piątek, 11 sierpnia 2017 r., 21:38
Żukowo. Pożegnanie wakacji z OKiS-em
W Ośrodku Kultury i Sportu w Żukowie zakończyły się już tegoroczne zajęcia "Wakacje z OKiS-em". Wspólnym mianownikiem zajęć była Europa. Dzieci biorące udział w zajęciach poznały wybrane kraje, ich kulturę, podstawowe zwroty grzecznościowe, charakterystyczne miejsca i postaci oraz kuchnię.

piątek, 11 sierpnia 2017 r., 13:18
"Eksplozja kolorów" nie jest "zabawą dla chrześcijan". Żukowska parafia przestrzega
Już 19 sierpnia w Żukowie po raz trzeci odbędzie się impreza pod hasłem "Muza nad Jeziorkiem". To trzecia edycja wydarzenia dedykowana przede wszystkim ludziom młodym, choć nie tylko. W tym roku jego gwiazdą będzie m.in. Illusion. "Muzie" towarzyszą m.in. warsztaty artystyczne, jam session, akcja rejestracji dawców szpiku oraz tzw. "eksplozja kolorów", czyli popularna od pewnego czasu w Polsce akcja posypywania się kolorowymi proszkami. Ostatnia z inicjatyw nie spotkała się jednak z aprobatą jednej z żukowskich parafii, która w specjalnym komunikacie jasno napisała "Tak się Nie bawią Chrześcijanie!"

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 22:52
Koncert muzyki organowej w żukowskim kościele
W niedzielne popołudnie kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Żukowie rozbrzmiał muzyką organową. Był to pierwszy koncert II Letniego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Żukowie.

czwartek, 10 sierpnia 2017 r., 10:09
Imprezowe zatrzęsienie w długi weekend - sprawdź, co będzie się działo i zaplanuj czas
Długi sierpniowy weekend będzie obfitował w imprezy. Propozycji na ten weekend jest mnóstwo, a w szerokim wachlarzu imprez każdy znajdzie dla siebie coś interesującego. Na Disco pod Gwiazdami zaprasza Stężyca, w Ostrzycach kolejna edycja Festiwalu Przyjemności Muzycznych, w Sierakowicach już po raz 25. odbędzie się Kaszubska Noc pod Gwiazdami i zlot pojazdów PRL. A to nie wszystko...

niedziela, 6 sierpnia 2017 r., 00:49
Fantastyczny finał Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie
Finałowe koncerty tegorocznej edycji Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na długo pozostaną w pamięci słuchaczy. Występy artystów były prawdziwymi muzycznymi ucztami i zachwyciły licznie zebraną publiczność. Gwiazdą wieczoru był wirtuoz akordeonu Richard Galliano , a jego występ poprzedziły dwa fantastyczne występy muzyków z Białorusi i Brazylii. Były owacje na stojąco i kilkukrotne prośby o bisy.

piątek, 4 sierpnia 2017 r., 10:00
Zaplanuj weekend i sprawdź, gdzie warto się wybrać tym razem
Pierwszy weekend sierpnia upłynie pod znakiem uczty muzycznej na finale festiwalu akordeonowego w Sulęczynie, zabawy na Ostrzyckim Lecie oraz festynu z policjantami i strażakami w Chmielnie. Spośród różnorodnych propozycji każdy z pewnością znajdzie dla siebie coś interesującego. Sprawdź szczegóły.

środa, 2 sierpnia 2017 r., 13:32
Koncert Dawida Kwiatkowskiego już w sobotę w Kościerzynie
Idol i bożyszcze nastolatek Dawid Kwiatkowski wystąpi w sobotni wieczór na kościerskim Rynku. Koncert, określanego polskim Justinem Bieberem, młodego artysty odbędzie się w ramach koncertowego lata.

wtorek, 1 sierpnia 2017 r., 08:01
Progresywne i filmowe Kaszuby w piosence
Znakomity plon przyniósł pierwszy konkurs "Kaszëbsczé karaoke" ogłoszony przez Młodych Kaszubów związanych z klubami "Cassubia" i "Òska" wraz ze Zrzeszeniem Kaszubsko-Pomorskim Oddział w Baninie. I nie chodzi tu bynajmniej o ilość nadesłanych prac, których i tak było niemało, bo dziesięć. Chodzi głównie o ich jakość, a ta przerosła oczekiwania, zwłaszcza w odniesieniu do pierwszej nagrody.

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 21:49
Rodzinna zabawa na pikniku w Mrozach
Wspaniała atmosfera i pełna radości zabawa towarzyszyły rodzinnemu piknikowi, który odbył się w sobotnie popołudnie w Mrozach. Zorganizowano go dzięki zaangażowaniu uczestniczek projektu "Ster na zmiany".

poniedziałek, 31 lipca 2017 r., 21:15
VII Festiwal Filmów Kaszubskich zakończony
Podsumowanie VII Festiwalu Filmów Kaszubskich było pięknym świętem regionu, podczas którego dominowała kaszubszczyzna w najpiękniejszej formie. Organizatorom festiwalu zawsze zależało na tym, by impreza ta łamała odwieczne stereotypy o ludowości kaszubskiej kultury, o niskim statusie rodnej mowy.