środa, 15 sierpnia 2018 r., 17:32
Jarmark Dożynkowy w Wygodzie Łączyńskiej tradycyjnie przyciągnął tłumy
Występy artystyczne, konkursy dla dzieci i dorosłych, czy konkurs na najlepszy produkt dożynkowy - między innymi takie atrakcje przygotowano dla uczestników Najsmaczniejszego Jarmarku Dożynkowego w Wygodzie Łączyńskiej. Impreza jeszcze trwa, a zwieńczy ją występ zespołu Ranczo i pokaz żonglerki z ogniem.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 20:07
Chwaszczyńskie "Kaszubki" na 41 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie
Zespół Wokalny KGW Chwaszczyno "Kaszubki" przez dwa dni (4 i 5 sierpnia br.) gościł na 41 Międzynarodowym Jarmarku Folkloru w Węgorzewie (woj. warmińsko - mazurskie). Była okazja promować swój region i gminę Żukowo na największym święcie folkloru regionu Warmii i Mazur, odbywającym się z udziałem twórców i zespołów ludowych z różnych regionów Polski i krajów ościennych (Białorusi, Litwy, Rosji i Ukrainy).

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 19:43
Wystawa haftu zawitała do Żukowa
Goszczenie pokonkursowej wystawy haftu kaszubskiego z Lini na stałe wpisało się już w kalendarz imprez kulturalnych, jakie odbywają się w Żukowie w okresie wakacyjnym. Sam konkurs odbył się w czerwcu i była to jego XXIII edycja. Wzięli w niej udział hafciarze nie tylko z Pomorza, ale także np. z Warszawy.

wtorek, 14 sierpnia 2018 r., 18:54
Anna Brzeska: "Śpiewam, by żyć, żyję, by śpiewać"
Anna Brzeska pochodzi z Mojusza i jest młodą gwiazdą na kaszubskiej scenie. Choć muzyka w jej sercu była od najmłodszych lat, to skrzydła pomogła jej otworzyć kartuska Kuźnia Młodych Talentów. Popowe hity artystki mogliśmy usłyszeć na wielu festynach i koncertach w całym powiecie. Jej drugą pasją prócz muzyki jest wolontariat. Realizuje się w gdyńskim hospicjum św. Wawrzyńca. O początkach w muzycznej karierze i warsztacie muzycznym piosenkarski rozmawiał Dominik Ropela.

poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 13:01
Krystyna Stańko i Janusz Radek na finał Festiwalu Przyjemności Muzycznych
Koncertem Janusza Radka w niedzielny wieczór zakończyła się dziesiąta edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach. Artysta oczarował licznie zebraną publiczność.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:38
Festiwal Przyjemności Muzycznych zachwycił publiczność już po raz dziesiąty
Grzegorz Turanu i Ania Rusowicz byli gwiazdami pierwszego dnia Festiwalu Przyjemności Muzycznych, który w sobotni wieczór rozpoczął się w Ostrzycach. Publiczność po raz kolejny oddać się mogła wspaniałej muzycznej uczcie i zachwycona za koncerty dziękowała owacjami na stojąco. Tegoroczna edycja przyciągnęła nad Jezioro Ostrzyckie rekordowe tłumy.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:19
Sierakowice. Tłumnie na Nocy pod Gwiazdami
Pivnic Band, The Mind Seekers, Etna Kontrabande, Loka oraz Sarsa - takie zespoły wystąpiły podczas tegorocznej Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach. W tym roku dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja wśród publiczności. W sierakowickim amfiteatrze bawiły się tłumy.

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 19:38
I Sierakowicki Festiwal Kolorów
Tym razem to eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 12:14
Weekend z Nocą pod Gwiazdami, Przyjemnościami Muzycznymi i strażakami
Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach, Festiwal Przyjemności Muzycznych i Parada Sikawek Konnych - to propozycje wydarzeń na nadchodzący weekend. Na licznych koncertach będzie można usłyszeć m.in. Sarsę, Anię Rusowicz i Grzegorza Turnaua.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:35
GKS Cartusia znów przoduje w rankingach. Ogromny sukces klubu i gminy
GKS Cartusia od lat przoduje w sportowych konkurencjach, jak i wielu rankingach. Dobra passa ich nie opuszcza. Udało im się zająć drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu klubów sportowych. Ich ogromny sukces wyprowadził również całą gminę na szóste miejsce w Polsce, w kategorii gmin.