czwartek, 11 maja 2017 r., 11:32
Steżyca. V Mistrzostwa Tenisa Stołowego
W Stężycy odbyła się piąta edycja Mistrzostw Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Stężyca. Impreza przyciągnęła rzeszę uczestników nie tylko z Pomorza, ale także z Niemiec. Sportowcy zmierzyli się w pięciu kategoriach.

środa, 10 maja 2017 r., 15:28
Maciej Hirsz zwycięzcą Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017
Maciej Hirsz z Kartuz zdobył pierwsze miejsce na Amateur Strongman Arnold Classic Africa 2017. Dzięki temu wynikowi zawodnik wywalczył sobie bilet do USA na Mistrzostwa Świata Arnold Amateur w 2018 roku i start w przyszłorocznym turnieju PRO w Afryce.

poniedziałek, 8 maja 2017 r., 21:53
Żukowo. 11 medali dla Moreny na Memoriale
XXIII Memoriał Henryka Boreckiego i Edwarda Wojdy w zapasach młodzików w stylu klasycznym i minizapasy był szczęśliwy dla młodych adeptów Moreny Żukowo. Dzięki dobrej postawie udało się zebrać aż 11 medali i zająć drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

niedziela, 7 maja 2017 r., 22:12
Srebro wojewódzkiej gimnazjady dla siatkarek ze Stężycy
Siatkarki ze Stężycy w tym sezonie wywalczyły kolejny już trzeci srebrny medal w województwie pomorskim. Tym razem uczennice ZKiW w Stężycy stanęły na drugim stopniu podium podczas finału XVII Wojewódzkiej Gimnazjady.

czwartek, 4 maja 2017 r., 12:59
Aleksander Mielewczyk Mistrzem Polski w zapasach
Aleksander Mielewczyk, zapaśnik GKS Cartusii Kartuzy, zajął pierwsze miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Drzonkowie. To już kolejny sukces reprezentanta powiatu kartuskiego, który w ubiegłym roku uczestniczył w Mistrzostwach Europy i Świata.

czwartek, 4 maja 2017 r., 10:28
Kartuzy. Sukces uczennic SP nr 2 na Wojewódzkich Biegach Przełajowych
Uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Kartuzach zdobyły czwarte miejsce w klasyfikacji ogólnej na Wojewódzkich Biegach Przełajowych w Człuchowie. Drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej zdobyła Julia Brzeska. Łącznie w zawodach wzięło udział 200 zawodników.

czwartek, 4 maja 2017 r., 10:28
GKS Żukowo - I Liga Piłki Ręcznej Mężczyzn
W Malborku odbył się kolejny turniej w ramach I Ligi Piłki Ręcznej Mężczyzn. GKS Żukowo stoczył pojedynek z drużyną Polski Cukier Pomezania Malbork. Po zaciętej rywalizacji między dwiema drużynami, żukowianie przegrali mecz 31:21.

środa, 3 maja 2017 r., 18:50
Ochotnicy z Koloni najlepsi w gminie Kartuzy w sporcie pożarniczym
Tradycyjnie 3 maja na stadionie w Mirachowie odbyły się gminny zawody w sporcie pożarniczym. W sumie wystartowało w nich 29 drużyn, w tym dziewięć zespołów członków czynnych. Bezkonkurencyjni wśród tych ostatnich byli ochotnicy z Koloni, którzy uplasowali się na pierwszej pozycji w regulaminowych konkurencjach. W nieregulaminowym ćwiczeniu alarmowo-bojowym najlepszymi okazali się strażacy ze Staniszewa.

wtorek, 2 maja 2017 r., 11:19
Kamil Mateja z brązem na Mistrzostwach Polski w kickboxingu
Kamil Mateja, reprezentant Rebelii Kartuzy przywiózł na Kaszuby brązowy medal Mistrzostw Polski w kickboxingu w formule low kick. W zawodach, które odbyły się w Nowym Targu wzięło udział łącznie 206 zawodników.

poniedziałek, 1 maja 2017 r., 09:19
Żukowski Przełaj z premierowym Hardcore Run z przeszkodami
Po raz 26 odbyły się w niedzielę Żukowskie Biegi Przełajowe. Rozpoczęto je od biegów dziecięcych, ale głównym punktem programu było pokonanie prawie sześciokilometrowego dystansu do Małkowa ze startem i metą w Parku nad Jeziorkiem. Nowością w tej sportowej imprezie było wprowadzenie biegu z przeszkodami. Kilkugodzinne wydarzenie zakończono wręczaniem pucharów, nagród rzeczowych i pieniężnych.