sobota, 15 lipca 2017 r., 11:28
Zabawa w kowbojskim stylu z Amerykanami
Teksański klimat zapanował w piątkowy wieczór w Kartuskim Centrum Kultury. Były kowbojskie tańce, gry, konkursy i zabawy oraz pyszny poczęstunek. A wszystko we wspaniałej i radosnej atmosferze. Impreza pod hasłem "Noc z Teksasem" zakończyła trwające od poniedziałku półkolonie, prowadzone przez gości, którzy przybyli do Kartuz zza oceanu.

sobota, 15 lipca 2017 r., 00:03
Weselne granie w Ostrzycach przyciągnęło tłumy
W piątek w Ostrzycach odbył się IV Kaszubski Przegląd Zespołów Weselnych "Weselne Granie". W scenerii jeziora Ostrzyckiego zaprezentowało się osiem kapel, które porwały publiczność do tańca i wspólnej zabawy.

poniedziałek, 10 lipca 2017 r., 10:43
Za nami trzecia odsłona pleneru artystycznego na kartuskim Rynku
Sztuka po raz trzeci opanowała Rynek w Kartuzach. W niedzielne popołudnie odbyła się tam trzecia odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje prace prezentowały Grażyna Kunicka i Iwona Jurkiewicz.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 22:11
Koncert Ani Wyszkoni zwieńczył tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego
Dwudniowe święto powiatu kartuskiego dobiegło końca. Ale jego finał publiczność będzie długo wspominać. Wszystko za sprawą świetnych koncertów. Podczas niedzielnej odsłony imprezy na scenie pojawili się grupa Majestic oraz Jan Konop Big Band. Gwiazdą wieczoru była Ania Wyszkoni.

niedziela, 9 lipca 2017 r., 01:36
Patrycja Markowska na finał pierwszego Dnia święta Powiatu Kartuskiego
Za nami pierwszy dzień zabawy z okazji tegorocznych Dni Powiatu Kartuskiego. Przybyli licznie do Kartuz mieszkańcy, jak i turyści nie tylko mogli posłuchać muzyki, czy obejrzeć występy artystyczne, ale także mieli okazję podziwiać liczne stoiska organizacji pozarządowych. Gwiazdą wieczoru była Patrycja Markowska.

sobota, 8 lipca 2017 r., 19:32
Kartuzy. W muzeum królowały nalewki kaszubskie
Pigwówka, wiśniówka, cytrynówka, jajowa, śliwowica, z winogron, pędów sosny, malin, aronii i wiele innych rodzajów nalewek mieli okazję spróbować ci, którzy w sobotnie popołudnie odwiedzili Muzeum Kaszubskie w Kartuzach. Odbył się tam bowiem II Festiwal Nalewki Kaszubskiej. Poza wysokoprocentowymi specjałami, nie zabrakło też wielu innych atrakcji.

sobota, 8 lipca 2017 r., 19:05
Chmielno. II Festiwal Truskawek z rekordem Polski na największy koktajl
Edukacyjne warsztaty kulinarne dla dzieci, prezentacje wystawców oraz produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych, konkursy na najlepszy produkt z truskawek, truskawkową kreację i najładniejsze stoisko oraz "Wielki Gotowanie", czyli ustanowienie rekordu Polski w przygotowaniu największej porcji koktajlu truskawkowego w wykonaniu Łukasza Konika - tak w wielkim skrócie przebiegał II Festiwal Truskawek w Chmielnie.

niedziela, 2 lipca 2017 r., 22:14
Przodkowo. Piknik Rodzinny z muzycznymi atrakcjami i akcją charytatywną
Po raz czternasty mieszkańcy przodkowskiej gminy mieli okazję brać udział w corocznej lipcowej imprezie, której program jest tak pomyślany, aby każdy z uczestników znalazł coś ciekawego dla siebie. W tegorocznej edycji były koncerty solistów, występ orkiestry dętej, konkursy dla rodzin i zabawa w rytmie disco polo. Przeprowadzono też akcję charytatywną dla potrzebującego wsparcia mieszkańca Przodkowa.

sobota, 1 lipca 2017 r., 23:57
Blues w Leśniczówce - tak wyglądał drugi dzień imprezy
Jedenasta edycja Bluesa w Leśniczówce dobiegła końca. Zakończył ją fantastyczny koncert Jana Gałacha, który jest już stałym bywalcem imprezy w Mirachowie, a jego każdy kolejny koncert pozostaje w pamięci na długo. Dwudniowa impreza tradycyjnie przyciągnęła fanów bluesa z różnych zakątków w kraju.

sobota, 1 lipca 2017 r., 23:36
Michał Szpak na finał Truskawkobrania 2017
Koncertem Michała Szpaka zakończono czterdziestą pierwszą edycję Truskawkobrania na Złotej Górze. Mimo kapryśnej pogody charyzmatyczny artysta przyciągnął do Centrum Promocji Regionu i Sportowów Wodnych setki osób.