niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 11:06
Muza nad Jeziorkiem w Żukowie - świetny koncert grupy Strachy na Lachy
W sobotni wieczór w Żukowie odbyła się kolejna edycja najbardziej rockowej imprezy na Kaszubach. Muza nad Jeziorkiem znów przyciągnęła tłumy miłośników muzyki alternatywnej. Gwiazdami tej edycji były Strachy na Lachy oraz Łąki Łan. Oba koncerty udały się rewelacyjnie. Tradycyjnie imprezie towarzyszyły eksplozje kolorów.

niedziela, 11 sierpnia 2019 r., 00:05
Cree na finał tegorocznego Festiwalu Przyjemności Muzycznych
Plateu z projektem "Śladami Grechuty" oraz Sebastian Riedel & Cree w programie "Wspomnienie o Ryszardzie Riedlu" - tak przebiega drugi dzień tegorocznego Festiwalu Przyjemności Muzycznych, który tradycyjnie do Ostrzyc przyciągnął tłumy.

sobota, 10 sierpnia 2019 r., 14:56
Przepiękne koncerty Grażyny Łobaszewskiej i Julii Pietruchy na piątkowej odsłonie Festiwalu w Ostrzycach
Dwóch wspaniałych koncertów wysłuchała publiczność zgromadzona w piątkowy wieczór w Ostrzycach. W pierwszym dniu Festiwalu Przyjemności Muzycznych zgromadzonych zachwyciły śpiewem i muzyką Grażyna Łobaszewska wraz z grupą Ajagore i Julia Pietrucha z zespołem.

czwartek, 8 sierpnia 2019 r., 14:03
Weekend z Muzą nad Jeziorkiem i Festiwalem Przyjemności Muzycznych
Nadchodzący weekend obfitować będzie w ciekawe koncerty i wydarzenia. W piątek w Ostrzycach rozpocznie się kolejna edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych, natomiast w sobotę w Żukowie na Muzie nad Jeziorem wystąpią Łąki Łan i Strachy na Lachy.

wtorek, 6 sierpnia 2019 r., 11:53
Żukowo. Pokonkursowa Wystawa Haftu Kaszubskiego z nagrodami i koncertem "Kaszubek"
Wojewódzki Konkurs Haftu Kaszubskiego w Lini odbył się już po raz 24. W tegorocznej edycji o miano najlepszej hafciarki i hafciarza rywalizowało 181 osób. Zgłosiły one 340 prac ukazujących piękno kaszubskiego haftu. W poniedziałkowy wieczór w Spichlerzu otwarto wystawę pokonkursową, która odbywa się w Żukowie od 2003 roku. Były gratulacje, podziękowania i kwiaty.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 19:52
Diabelskie granie na Ostrzyckim Lecie
Spore grono mieszkańców i turystów spędzało niedzielę w Ostrzycach. Po południu rozpoczęła się tam zabawa na drugim dniu Ostrzyckiego Lata. Tradycyjnie uczestnicy imprezy mieli okazję spróbować swoich sił w grze na kaszubskich instrumentach ludowych w rekordowych rozmiarach.

niedziela, 4 sierpnia 2019 r., 19:26
Muzyka Świata w Kartuzach - na Rynku zapanował włoski klimat
W niedzielne popołudnie z centrum Stolicy Kaszub rozbrzmiały piękne włoskie przeboje. Hity wprost ze słonecznej Italii zaprezentowała w ramach cyklu Muzyka świata grupa Zuccero.

sobota, 3 sierpnia 2019 r., 23:47
Wypalanie "Raku" na kolejnej odsłonie III Pleneru Artystycznego
W sobotnie popołudnie na kartuskim Rynku odbyło się kolejne spotkanie ze sztuką. Tym razem podczas warsztatów w ramach III Pleneru Artystycznego można było poznać tajniki japońskiej sztuki wypalania ceramiki - "Raku".

sobota, 3 sierpnia 2019 r., 23:12
Sobotnia zabawa na Ostrzyckim Lecie
W sobotę po południu na parkingu w Ostrzycach rozpoczęła się kolejna edycja Ostrzyckiego Lata, sztandarowej imprezy letniej gminy Somonino. Pierwszego dnia publiczność bawili m.in. Michał Cieśluk z zespołem i Shantel.

środa, 31 lipca 2019 r., 14:37
Weekend z ostrzyckim graniem i muzyką kameralną
Nadchodzący weekend przyniesie z sobą propozycje dla miłośników zabaw biesiadnych, jak również melomanów. Gmina Somonino zaprasza na kolejną edycję Ostrzyckiego Lata, natomiast Żukowo i Kartuzy na festiwale muzyki kameralnej.