poniedziałek, 22 maja 2017 r., 09:46
Noc Muzeów w Kartuzach z Teatrem Snów i mnóstwem innych atrakcji
Już po raz dziewiąty Muzeum Kaszubskie w Kartuzach wzięło udział w ogólnopolskiej akcji "Noc Muzeum". Na odwiedzających placówkę czekało wiele atrakcji m.in. widowisko teatru snów, koncert, animacje dla dzieci i czerpanie papieru.

niedziela, 21 maja 2017 r., 22:16
"Jestem człowiekiem spełnionym" - Zenek Martyniuk o swych przebojach, karierze i drodze do sukcesu
Zenek Martyniuk, lider zespołu Akcent, muzyczny idol milionów Polaków był gwiazdą sobotniej Przebojowej Majówki w Stężycy. Po swoim koncercie opowiedział nam o swojej drodze do sukcesu i największych przebojach. Zdradził, co pojawi się w biografii, która ma się wkrótce ukazać i czy zdecyduje się na start w Eurowizji. Dowiedzieliśmy się również, kiedy znów pojawi się w Stężycy.

niedziela, 21 maja 2017 r., 16:38
Pępowo. Wiosenny festyn - muzycznie i sportowo
Program pięciogodzinnego festynu, który zorganizowała miejscowa Rada Sołecka i Szkoła Podstawowa, pomyślany był tak, aby uczestniczący w nim mieszkańcy znaleźli coś interesującego dla siebie. Na scenie występowały zespoły taneczne, muzyczne i wokaliści. Na boiskach i w sali gimnastycznej odbywały się rywalizacje sportowe, a smakosze mogli degustować posiłki na ciepło i na słodko.

środa, 17 maja 2017 r., 15:29
Zapowiada się weekend pod znakiem gwiazd i z okazją do pomocy!
VII Pomorska Majówka Motocyklistów z koncertem zespołu Pudelsi, Przebojowa Majówka w Stężycy, Noc Muzeów, czy festyny rodzinne - między innymi takie atrakcje zaplanowano na nadchodzący weekend. W tym czasie będzie można też podarować cząstkę siebie i zarejestrować się w bazie DKMS. Być może to Ty jesteś genetycznym bliźniakiem 27-letniej Kasi i możesz pomóc jej w walce o zdrowie.

wtorek, 16 maja 2017 r., 13:54
TMK zaprasza do udziału w konkursie literackim "Kartuzy w poezji mieszkańców Kaszub"
Towarzystwo Miłośników Kartuz zaprasza do pokazania Kartuz i opowiedzenia o mieście w nietypowy sposób - poprzez poezję. Wszystkie osoby kochające słowo pisane, ceniące jego wartość i tworzące mogą wziąć udział w konkursie. Ten adresowany jest zarówno do dzieci, młodzieży, jak i dorosłych. Prace zgłaszać można do 20 czerwca.

poniedziałek, 15 maja 2017 r., 17:56
Międzynarodowy Dzień Rodziny w Kartuzach - radosne świętowanie na wspólnym pikniku
15 maja w wielu krajach na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Rodziny. Od dwóch lat z tej okazji organizowany jest również festyn w Kartuzach. Tegoroczna edycja odbyła się w poniedziałkowe popołudnie w Parku Solidarności.

niedziela, 14 maja 2017 r., 18:58
Przodkowo. "Czas na zdrowie" w festynowej formule
Pokaz filmów ekologicznych, występy taneczne i wokalne, degustacja zdrowej żywności, porady dietetyka, doświadczenia chemiczne i przyrodnicze na poważnie i wesoło, gry i zabawy sportowe dla osób w każdym wieku i wiele innych atrakcji czekało na uczestników imprezy pod nazwą "Czas na zdrowie", która odbyła się w sobotę w hali widowiskowo - sportowej w Przodkowie. Organizatorem festynu była miejscowa szkoła podstawowa.

piątek, 12 maja 2017 r., 16:54
Kiełpino. "Kaszëbsczi Kùńszt" - dziewiąta edycja Tygodnia Kaszubskiego
Przez pięć dni uczniowie podstawówki i gimnazjum Zespołu Szkół w Kiełpinie realizowali przeróżne działania przybliżające im wiedzę o Kaszubach. Spotykali się z twórcami ludowymi, brali udział w konkursach plastycznych, wiedzy o naszym regionie i wycieczkach. W piątkowe popołudnie w hali sportowo - widowiskowej odbyło się uroczyste podsumowanie i ogłoszenie wyników konkursów.

wtorek, 9 maja 2017 r., 13:13
Przynieś pamiątkę do kapsuły czasu i wyślij wiadomość do 2117 roku!
9 czerwca w ogrodzie przy Muzeum Kaszubskim w Kartuzach zakopana zostanie kapsuła czasu z pamiątkami, które mieszkańcy Kartuz chcieliby przekazać przyszłym pokoleniom. Tę przyszli mieszkańcy miasta mają wydobyć dokładnie sto lat po tym wydarzeniu. Wszystko w ramach projektu "Wehikuł czasu mieszkańców Kartuz".

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 10:48
Bibliotekarze obchodzą dzisiaj swoje święto
Gromadzenie, przechowywanie i udostępnianie książek - tak w największym skrócie można opisać działania bibliotek. Okazuje się, że są one jednymi z wielu z elementów codziennej pracy. Pozostała część wiąże się z szeroko rozumianymi poczynaniami kulturalno - oświatowymi. Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek zapytaliśmy dyrektorki dwóch placówek naszego powiatu o to, co zmieniło się w ostatniej dekadzie w ich pracy, a także o przyszłość książki i czytelnictwa w dobie internetu.