poniedziałek, 13 sierpnia 2018 r., 13:01
Krystyna Stańko i Janusz Radek na finał Festiwalu Przyjemności Muzycznych
Koncertem Janusza Radka w niedzielny wieczór zakończyła się dziesiąta edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych w Ostrzycach. Artysta oczarował licznie zebraną publiczność.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:38
Festiwal Przyjemności Muzycznych zachwycił publiczność już po raz dziesiąty
Grzegorz Turanu i Ania Rusowicz byli gwiazdami pierwszego dnia Festiwalu Przyjemności Muzycznych, który w sobotni wieczór rozpoczął się w Ostrzycach. Publiczność po raz kolejny oddać się mogła wspaniałej muzycznej uczcie i zachwycona za koncerty dziękowała owacjami na stojąco. Tegoroczna edycja przyciągnęła nad Jezioro Ostrzyckie rekordowe tłumy.

niedziela, 12 sierpnia 2018 r., 01:19
Sierakowice. Tłumnie na Nocy pod Gwiazdami
Pivnic Band, The Mind Seekers, Etna Kontrabande, Loka oraz Sarsa - takie zespoły wystąpiły podczas tegorocznej Nocy pod Gwiazdami w Sierakowicach. W tym roku dopisała zarówno pogoda, jak i frekwencja wśród publiczności. W sierakowickim amfiteatrze bawiły się tłumy.

sobota, 11 sierpnia 2018 r., 19:38
I Sierakowicki Festiwal Kolorów
Tym razem to eksplozja kolorów zainaugurowała doroczną Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach. W sierakowickim amfiteatrze nie brakło chętnych, którzy wyrzucali w niebo kolorowe proszki. Wielobarwny pył pokrywał uczestników zabawy od stóp do głów.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 12:14
Weekend z Nocą pod Gwiazdami, Przyjemnościami Muzycznymi i strażakami
Noc pod Gwiazdami w Sierakowicach, Festiwal Przyjemności Muzycznych i Parada Sikawek Konnych - to propozycje wydarzeń na nadchodzący weekend. Na licznych koncertach będzie można usłyszeć m.in. Sarsę, Anię Rusowicz i Grzegorza Turnaua.

piątek, 10 sierpnia 2018 r., 08:35
GKS Cartusia znów przoduje w rankingach. Ogromny sukces klubu i gminy
GKS Cartusia od lat przoduje w sportowych konkurencjach, jak i wielu rankingach. Dobra passa ich nie opuszcza. Udało im się zająć drugie miejsce w ogólnopolskim rankingu klubów sportowych. Ich ogromny sukces wyprowadził również całą gminę na szóste miejsce w Polsce, w kategorii gmin.

czwartek, 9 sierpnia 2018 r., 08:31
Zespół Dido - rodzeństwo z muzyką za pan brat
Muzyka jest dla nich wszystkim. Wypełnia ich całe życie i z nią wiążą swoją przyszłość. To dzięki tej wspólnej pasji umacniają więzi rodzinne. Mowa o zespole Dido, który tworzy rodzeństwo - Natalia, Grzegorz i Rafał Richertowie. I choć są młodym zespołem, a ich średnia wieku nie przekracza nawet 18-stki, na swoim koncie mają już pierwsze sukcesy i pełen terminarz.

środa, 8 sierpnia 2018 r., 08:20
Kaszubska muzyka atrakcyjna dla młodych
Konkursowa inicjatywa Młodëch Kaszëbów po raz drugi zakończyła się udanym finałem. W roku ubiegłym nadeszło sześć prac, w tym roku było ich już osiem. Nic dziwnego, że rozstrzygnięcie "Kaszëbsczégò Karaoke" wymagało większej pracy i uwagi. Przewodniczącym jurorów został Mirosław Piepka znany filmowiec, autor scenariusza do głośnego filmu "Kamerdyner".

poniedziałek, 6 sierpnia 2018 r., 14:18
Coroczny piknik wędkarski koła PZW 82 "Gryf" za nami
Coroczny piknik wędkarski "Sianowo" w cieszy się niezwykłą popularnością. Tradycyjnie już, wędkarze z koła PZW 82 "Gryf" Żukowo oraz ich rodziny, koleżanki i koledzy, spotkali się na pikniku wędkarskim w Cieszonku na Kaszubach nad jeziorem "Sianowskim".

niedziela, 5 sierpnia 2018 r., 18:45
Paweł Serkowski - na podbój świata na dwóch kółkach
15 państw zwiedzonych rowerem, kilkanaście tysięcy przejechanych kilometrów, setki godzin spędzonych samotnie na rowerze. Mowa o Pawle Serkowskim, który wykorzystał ostatnie kilka lat oddając się rowerowej pasji.