piątek, 30 czerwca 2017 r., 11:50
Oświadczenie Burmistrza Kartuz w sprawie Gaju. Jest data spotkania z mieszkańcami
Piątego lipca o godz. 17 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego odbędzie się spotkanie w sprawie budowy ścieżki w Gaju Świętopełka. W związku z kontrowersjami, jakie wzbudza pomysł tej inwestycji, burmistrz wystosował specjalne oświadczenie, które publikujemy w poniżej.

piątek, 30 czerwca 2017 r., 10:57
Chmielno. Wspaniała zabawa na festynie z okazji Święta Piotra, patrona rybaków
Moc atrakcji, zwłaszcza dla najmłodszych, czekało na uczestników pikniku zorganizowanego z okazji Święta Piotra Patrona Rybaków. Już po raz trzeci zorganizowała go Lokalna Grupa Rybacka Kaszuby we wspólnie z parafią pw. św. Piotra i Pawła.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 18:46
Żukowo. XII Piknik dla Niepełnosprawnych z modlitwą, muzyką i tańcami
Tradycyjnie już na początku wakacji odbywa się trzydniowy Piknik dla Niepełnosprawnych. W tym roku jest to jego dwunasta edycja. Do Żukowa uczestnicy przyjechali z całych Kaszub, Trójmiasta, ze Starogardu Gdańskiego, a nawet z odległej Jeleniej Góry. Organizatorem imprezy jest żukowska parafia pw. Miłosierdzia Bożego.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 16:13
Edmund Kwidziński, komendant powiatowy PSP w Kartuzach pożegnał się z mundurem
Przez prawie 45 służył w zawodowej straży pożarnej, dzięki jego wieloletniej pracy i zaangażowaniu system ochrony przeciwpożarowej w powiecie kartuskim funkcjonuje w taki sposób, że dziś może być wzorem dla jednostek nie tylko na Pomorzu, ale i w Polsce. Starszy brygadier Edmund Kwidziński po 25 latach sprawowania funkcji komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach pożegnał się z mundurem przeszedł na emeryturę. Na czwartkowych uroczystościach na jego ręce posypał się grad podziękowań, życzeń i gratulacji.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 13:30
Mł. bryg. Romuald Pituła pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach
Dotychczasowy naczelnik Wydziału Operacyjnego-Szkoleniowego mł. bryg. Romuald Pituła został pełniącym obowiązki Komendanta Powiatowego PSP w Kartuzach. Zmiany u sterów kartuskiej komendy są spowodowane przejściem, jej wieloletniego szefa, st. bryg. Edmunda Kwidziński na zasłużoną emeryturę.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 11:57
Strażacy z Goręczyna dali pokaz "bojówki" podczas zawodów w Wilkowyjach
Najlepsza strażacka drużyna gminy Somonino - OSP Goręczyno, w niedzielę zaprezentowała pokaz ćwiczenia bojowego oraz alarmowo-bojowego podczas zawodów strażackich w gminie Mrozy. Było to możliwe dzięki zaproszeniu druhów z Goręczyna przez zaprzyjaźnioną jednostkę OSP Jeruzal.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 11:38
Kartuzy. Burmistrz spotka się z mieszkańcami w sprawie budowy ścieżki w Gaju Świętopełka
Gmina Kartuzy ogłosiła przetarg na budowę asfaltowej ścieżki w Gaju Świętopełka. Pomysł władz miasta spotkał się z ostrą krytyką internautów. Na facebooku utworzono specjalne wydarzenie "NIE dla asfaltu w Gaju Świętopełka", do którego dołączyło prawie 500 osób. Od czwartku można też podpisywać specjalną petycję z prośbą o konsultacje przed rozstrzygnięciem przetargu. Jak się okazuje burmistrz planuje spotkanie z mieszkańcami w sprawie inwestycji w przyszłym tygodniu.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 10:16
Zaplanuj czas - weekend z Truskawkobraniem, Bluesem i Zjazdem Kaszubów
Największe truskawkowe święto w Polsce z koncertami Michała Szpaka, Fancy'ego i Sound'n'Grace, dwudniowy, kultowy już festiwal Blues w Leśniczówce, Światowy Zjazd Kaszubów, Piknik Rodzinny w Przodkowie, a dla aktywnych Garmin Iron Triathlon w Stężycy i IV Ćwierćmaraton Szwajcarii Kaszubskiej - nadchodzący weekend będzie obfitował w ciekawe i godne uwagi wydarzenia. W bogatej ofercie imprez każdy znajdzie coś dla siebie. Sprawdź propozycje i zaplanuj czas.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 09:44
Oddaj krew - uratuj komuś życie! Możesz to zrobić w sobotę
1 lipca w Oddziale Terenowym Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kartuzach będzie można oddać krew. Punkt krwiodawstwa organizuje bowiem pracującą sobotę. Odwiedź stację i podziel się płynem ratującym życie.

czwartek, 29 czerwca 2017 r., 09:36
Żukowo. Samotny charytatywny rajd rowerowy dla chorej Milenki
Żukowianka Wioleta Krause po raz drugi wyrusza w podróż pod nazwą "Rowerowo - aktywnie i zdrowo Milenka promuje gminę Żukowo". Akcja odbywa się pod patronatem burmistrza żukowskiej gminy przy wsparciu i współpracy Ośrodka Kultury i Sportu w Żukowie. W ubiegłym roku pokonała 1200 kilometrów. W tym roku trasa będzie o 200 kilometrów dłuższa i prowadzić będzie wzdłuż zachodniej granicy Polski.