sobota, 8 grudnia 2018 r., 13:25
Dzierżążno. Świąteczny kiermasz z mnóstwem ozdób bożonarodzeniowych i jasełkami
Choinki, lampiony, drzewka ozdobne, świeczki, bałwanki, mikołaje, aniołki, ozdobne torebki, świąteczne kartki, a nawet ciepłe czapki i wełniane skarpetki. Wszytko to w różnorodnych kolorach, wielkościach i kształtach. Było w czym wybierać. Po raz pierwszy stworzono stoisko z zabawkami, a do dotychczasowej oferty kawiarenki dołożono jeszcze pizzę. W programie imprezy była też licytacja i współczesne jasełka.

czwartek, 6 grudnia 2018 r., 18:06
Spotkanie z Mikołajem przy choince w Sierakowicach
Na ten dzień najmłodsi czekali z niecierpliwością. W czwartek przybył do nich św. Mikołaj. W gminie Sierakowicach dzieci odwiedzał już od wczesnych godzin porannych, popołudniem z kolei pojawił się na sierakowickim Rynku. Spotkaniu ze świętym towarzyszyło wspólne śpiewanie świątecznych piosenek oraz rozświetlenie choinki. Wydarzenie to przyciągnęło tłumy i to zarówno tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców.

wtorek, 4 grudnia 2018 r., 14:41
Magia świąt zagościła na drugim dniu Jarmarku Bożonarodzeniowego w Żukowie
W miniony weekend świąteczna aura opanowała centrum Żukowa. Na placu przy kościele pw. WNMP odbyła się kolejna edycja Jarmarku Bożonarodzeniowego. Niedzielną odsłonę wydarzenia uświetniły liczne koncerty. Na scenie usłyszeć można było m.in. Czarodziejów z Kaszub, Macieja Miecznikowskiego czy Anię Karwan.

poniedziałek, 3 grudnia 2018 r., 15:00
Kiełpino. Jubileuszowy koncert charytatywny "Dobro powraca"
Po raz dziesiąty w Szkole Podstwowej w Kiełpinie odbył się koncert charytatywny, którego celem jest niesienie pomocy wielu rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Dzięki temu będą one mogły radośnie spędzić nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Z licytacji i loterii fantowej podczas niedzielnej imprezy zebrano 18 500 złotych.

sobota, 1 grudnia 2018 r., 20:54
W Żukowie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy
Wspólne kolędowanie, stoiska z tradycyjnymi przysmakami, rękodziełem i ozdobami świątecznymi, występy małych i dużych artystów - to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na uczestników Jarmarku Bożonarodzeniowego, który w sobotnie popołudnie rozpoczął się w Żukowie.

piątek, 30 listopada 2018 r., 16:04
Przodkowo. "Pluszowy Miś" - Gminny Konkurs Plastyczny dla najmłodszych
Po raz kolejny Przedszkole Samorządowe w Przodkowie zorganizowało konkurs plastyczny dla najmłodszych. Głównym bohaterem był pluszowy Miś. Na konkurs wpłynęło 58 prac z różnych placówek przedszkolnych. Celem przedsięwzięcia była m. in. prezentacja możliwości twórczych dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie zainteresowań literaturą dziecięcą związaną z postacią Misia oraz wprowadzenie dzieci w świat literatury dziecięcej.

piątek, 30 listopada 2018 r., 11:31
Młodzi żukowscy aktorzy zaprezentowali się na Gdyńskim przeglądzie w sztuce o tym, co naprawdę ważne
W środę Amatorski Teatr Dzieci i Młodzieży w Żukowie zaprezentował się na Trzecim Przeglądzie Teatrów Amatorskich "Kurtyna" w Gdyni. Wśród 18 grup, które zakwalifikowały się do I etapu znalazła się grupa z Żukowa . Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Finałowej Gali 1 grudnia.

środa, 28 listopada 2018 r., 21:09
Glincz "Méster Bëlnégò Czëtaniô", czyli wielkie czytelnicze święto
W Szkole Podstawowej im. Remusa w Glinczu odbył się w piątek powiatowy etap konkursu "Méster Bëlnégò Czëtaniô". W konkursie wzięło udział 50 uczestników z całego kartuskiego powiatu, którzy prezentowali teksty w pięciu kategoriach wiekowych. Zwycięzcy etapu powiatowego otrzymali dodatkowe nagrody i "bilety" do finału konkursu w Wejherowie.

środa, 28 listopada 2018 r., 13:29
Przodkowo. Andrzejkowe święto z akcentem literackim i muzycznym
W przodkowskiej bibliotece tradycyjnie już, jak co roku, czytelnicy i sympatycy biblioteki zapraszani są na andrzejkowe święto. Tym razem obchodzono je po raz pierwszy po kompleksowej modernizacji placówki. W powiększonej czytelni dyrektorka Danuta Rzepka mogła swobodnie przemieszczać się z magiczną skrzynką, w której znajdowały się wróżby na najbliższą przyszłość. Odczytywane przepowiednie wywoływały salwy śmiechu.

środa, 28 listopada 2018 r., 08:26
"Jedną drogą dziś wszyscy idziemy" - Lisie Jamy uczciły pamięć polskich bohaterów
W piątek w Szkole Podstawowej im. ks. Anastazego Sadowskiego w Lisich Jamach odbyła się pierwsza w historii tej szkoły wieczornica pt.: "Jedną drogą dziś wszyscy idziemy". Młodzi wykonawcy w montażu słowno-muzycznym uczcili pamięć Polaków, którzy walczyli o wolność i tożsamość narodową.