środa, 31 lipca 2019 r., 12:17
"Chodzą strachy" - Czarodzieje z Kaszub wydali nowa płytę
Dziecięcy zespół rockowy "Czarodzieje z Kaszub" właśnie wydał nową płytę. Płytę promuje singiel pt. "Chodzą strachy", poruszający temat uzależnień. Teledysk do piosenki już we wrześniu.

wtorek, 30 lipca 2019 r., 12:12
Muzeum Kaszubskie i Irena Brzeska z wyróżnieniem Pomorskiej Nagrody Muzealnej
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach i Irena Brzeska zdobyli wyróżnienie Pomorskiej Nagrody Muzealnej. Kapituła nagrodziła wystawę rzeźbiarki pt. "Świat prywatny", która połączona była z cyklicznymi spektaklami w kartuskim muzeum.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 13:16
Vox Intensa Ensamble podczas trzecj odsłony Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach
Trzy barokowe śpiewy z okresu adwentu oraz msze na trzy głosy angielskiego kompozytora w wykonaniu męskiego chóru Vox Intensa Ensamble pod przewodnictwem Sławomira Bronka miała okazję wysłuchać publiczność niedzielnego, trzeciego już koncertu tegorocznego Letniego Festiwalu Muzyki Kameralnej w Sierakowicach.

poniedziałek, 29 lipca 2019 r., 11:51
Ostatni akord Żukowskiego Lata Muzycznego
W niedzielne popołudnie na placu Mariackim przy miejscowym kościele odbył się ostatni koncert tegorocznego Żukowskiego Lata Muzycznego. W dziesiątej już edycji na finał przygotowano koncert, którego motywem przewodnim była miłość. Na scenie zabrzmiały arie operowe, przeboje muzyki rozrywkowej, utwory muzyki klasycznej, a występujący artyści śpiewali zarówno po polsku, jak i w języku kaszubskim.

sobota, 27 lipca 2019 r., 17:17
Trwa Jarmark Kaszubski w Kartuzach
W sobotnie popołudnie w Kartuzach rozpoczęło święto kultury regionalnej 28. edycja Jarmarku Kaszubskiego. Na uczestników czeka ponad 50 wystawców - artystów ludowych, rękodzielników i koła gospodyń wiejskich, a także występy, konkursy i koncerty.

środa, 24 lipca 2019 r., 18:22
Krystyna Stańko: "Chciałabym, by moja muzyka miała jak najwięcej smaków" [WYWIAD]
Jest jedną z najlepszych polskich wokalistek jazzowych. Krystyna Stańko, mieszkanka gminy Żukowo, w rozmowie z Magdaleną Damps-Zdrojewską opowiada o nowym albumie, smakach muzyki, dobrym jazzie i swoim związku z Kaszubami. Na płycie pt. "Aquarius" czaruje i koi głosem, uwodzi melodiami. W niedzielę utwory z niej będzie można usłyszeć podczas koncertu z towarzyszeniem orkiestry Progess w ramach Ladies Jazz Festiwal w Gdyni. Specjalnie dla naszych czytelników mamy cztery zaproszenia.

środa, 24 lipca 2019 r., 12:55
Święto kultury regionalnej z koncertami Iry i Red Lips - już w sobotę Jarmark Kaszubski
Około pięćdziesięciu wystawców, m.in. artyści ludowi, rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, występy folklorystyczne i koncerty gwiazd, w tym zespołu IRA, jednej z legend polskiego rocka - kolejna edycja Jarmarku Kaszubskiego zapowiada się bardzo ciekawie. Już w sobotę w Parku Solidarności w Kartuzach rozpocznie się dwudniowe święto kultury kaszubskiej.

środa, 24 lipca 2019 r., 10:47
Żukowo. Wakacje z OKiS-em z zajęciami kulinarnymi, plastycznymi i wycieczkami
Dwutygodniowe wakacje dla uczniów szkół podstawowych, które co roku organizuje Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie, powoli zmierzają do końca. W specjalnie dla nich przygotowanych zajęciach bierze codziennie udział ponad 20 dzieci. Mają one świetną okazję do pochwalenia się swoimi umiejętnościami plastycznymi i kulinarnymi. Dużą frajdą dla nich są wycieczki.

wtorek, 23 lipca 2019 r., 11:20
Pokoleniowy Piknik Strażacki w Prokowie
Pokaz sprzętu, gaszenia pożaru oraz pierwszej pomocy medycznej, strażackie zabawy i konkurs plastyczny, a wieczorem ognisko i zabawa taneczna - tak w wielkim skrócie można podsumować tegoroczny Pikniku Pokoleniowy "Bezpieczeństwo Pożarowe", który odbył się w pierwszą sobotę lipca w Prokowie. Do integracji tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców zaprosiła miejscowa straż pożarna.

poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 15:03
"Hamlet" - niezwykły spektakl na kartuskim Rynku
W sobotni wieczór publiczność zebrana na kartuskim Rynku mogła podziwiać niezwykłą adaptację sztuki Szekspira. W ramach kolejnej odsłony trzeciej edycji Kartuskiego Pleneru Artystycznego wystawiono "Hamleta". Spektakl był wyjątkowy, gdyż występowały w nim podwodne marionetki.