czwartek, 27 kwietnia 2017 r., 11:31
Ras Luta: "Ta praca to moja kotwica rzeczywistości"
W swoich tekstach porusza tematy, które nie zawsze są popularne, ale wiele znaczą dla ludzi. Od sierpnia prowadzi zajęcia w Kartuskim Centrum Kultury w ramach Sceny Młodych Talentów. O jego muzycznej pasji i tworzeniu nowej płyty, rozmawialiśmy z Ras Lutą - cenionym w całej Polsce, twórcą muzyki reggae.

sobota, 22 kwietnia 2017 r., 18:31
Gospodynie z całego Pomorza rywalizowały w Luzinie
14 najlepszych kół gospodyń wiejskich z województwa pomorskiego rywalizowało w sobotę o Grand Prix Pomorza. O główne trofeum zawalczyły też gospodynie z powiatów kartuskiego (Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej) i kościerskiego (KGW Górki). Panie z Górek zwyciężyły w konkurencji "plansza-pokolenia".

sobota, 15 kwietnia 2017 r., 11:16
Gowidlino. Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzaki oczami dzieci
"Zajączki, kurki, baranki - wielkanocne zwierzątko" - pod takim hasłem odbył się gminny konkurs plastyczny, którego organizatorem był Zespół Szkół w Gowidlinie. Na konkurs napłynęły 34 prace z 11 placówek oświatowych z terenu gminy Sierakowice.

czwartek, 13 kwietnia 2017 r., 12:22
Pępowo. Recytowali literaturę kaszubską - najlepsi otrzymali nagrody
Jak co roku Szkoła Podstawowa im. ppor. K. Wickiego w Pępowie gości u siebie uczestników gminnych eliminacji Konkursu Recytatorskiego Literatury Kaszubskiej "Rodnô Mòwa". Uczestnicy zgodnie z regulaminem musieli przygotować wiersz i prozę. Jury oceniło recytatorów w czterech grupach wiekowych. Najlepsi będą reprezentować żukowską gminę na szczeblu powiatowym.

wtorek, 11 kwietnia 2017 r., 23:14
Żukowo. V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej ZSZiO
W Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie odbył się V Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Młodzież ponadgimnazjalna ze szkół powiatu kartuskiego mogła zaprezentować nie tylko swoje zdolności wokalne, lecz również doskonałą znajomość języków obcych. Z roku na rok konkurs cieszy się coraz większą popularnością i coraz większą liczbą uczestników.

sobota, 8 kwietnia 2017 r., 22:38
Przodkowo. Recytowali inwokację po kaszubsku
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się we wtorek Powiatowy Kaszubski Konkurs Recytatorski "W romantycznej scenerii - rzecz o "Panu Tadeuszu". Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych deklamowała inwokację w języku kaszubskim.

środa, 5 kwietnia 2017 r., 22:49
Przodkowo. Jubileuszowy Gminny Konkurs "Ozdoby Wielkanocne"
Świąteczny konkurs odbył się po raz piąty. W tegorocznej edycji swoimi talentami mogli wykazać się podopieczni przodkowskiego przedszkola, zerówkowicze oraz uczniowie klas I - III z całej gminy. Na konkurs wpłynęło 168 prac. Uczestnicy musieli wykonać trzy zadania - zrobić palmę wielkanocną, kartkę świąteczną i stroik. Autorzy najciekawszych ozdób otrzymali nagrody i dyplomy.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 20:14
Sławki. Panie świętowały z okazji Dnia Kobiet
Poniedziałkowy wieczór szczególnie tej piękniejszej części sołectwa Sławki upłynął w wyjątkowo miłej atmosferze. A to za sprawą zorganizowanego tam po raz pierwszy przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich spotkania z okazji Dnia Kobiet.

poniedziałek, 13 marca 2017 r., 15:01
Mieszkanki Węsior po raz kolejny wspólnie uczciły Dzień Kobiet
Jak co roku, mieszkanki sołectwa Węsiory wspólnie uczciły Dzień Kobiet. Na wszystkie panie czekały nie lada atrakcje. Poza życzeniami, kwiatkami, poczęstunkiem dla świętujących wystąpiły mistrzynie powiatu kartuskiego - Kaszubianki.

piątek, 10 marca 2017 r., 23:14
Żukowo. Wybrali najlepszych recytatorów w gminie
Do tegorocznego gminnego etapu XXXIV Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej przystąpiło 37. uczniów w trzech kategoriach wiekowych. Dzieci oraz młodzież zaprezentowały zróżnicowany dobór utworów. Najbardziej "kolorowe" wiersze deklamowały najmłodsi uczestnicy. Młodzież gimnazjalna potraktowała konkurs bardzo poważnie, deklamując m. in. Kamila Baczyńskiego, Edwarda Stachurę czy naszego narodowego wieszcza Adama Mickiewicza.