niedziela, 21 października 2018 r., 14:07
Obchodzono jubileusz 150-lecia istnienia Szkoły Podstawowej w Borkowie
Wielkie szkolne święto rozpoczęło się mszą świętą, którą odprawił ks. Krzysztof Sagan, proboszcz parafii WNMP w Żukowie. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego przyszedł czas na wspomnienia i refleksje, które zawarte były w zaprezentowanej przez uczniów inscenizacji słowno - muzycznej. Gratulacje i życzenia kolejnych lat pomyślności przekazali jubilatom zaproszeni goście.

niedziela, 21 października 2018 r., 12:54
Przedszkolaki z "Kubusia Puchatka" uczciły 100-lecie odzyskania niepodległości
W piątek milusińscy z Niepublicznego Przedszkola "Kubuś Puchatek" w Kartuzach wzięły udział w wyjątkowym wydarzeniu. Społeczność placówki postanowiła upamiętnić rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji przy budynku przedszkola posadzono "Drzewko pamięci".

sobota, 20 października 2018 r., 17:47
Trzy tysiące osób sadziło las dla Niepodległej
Około trzy tysiące osób, w tym leśnicy, harcerze, strażacy, myśliwi, uczniowie szkół, czy przedstawiciele Energii wzięli udział w sobotniej akcji sadzenia lasu dla Niepodległej na terenie Leśnictwa Kłodno. Nowo zasadzony las z lotu ptaka ma tworzyć wizerunek orła.

sobota, 20 października 2018 r., 16:02
Żukowo. Ślubowanie na 100-lecia świętowanie
Takie motto przyświecało piątkowej uroczystości, którą obchodziła Szkoła Podstawowa nr 1 w Żukowie. Sześćdziesięciu pierwszoklasistów zostało pasowanych na uczniów i złożyło uroczyste ślubowanie. Program tego wyjątkowego wydarzenia zawierał także akcent patriotyczny. Pełnoprawni już uczniowie otrzymali prezenty od swoich starszych koleżanek i kolegów.

piątek, 19 października 2018 r., 16:45
W Sulęczynie podsumowano kadencję - były podziękowania, kwiaty i awantura
Jak to zazwyczaj bywa, po czterech latach sejmikowania i nie jednej różnicy zdań, ostatnia sesja rady gminy przebiega w dziękczynnych tonach. Tak samo było w czwartek, w Urzędzie Gminy Sulęczyno, gdzie ostatnie w tej kadencji obrady rozpoczęły się od podsumowań, uścisków dłoni i podziękowań. Samorządowcy nie wytrwali jednak w miłej atmosferze do końca posiedzenia.

piątek, 19 października 2018 r., 15:10
Podziękowania na ostatniej sesja rady powiatu kartuskiego w tej kadencji
Członkowie Rady Powiatu Kartuskiego spotkali się w czwartek na ostatniej w kadencji 2014-2018 sesji. Była to okazja nie tylko do podjęcia ostatnich uchwał, ale też podziękowań i podsumowań.

piątek, 19 października 2018 r., 14:36
"Szkoła na Wybiku" świętowała podwójny jubileusz
Społeczność Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Kartuzach w piątek miała podwójną okazję do świętowania. W szkole obchodzono dwa jubileusze 30-lecie istnienia Szkoły Podstawowej nr 5 oraz 20-lecoe II Liceum Ogólnokształcącego. Z tej okazji odbyła się przepiękna uroczystość z wzruszającym programem artystycznym przygotowanym przez uczniów, posypały się tez gratulacje i życzenia.

piątek, 19 października 2018 r., 12:35
Będą sadzić las w kształcie orła dla Niepodległej
Leśnicy, harcerze, ale też wszyscy chętni w sobotę w nietypowy sposób uczczą 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Na terenie Nadleśnictwa Lipusz, leśnictwa Kłodno będą bowiem sadzić las w kształcie orła.

piątek, 19 października 2018 r., 10:55
Stanisław Klimowicz i Mirosław Szutenberg odznaczeni przez prezydenta
Dwóch nauczycieli z powiatu kartuskiego zostało wyróżnionych jednym z najwyższych odznaczeń przyznawanych przez prezydenta RP. Stanisław Klimowicz z Chmielna otrzymał Złoty Krzyż Zasługi, natomiast Mirosław Szutenberg Srebrny Krzyż Zasługi.

czwartek, 18 października 2018 r., 16:52
Żukowo. Warto ze sobą rozmawiać. Nietypowa lekcja mediacji
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Heweliusza po raz pierwszy uczestniczyła w Tygodniu Mediacji, który trwa od 15 do 19 października. Udział wzięli uczniowie klas siódmych, ósmych i ostatni rocznik gimnazjalistów oraz klasy mundurowe ZSZiO w Żukowie. Młodzież miała okazję przyjrzeć się mediacji rówieśniczej, na czym ona polega i jakie wynikają z niej korzyści.