wtorek, 6 grudnia 2016 r., 17:57
Mikołajkowe spotkanie w Szymbarku
Msza święta, przemarsz spod kościoła do Zespołu Kształcenia i Wychowania, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Mikołajkowego Spotkania w Szymbarku, które już po raz drugi zostało połączone z Bożonarodzeniowym Kiermaszem miejscowej szkoły.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 14:29
Mikołaj zawitał do Zespołu Szkół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
Piosenkami i wierszykami przedszkolaki, jak i uczniowie klas zerowych Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy powitali gościa, który zawitał do nich szóstego grudnia. Mowa oczywiście o Mikołaju, który odwdzięczył się milusińskim słodkimi upominkami.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 14:03
Kartuzy. Dyskusyjny Klub Książki debatował o "Olive Kitteridge"
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się pod koiec listopada w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. Tematem dyskusji była książka "Olive Kitteridge", amerykańskiej powieściopisarki Elizabeth Strout.

poniedziałek, 5 grudnia 2016 r., 10:25
Żukowo. Bożonarodzeniowy jarmark z rozświetloną choinką, kolędami i Mikołajem
Po raz czwarty na placu mariackim przy kościele pw. WNMP w Żukowie odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na straganach oferowano upominki i ozdoby świąteczne, można też było posilić się chlebem ze smalcem, bigosem, barszczem z pasztecikami, a nawet grzańcem. Na estradzie zaś królowały kolędy w wykonaniu solistów i zespołów muzycznych. O godzinie 17 cały plac rozświetliło osiem tysięcy lampek na choince.

sobota, 3 grudnia 2016 r., 22:13
Żukowo. XIV Gminny Turniej KGW ze smerfami i Królową Śniegu
W tym roku turniej rozpoczął się inaczej niż we wszystkich poprzednich edycjach. Uczestniczki konkursu wprowadziła Kapela Kaszubska Altbas ze Sierakowic. W marszowym rytmie wszyscy przeszli do hali sportowo - widowiskowej żukowskiego gimnazjum. Od tego momentu przez ponad cztery godziny królowała muzyka, tańce i moda. Sobotnia rywalizacja zakończyła się zwycięstwem KGW w Borkowie, które po dwóch latach ponownie wywalczyło Grand Prix.

piątek, 2 grudnia 2016 r., 20:22
Kartuzy.  "Dzieci - dzieciom 2016" - charytatywny koncert w "Dwójce"
Miłości naszej cud - pod takim hasłem w piątek w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach już po raz XVI odbył się Charytatywny Koncert "Dzieci - Dzieciom". Celem koncertu było pozyskanie środków finansowych na rzecz zarówno potrzebujących dzieci, jak i osób starszych. Sala gimnastyczna wypełniona została po brzegi ludźmi, którzy nie szczędzili pieniędzy na szczytny cel.

czwartek, 1 grudnia 2016 r., 12:20
Kartuzy. Andrzejkowa Gwiazdka z Sercem
Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach już po raz kolejny zorganizowało akcję charytatywną "Andrzejkowa Gwiazdka z Sercem" na rzecz młodzieży zespołu szkół. W piątkowy wieczór, 25 listopada spotkali się więc lokalni przedsiębiorcy, rodzice uczniów, nauczyciele i absolwenci placówki po to, aby pomóc innym.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 22:10
Uczniowie z borkowskiej podstawówki odwiedzili Wielką Fabrykę Elfów
Wtorkowe przedpołudnie najmłodsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Borkowie na pewno zapamiętają na długo. A to dlatego, że atrakcji podczas wizyty w Wielkiej Fabryce Elfów było co niemiara. Ponad 40-osobowa grupa miała okazję zobaczyć elfy, skorzystać z zjeżdżalni, budować wieżę z klocków, ale przede wszystkim spotkać się ze świętym Mikołajem i otrzymać od niego dyplom pomocnika.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 13:10
Dzień Baśniowy w Zespole Szkół w Gowidlinie
W Zespole Szkół w Gowidlinie obchodzono Dzień Postaci Baśniowych. Tego dnia wszyscy uczniowie, szczególnie ze szkoły podstawowej, przyszli przebrani za swoją ulubioną postać z baśni.

wtorek, 29 listopada 2016 r., 11:47
Wokaliści z powiatu kartuskiego podbijają Kaszubskiego Idola
Szóstą edycję konkursu Kaszubski Idol, organizowanego pod egidą Radia Kaszëbë, zdominowali młodzi artyści z powiatu kartuskiego. W gronie dwunastu finalistów wokalnych zmagań jest aż siedmioro mieszkańców powiatu kartuskiego. Koncert, podczas którego wyłoniony zostanie tegoroczny idol odbędzie się już 3 grudnia w Wejherowie. Swoich faworytów można jednak wspierać głosowaniem smsowym, zdobywca największej liczby głosów otrzyma nagrodę publiczności.