poniedziałek, 4 lutego 2019 r., 10:38
Grypa znów zaatakowała - spory wzrost zachorowań na Pomorzu
W ostatnim czasie w województwie pomorskim odnotowano spory wzrost zachorowań na ostre infekcje górnych dróg oddechowych, w tym grypę. Przełom stycznia i lutego to okres wzmożonej zachorowalności. W ostatnim tygodniu stycznia odnotowano na Pomorzu aż 42.226 przypadków ostrych infekcji układu oddechowego, w tym przypadki podejrzeń lub rozpoznań grypy i zachorowań grypopodobnych.

niedziela, 3 lutego 2019 r., 11:46
Banino. Za udział w konkursie dostali profesjonalny sprzęt tenisowy
Kilka dni temu do Szkoły Podstawowej w Baninie dotarł profesjonalny sprzęt tenisowy, który jest nagrodą za zwycięstwo w konkursie "Dzieciaki do rakiet". Konkurs został zorganizowany przez Bank BGŻ BNP Paribas we współpracy z Polskim Związkiem Tenisowym. Uczniowie nakręcili filmik konkursowy i bardzo walczyli o głosy, aby móc znaleźć się w gronie laureatów.

niedziela, 3 lutego 2019 r., 11:41
Wyjątkowy jubileusz OSP Kolonia i jej prezesa Bronisława Bigusa
W sobotnie popołudnie strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Koloni zebrali się, by dokonać podsumowania minionego roku. A było co podsumowywać, bo w ubiegłym roku ochotnicy obchodzili jubileusz 65-lecia działalności. Z kolei dokładnie 2 lutego br. przypadła 45. rocznica objęcia prezesury w jednostce przez dha Bronisława Bigusa. Nie zabrakło więc licznych podziękowań, gratulacji i odznaczeń.

niedziela, 3 lutego 2019 r., 10:07
Urzekająca gala baletowa w Żukowie
"Taniec błękitnego ptaka" ze "Śpiącej królewny", marsz z baletu "Dziadek do orzechów", walc z opery "Faust" czy taniec z "Wieszczki lalek" - te i wiele innych zachwycających układów choreograficznych podziwiać mogła publiczność licznie zgromadzona w sobotnie popołudnie hali widowiskowej w Żukowie. Na gali baletowej zaprezentowali się tam młodzi artyści z Gdańskiej Szkoły Baletowej.

sobota, 2 lutego 2019 r., 11:07
Żukowo. Trwa modernizacja budynku przyszłej siedziby OKiS-u
Od dwóch miesięcy trwają prace mające na celu przebudowę budynku potocznie zwanego pustakiem. Mieści się on w najbliższych sąsiedztwie rewitalizowanego spichlerza. Po modernizacji będzie on siedzibą żukowskiego Ośrodka Kultury i Sportu, a także biblioteki i czytelni. Wykonawcą jest firma Majkowski - Bau z Kościerzyny. Koszt inwestycji opiewa na kwotę 4,5 mln złotych.

piątek, 1 lutego 2019 r., 18:36
Kiełpino. Święto babci i dziadka w rytmie disco polo
Dzień babci i dziadka to wyjątkowa okazja do podziękowań seniorom za ich miłość, codzienną troskę i za to, że po prostu są. Uroczystość z okazji tego święta odbyła się w piątek w Zespole Szkół w Kiełpinie. Najmłodsi członkowie społeczności szkolnej podczas pięknej akademii zaprezentowali, jak ważni są dla nich babcia i dziadek i jak bardzo ich kochają.

piątek, 1 lutego 2019 r., 18:26
Żukowo. Z budżetu obywatelskiego powstanie ul. Kasztanowa
W tegorocznej edycji żukowskiego Budżetu Obywatelskiego najwięcej głosów mieszkańcy oddali na projekt "Budowa ulicy Kasztanowej". Na ten cel przeznaczono 200 tys. złotych, które pozwolą wybudować 160 metrów ulicy, czyli mniej więcej połowę zaprojektowanego przedsięwzięcia. Planuje się go wykonać jeszcze w tym roku.

piątek, 1 lutego 2019 r., 11:22
Stwórz koncepcję na wielkanocną dekorację Rynku i wygraj kolację z burmistrzem
Jak powinno zostać udekorowane centrum Stolicy Kaszub w okresie wielkanocnym? To pytanie Urząd Miejski w Kartuzach kieruje do wszystkich mieszkańców gminy, zapraszając do udziału w konkursie na przygotowanie koncepcji przyozdobienia Kartuz w okresie Świąt Wielkanocnych. Główną nagrodą w nim jest kolacja z burmistrzem Mieczysławem Gołuńskim.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 18:53
Jest ugoda między byłym sekretarzem a wójtem Sulęczyna - gmina zapłaci 20.000 zł
Ugodą zakończył się proces o odszkodowanie za bezprawne zwolnienie z pracy, który Urzędowi Gminy Sulęczyno wytoczył były sekretarz. Gmina zapłaci Wiesławowi Ulatowskiemu 20.000 zł. To jeszcze nie koniec sprawy. Były sekretarz zapowiada pozwanie wójta.

czwartek, 31 stycznia 2019 r., 17:05
Wspieraj swoich - zostaw 1 proc. podatku w powiecie kartuskim
Rozpoczął się okres rozliczeń podatkowych. Podczas wypełniania formularzu PIT warto pamiętać o tym, że możemy w łatwy sposób wesprzeć tych, którzy działają na rzecz innych w powiecie kartuskim. Wystarczy przekazać 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego z tego rejonu. W powiecie taki status posiadają łącznie 32 stowarzyszenia, jak również poszczególne jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.