wtorek, 24 lipca 2018 r., 12:50
Kartuzy. Ogródki działkowe przy Kolegiacie zostaną zlikwidowane, gmina powiększy parking
W przyszłym roku gmina planuje przystąpić do prac związanych z rozbudową parkingu w pobliżu Kolegiaty, przy ul. Wzgórze Wolności w Kartuzach. W ramach inwestycji powstanie też ciąg pieszo-jezdny, który połączy ul. Klasztorną z ul. Westerplatte, co ma usprawnić kierowcom poruszanie się w tym rejonie. W związku z budową zlikwidowane zostaną znajdujące się w pobliżu ogródki działkowe.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 14:45
Tysiące pielgrzymów u stóp Królowej Kaszub
Tysiące Kaszubów z różnych zakątków regionu przybyło do Sianowa, by wspólnie modlić się u stóp swojej Królowej. Uroczystej sumie pontyfikalnej przewodniczył biskup diecezjalny Ryszard Kasyna. Uroczystości odpustowe potrwają do poniedziałku, 30 lipca.

sobota, 21 lipca 2018 r., 15:58
Kamienica Królewska. Kolejna udana akcja oddawania krwi za nami
Za nami ósma akcja oddawania krwi zorganizowana przez parafialny klub z Kamienicy Królewskiej. Po raz kolejny nie brakowało chętnych do podzielenia się płynem dającym nadzieję i ratującym życie. Tym drogocennym darem podzieliło się 39 osób, oddając łącznie 17,55 litrów krwi. Celem tamtejszego klubu jest oddanie 100 litrów, by uczcić tych, którzy walczyli o niepodległą Polskę.

piątek, 20 lipca 2018 r., 17:37
Żukowo. "Wakacje z OKiS-em" z różnorodnymi zajęciami i wycieczkami
Dwutygodniowe wakacje dla dzieci, które co roku organizuje żukowski OKiS, minęły już półmetek. W ciekawym i różnorodnym programie znalazły się zajęcia kulinarne, plastyczne, ruchowe, gry i zabawy. Dla uczestników przygotowano też siedem bardzo ciekawych wycieczek. Zainteresowanie było tak duże, że nie dla wszystkich starczyło miejsc.

piątek, 20 lipca 2018 r., 13:58
Siostry bliźniaczki z Miechucina świętują 90. urodziny
Aniela Formela i Władysława Polejowska z Miechucina 20 lipca świętują 90 urodziny. Dostojne jubilatki prócz szacownego wieku wyróżnia wyjątkowa kwestia - są siostrami bliźniaczkami. To najprawdopodobniej jedne z najstarszych bliźniaczek w Polsce.

piątek, 20 lipca 2018 r., 13:17
Chwaszczyno. Polna droga zmieniła się w ulicę z prawdziwego zdarzenia
Ulica Sienkiewicza licząca około 350 metrów była jeszcze do niedawana drogą polną. Od ponad dwóch miesięcy mieszkańcy mogą już korzystać z ulicy z prawdziwego zdarzenia. Po jednej stronie jest chodnik, a po drugiej miejsca postojowe pełniące funkcje parkingu. Zrobiono też kanalizację deszczową, której tam nigdy nie było. Wykonawcą była Spółka Komunalna Żukowo. Koszt inwestycji wyniósł ponad 600 tys. złotych.

piątek, 20 lipca 2018 r., 12:51
Projekt Innowatorium. Kartuska młodzież poszerzyła swoją wiedzę ekonomiczną
W I LO w Kartuzach został zrealizowany projekt "Innowatorium". Uczniowie z kartuskich szkół średnich poszerzyli swoją wiedzę z zakresu ekonomii i uzyskali certyfikaty. Marketing, strategie przedsiębiorstw, zarządzanie zasobami ludzkimi i finanse to tylko cześć tematów z jakich skorzystała młodzież.

piątek, 20 lipca 2018 r., 10:34
Są środki na montaż paneli słonecznych i pomp ciepła
128,4 mln zł ze środków unijnych na realizację 24 projektów wartych 172,3 mln zł trafi do pomorskich gmin na zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Wśród beneficjentów nie zabrakło też kartuskich samorządów.

piątek, 20 lipca 2018 r., 10:23
Pełne przygód "Wakacje z Caritasem" w Kartuzach
Zajęcia plastyczne i sportowe, ciekawe wyjazdy, spotkania z interesującymi ludźmi, zgłębianie historii Polski, poznawanie sekretów Kartuz i całe mnóstwo frajdy - tak w skrócie opisać można "Wakacje z Caritasem", czyli odbywające się przy parafii św. Wojciecha w Kartuzach półkolonie dla dzieci. Uczestniczy w nich kilkudziesięciu milusińskich.

czwartek, 19 lipca 2018 r., 16:30
Weekend z akordeonami, tabaką, zabawą disco-polo oraz odpustem w Sianowie
Festiwal Tradycji Kaszubski z Mistrzostwami Polski w zażywaniu tabaki, wybory Bursztynowej Miss Lata, Festyn w Przyjaźni, Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy w Sulęczynie oraz Wielki Odpust w Sanktuarium w Sianowie - nadchodzący weekend będzie obfitował w różnego typu wydarzenia. Wśród szeregu propozycji każdy znajdzie coś interesującego dla siebie.