wtorek, 3 lipca 2018 r., 13:13
Gimnazjaliści z Żukowa podbijają ekonomiczny świat
Pedagodzy ze szkoły "na Wzgórzu", kształcą swoich uczniów w przeróżnych kierunkach, między innymi w ekonomicznym. Tym razem natomiast przygotowali coś dla gimnazjalistów. Konkurs "Abc Młodego Ekonomisty" składał się z dwóch etapów. W tegorocznej edycji najlepsze pierwsze miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej, jak i grupowej przypadły uczniom z SP nr 2 w Żukowie.

wtorek, 3 lipca 2018 r., 13:12
Nauczyciele kartuskiej Dwójki poszerzali swoje umiejętności w 5 państwach
Nauczyciele Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kartuzach poszerzali swoje umiejętności poza granicami kraju. Zwiększone kwalifikacje językowe, poznanie nowych technologii, obcowanie z innymi kulturami to tylko część doświadczeń i umiejętności z jakimi wrócili kartuscy pedagodzy z programu "Wiedza Edukacja Rozwój"

wtorek, 3 lipca 2018 r., 12:18
Już w sobotę Truskawkobranie z Natalią Szroeder i Kamilem Bednarkiem
Wielkimi krokami zbliża się jedna z największych imprez w regionie. Święto truskawek połączone z koncertami i licznymi atrakcjami corocznie przyciąga na Złotą Górę tłumy. W tym roku na brodnickiej scenie wystąpią Natalia Szroeder i Kamil Bednarek.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 14:12
Pierwszy tegoroczny koncert "Żukowskiego Lata Muzycznego"
W niedzielne popołudnie rozpoczęła się IX edycja Festiwalu "Żukowskie Lato Muzyczne". Gościem inauguracyjnej imprezy była Krystyna Stańko, jedna z najwybitniejszych wokalistek jazzowych w Polsce. Oficjalne otwarcie ogłosili - burmistrz Wojciech Kankowski i ks. Krzysztof Sagan, proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Żukowie.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 13:09
Kasia Stankiewicz i Varius Manx na finał Dni Powiatu Kartuskiego
Wspaniałym koncertem grupy Varius Manx i Kasi Stankiewicz zakończyły się tegoroczne Dni Powiatu Kartuskiego. Na scenie w Parku Solidarności rozbrzmiały największe przeboje grupy z lat 90., a także utwory z najnowszej płyty grupy.

poniedziałek, 2 lipca 2018 r., 12:13
Muzyka kameralna znów rozbrzmiała w Sierakowicach
Chór Discantus z Gowidlina bezustannie się rozwija i podbija coraz to większe sceny. Jest to zasługa jego aktywnych członków, ale też samego dyrygenta Sławomira Bronka, który kilka lat temu zainicjował powstanie letniego festiwalu kameralnego. W tym roku odbywa się już jego ósma edycja. Na pierwszym koncercie mogliśmy usłyszeć Katarzynę Wiwer i Henryka Kasperczaka. Recital zgromadził kilkudziesięciu słuchaczy, kolejna odsłona festiwalu za miesiąc

niedziela, 1 lipca 2018 r., 16:32
Mirachowo. Drugi dzień "Bluesa w Leśniczówce" z kaszubskim akcentem
Koncertem Trio Adama Czerwińskiego, z którym gościnnie wystąpił Krzesimir Dębski zakończyła się kolejna edycja "Bluesa w Leśniczówce". Tegoroczny festiwal był wyjątkowy, zarówno pod względem dużej frekwencji, jak i folkowych, kaszubskich akcentów.

niedziela, 1 lipca 2018 r., 12:06
Przodkowski Piknik Rodzinny z dużą dawką muzyki i akrobacjami rowerowymi
Na estradzie prezentowały się zespoły przodkowskie i gwiazdy disco polo. Najmłodsi korzystali z darmowej atrakcji jakim było wesołe miasteczko, a na smakoszy czekało ognisko z kiełbaskami. Po raz pierwszy w piętnastoletniej tradycji imprezy odbyła się promocja mięsa drobiowego pod hasłem - "Drób jedz, by szybciej biec" oraz widowiskowy pokaz akrobacji rowerowych.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 23:40
Dni powiatu kartuskiego z koncertem Piersi na finał sobotniej odsłony imprezy
Zespół Piersi był gwiazdą pierwszego dnia XV Biesiady Kaszubskiej. Grupa zagrała swoje największe przeboje sprzed lat,a także hity z ostatniej płyty. Dwudniowe święto powiatu kartuskiego do okazja nie tylko do posłuchania dobrej muzyki, lecz również poznania bogactwa kultury kaszubskiej oraz działalności organizacji pozarządowych.

sobota, 30 czerwca 2018 r., 16:23
Prokowo. Trwa strażacki piknik pokoleniowy
Pokaz sprzętu i gaszenia pożaru, strażackie zabawy i konkurs plastyczny, a wieczorem ognisko i zabawa taneczna do samego rana - tak przedstawia się program Pikniku Pokoleniowego, który trwa w Prokowie. Do integracji tych młodszych, jak i nieco starszych mieszkańców zaprasza miejscowa straż pożarna.