niedziela, 27 sierpnia 2017 r., 18:58
Dożynki gminne w Przodkowie - barwny korowód, przepiękne wieńce i wspólne dziękowanie za plony
W niedzielne popołudnie rolnicy z przodkowskiej gminy podziękowali za tegoroczne plony. Po uroczystej mszy świętej barwny korowód przemaszerował przez wieś. Tradycyjnie reprezentacje poszczególnych sołectw przygotowały przepiękne korony żniwne i bochny chleba.

czwartek, 24 sierpnia 2017 r., 12:46
Weekend z dożynkami, strażakami, nowoczesną kulturą kaszubską i na sportowo
Kaszebe Music Festiwal, koncert Krzysztofa Krawczyka na dożynkach w Przodkowie, święta plonów w Miechucinie, Chwaszczynie i Wyczechowie, parada strażackich sikawek konnych - to tylko niektóre z propozycji na nadchodzący weekend. Sprawdź, co się będzie działo i wybierz najlepszą opcję dla siebie.

niedziela, 20 sierpnia 2017 r., 02:11
Muza nad Jeziorkiem z Illusion, Red Lips i eksplozją kolorów
Rockowe brzmienia królowały w sobotni wieczór w Parku nad Jeziorkiem w Żukowie. Już po raz trzeci odbył się tam festiwal Muza nad Jeziorkiem. W tym roku gwiazdami imprezy byli Illusion oraz Red Lips. Koncertom towarzyszyły eksplozje kolorów, a wokół sceny dla uczestników imprezy przygotowano mnóstwo atrakcji.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 12:40
Drugi dzień na Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Mietek Szcześniak na finał
Koncertem Mietka Szcześniaka zakończyła się dziewiąta edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych. Było nastrojowo i klimatycznie. W niedzielny wieczór wystąpili również Soulmates i Marek Dyjak.

poniedziałek, 14 sierpnia 2017 r., 01:59
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - dzień drugi. Zabawa z zagranicznymi gwiazdami
W niedzielny wieczór do Stężycy ponownie przybyły tłumy. Drugi dzień największej imprezy lata upłynął pod znakiem przebojów zagranicznych. Podczas niedzielnego koncertu Disco pod Gwiazdami wystąpili m.in. Danzel, un Baker & Jessica Jean, Mario Bischin, Stefano Terrazzino, Mauro oraz Opus. Zabawa trwała do północy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 14:16
Festiwal Przyjemności Muzycznych - dzień pierwszy z Anitą Lipnicką, Julią Marcell i muzyką Timberlake'a
Sobotni wieczór w Ostrzycach upłynął pod znakiem muzycznych przyjemności. Odbywający się tam od dziewięciu lat festiwal o tej nazwie to prawdziwa uczta dla wytrawnych melomanów i nie tylko. Gwiazdami pierwszego dnia były Anita Lipnicka i Julia Marcell. Publiczność usłyszała też największe przeboje Justina Timberlake'a w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 13:45
Etno-prezentacje w Muzeum Kaszubskim - byli Słowanie, twórcy ludowi i dawne rzemiosło kaszbuskie
Obozowisko wczesnych Słowian, warsztaty malowania na drewnie, możliwość zrobienia sobie własnej poduszki, pokaz wyplatania w wiklinie, teatr Ireny Brzeskiej - to niektóre z atrakcji, które czekały na uczestników "Etno-prezentacji, czyli jarmarku w muzeum", który w sobotnie popołudnie odbył się w Kartuzach.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 13:21
Sulęczyno. Zawody strażackie i festyn odwołane!
Z uwagi na ogromne szkody wyrządzone przez nawałanicę, która w nocy z piątku na sobotę przeszła nad Kaszubami, organizatorzy odwołali festyn strażacki, który miał być połączony z zawodami drużyn OSP. Strażacy nadal walczą bowiem ze skutkami burzy.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 01:14
Disco pod Gwiazdami w Stężycy - tak bawiono się pierwszego dnia na największej imprezie roku
Urszula, Ryszard Rynkowski, De Mono, Akcent, Kayah, After Party, Izabela Trojanowska, Łobuzy - te i wiele innych gwiazd wystąpiło na scenie amfiteatru w Stężycy pierwszego dnia największej imprezy lata na Kaszubach. Na Disco pod Gwiazdami w Stężycy przybyło kilkadziesiąt tysięcy osób. Wydarzenie transmitowała telewizja Polsat.

niedziela, 13 sierpnia 2017 r., 00:27
Sierakowice. Nawałnica wygrała z organizatorami Nocy pod Gwiazdami
Tegoroczna edycja Nocy pod Gwiazdami pod względem frekwencji okazała się najsłabszą w historii imprezy. Tym samym potężna nawałanica, która przeszła w nocy nad gminą Sierakowice, wyrządzając straty ogromnych rozmiarów, wygrała z organizatorami wydarzenia. Z uwagi na niską frekwencję odwołano koncert gwiazdy wieczoru - zespołu Tabu.