niedziela, 22 lipca 2018 r., 02:49
Festiwal Tradycji Kaszubskich w Chmielnie - Krzysztof Najda Mistrzem Polski w zażywaniu tabaki
W sobotnie popołudnie w Chmielnie odbyła się kolejna edycja Festiwalu Tradycji Kaszubskich. Imprezie towarzyszyły szesnaste Mistrzostwa Polski w zażywaniu tabaki. O tytuł najlepszego tabacznika rywalizowało dziesięcioro zawodników. Złotą Tabakierę w tym roku zdobył Krzysztof Najda.

niedziela, 22 lipca 2018 r., 02:24
Wybory Bursztynowej Miss Lata w Chmielnie
Dwanaście urodziwych pań walczyło o tytuł najpiękniejszej podczas wyborów Bursztynowej Miss Lata, które towarzyszyły Festiwalowi Tradycji Kaszubskich w Chmielnie. Tytuł miss zdobyła Anna Odrzywolska.

sobota, 21 lipca 2018 r., 14:17
Kolejna odsłona Kartuskiego Pleneru Artystycznego
W sobotę w południe rozpoczęła się druga odsłona drugiej edycji Kartuskiego Pleneru Artystycznego. Tym razem swoje prace na kartuskim Rynku prezentuje Magdalena Pela. Artystka zaprosiła mieszkańców do stworzenia wspólnego obrazu z Kartuzami w roli głównej.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 14:41
Z rytmów reggae w klimat rapu. Hubert Falkiewicz o nowej płycie i nie tylko
Ma dopiero dwadzieścia lat a już wydaje swoją trzecią płytę. Hubert Falkiewicz jest jednym z wychowanków Kartuskiej Kuźni Młodych Talentów. Sam pisze teksty i nagrywa swoje kawałki. Zaczynał od rocka, potem na dłuższy czas związał się z muzyką reggae, dziś łączy rap z popem. Skrzydła w muzycznej karierze pomógł mu rozwinąć Ras Luta, pochodzący z Kartuz, artysta reggae, znany i ceniony na polskiej scenie.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 11:03
Żukowo. W rytm walczyka - trzeci koncert tegorocznego Lata Muzycznego
W niedzielne popołudnie na dziedzińcu przy kościele pw. WNMP tym razem rozbrzmiewały popularne arie operetkowe i znane piosenki z musicali. Żukowskiej publiczności prezentowali je - sopranistka Paulina Milczanowska i tenor Rafał Majzner. Artystom towarzyszył zespół Baltic Trio.

poniedziałek, 16 lipca 2018 r., 07:38
Poruszająca suita o nawałnicy na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Fantastycznym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej. Jako pierwsza wysłuchała też niezwykłej suity nawiązującej do ubiegłorocznej nawałnicy. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz szesnasty.

niedziela, 15 lipca 2018 r., 15:06
Za nami trzecia edycja Festiwalu Nalewek Kaszubskich w kartuskim muzeum
W sobotnie popołudnie w Muzeum Kaszubskim w Kartuzach odbyła się III edycja Festiwalu Nalewek Kaszubskich. Imprezie prócz licznych atrakcji towarzyszył konkurs na najlepszą prezentację nalewek. W tym roku zgłoszono do niego 38 specjałów.

sobota, 14 lipca 2018 r., 16:08
Sierakowice. Trwa Festiwal Kultury Łowieckiej
Od rana w Sierakowicach rozbrzmiewa muzyka myśliwska. Festiwal Kultury Łowieckiej odbywa się tutaj po raz piętnasty. Tym razem organizatorzy "Kniei" postanowili nieco odmienić formułę imprezy i nadać jej bardziej kameralny charakter. Oprócz tradycyjnych już konkursów dla myśliwych i muzyków łowieckich, przygotowano pokazy sokolników i rasowych psów myśliwskich, które można było podziwiać w Ogródku Edukacyjnym na targowisku. Na zakończenie obchodów odbędzie się hubertowska msza święta.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 10:30
Sprawdź, co będzie się działo w weekend i gdzie warto się wybrać
Weselne Granie w Ostrzycach, Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach, Knieja w Sierakowicach i Ostrzycach, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie się sporo działo, w szerokiej gamie propozycji każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 08:20
Festiwal nalewek już w sobotę w kartuskim muzeum - zgłoś swój produkt do konkursu
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza w sobotę na Festiwal Nalewek Kaszubskich i konkurs na najciekawszą formę ich prezentacji. Osoby zajmujące się sztuką sporządzania tych tradycyjnych specyfików mogą zgłaszać się do udziału w nim.