sobota, 14 lipca 2018 r., 16:08
Sierakowice. Trwa Festiwal Kultury Łowieckiej
Od rana w Sierakowicach rozbrzmiewa muzyka myśliwska. Festiwal Kultury Łowieckiej odbywa się tutaj po raz piętnasty. Tym razem organizatorzy "Kniei" postanowili nieco odmienić formułę imprezy i nadać jej bardziej kameralny charakter. Oprócz tradycyjnych już konkursów dla myśliwych i muzyków łowieckich, przygotowano pokazy sokolników i rasowych psów myśliwskich, które można było podziwiać w Ogródku Edukacyjnym na targowisku. Na zakończenie obchodów odbędzie się hubertowska msza święta.

czwartek, 12 lipca 2018 r., 10:30
Sprawdź, co będzie się działo w weekend i gdzie warto się wybrać
Weselne Granie w Ostrzycach, Festiwal Nalewek Kaszubskich w Kartuzach, Knieja w Sierakowicach i Ostrzycach, Międzynarodowy Festiwal Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Będzie się sporo działo, w szerokiej gamie propozycji każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego.

poniedziałek, 9 lipca 2018 r., 08:20
Festiwal nalewek już w sobotę w kartuskim muzeum - zgłoś swój produkt do konkursu
Muzeum Kaszubskie w Kartuzach zaprasza w sobotę na Festiwal Nalewek Kaszubskich i konkurs na najciekawszą formę ich prezentacji. Osoby zajmujące się sztuką sporządzania tych tradycyjnych specyfików mogą zgłaszać się do udziału w nim.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 11:58
Rodzina z "klasą" - kapela BAS muzykuje i promuje Kaszuby od 25 lat
Rodzina, tradycje, kultura kaszubska - to wartości, którymi kierują się członkowie kapeli BAS z Sierakowic. Ta trzypokoleniowa muzyczna rodzina Klasów pokazuje jak można rozpowszechniać kaszubszczyznę i godnie reprezentować gminę i całe Kaszuby. W tym roku obchodzą 25. rocznicę istnienia swojego zespołu. Ich kariera zaczęła się od występu podczas spotkania rodzin muzykujących.

niedziela, 8 lipca 2018 r., 00:34
Kamil Bednarek na finał 43. edycji Truskawkobrania
Muzyka reggae rozbrzmiała na finał tegorocznej edycji Truskawkobrania. Na scenie u stóp Złotej Góry wystąpił Kamil Bednarek z zespołem. Koncertu słuchał wielotysięczny tłum.

sobota, 7 lipca 2018 r., 16:00
Truskawkobranie 2018 - relacja na żywo
Na Złotej Górze w sobotnie popołudnie rozpoczęła się 43. edycja Truskawkobrania. Na uczestników imprezy czekać będą liczne atrakcje i koncerty. Gwiazdami tegorocznej edycji będą Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

piątek, 6 lipca 2018 r., 10:53
Tanecznym krokiem w kaszubski folklor
Przez blisko rok zgłębiali tajniki tańca i ruchu scenicznego, pogłębiali swoją wiedzę na temat kaszubskiego folkloru, sztuki ludowej i polskich tańców narodowych. Siedemnaście osób skorzystało z zaproszenia Kaszubskiego Uniwersytetu Ludowego i wzięło udział w kursie tańca kaszubskiego. Ich roczna przygoda właśnie dobiegła końca. We wtorek odebrali certyfikaty poświadczające zakończenie nauki.

czwartek, 5 lipca 2018 r., 16:09
Weekend pod znakiem koncertów, Truskawkobrania i Zjazdu Kaszubów
Nadchodzący weekend upłynie pod znakiem jubileuszowego, dwudziestego Zjazdu Kaszubów oraz Truskawkobrania. Nie zabraknie też koncertów muzyki kameralnej. Warto sprawdzić wszystkie propozycje i wybrać dla siebie najciekawszą.

środa, 4 lipca 2018 r., 10:05
W sobotę Kaszubi będą świętować w Luzinie z prezydentem Andrzejem Dudą
Światowy Zjazd Kaszubów już w sobotę. Impreza, która jest organizowana na pamiątkę zjednoczenia Kaszub w granicach jednego województwa, w tym roku odbędzie się po raz dwudziesty. Jej gospodarzem będzie gmina Luzino. Swój udział w wydarzeniu zapowiedział prezydent RP Andrzej Duda.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 15:41
XVI Międzynarodowy Festiwal Akordeonowy startuje już 15 lipca!
Już 15 lipca nastąpi inauguracja tegorocznej, szesnastej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. Podczas trzech odsłon festiwalu zagrają miedzy innymi: Orkiestra Kameralna Progress pod dyrekcją Sylwii Janiak-Kobylińskiej, Tricolage, Almost Jazz Group, Armonia Lyrica, Tekla Klebetnica, Orkiestra Akordeonowa Daugavpil, czy Placido Domino JR - Volver Anima Tango.