wtorek, 20 lutego 2018 r., 12:58
Premiera drugiej części opowieści filmowej "Żywioły" już w piątek
Pięć historii, pięć osobowości i magia płynąca z tworzenia - tak określić można drugą część Żywiołów. To cykl krótkometrażowych filmów dokumentalnych o wyjątkowych ludziach z Kaszub. Premierowy pokaz będzie można zobaczyć w piątek, 23 lutego w Sulęczynie.

czwartek, 15 lutego 2018 r., 15:18
Święto jazzu w Kartuzach - w ten weekend szykuje się muzyczna uczta
Już w sobotę w Kartuskim Centrum Kultury rozpocznie się Jass Bass Days. To impreza dedykowana fanom muzyki jazzowej i nie tylko Tegoroczna jubileuszowa edycja zapowiada się bardzo ciekawie. Usłyszymy w Kartuzach znakomitych artystów takich jak Dorota Miśkiewicz, Andy Ninvalle, Adam Czerwiński MAP & Piotr Baron.

wtorek, 13 lutego 2018 r., 13:32
Wiemy, jakie gwiazdy wystąpią na Truskawkobraniu i Jarmarku Kaszubskim
Znamy artystów, którzy uświetnią jedne z największych letnich imprez w powiecie kartuskim - Truskawkobranie oraz Jarmark Kaszubski. Święto kaszubskiej maleny w tym roku odbędzie się w pierwszą sobotę lipca, natomiast jarmark w ostatni weekend tego miesiąca.

niedziela, 11 lutego 2018 r., 09:38
Karnawałowy Bal Seniora w Kamienicy Szlacheckiej
Tradycji stało się zadość. Już po raz 13. Kaszubianki z Kamienicy Szlacheckiej zaprosiły seniorów na wspólny bal. Jak co roku oragnizatorki zadbały o to, by ich goście nie mogli narzekać na nudę, a ostatnia sobota karnawału upłynęła pod znakiem szampańskiej zabawy i wspólnych niekończących się tańców i śpiewów.

piątek, 9 lutego 2018 r., 20:35
Perły i Superperły Kaszub 2017 w rękach laureatów
Już po raz siedemnasty starosta Janina Kwiecień wręczyła nagrody za wyjątkowe zaangażowanie w promocję i rozwój powiatu kartuskiego, a także działalność na rzecz gospodarki, kultury, społeczności lokalnej. W tym roku przyznano dziesięć Pereł Kaszub, trzy Superperły, cztery wyróżnienia, trzy listy gratulacyjne oraz nagrodę specjalną.

niedziela, 4 lutego 2018 r., 21:32
Przodkowo. Ferie w bibliotece z ciekawymi gośćmi, interesującymi zajęciami i konkursami
Przodkowska biblioteka na pierwszy tydzień zimowych ferii przygotowała dla najmłodszych swoich czytelników mnóstwo atrakcji. Każdego dnia odbyło się spotkanie z interesującą osobą. Ponadto przeprowadzano gry, zabawy, zajęcia manualne, prace plastyczne i konkursy. Za udział w tych ostatnich dzieci otrzymywały nagrody. Na zakończenie ferii w bibliotece była niespodzianka - występ teatru z Krakowa.

czwartek, 1 lutego 2018 r., 19:27
Blisko 300 seniorów świętowało w Sierakowicach
Czas karnawału to także czas organizacji Dni Seniora. W czwartek na wspólne spotkanie najstarszych mieszkańców Sierakowic i okolicznych miejscowości zaprosił Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Na zaproszenie to odpowiedziało niemalże 300 osób, na które czekało wiele atrakcji.

wtorek, 30 stycznia 2018 r., 12:59
Karnawał Gwiazd w Kartuzach
Maryla Rodowicz, Charlie Chaplin, Mariolka - 30 lat później, Sławomir i wiele innych gwiazd przybyło na karnawałowy bal osób niepełnosprawnych, który we wtorek odbył się w Kartuskim Centrum Kultury. Na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy odpowiedziało aż 160 osób. Chętnych do wspólnych tańców i pląsów nie brakowało.

niedziela, 28 stycznia 2018 r., 15:33
Żukowo. Bal karnawałowy najmłodszych uczniów podstawówki
Karnawał to szczególny czas, pełen radości i zabaw. W czwartek w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Heweliusza w Żukowie odbył się bal karnawałowy uczniów oddziałów przedszkolnych oraz klas pierwszych. Każdy przygotowywał się do zabawy bardzo rzetelnie, świadczyła o tym różnorodność kostiumów i niezwykła pomysłowość.

piątek, 26 stycznia 2018 r., 17:22
Szopa. "Moja babcia i mój dziadek to wspaniali są dziadkowie"
Dziadek mnóstwo zna zagadek, babcia bajkę nam opowie - śpiewali uczniowie "Małej Szkoły" w Szopie, podczas uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. Główni bohaterowie nie zawiedli i tłumnie przybyli do placówki, by na scenie ujrzeć swoje wnuczęta śpiewające, recytujące i prezentujące swoje talenty aktorskie w specjalnym programie właśnie dla nich.