środa, 16 stycznia 2019 r., 10:42
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zagrał w Sulęczynie
Chór Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego wystąpił w dwóch kościołach na terenie Gminy Sulęczyno. W kościele pw. Świętej Trójcy w Sulęczynie i w kościele pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mściszewicach odbyły się koncerty kolęd pod dyrekcją Jerzego Szarafińskiego i akompaniamencie Pawła Nowaka.

sobota, 12 stycznia 2019 r., 20:39
Sierakowice. Przepiękny koncert kolęd w wykonaniu Stokrotek
Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki mieli okazję wysłuchać ci, którzy w sobotni wieczór wybrali się do kościoła św. Marcina w Sierakowicach. Przepiękny koncert u schyłku okresu Bożego Narodzenia kolęd dała bowiem schola Stokrotki, która przy parafii działa już blisko dwie dekady.

piątek, 11 stycznia 2019 r., 17:39
Niestępowo. Jasełka 2019. Żukowski SOSW z Grand Prix
Gminny Konkurs Jasełek w Niestępowie odbył się po raz trzynasty. W tegorocznej edycji udział wzięła rekordowa ilość zespołów kolędniczych. Na scenie zaprezentowało się ich aż 16 i około 400 przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych z żukowskiej gminy. Grand Prix przyznano zespołowi Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Żukowie.

środa, 9 stycznia 2019 r., 10:00
Ja Hybryda - reportaż o rzeźbiarce Irenie Brzeskiej
Irena Brzeska, rzeźbiarka nie pochodząca z Kaszub, ale z Kaszubami od wielu lat związana. Tworzy sztukę ludową, łącząc rzeźbę i teatr.

wtorek, 8 stycznia 2019 r., 10:00
Ja Hybryda - reportaż o rzeźbiarce Irenie Brzeskiej - zobacz zwiastun
Hybryda, czyli połączenie dwóch kultur w jedną. Czy jest to możliwe na Kaszubach. Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Ja Hybryda" na ten i inne rozmawiają z Ireną Brzeską rzeźbiarką, która związana jest z Kaszubami od 30 lat.

poniedziałek, 7 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach
Mozaika pól, lasów i jezior - widoki zapierające dech w piersiach. O sportach powietrznych uprawianych na Kaszubach opowiadają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 17:50
Żukowski Orszak Trzech Króli ruszył po raz siódmy
W niedzielne popołudnie w święto Objawienia Pańskiego po raz siódmy przez ulice miasta przemaszerował Orszak Trzech Króli. W kolorowym radosnym korowodzie byli Mędrcy ze Wschodu, którym towarzyszyły aniołki, pasterze, dworki, rycerze oraz chińskie smoki. Na trasie i w kościele jasełka w drodze dopełniały muzycznie - orkiestra dęta i kapela kaszubska, schola Armia Pana oraz zespół Agape.

niedziela, 6 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbsczé Ptôchë - reportaż o sportach powietrznych na Kaszubach - zobacz zwiastun
Piękno Kaszub podziwiane z lotu ptaka i widoki zapierające dech w piersiach. O kulisach sportów powietrznych uprawianych na Kaszubach opowiadają Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz.

sobota, 5 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbë na Kòle  - reportaż o rowerach na Kaszubach
Wyczynowo, rekreacyjnie czy dla zdrowia - z jakich powodów Kaszubi co raz częściej wybierają jazdę na rowerze? Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Kaszëbë na Kòle" opowiedzą o rosnącym fenomenie jednośladów wśród Kaszubów.

piątek, 4 stycznia 2019 r., 11:15
Kaszubska epopeja w wersji animowanej - premiera wyjątkowej adaptacji "Życia i przygód Remusa".
W piątkowy wieczór w Sulęczynie będzie można zobaczyć wyjątkową adaptację "Życia i przygód Remusa". Bohatera epopei Aleksandra Majkowskiego umieszczono tym razem w niezwykłej animacji, do której wykorzystano rzeźby Ireny Brzeskiej.