskim, Lato i Hyżym
Kolejna edycja żukowskich sobótek w Parku nad Jeziorem upłynęła pod znakiem dobrej zabawy i świetnej muzyki. Publiczność przez kilka godzin bawiła się na koncertach. Gwiazdą wieczoru był Grzegorz Hyży. Przed nim na scenie pojawili się Baranovsky i Filip Lato.

niedziela, 23 czerwca 2019 r., 09:35
Tak bawiono się na Kaszubskiej Sobótce w Sierakowicach
Widowisko prezentujące kaszubskie i słowiańskie obrzędy Nocy Świętojańskiej, ścinanie kani, wyplatanie wianków, występy młodych mieszkańców gminy i koncerty - tak wyglądała sobotnia odsłona Kaszubskiej Sobótki w Sierakowicach. Impreza w sobotni wieczór odbyła się w Amfiteatrze Szerokowidze.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 23:46
Kiełpino. Pełne atrakcji Sobótki z charytatywnym akcentem
Za nami pełne atrakcji IV Sobótki na stadionie w Kiełpinie. Uczestnicy mogli wziąć udział m.in. w Turnieju Piłki Nożnej, II Mistrzostwach Kiełpina w Baśkę, I Otwartych Kiełpińskich Rozgrywkach Szachowych, zabawach i konkursach z nagrodami oraz wielu innych atrakcjach przygotowanych przez Sołectwo Kiełpino. Imprezie towarzyszyła zbiórka pieniędzy na leczenie Karoliny Treder.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 11:25
Żukowo. Powstanie ulica łącząca ul. Kościerską z 3 Maja i parking
Pomiędzy nową i działającą już przystanią kajakową a żukowskim cmentarzem przebiega ulica łącząca ul. Kościerską z ul. 3 Maja. Ta stara droga, częściowo szutrowa, a częściowo wybrukowana, przed laty służyła do transportu konnego. Planowana modernizacja sprawi, że ma ona być przydatna dla uczestników spływów, jak i osób odwiedzających cmentarz. W trakcie opracowania jest dokumentacja projektowa.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 09:21
Sławki. Impreza "Sobótkowa" na początek wakacji
Mieszkańcy Sławek i okolicznych miejscowości w tym roku zabawą Sobótkową rozpoczęli wakacje. Na starszych jak i młodszych czekało mnóstwo atrakcji, przygotowanych przez KGW i Sołtysa Sławek. Zabawę taneczną poprowadził gość specjalny - prezenter Radia Kaszëbe - Piotr Szyca.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 19:51
Gmina Żukowo. Przystanie kajakowe otwarte i przetestowane
Gmina Żukowo oddała do dyspozycji trzy nowe przystanie kajakowe zlokalizowane w miejscowościach: Rutki, Żukowo i Lniska. Inwestycje zostały zrealizowane w ramach zadania "Pomorskie Szlaki Kajakowe - Szlakiem Raduni". Za nami już także spływ z wykorzystaniem nowych przystani.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 12:31
Przyrządzą rekordową konfiturę z truskawek kaszubskich
W niedzielę, 30 czerwca w Chmielnie odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Truskawek Kaszubskich. W jego trakcie powstani 100 kilogramów konfitury z truskawek. Tym samym chmieleński ośrodek kultury przystąpi do ustanowienia kolejnego rekordu z kaszubską maleną w roli głównej.

czwartek, 20 czerwca 2019 r., 15:30
Żukowo. Spotkanie z laureatami konkursów w Szkole Podstawowej nr 1
W wtorkowe popołudnie w sali gimnastycznej żukowskiej podstawówki odbyło się, jak co roku, wręczenie proporczyków i plakietek wszystkim uczniom, którzy podczas minionego roku szkolnego zdobywali laury w konkursach recytatorskich, wokalnych, czytelniczych, plastycznych, literackich hafciarskich, językowych i sportowych. Ich rodzice otrzymali listy gratulacyjne.