poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 21:00
Multimedialna podróż w czasie - odwiedź wyjątkową wystawę w centrum Kartuz
Na kartuskim rynku w poniedziałek i wtorek, w sposób multimedialny można powrócić do czasu, kiedy to Polska po 123 latach niewoli odzyskała niepodległość. Mobilne Muzeum Multimedialne to spotkanie z historią Polski ukazaną za pomocą najnowocześniejszej techniki. Kartuzy znalazły się na liście 56 miast, w których można skorzystać z niezwykłej wędrówki w czasie i przestrzeni.

poniedziałek, 30 lipca 2018 r., 00:42
Jubileuszowy koncert grupy Big Cyc na finał Jarmarku Kaszubskiego
Tegoroczny Jarmark Kaszubski w Kartuzach zamknął koncert grupy Big Cyc, który w tym roku świętuje 30-lecie swojego istnienia. Na jubileuszowym koncercie publiczność wysłuchać mogła największych przebojów grupy, zarówno tych punkrockowych z początków, jak i późniejszych oraz z ostatniej płyty.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 16:17
"W rodzinie siła" - festyn sołecki w Staniszewie
Na wesoło, aktywnie, a przede wszytkim rodzinnie upłynęło sobotnie popołudnie w Staniszewie, gdzie odbył się już trzeci festyn sołecki. Na wszystkich jego uczestników czekały konkurencje rodzinne, możliwość przejażdżki nietypowymi rowerami, a ku uciesze najmłdoszych także dmuchańce.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 09:41
Finał Jazzu w Lesie z jubileuszem 60-lecia pracy Wojciecha Karolaka
Zakończyła się kolejna edycja festiwalu Jazz w Lesie. W finałowym koncercie publiczność usłyszeć mogła najwybitniejszego polskiego organistę, kompozytora i aranżera - Wojciecha Karolaka, który świętował 60-lecie swojej pracy artystycznej. Towarzyszyli mu m.in. Jan Ptaszyn Wróblewski i Adam Czerwiński.

niedziela, 29 lipca 2018 r., 01:16
Kartuzy. Świetny koncert Enej na finał pierwszego dnia jarmarku
"Kamień z napisem love", "Skrzydlate ręce", "Tak smakuje życie" czy "Radio Hello" - te i wiele innych hitów śpiewała wspólnie z zespołem Enej publiczność zgromadzona w sobotni wieczór w Parku Solidarności w Kartuzach. Energetyczny koncert Enej zamknął pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego.

sobota, 28 lipca 2018 r., 19:34
Święto twórców i artystów ludowych - pierwszy dzień Jarmarku Kaszubskiego
W sobotnie popołudnie w Kartuzach rozpoczęła się kolejna edycja Jarmarku Kaszubskiego. To wielkie, dwudniowe święto twórców ludowych, kół gospodyń wiejskich i wszystkich związanych z kulturą regionu, jak również doskonała okazja do spotkania z nią. Na licznych stoiskach nie brakuje rękodzieła, a popołudnie umilają występy. Gwiazda wieczoru - zespół Enej pojawi się około godz. 21.

czwartek, 26 lipca 2018 r., 19:11
Weekend z jazzem, kulturą kaszubską i na sportowo
Jazz w Lesie, Jarmark Kaszubski, Triathlon w Chmielnie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie się sporo działo. W Sulęczynie usłyszymy światowej sławy muzyków jazzowych, w Kartuzach gwiazdami będzie Enej i legenda polskiej sceny muzycznej - Big Cyc, nie zabraknie wydarzeń sportowych i koncertów muzyki klasycznej. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami.

środa, 25 lipca 2018 r., 11:41
Poświęcono tablicę o historii sanktuarium sianowskiego
Wspaniała aura towarzyszyła tegorocznemu wielkiemu odpustowi kaszubskiemu Matki Boskiej Królowej Kaszub w Sianowie. Na pewno miało to wpływ na rekordową frekwencję i liczny udział pielgrzymek, w tym kilku nowych, m.in. ze Swarzewa. Podczas uroczystości odbyło się poświęcenie tablicy przedstawiającej historię Sanktuarium.

środa, 25 lipca 2018 r., 09:22
Filmowy żywioł w Miszewku
Realizatorzy "Żywiołów 2" Ewelina Karczewska i Piotr Zatoń, kilka razy gościli już ze swoimi filmami na festiwalowych edycjach. Tym razem duet (reprezentowany przez Piotra) zaprezentował film dokumentalny złożony z trzech części. Ich bohaterami są Bartłomiej Piaseczny, zespół "Czarodzieje z Kaszub" i dr Sławomir Bronk. Wszyscy obecni byli na pokazie, który obejrzało około 160 osób.

poniedziałek, 23 lipca 2018 r., 11:25
Przedostatni koncert Żukowskiego Lata Muzycznego
Tegoroczna dziewiąta już edycja Festiwalu "Żukowskie Lato Muzyczne" zbliża się do finału. W niedzielne popołudnie odbył się czwarty koncert, podczas którego Klaudia Szmidt śpiewała piosenki z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Zaprezentowała nie tylko jego największe przeboje, ale przypomniała też mniej znane utwory. Wokalistce towarzyszyli - gitarzysta Roman Walczak i multiinstrumentalista Paweł Witulski.