sobota, 24 listopada 2018 r., 18:06
Borkowo. Patrycja Markowska z nagrodą specjalną na przeglądzie talentów
W Szkole Podstawowej w Borkowie odbył się po raz trzeci Gminny Przegląd Talentów Artystycznych. W tegorocznej edycji udział wzięło 21 młodych artystów oraz trzy kaszubskie zespoły taneczne. Uczestnicy imprezy mieli okazję pochwalić się swoimi umiejętnościami muzycznymi, plastycznymi, tanecznymi i recytatorskimi. Organizatorami imprezy był żukowski OKiS i Szkoła Podstawowa w Borkowie, gospodarz konkursu.

piątek, 23 listopada 2018 r., 13:45
Kartuzy. Wernisaż wystawy "Śladem starych kartuskich cmentarzy"
W czwartek, 15 listopada 2018 r., w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej im. Janusza Żurakowskiego w Kartuzach odbył się wernisaż wystawy fotografii: "Śladem starych kartuskich cmentarzy". Spotkanie zorganizował Klub Integracji Społecznej, który powstał w ramach projektu kompleksowej rewitalizacji Centrum Kartuz.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:36
Licealiści z Sierakowic wygrali w konkursie "Bohaterowie Niepodległej"
Drużyna Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach zajęła pierwsze miejsce w finale XI edycji konkursu "Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości" zorganizowanym przez partnerski powiat tatrzański. Motywem przewodnim tegorocznych zmagań konkursowych była tematyka związana z setną rocznicą odzyskania niepodległości. Konkurs po raz drugi odbył się pod honorowym patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:27
Marek Piekarczyk we wspólnym nagraniu z Czarodziejami z Kaszub
30 października 2018 r. swoją premierę miał teledysk do utworu "Podaruj życie" zespołu Czarodzieje z Kaszub z gościnnym udziałem legendy polskiego rocka - Marka Piekarczyka.

czwartek, 22 listopada 2018 r., 14:22
Natalia Wolska i Martyna Klinkosz w finale konkursu "Grudzień 70"
W ubiegłym tygodniu w gdańskim oddziale Instytutu Pamięci Narodowej we Wrzeszczu, 49 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu całego województwa pomorskiego rywalizowało na etapie międzyszkolnym Konkursu Historycznego "Grudzień 70". Biorą w nim udział również uczennice z I LO w Kartuzach.

środa, 21 listopada 2018 r., 10:22
Sierakowice. Wielbłąd na orszaku trzech króli?
Orszak trzech króli to coraz bardziej zyskujące na popularności wydarzenie, które odbywa się w całej Polsce. W tym roku Fundacja Orszak Trzech Króli ogłosiła konkurs na udział w jasełkach wielbłąda. W naszym powiecie starania o obecność tego egzotycznego zwierzęcia powzięły Sierakowice.

wtorek, 20 listopada 2018 r., 12:57
Konkurs czytelniczy "Méster Bëlnégò Czëtaniô" w Węsiorach
W czwartek, 8 listopada 2018 roku, w Szkole Podstawowej im. Jana Tryby w Węsiorach odbyły się eliminacje gminne konkursu czytelniczego "Méster Bëlnégò Czëtaniô", w których udział wzięli uczniowie ze wszystkich szkół z terenu gminy Stężyca - łącznie 47 uczestników.

poniedziałek, 19 listopada 2018 r., 10:58
Pasowanie przedszkolaków w kartuskiej Dwójce
W czwartek w Szkole Podstawowej Nr 2 w Kartuzach odbyło się uroczyste pasowanie na przedszkolaka dzieci z najmłodszej grupy. W uroczystości wzięli udział między innymi rodzice, burmistrz Kartuz, dyrekcja szkoły oraz przewodnicząca rady rodziców.

niedziela, 18 listopada 2018 r., 21:15
Przeboje niezapomnianych artystów rozbrzmiały w Kartuskim Centrum Kultury
"Dni, których nie znamy", " Zacznij od Bacha", "Radość najpiękniejszych lat", "Ktoś między nami" - te i wiele innych ponadczasowych przebojów polskiej muzyki rozrywkowej usłyszeć można było w niedzielne popołudnie w Kartuskim Centrum Kultury. Odbył się tam koncert "Niezapomniani artyści". Licznie zebrana publiczność mogła usłyszeć i podziwiać fantastyczne występy Anny Brzeskiej, Agnieszki Jeśmontowicz, Michała Kaczmarka i Pawła Pochyluka.

sobota, 17 listopada 2018 r., 19:40
Żukowo. Turniejowe Grand Prix dla KGW w Borkowie
Po raz szesnasty w turniejowe szranki stanęły członkinie Kół Gospodyń Wiejskich działających na terenie żukowskiej gminy. W tegorocznej edycji panie zbierały punkty w kategorii kulinarnej, w pokazie mody, w scence kabaretowej oraz w piosence z inscenizacją. Najwyższą ocenę podczas sobotniej imprezy uzyskało KGW w Borkowie, które zdobyło Grand Prix.