czwartek, 15 grudnia 2016 r., 20:55
Przodkowo. Jasełkowy spektakl z udziałem 130 przedszkolaków
Aniołki, św. Rodzina, pastuszkowie, kucharze, górnicy, lekarze, choinki jakby żywe, mikołaje i… jeden diabeł - w takie role wcielili się milusińscy z przodkowskiego przedszkola. Jasełka w ich wykonaniu zawierały nie tylko tradycyjne kolędy, ale także piosenki tematycznie związane z bożonarodzeniowym czasem, recytacje i tańce. W czwartkowe przedpołudnie na scenie w hali sportowej wystąpili wszyscy podopieczni przedszkola.

środa, 14 grudnia 2016 r., 16:50
Sierakowice. Tuchlińskie Skrzaty kolędowały wspólnie z Natalią Szroeder
Wspólne śpiewanie kolęd, pamiątkowe zdjęcia, autografy i dziesiątki pytań od najmłodszych - tak w skrócie wyglądało spotkanie Natalii Szroeder z Tuchlińskimi Skrzatami. Odbyło się ono w Gminnym Ośrodku Kultury w Sierakowicach w ramach cyklu "Gòdë na Kaszëbach. Serakòjce 2016".

poniedziałek, 12 grudnia 2016 r., 10:39
Mikołajki w Zespole Szkół w Gowidlinie
Czy zastanawialiście się kiedyś, czy Mikołaj kiedykolwiek otrzymał prezent? Uczniowie Zespołu Szkół w Gowidlinie w związku z tym postanowili jako pierwsi na świecie przygotować prezenty dla św. Dobrodzieja. Bowiem niech ten, który rozdaje podarki 6 grudnia, również prezent otrzyma!

niedziela, 11 grudnia 2016 r., 20:42
W Sierakowicach zapanowała bożonarodzeniowa atmosfera
Pokaz stołu bożonarodzeniowego, degustacja świątecznych potraw, warsztaty plastyczne i pakowanie prezentów, warsztaty ozdabiania ciastek świątecznych, zdjęcie z Mikołajem, malowanie twarzy, czy przegląd zespołów kolędniczych - te i wiele innych atrakcji czekało na tych, którzy w niedzielne popołudnie tłumnie pojawili się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sierakowicach.

czwartek, 8 grudnia 2016 r., 14:47
Somonino. Czytam więc wiem...
W środę, 7 grudnia w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Somoninie odbył się Konkurs Czytelniczy "Czytam więc wiem..." Życie i twórczość Henryka Sienkiewicza. Wśród uczniów szkół podstawowych zwyciężyła Olga Reglińska z Somonina, spośród gimnazjalistów Nikola Cybula z Goręczyna.

środa, 7 grudnia 2016 r., 23:25
Żukowo. Konkurs talentów na mikołajkowym festynie
W hali widowiskowo - sportowej żukowskiego gimnazjum w mikołajkowe święto zdolni uczniowie mieli okazję zaprezentować swoje talenty. Stoiska przygotowało koło robotyki i matematyczne, szkolny Caritas, uczniowie tworzący orgiami, przygotowujący oprogramowanie dla ozobotów i ci, którzy uczyli się podczas trwania projektu szycia ubrań oraz jazdy na desce i rolkach. Przy każdym ze stanowisk można było rozwiązywać zadania i zdobywać czekoladowe nagrody.

środa, 7 grudnia 2016 r., 12:53
Król disco polo w Stężycy - na Przebojowej Majówce wystąpi Akcent
Gmina Stężyca na przyszłoroczną edycję Przebojowej Majówki szykuje kolejny hit. Na scenie ma wystąpić bowiem legenda muzyki disco polo - grupa Akcent z Zenonem Martyniukiem na czele oraz zespół Piękni i Młodzi. Impreza odbędzie się 20 maja.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 17:57
Mikołajkowe spotkanie w Szymbarku
Msza święta, przemarsz spod kościoła do Zespołu Kształcenia i Wychowania, występy artystyczne i wiele innych atrakcji czekało na uczestników Mikołajkowego Spotkania w Szymbarku, które już po raz drugi zostało połączone z Bożonarodzeniowym Kiermaszem miejscowej szkoły.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 14:29
Mikołaj zawitał do Zespołu Szkół Kształcenia i Wychowania w Stężycy
Piosenkami i wierszykami przedszkolaki, jak i uczniowie klas zerowych Zespołu Kształcenia i Wychowania w Stężycy powitali gościa, który zawitał do nich szóstego grudnia. Mowa oczywiście o Mikołaju, który odwdzięczył się milusińskim słodkimi upominkami.

wtorek, 6 grudnia 2016 r., 14:03
Kartuzy. Dyskusyjny Klub Książki debatował o "Olive Kitteridge"
Kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Bibliotece Publicznej w Kartuzach odbyło się pod koiec listopada w siedzibie Klubu Literatury i Sztuki im. Grażyny Pytki. Tematem dyskusji była książka "Olive Kitteridge", amerykańskiej powieściopisarki Elizabeth Strout.