piątek, 4 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbë na Kòle  - reportaż o rowerach na Kaszubach - zobacz zwiastun
Wyczynowo, rekreacyjnie czy dla zdrowia - z jakich powodów Kaszubi co raz częściej wybierają jazdę na rowerze? Tomasz Słomczyński i Piotr Dorosz w reportażu pt. "Kaszëbë na Kòle", opowiedzą o rosnącym fenomenie jednośladów wśród Kaszubów.

czwartek, 3 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze
Piękno kaszubskiej przyrody, o które należy dbać, zwierzęta zamieszkujące Lasy Mirachowskie, dziedzictwo przyrodnicze i zachowanie równowagi - to temat drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt. "Kaszëbskô Prziroda".

środa, 2 stycznia 2019 r., 10:00
Kaszëbskô Prziroda cz. 2 - reportaż o kaszubskiej naturze - zobacz zwiastun
Kim jest Borowa Ciotka? Jakie wyjątkowe gatunki zwierząt w skali Europy zamieszkują Lasy Mirachowskie? Dlaczego myśliwi strzelają do lisów i organizują pokot? Odpowiedzi na te i inne pytania można znaleźć w drugiej części reportażu Tomasza Słomczyńskiego i Piotra Dorosza pt."Kaszëbskô Prziroda".

wtorek, 1 stycznia 2019 r., 00:46
Mieszkańcy Kartuz powitali Nowy Rok 2019
Z hukiem, muzyką i tańcem Kartuzy powitały Nowy Rok w Parku Solidarności. Zabawę umilił M-Jay, a o północy niebo rozswietlily zachwycające fajerwerki. W 2019 rok mieszkańcy wkroczyli z radością i nadzieją.

poniedziałek, 31 grudnia 2018 r., 14:47
Borkowskie Jasełka 2018
Tegoroczne jasełka w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Borkowie miały europejski charakter. Do Świętej Rodziny w Betlejem przybyli przedstawiciele Unii Europejskiej. U Bożego Dzieciątka szukali pokoju i radości. Posłowie z dziesięciu krajów spotkali się przy stole wigilijnym przygotowanym przez Anioła. Wspominali swoje bożonarodzeniowe tradycje narodowe, podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia.

niedziela, 30 grudnia 2018 r., 15:09
Powitaj 2019 rok pod chmurką - na imprezy zapraszają Kartuzy i Przodkowo
W poniedziałek z hukiem pożegnamy kończący się rok i z radością wejdziemy w nowy - 2019. Ci, którzy jeszcze nie mają planów na to, jak spędzić noc sylwestrową, mogą skorzystać z zaproszeń Przodkowa i Kartuz. W tych miejscowościach zaplanowano koncerty i widowiskowe pokazy fajerwerków.

sobota, 29 grudnia 2018 r., 12:16
Dzieci z Akademii Przedszkolaka wystpiły w jasełkach na sesji rady miejskiej
Piątkowe obrady Rady Miejskiej w Kartuzach rozpoczęto od świątecznego występu grupy przedszkolaków z kartuskiej Akademii Przedszkolaka. Śpiewem i wierszykami najmłodsi opowiedzieli o narodzinach Jezusa.

czwartek, 27 grudnia 2018 r., 09:57
"Pomagając innym - pomagasz i sobie" - kiermasz świąteczny w Staniszewie
"Pomagając innym - pomagasz i sobie!" - pod tym hasłem, w środę 19 grudnia odbył się zorganizowany przez nauczycieli, uczniów i rodziców kiermasz świąteczny w Staniszewie.

niedziela, 23 grudnia 2018 r., 13:46
"Bóg się rodzi" - wyjątkowe jasełka w przodkowskiej podstawówce
Takiego wydarzenia w Szkole Podstawowej w Przodkowie jeszcze nie było. W tej placówce zawsze prezentowano jasełka, ale w tegorocznej edycji zmieniły się role. Na scenie wystąpili dorośli, a uczniowie byli widzami. W spektaklu obok klasycznych postaci jasełek pojawił się wójt, policjant, lekarz i nauczycielka. Uwspółcześniona wersja zawierała dużą dawkę humoru, co bardzo przypadło do gustu publiczności.

sobota, 22 grudnia 2018 r., 10:02
Dzierżążno. Najmłodsze przedszkolaki zaprezentowały bożonarodzeniowe jasełka
W tegorocznych jasełkach pod nazwą "Witaj Jezu na tej ziemi" wystąpiły dzieci w wieku od 3 do 5 lat. Najmłodsze przedszkolaki recytowały wiersze, śpiewały kolędy, pastorałki, piosenki o Mikołaju i zimie, wprowadzając w ten sposób uczestników wydarzenia w świąteczny nastrój. Jasełkowe przedstawienie zakończyło się najbardziej oczekiwanym przez milusińskich momentem. Mikołaj wręczył wszystkim świąteczne prezenty.