wtorek, 23 stycznia 2018 r., 18:16
Żukowo. Występy, upominki i słodki poczęstunek dla kochanych babć i dziadków
W poniedziałek w Szkole Podstawowej nr 1 w Żukowie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Na zaproszenie wnucząt z klasy II a, II b oraz uczniów uczących się języka kaszubskiego z V a i V b przybyli ich najukochańsi dziadkowie. Było ich razem ponad setka.

poniedziałek, 22 stycznia 2018 r., 11:00
Sierakowice. Koncert Kolęd w wykonaniu Kakofonii i Cartusii
W niedzielny wieczór w kościele pw. św. Marcina w Sierakowicach rozbrzmiewały kolędy. Wszystko za sprawą wspólnego występu chórów Kakofonia i Cartusia pod dyrekcją Małgorzaty Kuchtyk.

niedziela, 21 stycznia 2018 r., 19:28
Miszewo. Kochamy nasze babcie i dziadków
Takie motto przyświecało wnukom, które w piątkowe przedpołudnie gościły swoje babcie i dziadków z okazji ich święta. Najmłodsi uczniowie Szkoły Podstawowej w Miszewie na tę okazję przygotowali specjalny występ artystyczny. Nie zabrakło też symbolicznych prezentów i słodkiego poczęstunku.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 15:31
Galeria Refektarz ma nowego dyrektora - został nim rzeźbiarz Marcin Plichta
Przez najbliższe trzy lata kartuską Galerią Refektarz kierować będzie Marcin Plichta. Pochodzący z Kartuz artysta-rzeźbiarz i wykładowca ASP zastąpił na stanowisku wieloletnią dyrektor placówki Zofię Watrak.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 08:55
Banino. Kaszubska ofensywa młodych
Coroczne spotkanie opłatkowe Oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Baninie jest zawsze okazją do podsumowań działań w minionym roku. Około 150 obecnych na sali ma wówczas w zasadzie jedyną szansę, by zapoznać się z ogromem działań. Obejmują one różne pola, stąd też liczni członkowie działają w różnych - niezależnych od siebie - przestrzeniach. Szczególną cechą jest aktywność ludzi młodych. Jest to bezsprzecznie oddział o najniższej średniej wieku w całej organizacji i być może także największy, bo jego liczba członków osiągnęła 260.

piątek, 19 stycznia 2018 r., 08:14
Świąteczno-noworoczne spotkanie sulęczyńskiego ZKP
W sobotnie popołudnie, 6 stycznia w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Sulęczynie odbyło się spotkanie świąteczno - noworoczne członków i sympatyków Zrzeszenia Kaszubsko - Pomorskiego oddział Sulęczyno.

czwartek, 18 stycznia 2018 r., 15:13
Koncert Kolęd w Sulęczynie
W sobotę, 6 stycznia, a więc w Święto Objawienia Pańskiego w sulęczyńskim kościele rozbrzmiewały najpiękniejsze polskie kolędy w wykonaniu Chóru Gdańskiego Chóru Uniwersytetu Medycznego.

środa, 17 stycznia 2018 r., 18:41
Czeczewo. Trzy pokolenia  śpiewały pastorałki i piosenki świąteczne
Muzyczną opowieść o Bożym Narodzeniu przedstawiły w kościele pw. św. Józefa w Czeczewie trzy pokolenia wykonawców w koncercie "Pastorałki i piosenki świąteczne" Jerzego Stachurskiego. Na zakończenie niedzielnego koncertu głos zabrali: ks. proboszcz Józef Kuchta i obecny na koncercie wójt gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski, którzy podziękowali i pogratulowali wykonawcom oraz kompozytorowi pięknego koncertu.

wtorek, 16 stycznia 2018 r., 09:46
Sukces zespołu teatralnego Świetliki z Dwójki
Szkolny zespół teatralny Świetliki z Dwójki wciąż żyje świąteczną atmosferą. A wszystko to za sprawą konkursów bożonarodzeniowych, w których zespół brał udział. Młodzi aktorzy, czyli uczniowie kl. IIIb i VIc, swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali 9 i 10 stycznia podczas XVIII Gdyńskiego Przeglądu Jasełek w Gdyni i XXIII Przeglądu Przedstawień Kolędniczych, Misteriów Bożonarodzeniowych, Jasełek oraz Szopek Noworocznych w Elblągu.

sobota, 13 stycznia 2018 r., 16:12
Żukowo. Jezus przychodzi do całego świata - jasełka 2017
Pod takim tytułem ponad siedemdziesięciu uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Żukowie zaprezentowało jasełkowy spektakl, którego premiera odbyła się w hali widowiskowo - sportowej 22 grudnia ub. roku. Przedstawienie obejrzeli uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. W piątkowy wieczór półtoragodzinny spektakl odbył się po raz drugi. Tym razem przeznaczony był specjalnie dla mieszkańców żukowskiej gminy.