czwartek, 21 września 2017 r., 21:01
Przed nami sportowy weekend z giełdą mam
Przed nami kolejny wrześniowy już weekend. Rozpocznie się on na sportowo, a mianowicie Powiatowymi Biegami Brzegiem Raduni, w sobotę Szkoła Podstawowa nr 1 w Kartuzach zaprasza na kolejną Giełdę Mam, a UKŻ Lamelka na Mistrzostwa Kartuz w żeglarstwie. Nie zabraknie też innych propozycji na spędzenie najbliższych dni.

czwartek, 21 września 2017 r., 12:57
Czarodzieje z Kaszub szukają nowych członków zespołu
Zespół Czarodzieje z Kaszub to najbardziej znany na Kaszubach i jedyny w Polsce dziecięcy zespół rockowy. Teraz możesz dołączyć do jego składu. Zespół poszukuje bowiem nowych członków. Casting już w sobotę w świetlicy wiejskiej w Borkowie.

sobota, 16 września 2017 r., 16:05
Ultramaraton Kaszubska Poniewierka 2017 - zwycięzcą Piotr Rolbiecki
Punktualnie o godzinie 2 w nocy z Sopotu do Wieżycy wybiegło około 150 śmiałków, którym nie straszny był stukiloetrowy dystans. Pierwszy na mecie, po niemal 11-godzinnym biegu, był Piotr Rolbiecki. Ponadto kilkaset osób wyruszyło też w 30-kilometrową trasę, rozpoczynając ją od wbiegnięcia na Szczyt Wieżyca.

czwartek, 14 września 2017 r., 21:02
Imprezy sportowe, zawody strażackie i zjazd Sybiraków - sprawdź, co będzie się działo w weekend
Światowy Zjazd Sybiraków, gminne igrzyska sportowe, powiatowe zawody sportowo-pożarnicze, biegi o Złotą Górę i Arasmusa - to wydarzenia, które zdominują nadchodzący weekend w powiecie kartuskim. Miłośnicy sportu na pewno nie będą się nudzić, warto jednak w niedzielę odwiedzić Centrum Edukacji i Promocji Regionu, gdzie zjadą się Sybiracy - będzie to okazja do spotkania z żywą historią.

poniedziałek, 11 września 2017 r., 14:00
KCK organizuje casting do sztuki "Piękna i bestia"
19 września w Kartuskim Centrum Kultury odbędzie się cating do spektaklu "Piękna i bestia". Sztukę wiosną przyszłego roku będzie można zobaczyć na deskach KCK. Dzieci i młodzież, które dołączą do obsady będą uczestniczyć w bezpłatnych warsztatach aktorskich.

niedziela, 10 września 2017 r., 20:34
Żukowo. Kolejny Festyn Rodzinny dla Milenki
Po akcjach dla Milenki, które odbyły się w Sulminie, Tuchomiu i Chwaszczynie, przyszedł czas na Żukowo. W niedzielne popołudnie na placu między blokami należącymi do Spółdzielni Mieszkaniowej Kaszuby w Kartuzach, odbyła się kolejna impreza pn. "Ruszamy, by Poruszyć Świat Milenki". Pomimo siąpiącego deszczu nie zabrakło chętnych do wspomożenia chorej dziewczynki, potrzebującej pieniądze na trzy operacje.

sobota, 9 września 2017 r., 20:49
Żukowo. Srebrny jubileusz scholi Armia Pana
Schola istnieje już 25 lat. Jej członkowie nie tylko śpiewają podczas różnych nabożeństw w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie, ale także znajdują czas dla seniorów, chorych w szpitalach, wspierają niepełnosprawnych, włączają się w organizację Orszaku Trzech Króli, dbają o groby na żukowskim cmentarzu, pomagają w pracach przy swoim kościele. Biorą też udział w licznych ogólnopolskich konkursach piosenki religijnej. Mają na koncie trzy główne nagrody Grand Prix.

sobota, 9 września 2017 r., 12:06
Festiwal Korzenie w Chmielnie - święto filmu, fotografii, rysunku i muzyki
Za nami pierwszy dzień drugiej edycji festiwalu Korzenie. To wydarzenie jest swoistym świętem sztuk wizualnych. Kto nie pojawił się w piątek, koniecznie musi odwiedzić Chmielno w sobotę. Pierwszego dnia podziwiać można było m.in, zachwycające rysunki Wojciecha Benedy, "Historie w sieci zaplątane" - nowy film Wojciecha Bendy i wystawy fotografii.

czwartek, 7 września 2017 r., 21:45
Zaplanuj czas w weekend - sprawdź, co się będzie działo
Festiwal Sztuk Korzenie, jubileusz 90-lecia I LO, akcje charytatywne, zawody sportowe, zbiórka krwi, zawody strongman - to niektóre z propozycji, które na ten weekend przygotowano w powiecie kartuskim. Sprawdź wszystkie i zaplanuj, jak spędzić weekend.

środa, 6 września 2017 r., 12:49
Jest pierwszy zwiastun filmu "Czuwaj", którego akcja toczy się Kaszubach
Przed rokiem na Kaszubach, zarówno w powiecie kościerskim, jak i kartuskim kręcono sceny do thrillera Roberta Glińskiego "Czuwaj". W sieci pojawił się pierwszy zwiastun filmu. Jego premiera odbędzie się podczas Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Kiedy obraz trafi do kin jeszcze nie wiadomo.