czwartek, 2 maja 2019 r., 17:27
Tuchom. Sprzątali sołectwo i porządkowali teren przy placu zabaw
Po raz kolejny mieszkańcy tuchomskiego sołectwa wyczyścili ze śmieci swoją wieś. W tegorocznej akcji wzięło udział ponad 50 osób, to więcej niż w poprzednich edycjach. Zbiórka obejmowała odcinek krajowej "20" do tuchomskiej podstawówki oraz ulice Szkolną, Ogrodową, Spacerową, część Długiej, Tęczowej i Wczasowej. Po zakończonej społecznej pracy cieszono się z faktu, że tym razem było mniej odpadów niż poprzednio.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 23:21
W Kartuzach powstał punkt doradczo-informacyjny dla cudzoziemców
Porady na tematy związane z legalizacją pobytu, opieką zdrowotną przy przysługujących prawach pracowniczych - te i wiele innych informacji będą mogli uzyskać cudzoziemcy pracujący na terenie powiatu kartuskiego. Z myślą o nich w Kartuzach uruchomiono punkt informacyjno-doradczy dla obcokrajowców.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 12:07
Łąki Łan i Strachy na Lachy gwiazdami tegorocznej Muzy nad Jeziorkiem w Żukowie
Niezwykle interesująco zapowiada się tegoroczna edycja Muzy nad Jeziorkiem w Żukowie. Już 10 sierpnia na tamtejszej scenie wystąpią Strachy na Lachy oraz Łąki Łan. Nie zabraknie też kolejnej odsłony Festiwalu Kolorów i atrakcji co roku towarzyszących imprezie takich jak Strefa Luzu czy Jam Session.

wtorek, 30 kwietnia 2019 r., 11:23
Zaplanuj czas na Majówkę - sprawdź, co będzie się działo!
Na sportowo, na wesoło, patriotycznie - tak spędzić można Majówkę w powiecie kartuskim. Tym, którzy jeszcze nie sprecyzowali swoich planów, podpowiadamy, gdzie można się wybrać w tym czasie.

niedziela, 28 kwietnia 2019 r., 20:27
Żukowo. Turniejowe Grand Prix wywalczyły panie z KGW Grabowo
W XVI Turnieju KGW Województwa Pomorskiego wystartowało 11 drużyn, które w niedzielę w żukowskiej hali widowisko - sportowej walczyły o laur zwycięzcy. Aby wygrać konkurs, należało zdobywać punkty w pięciu konkurencjach. Gorące oklaski zebrały panie za talenty kulinarne, aktorskie i wokalne. W tegorocznej edycji konkursu najwyższą ocenę uzyskało KGW Grabowo, które zdobyło Grand Prix.

sobota, 27 kwietnia 2019 r., 16:09
Zwycięzcy wojewódzkiego etapu turnieju wiedzy pożarniczej wyłonieni
Przeszli eliminacje gminne, wykazali się wiedzą na etapie powiatowym, a w sobotę zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych w Pomorskiem. W Zespole Szkól w Łubianie odbył się bowiem wojewódzki etap Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. Zwycięzcy będą reprezentować Pomorze w finale krajowym.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 20:26
Żukowskie targowisko "rozkwita" na wiosnę
Od 14 lat na bazie żukowskiej Gminnej Spółdzielni "Samopomoc Chłopska" działa targowisko jedyne tego typu w województwie pomorskim. Przyjeżdżają tam wystawcy i handlowcy z powiatu kartuskiego, kościerskiego, a także z Pucka, Kościerzyny, Pruszcza, a nawet z okolic Starogardu i Skarszew. Oferują głównie trzodę, bydło i drób, ale nie brakuje też królików czy gołębi. Gospodarze sprzedają karmę dla zwierząt, a sadownicy drzewka owocowe.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 14:59
Weekend pełen wrażeń - sprawdź, gdzie warto się wybrać
Kartuski Półmaraton, wojewódzki turniej kół gospodyń wiejskich czy otwarcie sezonu motocyklowego - to tylko niektóre z propozycji na rozpoczynający się weekend. Warto sprawdzić wszystkie i spędzić aktywnie czas.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 12:03
Za nami powiatowe eliminacje konkursu "Rodnô Mówa"
W czwartek w Kartuskim Centrum Kultury odbyły się powiatowe eliminacje 48. konkursu recytacji kaszubskiej "Rodnô Mówa". 54 uczniów Powiatu Kartuskiego walczyło o udział w finałach w Chmielnie.

piątek, 26 kwietnia 2019 r., 08:16
Zdobądź darmowe sadzonki od Nadleśnictwa Kartuzy
Kartuskie nadleśnictwo zaprasza do udziału w ogólnopolskiej akcji #Sadzimy. Z tej okazji leśnicy będą rozdawać darmowe sadzonki dębu i świerka. Otrzyma je każdy, kto odwiedzi siedzibę nadleśnictwa w piątek, 26 kwietnia do godz. 18.