środa, 12 października 2016 r., 15:08
"Ni mògã" - nowy teledysk Damroki
"Ni mògã" - tak nazywa się nowy, trzeci już teledysk Damroki, promujący płytę "Made in Kaszëbë". Zdjęcia do niego powstawały w studiu Maro Records w Gdyni, a odpowiada za nie Marek Zarankiewicz.

poniedziałek, 10 października 2016 r., 15:26
"Chcemy znaleźć ludzi, którzy będą się cieszyć z tego, że dla nich gramy"
Gwiazdą koncertu charytatywnego "Budujemy nowy dom" był zespół AvA. Przeprowadziliśmy wywiad z założycielem grupy Maciejem Tarapaczem i jej wokalistą Markiem Molakiem, muzykiem i aktorem znanym z serialu "Barwy Szczęścia", gdzie wciela się w postać Huberta Pyrki. Liderzy zespołu opowiedzieli nam o swoich początkach, debiutanckiej płycie, inspiracjach i planach na przyszłość.

czwartek, 6 października 2016 r., 11:04
Wieczór z muzyką francuską w Kawiarence pod Refektarzem
"Padam Padam", "Non, je ne regrette rien", "L'accordéoniste" czy "Milord" - te oraz wiele innych znanych i lubianych przebojów francuskich usłyszała w środowy wieczór publiczność zgromadzona w "Kawiarence pod Refektarzem". Odbył się tam koncert "French Touch - Tribute to Edith Piaf".

poniedziałek, 3 października 2016 r., 14:57
Stężyca. Wyłonili gminnych mistrzów czytania po kaszubsku
W Gminnej Bibliotece Publicznej w Stężycy odbył się gminny konkurs "Méster Bëlnégò Czëtaniô" czyli "Mistrz czytania po kaszubsku". Jego najlepsi uczestnicy będą reprezentować stężycki samorząd na eliminacjach powiatowych.

poniedziałek, 3 października 2016 r., 11:24
Lisie Jamy. Święto ziemniaka
W niedzielę, 25 września na boisku przy Szkole Podstawowej w Lisich Jamach rozpoczęło się wspólne świętowanie. Po raz 16. odbył się tu bowiem festyn "Święto ziemniaka".

czwartek, 29 września 2016 r., 16:34
Gowidlino. Dzień Kropki w Zespole Szkół
W czwartek, 15 września w Zespole Szkół w Gowidlinie obchodzono IX Międzynarodowy Dzień Kropki. Tutejsi uczniowie poznali bohaterkę książeczki "The Dot", małą Vashti, która dzięki zwykłej, małej kropce uwierzyła w siebie.

niedziela, 25 września 2016 r., 17:06
Kartuzy. "Śpiewajmy razem" - koncerty piosenki harcerskiej w Centrum Kultury
W sobotę w Kartuskim Centrum Kultury odbyło się wydarzenie pod nazwą "Śpiewajmy razem", czyli piąta już edycji koncertu piosenki harcerskiej i turystycznej. Na scenie wystąpił między innymi Paweł Pastuszak, Wacław Nowicki wraz Wojciechem Klockiem, a także Anna Judycka i Zbigniew Szukalski.

sobota, 24 września 2016 r., 21:36
Kiełpino. Występy młodych artystów na obchody 775-lecia
Uroczystą mszą święta, odsłonięciem tablicy pamiątkowej oraz występami szkolnych grup artystycznych rozpoczęto sobotnie obchody 775-lecia Kiełpina.

sobota, 24 września 2016 r., 21:31
Romanse rosyjskie i cygańskie w Kawiarence Pod Refektarzem
Blisko trzygodzinny koncert dali Małgorzata Gron i Włodzimierz Votka w czwartkowy wieczór, w kartuskiej Kawiarence Pod Refektarzem. Goście mogli zarówno posłuchać jak i pośpiewać wspólnie znane ballady zarówno w języku polskim jak i rosyjskim.

niedziela, 18 września 2016 r., 18:15
Lubań. Diecezjalne święto plonów
Rolnicy z całej diecezji pelplińskiej w niedzielę zjechali do Lubania. Odbyły się tam bowiem diecezjalne dożynki. Tradycyjnie wspólne świętowanie zainaugurowała msza święta, po której jej uczetnicy przemaszerowali na teren targów, gdzie podzielono się chlebem i podziękowano rolnikom za ich trudną pracę na roli.