niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:14
Szymbark. VII Wielka Parada Konnych Sikawek Strażackich
Paradny przejazd zabytkowych konnych sikawek strażackich, pokazy gaszenia pożarów z ich udziałem oraz przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wspólna biesiada przy kapeli kaszubskiej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników VII Wielkiej Parady Konnych Sikawek Strażackich.

niedziela, 18 sierpnia 2019 r., 16:05
Gminne święto plonów w Chmielnie
Uroczystą mszą świętą dziękczynną i barwnym korowodem dożynkowym zainaugurowano w niedzielne południe w Chmielnie gminne święto plonów, któremu towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Tradycyjnie nie zabrakło przekazania bochna chleba przez starostów dożynek na ręce włodarza gminy oraz dzielenia się chlebem upieczonym z tegorocznych zbiorów z mieszkańcami.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 23:48
Kasia Kowalska na finał Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach
Mind Seekersach, Tabu, Ania Karwan i Kasia Kowalska - takie zespoły wystąpiły podczas tegorocznej Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach. Mimo iż pogoda plotła momentami figla, w sierakowickim amfiteatrze bawiły się tłumy.

piątek, 16 sierpnia 2019 r., 20:45
Eksplozja kolorów w Sierakowicach
Eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 19:53
Muzyka gospel zabrzmiała na kartuskim Rynku
W niedzielne popołudnie w centrum Stolicy Kaszub odbył się koncert muzyki gospel. Kartuska publiczność miała okazję posłuchać pełnej energii i radości chrześcijańskiej muzyki w wykonaniu zespołu John Tillery & Living Sacrifice.

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 17:39
Rolnicy z gminy Stężyca dziękują za tegoroczne plony
Uroczysta msza święta dziękczynna, barwny dożynkowy korowód, dzielenie się chlebem, konkurs na najpiękniejszą koronę żniwną, uhonorowanie rolników, liczne występy, czy turniej sołectw - tak rolnicy z gminy Stężyca świętują tegoroczne święto plonów. Mieszkańców gminy w tym roku gości Wygoda Łączyńska. Gwiazdą wieczoru będzie kabaret K2..

czwartek, 15 sierpnia 2019 r., 09:10
W Muzeum Kaszubskim promowano "Kartuskie Zeszyty Muzealne"
W czwartek 8 sierpnia w Muzeum Kaszubskim odbyła się promocja Kartuskich Zeszytów Muzealnych - wydawnictwa wznowionego po latach. W spotkaniu udział wzięło liczne grono mieszkańców, którzy mieli możliwość wysłuchać interesujących prelekcji autorów trzeciego najnowszego numeru.

środa, 14 sierpnia 2019 r., 10:14
Weekend z dożynkami, zmaganiami strażaków i festynami
Przed nami długi weekend, który będzie obfitował w wydarzenia kulturalne. W gminach Stężyca, Chmielno i Somonino rolnicy będą dziękować za tegoroczne plony. Dodatkowo w Chmielnie w niedzielne popołudnie odbędzie się Festiwal Tradycji Kaszubskiej. W piątkowy wieczór Sierakowice zapraszają z kolei na Noc pod Gwiazdami, a Sulęczyno w sobotę na gminne zmagania strażaków-ochotników.

poniedziałek, 12 sierpnia 2019 r., 10:41
Udany festyn rodzinny w Bączu
Mecz piłki nożnej "młodzież" kontra "tatusiowie", pokaz zasad udzielania pierwszej pomocy, konkursy i zabawy dla całych rodzin, pieczenie kiełbasek, czy występ orkiestry dętej - między innymi takie atrakcje czekały na uczestników niedzielnego V Pikniku Rodzinnego w Bączu.

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 15:44
Fantastyczna energia na koncercie Łąki Łan w Żukowie
Finał tegorocznej Muzy nad Jeziorkiem w Żukowie należał do zespołu Łąki Łan. Paprodziad wraz z członkami zespołu podzielił się z publicznością solidną dawką dobrej muzyki i fantastycznej energii. Udowodnili, że muzyka łączy ludzi, a na koncercie bawiło się kilka pokoleń.