wtorek, 25 czerwca 2019 r., 08:51
5 medali zawodniczek KS "Dziesiątki" w III Rundzie Pucharu Polski
W dniach 20 - 23 czerwca w Zielonej Górze odbyła się III Runda Pucharu Polski. W zawodach udział wzięły cztery zawodniczki Kartuskiego Klubu Strzeleckiego ,,Dziesiątka", które wywalczyły pięć medali.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 13:50
Strażacy z gminy Sierakowice rywalizowali w sporcie pożarniczym
20 zespołów członków czynnych i młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sierakowice wzięło udział w niedzielnych zawodach w sporcie pożarniczym. W regulaminowych konkurencjach najlepszymi wśród członków czynnych okazali się druhowie z Mojusza, którzy również zwyciężyli ćwiczeniu alarmowo-bojowym. Tradycyjnie zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym zaprezentowała się także dziecięca drużyna z OSP Tuchlino oraz dziewczęca drużyna z OSP Kamienica Królewska.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 10:58
Lubiana Cup 2019 - lokalny mundial! Ceramik Łubiana zwycięzcą Ligi Mistrzów!
21 zespołów, prawie 300 zawodników, 79 meczów, prawie 250 bramek, tak w wielkim skrócie można podsumować turniej piłki nożnej Lubiana CUP 2019 - relacjonuje Krzysztof Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana, organizator turnieju.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 09:01
Piłkarze Cartusii 1923 ze zwycięstwem i awansem do IV ligi
Niemożliwe stało się faktem. Cartusia 1923 Kartuzy wygrywając w hicie sezonu z dotychczasowym liderem MKS Władysławowo 2:1 (1:1) wygrała także ligę. Bramki w sobotnim spotkaniu strzelali: Marek Kwaśnik, Roland Kazubowski i Przemysław Kuss.

poniedziałek, 24 czerwca 2019 r., 08:06
Juniorzy Raduni Stężycy z pucharami w rozgrywkach pomorskiej ligi
Wszystkie zespoły Raduni Stężyca uczestniczące w rozgrywkach juniorskich organizowanych przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku zajęły I miejsca w swoich grupach. W nagrodę otrzymały puchary i medale, które wręczył im przedstawiciel Pomorskiego ZPN-u Rafał Kaczmarczyk, na co dzień trener Akademii Młodych Orłów.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 22:24
Stężyca. Driftowe szaleństwo na inaugurację Classówki Baukrane Moto Festiwal 2019
W sobotnie popołudnie w Stężycy rozpoczęła się tegoroczna dwudniowa edycja Classówki Baukrane Moto Festiwal 2019, a więc największego i najatrakcyjniejszego festiwalu motoryzacyjnego w Polsce Północnej. Pierwszy dzień zlotu zainaugurował między innymi pokaz strongmanów oraz cieszący się sporą popularnością drifting. Chętni mogli usiąść na miejscu pasażera i zaznać potężnej dawki adrenaliny. Wielu niezapomnianych motoryzacyjnych wrażeń dostarczyły także inne niespodzianki, które czekały na liczne grono uczestników sobotniej odsłony Classówki.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 18:30
Trwa Lotto MTB Energy 2019 w Wieżycy
Od czwartku do niedzieli na terenie powiatu kartuskiego podziwiać można w akcji uczestników czterodniowych zawodów kolarskich Lotto MTB Energy. W sobotę rozegrano dodatkowo jednodniowy maraton. Jego uczestnicy zmierzyli się na dwóch dystansach 45 i 65 kilometrów.

sobota, 22 czerwca 2019 r., 08:59
Sara Elwart Mistrzynią Polski w karate
W sobotę 15 czerwca w Świeciu odbyły się I Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF. W turnieju udział wzięło 30 klubów i 88 zawodników w kategoriach kata i kumite. Zawodniczki KS Gokkenu Sara Elwart zdobyła złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski, Agata Uwijała do Żukowa przywiozła brązowy krążek.

piątek, 21 czerwca 2019 r., 13:25
Armin Wilczewski z Pucharem Świata w Kicboxingu
Zawodnicy Rebelii w weekend wzięli udział w ostatnim cyklu World Series Pucharu Świata w Kicboxingu. Do Kartuz przywieźli cztery medale, złoty i trzy srebrne oraz dwie przepustki na Mistrzostwa Świata. Najlepiej z drużyny Rebelii zaprezentował się Armin Wilczewski, który w formule matowej kick-light wywalczył Puchar Świata.

środa, 19 czerwca 2019 r., 09:37
Magdalena Malotka - Trzebiatowska z trzema medalami i tytułem Mistrzyni Polski we Wrocławiu
W dniach 14-16 czerwca Magdalena Malotka Trzebiatowska oraz Dominika Hirsz, reprezentowały Klub Strzelecki "Dziesiątka" na zawodach o "Złoty Muszkiet i Złotą Krucicę" oraz na Mistrzostwach Polski w Konkurencjach nieolimpijskich we Wrocławiu. Magdalena Malotka - Trzebiatowska do Kartuz przywiozła trzy medale, w tym tytuł Mistrzyni Polski.