niedziela, 5 marca 2017 r., 08:05
Prokowo. Dzień Kobiet w strażackim wydaniu
Życzenia, kwiaty i słodkie niespodzianki czekały na panie, które odpowiedziały na zaproszenie zarządu OSP Prokowo. W sobotę w tamtejszej strażnicy już po raz drugi świętowano bowiem Dzień Kobiet.

sobota, 4 marca 2017 r., 22:05
Żukowo. Turniejowe trofeum wywalczyły Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej
Panie z ośmiu kół z naszego powiatu stanęły w sobotnie przedpołudnie do rywalizacji, aby wywalczyć Grand Prix VII Powiatowego Turnieju Kół Gospodyń Wiejskich. Punkty zdobywały w pięciu kategoriach - kulinarnej, modowej, wokalnej, tanecznej i edukacyjnej. Główne trofeum trafiło do rąk pań ze Stowarzyszenia Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej.

sobota, 18 lutego 2017 r., 22:04
Żukowo. Ponad 400 seniorów obchodziło swoje święto
Po raz ósmy seniorzy z miasta i sołectwa Żukowo zostali zaproszeni po to, aby mogli wspólnie spędzić czas przy poczęstunku, muzyce, ciekawych rozmowach i tańcach. Specjalnie dla nich wystąpili uczniowie z żukowskiej podstawówki. Goście delektowali się smakowitym tortem i wielu innymi smakołykami. Opuszczając halę widowiskowo - sportową żukowskiego gimnazjum, każdy z seniorów otrzymał upominek.

wtorek, 14 lutego 2017 r., 18:22
Przodkowo. Plebiscyt na najwierniejszych czytelników rozstrzygnięty
Na poniedziałkowy wieczór Biblioteka Publiczna w Przodkowie zaprosiła swoich najbardziej aktywnych czytelników. Podczas spotkania ogłoszono wyniki plebiscytu i wręczono nagrody. Podjęto gości smakowitym tortem, a wójt Andrzej Wyrzykowski przygotował dla najwierniejszych czytelników niespodziankę.

czwartek, 26 stycznia 2017 r., 14:15
Koncert kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf"
W niedzielę, 22 stycznia w kościele w Hopowie odbył się wyjątkowy koncert. Mieszkańcy oby tych miejscowości mieli okazję wysłuchać kolęd w wykonaniu Męskiego Towarzystwa Śpiewaczego "Gryf" z Trąbek Wielkich.

czwartek, 12 stycznia 2017 r., 21:05
Żukowskie gimnazjalistki napisały książkę i proszą o głosy
Bierzemy udział w ogólnopolskim turnieju literackim dla szkół ponadpodstawowych. Naszym marzeniem jest przejście do kolejnego etapu. Pomóżcie nam. Wystarczy oddać głos. Bezpłatnie... i tylko raz. Dzisiaj jesteśmy na 14 miejscu. Głosowanie trwa do 15 stycznia 2017 r.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:12
Żukowo. Orszak Trzech Króli ze śpiewem, tańcami i niespodzianką
Po raz piąty na ulice miasta wyszli mieszkańcy, aby uczcić Dzień Objawienia Pańskiego. Kolorowy i radosny korowód przemaszerował od placu przy gimnazjum do kościoła pw. Miłosierdzia Bożego, by tam złożyć pokłon nowo narodzonemu w stajence Dzieciątku. Na trasie odgrywano scenki tematyczne i śpiewano kolędy.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 18:10
Sierakowice. Drugi Orszak Trzech Króli przyciągnął tłumy
Po raz drugi ulicami Sierakowic przeszedł Orszak Trzech Króli. Tym samym w powiecie kartuskim w ten sposób uroczystość Objawienia Pańskiego uczczono w trzech miejscowościach. Sierakowicki przemarsz spotkał się z zainteresowaniem kilkaset osób, które wyruszyły spod kościoła św. Jana, by dotrzeć do stajenki przy Ołtarzu Papieskim.

piątek, 6 stycznia 2017 r., 16:21
Barwny Orszak Trzech Króli na ulicach Kartuz
Już po raz trzeci kolorowy korowód małych i większych królów przeszedł przez miasto. Na czele z Melchiorem, Kacprem i Baltazarem maszerował śpiewając kolędy liczny tłum mieszkańców Kartuz i okolic. Inicjatywa z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

środa, 4 stycznia 2017 r., 22:03
Niestępowo. XI Gminny Przegląd Jasełek z udziałem szkolnych aktorów
Ponad 280 uczestników z siedmiu placówek oświatowych z gminy Żukowo prezentowało swoje przedstawienia w różnej formie - wierszem, prozą, tańcem i śpiewem. Były jasełka klasyczne i uwspółcześnione. Nie mogło zabraknąć kolęd, ale pojawiły się też nowoczesne piosenki bożonarodzeniowe. Pięciogodzinna impreza zakończyła się ogłoszeniem werdyktu jury i wręczaniem nagród.