środa, 24 stycznia 2018 r., 18:30
Żukowo. Ostatnie pożegnanie dha Romana Biczkowskiego
W niedzielę w wieku 87 lat na wieczną służbę odszedł zasłużony strażak, wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Żukowie, Honorowy Obywatel Gminy Żukowo - dh Roman Biczkowski. W środę na miejsce wiecznego spoczynku odprowadzili go rodzina, przyjaciele oraz licznie zgromadzona brać strażacka.

środa, 24 stycznia 2018 r., 14:33
Szarłata włączyła się w zbiórkę  dla 26. Finału WOŚP
Mała społeczność Szkoły Podstawowej w Szarłacie, również w tym roku włączyła się w akcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Uczniowie, nauczyciele i rodzice przynosili fanty na orkiestrę, a wychowawcy klas zebrali pieniądze i zakupili przedmioty na loterię i licytację.

środa, 24 stycznia 2018 r., 12:56
Wkrótce ferie. Sprawdź, jakie atrakcje czekają na dzieci w Twojej gminie
Już w piątek, po skończonych lekcjach uczniowie na Pomorzu rozpoczną okres dwutygodniowej laby. Na ferie zimowe różne placówki w całym powiecie przygotowały liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. Będą warsztaty plastyczne, spektakle teatralne, wyjazdy do kina, zajęcia taneczne, sportowe i wiele innych. Sprawdź, co zaplanowano w twojej gminie.

środa, 24 stycznia 2018 r., 10:04
Karnawałowy bal "Katolika" w szczytnym celu
Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II już po raz piąty zorganizowała bal karnawałowy. Impreza miała charakter integracyjno-charytatywny. Środki, które w jego trakcie udało się pozyskać trafią do funduszu stypendialnego dla uczniów szkoły.

środa, 24 stycznia 2018 r., 10:00
Burmistrz zaapelował do przedsiębiorców o wsparcie przedszkola w Gruzji
Podczas noworocznego spotkania z przedsiębiorcami burmistrz Kartuz Mieczysław Grzegorz Gołuński zwrócił się do zebranych z prośbą o wsparcie gruzińskiego przedszkola w Gori, mieście, z którym gmina nawiązała współpracę.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 19:35
O prężnym rozwoju Pomorza na noworocznym spotkaniu z przedsiębiorcami
We wtorek przedpołudniem w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się doroczne spotkanie władz powiatu i gminy Kartuzy z przedsiębiorcami. Była to okazja, by podziękować im za dotychczasową współpracę m.in. wspieranie różnych inicjatyw, a także do podsumowań.

wtorek, 23 stycznia 2018 r., 09:43
Trasy na Cartusia SkiArena czekają na miłośników narciarstwa
Sześć ośnieżonych malowniczych tras czeka na miłośników narciarstwa w Bilowie. Od tygodnia w ośrodku narciarskim Cartusia SkiArena można z powodzeniem biegać i chodzić na nartach.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 20:17
Chwaszczyno. Młodzież zbiera fundusze na wyjazd na ŚDM w Panamie
W przyszłym roku odbędą się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Chwaszczyńska młodzież już od wielu miesięcy przygotowuje się do wyjazdu. Aby zrealizować ten pomysł, potrzebne są pieniądze. Młodzi parafianie przeprowadzili już sporo akcji, które mają im dopomóc w zebraniu na ten cel funduszy. W niedzielę w salce na plebanii stworzyli kameralną kawiarenkę, by tam mieszkańcom oferować domowe wypieki. Wolne datki trafiały do puszek.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 16:27
Kartuzy. Cztery nowe wozy dla jednostek OSP
Trzy średnie samochody ratowniczo-gaśnicze marki Volvo oraz lekki samochód marki Mitsubishi trafiły na wyposażenie czterech jednostek OSP w Brodnicy Górnej, Leźnie, Pomieczynie i Mojuszu. Uroczyste przekazanie i poświęcenie wozów odbyło się w poniedziałek pod Komendą Powiatową PSP w Kartuzach.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 10:34
Trwają prace nad projektem nowej hali sportowej przy SP nr 2 w Kartuzach
Gmina Kartuzy rozpoczęła przygotowania do budowy hali widowiskowo-sportowej, która powstać przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kartuzach. Trwają prace nad przygotowaniem dokumentacji projektowej, samorząd będzie ubiegał się o pozyskanie dofinansowania na realizację tego zadania, bo szacowany koszt inwestycji to 12 mln zł.