piątek, 23 marca 2018 r., 16:59
Przodkowo. Najlepsi w konkursie wielkanocnych ozdób z atrakcyjnymi nagrodami
Po raz szósty Szkoła Podstawowa w Przodkowie zorganizowała konkurs pn. Ozdoby Wielkanocne. Prace przygotowywane były w trzech kategoriach: palmy, stroiki i kartki wielkanocne. Łącznie wpłynęło 150 ozdób ze szkół w Pomieczynie, Przodkowie, Szarłacie i Czeczewa. Oprócz hołubienia świątecznych tradycji, wszystkim edycjom towarzyszył dodatkowo szlachetny cel - pomoc dla potrzebujących.

czwartek, 22 marca 2018 r., 22:08
Wielkanocny kiermasz w przodkowskim przedszkolu po raz trzeci
W środowe popołudnie w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie było bardziej gwarno i tłoczno niż zwykle. Nic dziwnego, bowiem odbywał się tam trzeci wielkanocny kiermasz, w którym brały udział dzieci wraz ze swoimi rodzicami. Oferta świąteczna była różnorodna i bogata. Na stołach królowały wielkanocne palmy, kurczaczki, gąski, króliczki, zajączki i stroiki. Było w czym wybierać.

wtorek, 20 marca 2018 r., 11:55
Żukowo. Dzień Świętego Patryka z charytatywnym akcentem
Ponad sześć godzin obchodzono w poniedziałek Dzień Świętego Patryka w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie. Świętowali wszyscy uczniowie i nauczyciele. W salach lekcyjnych i na holu królowały zielone dekoracje, a na ścianach zawisły konkursowe plakaty tematycznie związane z tym wydarzeniem. Każdy uczestnik, w miarę swoich możliwości, przyszedł w tym dniu do szkoły w zielonym stroju.

niedziela, 18 marca 2018 r., 15:13
Przodkowo. Tydzień Kaszubski poszerzył wiedzę przedszkolaków o naszym regionie
Tydzień Kaszubski w Przedszkolu Samorządowym w Przodkowie ma już wieloletnią tradycję. W tym roku od bywał się on od poniedziałku do piątku. Dzięki tej imprezie milusińscy mają okazję zapoznać się z kulturą i historią Kaszub. Dzieci obejrzały wystawę ceramiki kaszubskiej, zapoznały się z historią, symbolami i tradycjami naszego regionu. Czytano im kaszubskie bajki. Zobaczyli też jak wyglądają kaszubskie instrumenty.

piątek, 16 marca 2018 r., 10:12
Weź udział w pisankowym konkursie Muzeum Kaszubskiego
Z okazji 95-lecia miasta Kartuzy i zbliżających się Świąt Wielkanocnych Muzeum Kaszubskie zaprasza do konkursu na najładniejsze pisanki. Prace składać można do 20 marca.

środa, 14 marca 2018 r., 10:03
Kwiaty z papieru rozkwitły w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach
Piękne, kolorowe kwiaty wychodziły spod rąk uczestników warsztatów, na które w Dzień Kobiet zaprosiło Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. W tajniki sztuki tworzenia roślin z papieru wprowadziła przybyłych artystka Kamila Szelągowicz.

wtorek, 13 marca 2018 r., 15:32
Tak świętowały Dzień Kobiet mieszkanki Sławek
Kilkadziesiąt mieszkanek Sławek uczciło Dzień Kobiet w sposób wyjątkowy. Na zaproszenie członkiń miejscowego koła gospodyń wiejskich panie wzięły udział we wspólnym spotkaniu ze słodkim poczęstunkiem oraz poradami specjalistek od makijażu i dietetyczki.

niedziela, 11 marca 2018 r., 12:25
Oferta na miarę możliwości i potrzeb. Z Judytą Kroskowską o GOK-u w Sierakowicach
Z głową pełną pomysłów, ale świadoma rzeczywistości, w której będzie pracować. Judyta Kroskowska, nowa dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Sierakowicach, w rozmowie o tym, jak wyobraża sobie funkcjonowanie placówki.

piątek, 9 marca 2018 r., 18:28
Przodkowo. Babskie gadanie - impreza z 24-letnim stażem
Biblioteka Publiczna w Przodkowie jak co roku zorganizowała z okazji Dnia Kobiet imprezę pod nazwą Babskie gadanie. Ten wieczór zawsze jest pełen humoru i żartów. Nie zabrakło też akcentów muzycznych i prezentów dla pań. Ponad trzygodzinne spotkanie było kolejną okazją do integrowania lokalnej społeczności.

czwartek, 8 marca 2018 r., 20:02
Przodkowo. Po raz drugi recytowali "PónaTadeùsza" po kaszubsku
W auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Przodkowie odbył się w piątek Kaszubski Konkurs Recytatorski "W romantycznej scenerii - rzecz o "Panu Tadeuszu". Młodzież z gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych deklamowała w języku kaszubskim fragmenty z "PónaTadeùsza" związane z kulinariami.