poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 14:11
Studniówka młodzieży z ZSP w Sierakowicach
Tradycyjnym polonezem uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach rozpoczęli w sobotę 14 stycznia bal studniówkowy. Tym razem, dokładnie na 109 dni przed maturą, bawili się maturzyści klas IV Technikum kształcących w zawodach: technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych oraz klasa III Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcami klas: Martą Młyńską - wychowawczynią klasy III LO, Arturem Hewelt - wychowawcą kl. IV TŻ oraz Alicją Ludwikowską- wychowawczynią kl. IV TE.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 13:52
Somonino. Koncert polskich i kaszubskich kolęd i pastorałek
W ostatnią niedzielę stycznia w kościele parafialnym w Somoninie odbył się koncert kolęd i pastorałek. Dla zebranej publiczności wystąpili Małgorzata Szmuda-Sycz i Paweł Nowak.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 13:14
Święto Babci i Dziadka w przedszkolu Smerfy w Stężycy
W piątek milusińscy z przedszkola Smerfy przy Zespole Kształcenia i Wychowania zaprosili swoje babcie i dziadków na uroczystość z okazji ich święta. Były występy, słodki poczęstunek i upominki.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 13:02
Klukowa Huta. 20-latek zatrzymany z narkotykami
W niedzielę, kilka minut po północy policjanci z patrolu drogowego zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który miał przy sobie woreczek z białym proszkiem. Okazało się, że była to amfetamina. Za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 12:45
2,5-letni Kornelek po operacji oka, a zbiórka trwa nadal
W ubiegłym tygodniu Kornelek z Wielkiego Klincza przeszedł operację oka. Zabiegł odbył się bez komplikacji. Leczenie trwa jednak nadal, wciąż trwa także zbiórka środków na ten cel. Do pełnego sukcesu brakuje nieco ponad 300.000 zł.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 12:44
Kartuzy. Nietrzeźwy mężczyzna zaatakował interweniujących policjantów
38-letni mieszkaniec Kartuz trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna urządził awanturę w domu i groził bliskim. Gdy na miejsce przybyli policjanci, zaczął ich obrażać i rzucił się na jednego z nich.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 10:29
Wyniki XV Otwartych  Mistrzostw gminy Somonino w Szachach
47 zawodników wzięło udział w XV Otwartych Mistrzostwach Gminy Somonino w Szachach, które odbyły się 28 stycznia. Celem turnieju była popularyzacja sportu szachowego, integracja dzieci i młodzieży oraz zachęcenie do innej formy spędzania wolnego czasu.

poniedziałek, 6 lutego 2017 r., 10:29
Somonino. Jerzy Kowalewski z zastępcy wójta na sekretarza gminy
Jerzy Kowalewski nie pełni już funkcji zastępcy wójta w gminie Somonino. Został odwołany z tego stanowiska przez wójta z dniem 31 stycznia. Od lutego pełni za to funkcję sekretarza w tamtejszym urzędzie.

niedziela, 5 lutego 2017 r., 16:24
Walentynki 2017 - zaskocz ukochaną osobę
Dzień Świętego Walentego to dla wielu ważna data w kalendarzu. Święto miłości, romantyzmu i zakochanych. W Walentynki chcemy w sposób szczególny sprawić przyjemność drugiej połówce. To okazja na nastrojową kolację, odświętną randkę czy krótki wypad we dwoje. Pomysłów na to, jak spędzić walentynkowy wieczór jest mnóstwo,a każdemu zależy, by był on wyjątkowy. Podpowiadamy, jak można go spędzić i czym obdarować ukochaną osobę, by ją zaskoczyć, wzruszyć i zachwycić.

niedziela, 5 lutego 2017 r., 14:41
Kartuzy. Uczcili 97. rocznicę powrotu Kaszub do Polski
Przedstawiciele kartuskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego, członkowie Związku Piłsudczyków, burmistrz oraz kilko mieszkańców Kartuz wzięło udział w tegorocznych obchodach 97. rocznicy powrotu Kaszub Środkowych do Macierzy.