poniedziałek, 22 lipca 2019 r., 08:59
"Śpiewające fortepiany" na trzecim koncercie Żukowskiego Lata Muzycznego
Wspaniałą ucztę muzyczną miała publiczność podczas niedzielnego koncertu, który odbył się w Spichlerzu. Po raz pierwszy gościł w Żukowie duet pianistów Czesław Majewski i Janusz Tylman, znani z programu telewizyjnego "Śpiewające Fortepiany". Towarzyszyli im wokaliści Joanna Stefańska - Matraszek i Ireneusz Miczka. W programie były utwory muzyki klasycznej, melodie popularnych musicali, światowe przeboje muzyki rozrywkowej i znane arie operetkowe.

niedziela, 21 lipca 2019 r., 12:52
Zachwycający finał festiwalu akordeonowego w Sulęczynie
Trzy fantastyczne koncerty, a każdy pełen zupełnie innych brzmień, znakomici artyści, przepiękna muzyka - tak najkrócej podsumować można siedemnastą edycję Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie. W sobotni wieczór na scenie pojawili się Dikanda z Marko Kukobatem, legenda tanga wprost z Buenos Aires - Rodolfo Mederos oraz Czesław Mozil.

niedziela, 21 lipca 2019 r., 10:05
Festyn Przyjaźń - zabawa wypełniona atrakcjami i koncertami
Koncerty gwiazd, konkursy, stoiska wypełnione smakołykami i wesołe miasteczko - kolejna edycja Festynu Przyjaźń wypełniona była ciekawą muzyką i wieloma atrakcjami. Tradycyjnie podczas imprezy można było również wesprzeć Pomorskie Hospicjum dla Dzieci.

niedziela, 21 lipca 2019 r., 08:18
Kolejna odsłona koncertu "Muzyka świata" na Rynku w Kartuzach
W sobotnie popołudnie na kartuskim Rynku podziwiać można było występy wspaniałych artystów z serbskiego zespołu folklorystycznego Kud Abrasevic oraz kapeli góralskiej Grojcowianie.

sobota, 20 lipca 2019 r., 14:28
Tłumnie we Wdzydzach. Trwa 46. Jarmark Wdzydzki
Trwa największa plenerowa impreza folklorystyczna na Kaszubach. Na odwiedzających w ten weekend skansen czeka kiermasz sztuki ludowej i rękodzieła artystycznego, a także liczne występy artystyczne i konkursy. Jarmark Wdzydzki odbywa się już po raz 46.

piątek, 19 lipca 2019 r., 10:27
Weekend pełen wrażeń - sprawdź, co się będzie działo i gdzie warto być
Nadchodzący weekend będzie obfitował w wiele interesujących wydarzeń. W sobotę w Sulęczynie czekać będą fantastyczne koncerty w ramach Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego, z kolei w pobliskiej Kościerzynie wystąpi Maryla Rodowicz i Mateusz Ziółko. W niedzielę w Sianowie odbędą się uroczystości główne Wielkiego Odpustu.

poniedziałek, 15 lipca 2019 r., 11:56
Drugi koncert jubileuszowego Żukowskiego Lata Muzycznego
W niedzielne popołudnie na dziedzińcu kościoła pw. WNMP w Żukowie wystąpili wyjątkowi artyści - zespół muzyczny Duan i warszawski zespół tańca irlandzkiego Treblers. Podczas X edycji festiwalu widzowie mogli delektować się melodiami tanecznymi, tradycyjnymi balladami irlandzkimi i szkockimi, a także porywającym stepem irlandzkim, za wykonanie którego publiczność nagrodziła artystów gorącymi oklaskami.

niedziela, 14 lipca 2019 r., 20:34
Cuarteto Re!Tango & Caio Rodriguez na inaugurację Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego
Rewelacyjnym koncertem rozpoczęła się kolejna edycja Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Akordeonowej w Sulęczynie. Publiczność, która wypełniła kościół św. Trójcy, skosztowała prawdziwej uczty muzycznej w wykonaniu Cuarteto Re!Tango & Caio Rodriguez w towarzystwie orkiestry kameralnej pod dyrekcją Łukasza Peruckiego. Sulęczyno gospodarzem jednego z najciekawszych wydarzeń kulturalnych roku w regionie jest już po raz siedemnasty.

niedziela, 14 lipca 2019 r., 01:21
Żuki i Maciej Maleńczuk w sobotniej odsłonie Dni Powiatu Kartuskiego
W sobotę na Rynku w centrum Kartuz rozpoczęły się Dni Powiatu Kartuskiego. Publiczność podczas pierwszego z dwóch wieczorów wysłuchać mogła m.in. przebojów grupy The Beatles w aranżacji zespołu Żuki. Gwiazdą wieczoru był natomiast Maciej Maleńczuk. W niedzielę z kolei na scenie pojawią się Strachy na Lachy i Lady Pank.

sobota, 13 lipca 2019 r., 15:08
Knieja 2019. Święto kultury łowieckiej w Sierakowicach
Tradycyjnie na dwóch scenach w Sierakowicach i Ostrzycach rozgrywa się Festiwal Kultury Łowieckiej. W sierakowickiej odsłonie nie brakło konkursów dla najmłodszych, pokazów sokolników, rasowych psów myśliwskich i stoisk przyrodniczych. Imprezie towarzyszył też XV Kaszubski Przegląd Sygnałów i Muzyki Myśliwskiej. Wspólne świętowanie tej części Kniei 2019 myśliwi zwieńczą mszą świętą przy Ołtarzu Papieskim.