poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 14:16
Festiwal Przyjemności Muzycznych - dzień pierwszy z Anitą Lipnicką, Julią Marcell i muzyką Timberlake'a
Sobotni wieczór w Ostrzycach upłynął pod znakiem muzycznych przyjemności. Odbywający się tam od dziewięciu lat festiwal o tej nazwie to prawdziwa uczta dla wytrawnych melomanów i nie tylko. Gwiazdami pierwszego dnia były Anita Lipnicka i Julia Marcell. Publiczność usłyszała też największe przeboje Justina Timberlake'a w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 13:45
Etno-prezentacje w Muzeum Kaszubskim - byli Słowanie, twórcy ludowi i dawne rzemiosło kaszbuskie
Obozowisko wczesnych Słowian, warsztaty malowania na drewnie, możliwość zrobienia sobie własnej poduszki, pokaz wyplatania w wiklinie, teatr Ireny Brzeskiej - to niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników "Etno-prezentacji, czyli jarmarku w muzeum", który w sobotnie popołudnie odbył się w Kartuzach.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 13:21
Sulęczyno. Zawody strażackie i festyn odwołane!
Z uwagi na ogromne szkody wyrządzone przez nawałanicę, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad Kaszubami, organizatorzy odwołali festyn strażacki, który miał być połączony z zawodami drużyn OSP. Strażacy nadal walczą bowiem ze skutkami burzy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 01:14
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - tak bawiono się pierwszego dnia na największej imprezie roku
Urszula, Ryszard Rynkowski, De Mono, Akcent, Kayah, After Party, Izabela Trojanowska, Łobuzy - te i wiele innych gwiazd wystąpiło na scenie amfiteatru w Stężycy pierwszego dnia największej imprezy lata na Kaszubach. Na Disco pod Gwiazdami w Stężycy przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wydarzenie transmitowała telewizja Polsat.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 00:27
Sierakowice. Nawałnica wygrała z organizatorami Nocy pod Gwiazdami
Tegoroczna edycja Nocy pod Gwiazdami pod względem frekwencji okazała się najsłabszą w historii imprezy. Tym samym potężna nawałanica, która przeszła w nocy nad gminą Sierakowice, wyrządzając straty ogromnych rozmiarów, wygrała z organizatorami wydarzenia. Z uwagi na niską frekwencję odwołano koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Tabu.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 21:38
Żukowo. Pożegnanie wakacji z OKiS-em
W Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie zakończyły się już tegoroczne zajęcia "Wakacje z OKiS-em". Wspólnym mianownikiem zajęć była Europa. Dzieci biorące udział w zajęciach poznały wybrane kraje, ich kulturę, podstawowe zwroty grzecznościowe, charakterystyczne miejsca i postaci oraz kuchnię.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 13:18
"Eksplozja kolorów" nie jest "zabawą dla chrześcijan". Żukowska parafia przestrzega
Już 19 sierpnia w Żukowie po raz trzeci odbędzie się impreza pod hasłem "Muza nad Jeziorkiem". To trzecia edycja wydarzenia dedykowana przede wszystkim ludziom młodym, choć nie tylko. W tym roku jego gwiazdą będzie m.in. Illusion. "Muzie" towarzyszą m.in. warsztaty artystyczne, jam session, akcja rejestracji dawców szpiku oraz tzw. "eksplozja kolorów", czyli popularna od pewnego czasu w Polsce akcja posypywania się kolorowymi proszkami. Ostatnia z inicjatyw nie spotkała się jednak z aprobatą jednej z żukowskich parafii, która w specjalnym komunikacie jasno napisała "Tak się Nie bawią Chrześcijanie!"

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 22:52
Koncert muzyki organowej w żukowskim kościele
W niedzielne popołudnie kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie rozbrzmiał muzyką organową. Był to pierwszy koncert II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:09
Imprezowe zatrzęsienie w długi weekend - sprawdź, co będzie się działo i zaplanuj czas
Długi sierpniowy weekend będzie obfitował w imprezy. Propozycji na ten weekend jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Ostrzycach kolejna edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych, w Sierakowicach już po raz 25. odbędzie się Kaszubska Noc pod Gwiazdami i zlot pojazdów PRL. A to nie wszystko...