wtorek, 8 maja 2018 r., 14:34
W żukowskiej gminie ruszył Rowerowy Maj
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza zainaugurowała sportowe wydarzenie w poniedziałkowe przedpołudnie. W tym dniu uczniowie, nauczyciele i pracownicy administracji przyjechali do szkoły na rowerach. Właściciele udekorowali swoje pojazdy, bo dzięki temu mogą wziąć udział w plebiscycie na najpiękniejszy rower. Wszystkim uczestnikom zrobiono wspólne pamiątkowe zdjęcie.

wtorek, 8 maja 2018 r., 13:04
Zakończyła się budowa przedszkola w Węsiorach
Rozpoczęta pod koniec stycznia budowa nowego przedszkola w Węsiorach, dobiegła końca. Gmina miała mało czasu na realizację zadania, gdyż wcześniej borykała się z problemami przetargowymi. Wykonawcy jednak udało się dotrzymać terminu i ostatecznie budynek został wykończony w czasie określonym w projekcie.

wtorek, 8 maja 2018 r., 09:48
Dzień Strażaka 2018. "Rozsławiliście Sulęczyno swoją odwagą i poświęceniem"
"Bogu na chwałę, ludziom na ratunek" - to dewiza strażaków, która przyświeca nie tylko funkcjonariuszom straży, ale i ochotnikom, którzy życie i mienie ludzkie ratują bezinteresownie. Za tę społeczną służbę, za nieustanną chęć niesienia pomocy drugiemu człowiekowi, dziękowano w piątek strażakom z gminy Sulęczyno. Specjalne podziękowania na ręce druhów złożyli uratowani podczas sierpniowej nawałnicy dziadek z wnuczką.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 18:29
Żukowo. Uczniowie  SP nr 1 wzięli udział w Kolorowym Tygodniu
W ostatnim tygodniu kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Obrońców Wybrzeża w Żukowie trwał tzw. Kolorowy Tydzień. Był to czas wizyt specjalistów z różnych dziedzin. Każdego dnia uczniowie spotykali się z inną osobą i byli przez nią wprowadzani w świat jej profesji. Impreza była świetną okazją do poznania bogactwa możliwości, jakie stają przed młodym człowiekiem, gdy próbuje on odpowiedzieć na pytanie: Kim będę, gdy dorosnę?.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 16:08
Uczniowie żukowskiej SP nr 2 odwiedzili swoich kolegów w Wendelstein
W połowie kwietnia dwudziestu młodych i ciekawych świata uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie brało udział w kolejnej już wymianie polsko-niemieckiej. Odwiedzili oni w zaprzyjaźnionym niemieckim miasteczku Wendelstein swoich rówieśników, którzy gościli ich w swoich domach. Była to doskonała okazja, by poznać kulturę naszych sąsiadów i przyjrzeć się ich życiu codziennemu oraz doskonalić umiejętności komunikacji w języku angielskim.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 16:02
Pociągi PKM znikną z Kaszub na trzy lata? Dołącz do akcji i podpisz petycję, by tak się nie stało
Ciesząca się ogromną popularnością wśród pasażerów linia PKM, łącząca Kartuzy z Trójmiastem może zostać zamknięta na okres nawet trzech lat. Ma to związek z planowaną modernizacją linii Bydgoszcz - Kościerzyna - Gdynia. W związku z pracami, które ruszyć mają już w 2020 roku, na trasie z Gdańska Osowej do Kościerzyny ruch pociągów zostanie wstrzymany. Jest jednak sposób, by tego uniknąć - reaktywacja linii Gdańsk Kokoszki - Stara Piła - Żukowo Zachodnie - Glincz - Kartuzy/Somonino. Poparcie dla tego pomysłu można wyrazić podpisując się pod petycją w sprawie utrzymania ruchu kolejowego w kierunku Kaszub.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 14:21
Karolina nie poddaje się chorobie i walczy o każdy dzień. Możesz pomóc!
Choroba Karoliny wciąż postępuje. W ostatnich tygodniach jej stan bardzo się pogorszył, nowotwór ponownie zaatakował, zajął m.in. wątrobę. Dzięki ogromnemu wsparciu, które otrzymuje od ludzi dobrych serc, młoda mama ze Sławek może pozwolić sobie na kolejne badania, konsultacje czy zakup środków chemicznych. Ostatnio zaproponowano jej immunoterapię. Nowa metoda leczenia jest szansą na dłuższe życie, jednak wiąże się z kolejnymi wydatkami, dlatego znów pilnie potrzebne jest wsparcie.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 11:13
Grabowska Huta. Przybłąkał się źrebak - poszukiwany właściciel
W niedzielny wieczór na teren jednej z posesji w Grabowskiej Hucie przybłąkał się źrebak. Poszukiwany jest jego właściciel.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 08:10
Wielbiciele słowa pisanego nagrodzeni za swoją twórczość
Za nami V Powiatowy Konkurs Literacki "Słowotok" oraz III Konkurs "O Złote Pióro Wójta Gminy Chmielno". 13 kwietnia na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród w obu konkursach. Dwa tygodnie później, 27 kwietnia laureaci konkursu wzięli udział w warsztatach pisarskich z Małgorzatą Wardą.

poniedziałek, 7 maja 2018 r., 07:30
Wygraj lot samolotem nad Kaszubami - trwa konkurs!
Opisz, jakie miejsca prezentujemy na zdjęciach i co się w nich zmieniło - przypominamy o naszym konkursie. Został już tylko kilka dni na przesłanie zgłoszenia. Na zwycięzcę czeka lot samolotem nad Kaszubami w towarzystwie Artura Sochy, podniebnego fotografa.