wtorek, 10 stycznia 2017 r., 11:00
Banino. Uroczysty jubileusz 15-lecia oddziału ZK-P
-Czy wy tu wszystkich znacie? - pytał retorycznie Elżbietę Pryczkowską - prezesa Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie nowy prezes organizacji, prof. Edmund Wittbrodt na początku uroczystości opłatkowej połączonej z XV-leciem działalności oddziału. - Oczywiście, to przecież wszyscy nasi członkowie, a także trochę gości z ościennych partów - odpowiadała szefowa z Banina.

wtorek, 10 stycznia 2017 r., 10:45
Węsiory. Płonął domek letniskowy
Najprawdopodobniej na skutek wad urządzeń grzewczych na paliwo stałe były przyczyną nocnego pożaru, do którego doszło w Węsiorach. Spaleniu uległo tam między innymi poddasze domku letniskowego.

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 15:26
Kradli, używali przemocy, grozili - Policja puszcza ich wolno. Czy możemy czuć się bezpiecznie?
Czterech mężczyzn okrada sklep. Właścicielka zamyka dwóch z nich w środku. Ci rzucają się na nią. Popychają, wykręcają jej rękę. Grożą jej. Ratują ją pracownicy ochrony. Interweniuje policja. Po przeszukaniu kieszeni sprawców i ich wylegitymowaniu - wypuszcza. Czy w powiecie kartuskim jest bezpiecznie?

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 15:24
Ferie zimowe 2017 - sprawdź, co zaplanowano dla dzieci w Twojej miejscowości
Uczniowie już z niecierpliwością wyczekują piątku. Wówczas rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe ośrodki kultury i biblioteki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w Twojej gminie.

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 14:58
Ostatnie pożegnanie Jacka Wrońskiego we wtorek, pogrzeb w środę
Ostatnie pożegnanie śp. Jacka Wrońskiego przed kremacją jego zwłok odbędzie się we wtorek po wieczornej mszy świętej i różańcu w kościele w Kiełpinie. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na środę.

poniedziałek, 9 stycznia 2017 r., 12:50
Działają po to, by pomagać innym, bo..."Warto". Zostań wolonatriuszem i przekonaj się sam!
Chcą szerzyć ideę wolontariatu i pokazywać, że warto zrobić coś dla innych. Mają ambitne plany i mnóstwo pomysłów. Mowa o klubie wolontariatu "Warto", który od kilku miesięcy działa w Kartuzach i z nową energią wkroczył w Nowy Rok. Dołącz do wolontariuszy i przekonaj się sam, co możesz zmienić w życiu swoim i innych.

niedziela, 8 stycznia 2017 r., 17:58
Rodzinne kolędowanie w Kartuskim Centrum Kultury
Czternaście rodzin wystąpiło podczas wyjątkowego koncertu świątecznego w Kartuskim Centrum Kultury. Wspólne kolędowanie w niedzielne popołudnie zorganizowało Stowarzyszenie Kaszubskich Inicjatyw Lokalnych im. Św. Józefa - Rodzëna.

niedziela, 8 stycznia 2017 r., 12:52
Mojusz. Tłumnie ruszyli z pomocą Pawłowi. Do DKMS dołączyły 873 osoby!
Paweł - z zawodu kierowca, z pasji strażak-ochotnik. Od lat bezinteresownie rusza na pomoc osobom w potrzebie. Teraz z pomocą tłumnie pospieszono jemu. W niedzielę podczas akcji rejestracji potencjalnych dawców szpiku w bazie DKMS zarejestrowały się 873 osoby.

sobota, 7 stycznia 2017 r., 15:03
Kartuzy. Gwiazdkowe spotkanie strażaków i ich rodzin
Świąteczne spotkania pracowników Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kartuzach i ich rodzin to już tradycja. Nie inaczej było w tym roku, a najwięcej frajdy miały przy tym pociechy kartuskich strażaków, dla których przygotowano szereg zabaw i atrakcji, a paczki z upominkami wręczył im sam Mikołaj.

sobota, 7 stycznia 2017 r., 13:01
Mojusz. Pomóż Pawłowi i innym chorym! W niedzielę akcja rejestracji potencjalnych dawców
W niedzielę od rana do godzin popołudniowych mieszkańcy powiatu będą mieli okazję włączyć się do wyjątkowej akcji, dzięki której 36-letni Paweł z Mojusza ma szansę odzyskać zdrowie. W remizie OSP odbędzie się rejestracja potencjalnych dawców szpiku. Do bazy może dołączyć każdy, kto ukończył 18 lat. Nie czekaj, zarejestruj się i pomóż chorym odzyskać zdrowie.