wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 15:37
Święto Strażnika Miejskiego. Jak wygląda codzienna praca funkcjonariuszy?
Służą społeczności miasta i gminy Kartuzy dbając o zachowanie porządku publicznego. Interweniują w przeróżnych sprawach, zabezpieczają gminne imprezy, wspomagają też inne służby. Mowa o funkcjonariuszach straży miejskiej. Niewielu wie, że 29 sierpnia mają swoje święto.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 07:30
90-lecie LO na Klasztornej - zobacz trzecią część archiwalnych zdjęć
Urodziny kartuskiego ogólnika zbliżają się wielkimi krokami. Już 9 września odbędą się uroczystości jubileuszowe i wielki zjazd absolwentów. Z okazji 90-lecia wspólne ze szkołą przygotowaliśmy cykl prezentujący archiwalne zdjęcia z życia ogólnika. W trzeciej części obejrzeć można fotografie ilustrujące lata 70. i 80.

wtorek, 29 sierpnia 2017 r., 07:17
Garcz najładniejszą wsią w gminie Chmielno - wyniki konkursu Piękna Wieś
Podczas zabawy dożynkowej w Miechucinie ogłoszono wyniki gminnego etapu tegorocznego konkursu Piękna Wieś. W kategorii zagród zwyciężyli Anna i Jerzy Królowie z Kożyczkowa, tytuł najpiękniejszej wsi zdobył natomiast Garcz.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 17:09
Za tydzień szkoła! Jak dobrze skompletować wyprawkę?
Już za tydzień, 4 września w szkołach w całej Polsce zabrzmi pierwszy dzwonek. Tysiące uczniów po dwumiesięcznej przerwie od lekcji i książek znów zasiądzie w szkolnych ławach. Ostatnie dni wakacji to idealny moment na skompletowanie i uzupełnienie wyprawki szkolnej. Podpowiadamy, jak zrobić to dobrze, szybko i nie nadwyrężyć przy tym portfela.

poniedziałek, 28 sierpnia 2017 r., 15:31
Ostrzyce. Święto Ryby Jeziornej, czyli wielkie wędkowanie po raz 21.
Za nami kolejna już odsłona dorocznych zawodów wędkarskich "Media" w Ostrzycach. Na zaproszenie Jana Czapiewskiego tradycyjnie już odpowiedziało wiele pomorskich redakcji i firm, stając w szranki z wędką w ręku. Najlepszym przyznano pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe.

sobota, 26 sierpnia 2017 r., 23:10
Kaszëbë Music Festiwal z modą, opowieściami, filmami, koncertami i żywiołowym Żywiołakiem na finał
Spotkania podróżnicze, projekcje filmowe, pokaz mody, koncerty kaszubskich artystów - tak w dużym skrócie zrelacjonować można kolejną edycję festiwalu Kaszëbë Music. Impreza odbyła się w Kartuzach już po raz trzeci. Niestety frekwencja nie była zbyt duża. Ci, których nie było, mogą żałować - ominęło ich naprawdę ciekawe wydarzenie promujące nowoczesną kulturę Kaszub, pełne spotkań z ciekawymi ludzi i muzyki inspirowanej regionem.

piątek, 25 sierpnia 2017 r., 16:06
Uproszczone decyzje i odszkodowania dla właścicieli lasów prywatnych zniszczonych przez nawałnicę
Samorządowcy i leśnicy debatowali, by jak najszybciej ruszyć z pomocą do właścicieli lasów prywatnych. Starostwa będą mogły zastosować uproszczone procedury przy wydawaniu decyzji zobowiązujących do uprzątnięcia zdewastowanych terenów. Lasy Państwowe przekażą z kolei 35 milionów złotych na uporządkowanie terenów leśnych.

piątek, 25 sierpnia 2017 r., 13:49
Tak świętowano dożynki parafialne w Mściszewicach
We wtorek 15 sierpnia rolnicy parafii Mściszewice dziękowali za nie podczas Mszy Świętej w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Koncelebrze przewodniczył ksiądz Brunon Wicki, który niedawno obchodził jubileusz 50-lecia kapłaństwa. Słowo Boże wygłosił miejscowy ksiądz proboszcz Marek Labudda. Po Mszy Świętej barwny korowód dożynkowy w asyście orkiestry pod kierownictwem pana Jerzego Bober wyruszył na plac przed plebanią, gdzie odbywała się dalsza część uroczystości.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 16:10
Jubileusz 90-lecia I LO na Klasztornej - druga część archiwalnych zdjęć
Z okazji zbliżającego się jubileuszu 90-lecia I Liceum Ogólnokształcącego im. Hieronima Derdowskiego publikujemy kolejną część archiwalnych zdjęć. Tym razem ilustrują życie szkoły w latach 70. Zachęcamy byłych uczniów i pracowników do przesyłania własnych fotografii i podzielenia się wspomnieniami.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 11:44
Żukowo. Rozbudowa Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących z przykrymi niespodziankami
Kiedy podjęto decyzję o rozbudowie obiektu, na którą czekano wiele lat, radość zainteresowanych tą sprawą osób była wielka. ZSZiO od dawna pęka w szwach. Wykorzystano już wszystkie dodatkowe pomieszczenia, które można było przeznaczyć na sale dydaktyczne. Powstanie trzeciego piętra na potrzeby szkoły rozwiązuje wreszcie problem ciasnoty w tej placówce.